Ter Neuzensche Courant Dinsdag 27 Februari 1912. No. 5730. Gemengde berichien. h£r'trrbS verscbiUecde rXl"W"IE3EI3DIEi T3XjA.ID- Waarschuwing. Sedert eenige dagen geniet onze stad de eer eenige mannen en" vrouwen te harbergen die volifverig zoeken naar dubbeltjes van een zeker een bezoek gebracht, doch zoover ons bekend, nosr seen zaken" kunnen doen. Hoewel men bijna iederen dag van dergdflke praktij ken leest, wenschen wij onze geachte lezers nogmaals te waarschuwen, en daar zij later ook wel de omliggende gemeenten zullen bezoeken, zij men ook daar op zijn boede. Naar men ons mededeelt zal onderstaand adres worden verzonden aan den Minister van Binuenlandscbe Zaken. Het ligt m de bedoeling dit in den loop dezer week aan de ingezetenen ter mede-onderteekening aan te bieden. Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken te 's Gkavenhage. Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, alien inwoners van ier dat z'ii met belangstelling kennis hebben ge- nomen van Zijner Excellences Verklanngen in de zittino' van de Tweede Ivamer der Staten- Generaal °op 16 December 1911, betreffende de oprichting eener Hoogere Burgerschool in Zeeuwsch-Vlaanderen dat de Raad hunner gemeente op uS December i.l. onvoorwaardelijk besloten heeft tot de stich- tinn eener zoodanige school binnen Ter Neuzen dat de gemeente Ter Neuzen naar hunne bescheiden meening verkeert in omstandigheden, die het maken van een uitzondering op den regel, wat betreft het toekennen eener extra subsidie door het Rijk voor de te stichten school, in alle opzichten wettigt redenen, waarom zij, gelet op de hooge su sidies aan vele andere gemeenten, ten behoeve van het middelbaar onderwijs toegekend en in aanmerking genomen dat geheel Zeeuwsch- Vlaanderen tot heden van middelbaar ondeiwps verstoken bleef, zicli vrijmoedig wenden tot Ziine Excellentie met het nedeng verzoek het daarheen te leiden, dat aan Ter Neuzen een zoodanige jaarlijksche bijdrage worde verleend dat de gemeentelasten voor de burgeri] met ot althans slechts in zeer geringe mate zullen be- hoeven te worden verhoogd. 't Welk doende, enz. Te Brunsbdttel is een duiker gestikt, doovdat zijn luchtslang beklemd raakte tusschen de siguaallpn en een zpwand van den ponton, waardoor de toevoer van lucht werd afgesloten. Een leeraar aan het athenaeum te Ant- werpen, Jan De Groot genaamd, 32 jaar oud, is door zijn verlootde, de 23jarige feophia leys, te Brussel doodgeschoten. Reeds was besloten, dat zij binnenkort zouden trouwen, toen De Groot'plotseling de verloving afbrak. Op den boulevard Anspach te Brussel ontmoette het paar elkander. er ontstond een heftige woorden- wisseling en eensalaps haalde het meisje een revolver uit naar handtaschje en schoot op den jongen man, die zwaar gewond naar het liospitaal werd vervoerd, waar hi] kort na aankomst over- leed. Sophia Feys is terstond in hechtems ge- nomen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 21. Reclames hoofdelijken omslag. VAN M A1-] 7PJ1 Staten tegen het plan van aflos wel geen bezwaar zullen Bruijne. 5. Yoorstel tot verhooging van het maximum van heffing voor den hoofdelijken omslag. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voorhun college te machtigen aan II. M. de Koningm aan te vragen verhooging van het maximum van den hoofdelijken omslaB, thans bedragende 31300 tot 35,000, ui dat de uitgaven voor de stichting eener H. B. king der middelen noodzakelijk maken. van De beer Drost maakt bezwaar tegen de toelichting van het voorstel. De stichting der H. B. S. staat daar geheel buiten. Het voorstel wordt gedaan op grond van ae stijging van de draagkracht der ingezetenen en zoo be- hoort het te worden omschreven. uonner, Hat De Voorzitter stemt dit toe, doch heeft te kennen dat de Secretaris na de vergadering van Burg, en Weth. het concept besluit aldiis had geredigeerd. ppn- Het voorstel van Burg, en Weth. toegelicht overee komstig de woorden van den heer Drost, w0^d\a^®nSle met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen. de heeren Eijke Waalkes, Drost, Moggre, Lensen, De Feijter, Donze en Voorzitter, tegen stemmen de heeren Dees, V Scheele en De Bruijne. 6. Aanwijzing van het terrein waarop de Hoogere Burgerschool zal gebouwd worden. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, de Hoogere Burgerschool te stichten op denRyksgrond naast de voormal'ge gemeentewerf en langs de te dempen ge- meentehaven, waarvan het college de toezeggmg ee dat het terrein voor dat doel verkrijgbaar is. De heer Wieland dacht dat de gemeente bmnenkort m de gelegenheid zou geweest zijn om daar terrein voor bouwo-rond te jverkoopen. Hij vraagt of dat nu voor- nadeel is, dat de gemeente dien grond zelf gaat gebruiken voor schoolbouw. De heer Drost zegt den heer Wieland dat hij zich daar- over niet ongerust behoeft te maken. Hij meent in zijn betoog daar straks duidelijk genoeg te hebben doen uit- komen dat binnenkort in ruime mate bouwgrond dispo nibel zal worden gesteld. Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 4 stem- men. Dezelfde voor- en tegenstemmers als voor punt t>. 7. Voorloopige vaststelling van hst ontworpen plan van bouwing voor meergenoemde inrichting. De Voorzitter brengt ter tafel de voorloopige ontwerpen voor het bouwen eener hoogere burgerschool, die terstond berekend is om te worden ingericht in eene met 5jarigen cursus. Overwogen is dat dit de voordeeligste wijze van bouwen is en spreker drukt de hoop uit dat het spoedig noodig zal blijken de driejarige school om te zetten in eene met 5iarigen cursus. De plannen worden goedgekeurd met 8 tegen 4 stemmen. Voor- en tegenstemmers als onder 5. 8. Aanvraag aan de Regeering ter bekoming van Rijkssubsidie in de kosten van instandhoudmg van een gemeentelijke hoogere burgerschool. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor hun college te machtigen aan de Regeering het verzoek te doen" om eene zoo hoog mogelijke subsidie te bekomen voor de instandhouding der hoogere burgerschool. De heer DeesMosterd na den maaltijd Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Eijke, Waalkes, Drost, Dees, Moggre, Lensen, De Feijter, De Bruijne, Donze en de Voorzitter; tegen de heeren Wieland en Scheele. 9. Voorstel tot het in erfpacht nemen van Rijks- grond langs de gemeentehaven. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor van het rijk in erfpacht te nemen een perceel rijksgrond, langs de gemeentehaven, sectie L no. 49, 1373 en 13/5, ter groote van ongeveer 5000 ML De gemeente kan dit terrein tot de dading is aangegaan waarbij dit met een orooter terrein aan de gemeente wordt overgegeven tot dat tijdstip in erfpacht verkrijgen voor 50 per jaar, dus ongeveer 1 cent per ML Ingevolge gevraagde mlichtmgen deelt de Voorzitter noo- mede dat dit geheele terrein wel niet voor de H. B. S. zal noodig zijn ofschoon daarbij toch ook nog wel een tuin zal moeten worden aangelegd. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Eijke, Waalkes, Drost, Moggre, Lensen, De Feijter, De Bruijne en de Voorzitter, tegen de heeren Dees, Wieland en Scheele. De heer De Jager komt ter vergadering. 10. Voorstel tot uitbreiding der straatverlichting- De heer Moggre vraagt of die bewijzen kosteloos zullen worden uitgereikt, daar dit meestal behoeftige menschen betreft. De Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer De Bruijne vraagt of het alleen voor binnen de kom geldt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Scheele vraagt tot waar de kom zich mtstrekt. De Voorzitter: Aan de eene zijde ongeveer tot aan de Moffeschans en aan de andere zijde tot aan de woning van den opzichter van 's Rijkswaterstaat. De heer Scheele is er dan tegen, binnen de bebouwde kom was het wat anders. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Eijke, Waalkes, Drost, Dees, Moggre, Lensen, De Feijter, De Bruijne, Donze en de Voorzitter, tegen stemmen de heeren Wielajid, De Jager en Scheele. 13. Wijziging verordening voor het openbaar lager 0nderwijs. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de verordening regelende het openbaar lager onderwijs te wiizigen, door te doen vervallen het. geven van onderwijs in de Fransche taal aan school A, Dit wordt voorgesteld in verband met het ontslag verleend aan het hoofd der school en omdat beter geacht wordt het onderwijs in vreemde talen aan school R te doen plaats hebben. Hierover is onderhandeld met, den districtsschoolopziener, die deze regeling ook goedkeurt. Ook is van het voor- nemen kennis gegeven aan de Schoolcommissie, waarvan nog geen advies is ingekomen, doch waaromtrent de Secretaris, de heer Waalkes, zooeven mededeelde, dat er bij de Commissie ook wel geen bezwaar tegen bestaan Bij de oproeping van sollicitanten voor de vacature zal 'dan met de voorgestelde wijziging rekening worden gehouden. Het voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 11. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzum in de kom. De Voorzitter verzoekt over te gaan tot de stemming voor een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim in de kom, noodig wegens aftreding van den heer G. W. Versloot. Met den aftredende staat op de aanbeveling de heer Fr. Versloot. De aftredende wordt met algemeene stemmen herbe- noemd. 15. Vaststelling kohier hondenbelasting voor 1912. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het kohier der hondenbelasting voor het jaar 1912 vast te stellen op een bedrag van f 845. 31 honden a 8 J 248,—128 honden 4 f 512129 waakh. a J 0,50 64,5041 trekh. a f 0,50 20,50, samen 845, Z. h. s. wordt aldus besloten. 16. Opnieuw vaststelling der verordening op de I heffing van Keurloonen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de verordening op de heffing van keurloonen, vastgesteld den 27 April 1911, doch die slechts voor een jaar was goedgekeurd, onveranderd opnieuw vast te stellen en ter goedkeuring in te zenden. Dit voorstei wordt z. h. s. aangenomen. Vergadering van Donderdag 22 Februari 1912. (V E R V O L G.) Voorzitter de heer A. Visser, waarnemend burgemeester. Verder aanwezig de heeren Drost, Dees, Wieland, Moggre Scheele. Lensen, De Feijter, De Bruijne, Donze, Eijke en Van Borssum Waalkes. Afwezig de heer De Jager. 1 Voorstel tot het aangaan eener geldleening van f 60,000 voor het stichten van een gebouw, bestemd voor gemeentelijke hoogere burgerschool. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, voor het bestrijden der kosten tot het stichten van een gebouw voor eene gemeentelijke hoogere burgerschool over te gaan tot het sluiten van eene geldleening van ten hoogste f 60 000, tegen een e rente van ten hoogste '4 procent en een koers van ten minste 99 procent en de allossing dier leening vast te stellen als volgt voor 1913 op ten minste 100 1914 idem 200 1915 idem 300 1916 idem 400 1917 idem 600 1918 idem 700 1019 idem 800 1920 idem 900 1921 idem 1000 en voor 1922 en volgende jaren op ten minste 2750 per jaar. De heer Drost merkt op dat de leening dan in 29jaar wordt afgelost en hij grondt het vermoeden dat Gedep. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor de straat verlichting uit te breiden door het plaatsen van 2 of zoo noodig 3 lantaarns, vanaf de Kerkhoflaan tot aan de Moffeschans, daar die straat nu bijna geheel is volgebouwd en verlichting noodig wordt geacht. De heer De Bruijne juicht dat voorstel toe, dit zal een o-oede verbetering zijn, want het is een eind weg dat over het algemeen slijkerig is en vooral bij duisternis lastig om te passeeren. De heer De Jager vraagt of het de bedoeling is er ook een nachtlantaarn te plaatsen. De Voorzitter antwoordt dat Burg, en Weth dat voor- loopig niet voornemens zijn en het eerst eens willen afzien met gewone avondlantaarns daar de nachtlantaarns nogal wat kosten. De heer Lensen vraagt of in het afgeloopen jaar de ge- contracteerde hoeveelheid stroom verbruikt is. De Secretaris deelt mede dat blijkens van den directeur der centrale ontvangen bericht iets meer is gebruikt. De heer De Jager merkt op dat dit niet zoo bezwarend is, daar die meerdere stroom maar 15 cent per Kilowatt kost. Het voorstel van het Dag. Best, wordt aangenomen met algemeene stemmen. 11. Vaststelling kohier sehoolgelden le kwartaal 1912. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het kohier der sehoolgelden voor het le kwartaal 1912 vast te stellen op een bedrag van 780,341- De heer De Jager merkt op dat het kohier een nogal merkelijk lager cijfer aanwijst dan de vorige. De Voorzitter antwoordt dat dit een gevolg is van de oprichting der R. K. school, waardoor een aantal kinderen de openbare school hebben verlaten. Het kohier wordt vastgesteld z. h. a. 12. Wijziging verordening tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor, naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek van de afdeeling der vereeniging tot Bescherming van Dieren, in de vorige vero-adering in handen van hun college gesteld om advies, de verordening tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren aan te vullen, door daarin op te nemen het volgende Art. 49 bis. Het is aan bestuurders verbodenbinnen de kom der gemeente plaats te nemen of te hebben op een met 1 of meer honden bespannen rijtuig. Deze verbodsbepaling is niet van toepassing op be stuurders die ten genoegen van Burg, en Weth. hebben aangetoond een of meer voor zich voortbewegen hmder- liike gebreken te hebben en daarvan bericht hebben ont vangen. welk bericht steeds op aanvraag van de ambtenaren der politie onmiddellijk moet worden vertoond. Achter het cijfer 47 voorkomende in art. 66, alinea 2, i wordt gelezen »47bis". 17. Voorstel tot het betuigen van instemming met een door de Earner van Koophandel en Fabrieken gezonden adres aan de Tweede Earner omtrent het ontwerp van Stuwadoorswet. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth, voor bij de Tweede Kamer adhaesie te betuigen aan het door de Kamer van Koophandel alhier tot die Kamer gericht adres, luidende als volgt De Kamer van Koophandel en Fabrieken te ier Neuzen nam met belangstelling kennis van het bij Uwe Kamer ingekomen ontwerp van wet houdende bepatingen in het betang van personen werkzaam bij het laden en lossen van zeeschepen en van den inhoud van het voorloopig versldg. Volgens de memorie van toelichting beoogt dit ontwerp verbeteringen te brengen in toestanden die bij het laden en lossen worden aangetroffen, waardoor: 1) de arbeidsduur zou worden beperkt 2) meerdere veiligheid zou worden verkregen 3) een' snellere uitbetaling van het loon, waarop de werklieden aanspraak maken, wordt bevorderd. Adressante meent dat het doel, dat wordt beoogd door dit wetsontwerp, niet zal worden bereikt, terwijl, al zouden wellicht in grootere havenplaatsen eventueele misstanden worden weggenomen, kleinere havens, zooals Ter Neuzen, door het tot standkomen der wet, veel belem- mering door hare werking zullen ondervinden. Te meer geldt dit bezwaar voor Ter Neuzen, omdat men alhier een scherpe concurrentie heeft aan het naburig Gent (Belgie) en handelaren die zich tot nu toe van deze haven hebben bediend, voor zijn transitohandel (waaronder bijna alle niet verwerkte goederen kunnen worden gerangschikt) bij het in werking treden der Stuwadoorswet hun transporten over Gent zullen leiden, waar dergelijke bepalingen niet bestaan. Zij neemt daarom de vrijheid Uwe kamer te verzoeken met de ligging van deze haven rekening te willen houden en zoo mogelijk ten opzichte van Ter Neuzen eenige uitzonderingen te willen maken, opdat niet de transito handel door het eventueel in werking treden dezer wet voor het grootste gedeelte naar Gent worde verplaatst. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen met algemeene stemmen. 18. Benoeming van een onderwijzer aan school B. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van een onderwijzer met hoofdakte en akte voor de I'ransche taal aan school B, vacature Buijsse. Voorgedragen wordt de eenige sollicitant, de heer A. de Kraker, zulks overeen- komstig het advies van het hoofd der school, terwijl ook de schoolopziener en de schoolcommissie daartegen geen bezwaar hebben. Voorgesteld wordt de benoeming te doen ingaan met 1 Maart a.s. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer De Kraker en bepaald dat hij aan die school zal in dienst treden op 1 Maart a.s. De Voorzitter deelt alsnu mede een adres van genoem- den heer De Kraker, waarin hij, voor het geval dat hij zou worden benoemd, met ingang van 1 Maart a.s. ontslag verzoekt als onderwijzer aan school B. Burg, en Weth. stellen voor dat ontslag nu eervol te verleenen. De heer De Jager vraagt of de heer De Kraker aan school C overcompleet is, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt, door vermindering van het aantal leerlingen kan die vacature daar onvervuld blijven. De heer Drost: We doen alles zoo zuinig mogehjk De heer De Jager: Dat begrijp ik, daarvoor staat u bekend Het gevraagd ontslag wordt met algemeene stemmen eer vol verleend. 19. Benoemen leden Commissie van Fabricage. De Voorzitter stelt aan de orde het benoemen van 2 leden der Commissie van Fabricage, wegens aftreding der heeren Wieland en De Jager. De aftredenden worden elk met 11 stemmen herbe- noemd, terwijl 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer Eijke en 1 op de heeren Moggre en Waalkes. De heer Wieland verklaart op de desbetrelfende vraag van den Voorzitter de benoeming niet te kunnen aan- nemen, met het oog op de te verwachten werkzaamheden. Hij is begonnen met de uitgaven voor de trap aan de Pelmolengang die op 180 waren geraamd terug te brengen tot een uitgaaf van f 30, heeft ook aangeraden de oude palen van de haven voor gebruik elders te be- nutten en moet dan nu zoo'n paleis zien verrijzen, daar- aan kan hij niet medewerken, men kan geen twee dingen gelijk doen. De Voorzitter betuigt zijn spijt, dat de heer Wieland verklaart om die reden te bedanken. De heer Wieland wijst er op dat hij ook het bestek voor de H. B. S. zou moeten helpen goedkeuren, en dat kan hij toch niet 1 De Voorzitter voert hiertegen aan, dat de Raad het besluit genomen heeft om tot de stichting over te gaan en dan moeten de colleges, belast met de zorg voor de uitvoering, de noodige werkzaamheden verrichten. De heer Wieland oppert nog als een bezwaar dat al iemand voor hulp bij het maken der plannen was aan- gewezen voor de Raad had vergaderd en ook zonder dat de Commissie van Fabricage er iets van wist. Hij zal daarvan nu niet zooveel zeggen, maar meent toch dat het niet is zooals het behoort. De Voorzitter gelooft niet dat tegen het aanwijzen van die hulp voor het maken der plannen zooveel bezwaar kon zijn, er moest met de werkzaamheden worden aan- gevangen en als de heer Wieland aan de regeling en uit voering van het raadsbesluit had deelgenomen zou hij, zegt spreker, evengoed als wij hebben goedgevonden dat zoo gehandeld werd. De heer Wieland blijft bij zijn besluit. De heer De Jager verklaart eveneens de benoeming niet te kunnen aannemen. De Voorzitter: Dan zullen we tot eene nieuwe be noeming moeten overgaan. De heer Wieland: Als het ten minste nu noodig is eene commissie te benoemen. De Voorzitter acht dat wel degelijk noodig, nu vooral. De nu gehouden stemming heeft tot uitslag dat worden benoemd de heer Eijke met 42 en de heer Waalkes met 7 stemmen. Op den heer Moggre zijn 3 en op den heer Donze 2 stemmen uitgebracht, terwijl de heer De Bruijne 1 stem verkrijgt. De heeren Eijke en Waalkes verklaren de benoeming aan te nemen. Laatstgenoemde verklaart die functie te willen bekleeden tot de heeren die nu wegens het besluit tot stichting der H. B. S. meenden te moeten bedanken, de functie ook weer kunnen aannemen. 20. Benoemen leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van leden der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Allereerst zal worden gestemd door de vacature ontstaan door het ontslag nemen van den heer D. Buyze. Door de Commissie worden daarvoor alfabetisch aanbevolen de heeren L. Th. van Hasselt en C. le Nobel. De heer C. le Nobel wordt benoemd met 11 stemmen. 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer Van Hasselt. Vervolgens wordt overgegaan tot de stemming voor voorziening in de vacatures ontstaan door aftreding der heeren A. C. Lensen en E. H. T. van Borssum Waalkes. Voor de eerste vacature wordt met den heer Lensen aanbevolen de heer A. J. M. Nolet. Benoemd wordt de heer Lensen met 12 stemmen. 1 briefje is bianco. Voor de tweede vacature wordt met den heer Waalkes aanbevolen de heer J. J. van der Eijk. Benoemd wordt met 12 stemmen de heer Waalkes1 briefje is bianco. De heeren Lensen en Waalkes verklaren op de vraag van den Voorzitter de herbenoeming te aanvaarden. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen eene reclame van J. P. Walland, die op het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag is aangeslagen voor 4 maanden, doch te kennen geeft zich eerst in Oct. 1.1. alhier te hebben gevestigd en daarom maar over 3 maanden te moeten worden aangeslagen, zoodat hij een maand afschrijving verzoekt. Bij onderzoek is het beweren van adressant juist ge- bleken, waarom Burg, en Weth. voorstellen hem een maand afschrijving te verleenen. Aldus wordt z. h. s. besloten. Eveneens wordt op voorstel van Burg, en Weth. be sloten wegens schoolgeld afschrijving toe te kennen aan E. A. Ysebaert 1,80. P. Verheijke 2,40, P. A. Mielen 4,50, J. Adriaanse J 1,65, C. J. de Klerck 1,20, M. A. Kwaak 0,30, S. van Ertvelde 1,05, wed. J. Michielsen 3,30, P. de Vuijst /0,45. 22. Verzoek H. D. Bol, om afwijking van de bouwverordening. De Voorzitter doet mededeeling van een adres van II. D. Bol, welke daarin te kennen geeft dat hij aan zijn perceel Dijkstraat 2628 eene bergplaats wenscht te bouwen. Dat zijn perceel groot is pi. m. 98 M?, waarvan bebouwd 68,40 ML, dat zijn te bouwen bergplaats groot is 9,90 ML en hij alzoo te weinig open ruimte houdt 3,10 MLdat evenwel achter zijn perceel de gemeente gang ligt, die wel nimmer zal worden bebouwd, en daar- achter de tuin van de pastorie der R. K. kerk gelegen is, die zeer waarschijnlijk ook steeds zal openblijven. Op grond daarvan verzoek adressant hem voor het bouwen dier bergplaats afwijking te willen verleenen van art. 10, le alinea der bouwverordening. Burg, en Weth. stellen, in overeenstemming met het advies van den gemeente-bouwmeester, voor het verzoek in te willigen. Z. h. s. wordt aldus besloten. 23. Vaststellen rooilijn in den Bontepolder. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van J. van Doeselaar, om hem voor het bouwen van een hoefje afwijking toe te staan van art. 6 der bouwveror dening, waarin wordt voorgeschreven het bouwen in de rooilijn. Blijkens toelichting van den Voorzitter is dit adres niet voor inwilliging vatbaar, het is onjuist gesteld, want er is daar geen rooilijn aangewezen. Om echter de zaak te kunnen af'nandelen, stellen Burg, en Weth. voor het adres naar hun college te renvoyeeren ter afdoening, dan kunnen zij, voor zoover het op de vergunning tot bouwen be- trekking heeft het verzoek afhandelen. terwijl zij tevens voorstellen een rooilijn vast te stellen 8 meters uit de as van den dijk tusschen den Pierssenspolder en den Bonte polder en 8 Meters uit de as van de Bontepolderschestraat. Waar adressant een hoefje wil bouwen zal hij dan wel verder uit de as van den weg blijven, maar achter de rooilijn mag gebouwd worden. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen. 21. Omvraag. De heer De Jager wijst er op dat de klok van den stadhuistoren in de laatste weken alleen aan de Noord- en aan de Zuidzijde het uur aanwijst maar aan de Oost- en aan de Westzijde niet. Dat is voor de bewoners aan die zijde niet gemakkelijk en verbetering is zeer gewenscht. De Voorzitter deelt mede daarover reeds met den klok- kenist, den heer Van Sprang, te hebben gesproken. Het sehijnt dat de wijzers wat verbogen zijn. door dat de vlag er aan vastgezeten had, doch de heer Van Sprang zeide toe spoedig te zullen trachten de zaak in orde te bren gen, doch gaf tevens te kennen dat het uurwerk niet veel meer beteekent, en vervanging een eisch des tijds is. De heer De Jager hoopt dat Burg, en Weth. de zaak goed onder de oogen zullen zien. De heer Donze vestigt de aandacht op den slechten toestand der bestrating der Korte Dijkstraat, die er reeds van het vorig jaar zoo bijlegt en waardoor het vooral in den donker een halsbrekend werk is daardoor te passeeren. De Voorzitter deelt mede dat die straat pas is opge- graven voor het leggen der leiding van de Centrale en dat de sleuf weer wat moet inzakken. De gemeente moet dat werk maken en het wordt door de Centrale betaald zoodra mogelijk zal worden gezorgd dat de bestrating weer in orde komt. Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 5