voor de reizigers een wijde vlakte, die op een bevroren meer geleek. Nu en dan brak het ijs, maar niemand leed ernstige schade. Deze vlakte noemden zij //de danszaal van den duivel." Den 8 December kwam hij op een plaats, waar Shackleton 3 jaren geleden omgekeerd was. Van hieruit ging de vlakte weer naar beneden. Op 10 December bereikte zij 88 gr. 56 min. 13 December 89° 45'. Amundsen berekende nu den volgenden dag de Pool te kunnen be- reiken. Het weer was heerlijk en de weg voor de sleden prachtig en de temperatuur was minus 23° C. Om 3 uur hielden zjj halt en dachten aan de Pool te zjjn. Zij planten de Noorsche vlag en noemde de vlakte het Koning Haakon- plateau. Den volgenden morgen vroeg begonnen zij waarnemingen te doen, maar toen bleek dat zij nog niet verder waren dan 89° 55'. Zij gingen nu nog 9 K.M. verder zoo recht moge lijk naar het Zuiden. Den 16den December sloegen zij weer hun kamp op. Gedurende 24 uren deden zij waarnemingen van allerlei aard, over welker resultant Amundsen de weten- schap zal laten beslissen. Zooveel is zeker, zegt Amundsen, wij waren de Pool zoo dicht mogelijk als met behulp van sextant en kunstmatige horizon kon worden be- paald, genaderd. Den 17den December waren wij met onze waarnemingen gereed. Onder voortreffelijk weer gingen wij op de terugreis en wij bereikten het winterkwartier den 25en Januari 1912 met 2 sleden en 11 honden. Mijn begeleiders en ik bevonden ons in den besten gezondbeidstoestand. Den 30den Ja. nuari gingen wij met de //Pram" op reis. Als hulde aan Amundsen deed 't Noorsch aardrijkskundig genootschap het voorstel aan de regeering om den Zuidpool-ontdekker een subsidie te. geven voor zijn reis in de Noord- poolstreek, die de onvermoede vorscher met zijn schip de //Pram" nu gaat ondernemen. Het genootschap heeft ook een nationale inschrijving voor Amundsen geopend. Amundsen heett zich tot een bedrag van 45,000 gulden in de schuld gestoken om de reis te kunnen ondernemen. Belangstelleuden in Poolreizen zullen wellicht binnenkort in de gelegenheid zijn ook zelf iets van die Poolwereld te zien. Amundsen hac n.l. 50,000 M. kimatograaf-film meegenomen en zal dus wel opnemingen hebben gedaan. De namen der vier mannen, die met Amundsen aan de Pool zijn geweest, zijn Helmer Hansen, Oscar Wisting, Sverre Hassel en Olaf Bjaalund Het vijftal was voorzien van camera'sen zoo is b'.v. de Pool behoorlijk gefotografeerd Daarentegen werden op d'en sledetocht geen chirurgische instrumenten (behalve een kiezen- trekkerstang, die te pas kwam) enkel wat zwach- tels, en in het gebeel geen alkohol, meegevoerd //Framheim", de overwinteringshut aan de Wal- vischbaai, werd in de beste orde, gemeubileerd en van flinke roedselvoorraden voorzien, achter- gelaten voor wie er maar wil intrekken. Mis- schien zal de Japansche expeditie van Sjirase daar nog van kunnen profiteeren De Japanners waren in Januari 1.1. aan de IJs-bariere. Een middel om een hollend paard tot staan te brengen is het bij de tong te grijpen. Dit is geen aardigheid in den trant van den vogel dien men moet pakken door het zout op den staart te strooieu. Voor een Londenschen politierechter is Maandag gebleken, dat het middel wordt toegepast. Een krantejongeu deec het verhaal hoe hij een hollend paard voor een vrachtwagen, die een tuf had aangereden, tot staan had gebracht. Hij sprong achter op den wagen, klom op den bok en vandaar het paarc op den rug, pakte het bij de ooren, bracht het de hand in den bek en greep het bij de tong Het beest stond dadelijk stil. Je verdient een medaille, zei de recbter. Over den Atlantischen Oceaau. De Duit- sche luchtreiziger Gans heeft het vorige jaar het plan opgevat, om in 1912 met een bestuur- baren ballon over den Atlantischen Oceaan te vliegen in gezelschap van Joseph Brucka. Ze zijn nu met den voorbereidenden arbeic gereed gekomen. Binnen veertien dagen zullen de proeftochten bij Berlijn beginnen. Als deze gelukken wordt de ballon vervoerd naar Tene- rifte, van waar de tocht naar Amerika wordt begonnen. Te Aken is dezer dagen, verdacht van landverraad, aangehouden de Nederlandsche in- genieur Van M., die toehoorder aan de tech- nische school aldaar is geweest. Vroeger woonde hij te Repeln bij Mors, waar hij re- latie had met den aldaar in hechtenis genomen Engelschen taalonderwijzer Allan. Van M werd naar Mors gebracht, waar hij Dinsdag weer op vrije voeten is gesteld. De verongelukte en weer boven water ge- brachte onderzeeboot A 3 is Dinsdagavond te Portsmouth in het dok gebracht. Toen de boot de haven binnen werd gevoerd, woeien alle vlag- gen halfstok. Om 10 uur begon men het dok uit de pompen en te middernacht ongeveer heeft men de 14 lijken van de ongelukkige be- manniug, waaronder 4 luitenants ter zee waren, naar het hospitaal van Haslar overgebracht, waar zij gesthouwd zouden worden. Sedert eenigen tijd stierven van destam- gasten van een proeflokaal in de Yorkstrasse te Berlijn verschillenden kort na elkaar. Dit verwekte opzien, men ging eens aan hetonder- zoeken en weldra kwam men tot de ontdekking dat de eigenaar dezer inrichtiug, zekere Gustav Dohle, een groot deel van zijn waar kocht bij den befaamden drogist Schasmack te Oharlotten- burg, aan wiens waar ook de vergiftigingsge- vallen in een - der asylen te Berlijn te wijten waren. Bij lijkschouwing, ondernomen op de lichamen van acht der onlangs overleden klanten van Dohle, vond men dan ook duidelijke sporen van vergiftiging door Methyl-alkohol. De weduwen en kinderen der vergiftigden hebben nu tegen den kastelein een actie tot schadeloosstelling ingediend, daar zij hem als de oorzaak van het verlies van hun kostwinner beschouwen. De gentleman-dief is een modern type misdadiger, dat niet slechts op het tooneel ver- schijnt. Toen een Parijsch advocaat in den nacht van van Vrijdag op Zaterdag zijn huis binnentrad, bevond hij, dat in dien tusschentijd een in- breker aan het werk was geweest. Vier dui- zend francs aan geld en juweelen, benevens zes duizend francs aan effecten werden vermist. De rechtsgeleerde gaf den diefstal den volgenden dag dadelijk aan, maar wie schetst zijn verbazing, toen de concierge hem bij het thuis komen een enormen tuil viooltjes benevens een dikken brief ter hand stelde. De laatste be- vatte de gestolen effecten, met een brief van den galanten inbreker, waarin hij de vrouw van den advocaat verzocht, deze bloemen wel te wil- len aannemen als een kleine troost voor het ver lies harer juweelen, daar hij deze liefst zelf hield. Uit Pompeji wordtgemeldt, datopgravingeu, die daar twee maanden geleden begonnen zijn, tot de ontdekking van een nieuw belangrijk deel van de bedolven stad geleid hebben. Men heeft ook opschriften van groote historische waarde gevonden enrijke archeologische schatten Het werk wordt met ijver voortgezet. Er zal een buitengewoon krediet aangevraagd worden van 750.000 lire voor verdere opgravingen. In een villa heeft men vier dooden gevonden in boudingen, die er op wijzen, dat zij door de catastrofe zijn verrast. De ongelukkigen waren op het punt naar buiten te vluchten, toen de aschregen hen verstikte. Het zijn een man en een vrouw en twee kinderen. De ouders houden elkander vastde kinderen omarmden elkaar. Men is voornemens de ruimte, waarin de lijken gevonden zijn, met een glasplaat af te dekken zoodat het geheel intact blijft. Behalve deze interessante ontdekking heeft men nog een andere gedaan. Een antieke bar met alle flesschen, glazen en gereedsehap werd uitgegraven. De inrichting lijkt in ieder opzicht op een modern lokaal van dien aard. Ook de winkellade met een aantal zilvermunten kwam te voorschiju. Naast de tapperij bevindt zich een eethuis met fraaie fresco's welke dertien goden met Jupiter in het midden voorstellen. Vedrines candidaat voor de Kanier, De bekende vlieger Vedrines heeft naar zijn oordeel thans vaak genoeg over het Palais Bourbon gevlogen thans wil hij 's lands ver- gaderzaal eens van binnen zien. Hij heeft zich candidaat gegesteld voor den opengevallen zete van den heer Dujardin-Beaumetz, die senator is geworden. Een redacteur van den //Petit Meridional' heeft Vedrines geinterviewd. Hoe bent u op het denkbeeld gekomen vroeg de journalist hem. „Wel, heel eenvoudig, was het antwoord Gij weet met welk een geestdrift geheel Frank rijk het plan geeft toegejuicht, een luchtvloot te doen bouwen. De regeering zal zich ernstig hebben bezig te houden met de organisatie enz van dit vijfde wapen en zal daartoe den steun van het parlement niet kunnen ontberen. Is het onder deze omstandigheden niet meer dan noodig dat een aviateur zitting neemt in dat parlement z/Maar gelooft u tegelykertijd de particuliere belangen uwer kiezers te kunnen bevorderen en die van het land z/Waarom niet? Wellicht omdat ik die, welke het land raken, niet voldoende ken Ik zal me op de hoogte laten brengen en trouwens er is een afdoend middel. Er schijnt een officieel candidaat te zijn, mjjnheer Bonnail. Welnu hij kent het land ik neem hem tot mijn secretaris en laat hem de 15,000 frs., op voorwaarde, dat hij zorgt voor de bijzaken." Toen de journalist zijn twijfel er over uit- sprak of de heer Bonnail hiervoor wel te vinden zou zijn, zeide Vedrines vO, hij zal zeker accepteeren. Ik spreek hem vandaag en zal hem eenvoudig zeggen z/U moet u voor Vedrines terugtrekken." En hij zal het doen, want doet hij het niet, dan lijdt hij beslist de nederlaag. Straks dejeuneer ik met den onder-prefect, een allerbeminnelijkst mensch, en van avond ge'oruik ik het middag- maal met mijn concurrent Bonnail, die dit dan niet meer zal zijn." Vedrines zal zijn verkiezingscampagne maken per vliegtuig. Zondag heeft de verkiezing plaats. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Gemeenteraad van Zaamslag. ZEETIJDINW KN. Van 13 tot en met 14 Maart. ■tnkg. Van 13 tot en met 14 Maart werden door de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 44 afgescbutdoor de Westsl. 7 op- en 19 afgeschut. Positie der (atoomschepen, Naar aanleiding der advertentie namens de Firma Little en Johnston geplaatst in Uw blad datum Woensdag 13 Maart, verzoeken wij II namens de werklieden dier Firma beleefd eenige plaatsruimte, voor hetwelk bij voorbaat onzen dank. Slechts ongaarne gaan wij tot dit schrijven over, omdat een krant niet de aangewezen weg is om geschillen tusschen werkgever en werknemer op te lossen. Wij zijn er echter toe gedwongen om de verkeerde voorstelling die deze advertentie ongetwijfeld zal doen ontstaan trachten weg te nemen. Wij verzoeken dan ook beleefd de verant- woordelijke personen. dit verweer ons niet ten kwade te duiden. Het spijt ons dat de onderteekenaars zich gestoord hebben aan upraatjesMen stoort zich immers niet aan die dingen. Dat diegeen die wel eens over weekloenen van f 12,gesproken heeft, daarmede het gemiddelde niet genomen heeft zal voor ieder die iets meer van ons bedrijf afweet wel duidelijk zijn. In den regel is de bootwerkers niet aangelegd voor boekhouder. Het zijn dan slechts ook enkelen die aanteekeningen houden van hun inkomen. Dat deze zulke praatjes rond zullen strooien durven wij gerust tegenspreken en wij tarten dan ook ieder naam of namen te noemen van hen die dat gedaan hebben. Met welke bedoeling dat, zoo het gedaan was, zou moeten geschieden is ons niet recht duidelijk. Wij gelooven ook niet, dat diegenen die aanteekeningen hielden en dus met kennis van zaken kunnen spreken het gemiddelde bedrag van f 16,30, als zijnde kunnen verdiend worden, zullen betyvistenhoewel er niet velen zullen zijn die dat bedrag werkelijk ontvangen zullen hebben, daar men dan niets heeft mogen verzuimen. Het cijfer f 16,30 komt echter in een eenigszins ander licht te staan, wanneer men weet wat tallooze uren en Zondagen er voor is moeten gewerkt worden. Weken van 00 uur en nog langer buiten de Zondagen zijn er verschillende te noemen. Nu kan 90 uur toch geen werk week meer genoemd worden, het is haast 8 dagen Dan zit er in het totaal bedrag nog al aardig wat geld wat voor overuren betaald is en wij kunnen gerust ver zekeren dat na aftrek van overgeld en Zondagswerk het uurloon de 0,20 niet te boven zou gaan. Dat is nu toch niet zoo'n buitensporig hoog ,uurloon voorubootwerk dunkt ons. De beschuldiging van beter aan te pakken om meer te verdienen kunnen wij gerust op zij leggen, als de lange werkdag bekeken is. Het is niet mogelijk dat een mensch zonder rust ijverig kan werken. Niet alleen op den ijver maar op de gezondheid is zulks van grooten invloed. Mede daardoor hebben wij elkaar' onderling gesteund bij ziekte, met een bedrag van ruim 0,50 per week, wat gevoeglijk van het bedrag/ 16,30 mag afgenomen worden. Het onbegrijpelijke van samenwerking van ploegbaas en andere werkwilligen met die personen welke op hun nadeel uit zijn, is ons een beetje duidelijker en gaarne willen wij een tipje der geheimzinnigheid oplichten. Alle bootwerkers der haven waren het er roerend over eens dat de toestand zoo niet langer kan blijven bestaan. De strijd die de laatste jaren overal door de arbeiders gevoerd werd, heeft hen ook duidelijk gemaakt dat de organisatie den aangewezen weg is. Ook de werklieden dezer firma, Uit hun midden hebben zij personen benoemd om te trachten de geschillen op vredelievende wijze met de patroons uit den weg te ruimen. Deze hebben zich daar strikt aangehouden en het spijt hen des te meer dat deze advertentie verschenen is voordat de pogingen tot over eenstemming zijn aangewend. Waarschuwingen aan den werkgever betaamt ons niet. maar terwille van de eenheid verzoeken wij hem, zich niet aan praatjes te storen, noch van de »buitenwac,ht'' noch van ondergeschikten wier eenige verdienste bestaat, de in zijn oogen fouten, wat er daarom altijd nog geen zijn, bij mijnheer aan te brengen. Zeker zou daar veel oneenigheid door voorkomen worden. Wij kunnen echter niet begrijpen dat een ploegbaas wiens ongeschiktheid bij het optreden van een andere zoo duidelijk naar voren kwam zoo het luidde, nu plotse- ling weer in genade aangenomen wordt, terwijl die uit- muntende geheel en al niet meer te gebruiken is. Aan u medebootwerkers een waarschuwing. Bijt niet in den twistappel die in uw midden is worpen. Denk er om dat hij wormstekig, zoo niet giftig is. Bijt gij er in, het zou den dood kunnen veroorzaken van het jong geboren wicht dat ons alien uit den onge lukkigen toestand kan helpen. DE VASTE WERKLIEDEN DER FIRMA LITTLE JOHNSTON. Vergadering van Dinsdag 12 Maart 1912. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, burgemeester. Tegenwoordig alle letlen. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Daarna geschiedt mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. a. Een missive van den A. N. W. B., toeristenbond van Nederland, waarin de bond den raad op de wen- schelijkheid wijst om op de verschillende openbare gebouwen, als gemeentehuis etc. den plaatsnaam te doen vermelden. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennis- geving aan te nemen en buiten behandeling te stellen als zijnde dit op ongezegeld papier gesteld. Aldus besloten. to. Een missive waarbij het Dag. Bestuur aan den Raad overlegt het beredeneerd verslag van ketgeen tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente is verricht. Dit verslag ligt ter Secretarie voor de leden ter visie. c. Een missive van Gedep. Staten, waarbij voorzien van het bewijs van goedkeuring wordt teruggezonden het kohier van de belasting op de honden. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een missive van alsvoren, waarbij wordt terug gezonden het kohier van het schoolgeld voor het dicnst- jaar 1912, goedgekeurd. Aangenomen vnor kennisgeving. e. Een missive van de Gezondheidscommissie, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het verslag over het jaar 1911. Dit stuk wordt op de secretarie ter visie gelegd. ff. Een missive van Gedep. Staten waarbij wordt toe gezonden een uittreksel uit, de beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken d.d. 16Februari jl. vermeldende dat de som der bijdrage bij voorschot uit te keeren ingevolge art. 48 der Wet Lager Onderwijs over 1912 bedraagt /5085. Aangenomen voor kennisgeving. 5f. Een missive van de Gezondheidscommissie te Ter Neuzen waarbij deze toezendt de rekening en verant- woording over 1911 ter goedkeuring. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor al- vorens die rekening goed te keuren, eerst de bewijzen van uitgaaf ter inzage op te vragen. to. Een missive van J. Hamelink alhier waarin deze verzoekt het pand wijk B 82 in eigendom toebehoorende aan de gemeente te koopen voor bergplaats. De Voorzitter deelt mede dat het oewuste huisje dat slechts 19 ML groot is bij Raadsbesluit d.d. 13 Oct. 1911 is onbewoonbaar verklaard en dat het niet mogelijk is dat pand als nog in bewoonbaren staat te brengen, bovendien zal de bewoner het perceel 1 April a. s. verlaten. Hij stelt daarom namens Burg, en Weth. voor het verzoek in te willigen. Nadat de heer Scheele er op heeft gewezen dat Cor- nelissen, de tegenwoordige bewoner, waarschijnlijk ten onrechte iets voor die woning heeft betaald en het misschien gewenscht ware hem eene tegemoetkoming te verleenen, wordt met algemeene stemmen besloten het perceel te verkoopen voor J 25. En later ingevolge het bepaalde bij art. 32 der Woning wet vast te stellen de hoegrootheid der tegemoetkoming aan Cornelissen uit te betalen. Mededeeling. De Voorzitter deelt hierna mede dat door B. en W. op 8 -Maart 1.1. opname is gedaau van beheer en kas van den gemeente-ontvanger. De ontvangsten over 1911 en 1912 bedroegen 36407,18*, uitgaven J 36106,38|, zoodat in kas moest zijn 300,80, welk bedrag aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. Voortezing geschiedt hierna van de ontwerp-verorde- ning regelende de samenstelling en inrichting der plaatselijke schoolcommissie, welke verordening luidt: Art. 1. De plaatselijke schoolcommissie in de gemeente Zaamslag bestaat uit ten minste drie mannelijke leden. Art. 2. De leden der commissie worden benoemd door den gemeenteraad. De benoeming geschiedt op eene aanbeveling van twee personen van B. en W. Art. 3. De leden kunnen ten alien tijde hun ontslag nemen, met schriftelijke kennnisgeving aan B. en W. Art. 4. Te beginnen met 1913 treedt telken jare een lid at volgens een daartoe bij 't lot op te maken rooster. De aftredenden zijn herkiesbaar. Wie tusschentijds benoemd wordt treedt af op het tijdstip waatop zijn voorganger had moeten aftreden. De periodieke benoemingen geschieden telken jare voor en met 1 April. Art. 5. De Commissie wijst uit haar midden een Voorzitter er, een Secretaris aan. Art. 6. Vooral met het oog op het onder wijs in nuttige handwerken kunnen aan de Commissie hoogster.s drie vrouwelijke leden worden toegevoegd. Ook op haar zijn de artt. 2 en 3 van toepassing. Art. 7. De Commissie vergadert zoo dikwijls zij dit noodig oordeelt. De vergaderingen worden gehouden ten Raadhuize in een lokaal aan te wijzen door den Burgemeester. Zonder hoofdelijke stemming wordt de verordening overeenkomstig concept vastgesteid. Benoeming 3 leden der Commissie van Toezicht. Op de door Burg, en Weth. opgemaakte alphabetische aanbeveling komen voor: Dekker 11., Geelhoedt J. P., Klerk de W., Stolk Lz. J., Wisse C. A. en Wisse P. De heer Scheele deelt mede dat hij het nogal op- dringend vindt van het bijzonder onderwijs en vraagt inlichtiugen omtrent de verhouding der te benoemen Commissie tot dat onderwijs. Op verzoek van den Voorzitter deelt de Secretaris mede dat de artt, 93, 94, 95, 96, 97 der Onderwijswet, speciaal zijn gewijd aan het toezicht op het lager onder wijs en leest daarna de artikelen voor. Bij de daarop gehouden stemming werden met de vereischte meerderheid gekozen de keeren J. Stolk en C. A. Wisse, die de vraag van den Voorzitter of zij zich die benoeming laten welgevallen bevestigend be- antwoorden. Na gehouden vrije stemming en herstemming tusschen de heeren J. P. Geelhoedt en W. de Klerk, wordt tot lid benoemd de heer W. de Klerk, die eveueens verklaart de benoeming aan te nemen. Aan de orde is thans wijziging begrooting dienst 1911 en 1912. Na voorlezing der betrekkelijke ontwerp staten wordt- de begrooting dienst 1911 gewijzigd in ontvang op 288,03;/ en uitgaaf (vermeerdering) f 1860,03J en vermindering 15/2, en de begrooting 1912 in ontvang en uitgaaf op 3900. Rondvraag De heer Scheele, De Klerk en De Jonge vestigen er nog de aandacht op dat het wel gewenscht is macadam op de wegen te strooien, waarop de Voorzitter rnede- deelt dat juist een dezer dagen in de vergadering van het Dag. Best, besloten is nieuwen voorraad iu te slaan, zoodat binnenkort macadam zal worden gestrooid. De Vergadering wordt hierna geschorst ter behandeling kohier lloofdelijken Omslag, na welker behandeling de Voorzitter de vergauering heropent en mededeelt dat het kohier bedraagt f 8707,30 en dat noodig is 8500 geraamd bedrag 5 pCt. voor oninbare posten j 8925 en dat dus noodig is de aanslagen van het jaar 1912 te verhoogen met 24 pCt., waartoe wordt besloten en het kohier wordt vastgesteid in totaal op 8924,98. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de Vergadering. a 3 - VLAG. NAAM. Ml Van en naar. Lading. Voor 'ffe Weazen 13 Eng. s.a. River Lagan 1 2272 lLonden stukg. «n fe r Weazen 13 Eng. s.s. River Thames 1 2242 London stukg. V«»or (>en) 1 13 Russ. s.s. Gen. Suwarow 5331 Windau gemengd Noor. s.s. Asloug 3160 idem idem Deen. s.s. lloneborg 3971 idem vlas Duitsch s.s. Friedrich Carow 2473 Rotterdam ledig idem Margareta 2769 Windau hout Noor. s.s. Skjold 3322 Caen ledig Zweed. s.s. Ellen 4521 Rotterdam idem 14 idem Ingvar 1755 Berwick idem idem Nord 6040 Rotterdam idem Noor. s.s. Oddfrid 1897 Antwerpen idem Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. idem Pearl 1736 idem ledig Noor. s.s. Otteren 3356 Rotterdam idem fan e«it t 13 Eng. a.s. Mersey 3075 Goole idem Sea Serpent 2554 Londen idem idem Trnro 2367 Hull idem 14 Duitsch 8.9. Uranus 2748 Antwerpen rest, lad Noor. s.s. Ruth 1554 Esbjerg phosph. idem Ragna 4856 Genua kolen Zweed. s.s. Ran 4591 Nordkoping cokes Deen. s.s. Vordingborg 3685 Rotterdam ledig 8.s. HARALD vertrok 5 dezer van Tunis naar Gent, s s. JENNY in het droogdok te Rotterdam, s.s. RICHARD van Sfax naar Gent, passeerde 11 dezer Oitavos. s.s. ELISABETH van Tunis naar Gent, passeerde 14 dezer Gibriltar. s.s. HELENA vertrok 8 dezer van Tunis naar Gent, s.s. MAGDALEN A in iossing te Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 10