Ter Heuzensche Courant 1 - Gemengde berichten. Zaterdag 17 Februari 1912. No. 5726. DBBDB ZBTj-AJD. Nederlandsch Tooneel te Gent. Gemeenteraad wan Axel. Een gemengd bericht met; stof voor een melodrama Zondagmiddag telefoneerde een mevrouw Helen Buttenshaw, de weduwe van een leeraar aan een middelbare school in En^elsch- Indie en sedert eenigen tijd dagbladschnjfster, van haar kamers te Londen met een vriend. Deze hoorde plotseling een schot en het ge- sprek werd afgebroken. Vergeefs zocht °hii weer verbinding. Hij spoedde zich naar het huis van mevrouw Buttenshaw en vond haar op den grond liggen met een kogelwond in de borst. JVaast haar een revolver. Schielijk was er een dokter bij, maar een uur later was zij dood. J De uitspraak van de gezworenen van den a n ouwer was: dood door een ongeluk. Alle getuigen verklaarden, dat de overledene met aan zelfmoord had gedachthet ging haar in haar beroep voor den wind, zij hield er ®en, secretaresse op nazij was volkomen gezond, had allerlei plannen voor de toekomst. De geladen revolver, die zij, vrouw alleen, uit voorzorg op haar slaapkamer had, waar ook de telefoon op een latafel stond, moest bij ongeluk zyn afgegaan. Parijs ontvangt jaarlijks bezoek van 500,000 vreemdelingen, die eenige weken in de stad ver- toeven. Het vreemdelingenbezoek neemt van jaar tot jaar toe. Men kan zeggen, dat het in Maart goed begintApril en Mei zijn uit- stekende maamden voor de hotels en de winkels. J um en Juh zijn nog beter, maar de hoogste cijters, zooals een kort geleden verschenen stati'stiek aantoont, komen voor in Augustus en September. Dan telt Parijs het grootste aantal vreemdelingen. October is de maand, waarin niet te Parijs wonende Franschen, de menschen uit „de provin cie de hoofdstad bezoeken. Hun aantal be- loopt over het geheele jaar meer dan 1,200,000. Vier soldaten hadden heimelijk hun gar- mzoensplaats Axverre (dep. Yonne) op de fiets vei laten, om in een naburig dorp een gemeen- schappelijken vriend op te zoeken. Des avonds om zeven uur bestegen ze de stalen rossen weer voor den terugtocht. Onderweg begingen ze echter de onvoorzichtigheid, een flesch°Bour- gonje, die ze hadden meegenomen samen te ledigen. De wijn steeg hun naar het hoofd en een voor een stortten zij van hun rijwiel, in den kouden avond door bloeddrang naar het lioofd bevangen. Heel den nacht, waarin regen en wind niet ophielden, bleven ze op den weg iigcren. Pas den volgenden ochtend werden de vier gevonden Een had reeds den geest gegeven, een ander her- spoedig, maar de twee laatsten die nog op een molen verpleegd worden zijn er hopeloos aan toe. r Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 18 Februari a.s., te 21/. ure dag- vertoomug; opvoering van: „De lustige /toer, (Der fidele Bauer), zangspel in 3 bedryven van Yictor Leon. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Leo Fall. Groote Schouwburg te Gent. Zoadag 18 Februari a,s„ te 21/, ure, dag- voorstellingopvoering van „Faust," opera m 5 bedry ven en 9 tafereelen door J. Bar bier en M. Carre. Muziek van Gounod. zeetijdinweiv. Van 14 tot en met 15 Febr. Van 14 tot en met 15 Febr. werden door de Oost3iuizeu alhier 18 binnenvaartuigen op- en 41 afgescbutdoor de Westsl. 25 °op- en 20 afgeschut. Positie der Stootnschepen TAN Vergadering ran Dondordag 15 Febr. 1912. Yoorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. Aanwezig de hfeeren Laraaitre, Kruijsse, Van Driel, Oggel, Dregmans, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies. De Feijter en Wolfert. Na opening der vergadering' worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Yoorzitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van J. Huizinga, burgemeester, waarbij deze kennis geeft dat de Commissaris der Koningin hem verlof heeft verleend van 26 Jan. tot 12 Febr. 1912 Aangenomen voor kennisgeving. 1». Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 12 Jan. 1912, waarin dit college mededeelt dat Z.Exc. de Minister van Binnenlandsche Zaken omtrent de vastge- stelde. verordening tot heffing van schoolgeld opmerktdat daarbij als grondslag voqr de bepaling van het schoolgeld strekken zal het zuiver jaarlijksche inkomen, zooals dat wordt berekend volgens de artt. 4 en 5 der verordening tot heffing van den hoofdelijken omslag. Deze verwijzing is onjuist daar het zuiver inkomen voor heffing van den hoofdelijken omslag is geregeld bij de artt. 3 en 4 der heffingsverordening, terwijl art. 5, blijkens de nadere verklaring vervat in art. 6, aangeeft hoe het belastbaar inkomen van het zuiver inkomen is af te leiden Z.Exc. verzoekt wijziging der verordening. Gedep. Staten meenen dat aan het verlangen van den Minister is tegemoet te komen door in art. 7 de cijfers 4 en 5 te veranderen in 3 en 4. Daar het blijkbaar een schrijffout betreft en de Raad heeft bedoeld de verordening aldus samen te stellen, achten Gedep. Staten nieuwe vaststelling door den Raad niet noodig. doch meenen zij dat kan volstaan worden door van die verandering aan den Raad mededeeling te doen. De wijziging is aangebracht en daarvan wordt hierbij mededeeling gedaan aan den Raad. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 12 Jan. 1912 waarbij is bepaald dat te rekenen met 1 Jan. 1911 voor de gemeente Axel het aantal lesuren van het herhalingsonderwijs, dat voor Rijksbijdrage in aanmerking kan komen, bedraagt 384. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het verslag der Commissie tot wering van school- verzuim over het jaar 1911, waaruit blijkt dat 17 ver- gaderingen werden gehouden, een uitsluitend tot vast stelling van het jaa/verslag, een ter behandeling van een geval van absoluut verzuim en de overige ter behandeling van de door den arrandissements-schoolopziener gezonden kennisgevingen omtrent gepleegd betrekkelijk verzuim. Het absoluut verzuim betrof een kind, waarvan de vader verklaarde, dat wegens ziekte de vaccinatie zoo lang mogelijk was uitgesteld en dat kort daarna op de bijzondere school in de Nieuwstraat werd geplaatst. Voor betrekkelijk verzuim waren opgeroepen de ouders van 80 leerlingen, verdeeld over de navolgende scholen openbare 22, bijzondere (Nieuwstraat) 23, bijzondere (Spui) 20; bijzondere R. K. (Verloren hoek) 14 en bijzondere (Sluiskil) 1. Hiervan verschenen en werden mondeling gewaarschuwd 48; terwijl aan 32 personen een schriftelijke waarschuwing werd toegezonden. Op een enkele uitzondering na, waren huis- en veldarbeid nog steeds de voornaamste oorzaken van het gepleegde verzuim en waar het de Commissie uit de verklaringen der verschenen ouders bleek, dat de kinderen moesten meehelpen om in de meest noodzake- lijke levensbehoeften van het gezin te voorzien, adviseerde zij aan den Arr. Schoolopziener om het verzuim op dien grond als verschoonbaar te willen aanmerken. Zulk advies werd door haar 17 maal uitgebracht, terwijl aan de ouders, die verklaarden dat de kinderen door afstand, langdurige ongesteldheid of andere geldige redenen niet ter school waren geweest, den raad werd gegeven, in 'tvervolg hiervoor de vereischte wettelijke verklaringen over te leggen. Een juiste groepeering der gevallen van betrekkelijk verzuim is bijna niet te geven, aangezien somtijds ver- scheidene verzuimen door het zelfde kind zijn gepleegd tengevolge van zeer uiteenloopende oorzaken, alsmede dat het niert mogelijk is dit meer nauwkeurig te onderzoeken, door den langen tijd welke er meestal verloopt tusschen het verzuim en het verschijnen voor de Commissie. De heer Dieleman deelt mede dat onlangs een man bij hem kwam klagen dat hij wegens verzuim van een zijner kinderen door den kantonrechter was veroordeeld en dat hij niet, zooals dat met anderen het geval was, eerst was opgeroepen om voor de commissie te verschijnen. De Yoorzitter antwoordt dat het dan aanbeveling zou verdienen dien man te verwijzen naar de commissie tot wering van schoolverzuimdie klacht behoort niet thuis in den Raad. De heer Dieleman had dit ook al aan den man te kennen gegeven. De heer Kruijsse vraagt of die man soms voor verzuim van hetzelfde kind vroeger al niet eens eene veroordeeling had beloopen. Is dat het geval dan wordt zoo iemand bij verdere verzuimen door dat zelfde kind niet meer opge roepen om voor de commissie te verschijnen. De wet stflat dat niet toe en dan wordt onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt, waarop dagvaarding voor en veroordeeling door den kantonrechter volgt. Wanneer de heer Diele man eens nader wil onderzoeken, zou het spreker niets verwonderen of de geuite klacht zal op die wijze kunnen worden opgelost. De Yoorzitter dankt den heer Kruijsse voor deze mede deeling. Hij stelt voor het verslag ter visie te leggen voor de leden. Z. h. s. wordt aldus besloten. r Het jaarverslag der Gezondheidscommissie, zetel Ter Neuzen, over het jaar 1912. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit ter visie te leggen voor de leden. De heer Oggel deelt naar aanleiding van dat verslag nog mede dat hem bij nalezing daarvan gebleken is, dat o. m. wordt betreurd, bij de vergaderingen in zake het aanleggen eener waterleiding, de afwezigheid van afge- vaardigden der gemeenten Zuiddorpe en Overslag. Spreker wil er de aandacht op vestigen dat het verslag op dit punt onjuist is, daar de vergadering alhier werd bijge- woond door een afgevaardigde van Overslag, den heer Van Gijsel. De Voorzitter meent dat dit wellicht de betrokken gemeente aanleiding kan geven om te protesteerendeze gemeente kan daarvoor de Gezondheidscommissie niet op de vingers tikken. De heer Oggel stemt toe, het betreft deze gemeente met rechtstreeks en hij zou de opmerking ook niet gemaakt hebben, ware het niet dat het de vergadering t>etrof die ten raadhuize alhier is gehouden. De Voorzitter oppert de vraag nog of het verslag ten deze niet doelt op de nader gehouden vergadering van afgevaardigden. De heer Oggel antwoordt ontkennendhet spreekt duidelijk op de alhier gehouden vergadering, waarin de heer Jenny Weijerman sprak. De Voorzitter spreekt de verwachting uit dat de Com missie wel op de hoogte zal komen van de hier gemaakte opmerking. f. De Voorzitter brengt ter tafel het de vorige ver gadering om advies in handen van Burg, en Weth. ge- stelde adres van S. Jansen en 31 anderen, waarin verzocht wordt het plaatsen van eenige lantaarns in de buurt Margrette, teneinde daar bij donkere avonden ook eenige verlichting te kunnen aanbrengen. Burg, en Weth. stellen thans voor om het verzoek van adressanten in te willigen en van de, door het invoeren der gasjzerlichting, in de kom vrijgekomen lantaarns eenige te plaatsen te Magrette. Er zijn er nog 10 over, welke Burg, en Weth. willen plaatsen in genoemde buurt, in de buurt Schapenbout, een moet er ook nog bij geplaatst worden aan de Sassing, en een zou er nog moeten komen aan de brug, bij Koster, terwijl Burg, en Weth. er ook een zouden wenschen te plaatsen in de buurt Steenovens, daar zij van meening zijn dat, als met het verlichten der buurten begonnen wordt, de eene zoowel als de andere geholpen behoort te worden, terwijl men daardoor ook het binnenkomen van requesten voorkomt. Het komt aan het college meer gewenscht voor om uit eigen beweging verbeteringen aan te brengen, dan te wachten tot er klachten komen. De heer Wolfert noemt nog een duistere en gevaarlijke plaats op in de buurt Spui, bij Jac. Schuitvlot. Hij zou het gewenscht achten dat daar ook nog een lantaarn werd geplaatst. De Yoorzitter geeft te kennen dat het in het voornemen ligt daar nog een lantaarn bij te plaatsen, hetzij bij Yermast, bij De Maat of een ander, doch in elk geval daar in de omgeving. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. goed gekeurd. V. Proces-verbaal van de door Burg, en Weth. op 13 Febr. ten kantore gehouden kasopneming, waarbij bleek dat over het jaar 1911 is ontvangen 128.397,094 eir over het jaar 1912 1268,55J, samen 129.665,65, er is uitgegeven over het jaar 1911, 95.690,834 en in 1912 4601,24J, samen f 100.291,58, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven 29.374,07. Het goed slot der rekening over 1910 dat niet op de loopende begrooting isgebracht bedraagt 1706,86, zoodat in kas moest zijn 31.080,93 overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaar- dige papieren. Er is in depositie belegd een bedrag van 25000. 8 Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van Burg, en Weth. van Ambt Almelo, waarbij ter kennisneming wordt toegezonden een door dat gemeentebestuur verzonden request aan de Tweede Kamer, betrekking hebbende op het uitkeeren van bij- dragen voor het bezoeken eener Hoogere Burgerschool door z.g.n. buitenleerlingen. Zij geven in overweging aan genoemde Kamer spoedig in te zenden een adres van gelijke strekking, of wel een adres van adhaesie. Bedoeld adres aan de Tweede Kamer der Staten Gene raal luidt als volgt Geeft met _yerschuldigden eerbied te kennen, de Raad der gemeente Ambt Almelo dat hij heeft kennis genomen van de bij Uwe vergade ring aanhangige wetsontv+erpen tot wijziging en aanvulling der wet tot regeling van het middelbaar onderwijs dat het opriehten van hoogere burgerscholen aan het goedvinden der gemeente is overgelaten dat echter nu wordt voorgesteld, elke gemeente die zelf geen hoogere burgerschool bezit, te verplichten voor het openbaar middelbaar onderwijs uitgaven te doen, en wel voor elke leerling die van dat onderwijs gebruik maakt dat de gemeenten reeds met groote uitgaven voor het gewoon lager onderwijs zijn bezwaard, vooral zoodanige waar geen of slechts enkele bijzondere scholen bestaan dat het opriehten en instandhouden eener middelbare school dikwijls verband houdt met de behoefte aan middel baar of hooger volksonderwijs in een landstreek I I•.cgcmuci.ivuiu dat hij dan ook meent dat de provincie eerder dan de fa" schoolgeld vanwege de gemeente gemeente verplicht moet worden bij te dragen in uit- r jp™ 1 A J- - gaven ten behoeve van het middelbaar onderwijs dat de provincie beter dan talrijke gemeenten in staat de kosten te dragen en eene meer gelijkmatige ver- deeiing der lasten daaruit ontstaan kan dat wel is waar uit de aanhangige wetsontwerpen blijkt dat de bijdragen der gemeenten (vermoedelijk meer dan 100 per leerling en per jaar) eventueel zullen kunnen worden terug gevorderd, in den vorra van schoolgeld- heffing, doch dat vele personen slechts ten deele en som- mige in 'tgeheel, niet in staat zullen zijn die bijdragen terug te betalen dat de Raad verwacht, dat eene regeling als thans .wordt voorgedragen voor het openbaar middelbaar onder wijs ook voor het gymnasiaal onderwijs volgen zal en daardoor zijne bezwaren tegen de verplichte bijdragen temeer klemmen Redenen waarom hij Uwe Kamer eerbiedig verzoekt zooveel mogelijk te willen bevorderen, dat de bijdragen voor buitenleerlingen niet door de gemeente, maar door de provincie zullen worden gedragen, hetzij eene openbare dan wel eene bijzondere hoogere burgerschool bezocht wordt. De \oorzitter stelt voor dit kort voor de vergadering ingekomen adres te stellen in handen van Burg, en Weth. om daarover advies uit te brengen. Z. h. s. wordt aldus besloten. Een adres van A. Dees Az., namens de erven van Frans F. Kaijser e.a. om subsidie i. Dieleman, waarin deze teruggave verzoekt van de door genoemden F. Dieleman, die 29 Sept. 1.1. overleed, teveel betaalden hoofdelijken omslag. De aanslag was ten voile betaald en verzoeker vraagt voor de erfgenamen terug- betaling van het bedrag van het laatste kwartaal. Burg, en Weth. stellen voor het verzoek in te willigen. Een bedrag van f 15 zal moeten worden teruggegeven. Aangenomen z. h. s. j. Door Burg, en Weth. wordt aangeboden een concept- verordening voor de regeling van het pensionneeren van gemeenteambtenaren en werklieden en hunne weduwen. Hiervan zal aan elk der leden een exemplaar worden thuisgezonden, teneinde hen in de gelegenheid te stellen die zaak goed te bestudeeren. 3. Aanbieding beredeneerd verslaginaevolae art 52 der woningwet. Door Burg, en Weth. wordt aangeboden het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Axel gedurende het tijdvak van 1911 is verricht, door hun college opgemaakt ingevolge art. 52 der woningwet. Dit verslag wordt ter visie gelegd, terwijl er overigens mede zal worden gehandeld overeenkomstig de wettelijke voorschriften. 3. Wijziging gemeentebegrooting voor 19U. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de begrooting van 1911 te wijzigen door in hoofdstuk 11, afd. 1 als art. 7 nieuw op te nemen een post voor in vorige dienstjaren vervallen niet uitbetaalde renten van geleende kapitalen een bedrag van 28,124 en den post der onvoorziene uitgaven waarover alleen met goedkeuring van Gedep. Staten kan worden beschikt met dat bedrag te verminderen. Aangenomen z.*h. s. 4k Af- en overschrijving in de begrooting voor iOli. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de begrooting voor 1911 van verschillende punten van uitgaaf waarop overschot is, af te schrijven een totaal bedrag van 890,46 en dit over te schrijven op verschillende posten die niet toereikend bleken tot een gelijk totaal bedrag. Dit voorstel wordt goedgekeurd z. h. s., terwijl tevens wordt goedgevonden daarin ook nog een post op te nemen van 15 voor teruggave van te veel betaalde belasting, zulks naar aanleiding van het zooeven genomen raads- besluit. 5. Af- en overschrijving in de begrooting voor 1912. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth voor in de begrooting voor 1912 af te schrijven van de onvoor ziene uitgaven waarop alleen met goedkeuring van Gedep Staten kan worden beschikt f 25, en van het bedra°- dat zonder nadere machtiging tot overschrijving kan worden gebruikt 85, over te schrijven op subsidie van de Avondvakteekenschool te AxgI f 25 en od srond- diik- en polderlasten /85. J Ter toelichting van dit voorstel deelt de Voorzitter mede dat verhooging van den post voor belastingen noodig is geworden door aankoop van het terrein voor de gasfabriek Verder is verhooging der subsidie aan de vereeniging Axels Ambaehtsbelang noodig, daar die vereeniging van Gedep. Staten een schrijven ontvangen heeft, waarin wordt medegedeeld dat eene Provinciale subsidie van 125 is toegekend, op voorwaarde dat de gemeente een gelijk bedrag geeft. Spreker hoopt, dat verhooging van het bedrag der gemeentelijke subsidie met 25 wel geen bezwaar zal ondervinden. De heer Oggel vraagt hoeveel leerlingen van de lessen gebruik maken. De Voorzitter ameent56. Het voorstel wordt goedgekeurd z. h. s. 6. t erzoekschrift van D. de Blaaij Sr. om aan hem gemeenlegrond in koop af te staan. De Voorzitter deelt mede dat de publicatie tot het onttrekken aan den publieken dienst van den door D. de Blaaij van de gemeente in koop gevraagden grond, tot het verkoopen waarvan de vorige vergadering in beginsel werd besloten, heeft plaats gehad en dat geen bezwaren zijn mgebracht. Er kan nu dus definitief tot den verkoon worden besloten. Dit wordt z. h. s. besloten. 3. Verzoekschrift van L voor de bewaarschool. De Voorzitter doet mededeeling van een adres van J A van Hoove namens L. F. Kaijser en 33 anderen, waarin zij te kennen geven hoe langer hoe meer het nut te be- sefTen van de werking der bewaarschool. Evenwel, hoe gaarne zij hunne kinderen ook daarheen zouden zenden hebben zij het tot nu toe voor de kosten gelaten, daar deze uitgaven de lasten weer verzwaren. Om echter in de gelegenheid te komen hunne kinderen van de goede inrichting te kunnen laten genieten, nemen zij de vryheid den Raad vriendelijk te verzoeken, eene zoodanige toelage te willen verleenen dat zij met een '10 cent, of enkelen hunner van 5 cent per week, kunnen volstaan. Als bijlage is door J. A. van Hoeve eene toelichting gevoegd, waarin hij er op wijst dat, zooals bekend is, de bewaarschool door hem voor eigen rekening is gebouwd en daarna belanghebbenden in de gelegenheid werden gesteld er hunne kinderen heen te zenden. Het schoolgeld wordt berekend naar 3 klassen, waarvan de goedkoopste 15 cent per week voor 4 kind, 25 cent voor 2 kinderen uit een gezin. Reeds van den aanvang vroegen verschillende ouders of het niet mogelijk was hunne kinderen voor verminderden prijs te mogen sturen. Het was hem niet mogelijk op die verzoeken in te gaan, daar hij bij de oprichting zeer goed wist, dat vooral in de eerste jaren, de exploitatie een tekort zou opleveren, hoewel hij in het vertrouwen leefde dat. wanneer de werking der school meer bekend werd. er ook meer gebruik van zou gemaakt worden. Toch heeft de ondervindijig aangetoond, dat het voor vele ouders te bezwarend is het schoolgeld voor hunne kinderen te moeten missen en daarom geen gebruik van de school maken. Het blijkt hem echter ook dat de prijs niet verminderd kan worden. Hij meent daarom in een goede richtino- te werken door die ouders aan te raden een beroep op den Raad te doen, om eene tegemoetkoming in de kosten •an het schoolgeld vanwege de gemeente. Hij heeft die ouders voor het doen dier aanvrage hulp verleend, temeer nog, daar hij als bestuurder der inrich ting toch wellicht over deze zaak zou gehoord worden. Onder de onderteekenaars zijn er 12 van wie 4 kind school gaat, terwijl er daarbij 8 zijn van wie een tweede zou gestuurd worden, terwijl de overige 22 alien een kind, sommigen er twee zouden sturen. Indien de Raad met deze zaak instemming kon be- tuigen en om aan te toonen dat het den Bestuurder er niet om te doen is, het flnantieel tekort geheel aan- gevuld te krijgen neemt hij de vrijheid een voorstel te doen, waardoor de Raad dan tevens op de hoogte blijft aan welke ouders eene toelage wordt verleend. Hij geeft daarom in overweging aan alle belangheb benden (die daarvoor in aanmerking komen) een toelage toe te kennen voor 1 kind van 5 cent per week aan enkelen die daarvoor in de termen vallen 40 cent en bovendien voor een tweede schoolgaand kind uit hetzelfde gezin 40 cent per week. Wanneer de Raad op dit voorstel ingaat zouden de ouders den bestuurder een bewijs moeten overleggen van het bedrag der hun verleend wordende toelage, waarna zij zelf aan den Bestuurder zooveel moeten bij betalen als voor aanvulling van het vastgesteld schoolgeld noodig is. Na verloop van tijd kunnen de boekjes, die duidelijk aantoonen hoeveel woken de kinderen de school bezochten als bewijs bij den Raad worden ingeleverd. De bestuurder hoopt dat de Raad het nuttige van de bewaarschool zal beseffen en daarom eene gunstige be- sehikking zal nemen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. deze zaak hebben behandeld, maar meenden thans nog niet tot een juist inzicht te zijn gekomen. Zij stellen echter voor eene commissie te benoemen en een onderzoek in te stellen om hierover een voorstel te doen. Dit wordt z. h. s. goedgevonden en de benoeming van de commissie over gelaten aan den Voorzitter, die er voor aanwijst de heeren Wolfert, Van Driel en De Feijter. Genoemde heeren nemen de benoeming aan. De heer Oggel maakt de opmerking dat de ondertee kenaars van het ingezonden request daarop zelf hunne handteekening niet hebben gesteld, een ander heeft die geschreven. De Voorzitter deelt mede dat het origineel van het request berust bij J. A. van Hoeve, maar er zoo beduimeld uitziet dat het niet voor inzending vatbaar was. Van Hoeve heeft het daarom overgeschreven en onderteekend namens de requestranten. Formeel heeft de heer Oggel gelijk, maar er is toch geen bezwaar tegen om de zaak te be- handelen. De commissie kan, indien zij dat noodig oor- deelt, bij Van Hoeve naar het origineel vragen. 8. Chnvraag. De heer Smies vraagt hoe het staat met den brandput bij de woning van den heer Boogaart. Heeft de gemeente daarvan nog het gebruik De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. nog geen onderzoek hebben ingesteld hoe het daarmede eigenliik staat. J De heer Kruijsse merkt op dat de gemeente dien put in huur heeft, de huur is niet opgezegd, dus dan gaat de huur weer voor een termijn van jaren in. Als de eigenaren van deze besprekingen op de hoogte komen zullen ze misschien er nu wel aan denken om het op te zeggen. De heer Dieleman zegt dat dit opzeggen reeds voor 4912 had moeten geschieden, de huur is nu dus reeds opnieuw ingegaan. De heer Smies heeft deze vraag gesteld, omdat er gisteren een gerucht van brand liep, daardoor begon hij over deze zaak te denken. 9. Vaststellen kohier der sclioolgelden. Tot het behandelen hiervan wordt de openbare zitting geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Bij het beeindigen dezer besloten zitting wordt de ver gadering gesloten. i_ S VLAG 3 NAAM MS. Van en naar. Lading. 14 Eng. s.s. 14 Eng. s.s. 14 Eng. s.s. Belg. s.s. Duitach s.s. 15 Fran. s.s. Eng. s.s. Deen. 3.8. Eng. s.s. Ned. s.s. Duitscb 8.3. Zweed. s.s. 14 Eng. s.9. idem idem 15 idem Noor. s.s. *o.»r re» fteaizen River Lagan 2272 iRonden Ter Keuien River Scheldt 2199 |Londen G'Or (.en: i Astrologer Loire Anna Quistreham Sea Gull J C Jacobsen Sappho Waterland Echo Oster Gothland 2580 iLeith 1847 Antwerpen 3403 Windau 1331 St. Malo 2763 Londen 3468 Reval 4793 idem 1435 Goole 2615 Danzig a k a n ttt: .1 3540 Windau Mersey Juno Sea Hound Pandion Grenmar 3075 2562 3085 3619 1312 Goole Hull Londen Belfast Ki ngslynn stukg. stakg. stukg. ledig hout ledig stukg. gemengd vlas kolen graan stukg. idem idem idem macadam ?muLU VTtr,°.k I dJezer Tan BanV Genua. RlUUARn ^hedenoVan Sfax naar Rotterdam, s.s. RICHARD van Seam Harbour naar Genua, pas- seerde 16 dezer 's morgens 4 uur Gi braltar. s.s. ELISABETH van Tyne Dock naar Genua, passeerde 15 dezer Dungeness. "t "EAEnNA -rk 1° dezer "an Barry naar Genua, a.s. MAGDALEN A in lossing te Genua.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 9