Dokter C. DE DECKEU. Afttentie 1 beurtveer Gemengde berichien. Laatste berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien, Tandarts MEIER (Mpesr en Mserouw) Binnenland. tegen den vrijz. Oeser, die 34,601 stemmen verkreeg. Centrum en conservatieven hadden de kiezers aangeraden thuis te blijven. Bij eerste stemming waren respectievelijk 35,686 en 31,306 stemmen uitgebracbt. Centrum 5708 en conservatieven 1289. Donderdag zullen de herstemmingen plaats hebben o. a. te Essen, Dusseldorp, Boehum en Elberfeld. Het volgende bulletin is gisteren te 's-Gra- venhage gepubliceerd: Een lichte ongesteldheid van H. M. de Ko- ningin gedurende eenige dagen heeft aanleiding gegeven tot verijdeling der hoop, welke gedu rende korten tijd werd gekoesterd. De toestand van H. M. geeft reden tot te- vredenheid. Geteekend Prof. KOUWER. Dr. ROESSINGH. Dr. HERMAN DE JONG. TER NEUZEN, 24 Januari 1912. H. M. de Koningin heeft den gewezen scheepsdiepgangmeter te Ter Neuzen de beer J. Jansen, een pensioen verleend van vijf en vijftig gulden. De pensioenraad had geadviseerd negen gulden toe te kennen. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Middelburg is heden de heer K. J. Huineman als deurwaarder bij het kantongerecht te Ter Neuzen beeedigd. Naar wij vernemen voelden de passagiers in den hedennamiddag van St. Nicolaas alhier gearriveerden trein tusschen Axel en Sluiskil een hevigen schok. Overigens werd niets waar- genomen. Te Sluiskil werd van het voorge- vallene mededeeling gedaan. Langs de lijn werd een onderzoek ingesteld doch omtrent het resultaat vernamen wij nog niets. - Maandagavond gaf het tooneelgezelschap onder directie van den heer W. 't Hart in het cafe //La belle vue" alhier, eene opvoering van z/De zoon van de Bedelares". Het bezoek was zeer goed en de opvoering had veel succes. Op 25 Januari a. s. worden bij de Kon. marechausee verplaatst de marechauseesJ Zandee van Vlissingen naar Ter Neuzen, J Warrens van Breskens naar Ter Neuzen, E. F. de Waal van lJzendijke naar Ter Neuzen, J. G. Mookhoek van Ter Neuzen naar Heusden A. M. Huizer van Ter Neuzen naar Eindhoven J. van de Kaa van Ter Neuzen naar Bladel. Yolgens mededeeling van den inspecteur van het Loodswezen toont bet lage witte vaste licht met verduisteringen van Nieu we-Neuzen- polder, op ongeveer: 51° 20',5 N.b. en 1° 4',5 W.I., dat tijdelijk was gewijzigd in een wit vast licht weder zijn normaal karakter. Hontenisse. Reeds lang bestond het voor nemen den zeedijk langs den Kruispolder, die bij elken storm meer of minder gehavend werd afdoende te verbeteren, waartoe een drietal plannen werden opgemaakt. Te Walsoorden is nu eene conference ge houden tusschen den betrokken ingenieur en eenige belanghebbenden, waarop bleek, dat deze plannen de goedkeuring van den ingenieur niet konden wegdragen de belangstellenden daaren— tegen konden zich geheel vereenigen met het plan van dezen heer, zoodat niet wordt getwijfeld of ingelanden en autoriteiten zullen er ook hunne goedkeuring aan hechten. De kosten der uitvoeriug van dit plan zij geraamd op circa 30.000. Middelburg. Onze gemeente is in het bezit van de ambachtsheerlijke rechten van Mortiere en Arnemujden. Thans is door den heer F I. M. 1. van Cuyck het verzoek aan den ge- meenteraad gedaan om voor 200 te mogen koopen het recht op den titel van Heer van Mortiere en Arnemujden; blijvende echter de overige ambachtsheerlijke rechten het eigendom van de gemeente Middelburg. RECHTSZAKEN. Bij beschikking van de rechtbank te Middel burg is recbtsingang verleend met verwijzing der zaak naar de openbare terechtzitting in de zaak tegen E. A. C., 35 jaren, gemeente-veld- wachter te Hulst, wegens mishandeling van een arrestant. Dat men iemand eenige minuten tijd geeft om uit de voeten te komen, wil hij niet met den dood bedreigd worden is wel heel vriendelijk, maar toch zal hiervoor de 34jarige koopman T. B., te Philippine zich voor bovengenoemde rechtbank op 26 dezer moeten verantwoorden. In deze zaak zijn 2 getuigen gedagvaard. Naar aanleiding van de vele berichten, die inkomen bij de commissaris van politie te Groningen over het niet nakomen van de verplich- tingen van een persoon, genaamd Pennings, zich ook noemende Konings, die voorgeeft agent te zijn van een reclame bureau ,,Neerlandia" te Groningen, bestaande in het plaatsen van annonces in een door hem uit te geven reclame- blad, waarschuwt genoemde commissaris van politie een ieder, alvorens met dezen persoon in relatien te treden, eerst inlichtingen in te winnen. Een reclame bureau „Neerlandia" is te Groningen onbekend. Door het uit elkaar springen van een benzinelamp is de kapper Van Doornik te Soest gisternamiddag zoodanig aan beide oogen ge- kwetst, dat het eene oog totaal verbrijzeld werd en de doktoren voor het behoud van het andere vreezen. Hij is per automobiel naar het Oog- lijdersgesticht te Utrecht vervoerd. Een vreemd geval doet zich teOud-Loos- drecht voor. Dezer dagen ontvingen diakenen der Herv. gemeente aldaar een schrijving van den bewaarder van de hypotheken en 't kadaster te Utrecht, volgens hetwelk iemand te Oud-Loosdrecht heeft verkocht een perceel water, gelegen in de Loosdrechtsche plassen, in eigendom behoorende aan de diaconie der Herv. gemeente aldaar, en dat sedert onheuglijke jaren als eigendom van die diaconie heeft gegolden, gelijk het dan ook bij 't kadaster als zoodanig bekend staat en op de kaart ten gemeentehuize te Oud-Loosdrecht is aangeduid als behoorende aan deze diaconie. Bij dezen verkoop is bezwaarlijk sprake van vergissing, daar aan nog 15 of 16 eigeuaren of corporaties te Loosirecht, of elders woonachtig, bericht is gezonden van het kantoor der hypo- thekeu, dat ook sommige hunner perceelen op dezelfde wijze en door denzelfden persoon zijn verkocht. Daar bij eene eventueele droogmaking der Loosdrechtsche plassen, waarvan sprake is, deze bezitting waarde zou verkrijgen, heeft de kerke- raad der Herv. gemeente te Loosdrecht besloten deze zaak bij den burgerlijken rechter aan te brengen en hierover een proces te voeren. Naar wij vernemen, zullen ook andere eige- naren en corporaties 't zelfde doen. Of deze verkoop van't rijk of van de provincie is uitgegaan, is ons nog niet bekend. Ongeveer 14 dagen geleden bevonden zich in het Bioscooptheater te Amsterdam een dame en een heer, ten wiens nadeele een week te voren een portefeuille in de badinrichting aan den Heiligenweg aldaar was ontstolen. Voor hem zat een persoon, in wien hij den dader van dezen diefstal meende te herkennen, welk vermoeden hij zijn vrouw mededeelde. Deze riep daarop Geef hier de portefeuille die je mjjn man hebt ontstolen. De man schrok hevig, overbandigde den heer de bewuste portefeuille en nam daarop ijlings de vlucht. Naar den bestolene, die geen aangifte van het geval heeft gedaan, wordt ijverig gezocht, ten einde hem met den aangehouden persoon te kunnen confronteeren. lets nieuws tegen zeeziekte. Tit Bits vertelt van een jonge dame, die tot verbazing harer zeezieke medereizigers zeer frisch bleef en dit bereikte door bij ruw weer watten in haar ooren te stoppen. Zij had dit geleerd van haar vader, een kapitein, die eens een gezelschap van vijftig doofstommen over den Oceaan had te ver- voeren en had opgemerkt dat zij alien vrij bleven van zeeziekte. Sedert dien tijd heeft hij al zijn minder zeewaardige passagiers met goed gevolg aanbevolen, zich voor zoover mogelijk doof te maken. Misschien is het verhaal, dat Odysseus door een soortelijk middel voorkwam, dat zijn Jantjes z;ch overboord lieten glijden naar de Sirenen, slechts een allegorie, die er op wijst, dat de veelervarene den kapitein van Tit Bits reeds is voor geweest. (N. T. v. G.) Onze Londensche correspondent schrijft Eerst Vrijdagavond is te Londen aan het licht gekomen een tragedie, die zich Woensdagnacht in een Vrije Kerk van Hampsteadroad afspeelde. Een bobby zag te middernacht, by het passeeren van die kerk, een licht in de consistoriekamer. En argwaan koesterende, hield hij voor de ingang dier kamer de wacht, toen de buitendeur open ging en een onbekende man naar buiten wilde, doch, de politieman bemerkende, weer snel naar binnen ging. Bobby blies zijn fluitje om andere politieraannen te hulp te roepen, toen hij in de kerk eensklaps een schot hoorde. Zoodra de kerk door polite was omsingeld, gingen twee bobbies behoedzaam naar binnen en daar vonden zij de onbekenden indringer, gekropen in een kast, een kogel door den borst, een revolver bij zijne voeten, nog levende, maar kort daarop den laatsten adem uitblazende. De man bleek een Rus te zijn, verleden zo- mer als portier in dienst van het Oostenrijsche gezantschap te Londen, na zes weken weer ont- slagen, gearresteerd wegens een misdaad in Duitschland, aldaar veroordeeld, doch gevlucht en andermaal naar Londen gekomen. Hij werd verdacht in December medeplichtig te zijn ge weest aan een inbraak in genoemd gezantschap waarvan adressen op zijn lijk werden gevon- den. Er was 's avonds dienst in de kerk ge weest en men vermoedt, dat hij daarna zich toegang tot de consistoriekamer had verschaft, om uit een brandkast documenten te stelen om trent een pas aldaar gesloten huwelijk tusschen een Russische gravin en een jongen Duitscher. Licht had hij den politieman dood kunnen schieten, ware die hem terstond in de kerk achterna gerend. Doch sedert de Houndsditch- moorden zjju de bobbies voorzichtiger geworden. (N. R. Crt.) In Frankrijk is een herinnering aan een haast voor-historischen tijd gestorven. Het is de gewezen koksjongen van Koning Karel X. Daar de geneesheeren hem indertyd nog maar eenige jaren te leven gaven, schonk zijn heer en Koning hem een lijfrente van 550 francs. Maar ziet, de ex-koksmaat bleef, beleefde den dood van Karel zelf, van Louis Philippe, van Napoleon 111 en van ettelijke presidenten, ter- wijl de Fransche Staat, middelerwijl een repu- bliek geworden, de hem toekoraende lijfrente had overgenomen, tot hij nu dezer dagen einde- lijk de lijst met dit bedrag heeft ontlast. In Duitschland is meu toch altijd punc- tueel en correct, ook bij de post. In Berlijn was een brief in de bus gedaan met een ouvolledig adres. Hij ging naar het hoofdkantoor, waar hij, zooals dat is voorge- schreven, geopend werd. Doch ook de lezing van het epistel zelf verschafte geen licht om trent den afzender. Wel werd er in gesproken tot een ,/Fraulein", waarvan de ongenoemde jonge man droomde en werd nauwkeurig uur en plaats opgegeven, waar men elkaar zou kunnen ontmoeten. Dit was voldoende. Terwijl de verliefde jon- geling in een stadspark dwaalde, uitkijkend naar de blonde, die zijn hart gestolen had, ver- scheen daar een brievenbesteller in uniform, die op twee passen afstand bleef staan, het militair saluut bracht, den verbijsterden jonk- man den brief onder den neus duwde en hem met verwijzing naar het onvolledig adres een potlood in de hand gaf In de laatste dagen is er in de Engelsche pers veel te doen geweest over het Leger des Heils, dat te Boxted in een landbouwkolonie eenige huurders met den sterken arm had laten verwijderen. De zaak wordt nu door de liefda- digheidscommissie, een staatsiichaam dattoezieht houdt op stichtingen, onderzocht. De zaak is deze: Wijlen de heer Herring gaf indertijd het Leger des Heils 40,000 p. st., na aftrek van successierecht en onkosten 38,000 p. st., om er een landbouwkolonie mee te stich- ten, onder voorwaarde echter, dat te beginnen met September 1912 het geld in jaarlijksche termijnen van 1600 p. st. aan Koning Eduard s Hospitaalfonds werd uitbetaald. Het Leger des Heils had dus alle reden om er voor te waken, dat de kolonie winstgevend werd. Toen dan ook eenige pachters, die het ongeschikt achtte, aanzegde om heen te gaan en deze weigerden, moest het tot uitzetting overgaan. De uitgezette pachters beklagen zich°echter, dat zij tegengewerkt zijn. De lief- dadmheidseommissie zal dat nu onderzoeken. In Gleiwitz (Silezie) heeft zich een ge- schiedenis afgespeeld, die wel eenigszins herin- nert aan die van den vermaarden //kapitein van Kopenick." Ongeveer drie maanden geleden trad voor het eerst °in een cafe-concert te Gleiwitz een dames- kapel op, die vroeger reeds verscheidene weken in een Duitsch bierhuis op de wereldtentoon- stelling te Brussel had gespeeld. De chef van den troep was een uitstekend trompetblazer, die zich Wendler noemde en voorgaf, sergeant- hoornblazer te zijn geweest bij een artillerie- regiment te Metz. De zaken van het gezelschap gingen te Gleiwitz niet voorspoedig en men sprak er van den troep te ontbinden toen V\ en- dler bezoek kreeg van den majoor-koorublazer van het garnizoen te Gleiwitz, die hem uit naam van den kolonel verzocht in het plaatselijke militaire muziekkorps als korporaal-hoornblazer op te treden. Wendler nam het aanbod aan en reeds den volgenden dag trok hij zijn nieuwe uniform aan en begon hij zijn werk als instructeur. Maar weidra bemerkten zijn collega's, dat Wendler in het geheel niet de allures had van een oud-onderofficier. Ook verbaasde men er zich over dat hij nog steeds niet zijn militaire papieren ontving, hoewel zij er hem toch her- haalde malen naar gevraagd hadden. Met het begin van het nieuwe jaar kreeg Wendler ver- lof om zijn familie eens op te zoeken en tege- lijkertijd de kwestie van de papieren in het reine te brengen. Nauwehjks echter was de korporaal-hoorn blazer vertrokken of van alle kanten kwamen klachten over hem in. Hij had geld gestolen, en stond by het meerendeel de ronderofficieren in het krijt. Ook had hij zich in de stad op bedriegelijke wijze crediet verschaft, door zich uit te geven voor een kolonel. Nu eindelijk ging men nauwkeurig onderzoeken wie toch feitelijk die Wendler was en men vernam, dat hij in werkelijkheid Bandowski heette, dat hij als eenvoudig trompetter had gediend en drie jaar geleden gedeserteerd was. De pseudo-korporaal-hoornblazer is waar- schijnlijk naar het buitenland gevlucht. Westkapelle. Als nummer een komt op de voordracht voor hoofd der openbare school alhier voor, de heer E. Hoek, hoofd eener school te lJzendijke. Amsterdam. De Ve kamer der rechtbank alhier, sprak heden N. A. tegen wien 4 jaar was geeischt wegens opzettelijke brandstichting, van het hem ten laste gelegde vrij. Parijs. Een officieel bericht meldt dat de Italiaansche Regeering last gaf om de darken die zich aan boord van de //Manouba" bevonden, in vrijheid te stellen, omdat het onderzoek heeft uitgemaakt dat zij inderdaad doktoren of ver- plegers waren. Lissabon. Hedenmiddag is te Aviz een korte doch hevige aardschok waargenomen. DAGEN Voorm. Nam. Uonderdag 25 Januari Vrijdag 26 Zaterdag 27 n Zondag 28 Maandag 29 Dinsdag 30 Woensdag 31 5.20 5.59 6.43 7.40 8.46 10.3 11.5 5.39 6.20 7.9 8.9 9.24 10.46 11.58 A. s. Zaterdag 27 Jan. hopen onze geliefde ouders JACOBUS VAN DE VELDE MAATJE MEERTENS, hun 25jarige eclitvereemging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- Hoek (Knol). en Kleinkinderen. Op a. s. Zaterdag 27 Januari hopen JACOBUS VAN DE VELDE MAATJE MEERTENS, hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. Hoek. Hunne Vrienden. Ieder, die iets verschnldigd is aan Mej. A. 3. HUFKENS, verloskundige, Ter Neuzen, Noordstraat 7, gelieve daarvan betaling te doen te haren huize, voor of op 1 Februuri 1912, om verdere moeite te voorkomen. Gediploraeerde specialisten ,oor Mond- m W. ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot en van 2 tot 5 uur Bagattenstraat 36. CAK>'rr (2 minuten van de Zuidstatie.) Ondergeteekende bericht aan het geachte publiek van Ter Neuzen en Omstreken, dat hij een wekelijksch geopend heeft tusschen Ter Neuzen, Vlis- sinqen en Middelburg Hopende, door een vlugge en nette bediemng het vertrouwen waardig te maken. Ter Neuzen. C. M. LEUNIS. Schoolweg no. 33. Ter Neuzen, Januari 1912. Ondergeteekende maakt doordezen bekend dat hij zijn SCHILDERSZAAK overgedaan heeft aan den Heer C. P. van Noord Czn. Daukend voor het door hem zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hy zyn opvolger beleefd in ieders gunst aan. JAN VAN HERP J.P.zn. Aansluitende aan bovenstaande mededeeling bericht ik door dezen het geachte publiek dat i de, door den Heer Van Here gedreven SCHILDERSZAAK overgenomen heb. Hopende door een vlugge en nette b®die"jn^ ieders vertrouwen waard.g te maken, beveel ik mij door dezen beleefd in uw gunst aan. Aanbevelend, C. P. VAN NOORD Czn., Mr. Schilder, Lange Kerkstraat 26. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Yrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 ure, behalve des Dondefdagsmorgens. - Behandehng zonder pyn. Alle soorten van Kunsttanden. O EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2