K burgerlijken stand. Laatste berichten. Handelsberichten. Be kindermoord te Beek. Omtrent de wijze, waarop de onschnld van Derksen aan het licht is gekomen, verneemt de vArnh. Ct.": De slager H. J. uit Doetinchem verklaarde, dat hij Zondag van 35 uur in gezelschap van Derksen was en met hem onderhandeld heeft over paarden. Men meldt ons uit Arnhem Het sectie-onderzoek heeft aangetoond, dat Marietje Hartjes geworgd is, doch dat er ove- rigens niets gebeurde. De verklaringen van de dame uit Emmerik, dat zij Derksen om 4 uur te Beek gezien heeft, kunnen niet juist zijn, aangezien Derksen uur voor uur gevolgd kan worden. Om 2 uur begaf hij zich naar Stok- kum, dronk in een cafe aldaar 10 a 20 borrels, ging toen naar een ander cafe, waar hp bier gebruikte en deed ten slotte ook nog een derde cafe te s Heerenberg aanook daar dronk hij bier en te Zeddam gebruikte hij de noodige borrels. Om 7 uur was hij dronken en heeft toen in een ledige schuur overnacht. Maandag- morgen wakker wordend, heeft hij zijn fiets gezocht, een bezoek aan twee cafe's gebracht en om half tien eerst een zieke tante bezocht en is toen met de fiets naar huis gereden. Toch handhaaft de dame haar verklaring. Persoonsverwisseling is volgens haar onmo- gelijk, daar Derksen en Hartjes totaal niet op elkaar lijken. Twee personen uit Beek hebben Maandag- morgen tusschen 6 en 7 uur in de buurt van Beek een persoon op de fiets gezien en tegen elkaar gezegd, dat het Derksen was, terwijl nu blijkt, dat Derksen er zeker niet voor 10 uur geweest is. Op deze overwegingen heeft men Derksen vrijgelaten. Bij zijn ontslag zeide hij "Ik drink mijn leven lang geen borrel meer." Reinier Hartjes heeft geheel uit eigen bewe- ging verklaard, dat zijn vader boos was op zijn zusje, weike verklaring in strjjd is met de bewering der ouders, die zeggen, dat zij ongerust waren oradat het kind zoo lang uitbleef. Dit zijn de thans vaststaande feiten. A1 het andere berust op veronderstellingen. Men denkt dat de rader boos is geworden, omdat het kind een brutaal antwoord had gegeven. Men -ver- onderstelt, dat de woordenwisseling tusschen vader en kind buiten is voortgezet en dat de vader toen het kind geworgd heeft. De uitlatingen van Reinier Hartjes schijnen voldoende om zeer waarschijnlijk den ofBcier van justitie rechtsin- gang tegen den vader te doen vragen. Jammer is, dat Reinier gisteren met zijn moeder naar Beek is teruggekeerd, met het oog op de betrouwbaarheid van zijn verklarin gen voor de toekomst. De 8jarige Reinier en de lOjarigeJan Hartjes zijn Zaterdag aan de ouderlijke macht outtrokken en naar Welkom te Arnhem overgebracht. Een oplichtster aangehouden. De Amsterdamsche recherche is er, zoo schrijft het Hdbl., in geslaagd, de hand te leggen op Madlle. Annie Pascal, zich volgens haar visite- kaartje noemende //journaliste", met adres in de Rue de Rivoli te Parijs, verblijf houdende te St. Job in het Goor bij Antwerpen, alwaar rz}.^ Hiegkunst heet te wijden. Zil wijdt zich echter blijkbaar aan een andere kunst, nl. die van oplichterg, aangezien dit haar beroep is, gegeven het lijvige dossier, dat de Amsterdamsche politie over haar heeft bij<m- houden. y° Madlle. Pascal had eenigen tijd geleden de gelegenheid gehad te Antwerpen zich te laten voorstellen aan een bekend Amsterdamsch koopman, kunst- en sportliefhebber. Zij trachtte daarna in Amsterdam bij hem toegelaten te worden, teheinde de noodige fondschen te krijgen tot aankoop van een eigen vliegtoestel en van voldoende kapitaal, om zich als vliegster in te richten. Doch deze financier wilde haar slechts te woord staan, mits zij voorzien zou zijn van een deugelijke introductie door een te goeder naam en faam bekend staand persoon, die om- trent haar eigenschappen als vliegster zou kunnen getuigen. De vliegster zette daarop een machinatie op touw en wist na omwegen bij een Amsterdamsch journalist, die op vliegterrein geen onbekende is, een behoorlijke introductie te verkrijgen, teneinde van dezen de gewenschte aanbevelin<* te verkrijgen bij den financier. Hier echter liep Madlle Pascal in de val. Want de journalist meende, na de aviatrice- journaliste verschillende vragen gesteld te heb ben, sterk te moeten twijfelen aan elk van haar twee hoedanigheden immers zij bezat noch een bevret als vliegster en evenmin bezat zij een bewijs van indentificatie als journaliste. Zijn argwaan was dus gewekten ook kreeg hij voldoende zekerheid met een bedriegster t'e doen te hebben. Zoodat hij in de eerste plaats den Amsterdamschen financier waarschuwde en tevens de politie van een en ander op de hoogte meende te moeten stellen. Madlle Pascal werd handig door de recherche aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar men reeds lont geroken had. En al heel gauw viel de aviatrice-journaliste door de mand. De naam Madlle Annie Pascal bleek valsch te zijn. Ze ontpopte zich als een onvervalschte Hollandsche, bij de politie welbekend onder haar naam G. H. Men verzocht haar allereerst de noodige in- lichtingen te verstrekken over een belangrijke poging tot oplichting, waarvan een notaris te IJzendijke onlangs aangifte had gedaan en toen uit deze mededeelingen bleek, dat zij waarschijnlijk de gezochte was, werd zij op verzoek van de justitie te Middelburg daarheen gezonden, na bevel van de marechaussee te IJzendijke tot onmiddellijke aanhouding. Woensdag werd zij onder be waking naar Middelburg overgebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld, in afwachting, dat rechtsingang tegen haar verleend zal worden. Hit het zich in het bezit van de Amster- sterdamsche politie bevindende dossier slechts een deel betreffend van de gevallen van oplich ting, waaraan zij zich reeds heeft schuldig ge- maakt blijkt, dat zij een gevaarlijke, slimme internationale oplichtster van beroep is, die reeds sedert 1895 telkens met politie en ju stitie in aanraking kwam, doch meestal tusschen de mazen van het net wist doo* te glippen eenige van haar bekendste oplichterijeu pleegde zij onder de aangenomen namen van freule Van Bylandt en freule De la Court, terwijl zij indertijd in Apeldoorn een aanzienlijk kapi taal wist los te krijgen, benoodigd voor de stiehling van een //Christelijk Sanatorium voor Zenuwzieken" dit geld maakte zij op, en toen het faillissement werd uitgesproken, wist zij te verdwijnen. Uit de papieren, die op haar bevonden wer- den bleek, dat zij een automobiel besteld had bij een Haagsche finna de auto was niet be- taald, doch zij bad den wagen volgens haar opgave reeds weer verkocht aan Henri Wijn- malen. Uit haar portefeuille kwamen tal van kranten- knipsels en foto's te voorschijn, die den indruk moesten maken, dat het frnst was met haar vliegkunstdoch bij aandacbtige beschouwing bleek, dat al deze berichten slechts spraken- van z/aanstaandev vliegbetoogingen, die zij zich voorstelde te zullen gaan geven haar Parijsch adres bleek valsch; en ook haar journalistschap diende slechts om zich meer air te kunnen geven. Haar ietwat opvallende kleeding, manieren en wijze van spreken waren er eveneens op be- rekend, een //aviatischen indruk" te wekken. De politie meent met deze arrestatie een goede vangst te hebben gedaan. En de vliegsport ook de journalistiek schijnt voorioopig verlost van een even onge- wenschte als gevaarlijke indringster, wier eenig doel was langs dezen modernen weg geld los te krijgen. Geld bewaren De landbouwer V., uit Baarle-Nassau, had een groot half jaar in een ketel onder den vloer een pandbrief van 1000 en 4 van 100 der Zuider-Hypotheekbank te Breda verstopt. Toen hij zijn schat 1 Januari er uit wilde halen, bleek alles een slijmerige massa geworden, doordat er water in den ketel was geloopen. .Na ze 4 uur boven 't vuur ge- roosterd en 12 uur in den oven gedroogd te hebben, ging hij met 't bedorven pakje naar een apotheker, die, na verscheidene bewerkingen, er in slaagde ze zoo kenbaar te maken, dat de Zuider Hypotheekbank er den 23sten Februari aan den boer onbeschadigde pandbrieven voor teruggaf. Een handige domino. Op een der jongste carnavalsavonden heeft een handige en kwieke domino aardig zijn slag weten te staan ten huize van een der deftigste familien te 's-Hertogen- bosch. Terwijl de bewoners op bezoek waren bij familie en de meiden reeds te bed waren gegaan, is een verkleede, vermoedelijk met be- liulp van valsche sleutels, het huis binnenge- drongen en heeft op zijn grootste gemak een onderzoek ingesteld naar de finaneien met een tact en behendigheid, alsof hij heer en meester van de woning ware geweest. Hij brak de secretaire van mijnbeer en me- vrouw open, ledigde den geldelijken inhoud men spreekt van samen ongeveer 5000 en verliet, zonder dat iemand er erg in had, dat hier een dief op bezoek was, ongestoord met zijn buit de woning. Wei moet men gezien hebben, dat een do mino de woning verliet, doch dat was natuur- lijk absoluut niets opvallends, want met Car- naval komen uit nagenoeg alle Bossche wo- ningen verkleede menschen. Bij de rijksten zoowel als bij de armsten. En het ware zelfs niet te verwonderen geweest, dat de meiden of de huisknechts waren ze nog op geweest den gemaskerde ongehinderd zijn gang hadden laten gaan, met de gedachte, dat het een der familiegenooten zelf was, die zich op den laten avond even van wat geld kwam voorzien om nog een nesch te gaan kraken in de soos oftelders. (Tijd.) Te Pietersbierum (Fr.) heeft bij den winkelier J. Hibma in den nacht van Donderdag op \rijdag een brutale inbraak plaats gehad. Toen de bewoners 's morgens opstonden bleek het kabinet opengebroken te zijn en de inhoud verward dooreen te liggen. Een gouden oorijzer, ruim f 200 aan geld, benevens gouden enzilveren sieraden, waren verdwenen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de dief of dieven zich toegang hebben verschaft door een luik boven in het dak, na eerst over eene hei- niug geklommen te zijn. In de industrieschool van Meath-County, Ierland, hebben Woensdag twee scholieren hun 27jarigen onderwijzer, John Kelly, doodgeslagen Toen de leeraar de speelplaats der school over- stak, sloop een der jongens achter hem aan en bracht hem een hevigen slag met een stomp voorwerp op het achterhoofd toe, zoodat hij be- wusteloos ter aarde stortte, waarop de andere jongen met een knuppel op den hulpeloozen onderwijzer lossloeg. Zes andere scholieren moesten hem tegelijkertijd met hun hakken hebben bewerkt. De onderwijzer herkreeg zijn be- wustzijn niet meer; dejonge moordenaars hebben hem de hersens ingeslagen. De twee raddraaiers namen de vlueht, maar werden later door de politie opgepakt. Geen der jongens is ouder dan 16 jaar. Door het rechtelijk onderzoek kwam uit dat acht der knapen, vijf onder en drie boven zestien jaar hadden samengespannen om den jongen onderwijzer te dooden, wijl bij hen af en toe sloeg. Een der knapen velde hem eensklaps neer door een geduchtigen slag met een bezem op zijn hoofd en op den grond lig- gende werd hij afgemaakt met een slinger en teerkwast. Andere knapen, die dat woeste too- neel aanzagen, werden bedreigd, als zij de mis- dadigers gingen verklappen. Bevende van angst vertelden zij het het gebeurde aan de magistraat die alle acht kleine misdadigers wegens dood- slag naar het crimineele gerecht verwees. Axel. In de heden alhier gehouden verga- dering van den gemeenteraad, die eerst na een langdurige geheime zitting openbaar werd, werd behandeld een voorstel van Burg, en Weth. ffle om, in verband met het beheer der gasfabriek, den directeur den heer G. J. van den Berge, te verzoeken voor 1 Maart zijn ont slag tegen 1 Mei a. s. aan te vragen en hem te berichten dat de raad hem het ontslag zal verleenen tegen 1 Mei 1912, met de toekenning van een wachtgeld van 75 per maand tot 1 Augustus 1912, onder voorwaarde dat hij tegen 1 Mei zijn woning heeft verlaten 2e. Burg, en Weth. te machtigen, onafhanke- lijk van het ingekomen verzoek van den directeur een oproeping te doen voor een nieuwen directeur tegen 1 Mei en den tegenwoordigen titularis tegen denzelfden datum te outslaan. Door de heeren P. Dregmans, Smies, P. Dekker, J. M. Oggel en J. de Feijter werd een voorstel ingediend om, alvorens over het beheer van den heer Van den Berge te beslissen, daaromtrent een onpartijdig deskundig onderzoek in te stellen en te besluiten daartoe eene commissie te be- noemen bestaande uit drie op het gebied der gasfabricatie bekwame personen, aan te wijzen als volgt: een door den gemeenteraad, een door den directeur een door die twee aangewezen heeren. Na een breedvoerige discussie werd het voor stel van Burg, en Weth. in stemming gebracht en staakten daarover de stemmen, 5 tegen 5. Alle leden, met uitzondering van den heer Dregmans, waren aanwezig. EnschedA Een hevige brand tastte heden- middas: de mand- en rietmeubelfabriek van de firma Brands Zonen aan. Bij het afzenden van dit bericht stond de fabriek in voile vlam. Het vuur dat met veel materiaal wordt bespoten, vindt gretig voedsel in den grooten voorraad licht brandbare stoffen, waaronder 10 wagons riet. Van de naast ge- legen perceelen is reeds een dubbel woonhuis aangetast. Luxemburg. Groot-Hertog Alexander van Luxemburg is gister overleden. Soerabaja. Er zijn in het geheel 800 Ma- caoers gearresteerd. In den toestand is thans een verandering gekomen. De winkels zijn heden heropend. Het handelsverkeer herleeft. Hust, 26 Febr. 1912. Rotterdam, 26 Februari. Binnenl. Granen. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit Tarwe en Haver. Rogge en Gerst weinig gevraagd. Boonen en Erwten onveranderd. De Meelprijzen waren voor inlandsch eerder lager dan hooger. Kooplust ook voor buitenl. meel gering. Men noteertTarwe per hectol. puike f 8,— a 8,25 goede 7,20 a 7,70 Essex per 100 kilo 10,— a 10,75; overige soorten 9,25 a f 9,60 Rogge per hectol. 6,— a 6,60, per 100 kilo 7,25 a 8,— Winter- gerst per hectol. 5,50 a 6,25; Chevalier f 6,25 a 7,— Gerst per 100 kilo 8.50 a 10,25 Chevalier 9,50 a 11,— en extra daarboven Haver per hectol. lange f 4,25 a f 4,50 dikke 5,30 a 5,80 Haver per J 00 kilo 9,25 a 9,70; Paardenboonen 7,75 a 8,25Witte Boonen 20,a 22, Bruine Boonen f 16, a f 17,50Kookerwten j 15,a 17,groene gewone f 12,50 a 14,Voedersoorten 8,50 Kanariezaad f 8,75 a f 9,en per 100 kilo 14,25 a 14,50. Buitenl. Granen. Tarwe flauw en lager door ruim aanbod van export-landen. Rogge en Mais eveneens lager. Gerst kalm. Grutten en Rijst met goede vraag. Tarwe per 2400 kilo 195 a 225 Rogge per 2100 kilo Helena 190 Bulgaar 184 Gerst Zwarte Zee 191 Amerik. Mais mixed 170; Odessa 165 per 2000 kiloBoekweit 183 Grutten 250 per 2100 kilo; Haver 8,90 a f 9,40 per 100 kilo Voedersoorten 7,15. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,25 a 13,75; le soort inl. en le soort Belgisch f 12,25 a y* 12,75 Zeeuwsch patent 13,a f 13,50 Ongebuild 11,75 Duitsch patent f 13,a 13,25 Extra puik Hongaarsch 20,a 21,prima Amerik. patent 13,75 a 14,25 le soort 12,75 a f 13,25 2e soort Bakers 11,50 a /12,Lnl. Rogge- bloem f 10,75 a j 12,— Duitsche 10,75 a 1,50 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 82; Ossen 70 a 80; Stieren 60 a 70; Kalveren 110 a 120; Schapen 50 a 56Varkens 52 a 59 cents per kilo. Melkkoeien /145a/270; Kalfkoeien 160 a 295 Stieren 120 a 175 Vaarzen /110 a y 150 Pinken 90 a 110; vette kalv. 60 a f 95 fokk. f 15 a 18 nuchtere /8a 12 Biggen 9 a 14 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen en bonten /3,50 a/3,70; Eigenheimers 2,50 a 3,Geldersche blauwe 3,25 a 3,50 Drielingen 2,20 a 2,40 per mud. Boterprijzen in vaten 64 a 70, stukken van 1j2 kilo 85 Zoetemelksche per 50 kilo. Leidsche kaas per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 5,75 a 6, Veilingseieren 5,a /7,Buitenl. 4,50 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin. 4,50 a 4,75 per 60 kilo. V 1 a s. Blauw Hollandsch 2,10 a 3, Holl. geel 2,65 a 2,90; Zeeuwsch wit1,60 a 2,per steen. L ij n z a a d flauw lager. Voer 18,50 Zaai 14, Koolzaad kalm vast. Prima 21, per 100 kilo. Karwijzaad /15.25 a /15,50 per 50 kilo. Hooger op levering. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 11,50 a 12,50, Antwerpen 22x/4 fr. Per kan 8 a 9 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 52, Santos prima 42y2 cent per half kilo. Beetwortel-suiker vast in prijg /19>/4. Geraffirieerde vast prima 23, Axel, 24 Februari. Eierveiling V. P. N. Aanvoer 4900 kippen- eieren, prijs 4,30. Ter Neuzen, 26 Februari. Roter per 1/s K.G. 0,671/2. Eieren 26 stuks H 1,20. Antwerpen, 24 Februari. Chilisalpeter vastToco fr. 25,30, per Maart fr. 25,40, per April fr. 25,40, per Mei fr. 24,90. VEER AN DEL IN BELG1E. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,70 tot fr. 1,90, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,40 tot Ir. 2,70 per kilo, geslacht vleeschschapen van fr. 1,40 tot fr. 1,60 per kilo, geslacht vleeschvarkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,— tot fr. 1,14 volgens kwaliteit. a 90 cent, kaas /34 a /41 96,- a 111,- w O Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,(10, Rogge 9, Wintergerst 10,(10,Zomevgerst 10,25, Haver/9,25, Krwten f 14,50, Witte boonen f 20,Bruine boonen 19,50, Duiveuboonen 12,Paardenboonen f 1,50, Boekweit Lijnzaad18,50, Koolzaad Aardappels 4,— Boier per kilo 1,40. Kieren per 26 stuks f 1,—r. Ter weekmarkt waren aangevoerd 10 stuks rundvee en 23 vavkens, waarvan verkocht 4 stuks ruDdvee en 19 varkens. 'S'er VtMKt'li. Huwelijks-aangiften. 23 Febr. Lu- dovicus Stephanus van den Bosch, oud 45 j., jin. en Wilhelmina van Diike, oud 34j.,jd. JJignns de Ruijter, oud 22 i.. jm. en Janna Tanneke Verslnijs, oud 20 j.,jd. Huweliiks-voltrekkingen. 22 Febr. Jan Marinus van Kerkvoor't, oud 23j.,jm.en Frederika Cornelia Aberdina Drabbe, ond 22 j., jd. Geboorten. 19 Febr. Reinier, van Reinier Harms en Maaike Ivuine Dooms. 20 Febr. Anna, yan Andries Nagtegaai en van Helena de Doel der. rebr. Pieter Martinos, z. van Jannis Abraham van Putten en van Cornelia Janna van Leuven. Cornelia Helena An- toinetta Elizabeth, d. van Francois Dien-donne Jean Paul Mes en van Eufenia Johanna de Kenning. 22 Febr. Frans, z. van Jan de Mul en van Geertruida Hamelink. Hendrik, z. van Cornelia Weststrate en van Adriana Verschelling. 24 Febr. Maria Janna, d van Adriaan Leendert Marcus de .longe en van Maria Maatje Herrebout. „D Overliiden. 18 Febr. Jannetje Fhpse, oud 68 j., wed. van Laurens Verhage. Jan Dieleman, oud 69 j., echtg van Tanneke van Allen. 22 Febr. Anna Nagtegaal, oud 2 d., d. van Andries en van Helena de Doelder. lloewai'ld. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Febr. Renatus Josephus Nijenhuis, oud 23 j., jm. en Augusta Maria De Metter, oud 25 j., jd. j Geboorten. 9 Febr. Clara Eulalia Mariad. van Hendricus Bonte en van Josephine Mane de Vleeschauwer. Julina Augusta, d. van Josephus de Paepe en van Emelia Maria d'Hooghe. y\

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2