(iemen^de beraehten. Hand el she richten. 3. Voorstel tot afwijzing van een verzoek van F. van Dixhoorn en J. T. de Kraker, om hunne jaar- wedde te brengen in overeenstemming met het raads- besluit van 28 September 1911. 4. Voorstel tot aftoijzing van een verzoek van L. J. de Vries en J. T. de Kraker om hunne belooningen voor de Fransche taal met f50 te verhoogen. 6". Wyzigen besluit geldleening. 7. Vaststelling bestelz en voorwaarden voor den bouw eener gemeente Hoogere Burgerschool. 8. Afschrijving van belasting. Een 3jarig dochtertje fabrikant Chr Woestenburg van den sigaren- te Medenblik Donderdag in een emmer kokend water geraakt en aan de gevolgen bezweken. Vrijdagmorgen is S. B., te Bolsward, die Dmsdag tusschen een vrachtwagen en een boom bekneid geraakt was, na een hevig lijden aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Zijn geheele borstkas was ingedrukt, zoodat de ribben in de longen waren terecht gekomen. In de waschinrichting „Dubbel Blank" Rust.enburgerstraat 318, Amsterdam, heeft Donderdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad Met een hevigen slag sprong plotseling de centrifuge, een ijzeren ketei die door een electro motor met groote kracht wordt rondgewenteld om het waschgoed te drogen, uiteen zoodat de stukken ijzer ver in het rond vlogen, tot zelfs buiten het gebouw. L>e eigenaar der wasscherij, de heer J. H., v. d. Veen en zijn echtgenoote, die zich bij de centiifuge bevouden, werden een paar meter weggesiingerd. De heer v. d. Veen bekwam op verschillende plaatsen verwondingen terwijl een zijner beeDen gebroken werd. Zijn vrouw werd eveneens gekwetst, doch niet ernstig. Beiden werden door den geneeskundigen dienst naat het VViihelmiuagasthuis vervoerd en daar opgenomen. Be oorzaak van het ongeval was Vrijdag- avond nog oubekend. De beide gewonden kon- deu nog niet door de poiitie worden gehoord. De waschiurichtig was ongeveer drie jaar ge- leden geopend. le Oudepekela is Vrijdag een 80jarige huipbehoerende vrouw door haar dochter m een kinderwagen naar het gemeentehuis gebracht, daai in een portaal neergezet en alleeu gelaten. Het gemeentebestuur heeft de arrne oude vrouw in het armhuis opgenomen. - Een alchimist i Er wordt gemeld, dat le Parijs weer eens een goudmaker is opge- doken. Of hij van dezelfde kracht is als Le- moine, de beruehte „diamautmaker", moet nog blijken. Voorloopig wordt er nogal aaudacht aau ziju „uitvinding geschonken. De uitvinder beet Verley en hij zag het eerst de aaudacht op zich vestigen door een ingezonden stuk in de Eondensche limes van den oekenden geieerde Sir William Ramsay. Dat artikel betrof een proef, die de Eranschman in bet laboratorium van sir William vertoond had, en moet met erg bevredigend voor hem geweest zijn, aauge- zien Verley erop antwoordde met de verzeke- ring, dat hij toch waarlijk in tegenwoordigheid van den Engelschen geieerde en zpn adsistent uit ijzer piatiua gemaakt had. Aan een journalist, die hem interviewde, vertelde Verley het volgende omtrent ziju uit viuding z/Een jaar geleden heb ik te Metz een man ontmoet, die al sedert tieu jaar goud trachtte maken uit andere, niet-edele metaien deze man ging empirisch te werk. Ik heb mjjn pogingen bij de zijne gevoegd en de wetensch'ap heeft het empirisme geholpen. Dank zij de ontdekkingen van Curie en van Ramsay zyn wij geslaagd. Wij maken thans goud of piatina uit ijzerons goud kost ons ongeveer 500 francs per kilogram. Nu kornt goud uit de mijuen op 2800 francs het kilo minstens, en de handelswaarde is ongeveer 3000 francs. He ziet dus welk een voordeelIk heb nu een fabriekje gebouwa, waarin ik op het oogenblik 20 a 30 gram goud per dag produceer." z/Dan moet u wel schatrjjk worden," zei de interviewer. //Natuuriijk, maar het gewicht van mijn ont- dekking maakt mij bang. Ik vrees voor de goudmarkt, die ik niet graag zou zien instorten daarom ben ik op het denkbeeld gekomen met alle regeeringen te onderhandelen. Ik zou willen, ilat die afgevaardigden stuurden naar een internationaie conferentie, die dan moest besluiten mijn ontdekking te monopoliseeren. Deze regee- lingen zouden dan uitsluitend het recht hebben goud te maken, en haar productie zou beperkt zijn. Elke goud-fabrikant zou voortaan ver- voigd worden als valsche-munter..." In antwoord op verdere vragen vertelde de heer Verley nog, dat hij de noodige brevetten genomen had, en een verzegelde enveloppe met zijn geheim bij de //Academie des Sciences" ge- depoueerd. Ook sprak hij van zijn proeven in het laboratorium van sir William, die om hem onbekende redenen de proefnemingen had onder- broken. De uitvinder hoopt echter dat ze binnen- kort hervat zouden worden, en vertrok daarvoor stante pede naar Londen. Zijn iaatste woorden waren Ik kan u nog zeggen, dat ik mijn ontslag genomen heb uit alle industrieele zaken, waar- mede ik mij bezig hield. Ik ga me thans uit sluitend wijden aan het vervaardigen van goud en aan de organisatie van de Internationale conferentie, die wel spoedig zal moeten bjjeen- komen, want de regeeringen hebben er het grootst mogelijke belang bij zich met mij te verstaan. Onder bet opschrift „Artifisial Gold" schreef William-Ramsay in de Times van 22 Januari 1.1. het volgend ingezonden stuk //Mijn aandacht is geveAigd op het feit dat ik een gunstig- rapport zou hebben uitgebracht ten aanzien van een veronderstellend procede tot bereiding van goud langs kunstmatigen weg en dat in verband met dit gerucht een r ransch of Belgisch syndicaat zou zijn gevormd Ik verzoek u mij toe te staan, te berichten, dat ik zulk eeu getuigenis niet heb afgegeveu en dat het mij in de hoogste mate onwaar- schijnlijk toescbijnt (als wetenschappelijk man moet ik aarzelen te zeggen, dat het onmogelijk is) dat goud nooit kunstmatig zal worden o-e- produceerd. Rotterdam, 11 Maart. Binnenl. Granen. Wederom hoot'dzake- Iijk aaovoer van Tar we en Haver. Boonen en Eiwten onveranderd. Meel. De stemming is niet verbeterd. Zaken beperkt. Buitenl. Meel is iu verhouding met inlandsch te duur. Men noteertTarwe per hectol. van 80 kilo 7,50 h 7,75per 100 kilo Essex van 10,— a 10,75 overige soorten 9,50 a 9,75 Rogge per hectol. van 75 kilo 6,50 a 6,75per 100 kilo 8,50 a 9,— Gerst per hectol. 6,— a 6,50 Chevalier J 6,50 ii 7,— Gerst per 100 kilo 9,— a j 10,o0,; Chevalier tot f 11,50; Haver per hectol. lange 4,25 a 4,50 korte 5,50 a 5,80per J 00 kilo 9,50 a 9,75; Raardenboonen 8,50 a 9,— Witte Boonen 20,— Bruine Boonen 15, - a 17,50 Kookerwten j 16,a j 17,gewone groene 12, a J 14,Voedererwten 8,50 Kananezaad 9,— a 10— en per 100 kilo 14,50 a 15,—. B u i t e n 1. Granen. Tarwe lager. Gerst en Mais hooger. Rogge alsvoren. Rijst en Grutten gevraagd. Tarwe per 2400 kilo 190 a 240 Rogge per 2100 kilo Helena f 182 Gerst Zwarte Zee f 188 a J 190; Amerik. Mais mixed f 176; Odessa j 165 per 2000 kiloVoedererwten 6,50 Haver 9,— a 9,25 per 100 kilo. M eel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13, a f 13,50; le soort inl. en le soort Belgisch f 12,a j 12,50 Zeeuwsch rJ :arwe- bloem patent 13,Ongebuild /ll,75; Duitsch patent f 13,25 a 13,75 Extra puik Hongaarsch f 20,a 21,prima Ameidk. patent 14,- a 14,50; le soort 13,- a 13,50; 2e soort Bakers 11,75 a y" 12,25 Inl. Roggebloem 10,75 a 11,75 Duitsche J 9,a 10,75 per 100 kilo. Runderprpen 70 a 80 78 Stieren 62 a 72; Kalveren 8chapen 48 a 55; Varkens 52 per kilo. M e 1 k k o e i e n 140 a 265 Kalfkoeien 165 a 290 Stieren 125 a f 250 Vaarzen J 110 a 170; velte kalveren 60 k 95 fokkalveren 15 a 19 nuchtere 7 a y 14 Biggen /8a 15 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen en bonten J 3,40 a/3,60; Eigenheimers /2,60 a y 3, Geldersche y 3,25 a 3,50 Drielingen 2,20 a y 2,50 per mud. Maltha's 10 cents per kilo. Boterprijzen in van V, Ossen 68 a 10U a 115; a 59 cents vaten cent, k a a s 70, 64 33 a 39 a a s 90,-- a 111,— Ajuin. 4,50 per baal stukken van kilo 85 Zoetemelksche per 50 kilo. Leidsche per 150 kilo. Zeeuwsche van 60 .kilo. Zeeuwsche eieren 4, a 5,25; Veilingseieren /3,50 a 4,75. Buitenl. 3,50 a 3,75 per 100 stuks. V 1 a s. Blauw Hollandsch 2,25 a 3,10 Gron. 2,50 a 2,80 Holi. geel 2,50 i f 3,— Zeeuwsch wit 1,90 a 2,25 per steen. E ij n z a a d flauw. V oer y 18,50 Zaaizaaid 13,50 a 14,—. K o o 1 z a ad vast en hooger f 21,a /22 per 100 kilo. Karwijzaad 16,— a 16,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco 11,50 12,50, Antwerpen 221L fr. Per kan a 9 cent. Ja.va-koffie in balen gewone soorten 52, Santos prima 421/3 cent per half kilo. Beetwortel-suiker flauwer. Maart 18»/4. GeratBneerde vast prima 23V4 Ter Neuzen, 11 Maart. Boter per L/3 K.G. 0,65. Eieren 26 stuks 0,85. Antwerpen, 9 Maart. Chilisalpeter vastloco fr. 26,30, per Maart fr. 26,30, per April fr. 26,20, per Mei tr. 25,75. YEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,70 tot fr. 1,90, geslachf vleesch kalveren van tr. 2,20 tot tr. 2,60 per kilo, geslacht vleeschschapen van tr. 1,40 tot fr. 1,60 per kilo, geslacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, golden van tr. 1,tot fr. 1,18 volgens kwaliteit. De VoorzitterDat zullen we vooraf nooit te weten komen. De heer De Jager meent dat er toch eetis bij de ge- meenten Zaamslag, Axel en Hoek zou kunnen worden geinformeerd, welk bedrag deze jaarlijks voor de stich- ting eener H. B. S. zouden over hebben, blijkt dit van eenige beteekenis, dan blijkt daaruit dat de stichting in de streek verlangd wordt en kan met des te meerredenen bij den Minister worden aangeklopt, onder aanvoenngdat het een belang voor de geheele streek is, waarvan men dan bewijzen in handen heeft. Die moeite zou toch zoo groot niet zijn. De Yoorzitter herinnert er aan dat het comity voor de oprichting eener H. B. school in Zeeuwsch-Vlaanderen eene berekening had gemaakt van de bijdragen die irien van de andere gemeenten mogelijk zou kunnen krijgen. Dit beliep sarnen f 1000 en de heer Collot d'Escury verzekerde dat men zeker op niet meer zou mogen rekenen. Nu is dit een bedrag dat niet van veel beteekenis is en men meende dat het daarom beter was bet schoolgeld voor leerlingen van buiten de gemeente hooger te stellen. Daarom is daarvoor gerekend op 100, of 40 meer dan die uit de gemeente zelf. Komen er dus 25 danontvangt men ook f 1000. De heer De Jager meent dat uit de mededeeling van den Yoorzitter blijkt dat de behoefte aan Middelbaar onderwijs in deze streek dan toch niet zoo sterk wordt gevoeld. De heer Dees meent dat men toch wel eens zou kunnen beproeven te weten te komen wat de omliggende gemeenten willen bijdragen, dan kan men later nog altijd zien. Het voorstel van den heer Dees wordt gesteund door de heeren Wieland, De Jager, en De Bruijne. Het wordt ver- worpen met 8 tegen 5stemmen. Yoor stem men de heeren Dees, YVieland, De Jager, Scheele en De Bruijnetegen stemmen de heeren Moggre, Lensen, De Feijter, Donze, Eijke, Waalkes, Drost en de Voorzitter. Het voorstel van den Voorzitter, om het request voor kennisgeving aan te nemen, wordt daarna aangenomen met 8 tegen 5 stemmen voor stemmen de heeren Moggre, Lensen, De Feijter, Donze, Eijke, YVaalkes, Drost en de Yoorzittertegen stemmen de heeren Dees, Wieland, De Jager, Scheele en De Bruijne. Ii. Een kennisgeving van G. W. Versloot. dat hij de benoeming tot lid der Commissie tot wering van School- verzuim in de gemeente Ter Neuzen (kom), aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een kennisgeving van C. le Nobel, dat hij de be noeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. «I. Een schrijven van A. de Kraker waarin deze zijn hartelijken dank betuigt voor zijn benoeming tot onder- wijzer aan school B. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van H. J. K. Buwalda, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, waarin deze den Raad mededeelt, dat zijn zoon, die op zijne kosten te Amsterdam studeert, aldaar is aangeslagen in de plaatselijke belasting tot een bedrag van /23; dat die aanslag door hem, adres- sant inoet worden voldaan; dat hij in de gemeentelijke heffing van Ter Neuzen tot het voile bedrag van zijn in- komeu is aangeslagen en dus van een gedeelte van dat inkomen dubbele belasting betaalt, en dat hij daarom verzoekt bij de vaststelling van zijn aanslag voor het loopende jaar, met de bovengenoemde omstandigheid in voor hem gunstigen zin rekening te houden. De Voorzitter stelt voor, dit schrijven in aanmerking te nemen bij de bebandeling van het kohier van den hoofdelijken omslaghij weet niet of het in verband met de verordening voor inwilliging vatbaar is. Aldus wordt z. h. s. besloten. f. Eene misive van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 1 Maart 1912, waarbij wordt toegezonden een besluit van dat college van 1 Maart 1912, no. 49, le afdeeling, tot vaststelling der door den Raad voorloopig vastgestelde rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910, in ontvangst op 108,278,77 en in uitgaaf op 103,564,75 en met een batig slot van 4707,02, en waarbij voorts Burg, en Weth. en den Ontvanger dezer gemeente voor de in de rekening toegestane ontvangsten en uitgaven worden ontlast. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een beschikking van den Minister van Waterstaat, op het verzoek van het gemeentebestuur dd. 13 Dec. 1911, tot vestiging van een hulptelefoonkantoor in hetnulptele- graafkantoor te Sluiskil, waarbij wordt te kennen gegeven dat geen bezwaar bestaat tot de vestiging over te gaan. op den voet van de bestaande bepalingen, nadat de naar de gemeenschappelijke aanwijzingen van den Inspecteur der posterijen en telegrafie te Middelburg en den Ingenieur der Telegrafie te 's Graven hage in te richten spreekcel zal zijn gereed gekomendat genoegen wordt genomen met het aangewezen personeel en de localiteiten voor den telefoondienst en mitsdien de verbinding tot aansluiting van het hulptelegraafkantoor te Sluiskil ook voor den interlocalen telefoondienst zal worden dienstbaar gemaakt, zoodra daartoe, in verband met meerdere aanvragen om vestiging van hulptelefoonkantoren, gelegenheid bestaat, en dat, hoewel de kosten van onderricht van het bij de opening van den interlocalen telefoondienst aangewezen personeel door het Rijk worden gedragen, bij verwisseling van personeel die kosten, zoomede de kosten, vallende op de eventueele overbrenging van dezen dienst naar een ander perceel, door die gemeente moeten worden vergoed, in verband daarmede het wenschelijk zal zijn verplaatsing zooveel mogelijk te voorkomen. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter brengt in herinnering het verzoek van de beer F. van Dixhoorn en mej. J. T. de Kraker, om hunne jaarwedde, wat betreft de vergoeding voor het geven van onderwijs in de Duitsche en Engelsche taal, in overeen stemming te brengen met het raadsbesluit van 28 Sept. 1911, bij welk besluit die belooning op /150 'sjaarswas bepaald voor een op te roepen onderwijzer. Zij deden dit verzoek in de veronderstelling dat de Raad het billijk oordeelt, onderwijzcrs die reeds geruimen tijd in dienst der gemeente zijn, niet achter te stellen bij pas benoemden. Dit request is in eene vorige vergadering aangehouden. Daar echter inmiddels het raadsbesluit van 28 Sept. 1.1. is ingetrokken en besloten is de vacature-Ridderikhoff voor loopig niet te vervullen, stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voor het verzoek af te wijzen. Z. h. s wordt met algemeene stemmen aldus besloten. De Voorzitter brengt in herinnering een eveneens vroeger aangehouden adres van den heer L. J. de Vries, waarin deze verzochten in verband met aan anderen toegekende belooning voor het geven van onderwijs in de Fransche taal hunne belooning daarvoor ook te verhoogen met f 50. Daar die hoogere uitkeering thans ook aan niemand meer wordt verleend, stellen Burg, en Weth. voor dit verzoek eveneens af te wijzen. Z. h. s. wordt aldus besloten. 6. Voorstel tot het nemen in erfpacht van een ge deelte van het perceel grond, Ter Neuzen, sectie L no. 114% Ingekomen is een schrijven van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst. welke daarin mededeelt, dat hem door den Minister van Financien machtiging is verleend, om in afwachting van het totstandkomen der dading, aan de gemeente Ter Neuzen tegen een canon van 1 'sjaars in erfpacht te geven het gedeelte rijksgrond, dat bij het beperkte plan tot demping der haven is be- trokken. Gaarme vernam hij daarom zoo spoedig mogelijk lo. Of de gemeente bereid is den grond in erfpacht te nemen 2o. Dagteekening van het Raadsbesluit, hetwelk in de akte zal moeten worden aangehaald, als bevattende de machtiging van Burg, en Weth. tot het aangaan der handeling. Indien deze medeelingen spoedig worden gezonden, dan was het misschien mogelijk deze erfpachtsuitgifte en die voor deri grond van de H. B. S. in eene acte te vervatten, hetgeen bevorderlijk zijn zou, ter vermijding van meerdere onkosten. Volgens de Ministerieele missive moeten aan de erf pachtsuitgifte o. a. als voorwaarden worden verbonden a. dat de demping niet mag aanvangen alvorens de voorwaarden door Waterstaat te stellen zijn nagekomen b. dat de te maken werken gebeel voor rekening van de gemeente zijn c. dat de gemeente door het leggen van riolen en andere werken zorgt, dat de waterafvoer van aanliggende gronden niet gehinderd wordt. De Voorzitter, dit schrijven toelichtende, zegt dat de gemeente dat perceeltje rijksgrond noodig heeft voor het dempen der haven en dat de ontvanger nu in overweging geeft dit op een akte met het terrein voor de H. B. school in erfpacht te nemen, ter besparing van kosten. Hij stelt voor Burg, en Weth. te machtigen dat per ceeltje grond voor de gemeente in erfpacht te nemen. Aldus wordt z. h. s. besloten. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten van Zeeiatid, dd. 1 Maart '1912, naar aanleiding van het inge- zonden raadsbesluit van 23 Febr. 11. tot het aangaan eener geldleening van 60.000 voor de stichting eener gemeentelijke H. 1!. S., waarin wordt opgemerkt dat, daar volgens de begrooting der gemeente voor 1912 in dit jaar de 27e allossing der annuiteitsleening van 1885 plants vindt, die leeniug in 1920 geheel zal zijn afgelost en valt dus reeds in 1921 een bedrag van f 2825 vrij. In verband hiermede kan een jaar vroeger met de aflossing van f 2750 van de in het besluit bedoelde leening worden aangevangen dan daarin is aangegeven. Met verdaging, voor zooveel noodig van'hunne beslissing omtrent dit besluit, verzoeken Gedep. Staten, indien het bovenstaande niet juist mocht zijn, hen daaromtrent in te lichten, en in het tegenovergestelde geval de noodige wijziging van het besluit, waartegen nverigens bij hen geene bedenking bestaat, te bevorderen en het daarna opnieuw ter goedkeuring aan te bieden. De Voorzitter deelt mede dat de opmerking juist is en stelt voor het besluit te wijzigen overeenkomstig de aan- wijzing van Gedep. Staten. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. (De heer De Jager onthoudt zich van stemmen). De Voorzitter merkt op, dat de Raad, overeenkomstig de gemeentewet, aan zich kan voorbehouden het goedkeuren van plannen, bestekken en voorwaarden van aan te be- steden werken. Dit is echter hier nog nimmer geschied en hij vraagt thans of de Raad ter bespoediging der zaak, aan Burg, en Weth. ook verder wil overlaten het vaststellen der definitieve plannen voor het bouwen der H. B. school, benevens het bestek en de voorwaarden van aanbestedingj en het college wil machtigen tot de aanbesteding en uit- voering over te gaan, daar anders telkens voor dat doel eene raadsvergadering zou moeten worden gehouden. De heer Wieland En als de minister (ms dan met een kluitje in het net stuurt, moeten we er dau toch mee doorgaan Want de Minister kan wel zeggen. ik heb zooveel te doen De Voorzitter verwacht toch binnen de eersto drie of vier maanden nog geen beslissing op het verzoek om subsidie. Het voorstel wordt door hem zelf gedaail, omdat het de behandeling der zaak vereenvoudigtde voorioopige plannen zijn door den Raad goedgekeurd en de leden zouden toch van die teekeningen enz. zooveel notitie niet meer nemen, bovendien ze zullen ter inzage worden ge- legd en met mogelijke op- en aanmerkingen kan dan altijd nog rekening worden gehouden. De heer Drost meent dat het voorstel van den Voorzitter strekf om verdere onverkvvikkelijke discussie te voorkomen De heer De Jager: Om den bouw zoo gauw mogelijk door te zetten. De heer Wieland Dat zeg ik 1 De heer Dees: Ja, de meerderheid draagt de verant- woordelijkheid, de rest is toch maar bijlooper De heer De Jager: Een nul in 'tcijfer! De Voorzitter protesteert tegen die woorden. Hij stelt voor te handelen zooals nog steeds in andere gevallon ook gehandeld is, dat Burg, en Weth. met de Commissie van fabricage het bestek bespreken en daarna vast stellen om tot de uitvoering van het werk te kunnen overgaan. De heer Lensen ondersteunt het voorstel van den Voorzitter; hij is er ook voor dat Burg, en Weth. de plannen enz. vaststellen en gemachtigd worden omtotde besteding over te gaan. Dit wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Dees, Moggre, Lensen, De Feijter, Donze, Eijke, Waalkes, Drost en de Voorzitter; tegen stemmen de heeren Wieland en Scheele. (De heeren De Jager en De Bruijne outhouden zich van stemmen). Op voorstel van Burg, en Weth. wordt, ingevolge in gekomen verzoeken, afschrijving verleend wegens schoolgeld, aan: J. G. de Reus 0,60, P. Dyselinck f 0,90, J. de Leeuw 4,80 en 0,80, P. F. Pieters /0,3u, J. Tollenaar Sr./I. 9. Omvraag. De heer De Bruijne merkt op dat de vorige maal besloten is tot uitbreiding der straatverlichting aan den Axelschen weg. Hij vraagt of geen bezwaren zijn ondervonden van- wege de eigenares van den grond, voor het plaatsen der palen De Voorzitter antwoordt dat daarvan bij Burg. enlVVeth. niets bekend is. Hij zal er echter eens naar onderz'oeken. Die palen moeten door de Electrische Centrale geplaatst worden, dus wanneer er iets waar is van het bevveren van den heer De Bruijne, 'zal de Centrale er van weten. De heer Eijke merkt op dat er ook vergunning rnoet gevraagd worden aan de provincie. De Voorzitter deelt mede dat de Centrale daarop is ge- wezen. De heer De Bruijne geeft te kennen, als er bij Burg, en Weth. nog niets van bekend is, nog maar eens te zullen afwachten. De heer Lensen vraagt of het niet de bedoeling is van Burg, en Weth. op den hoek bij de Moffeschans een nachtlantaarn te plaatsen De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Lensen vermoedt dat dan de moeilijkheid met de eigenares van den grond waar de palen moeten staan wel uit den weg zal geruimd zijn. De heer De Bruijne bevestigt het vermoeden van den heer Lensenals dat zoo is, zal de eigenares wel geen bezwaar meer maken. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6