A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5729 V aecinatie. mmmmm Gemengde berichten. JTStel iets goeds Zaterdag 24 Februari 1912. 52e Jaargang. EBBSTE Ml met uit. Koop dus nog heden bij Uw winkelier een bus ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Voor Belgie f 1,40. Yoor Amerika f 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsirg derzelfde advertentie wordt de prps slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzendmg van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat gelegenheid tot YACC1- NATIE zal worden gegeven op Woensdag 28 Februari 1912, tus- schen een en twee ure des namiddags voor hen, die wonen in de kom, Hasjesstraat, Maurits- fort en orustreken Donderdag 29 Februari 1912, op denzelfden tijd voor hen, die wonen in het Paradijs, Boeregat en de Knol en omstreken, beide dagen ten huize van den gemeente-arts. Hoek, 16 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. De jnstitie te Heerenveen vertrok Dins- dagmiddag naar Oosterzee. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld in de pastorie, die bewoond werd door het echtpaar Ewoldt. Men brengt dit in verband met de geruchten om- trent eene vroegere poging tot vergiftiging. Het lijk van ruevr. E. is Dinsdagmiddag begraven. Wij vernemen, dat aan Ds. E. was toegestaan daarbij tegenwoordig te zijn, mits onder poli- tiebewaking. In de gegeven omstandigheden wenschte hLj echter niet aan de plechtigheid deel te nemen. Ds. E. stond bekend als een uitstekend zwem- mer te Oosterzee zei men als't moet, zwemt hij over het Tjeukemeer. De drie kinderen 7, 4 en 2 jaar oud, zijn door de moeder van mevrouw E. in huis ge- nomen. lnbrekers hebben het stoute stuk durven bestaan Dinsdagnacht in het hartje der stad Amsterdam een goud- en zilverwinkel van den geheelen inventaris aan kostbaarheden te ont- doen. Toen de beer G. W. Seegers, Utrechtsche straat 21, zich 's morgens naar zijn winkel begaf, bemerkte bp, dat, hoewel de deur van het rolluik gesloten was, de deur van den winkel open stond. En binnentredende zocht hij tevergeefs naar de gouden, zilveren en diamanten voorwerpen, die den vorigen avond in de etalage en de kasten waren geexposeerd. Ongenoode gasten hadden van zijn afwezig- heid gebruik gemaakt, om des nachts den ge heelen winkel leeg te plunderen. Het magazijn is gewoonlijk des nachts niet verlaten. Dezen nacht was dit toevailig wel het geval en daarvan maakten de inbrekers, die dit waarschijniijk wisten, handig gebruik. Hoewel een ijzeren rolluik den toegang be- scheimt, was dit voor de dieven geen beletsel. Zij hebben met een valscben sleutel het deurtje van het rolluik geopend en braken ver- volgens de winkeldeur open. Alles wat mee- genomen kon worden, hebben zij brj zich ge- stoken, Zilveren en gouden horloges, ringen, aimbanden, diamanten, oorringen, rijk-versierde brocbes, om kort te gaan, heel de kostbare in ventaris van den goed-voorzienen winkel werd een buit van de inbrekers. Niets werd ver geten Men moest eerst nauwkeurig de inven- tarislijsten nagaan om de waarde van het ge- stolene, die tot ver in de duizenden loopt, te kunnen vaststellen. De winkel toont op het oogenblik een troos- teloozen aanblik. De leege, opengebroken kasten gapen u tegen en er heerscht een scbromelijke wanorde, gelijk alleen na een grooten inbraak gevonden wordt. De heeren zjjn met hun ge- wone hardhandigheid te werk gegaan. Maandagmiddag kwam een dokter te Hil- versum bij de politie mededeelen, dat een inwoner dier plaats en diens echtgenoote plot- seling ongesteld waren geworden onder verdachte 1 Kg. 1.50 080 omstandigheden. Zij hadden soep met worst gegeten, welker overblijfselen volgens den genees- heer vergiftige bestanddeelen bevatte. Daar de worst afkomstig was van een slager in de Spoorstraat, deed de politic daar een huiszoeking. In een bedstede verborgen, vond men ongeveer 80 K.G. vleesch dat door een rijksveearts on- deugdelijk werd verklaard. Het vleesch werd verbrand. Tegen den slager is proees-verbaal opgemaakt. Twee jonge mijnwerkers vermaakten zich op de mijn Oranje-Nassau II te Schaesberg, bij welke gelegenheid de een een revolver voor den dag haalde, tegen den ander zeide, dat hij goed kon schieten en hem zonder complimen- ten een kogel door den hals school. De marechaussees arresteerden den scbutter, onderzochten de zaak en stelden den dader weer in vrijheid. De bevolking van Schaesberg was zeer onder den indruk van T geval, daar eerst het gerucht liep, dat iemand doodgeschoten was, welk gerucht nog te meer werd aangenomen, daar nog een vijftal andere politiemannen te voet en per rijwiel zich naar de plaats des onheils spoedden. Uit Laag-Soeren (gem. Rheden) wordt aan de „N. A. Ct." gemeld In de dorpsschool alhier constateerde Maan- dag de arrondissements-schoolopziener, dat in de hpogste drie leerjaren meer dan de helft van de mannelijke bevolking rookte en pruimde. In het eerste of laagste leerjaar rookten van de zes mannelijke leerlingen er drie, terwijl twee ook pruimden in het volgende leerjaar yijf van de zeven, van wie er een pruimde in bet derde leerjaar eindelijk zes van de negen, van wie er twee tevens pruimden. De ontwikkeling van de leerlingen droeg van dit misbruik de duidelijke sporen. De landbouwer J. Bruinsma, van Midlum, is dezer dagen per rijwiel van Franeker komende op den weg tusschen die stad en Herbajium op brutale wijze aangerand door een individu, dat zich daartoe tegen de fiets liet vallen. De heer B. kwam hierbij in de berm terecht, waarna de persoon zich op hem wierp en zijn zakken trachtte te ledigen De aangevallene echter wist zicht spoedig te herstellen van den plotselingen schrik en decide een paar ferme klappen uit. Opnieuw echter kwam de aanrander op hem af, nu een greep doende naar het horloge, waarvan de ketting otuk getrokken werd. Na een paar fermetrappen, die raak waren, in de richting van den aanvaller kon de heer B. ziju fiets bereiken en deerlijk gehavend zijn terugreis voortzetten. Sprekers lief en leed. Men schrijft uit Drenthe aan //De Standaard" tfGewapend met een respectabele portefeuille met scherpe patronen, stapte onlangs een Hoog- Edel Gestreng Kamerlid teEmmen uit den trein. Het Kamer-reces biedt gelegenheid de kiezers hier en daar eens op te vroolijken. Wij! niemand aan 't station was ter afhaling, zocht de spr. op eigen gelegenheid een logement- vergaderplaats op. Daar wist niemand iets van een vergadering en vroeg men belangstellend naar spr.'s naam en kwaliteit. Antwoord ,Wel, ik ben het Kamerlid Roodbuyzen en moet hier hedenavond spreken voor de Lib. Kiesver- eeniging 't Raadselachtig geval opgehelderd, als de seer, der Lib. Vereen. wordt gehaald (de wet- houder H.) Deze moet tot zijn innig leedwezen erkennen, de vastgestelde spreekbeurt te heb ben vergeten, en dus ook de publicatie te heb ben verzuimd. Onze politieke grappenmaker moest 's nachts in Emmen verblijven, en kon den volgenden morgen onverrichter zake weder- keeren. Waarschijniijk zal de seer, der Lib. Onie zijn Drentschen eollega-secretaris wel wat meer accuratesse toewenschen." Een juridisch curiosum noemt men terecht het volgende verhaal, uit Amsterdam aan de N. Ct." gezonden Eenigen tijd geleden hadden een Antwerpe- naar en zijn te Amsterdam wonende a. s. schoon- zoon een Lotisicolot gekocht. De verloving tusschen de dochter van den Antwerpenaar en den jeugdigen Amsterdammer raakte echter af, en het lot, dat in het bezit van den ex-aan- staanden schoonvader bleef, werd vergeten. Nu wilde bet toeval echter, dat op het lot een prijs tot een niet onaanzienlijk bedrag viel, waarvan natuurlijk de Amsterdammer dadelijk de helft opeischte. Bij de eerste weigering trachtte hij bij de directie van Lotisico beslag te doen leggen op het hem toekomend bedrag, doch te Antwerpen was men hem voor geweestde prijs was reeds uitbetaald, en de tegenpartij ontkende dat de ander mede-eigenaar van het lot was. Men stond nu voor de zeer wisselvallige kansen van een proces, toen men tot de ontdekking kwam, dat de Antwerpenaar Britsch staatsburger was. Ter wijl nu met de overige staten van Europa trak- taten zijn afgesloten, waarbij het recht van gtjzeling van buitenlanders wordt beperkt, ont- breekt zulk een traktaat met Engeland nog steeds. De eischende party maakte van dezen toestand een handig gebruik, door den Ant werpenaar, toen hij Maandag te Amsterdam vertoefde, in een cafe te laten gijzelen. Een deurwaarder met zijn gebruikelijk gevolg stapte op hem toe, en verzocht hem dringend zich met hem te begeven naar het Huis van Bewaring. Toen bovendien met den sterken arm werd ge- dreigd, zag de Antwerpenaar, dat er geen ontkomen aan was, en hi] betaalde de helft van het gewonnen prijsje, zijnde 2000. Maandagnacht beeft de orgeldraaier van Heesbeen, in de Verwerstraat te's-Hertogenbosch een moordaanslag gepleegd op den 24jarigen timmerman W. Pullen. De aangevallene liep nog tot in de Kolbertstraat en zakte daar ineen. De dader is aangehouden. Hieromtrent meldt de 's Hert. Ct. nog het volgende Bij een onderlinge vechtpartij, achter het stadbuis, tusschen een troep personen, werd het eerst gebruik gemaakt van stokken en werden geduchte slagen toegebracht, zoodat een der vechtenden, zekere W. M. P., tegen den grond werd geslagen en hem toen met een mes een steek in het hart werd toegebracht. De gewonde heeft zich nog voortgesleept tot op den hoek van de Kolberstraat, waar hij neerviel. Voorbijgangers meeuden dat de man gewoon dronken was, en lieten hem liggen. Een politieagent, die daar surveilleerde, tilde den man op, denkende dat hij benauwd was, omdat hij zoo reutelde, maakte zijn kleeding los, en zag tot zijn niet geringe ontsteltenis, dat geheel zijn borst met bloed was bedekt. Onmiddellijk werd toen de hulp ingeroepen van een man, die voor de deur stond van den lunchroom van den heer Hirdes in de Kolber straat. Met behulp van dezen werd de gewonde binnengedragen in genoemde inriehting en werd door den heer Hirdes en zijn huisgenooten alles in het werk gesteld, om hulp te verleenen. Daar men zag dat de man stervende was, werd direct geneeskundige hulp ingeroepen en werd den verslagene 't H. Oliesel tbegediend, ofschoo* men reeds vermoedde dat hij overleden was. Even later werd terzelfder plaatse nog zekere van G. binnengebracht, wien bij dezelfde vecht partij eveneens een steek was toegebracht onder den linkerschouder. De wond, die P. had, was zoo onbeduidend, dat ze nauwelijks te zien was, doch het hart was getroffen, zoodat de man doodgebloed is. Onmiddellijk werden een aantal personen in arrest genomen en verhoord. Allen werden echt'er weer in vrijheid gesteld en alleen een zekere M., als zijnde de vermoe- delijke dader, gevangtn gehouden. Hoe een trouwlustige schipper bedrogen werd. Schipper H. H. van der M., van het praamschip ,/Eben Haezer," liggende in de Zalmhaven te Rotterdam, zocht, naar de N. R. Ct. vertelt, een vrouw. Dit vernam de schipper van een eveneens in die haven liggend schip, de //Cornelia." Men maakte kennis en schipper Yan der M. bracht een bezoek aan boord van de //Cornelia," welke schipper een jongedochter aan boord zeide te hebben, die H. zeker zou passen. De kennismaking viel zoo mede, dat Van der M., besloot korte metten te maken en een huwelijk aan te gaan. Van zijn spaar- bankboekje haalde hij al vast 450 en stelde dit geld ter beschikking van zijn aanstaande, om zich het benoodigde huisraad aan te schaffen. Maar zoodra het geld aan boord van de //Cor nelia" achter slot en grendel lag, verdween dit schip uit de haven en de trouwlustige schipper kwam, toen hij op zoek ging naar zijn aan staande vrouw, tot de ontdekking, dat zij reeds de wettige echtgenoote van den schipper van de //Cornelia" is. Zjjn geld heeft hij tot nog toe niet terug gezien. De trein, die Maandagavond te 10.38 vertrok van Amsterdam in de richting Haarlem, werd voorbij Haltweg plotseling tot stilstaan gebracht. Het bleek, dat in een 3e klasse coupe aan de noodrem getrokken was door een juffrouw, die met haar zieken man reisde. Deze laatste werd mishandeld door een tweetal reizi- gers, waarvan er een dronken was. Nadat een conducteur in de coupe was geplaatst om de zaak te onderzoeken, vervolgde de trein, met vertraging, zijn weg. De betrokken conducteur werd zelf ook nog door den dronken man ge- stompt, zoodat zijn horlogeglas brak en sigaren in zijn zak beschadigd werden. De aangevallene wist echter den man in toom te houden en trok diens abonnementskaart in. Te Haarlem werden de beide lastige reizigers uit den trein verwijderd. Zij wildeu de coupe echter eerst verlaten nadat gedreigd was, tot maatregelen van geweld over te gaan. Proces-verbaal is opgemaakt. Te Shelbyville in den Amerikaanschen staat Tenessee, had een vreeselijk tooneel in de rechtzaal plaats. Daar stonden 3 negers terecht. beklaagd eenige spoorweg-politiebeambten te hebben gedood. Het getuigenverhoor bracht allerlei verzwarende omstandigheden tegen de beklaagden aan het licht, toen eensklaps een der toeschouwers zijn revolver trok en op de negers afvuurde. Dit voorbeeld werd door anderen gevolgd en weldra knalden de schoten van alle kanten. Rechters, advocaten en gerechts- dienaars vluchtten en lieten de beschuldigden over aan de woede van het volk, dat hen met tallooze kogels doorboorde. In Verona werd een metselaar, die bezig was een put te metselen, door het neerstorten ran zand bedolven. Vijf en tacbtig uur beeft men gewerkt om den metselaar boven te bren- TER VEIZUVSCHE COURAST. E5iS®;&i®nBSEE8a33552SS5 I9tt blad vernrhljiit nnamlKx-, Woensdag- en Vvajda^avond, nllgexnnderd op FeestifaKen blj de Firma P. J. VAK HK IAWDR. fe le* Semen. nmtrrmrrrmnrr n in in m i i nn i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1