PrSai 09 lei BILJAET, Landbouwberichten. Gemengde berichten. Laatste berichten. De last is te zwaar. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Advertentien. Mme Maria Louisa Hamerlinck, Bootwerkersverceniging „Recht en PlicM" op 10 laart a.s, Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) HUISHOUDELIJKE VERGADERING, Te Cardiff begon eergister in de haven al 'n doodsche stilte te heerschen, nu het met de kolen-inscheping gedaan was. De mijnwerkers in Durham besloten samen te werken met de politie om de orde te bewaren. De spoorwegmachiuisten te Swansea bebben de bedreiging geuit geen treinen te besturen waar- mee militairen worden vervoerd. De mijnwerkers-afgevaardigden te Londen kregen uit Frankrijk bericht dat binnen enkele dagen ook de Fransche mijnwerkers zullen staken. De kiesrechtdames hebben Vrijdagavond een ongekende verwoesting aangericht. Het geheele West-End heeft een aanblik, alsof er een aard- beving heeft plaats gehad. Overal ziet men ingeslagen ruiten, die thans zoo goed mogelijk met planken diehtgemaakt zijn. De geheele schade wordt geschat op 4000. Het hevigst gingen zij tekeer in de Regentstreet, waar van 14 winkels 39 vensters verbrijzeld werden, wat een schadepost van 1040 beteekentalleen in het Liberty-magazijn werden 7 vensters ver- nield. in de Oxfordstreet werden van 6 winkels 31 vensters verbrijzeld, waarvan de schade op 840 wordt geraamd. In de manufactuurzaak Evans werden 12 vensters vernield, in de Bond- street van 16 winkels 21 vensters, Piccadilly 14 winkels met 35 vensters, Haymarket 2 winkels met 5 vensters, aan het Strand 17 winkels met 21 vensters. De //limes" dringt erop aan, dat de vereeni- ging van suffragettes, wegens een in vereeniging beraamd misdrijf, vervolgd zal worden en dat deze vereeniging financieel aansprakelijk gesteld zal worden voor de aangerichte schade. CHINA. Bij de onlusten te Peking door de soldaten van Joean kai's lijfgarde zijn vele vreetnde eigendommen vernield. All'e vreemdelingen moesten 's nachts onder militair geleide in de gezantenwijk worden gebracht. De woning van de afgevaardigden uit Nanking werd aangevallen zoodat de Nankingers over de daken in een naburige zendelingen gesticht moesten vlucbten. Eergister was de rust te Peking teruggekeerd. Tien plunderaars werden gepakt en op staanden voet doodgeschoten. Het grootste deel der plunderaars is de stad uitgevlucht. De brand die grooten omvang nam, is gebluscht; de schade zou 36 millioen bedragen. Betrouwbare troepen patrouilleeren door de stad. Er heerst groote ontstemming jegens den diktator Joean-sji-kai, die machteloos stond tegenover zijn eigen troepen. TER NEUZEN, 4 Maart 1912. Met ingang van 1 Mei worden verplaatst de kommies-verificateurs F. van der Kerk van Ter Neuzen naar IJmuiden en R. Panders van Lobith naar Ter Neuzen. Met ingang van 27 Febr. 1.1. is verplaatst van Bergen op Zoom naar Aardenburg de kommies A. F. Kamp. Zaterdagnamiddag kwamen alhier met een roeiboot aan wal scbipper Harm Groen, zijne vrouw, dochter en zoon, die op de Schel'de, voor den Margarethapolder hun zinkend houten tjalkscheepje //Onrust" hadden moeten ont- \luchten, met achterlating van alle have, be- halve de kleeren die zij aan hadden. Het scheepje kwam uit Belgie, geladen met steenen voor den heer M. D. de Putter uit Vlissingen, die bestemd waren voor Ellewouts- dijk. Tijdens de vaart vertoonde het scheepje teekenen van lekkage, die dermate toenamen, dat de schipper geen kans meer zag het schip drij vende te houden en op de zandplaat aanstuurde, om het daarop omhoog te zetten en voor zinken in diep water te behoeden. Die poging kon echter niet meer slagen en bijna nog voor ze er op verdacht waren moest het opvarend gezin in ae roeiboot een goed heenkomen zoeken. Kort daarop zagen zij hun vaartuig in de diepte verzinken, terwijl een eindje van den mast alleen boven water bleef. Het schip zal wel verloren zijn, het is verzekerd, doch de lading niet. Vanwege het loodswezen is terstond op het wrak een groene ton gelegd, om het kenbaar te maken voor de scheepvaart. Des nachts geschiedt zulks door een lantaarn. J e Middelburg speelde gisteren de Ter Neuzensche voetbalvereeniging een wedstrijd tegen het tweede elftal van de Middelburgsche vereeniging Olympia. Sparta was de meerdere en toonde dit door met 51 te winnen. Bij de rust was stand 3 1. Van de gegeven gelegenheid om zich te laten inschrijven als leerling aan de Ambachts- school voor Hulst en omstreken is door 27 leerlingen gebruik gemaakt en wel12 machine- bankwerkers, 9 timmerlieden, 5 schilders en 1 meubel maker. Yolgens mededeeling van het Loodswezen wordt het groene, roode en witte vaste lieht ■met verduisteringen op den Noordzee-boulevard te Vlissingen, op ongeveer51° 26'5 N.b. en 1° 19 W.I., ten gevolge van den bouw van huizen op dien boulevard, eerst zichtbaar rood in N114°0, in plaats van in N139°0., zooals is aangegeven. Zaterdag werd te Axel het toelatings- examen gehouden voor de Rijksnormaallessen en de daaraan verbonden voorbereidende klassen. Toegelaten werden: voor de 2e klasse (voor- waardelijk indien er plaats is) C. M. Harte te Ter Neuzen; voor de le klasse: C. Bakker en J. A. de Smidt te Axel; A. Dhaeze, 0. P. Kolijn, A. de Vos, P. de Zeeuw, J. de Vries, R. B. Hellinga en C. E. van Luijk, alien te Ter Neuzen R. M. Bauwens en A. C. Pluijm te Westdorpe: J. I. Risseeuw en L. J. Nijssen te SluiskilJ. Serrarens en J. V. Castenmiller te Stoppeldijk; A.J. M. Waelput te Zuiddorpe W. Y. d'Haens te Hulst en C. J. A. de Smidt te Sas van Gent; (voorwaardelijk indien er plaats is) J. F. W. Jansen Verplanke te Hengstdijk voor de voorbereidende klasse, 2e afdeeling: W. A. Blansaart te Axel, F. Hamelinck en V. Gilson te Sas van Gent; A. J. Klaassen te Ter Neuzen en A. J. L. Bouwmans te West dorpe; le afdeeling: J. H. Goslinga, J. D. van Sluis, F. M. Mangold, G. T. Eekm an en C. C. Bakker, alien te Axel; A. F. Reinhoud te Hulst; G. Lauret te Overslag E. H. Wortman en C. L. J. Wortman te Zaamslag. Axel. 4 Maart. In plaats van W. de Bruijne die ontslag heeft genomen, is als stoker aan de gasfabriek alhier benoemd A. Bracke. Hengsienkeuring te Goes. Bij de Woensdag te Goes gehouden paarden- keuring werden de volgende paarden bekroond. Achter de namen van de paarden zijn vermeld de eigenaars en de woonplaats Dekhengsten van drie jaar. Fleur de Marnix, G. Buijsse, BiervlietAlbert, A. Moggre, Schoondijke Malaga, F. Koopman, bij Zierikzee Vainqueur de petit Eughien, P. VaelYsebaert, St. Jansteen Dernier, Wed. Jos. Daelman, Westdorpe en Argus, fl.J. Aer- noudts, Sluis. Plaatsvervangers. Mars, C. Thorenaar, WaardeBourgogne II W. Dieleman Pz., Axel; Avenir, H. Steijaert, Watervliet, en Ffuteur, P. Dees, Krabbendijke. Dekhengsten van vier jaar. Volcan, Victor de Sutter, Assenede, (B) Avenir, B. C. Puijlaert, ZuiddorpeMajor de Reves, H. Steijaert, Watervliet (B.)Vainqueur, Em. F. Bonte, Sluis; Amiral de Knocke, Frede- ricapolder, W. Kakebeeke, Goes en Aristo, G. Luijk, Ylake. Plaatsvervangers. Robert, P. Yael Ysebaert, St. JansteenGamin, Jan de Putter Jz., Axel en Major, P. Hansen, Noorwelle. Dekhengsten van 5 en 6 j a a rf Nickel, H. J. Aernaudts, Sluis; Due. de Balingue, D. Verburg, G. Luijk, Kamperland, Vlake; Blondiau, Wed. Jos. Daelman, West dorpe Martingal de Ragnies, H. V. Westdorpe, Westdorpe (Gust. v. Waes)Blois (Blocus.) H. V. Eigen Hulp, Axel (J. de Feijter Lz.)Tunis, H. J. Aernaudts, SluisMustafa, H. Bonte, KoewachtOpera du Fosteau, H. V. Absdale, St, Jansteen, (P. Vael) Samuel, H. V. Cats, Cats (J. van Dis) en Oedipe, Paul de Scheppere, Watervliet (B.) Plaatsvervangers. Cherbourg de Waterloo, H. Bonte, Koewacht Dragon, H. V. De Toekomst, Axel (W Diele man Pz.) en Rancon, I. Berrevoet, Serooskerke (Sch.) Een 7jarige knaap te Rotterdam wilde Vrydagavond een onder een rangeerenden trein rolienden knikker grijpen. Hij viel en een paar wielen gingen hem over het hoofd. Het kind, welks ouders in de Nassaustraat, nabij de plaats van het ongeluk, wonen, was op slag dood. Bene Burgemeestersbenoemin g. In de vergadering van den Raad der ge- meente Twisk geschiedde mededeeling, dat was ingekomen bericht van de herbenoeming en beeediging van den haar H. Vijn Czv als bur- gemeester. De heer J. Zijp Hz. gaf te kennen dat deze herbenoeming verwondering baart, aangezien de heer Vijn 76 jaar oud en voordurend min of meer lijdende ishet burgemeestersambt (om maar van het secretariaat te zwijgen) kan door den heer Vijn niet naar behooren worden waargenomen. Het verwonderde spr. dat deze herbenoeming in de gegeven omstandigheden nog mogelijk was. Ten slotte werd een motie voorgesteld, waar- in werd uitgesproken, dat de herbenoeming van den heer Vijn niet in het belang der gemeen- te is te achten en over die herbenoeming leedwezen werd uitgesproken. In stemming gebracht, werd de motie aan- genomen met 1 stem tegen en 1 onthouding (die van den heer Vijn, die tevens raadslid is.) De heer Koolhaas denkt zich persoonlijk tot den Minister van Binnenlandsche Zaken te wenden, om zoo mogelijk de motieven te ver- nemen, die tot de herbenoeming hebben ge- leid. (Hbl.) Te Monte Carlo hebben eenige bekende aristocraten elkaar duchtig afgerost. De heeren Jaequen de Saint-Marc en markies de Monte- bello hadden een meeningsverschil, dat met den degen uitgevochten zou worden. Jacques de Saint Marc weigerde echter zijn getuigen te zenden en werd daarotn door markies de Fonte- nillat op eenige oorvegen onthaald, waarop hij echter niet reageerde. Markies de Montebello heeft toen den volgenden dag de zaak zelf onder handen genomen en de Saint-Marc volgens de regelen der kunst op een dracht stokslagen ont haald, die de Saint-Marc beantwoordde door een theeservies naar het adellijk hoofd van zijn tegenstander te gooien. Een en ander verwekte groote sensatie. Daar wandelstok en porselein- scherven in dit geval gevaarlijker wapenen zijn dan een dueldegen, kan men dezen ridderlijken strijd nu wel als geeiudigd beschouwen. De Fransche boeven beginnen hoe langer hoe zonderlinger methoden toe te passen bij het berooven van bankloopers. Woensdagmid- dag werd de kaslooper Gony-Paillier te Nantes terwijl hij de trap eener woning wilde bestij- gen, staande gehouden door een kerel die hem een reclamekaart liet lezen. Terwijl de verbaasde beambte deu inboud naging, wierp de bandiet hem een met faecalien gevulde krant in het ge- laat en maakte zich vervolgens vlug meester van de portefeuille van den kaslooper, die ruim 6400 francs in goud en bankpapier bevatte. Naar we vernemen is de op a.s. Zaterdag te houden vergadering van den gemeenteraad alhier belegd naar aanleiding van een verzoek daartoe door de raadsleden de heeren De Bruijne, De Jager en Scheele, die daarom hebben verzocht in verband met een in zake de stichting eener gemeentelijke H. B. S. alhier ingekomen nader adres van verschillende ingezetenen. Op de agenda van de 22ste algemeene ver gadering van den Schoolraad, welke den 10den April te Utrecht gehouden wordt, komt o. m. een voorstel van het schoolbestuur te Spui, dat behandeld wenscht te zien de vraag, of de tijd niet dringend eischt de algemeene en geheele gelijkstelling van het bijzonder, met het openbaar onderwijs. Uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, met name Schoondijke, Biervliet, lJzendijke en Hoofd- plaat, zullen binnenkort weer tal van gezinnen naar Amerika emigreeren. Ylissiugen. Alhier is bericht ontvangen dat tengevolge van een beslissing van het Hof van Appel te Bazel de bookmakers, die verleden jaar daarheen vertrokken om hun beroep uit te oefenen, dit bedrijf aldaar zullen moeten staken. De last van rugpijn van 's morgens tot 's avonds. De last van schele hoofdpijn, duizeligheid, verstoorde slaap, uitgeputte zenuwen. De last van die afmattende pijn in de lendenen, heupen en zij den. De last van rheumatische pijnen in de spieren en gewrichten, die tot in de beenderen schijnen door te dringen bij slecht en vochtig weer. De last van toenemende zwakte en dat vree- selijk terneergeslagen en lusteloos gevoel. Is uw last rheumatiek, waterzucht, graveel of urine-stoornissen Is uw last hoofdpijn, voortdurende vermoeid- heid, rugpijn of zenuwachfigheid Dan is het genot te weten dat vele mannen en vrouwen van deze en andere nier- en blaas- aandoeningen genezen zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken af'doend, omdat zij een speciaal nierengeneesmiddel zijn, en alleen een nierengeneesmiddel geeft baat tegen nierkwalen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen heelen en ver- sterken de aangedane nieren en helpen hen om de schadelijke onzuiverheden, die de boven- staande verschijnaelen veroorzaken, uit het bloed te filtreeren en verder uit het lichaam af te voeren. Let erop, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handteekening van James Foster. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een bos sleutels en een buitenhelling van een boot. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 5 6 7 8 9 10 11 Maart 3.7 3.44 4.19 4.54 5.30 6.9 6.75 3.26 4.2 4.37 5.12 5.49 6.32 7.28 ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 3 Maart. 1 Datum. 1 Van 1 tot en met 3 Maart werden door de Oostsluizen alhier 42 binueuvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Westsl. 24 op-en 28 afgeschut. Bositie der btoomschepen. Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de H. tl. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, V. R. KRAMERHamerlinck. H. W. R. KRAMER en Kinderen. O. F. A. HAMERLINCK. C. 8. J. HAMERLINCK—Kramer en Kinderen. H. L. HAMERLINCK. E. Th. HAMERLINCK. M. C. A. HAMERL1NCK-de Coninqk en Kind. Ter Neuzen, 4 Maart 1912. Geboren R E DH O N RICHARD, zoon van P. J. VISSER en M. C. VISSERTimmerman. Ter Neuzen^ 2 Maart 1912. Aan alien, die mij op mijn 80sten verjaardag blijken van hunne belang- stelling gaven, met name aan de onbekende vrienden, die er per advertentie de aandacht op vestigden, betuig ik kiermede miju liarte- lijken dank. A. THOLENS, Az. Tiel, 1 Maart 1912. te TER NEUZEN. op Woensdlssg 6 BSaa"! bij den heer M. J. Adriaansen, des avonds 8 uur. HET BESTUUR. b ij W. DE B O !C X, Zssaanije. Inleg 25 cent. Gewone coriditien. Met een extra prijs. Aanvang 4 uur. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 343, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie.) r> VXAG. NAAM MS Van en naar. Lading. Voor Te rWeazen i 2 Eng. 8.8. Skinningrove 1460 Skinning. ijzer 8 idem River Thames 2242 Londen atukg. t an Ter Meuzen 2 Eng. s.s. Larchwood 1949 Middlesbro ledig idem Skinningrove 1460 Skinning. idem idem River Lagan 2272 Londen stukg. Vttor •■ieni s 1 Noor. s.s. Europa 2948 Oatende ledig idem Trudvang 2948 Cardiff idem Deen. s.s. Ulla 2211 Esbjerg idem 2 Eng. s.s. Lizzie 1708 Goole kolen. idem Heriot 3506 Leith stukg. 3 idem W ark worth 1862 N ew-Castle idem idem I r well 3091 Gooie idem idem Juno 2562 Hull idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem Duiuch s.s. Kate Kick 1859 Bos to u ledig Ned Zeetj. Agiena 296 Londen zout tan d-esit i 1 Eng. s.s. Lestris 8916 .Manchester stukg. idem Duchess 1660 St. Breux phosph. Duitsch s.s. Heinrich Horn 4054 voor Orded iedig 2 Noor. 8.s. Hans Kyvig 1524 Brughead phosph. Eng. s.s. Sea Gull 2703 Londen stukg. idem Quentin 3607 Leith idem idem Alt 2840 O oole idem 3 Duitsch 8.9. A. W.Kafemann 2333 Stolpmunde phosph. RU98. S.S. Belorossia 10364 Rotterdam ledig Zweed. s.s. Eaunus 2181 Copenhagen cokes Eng. s.s. Heriot 3506 Antwerpen ledig Voor Sielzaete: 2 Eng. 8.8. Alembic 722 Havre koolteer HARALD vertrekt heden van Tunis naar Gent. JENNY in Jossing te Rotterdam. RICHARD van Sfax naar Gent passeerde 4 dezer Kaap Bon. ELISABETH vertrekt keden van Genua naar Tunis. HELENA tn lading te Tunis voor Gent. MAGDALENA van Tunis naar Gent passeerde 2 dezer des n. m. 3 uur Gibraltar. s.s. s.s. 8.8. 8.9. S.S. geb. SCHAUVLIEGER, in den ouderdom van ruim 74 jaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2