BURG £8 L UK EN STAND. Handelsfaerichten B. en W. verklaarden in de raadszitting van 22 Februari j.l. dat ,/zoolang de Raad Raad is d. w. z. vertegenwoordigt de meerderheid der kiezers is hij verantwoording schuldig aan zich zelf en geeft rekenschap van zijne daden voor zoover en ten tijde zulks hem geschikt voor- komt, maar reageert niet op aanvallen van parti) blaadjes." Maart rl 1912. Rotterdam, 4 Maart. Binnenl. Granen. Tarwe en flavor geboden. Andere Graansoorten weinig ter rt) Boonen en Erwten alsvoren. In Meelso< was de omzet beperkt, daar koopers lr, prijzen verwachten. Men noteertTarwe per hectol. p,. 8, a 8,25 goede 7,25 a 7,50 100 kilo Essex van 10,a 10,75 overige soorten /9,40 a /9,75 Rogge per hectol. f a 6,60, per 100 kilo 8,— a 8,50-f Gerst per hectol. 6,25 a 6,50; Chevalier 6,25 a 7, Gerst per 100 kilo 8.50 a 10,Chevalier 10,50 a /ll,— daarboven Haver per hectol. lange 4,25 4,50 dikke 5,30 a 5,80 per 10' kilo 9,40 a 9,70 Paardenboonen f 8,50. 9,Witte Boonen 20,Bruine Boor f 16, a 17,50 Tuinboonen 8,75 a 9,2 Kookerwten 14,50 a 17,— groeue-gew 11,50 a f 12,50 Voedererwtenc f 8r Kanariezaad Eriesch 9,a 107— 100 kilo 14,50 a 15,—. J*'i B u i t e n 1. Gra n e n. Tarwe eersv in prijs, maar thans terugloopend. G- Rogge alsvoren. Ma'is vast met vraag.' en Grutten hoog in prijs. Tarwe per 2400 kilo 210 a 240 per 2100 kilo Helena 190 Gerst Zwa /192; Amerik. Ma'is mixed 162; 162 per 2000 kilo Boekweit 182 265 per 2100 kilo; Haver 8,75 a per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandseh en prima Be.' f 13,— a f 13,50; le soort inl. en le t Belgisch f 12,a /12,50 Zeeuwsch Ta bloem patent 13,— a 13,25 Ongebi.. 11,75 Duitsch patent 13,a 13,51 Extra puik Hongaarsch 20,a 21,— prima Amerik. patent 14,— a 14,50 le soort f 13,— a f 13,50; 2e soort Lakers 11,75 a 12,25; Inl. Roggebioem 10,75 a 11,75; Duitsche 10,50 a 11,50 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 80; Ossen 66 a 78; Stieren 60 a 68; Kalveren 100 a 115; Schapen 50 a 55Varkens 52 a 59 cents per kilo. Melkkoeien 145 a 270 Kalfkoeien 160 a 300Vaarzen /110 a 165 Stieren 140 a 285; Pinken /90a/110; vette kalveren 70 a f 100 fokkalveren 14 a 16 nuchtere /8a 12 Bigge /9a 14 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen er bonten /3,40 a/3,75; Eigenheimers 2,75 a 3,Geldersche biauwe 3,25 a 3,50; Drielingen 2,20 a 2,50 nieuwe Maltha's 10 cents per kilo. Boterprijzen in vaten stukken Van kilo 85 cent. Zoeteme1ksche kaas per 50 kilo. Leidsehe kaas 90,-- per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 4, a Veilingseieren versche /4,10 a /5,90. 3,75 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin. 4,50 per van 60 kilo. V 1 a s. Blauw Hollandsch /2,25 a 3,10 Gron. 2,a 2,60 Zeeuwsch wit 2,70 a 2,10 per steen. L ij n z a a d in prijs terugloopend. Voer 18,— Zaai 13,50. Koolzaad vast. Prima 21,50 a 22, per 100 kilo. Karwijzaad gevraagd 16,50 a 16,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 11,50 a 12,50, Antwerpen 221/2 fr. Per kan 8 a 9 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 52, Santos prima 42x/2 cent per half kilo. Beetwortel-suiker flauwer 18s/4. Geraffineerde kalm. a 70, a 39 64 34 a 114, 6,— Buitenl. baal Maart. Aanvoer 6315 kippen- Axel, 2 Eierveiling V. P. N. eieren, prijs 3,821/3. Ter Neuzen, 26 Februari. Boter per K.G. 0,65. Eieren 26 stuks 0,85. Antwerpen, 2 Maart. Chilisalpeter vast loco fr. 25,80, Maart :'r. 25,80, April fr. 25,75, Mei fr. 25,15. Velen hebben de cijfers van B. en W. maar a I te goed begrepen, en men heeft zich gehaast. Reeds den 27 Febr. jl. even na zonsopgang werd mij een adres, dat instemming met het adres van 871 ingezetenen betuigt, ter teekening aangeboden. Dat had men niet gedaeht dat zelfs een der belanghebbenden den toegeworpen handschoen zou oprapen en de cijfers eens recht zetten. Het vertrouwen der beeren raadsleden, schrijvers, en het hoofdartikel van het Ter Neuzensch "Volksblad van 28 Febr. jl. ten spijt, hebben tientallen van strijders den geharnasten strijders gevolgd, met het resultaat dat de helft der kiezers -(- 1 en nog meer zich tegen het besluit van den Raad om een H. B. S. te bouwen op dezen fmancieelen grondslag ver- zetten, terwijl er nog zijn, ik vermoed nog velendie door goed te verklaren vrees voor nadeel in hun verder leven van hun burgerrecht om op te komen tegen zulk een besluit, geen gebruik durfden maken. De stembus kan echter beslissen. Zooals ik 25 Febr. d. a. v. schreef, inderdaad volgens mij het juiste standpunt. Welnu, ik houd de heeren aan hun te ongelegener ure nog eens afgelegde geloofsbelijdenis. Hier staan nu 959 ingezetenen waaronder 738 der 1447 gemeente-kiezers (ongerekend de overledenen) d. w. z. meer dan de helft -)- 1 en vragen beleefd om schorsing of intrekking van 't be sluit tot den bouw van een H. B. S. We lie 1ft 4- I is geleverd. Aan de vertegenwoordigers der kiezers in den gemeenteraad de taak om den wil der meerderheid uit te voeren. Al het persoonlijk geschrijf, door inzenders die door hun naam te verbergen symptomen van vrees toonen, zal mijn meening niet veranderen. Cijfers die zullen 't moeten doende personen moet men niet met de zaak verwarren. Waar P. schrijft in het no. van 29 Febr. j.l. over het ongerijmde idee, dat naar aanleiding van een adres de liberate leden hun mandaat ter beschikking zouden moeten stellen daar bewijst Z.Ed, mij een goeden dienst. In de eerste plaats zie ik mij verplicht P. te verzoeken eerlijk te blijven. Ik heb geschreven van die leden die weigeren de opdiacht van de meerderheid der kiezers uit te voeren en als dat nu toevallig liberale leden zijn kan ik daar met des te meer klem en recht op aandringen. In xRichting en beleid der liberale partij" geschreven in -1886 lees ik op bladz. 58 dat de liberale voorman oud- Minister Cort van der Linden schrijft: »Zelfs indien bij »het volk de noodlottige overtuiging veld won dat niet xalleen bij de keuze van zijne bestuurders zijn wil moest xgelden, inaar dat het zelf meer en meer de teugels van »de regeering moest voeren, zou de liberaal geen middel Miebben dit te beletten." Ziedaar de liberale leer. Maar nu zal P. mij toevoeren ,»de hooggeachte schrijver is toch van meening dat het een noodlottige overtuiging is," en daarom bij voorbaat dit: noodlottig of gelukkig doet in deze niets ter zake. De meerderheid der kiezers vreest dat de bouw van de H. B. S. op dezen grondslag noodlottig voor Ter Neuzen zal zijn en de liberaal heeft geen middel den wil van die meerderheid te weerstaan. Zelfs aantasting van eens kiezers burgerreehten zou niet kunnen worden getolereerd. De meening van P. zal dan ook stellig blijken niet de meening der werkeliik liberale raadsleden te zijn. Ik vermoed dat P. schrijft in onkundd omtrent de leer, daar ik niet mag aannemen dat P. zal denken dat xzooals een kat die in 't nauw zit rare sprongen maakt" de heeren hun meester zullen verloochenen. Vooruit dus met Uw naam en opinie daaromtrent mijnheer P. Als P. verder schrijft over egoisme slaat Z.E. de plank glad mis. Iemand die het goed met mij meende vereerde mij eens een wandplaat met de volgende spreuk »Wij hebben hier geen blijvende stad." In letterlijken zin is die spreuk mij steeds voor oogen en als ik dan naga dat ik hier bijna 3 jaar ben, dan kan P. mij gelooven als ik verklaar in deze niet mijn beurs op het oog te hebben gehad. De zwaarste lasten zouden komen als ik hier al lang weg ben. De strijd is scherp en daarom ofschoon tot mijn leed- wezen geef ik nog een rekensommetje. De raming van B. en W. is dat de H. B. S. door 25 leerlingen uit Ter Neuzen zal worden bezocht en daar we geen millionairs zijn bouwen we niet uit louter filantropie voor de buiten-leerlingen, die blijven dus buiten rekening waar het den omslag der lasten betreft. De school zal de gemeente volgens de raming van B. en W. zonder tegenvallers ongeveer J 7645 per jaar kosten dat wil dus zeggen dat elke leerling de gemeente f 300 per jaar zal kosten dat is 6,zegge zes gulden per week en daaren- boven nog 150,— aan den Staat dat is nog 3,— zegge drie gulden per week, samen dus 9,per week, altijd als de buitengeineenten ook 25 leerlingen zenden, anders wordt het nog hooger. Houdt men rekening met het tegen- vallertje in mijn vorig schrijven genoemd, dan kost elke leerling 385,— per jaar dat is 7,50 zegge zeven gulden vijftig cent per week aan de gemeente en daarenboven nog /110,— dat is 2,— per week aan den Staat. Aan welke zijde zou het egoisme nu 'tgrootste zijn??? En dan, wat een bespottelijk licht valt er nu op die 9070,— per jaar voor armen- en krankzinnigenzorg, dat is de zorg voor, althans een deel, ongelukkigen. Neen en nogmaals neen op dezen grondslag mag de ge meente Ter Neuzen geen H. B. S. bouwen. Als mfen dan beslist eens iets groots wil doen dan weet ik wat beters dan moet men loskaden maar geen H. B. S. bouwen. Loskaden en opslagplaats daaraan is gebrek. En als men daarvoor zestig ja des noods honderd duizend gulden leent, ja dan mag men verwachten dat de rente en allossing er van uit den vooruitgang van Ter Neuzen kan worden gedekt. Die loskaden hadden er moeten zijn toen de nieuwe sluis werd geopend en de eerste groote oceaanstoomer, die door die sluis werd geschut had Ter Neuzen voor beste.nming moeten hebben. Er is gewezen op Rotterdam dat millioenen voor: een raadhuis uit durft geven om daarmede aan te toonen dat niet alleen Ter Neuzen zich luxe permitteert. Maar dat voorbeeld is een afschrikwekkend voorbeeld. Neen, als men Rotterdam tot voorbeeld neemt, dan gewezen op de rede onlangs gehouden bij de eerste steenlegging van een reuzenpakhuis waarbij Rotterdam en daarmede de geheele wereld werd kond gedaan dat B. en W. van Rotterdam de haven verder zullen uitbreiden en perfectioneeren. De millioenen voor haar raadhuis hoopt Rotterdam in haar havens terug te vinden. Waar P. verder schrijft over een nieuwe collectie raads leden daarop wil ik slechts antwoorden dat het hoog tijd wordt dat de arbeiders eenigen uit hun midden kiezen om zelf hunne belangen in den Raad te kunnen bepleiten en voorts dat ik onder geen beding een zetel wensch of zou aannemen. Of het democratische pakje mij past of niet gaat P. dus niets aan. Ieder moet zijn eigen pakje dragen en in den Raad de gemeente beltmgen behartigen. Wat nog het classificeeren betreft dat werk is niet af evenmin als het refrein. De hoogstaangeslagene en vele hoog-aangeslagenen zijn tegen het besluit tot den bouw van een II. B. S. op dezen grondslag. Die behooren dus bij de tegenstanders ingedeeld, ook al hebben enkelen naar ik vernam op het adres niet geteekend. Welke waarde mag men aan half werk toekennen De wijze van werving der handteekeningen werd mij bekend en ik kan U verzekeren dat de wervers daarvoor geen loon ontvingen. De arbeider is zijn loon waard en daarom aan P. die mij zoo'n schoone aanleiding gaf voor een deel van dit schrijven de mededeeling dat waar ik het niet noodig heb, althans niet meer noodig heb, Z.E. een vol pond stroop bij mij kan halen. Kiezers houdt stand, de zege is U. Mijnheer de Redacteur aanvaardt bij voorbaat mijn wel- gemeenden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dw., DEN IIARTIGH. Ter Neuzen, 4 Maart 1912. Mijnheer de Redacteur I In de Ter Neuzensche Courant van Zaterdag 2 Maart komt een stukje voor van L. naar aanleiding van het opslaan der melk met l cent per Liter wegens de droogte van den zomer 1911. Deze heer meent dat de tijdjfgekomen is om den prijs weer te verlagen. Hij tracht dit te bewijzen door te zeggen, dat mensch en dier weer onder normale omstandigheden verkeeren. Dit is een groote onwaarheid. De heer L. dient toch te weten, dat door de groote droogte van verleden zomer het wintervoeder ook zeer schraal en zeer duur is. Men kan niet van normale omstandigheden spreken, wanneer men weet dat het vorige jaar de mangelwortels -.verden verkocht voor hoogstens 6 a 7 gulden per 1000 Kg., terwijl nu de prijs 12 gulden per 1000 Kg. bedraagt. De hooiprijzen zijn in een normaal jaar ook 11 a 2 cent per Kg. lager dan nu. En de meelprijzen Deze zijn ook abnormaalhoog gestegen en er komt maar geen verandering. Moet men dan onder zulke buitengewone omstandig heden zeggen, waarom wordt de melkprijs niet verlaagd Heeft de heer L dit wel eens goed overdacht of was dit alles hem onbekend Is het eerste waar, dan kan ik niet begrijpen, hoe hij op prijsverlaging heeft kunnen aandringen en is het laatste het geval, zoo had u, mijnheer L., beter gedaan door te zwijgen. Want wat zal er door prijsverlaging der melk ontstaan 't Zelfde als eenige jaren geledeneen buitengewoon gebrek aan melk. De schrijver, de heer L., zal het missehien wel niet onbekend zijn hoe dat komt. De prijs was toen 6 cent per Liter, doch er werd getracht deze op 7 cent te brengen, wat echter niet gelukte (door gemis aan sam»n- werking). Wat deden de boeren toen? Er waren boeren, die 6, 8 tot 10 melkkoeien hadden en deze verkochten of allemaal, of op 2 of 3 na. Mijnheer L., zoudt u dien tijd weer terug wenschen dat u voor uw geld geen melk krijgen kunt. Ook hoop ik dat het u nu duidelijk zal zijn, waarom van geen prijs verlaging sprake kan zijn. Integendeel zou ik de boeren toeroepen verhoogt den prijs in plaats van verlagen. Wat u van andere plaatsen schreef, dat gaat niet op. daar is de melk ook duurder dan hier. En verder »melkisgeen genotmiddel", dat weet ik, maar daarom zie ik nog niet in dat de prijs zoo laag moet worden gesteld. Juistoindat ze onmisbaar is moet men zorgen, door een goeden prijs te betalen, dat de boeren hun koeien niet verkoopen. Ten slotte zegt u dat de huismoeders de boeren dank- baar zullen zijn, wanneer de melkprijs verlaagd wordt dat geloof ik ook, maar ik en alle boeren zullen U dank baar zijn, wanneer u over dergelijke zaken nooit meer zult schrijven. U, Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de verleende plaatsruimte. F. Geachte Redactie Verreweg de meeste ingezetenen onzer. gemeente hebben met mij ongetwijfeld met instemming het protest gelezen, voorkomende in uw geacht blad van 2 Maart 1.1., waarin de inzender terecht opkomt tegen de onheusche en mee- doogenlooze wijze, waarop B. en W. den Directeur der gasfabriek alhier hebben behandeld en »afgemaakt". Hulde daarentegen aan die leden van de Raad, inzonderheid aan de heer J. M. Oggel, die terecht voor hem pleitte en zeker de tolk was van nagenoeg de geheele burgerij. Is het niet treurig, den Directeur, die zich zoolang hij hier is, schier bovenmenschelijk inspande en op wien alles aanstormde, op dergelijke wijze te zien behandelen? Daar liggen maanden achter hem, waarin hem het hoofd op hoi werd gebracht door de waanzinnige eischen en vragen van zoovelen, die om aansluiting vroegen. Daarbij komt, dat zijn hulppersoneel weinig of niets van de zaken afwist, daar hij alleen vakman is. Als men het jongste raads- verslag leest, dan vraagt men zich af, of de gasfabriek wel geheel in orde is en of de oude mijnen, uit Vlissingen geleverd, niet van veel de oorzaak kunnen zijn Dat verslag schijnt te recht of ten onrechte den indruk te geven, alsof de Directeur der gasfabriek aan den heer Van Niftrik opgeofferd wordt. Het is in deze noodzakelijk en geraden den Staat der fabriek door deskundigen te laten onderzoeken. Als de zaak volkomen in orde is, be- boeven B. en W. dat onderzoek niet te vreezen. Maar dan zou het kunnen zijn, dat de oude mijnen en wat er verder niet mocht deugen, afgekeurd werden, en B. en W. na dat onderzoek anders oordeelen en zoo de algemeene ergernis weg neinen, die zij aan de gemeente hebben gegeven. Met dank voor de plaatsing, UW ABONNE. Axel, 2/3 1912. Ter tieuzeu. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Febr Adolph Constantinus de Pauw, oud22 j., jm. en Johanna Frederika Moe§, oud 28 jjd. Geboorten. 25 Febr. Elisabeth, d. van Cornelis Karelse en van Sophia Maria Hulstaart. Dirk Jan, zoon van Cornelis Verpoorten en van Janna Maria de Klerk. 26 Febr. Hubert Mattheus Petrus, zoon van HonoiA Joseph Colsen en van Emma Amelia de Caluwe. 27 Febr. Prospectus Robertus Josephus, z. van JosephuS Charles Lodevicus D'Jong en van Louisa Genoveva Fiitser. 28 Febr. Elisabeth Sara, d. van Willem de Jonge en van Franpoise de Bokx. 29 Febr. Maatje, dochter van Jan de Bruijne en van Catkarina Pieternelia van de Velde. 2 Maarl. Marinus Adriaan, z. van Johannis Schippers en van Janna Herrebout. Rdmon Richard, z. van Pieter Johannes Visser en van Maatje Cornelia Timmerman. Overlijden. 26 Febr. Jacob Riemens, oud 10 j., z. van Cornelis en van Wilhelmina van Dijke. 29 Febr. Levinus Jacobus Stoffels, oud 56 j., echtg. van Susanna Jacoba Meijer. Hiilst. Geboorten. 1 Febr. Amelia Apolonia Maria, d. van Wilhelmus Carolus Ludovicus Reijniers en van Maria Leonia Buijs. 14 Febr. Desird Joseph, z. van Josephus Xaverius Heirman en van Catharina Ver- meulen. Odilia, Maria, d. van Augustinus Alexander Kramers en van Leonia Lucia de Bruijn. 17 Febr. Bertha Maria, d. van Cornelis Johannes de Silva en van Sophiajj) Rosa van der Kelen. 18 Febr. Engenius Ber- nardus, z. van Augustinus Marinus Smit en van Petro- nella Baart. '20 Febr. Maria Paulina Johanna, d. van Alphonsius Augustinus Verstraeten en van Anna Catha rina van de Velde. Overlijden. 2 Febr. Augustinus Livinus Burm, oud 48 j., echtg. van Christina Kindt. Judoca Voet, oud 76 j., echtg. van Judocus Talboom. 3 Febr. Emile Albert Marie Eeckhout, oud 21 j., z. van Seraphinus (overl.) en van Godeliva Sophia van der Heijden. Petronella de Bruijn, oud 67 j., wed. van Cornelius Goossens. 5 Febr. Johannes de Smit, oud 65 j., z. van Johannes en van Anna Maria van Swaal (beiden overl.) 18 Febr. Joseph de Wolf, oud 7 m., z. van Coleta. August Marie van Aalst, oud 7 j., z. van Gerardus Amedeus Adrianus en van Melanie Asselman. 23 Febr. Josepha Lambrechts, oud 87 jwed. van Desiderius Mariman. 29 Febr. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vrouwel. geslacht van Johannes Ludovicus Carolus Baart en van Marie Nathalie Willems. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Febr. Marti- nus Goossen, oud 28 j., jm. en Pieternelia Catharina de Feijter, oud 21 j., jd. Geboorten. 18 Febr. Elisabeth, d. van Levinus van Cadsand en van Krijna Tanneke Rouw. 23 Febr. Janna Leuntje, d. van Jacob Buijze en van Adriana Verplanke. 25 Febr. Jan Pieter, z. van Pieter Marinus van Eijk en van Cornelia van der Hooft. 28 Febr. Jacobus, z. van Cornelis van den Broeke en van Anna Catharina Bakker. Overlijden. 18 F^ebr. Leona Margaretha Seghers, oud 5 m., d. van. Bernardus en van Mathilda Maria Simoen. 27 Febr. Cornelis van de Velde, oud 78 j., weduwn. van Johanna Boeije. Pieter Deij, oud 66 j., echtg. van Lijntje Catharina de Zeeuw. 29 Febr. Floris Swets, oud 59 j., weduwn. van Leentje Jausen. Slosclikapelle. Huwelijks-aangiften. 2 Febr. Judocus Fruijtier, (van Honten'isse) oud 48 j., wedn. van Rosalia Totte en Coleta Christina Tott6, oud 51j„wed. van Johannes van Wolffelaar. Geboorten. 11 Febr. Petrus Johannes, z. van Petrus van Trappen en van Aafje Koster. 23 Febr. Elisabeth Mathilda Louisa, d. van Andries Remorie en van Pieter nelia Dorothea de Rijk. Geboorten. 16 Febr. Petrus Eduardus, z van Fransiscus Boissens en van Maria Isabella Vlaminck. 22 Febr. Mathilde Pelagia Maria, d. van Henricus Con stantinus Hendrickx en van Helena Maria Bruggeman. Overlijden. 16 Febr. Louisa Pieters, oud 66 j., wed. van Petrus Jeannes Janssens en van Desiderius Lockefeer. 17 Febr. Alouisius Boons, oud 74 j., weduwn. van Johanna Want Petrus Joannes van Laere, oud 6 w., z. van Karolus Ludovicus en van Julia Amelia Pieters. Rosa van Tienen, oud 3 m., d. van Aloisius en van Lucia Francisca Lievens. 22 Febr. Cijriel Alfons van Puyvelde, oud 2 m., z. van Fidelis Amandus en van Ludovica Victoria Rogiers. 23 Febr. Florent de Wit, oud 5 m., z. van Anthunius en van Eugenia van der Keelen. 26 Febr. Frans Arnold Blommaert, oud 10 d., z. van Petrus Stephanis en van Eugenie De Bodt. 28 Febr. Petrus Galle (van Kieldrecht) oud 72 j., weduwn van Maria Louisa Penneman. aioeU. Huwelijks-aangiften. 8 Febr. Levinus de Groote, oud 23 j., j.m. en Maria Adriana van Dixhoorn, oud 19 j., jd. 16 Febr. Pieter van Tatenhove, oud :'4j jm. en Aartje Koole, oud 21 j., jd. 22 Febr. JandeBree, oud 23 j., jm. en Anna Deij, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Febr. Levinus de Groote oud 23 j., jm. en Maria Adriana van Dixhoorn, oud 19 j., jd. 29 Febr. Pieter van Tatenhove, oud 24 j jm. en Aartje Koole, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Gelein, z. van Jacobus Levinus Scheele en van Maatje de Blaeij. 11 Febr. Geertruida, d. van Jacobus Buijze en van Magdalena Donze. 24 Febr. Jan, z. van Petrus de Kraker en van Janneke de Graaf. Overlijden. 5 Febr. Abraham van der Welle, oud 62 j., wed.n. van Neeltje van Hoeve. 16 Febr. Pieter nelia van Doeselaar, oud 81 j., wed. uit het lste huwelijk van Leendert Leunis en uit het 2de huwelijk van Pieter Bareman. 17 Febr. Maria Nieuwelink, oud 74 j., echtg van Simon Leijs. 22 Febr. Jozina Wilhelmina de Kramer, echtg. van Cornelis de liegt. ftflsmleoisse. Huwelijks-aangiften. 16 Febr. Jaspe Heijnsdijk, oud 25 j., jm. en Maria Verstrate, oud 29 j- Jd. Huwelijks-voltrekking. 17 Febr. Carolus Johannes Alphons Aritheunis, oud 24 j., jm. en Louisa Maria de liijcke, oud 23 j., jd. Geboorten 17 Febr. Petrus Jacobus, z. van Jacobus Maku en van Maria Louisa Neve. 18 Febr. Alfred Carolus Ludovicus, z. van Pharaildus Constantinus Ver- cauteren en van Maria Louisa Lauwertjs. 20 Febr. Maria Clara Spalonia, d. van Jacobus Geensen en van Sophia Wilhelmine de Koning. 28 Febr. Alouisius Andreas, z. van Adriaan van Dorsselaer en van Maria Anna van Waterschoot. Overlijden. 17 Febr. Judocus Boeding. ond 85 j weduwn. van Anna Catharina Bogaert. 23 Febr. Rosa lia Christina Kas, oud 5 j., d. van Jacobus en van Apolonia van Damme. 25 Febr. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk geslacht van Jozef Schelfaut en van Rosalia d'Hooghe. 28 Febr. Martha Isabella Baart, oud 4 j., d. van Johannes en van Cornelia Mangnus. gAoeivadit. Geboorten. 17 Febr. Hieronymus,'z, van Hippoliet Mannens en van Hortence Eugenie Huy gens. 17 Febr. Josephus Aloijsius, z van PetrusA.de Maeyer en van Prudentia van Bastelaer. 25 Febr. Alma Leontina Josephina, d. van Petrus Augustinus van Vooren en van Bertina Goossens. Overlijden. 18 Febr. Alexis de Guchteneire, oud w., z. van Petrus Cornelis en van Maria Josephina Coumans. 19 Febr. Theophilus Josephus Verstraeten oud 1 m., z. van Adolf Joseph en van Maria Louisa Annaert. 27 Febr. Livinus van Guyse, oud 67 j., echtg van Philomena Buys. In deze gemeente hebben giften plaats gehad. Si. JBausteeii. Geboorten. 15 Febr. Maria Coleta, d. van Aloijsius van Looij en van Rosalia Rottier. 16 Febr. Hendrik Albert, z. van Charles Louis Braem en van Marie Louise Verplancke. 18 Febr. Albertus Eugenius Franciscus, z. van Camillus Emeleer en van Celestina Melania Janssens. 19 Febr. Philomena Mathilda, d. van Eduardus Kegels en van Marie Catharina Van Holle. 21 Febr. Petrus Franciscus, z. van Alouisius Rottier en van Philomena Stevens. 24 Febr. Julia, Maria, d. van August van Overmaire en van Maria Louisa Frankevijle. 25 Febr. Emile Petrus, z. van Aloijsius de Beule en van Catharina de Paepe. Theophile, z. van Augustinus Augustus Rombaut en van Emelia Gijsel. 29 Febr. Johannes, z. van Augustinus Johannes Cammaert en van Anna Buijsrogge. Overlijden. 17 Febr. Eduardus Steijaert, oud 82 j wedn. van Seraphina Maas. 18 Febr. Rozalia Bonne, oud 76 j., wed. van Augustinus Slock. 21 Febr. Petrus Schelfhout, oud 43 j., echtg. van Ursula Janssens. Slopiieliiijk. Huwelijks-aangiften. 9 Febr. Jan Francies van Campen, oud 58 j., weduwn. en Anna Maria Coolsen, oud 67 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Petrus Mattheus Gerulphus de Rijk, oud 25 j., jm. en Prudence Marie Louise Castenmiller, oud 25 j., jd. 8 Febr. Cornelis Gerardus van Campen, oud 25 j„ jm. en Johanna Catha rina Pauwels, oud 21 j., jd. '14 Febr. Gerardus Jaco bus Castenmiller, oud 59 j., jm. en Maria Ludovica Serrarens, oud 49 j., jd. 21 Febr. Jan Francies van Campen, oud 58 j., weduwn. en Anna Maria Coolsen, oud 67 j., wed. Geboorten. 14 Febr. Josephus, z. van Hipolitus Borm en van Maria Louisa de JSijs. 16 Febr. Alphons, -z. van Eduard Goossen en van MathildaLafeber. 19Febr. Jacobus, z. van Jacobus de Feijter en van Ebrina van Dixhoorn. 22 Febr. Cornelis Alphonsus, z. van Jaco bus Petrus van der Veecken en van Mathilda Ivens. 28 Febr. Johan Petrus Marie, z. van Hubertus Wilhel- helmus Crijns en van Catharina Janssen. Westdorpe. Geboorten. 26 Febr. Maurice Levinus, z. van Augustus Allonsius en van Carolina Maria Kindt. Overlijden. 23 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Emile de Ciercq en van Maria de Vos. 24 Febr. Rosalia van Laere, oud 57 j., echtg. van Petrus Gijsel. Xnitlilorpe. Overlijden. 26 Febr. Philomc Herreman, oud 72 j., wed uit hbt lste huwelijk v i Joannes Francies van Rumste en uit het 2de huw- i j iSCllS (^nnniptpra van Petrus Franciescus Coppieters. geen aan- Middenprijs per 100 E.G. Tarwe f 9,30, Wintergerst f 10,30,Zomergerst/10,—Haver f 14,Witte boonen f 20,Bruine boon Duivenboonen 12,25, Paardenboonen 11.50, Lijnzaad/18,60, Koolzaad Aardi. Boter per kilo 1,40. Eieren per 26 stuks f 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 7 stum J. J 16 varkens, waarvan verkocht 3 stuks rundvee en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6