Laatste berichtsn. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. BURGERLIJKEN STAND. naar buiten gebracht en opengezet werd, zochfc hi) dadelijk zijn plaatsje van vroeger weer op. Van politiewege meldt men aan de N. Ct. Op den lsten dezer heeft een heer, die verder onbekend wenscht te blijven, aan een der groote bankiershuizen in Den Haag gewisseld een bank- biljet groot f 1000. Hi) ontving daarvoor 5 bankbiljetten van f 100, 3 van f 60, drie van 40, 10 van 10 en 10 gouden tientjes. Deze beer heeft deze bankbiljetten in een of twee pakjes gestoken in den bianenzak van zijn winterjas, terwijl hij zich bevond in de vestibule van het bankiershuis. Bij de genoemde bankbiljetten heeft bij nog gevoegd een biljet van 25, dat hij reeds voor de wisseling in den zak had. Bij het verlaten van de vestibule is een man tegen hem opgedrongen, terwijl buiten aan de straat stonden twee personen, die biijk- baar den ingang versperden. Signalementen van deze mannen kunnen niet worden opgegeven. Thuiskomende miste de heer 5 bankbiljetten van f 100 en 3 van f 60. Hij brengt zijn ontmoeting in de vestibule van het bankiershuis in verbaud met de vermissing van de bank biljetten en gelooft, dat hier zakkenrollers in de vestibule zich ophielden. Te Amsterdam is bericht ontvangen, dat de makelaar in diamanten M D., Amsterdammer van geboorte, thans woonachtig te Antwerpen, aldaar op afschuwelijke wijze van het leven is beroofd. De heer D. werd Zaterdagmiddag ontboden bij eenige kooplieden-eigenwerkmakers. Hij had al de hem in commissie gegeven dia manten uit zijn safe gehaald om een goeden voorraad te kunnen aanbieden. 's Avonds vond een meisje het lijk van den makelaar met afgesnedeu hals op de straat liggen. Het geld en de diamanten waren verdwenen. Zooals men zich herinnert, werd enkele maanden geleden een makelaar in diamanten op dergelijke wijze vermoord. Een geheele familie verbrand. De Ant- werpsche //Nieuwe Gazet" meldt Zondagmorgen omstreeks 8 uur werd het volkrijk kwartier van Zurenborg in opschud- ding gebracht door een schrikwekkend voorval. In de Korte Van Ruusbroecstraat wonen de echtgenooten Morgenstein-Steinfeld, op detweede verdieping. Het huisgezin bestaat uit vader, moeder en twee kinderen. Vader Morgenstein had de kachel aangestoken en beging de onvoorzich- tigheid petroleum op het smeulend vuur te gieten. Opeens had er een geweldige ontploffing plaats. De petroleumkruik, die Morgenstein in de hand hield, had vuur gevat en sprong aan stukken. In een oogenblik was de ongelukkige door de vlammen omringd. Op zijn hulpgeroep kwam de vrouw, die in een aangrenzende kamer was, toegesneld en wilde haar man de brandende kleeren afrukken doch het vuur deelde zich ook aan haar kleederen mede, en ook zij stond in een oogwenk geheel in brand. Op de hartverscheurende kreten die de echte- lingen slaakten, kwamen de twee« kindertjes toegeloopen en klampten zich aan hun ouders va»t, waardoor ook hun kleertjes vuur vatten. Op het gehuil der slachtoffers kwamen de buren toegesneld en slaagden er in, de brandende kleeren af te rukken. Intusschen had het bran dende vocht zich medegedeeld aan de meubelen en gansch de kamer stond in brand. De vier ongelukkigen waren reeds deerlijk verbrand. De dokters Herz en Snaeken die ter hulp geroepen werden dienden de eerste zorgen toe. Vervolgens werd de man per automobiel naar het gasthuis overgebracht. Hij had verschrik- kelijke brandwonden over gansch het licbaam bekomen. Zjjn toestand wordt als hopeloos aangezien. De moeder heeft vreeselijke Brandwonden aan de borst en de armen doch haar leven is niet in gevaar ook de kinderen hoopt men in het leven te behouden. In Berlijn wordt op het oogenblik een aardige geschiedenis verteld van een rijke Rus- sische dame. Zij kwam naar de hoofdstad van Duitschland om een der bekendste artsen aldaar te raadplegen. Met brillanten overladen, trad zij de wachtkamer binnen, maar daar kwam zij ineens op de gedachte, dat het honorarium, dat zij den dokter betalen moest, misschien wel naar //lk dronk mijn glas eens uit, daarop nog een en daarna vroeg ik waar en wie mijn aanstaande was, of zij er lief uitzag, oud of jong, en meer vragen, die men gaarne onder dergelijke om- standigheden beantwoord ziet." gij enkel op die wijze geholpen kunt worden. Ook een vrouw heb ik voor u, die zooveel mede- brengt, dat gij uw schulden kunt afdoen en nog een aardig Bedrag overhoudt." z/Ik ben u buitengewoon dankbaar voor uw vriendelijkheid, mijn waarde," zeide ik, natuurlijk voortdurend in de hoogste mate verbaasd, //het voorstel is echter zoo onverwacht, dat ik eerst van mijn verbazing moet bekomen." (Wordt vervolgd. den uiterlijken glans, die haar omgaf, afgemeten werd. Kort besloten legde zij haar juweelen af «n verborg ze in haar kleeding. Heel een- voudig kwam zij das de spreekkamer van den arts binnen. Deze echter vond een nauwkeurig onderzoek noodzakelijk, om de oorzaak van haar lyden vast te stellen. Daarbij koriden de ver- borgen schatten der Russin met aan zijn oogen ontsnappen. Toen zij aan het eind van het consult vroeg naar betgeen zij schuldig was, werd haar een tamelijk hooge som gevraagd. Zij gaf daarover haar verwondering te kennen. Doch de dokter verklaarde haar lachend, dat voor een dame, die zoo welgesteld was, dat zij zelfs in haar onderkleeren zooveel kostbaarheden droeg, het gevraagde bedrag toch werkelijk niet te hoog was. De Russische dame was wel ge- noodzaakt den geneesheer het gevraagde hono rarium te betalen, hoewel dat wel met een ge- zicht zal gebeurd zijn als dat van den bekenden boer met zijn overbekende kiespijn. Ondanks den hevigen storm zijn de werk- zaamheden aan de onderzeeboot A 3, die ver- leden week bij het eiland Wight met veertien man aan boord is gezonken, begonnen. Het was echter niet mogelijk nog veel uit te richten. Door den zwaren wind en de hooge zee knapte een zware stalen tros van een lichterboot, die op de plaats van het onheil lag, in tweeen, waardoor acht' werklieden meer of minder ernstig werden gewond. De Amerikaansche misses hebben, tot meerdere verheugenis der photographen, alweer iets nieuws bedacht, in het genre //portretten van vrijers". Men weet, dat de door de schoone Amerikaansche en rijke maagdekens uitverkoren jongelingen in efligie al achtereenvolgens ge- prijkt hebben in medaljons, ringen horloges en zelfs op vingeruagels. Dit laatste gebruik is intusschen reeds een jaar oud, zoodat het aller- hoogste tijd was, om naar iets nieuws uit te zien. Dat nieuwe is gevondeu. De Amerikaansche girls laten van 'n flatteus portret van haren tijdelijken aanbidder, 'n miniatuur maken, over- strijken 't met 'n waterproof lak, en plakken hetop den neus van haar fraaie rechter- schoentje, onder den gesp. Eu zoo loopen thans alle meisjes in de stad Boston, die weten hoe het hoort, bij het wandelen staag naar omlaag naar 't lief gelaat des minnaars te staren. Een te Parijs wonend Oostenrijker, de kleermaker Reichelt, een jonge man van drie en dertig jaar, had een valscherm-pak uitge- dacht, dat hij Zondagochtend wilde probeeren. Het pak was van zijde gemaakt ea moest de eigenschap bezitten, bij een val van den drager zich uit te spreiden en zoo den val te breken. De uitvinder was zoo zeker van zijn zaak, dat hij Zondag n et het pak aan pardoes van de eerste verdieping van den Eiffeltoren af is ge- sprongen. Maar de uitvinding weigerde. Het afschuwelijk verminkte lijk van den jongen man is aan den voet van den toren opgeraapt. Het lichaam had zich vijftien ceutimeter in den grond ingewoeld. De Etna begon Zaterdagmorgen te werken. Groote massa's asch en rook werden door den krater uitgeworpen. Het was een schoon schouw- spel voor de talrijke toeristen, die te Taormina op dertig mijl van den berg gelegen, aanwezig waren. De temperatuur is in verband met deze uitbarsting zeer gestegen. Onlangs veroorzaakte de instorting van een schoolgebouw te Seviila een groote ont- steltenis onder de bevolking. Naar aanleiding van dit ongeval, dat het leven kostte aan een onderwijzer, een oude vrouw en vele jonge lieden heeft de burgemeester den gemeentelijken archi- tecten gelast een onderzoek in te stellen. Het rapport van deze deskundigen stelde vast, dat 411 huizen der stad zich in een dermate bouw- valligen toestand bevonden, dat zij elk oogenblik ineen konden vallen. Onmiddellijk werd daarop aan de bewoners te kennen gegeven, dat zij hun woning moesten ontruimen, wat de onge lukkigen weigerden te doen, daar zij niet wisten, waar zij zich anders moesten vestigen. Met geweld werden nu ongeveer 4000 personen door de politie op straat gezethet meerendeel vond een onderdak bij buren of bloedverwanten. Wat moest men met hun meubels doen De rechter loste deze moeilijkheid op, door bevel te geven, dat alles in het Plaza de Toros moest gebracht worden. Dit gebeurde, zoodat de arena op het oogenblik gevuld is met tafels, stoelen, bedden en andere meubelen. Elke familie heeft voor haar eigendommen een afzonderlijke plaats gekregen, terwijl politie-agenten bij het gebouw streng de wacht houden om eventueele diefstallen te voorkomen. Men is onmiddellijk begonnen, de huizen die nog verbeterd konden worden te repareeren. Zwitsersche bladen verhalen een merk- waardige geschiedenis van een halfbroer en een -zuster. Een jonge Zwitser was verliefd geraakt op een knap meisje, elf jaar ouder dan hij zelf, en zij besloten te trouwen. Maar op het bureau van den burgerlijken stand ontdekte men bij het onderzoek van hunne papieren, waaruit reeds bleek dat zij denzelfden naam droegen, dat zij kinderen van denzelfden vader waren, die in verschillende landen driemaal wettig gehuwd was geweest. De twee hadden elkaar toevallig te Zurich ontmoet en hoorden zeer van de ontdekking op. Het meisje was een een kind uit het eerste, de jongeman een kind uit het tweede huwelijk van hun vader. Hoewel zij nu met hun bloedverwantschap bekend waren, besloten zij, nu zii voor de wet niet konden trouwen, met elkaar als man en vrouw te gaan leven. Deswege heeft de rechtbank te Zurich hen nu tot zes maanden gevangenisstraf veroor- deeld. Enkele treindieven, die aan het station te Etampes betrapt werden toen zij de waggons plunderden schoten op de toesnellende treinbe- ambten en sprongen daarna op een trein, die naar Parijs vertrok. Te Angerville werden zij door de politie opgewacht, maar een brigadier der gendarmen, die hen wilde arresteeren werd door een revolverschot gedood. Twee booswich- ten ontkwamen, de derde, die in den waggon was achtergebleven, schoot zich een kogel door het hoofd. Kort daarop werd de tweede trein- dief gepakt. Hij noemde zich Oscar Wite, uit Canada. De derde werd door de gendarmen achtervolgd en ook hij pleegde zelfmoord, voor hij in handeti der politie viel. De Londensche correspondent van de z/Telegraaf" schrijft. Dit merkwaardige voorval speelde zich in de Engelsche stad Norwich af. Een zekere Albert Reeves, 29 jaar oud, corrector eener drukkerij, pleegde aldaar een dubbele misdaad. Hij waande zich lijdende aan ziekte en dacht zijn zoontje daarmede te hebben besmet. Derhalve bracht hij enkele weken geleden het kuaapje moed- willig om het leven, waarna hij zictizelf van kant zocht te maken. Zijn eigen leven werd echter gered, maar toch wenscht hij het te verliezen. Aangeklaagd wegens moedwillige vermoording van zijn knaapje, verklaarde de medische ambte- naar der gevangenis van Norwich hem ontoe- rekenbaar. Hartstochtelijk protesteerde hij daar- tegen, verklaarde nu evenals tijdens zijn misdaad volkomen bij zijn positieven te zijn en voor zijn daad te willen boeten. De rechter vond het een zeldzame geschiedenis. Andere van moord aangeklaagden trachten zich outoereken- baar te laten verklaren om zich daardoor aan de doodstraf te onttrekken, maar deze man protesteert tegen zijne ontoerekenbaarheid en wil hangen. De jury verklaarde hem tenslotte toereken- baar, ofscboon door den rechter voor de ge- volgen van dat oordeel gewaarschuwd. Er zat derhalve voor den rechter niets anders op, dan dezen man formeel ter dood te veroordeelen, maar hij achtte het gelukkig, dat de regeering alsnog een onderzoek naar den geestestoestand van den rampzalige in kan stellen, om zoo noodig de uitvoering zijner gewenschte straf te verhinderen. In Villeneuve-St. Georges woonde in een klein logement een doofstomme huisvader met zijn vrouw, twee dochters, een nicht en zijn zwager, wiens buien van buitensporige drift be kend waren. Bovendien was hij aan den drank verslaafd. Toen die man, wiens ontwikkeling verre be- neden peil is, dezer dagen weer dronken aan tafel kwam, bracht zijn schoonbroer hem het ongepaste van zijn gedrag onder de oogen. Deze zeide daarop niets, maar verwijderde zich eu kwam met een scheermes terug, waarmee hij den jongen man de polsader trachtte door te snijden, waarna hij hem nog drie andere wonden toebracht. Op diens hulpgeschreeuw snelde de dochter van den woesteling toe, welke insgelijks een zware kwetsuur opliep, evenals zijn nicht en een buurman. Daarna wondde de dader zich zelf niet onaanzienlijk. Allen moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hun toestand is hoogst zorgelijk. In Elzas Lotharingen is de brievenbesteller Morel gepensionneerd. Hij had de grootste wijk van Elzas Lotharingen, want zij liep van Schirmeck tot de Fransche grens, langs Wac- kenbach, Grandfontaine, de boschwachterswonin- gen van Saint-Pierre, Charaile, Glacimond, Mi- nieres, Hautfourneau en Framont en terug, zijnde een afstand van ongeveer 35 K. M. over bergen en lange dalen. Deze tocht werd gedurende 27 jaar door den brievenbesteller Morel gedaan, die in Neuville woont, dicht bij Rothau. Elken ochtend kwam Morel van Neuville naar Schir meck, 'n afstand 8 K.M., en's avonds keerde hij weer terug. Elken dag moest hij dus 51 K.M. afleggen en door een zeer eenvoudige bereke- ning vindt men, dat Morel alzoo in zijn dienst totaal heeft afgelegd den respectabelen afstand van 500,000 K.M., wat gelijk staat met meer dan 12 maal den equator om te wandelen. Gravenliage, 7 Febr. Eerste Kamer. Staats- begrooting. Bij de algemeene beschouwingen werd na het pleidooi van den heer Franssen over de bevordering van de rechtsgelijkbeid voor het bijzonder en het openbaar onderwijs, door Minister Ileemskerk het regeeringsbeleid ver- dedigd, daarbij nadrukkelijk protesteerende tegen het verwijt van den heer Van Pallandt, dat de houding van de regeering, met betrekking tot het bijzonder onderwijs, predikantssalaris- regeling en afschaffing der staatsloterij, de ver- wachtingen heeft teleurgesteld. Wat het bijzonder onderwijs aangaat, heeft het Kabinet volkomen nageleefd het program waarmede bet is opgetreden en dat slechts inhield tegemoetkoming in schoolbouw en daarom critiseerde de Minister den heer Van Pallandt's grief, als absoluut onbillijk, onrechtvaardig en een politieke fout. Met den heer Siaal ver- trouwde de Minister op de naleving door de groote mogendheden jegens ons, van de neutra- liteits-clausule in het vredesverdrag, hetgeen niet uitsluit dat ons leger moet gereed staan. Minister Kolkman verdedigde het financieel beleid tegenover den heer Van Nierop's leer, dat voor buitengewone uitgaven slechts in aller uiterste gevallen zou mogen geleend worden. Na replieken werden de algemeene beschou wingen geeindigd en hoofdstuk 2 (hooge col lege's) goedgekeurd. Met de behandeling van de marine-begrooting werd aangevangen. ZKKTIJDING EK. Van 5 tot en met 6 Febr. Van 5 tot en met 6 Febr. werden door de Oostsluizen alhier 15 binnenvaartuigen op- en 24 afgescbut; door de Westsl. 8 op- en 9 afgesehut. Positie der Stoovnsehepen Voorm. Nam. DAGEN Donderdag 8 9 Vrijdag Zaterdag 10 Zondag 11 Maandag 12 Dinsdag 13 Woensdag 14 5.30 5.50 6.11 6.34 6.57 7.23 7.54 8.28 9.7 9.53 10.37 11.19 11.54 Axel. Huwelijks-aangiften. 19 Jan. Leendert Deij, oud 31 j., jui. en Francina Cornelia Blankert, oud 36 j., jd. liuwelijks-voltrekkingen. 18 Jan. Lambertus Cornells Rinn, oiid 19 j., jm. en Sara Jacoba van Meurs, oud 19 j., jd. Willem Wissink, oud 33 j., jm. en Maatje Frauyoise de Jonge, oud 36 j., wed. 25 Jan. Hendrik Adriaan Kotvis, oud 22 j., jm. eu Elizabeth Pieternella Rnben, oud 17 j., jd. Geboorlen. 21 Jan. Cornelia Suzanna, d. van Meeuwis de ltegt en van Adriana Levina Dieleman. 22 Jan. Cor nelia, z. van Adriaan Haak en van Janna Openneer. 26 Jan. Leendert. z. van Jacobus Dirk Hameiink en van Debora de de Visser. 27 Jan. Gustaaf Joseph, z. van Seraphinus de Clercq en van Judoca Michielsens. Jacob Jan Cornelis, z. van Hubrecht Willemsen en van De- bora Aaglje Naeije, 30 Jan. Janneke Maria, d. van Pieter Jonkman en van Mechelina Joukinan. Overlijden. 16 Jan. Magdalena Verberkmoes. ond 58 j., d. van Cornelis en van Adriana Coleijn, (beiden overt.) 27 Jan. Juliana Willems, oud 76 j echtg. van Johannes Baptista de Ridder. 28 Jan. Janneke Christina Ver berkmoes, oud 7 j., d. van Levinus en van Maatje de Groote. 30 Jan. Johannes Cornelis Verbruggen, oud 73 j., echtg. van Janna Kolijn. O/weoiaae, Ruwelijks-Aangiften. 26 Jan. Jan Francies Stoel, oud 30 j., jm. en Cecilia Maria Catharina Hint, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Petrus Clement, z. van Jacobus van Damme en van Elodia Maria Kouijzer. 21 Jan. Jan Francies, z. van Josephus Bouchaut en van Maria Louisa van Moorten. Overlijden. 25 Jan. Petrus Gillis Rottier, oud 30 j., echtg. van Johanna Maria de Bruijn. Has v»n Gent. Huwelijks-aangiften. 24 Jan. Petrus Johannes Paulus IJsebaert, oud 37 j., gescheiden van echt en Bertha Hendrika Johanna Dootjes, oud 2q j w 6 d u w 6 Geboorten. 7 Jan. Jean Baptist Justine, i. van Cajetanus Julius Maria de Buysscher en van Maria Juliana van Buffet (beiden wonende te Wetteren). 10 Jan. Maurice Petrus Alphons, z. van Fredericus Alexius van Overwalle en van Martha Maria Wauters. Overlijden. 23 Jan. Tonia Adriana Engelina Unk, oud 1 j., dochter van Gerrit Hendrik en van Engelina I Knoop. 30 Jan. Livinus Hippolytus de Panw, oud 81 j., echtg. van Maria Wauters. VLAG. 5 NAAM M b Van eu uuar. Lading. 5 Erifr. s.s. Brig. s.s. 6 Eng. «.J- Ni/or. i.i. Knar Tie *>en»eai River Scheldt 2199 Londen stukg. jjy)e 4274, INew-Castle kolea Inn Te» *euzrn: River Thames 2242 Londen Istukg. Skaala 3159 1 New-Castle ledig Vuor 6- em i 3075 Goole 3035 Londen 2562 Hull 7993 Riga 1331 Nantes 4199 Riga Irfl t I I 414 (Montrose 3503 Leilh 2554 Londen 1 3318 Stettin 5647 Blyth 2640 Cardiff 3682 Rotterdam stukg. idem idem h. vlas ledig gemengd phosph. stukg. idem phosph. jiedig 1 idem gemengd 5 Eng. s.s. Mersey idem Sea Hound idem J uno R us. s.s. Betty Fran. s.s. yuistreham Russ. s.s. Graf Todieben Ml Eng s.s. Sodium idem Heriot idem Sea Serpent Dcen. s.s. Dagmar 6 Russ. s.s. Gen. Skabelow Duitsch Hania Eng. s.s. City of Cork s.s. HARALD in lading te Barry voor Genua, s.s. JENNY vertrok 27 Jan. van Tyne Dock naar Malta, s.a. RICHARD vertrok 4 dezer van Seam Harbour naar Genua. 8.8. ELISABETH in lading te Tyne Dock vocr Genua, s.a. HELENA in lading te Barry voor Genua, s.s. MAGDALENA vertrok 26 Jan. van faeaham Har bour naar Genua.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2