T0r Nsuzsnschs Couran: Donderdag 25 Januari 912. No. 7516. Gemen^cle berichten. TWEiBDB BXjAJD- Dinsdagnacht zyn twee mannen binnenge- drongen in een woning aan de Breewaterstraat te Vlissingen, tijdens afwezigheid van den heer des huizes. Zi] mishandelden diens vrouw en namen geld en kleedingstukken mede. Omtrent den moordaanslag te Groningen meldt men nog het volgende De bedrijver van den drievoadigen moord aanslag, ten huize van den heer Polak, te Gro ningen, blijkt een zonderling te zijn. Yolgens zijn vader, die timmerman is, is de jongen wat verwend, en een in zich zelf gekeerd persoon die geen kameraden had en veel boekjes heeft gelezen over Indianen. De toestand van de getroffenen is met on- gunstig. Den heer Maurits Polak is een halve kogel uit den benedenarm verwijderd; hi] moet nog weer geopereerd worden. Ziin broer, den heer E Polak. kreeg een kogel in de liesstreek, het dienstmeisje A. Sap. geboortig uit Veen- dam, heeft een kogel in de borst. De eenige bekendheid, die tusschen de ia- milie Polak en den bedrijver van den moord aanslag bestond, is dat K., die meubelmaker is wel eens een stoel voor zijn patroon naar de familie Polak heeft gebracht. Het dienst- meisje en hij bleken elkaar absoluut niet te kennen. Te Nieuwdorp is een varken te zien, dat den weg van zijn oud hok heeft weten terug te vinden, zoo goed als een hond dat maar kan. lemand verkocht een loopvarkeu aan een weduwe, die op een afstand van ruim 20 minuten woonde. Het beest werd zip nienwe woning binnenge- leid. 's Avonds echter, toen het reeds donker was, reed de zoon van de koopster op de fiets naar 't dorp. Onderweg ontmoette hij naar hij meende een hond, doch naderbij gekomen zag hij dat het een varken was. Daar hij echter niet aan het 's middags gehaalde varken daeht, volgde hij het dier op een atstand en zie, al snuivende vervolgde het dier zijn weg. Toen het gekomen was aan zijn eerste woning hep de jongen even vooruit, deed bet hek van den mestput open en regelrecht liep het varken naar zijn pas verlaten hok terug. (Midd. G.) Dat de liefde niet altijd bestendig van duur is, bleek ook te Loppersum weer. Een jouggehuwd paartje besloot gisceren met wedet- zijdsch goedvindeu der ouders na een echtver- bintenis van pas 7 weken om ieder maar weer zijn eigen weg te gaan. De jonge vrouw vertrok dadelijk met haar vader naar t Zandt, terwijl de jongeman per schaats vertrok. Het huisraad zal spoedig aan den meestbiedende worden verkocht. Een zeemeeuw, die 3 Januari jl. aan de kust bij Gibraltar gevangen was, bleek aan een poot een aluminium-ring te dragen met het volgende opschrift „Museum Leiden 704 J. G. D. Biijkens een mededeeling van Dr. Van Oort van het Leidsche Museum van Natuurlijke His- torie, was de meeuw (Larus sidibundus L.) den 25en Juni losgelaten te Ellemeet op Schouwen. Een gerecht onder den blooten hemel. Te Vaals heett, zoo schrijft men aan De Tijd, een zeldzaam voorkomend geval plaats gehad een zitting van Duitsche en Aederlandsche amb- tenaren van justitie op de straat. Deze zitting van het gerecht gese'niedde aan de Duitsch- Hollandsche grenzen, vlak bij het douanenkantoor. De mise en scene van den reehtszaal bestond uit een tafel en vier stoelen, geleend in een herberg. De tafel was eerlijk gedeeld de helft stond op het territoir van den Duitschen Keizer, de rest stond op het gebied van Komngin Wilhelmina. Op Duitsch grondgebied bevonden zich vertegenwoordigers van de justitie uit Aken, op Hollandschen bodem zaten hun collega's uit Maastricht. Wat de oorzaak was van deze zonderlinge openbare zitting V Niemand minder dan de beruchte Peter Senden, die verdacht wordt met de inmiddels gearres- teerde Duitschers Joseph Peterman en Otto Medaal, Peter Gelissen te Geverik-Beek te hebben vermoord. Een gesloten wagen, bege- leid door Akensche politie, reed voor. Toen Senden de ijzeren koets had verlaten, trachtte hij het publiek, dat van alien kant kwam aan- gehold, door lachen en gebaren voor zich te stemmen. Doch de toeschouwers namen tegen- over Senden een dreigeude houding aan, zoodat onze en de Duitsche politie de straat moesten afzetten. Senden werd verhoord door de justitie, en toen dit verhoor was afgeloopen, moest S. het in het Nederlandsch en Duitsch gestelde procesverbaal teekenen. De ffpaternosten van de rechterhand werd losgedraaid. Senden maakte van deze gelegenheid gebruik om uit den vestzak een gouden horloge te halen, op den knop te drukken en te kijken hoe laat het was. Senden nam een zeer brutale houding Toen de formaliteiten vervuld waren, betref- tende de uitlevering van den moordenaar die de /zitting" staande had bjjgewoond werd S. weer geboeid en in den ijzeren wagen verstopt, die in draf het vrachtje naar de ge- vangenis te Aken terugbracht. Te Haarlem is Zaterdag ten huize van den ingenieur Sloot, directeur der Gentrale Wetk- plaats van de Holl. Spoor, een dynamietpatioon ontploft die zich in de steenkolen bevoud, in de kachel. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Hoewel niet gedacht wordt aan opzet, stelt de politie een onderzoek in. In het Hand. v. Antw. lezen wij Men weet dat het groot lot der loterij van de tentoonstelling van Brussel gewonnen werd door zekeren Depasse, van Chatelet, wat aanlei- ding gaf tot moeilijkheden. De wettige vrouw van den winner, van wien hij gescheiden leeft, lad per deurwaarder beslag op den schat gelegd en eiscbte haar aandeel. Deze zaak werd in de afgeloopen week in der minne opgelost. De vrouw, geboren te Joudeng-Goegnies, heeft zich tevreden gesteld met 100,000 fr. De man heett het overschot der 500,000 fr. opgestreken. Uit Rijssel wordt gemeld, dat de socialis- tische burgemeester van Houplines, Lohier, sedert eenige dagen vermist wordt. in de door hem bestuurde kas van de verbruiksvereeniging van arbeiders ontbreekt voor een bedrag van ongeveer 20,000 frank. Op den tramweg tusschen Rijssel en Rou- baix zijn gisteren bij mist twee wagens in botsing' gekomen. Een der passagiers werd gedood, 12 zijn er gewond, enkele daarvan ernstig. In Amerika heeft men bemerkt, dat nu in de groote stedeti de grond opraakt, waar door de huizen steeds maar hooger werden op- getorend, het met die „wolkenkrabbers" de spuigaten uitliep. Bepaald is nu, dat een huis niet meer dan 27 verdiepingen mag tellen, wat op zich zelf toch nog een aardige hoogte is. Een voorhistorische reuzenoester is in de buurt van Engeland opgevischt. Ze is natuui lyk versteend, meet 60 c.M. over het hoogste punt van de schaal en weegt 1.35 E.G. Toen Zaterdagmiddag in de mijn ,/Graf Bismarck" bij Gelsenkirchen vier arbeiders in de korf stapten, om af te daleu, brak het tou w, waaraan deze hing, waardoor de roand 100 M. diep naar beneden stortte. Drie van hen waren op slag dood. De vierde werd met zware wonden boven gebracht. aan. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. Groote Sohouwburg te Gent. Zondag 28 Januari a.s., te 21/2 ure dag- voorstelling opvoering van „La Fille de Madame Angot," comische opera in 3 be- drijven. Muziek van Charles Lecocq. ZKETIJDINii IN. Van 22 tot en met 23 Jan. Van 22 tot en met 23 Jan. werden door de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 43 afgescbutdoor de Westsl. 11 op- en 0 afgeschut. Positie der btoomxehepen VAN Vergadering van Dinsdag 23 Jannari 1912. Voorzitter de heer A. C. Lensen. Verder aanwezig de heeren Blankers, Scheele, Kiamei, Van der Labbe en Drost. Afwezig de heer Van Rompu, wegeng uitetedigheid. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht in de eerste plaats een woord te wijden aan den man, die eenige dagen geleden ook door de leden der Kamer naar ziine laatste rustplaats is vergezeld. Burgemeester Geill was een man die steeds eerlijk voor zyne meening uitkwam en die ook steeds trachtte de beiangen van handel, scbeepvaart en industrie te bevorderen. Kn ai is het ook dat de Kamer over de wijze waarop die be iangen het best gediend werden wel eens van meerung verschilde, zoo kan toch worden getuigd dat hij steeds bereid was om datgene te doen, wat in het belang van den handel, de scheepvaart of de industrie van hem gevraagd werd. Zijn aandenken zal bij de Kamer steeds in eere blijven. De leden die van hunnen zetel waren verrezen geven bliik van instemming met deze woorden. De Voorzitter wil vervolgens een terugblik werpen op het afgeloopen jaar en kan dan constateeren dat dit voor onze haven niet ongunstig was. Wei kwamen er minder schepen met hout, maai dat vond weer compensatie in meerdere schepen met ijzei, waarvan ook de inhoudsmaat beduidend grooter was dan het voorgaand jaar. Wat nitbreiding der havens betreft, bhjkens de vei- kiaring onlang door den Minister in de Kamer atgelegd, is dienaangaande nu overeenstemming verkregen met de spoorwegmaatschappij. maar verder is de zaak nug niet gekomen. Evenals de voorgaande jaren kan ook te dezen opzichte worden gezegd we hopen, dat die werken spoedig tot uitvoering mogen komen. In het afgeloopen jaar is aangevangen metdenbouw van de cocesovens te Sluiskil. Spreker hoopt dat deze in een naaste toekomst aanleiding mogen geven tot vermeerdering van de scheepvaart en van de weivaait in het algemeen. De aftredende heeren A- C. Lensen en M. G. A. Blankers worden elk met 5 stemmen herbenoemd, resp. als Voorzitter en Vice-Voorziter. Beide nemen de her- benoeming aan. Eerstgenoemde voegt er aan toe dat hij hoopt weer op dezelfd.e wijze aangenaam met de leden saam te werken. Vervolgens wordt met algemeene stemmen herbenoemd tot Secretaris de heer H. .1. Vooren. Deze verklaart op de deshetieffende vraag van den Voorzitter de benoeming weder aan te nemen. Hij doet dit met genoegen en hoopt nog eenigen tijd diefunctie waar te nemen. Vooral doet het hem genoegen dat de herbenoeming met aDemeene stemmen is geschied, waaruit valt af te leiden dat de troebeleu, die in het verleden bestonden. zijn verdwenen. Hij was verwend, door eene telkens herhaalde herbenoeming met alge meene stemmen. Een vorige maai werd hij herbenoemd met slechts 5 stemmen, en scheen het, dat wantrouweu gekoesterd werd tegen zijn persoon of zijn werk als secretaris der Kamer. Hij meent altijd zijn plicht te hebben vervuld; er bestond toen omtrent hem een ver- keerde meening en het doet hem genoegen dat die vei- dwenen is. De Voorzitter heeft den Secretaris laten uitspreken, maar meent dat hij dezen geen gelegenheid had moeten seven om terug te komen en na te pleiten op hetgeen 4 jaren geleden gebeurd is. Uit hetgeen later onder- vondeu is blijkt, dat het beter ware geweest die ge- beurtenissen van vroeger in het vergeetboek teschnjven in plaats van die nog op te halen. Op voorstel van den Voorzitter wordt de bode H. Zonnevijlle bij acclamatie herbenoemd. De rekening over 4911 wordt gesteld in handen der heeren Kramer en Van der Lubbe om daarover te rap- porteeren. Na onderzoek adviseeren genoemde heeren deze goed te keuren op een bedrag in ontvangsten van f 180,50, in uitgaven van 144,45 en alzoo met een goed slot van 36,05. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Van de vereeniging //Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen is een schrijven ingekomen waarin verzocht wordt om adhaesie te betuigen aan haar verzoek gerieht tot de Provinciale Staten, om de stoombooten van den dienst Middelburg Zierikzee te doen afvaren van en te laten varen tot Vlissingen. Adressanten meenen dat de meerdere kosten daarvan voor de provincie niet zoo groot kunnen zijn, terwijl er in de mime havens te Vlissingen alle gelegenheid is om de booten te doen aan leggen. Voor de reizigers uit Vlissingen en zij die van over de Sehelde komen zou het een groot geraak zijn, daar zij nu per spoor of tram de reis van Vlissingen naar Middelburg moeten maken. om de spoorbooten te be reiken en in omgekeerde richting te Middelburg worden geland, zoodat zij dan ook weer met spoor of tram moeten reizen om Vlissingen te bereiken. Dit is vooral voor reizigers met bagage, zeer lastig, en veel gemak- kelijker zou het zijn wanneer men te Vlissingen op de boot en ook aan wal kon stappen. I)e Voorzitter kan zoo niet terstond uitmaken weike beiangen zouden gebaat of gesehaad worden door die verandering. Hij vraagt of de leden deze zaak wenschen aan te houden om er eens over te denken en een en ander na te gaan. De heer Scheele acht dat zoo geen ingrijpende zaak en meent dat er wel terstond over heslist kan worden. De heer Van der Lubbe is het daarmede eens. Hij ziet niet veel voordeel in de gevraagde verandering. De reis zal er in geen geval door bekorten. De booten mogen in het kanaai maar langzaam varen er moeten bruggen gepasseerd worden en de reis van Vlissingen naar Middelburg zal dan langer duren dan thans met spoor of tram. De kosten voor de provincie zouden ook nog wel niet meevallen. De heer Kramer wijst er op dat het toch ook niet gemakkelijk zou zijn 'als men bagage had en men moest er dan eerst mee naar de stad om daar op de boot te gaan. Hoewel er geen bezwaar in ziende dat men in Vlis singen pogingen aanweridt om zooveet mogelijk naar die plaats° te trekken, is de Kamer van meening dat zij geen steun aan het streven verleenen kan, daar het haar voor het reizigersverkeer van hier naar Noord- Beveland en Schouwen eerder nadeelig voorkomt, daar de toch al lange bootreis er nog langer door worden zal. Met algemeene stemmen wordt alous besloten. Van de firma E. Bertin te Parijs, is een schrijven ingekomen waarin adressen gevraagd worden van irn- porteurs van rondhout, meer bepaaldelij k telegraafpalen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten aan deze firma te berichten dat hier geen importeurs zijn, dat hier slechts doorvoerhandel bestaat. Wanneer er echter belanghebbenden zijn die over deze zaak met de firma in relatie willen treden, dan hebben zij daarvoor gelegenheid. Een schrijven der Kamer van Koophandel te Kaats- heuvel, bevattende een protest tegen een dezer dagen verscberien rapport over de gedwongen winkelnering aldaar, wordt uangenomen voor kennisgeving. Verder is ingekomen het verslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp-stuwadoorswet. Hier- van is ook een exempiaar ontvangen van Burg, en Weth. dezer gemeente, met verzoek om daarover rapport te willen uitbrengen. De Voorzitter stelt voor aan den Minister nogmaals kenbaar te maken de bezwareu die reeds vroeger door de Kamer tegen het ontwerp zijn ingebracht en de uadeeien die daaruit voor onze haven zulien voortspruiten, wanneer die wet ook voor deze haven van toepassing wordt verklaard en van dat schrijven een afschrift te zenden aan Burg, en Weth. Aldus wordt z. h. a. besloten. De Voorzitter deelt mede dat door hem is ontvangen een schrijven van den heer Drost, waarin deze mede- deeit uit vertrouwbare bron te hebben vernomen dat er hij de onderhandelingen tusschen de Nederlandsche en Belgische Regeeringen over de normaliseering van de Maas ook sprake is om op de Sehelde vrijdom van loodsgelden of vrijdom van verplichte beioodsing of iets dergelijks toe te staan, ten bate der havens van Antwerpen en Gent. Hij wijst op het gevaar dat uit zoodanige regeling voor de haven van Ter Neuzen zou ontstaan, wanneer deze niet in gelijke conditien kwam en vraagt daarom of er voor de Kamer geen aanleiding bestaat zich in deze tot den betrokken Minister te wen- den, om dat gevaar, indien het inderdaad bestaat, zoo mogelijk af te wenden. De Voorzitter vraagt den heer Drost of hij dit schrijven nog nader wil toelichten. Deze verklaart dat punt nog gaarne te willen be- spreken, maar meent dat verdere toelichting vrijwel overbodig is. De zaak zooals hij die vernomen heeft is ernstig genoeg. Hoe het eigenlijk in elkaar zit weet hij niet, maar er moet toch iets van aan zijn. En wanneer Gent en Antwerpen werden vrijgesteld van het betalen der loodsgelden, zooals die tegenwoordig geheven worden, en ze voor Ter Neuzen bleven bestaan, dan zou dat voor onze haven weer een terugslag temeer zijn, daar die haven, hoewel toevallig op Nederlandsch gebied gelegen, geheel coneurrentie heeft te voeren met de Belgische havens. Wordt die vrijdom verieend, dan zonde ook moeten worden getracht vrijdom te verkrijgen voor de haven van Ter Neuzen. Iiij acht het raadzaam de Regeering tijdig hierop te wijzen. De Voorzitter wijst op de conventie, betreffende het beloodsen der schepen op de Sehelde tusschen Nederland en Belgie gesloten, waaruit blijkt dat het loodsgeld voor de Sehelde niet hooger mag worden gesteld dan voor de Maas. De heer Drost stemt toe dat die hepaling bestaat, maar die zegt wel dat het loodsgeld op de Sehelde niet duurder mag worden gesteld dan voor de Maas, doch de conventie zegt niet dat het op de Sehelde niet goedkooper mag worden gedaan. De heer Blankers merkt op dat het verbeteren van de Maas ten voordeeie van Rotterdam komt en dat het daarom geen verwondering moet baren als Belgie dan als compensatie voordeelen voor hare havens trachtte te verkrijgen. Worden die verieend, dan zou Ter Neuzen daarin ook behooren te deelen. wil men den handel hier niet geheel onmogelijk maken. De heer Kramer beschouwt dit als een ernstige zaak en acht het gewenscht.dat de Kamer zich in deze zoo spoedig mogelijk tot den Minister wendt, daar men anders zoo licht te laat komt. Wanneer dergelijke voorloopige overeenkomsten zoover zijn dat er iets van bekend wordt, is het gewoonlijk al te laat om nog ver andering te krijgen. De Weer Drost weet niet of mogelijk met de beiangen van deze haven rekening is gehonden. Dit zou ook mogelijk zijn, maar zekerheid bestaat daaromtrent niet. Eigenlijk weet hij niets met zekerheid, het is maar een gerucht. De heer Van der Lubbe wijst er op, dat er toch iets moet zijn, dit blijkt uit de mededeeling van den heer Drost. Hij acht dat dit reeds voldoenden grond geefl, om zich tot de liegeering te wenden. De Voorzitter stelt voor over deze zaak een schrijven te richten tot den Minister en dezen, zoo er werkelijk iets in dien geest aanhangig is, te verzoeken bij die regeling de beiangen van deze haven niet over het hoofd te zien. En voorts den afgevaardigde der Tweede Kamer, den heer Vorsterman van Oyen, met deze zaak in kennis te stellen, opdat deze missohien terstond kan onderzoeken of er werkelijk iets van dien aard aanhangig is en in dat geval ai het mogelijke aan te wenden om de be iangen van onze haven te bevorderen. De heer Scheele zou het nog verkieslijker achten dat als er mocht blijken werkelijk gevaar te bestaan, dat dan de mannen (lie er beiang bij hebben zich tot den Minister wenden, daar deze nog beter dan de Kamer- afgevaardigde deze beiangen kunnen bespreken. Hij acht spoedig handelen ook gewenscht. De Voorzitter deelt mede dat, wanneer de Kamer met zijn voorstel accoord gaat, de brief aan den Minister morgen reeds zal verzonden worden. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel van den Voorzitter aangenomen. De heer Drost herinnert er aan. dat vroeger door de Kamer een schrij ven is gerieht aan den directeur-generaal der posterijen en telegrafie, waarin zij als hare meening te kennen gat, dat, in verband met de zekerheid voor het bewaren der ambtsgeheimen, het onraadzaam was om ten kantore alhier jongelui werkzaam te stellen, die nog onervaren zijn en, waar ook Op het kantoor onderling gesproken wordt over de zaken der burgers, die zij kennen, allicht kan voorkomen dat ze buiten het kantoor daarover iets loslaten, daar ze ten slotte niet meer kun nen uitmaken wat ze op het kantoor en wat ze daar buiten hebben vernomen. Nog erger en minder vertrouwingwekkend, bepaald bezwaarlijk voor hen die een gelijke zaak doen, vindt hij het, dat een dier jongelieden in zijn vrije uren dienst doet als klerk op een handelskantoor. Hij heeft hier niets persooniijks op het oog, maar acht dat een zeer ongewenschte toestand. Hij zou daarop nogmaals de aandacht van den directeur-generaal willen vestigen en het onraadzame van een dergelijken toestand onder het oog willen brengen. De Voorzitter wijst er op dat er in het verleden een analoog feit bestond. Toen wa3 er een van de oudere ambtenaren die jaren lang bij eene firma, in zijne vrije uren dienst deed die werkte trouwens voor verschillende personen. De heer Drost merkt op dat dit dan in elk geval een man met ervaring betrof, die onder eede stond, wat hij niet gelooft dat met die jongelieden het geval is. Na eenige beepreking wordt goedgevouden dat nog maals aan den directeur-generaal der posterijen en tele grafie zal worden geschreven in den geest als door den heer Drost is voorgesteld. Het ongewenschte van den bestaanden toestand wordt algemeen door de leden beaamt. De heer Van der Lubbe uit de klaeht dat hij, sedert de nienwe regeling en nitbreiding van den kring der gewone postbestelling, zijne hiieven van de eerste hestel- ling veel later krijgt dan vroeger. Voorheen was dit gewoonlijk half negen ure of uiterlijk k wart voor negen des voormiddags, maar nu is het half tien, kwart voor tien, daar de hestelier, die in de Westkolkstraat besteit, na b v. bij de firma Ribbens besteld te hebben eerst een marsch maakt naa. de nieuwe sluis, en dan weer de roibrug over kourt om bij hem, in de Tweede Korte- straat, te bestellen. Hij heeft daarover al gereciumeerd, maai" het helpt niet. Het is voor hem zeer ongeriellijk daar door de late ontvangst der correspondence voor hem dan geen gelegenheid bestaat om zoo noodig een schrijven met de volgende post reeds te beantwoorden. Verschillende leden begrijpen niet dat de heer Van der Lubbe vroeger zoo'n vroege bestelling kreeg. De heeren Scheele op de Markt, en Blankers, op de Heeren- gracht, ontvingen die bestelling altijd eerst om ongeveer half tien, kwart voor tien ure. De heer Kramer merkt op dat degenen die busrecht hebben en hun brieven laten afhalen, die meestal eerst na half negen ure kunnen krijgen, het is hem voorge- kouien dat hij zijn poststukken niet meer kon inzien voor het vertrek van den trein naar Gent. Men schijnt ten postkautore de ongerieflijke regeling te hebben in- gevoerd dat eerst de stukken voor de bestelling moeten worden gereed gemaakt, en dat pas als die weg zijn de stukken in de postbussen worden gelegd voor hen die afhalen. Als men dicht bij het kantoor woont krijgt men de stukken nog eerder besteld dan wanneer men ze afhaait, en heeft men eigenlijk "geen geld voor bus recht uit te geven. De Voorzitter kan ook uit ondervinding meedeelen dat hij zijne afgehaalde brieven enz. eerst te ongeveer kwart voor 9 ure ontvangt. Hij begrijpt niet hoe de heer Van der Lubbe vroeger zoo viug werd geholpen. Als men dat nagaat zou hij nu niet telaat, in even- redigheid van anderen, zijn bestelling krijgen, maar kreeg hij die voorheen te vroeg. Hij wil voigaarne eens naar de oorzaak informeeren en t'raehten verbete- ring te krijgen. De heer Van der Lubbe neemt hiermede genoegen. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. V e-» <3 <3 VLAG NAAM M». Van en naar. Lading. fan Ter feaien 22 Eng. s.s. River Thames I 2242|Londen stukg. .WiVu Y oor Cent i 22 Eng. s.s. Truro 2367 Hull atukg. Zweeil. s.s. Ingvar 1755 Danzig graan idem Mereddio 3914 Geffle hout Noor. s.s. Farid 3249 Drontheim erts idem Rowena 3162 idem idem Belg. s.s. Gabij 593 Ostende ledig 23 Deen. s.s. Sara 4451 Windau hout Wan Cent t 22 Eng. s.s. Blacktoit 3138 Gooie ledig 23 idem Altona 1901 idem idem idem Cornhill 2548 idem idem idem Ueriot 3506 Antwerpen stukg. idem Horden 4059 New-Castle ledig idem Warkworth 1862 Rotterdam stukg. Noor. a.s. Fanny 1371 Bergen cokes Deen. s.s. Russia 4575 Burnt Island ledig s.s. HARALD van Sevilla naar Gent, passeerde 24 dezer Ouessant. ss. JENNY in lading te Tyne Dock voor Malta, s.s. RICHARD in lossing te Gent, s.s. ELISABETH van Genua naar Stockton on Tees pas seerde 22 dezer Peniche. s.s. HELENA van Sevilla naar Gent, passeerde 20 deze Peniche. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Seaham Harbour naar Genua.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 5