Verkoopingen van Landbouwinspan. Dokter C. DE DECKER. 1. 2. 3 5. Stock Eruinkolen'briketten - t j 'Niet voor de Wasch Nederlandsch Tooneel te Gent. Advertentien. Casparus Johannes Albertus Fercken, Laatste berichten. BURG ERLI1KEW STAND! |M0mCEY BRAND Op ^et landgoed van graaf Stefan Tisza, by Grosswardein, in Hongarije, bevindt zich een oude put, waaruit het water verkregen wordt, benoodigd voor het kasteel. In de laatste tijden kon men uit dezen put geen water nieer kriigen en besloot graaf Tisza een artesishcen put te doen slaan. Gedurende de werkzaam- heden werd water gehaald uit een anderen ouden put, die reeds bonderden jaren bestaan heeft. Na bet gebruik van het water uit dezen put werd het geheele bediendenpersoneel, een der- tig man, ziek. Van veertien hunner is de toe- stand levensgevaarlijk. De dokter stelde vast, dat naast den ouden put in vroeger jaren een mestvaalt was, zoodat men vermoedt, dat de vergiftiging daardoor is veroorzaakt. Aan den anderen kant vreest men methjialcoholvergif- tiging, daar uitgemaakt is, dat alle bedienden brandewyn hadden gedronken voor de ziektege- vallen zich openbaarden. Haarlem. Omtrent de gepleegde verduiste- ringen by de firma Beijnes alhier, kan worden medegedeeld dat uit het ingestelde onderzoek is gebleken dat door het vervalschen der loonlijsten voor de Rijksverzekeringsbank, Van Gemert reeds sedert 1905 zich geld toeeigende. Hij leefde op zeer grooten voet. S Heerenberg. De aangehoudene Derksen kan zijn alibi bewijzen. Hij is van 3 tot 5 uur in gezelschap geweest van een slager uit Doetinchem. Het ecbtpaar Hartjes is gearresteerd door uitlatingen van hun 8jarig zoontje Reinier. De vader was vertoornd op het meisje en heeft haar geslagen, waarop het kind beangst wegliep achtervolgd door haar vader die alleen terugkeerde. Omtrent de verzekering der kinderen loopen verschillende geruchten. Hoek van Holland. Sedert van morgen wordt een jol, waarin 3 menschen gezeten, veimist van de voor de Schelde kruisende Vlissingsche loodsschoener. IJverige pogingen om hen op te sporen zijn in het werk gesteld. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Notulen. {Zie verder het Derde llad.) Uw raessen en vorken, potten en pannen zullen na met behandeld te zijn, even hard glimmen als een spiegel c o a e. Aan te Axel. Evenmin als ingezonden stukken, worden door ons advertentien geplaatst met de doorzichtige bedoeling personen te smaden. Red. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 25 Februari a. s., te 21/3 ure dag- vertooning aan verminderde prijzen opvoering van: „Pepita''Nieuw beroemd blijspel in 3 bedryven, naar het Fransch van J. Chancel H. de Gorsse. Yertaling van Ernest Kindermans. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 25 Februari a.s., te 2]/2 ure, dag- voorstelling opvoering van u Paillasse" Lyrisch drama in 2 bedryven van Leon Cavallo, en „La Divorcee"Operette in 3 bedriiven door M. Victor Leon. Muziek van Leo Fall. KOERS TAN HET GELH. Belgisch per 100 fr. 47,625 a 47.65 Engelsch per 12,,,12, ZEETIJDING K INT. Van 21 tot en met 22 Febr. 9 Van 21 tot en met 22 Febr. werden door de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 27 atgescbutdoor de Westsl. 34 op- en 18 afgeschut. Positie der Stootnschepen. Hartelljk dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden onzer Tante. Uit aller naam, J. J. VAN DOESELAAR. Hoek, 23 Februari 1912. Heden overleed onze geliefde Ecbtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer Oud-Notaris, in den ouderdom van 69 jaar. Wed. C.J.A. FERCKENLeums. C. C. TEXTOR-Fercken. K. A. TEXTOR. B. FERCKEN. R. J. FERCKEN. 's Gravenhage, 22 Februari 1912. Stadhoudersplein 13. Bezoeken kunnen niet worden ontvangen. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a. s. op Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te 11 uur. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillis- sement van JAN CORNEL1S MEIJER, mole- naar te Zaamslag geeindigd. De Curator, Middelburg. Mr ANNE BOLLE. Op Woensdag 17 April 1992, bij de Erven Weduwe JACOBUS HE1JEN8 te Boscbkapelle Op Donderdag 18 April 1912, bij CONSTANT VAN WATER- SCHOOT te Stoppeldijk Op Dinsdag 3D April 1912, by de Weduwe JACOBUS VAN DAMME te Graauw Op Donderdag 2 !¥Sei 1912, bij de Weduwe P. BRUGGEMAN te Hontenisse, Kruisdorp Op;Donderdag 9 Mei 1912, bij de Erven P. DE MAAT te Ossenisse, (Hooglandpolder). Notaris DUMOLKYN. Specialist Tandmeesier, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 urebehalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pjjn. Alle soorten van Kunsttanden. en Hutspot is een beerlijk eten, Nu vooral in wintertijd, ledere buisvrouw dient te weten Hoe die 't smakelijkst wordt bereid. Op geen snel vuur moet zij koken, Smeulen zacbtjes, heerlijk tyn, BRUINKOOL-BRIKETTEN moet zy stoken Zal de hutspot lekker zijn. Yergadering van Donderdag 22 Februari 1912. Voorzitter de heer A.Visser, waarnemend burgemeester. Verder aanwez.g de heeren Drost, Dees, Wieland, Moggre, De lager, Scheele, Lensen, De Feijter, De Bruijne, Donze iiijke en \an Borssum Waalkes. orde"- Vo0rzitter opent de vergadering en stelt aan de De Secretaris leest de notulen der voorgaande ver- gadering, die daarna onveranderd worden vastgesteld. 2. Ingekomen stukkm. Een kennisgeving van C. J. de Clerck, waarbij deze mededeelt de benoemmg tot lid van het Burgeriiik Arm- bestuur aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. T». Een besluit van Gedep. Staten, d.d. 2 Febr. 1912 wordt goedgekeurd het raadsbesluit van 25 Jan! tot het afstaan van het recht van erfpacht op een perceel njksgrond. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het jaarverslag der Gezondheidscommissie, zetel fer Neuzen, over het jaar 1911. Wordt ter visie gelegd. d. De rekening der Earner van Koophandel en Fabrie- /?«A°roer .bedragende in ontvangsten 180,50 en in uitgaven 144,45, goed slot /36 05 De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor deze rekening voorloopig goed te keuren. Later kan deze dan ook gesteld worden in handen der eommissie, belastmet het onderzoek der gemeente-rekening. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. a Ee" T?issive van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 2 Febr. 1912. waarnevens van het bewijs hunner goed- keuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaarder gemeentebegrooting voor het jaar 1912. Aangenomen voor kennisgeving. f. De rekening der Commissie tot wering van school- verzuim te Ter Neuzen, kom, op een bcdrag van f 190 51 in ontvangsten, 189,78 in uitgaven, alzoo met een goed slot van 0,73. 6 De Voorzitter stelt narnens het Dag. Best, voor ook deze rekening voorloopig goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. K. De rekening der Commissie tot wering vanschool- te Ter Neuze'b Sluiskil, op een bedrag van 123,95 in ontvangsten 55,85 in uitgaven alzoo met een goed slot van 68,10. Deze rekening wordt eveneens met algemeene stemmen voorloopig goedgekeurd. Ii. Eene missive van het Bestuur der vereeniging »De Vereenigde Ilandwerkslieden", waarnevens deze toezendt het verslag en de rekening en verantwoording van hunne vakschool over 1911. Daaruit blijkt dat de ontvangsten hebben* bedra^en ^19 61 e" Ultgaven 1074,01, het nadeelig slot afzoo Uit het verslag van den directeur, den heer M. Eijke hlijk.t4 dat de avondvakschool bij het begin van 1911 telde 49 leerlingem In den loop'van het^aar verlieten 19 hunner <le mriehtmg 3 hiervan gingen naar de Riiks- normaallessen te Axel, 2 naar de Ambachtssehool te Hulst, - naar den in t najaar te Axel opgerichten cursus, 1 ver- het ze zonder bekende redenen en 4 gingen er afwegens tvinden van werk elders, terwijl de 7 overigen den cursus afgeloopen hadden. Na afgelegd examen werden in September 7 nieuwe leerlingen toegelaten tot de eerste en 2 tot de derde klasse en gingen over van de eerste naar de tweede klasse 11 van de tweede naar de derde klasse 6 en van de derde naar de vierde klasse 3 deelnemers. In 'tgeheel telde de cursus op dat tijdstip 39 leerlingen. Hiervan werden er i. opgeleid voor timmerman, 4 voor meubelmaker. 3 voor smid, voor metselaar, 7 voor schilder en 1 voor photograaf, terwijl de overigen nog geen beroep hadden gekozen. r Evenals vorige jaren werd op Hemclvaartsdag in het reeuigingsgebouw eene tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen vervaardigde teekeningen, welke zich weder in een druk bezoek verheugen mocht. Om zich van de vorderingen der leerlingen te verge- wissen, werd hun ook dit jaar door de onderwijzers 2 rnaal een proefwerk opgegeven, dat over het algemeen bevredigeude resultaten opleverde. De daarbij behaalde pnnten werden op eene daartoe bestomde puntenlijst aangeteekend en vervolgens den betrokken ouders ter inzage en ter teekening overgelegd teneinde ook dezen met de vorderingen, het gedrag en de verzuimen hunner pupillen op de hoogte te stellen. Om den lust en den ijver bij de deelnemers nog meer aan te wakkeren, werden weder voor elke klasse 2 prijzen beschikbaar gesteld, welke uitgereikt zijn aan de leer lingen welke het beste work geleverd en het minst ver- zuimd hadden. Wat het gedrag der leerlingen aangaat dit mag zeer goed genoemd worden. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van L. P. van Oppen en 37 anderen, alien behoorende tot het Nederlandsche en Belgische Loodswezen te Ter Neuzen en verdere belanghebbenden bij de scheep- \aart aldaar, welke te kennen geven dat het verkeerover den zeedijk, gelegen tusschen de loodswachten aan de Nieuwehaven en de Middenhaven, hand over hand toe- neemt en adressanten ook dikwijls, om tijd te sparen, genoodzaakt zijn vail dien zeedijk gebruik te maken, ook al is deze bijna onbegaanbaar dat die slechte toestand van dezen verkeersweg het voor adressanten, vooral bij naeht en onstuimig weer, zeer bezwaarlijk maakt om er gebruik van te maken; dat naar hunne beselieiden meening met geringe kosten verbetering ware aan te brengen door de kruin van dien zeedijk ter breedte van een voetpad te bestrooien met grind, schelpen of ander daarvoor geschikte materialen dat het scheepvaartbedrijf te Ter Neuzen een aanzien- lijke som aan belastingen in de gemeentekas doet vloeien, waarom een behartiging der scheepvaai'tbelangen, hetzij direct of indirect, zeer zeker een gemeentobelang is te- achten redenen waarom adressanten beleefd verzoeken de kruin van bedoelden zeedijk zoo te willen laten verbeteren, dat daarover het verkeer van voetgangers behoorlijk kan plaats hebben. De Voorzitter deelt mede dat deze zaak dezer dagen ook al ter sprake was gekomen in de vergadering van Burg, en Weth. en den gemeentebouwmeester was opge- dragen een begrooting te maken van eene doelmatige verbetering van de kruin van den dijk, om die voor voet gangers geschikt te maken. Die begrooting is nog niet ingekomen, doch spreker vraagt het verzoek van adres santen in te willigen en Burg, en Weth. een bianco crediet voor het uitvoeren van het werk toe te staan de kosten zullen niet zoo lioog zijn. De beer Eijke vraagt bij welke administratie die dijk in beheer en onderhoud is. De Voorzitter: Bij oorlog, doch daar dit departement er geen belang bij heeft, is het niet te voorzien dat (lit er wat voor over zai hebben om den toestand te verbeteren het is daarom maar beter dat de gemeente traeht de verbetering uit te voeren. De heer Eijke aeht het ook een nuttig werk, uit alge meen oogpuntdie dijk is den laatsten tijd ook zeer gezocht door wandelaars, die kunnen er dan ook van genieten. Het voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen aangenomen. Axel. Huwelijks-aangiften. 2Febr. MartinnsDekker, oud 21 j., jm. en Geertrui Schieman, oud 20 j., jd. 8 Febr. Martinus Goossen, oud 28 j., jm. en Pieternella Catharina de Feijter, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Febr. Martinns Dekker, oud 21 j., jm. en Geertrui Schieman, oud 20 j., jd. Gcboorten. 3 Febr. Gastaaf, z. van Carolns Ludo vicus Tacq en van Florence Rosalia van Aerde. 10 Febr. Martinus, z. van Martinus Dieleman en van Anna Ko»ter. 13 Febr. Johanna Pieternella, d. van Mels Verstraten en van Maria Boeije. Overlijden. 15 Febr. Cornells Pieter Verlinde, oud 1 j., z van Pieter Johannes en van Maria Janna Gast (overl.) Clinsje. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Gustavns de Bruijne, oud 27 j., jm. en Victoria Catharina Valent, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Carolus Ludovicus, z. van Leo- nardus Willaert en van Nortancia Philomena Segers. Uvonne Rosalia, d. van Petrus Theodorus Kindt en van Maria Broekaart. 14 Febr. Frans Arnold, z. van Petrus Stephanus Blommaert en van Eugenia De Bodt. Overlijden. 2 Febr. Anna Maria van Cauteren, oud 19 m., d. van Isidorius en van Clementina Vertenten. 3 Febr. Seraphina van Roeijen, oud 28 j., d. van Jo- sephus Joannes (overl. en van Natalia Schuddings. 5 febr. Ambrosius Volleman, oud 73 j., echtg. van Carolina Francisca Reijns. Camiel De Caluwe, oud 2 m., z. van Constantinus en van Maria Lucia Willekens. 9 Febr. Pieter Camiel Rottier, oud 3 m., z. van Louis Gustave en van Clementina Cattoir. Anna Maria Lena de Rijke, oud 9 m., d. van Gustavus en van Rosalia Mariman. 10 Febr. Petrus Speelman, oud S5 j., echtg. van Johanna de Maaijer. 11 Febr. Constantinus Seraphinus van Ombergen, oud 6 w., z. van Coralia Stephania Vergauwen. Elontenisose. Huwelijks-aangiften. 2 Febr. Carolus Johannes Alphons Antbeunis, oud 24 j., jm. en Louisa Maria de Rijcke, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Johannes Judoeus, z. van Cornelia Bogaart en van Rosalia Verschuren. 6 Febr. Bertha Maria, d. van Eduardus van Kerckhoven en van Maria Anna van der Hooft. 10 Febr. Anna Paulina, d. van Petrus Francies de Roos en van Maria Louisa Hiel. 11 I'ebr. Johannes, z. van Pieter Johannes de Feijter en van Jacoba Scheele. Overlijden. 4 Febr. Apolonia van den Haute, oud 73 j., d. van Fredericus en van Anna Maria Broeckaart. 11 Febr. Isabella Catharina Neve, oud 49 j., echtg. van Petrus Struijlaart. S»» van (Jem. Hu weJijks-aangiften. 2 Febr. Arie Roelof Molema, oud 20 j., jm. en Alice Clementina Augusta Coeman, oud 30 j., jd. 7 Febr. Marinus Stouthamer, oud 24 j., jm. en Hendrika vau den Hout, oud 28 j., jd. Hawelijks-voltrekkingen. 8 Febr. Petrus Johannes Paulus IJsebaert, oud 37 j., (gescheiden) en Bertha Hendrika Johanna Dootjes, oud 29 j., wed. Geboorten. 2 Febr. Theodorus Jan Wilhelmus, z. van Marinus Viergever en van Ida Heijligers. 8 Febr. Hilda Valentina, d. van Joannes Jacobus Geernaert en van Louisa Maria de Groff. 12 Febr. Henri, z. van Charles Marie Vereecken en van Romanie Boelaert. Overlijden. 7 Febr. Emiel Maria de Vleesschouwer, oud 1 j., z. van Eduardus en van Sophia Maria Mattheeuws. St. JtuiiNteen. Huwelijks-aangiften. 3 Febr. Joseph Anthonius Boddaert, oud 22 j., jm. en Maria Louisa Wagenaer, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Febr. Carolus Ludovicus de Maeijer, oud 35 j., jm. en Pharailda Leonia van Campenhout, oud 24 j., jd. 16 Febr. Joseph Anthonius Boddaert, oud 22 j., jm. en Maria Louisa Wagenaer, oud 20 j., jd. Joseph de Loos, oud 22 j., jm. en Francisca de Witte, oud 23j., jd. Eugenius Sehuerman, oud 22 j., jm. en Stephania Catharina Janssens, oud 19 j-. jd- Geboorten. 31 Jan. Camillus, z. van Honord van Regenmortel en Romania Isabella de Jonghe. 2 Febr. Ernile Johannes, z. van Levinus Breepoel en van Maria Coleta Herrewegh. 6 Febr. Henri August Jules Marie, z. van Andreas Alouisius Marie Rottier en van Maria Henrietta Josephina Boelaars. 10 Febr. Alphons MONKEY BRAND (APEN- ZEEP) 15fi6 Francies, z. van Her.ricus de Vliegher en van Maria Antonia Vernimmen. 13 Febr. Magdalena, a. van Adolf Vanacker en van Maria Mervis. Overlijden. 14 Febr. Marie Emelie de Block, oud 2 m., (i. van Pieter Joannes en van Mathilde d'Hooge. Wentilnrpe. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Febr. Gustavus Staelens (van Assenede), oud 22 j., jm. en Martina Maria de Mul, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Ceredina Elisa Johanna, d. van Johannes Selis en van Seraphina Francisca van Troost. 9 Febr. Johannes Angelus Charles Ludovicus, z. van Romanus Hemelsoet en van Mathilde de JIuertelaere SKuid'lorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Petrus de Cock (van Wachtebeke), oud 24 j., jm. en Clara Maria ran Pottelberghe, oud 25 j., jd. Geboorten. 15 Febr. Irma Louisa, d. van Theopbilus Talboom en van Elodia Maria de Boeij. Overlijden. 15 Febr Matbildes Schatteman, oud 51 j., echtg. van Leopoldns Slock. c* 0 3 VLAG NAAM 1 1 M8. Van ».n naar. Lading 4 our Te aleuieni 21 Eng. 3msch. Imogene 536 Charlestown pijpaarde 22 Eng. s.i. Amulet 2850 Middlesbro gomengd idem River Lagan 2272 London stukg Inn Te r M emen 21 Eng. 8.8. River Scheldt 2199 |Londen stukg. V or <>eui 1 21 Eng. s.s. Ronan 3391 Leith stukg. Noor. s.i. Prospero 1919 Altona ledig Eng. sch. Janie 383 Charlestown pijpaarde 22 Ned. s.s. Waterland 1435 Goole koten Eng. s.s. Biacktoft 3138 idem idem Duitsch 8.8. Blonde 1736 Danzig graan idem Kathe 2964 W indau gemengd Russ. 8.8. Gen.Dragomirow 5578 Riga idem Eng. s.8. North Sea 4811 Windau vias idem Sea Gull 2763 Londen stukg. Tan Wer 11 21 Eng. s.s. Don 2658 Goole ledig idem Mersey 3>75 idem stukg. idem Juno 2367 Hull idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem a.s. HARALD in lossing te Genua. s.s. JENNY vertrok 17 dezer van Sfax naar Rotterdam. s.s. RICHARD in lossing te Genua. s.s. ELISABETH van New-Castle Tyne naar Genua, passeerde 22 dezer Gibraltar, a.s. HELENA wordt heden te La Maddalena verwacht. s.s. MAGDALENA wordt heden te Tunis verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6