Gemengde berichten. Laatsts berichten. Handeisberichten. Axel. Vrijdagavond werd alhier een soiree gegeven door den heer Abr. de Winter, in vereeniging met mevr. Van der Lugt en de heer Jacobs als pianist. Gedachtig aan het spreekwoord //men moet het ijzer smeden, terwijl het heet is", trad de heer J. E. Blansaart alhier met den heer De Winter in correspondentie, wetende dat deze Donderdag ji. te Zaamslag zou optreden en het alzoo niet moeilijk zou vallen, dezen karakter-komiek ook eens in Axel te krijgen. En zoo zijn we dan in de zeldzame gelegenheid gesteld, alhier werkelijk iets origi- neels te hooren. Wei waren de numtners die de heer De Winter ten beste gaf alhier vroeger reeds voorgedragen, maar als men ze uit den mond van den schrijver boort, hindert dat niet. Dan eerst ziet men, dat het nog niet allemaal De Winters zijn, die op de planken verschijnen en ai is het dat misschien in sommig opzicht den gevierden humorist de jaren parten spelen, te zien is het niet en getuige zijn nog krachtige stem ook niet hoorbaar. Benevens een extra-nummer gaf de heer De Winter drie nummers, afgewisseld door leuke coupletten van mevr. Van der Lugt, die menig pleidooi Ieverde voor de vrouwen, en de mannen, indien het ernst was, tot blozens toe zou aftakelen. Het talrijke publiek heeft zich kostelijk ge- amuseerd, zoodat en de heer De Winter en de heer Blansaart, als ondernemer succes hebben gehad. Hulst. In de Vrijdag gehouden gemeente- raadszitting was o. a. aan de orde een voorstel om met ingang van 1 Maart aan den onderwijzer I. P. Antonisse eervol ontslag te verleenen, als zijnde wegens vermindering van het aantal leerlingen aan de openbare school deze leer- kracht overtollig. De heer Van Dalsum zegt gezien te hebben dat het aantal leerlingen achteruitgaat. Hij vraagt of het gemeentebestuur het leegpompen der openbare school in de hand werkt en dit doet ter gemeente-secretarie De voorzitter zegt dat het hem niet bekend is dat de gemeente-secretaris in zijn kwaliteit propaganda maakt voor de bijzondere school. Het is hem wel bekend dat de gemeente- secretaris ook bestuurslid is van de bijzondere school. Dit is zijn recht. leder mag als prive-persoon voorstaan die richting van onder- wijs welke hem het meest wenschelijk voorkomt. Het voorstel tot ontslag werd goedgekeurd met algemeeue stemmen. Voorts werd o.a. nog, in verband met een verzoek der bewoners buiten de Dubbele Poort om straatverlichting, besloten tot aanleg van een gasleiaing tot aan Tivoli. Bij de rondvraag zegt de heer Van Dalsum vernomen te hebben, dat de commissie voor de voorbereiding tot aanleg eener drinkwaterleiding dezer dagen heeft vergaderd. Hij vraagt of de voorzitter omtrent die vergadering eenige mede- deeling kan doen aan den raad. De voorzitter, die met den heer Fricot de vergadering had bijgewoond, antwoordde dat hij kon mededeelen, dat het comite in het vierde district zich had ontbonden, zoodat er alleen nog sprake kan zijn van een aanleg voor het vijtde district. Algemeen was in de vergadering voorop ge steld het denkbeeld dat alleen dan een water- leiding mogelijk ;s, als het Rijk de kosten van den aanleg der buisleidingen van Noord-Brabant door Belgie naar hier voor zijne rekening neemt. De gemeentebesturen hebben zich tot dusverre tot niets verbonden. Eerst dan wanneer een gedetailleerde be- grooting zal zijn opgemaakt, zullen de gemeente besturen zich behoeven uit te spreken of zij al dan niet een aansluiting wenschen. Wijl er nog wel een jaar verloopen zal eer de toestemming van Belgie zal zijn verkregen, zal men in de gelegenheid zijn om de financi- eele resultaten te kunnen nagaan der exploitatie op Zuid-Beveland. De heer Fricot deelde nog mede dat de af- gevaardigden der gemeenten Hengstdijk, Koe- wacht en St. Jansteen, zich tegea den aanleg eener waterleiding verklaarden, na welke ver- klaring de voorzitter van het comite de ver gadering ietwat plotseling sloot. De voorzitter merkte nog op, dat de ge meenten zich thans tot niets verbinden. Het Rijk moet nog berichten of het bereid is de kosten op zich te nemen van de buisleiding van Noord-Brabant naar hier. W alzoorden. Aan de waterkeering van het calamiteus waterschap alzoorden ontstonden 1.1. Donderdag twee afschuivingen aan den oever van den Perkpolder, n.l. een tusschen de peil- raaien 17 en 19 en een tusschen de peilraaien 19 en 21, latende eene tusschenruimte van 50 a 60 M. De eerste is 72, de tweede 57 M. lang, ter wijl beide van uit de oude laagwaterlijn dijk- waarts eene breedte van ongeveer 25 M. heb ben en eene grootste diepte binnen die lijn van 4 a 5 M. Bij de eerste naderde de laagwaterlijn tot 36 M. van den teen van den zeedijk, bij de tweede tot 50 a 60 M. Geene bijliggende oever- of strandwerken zjjn beschadigd. In een maand tijds ontstonden aan dezen oever dus 3 afschuivingen op korten afstand van elkander. Hoewel nu het uitvoeren van werken niet urgent is, wijst het er toch op, dat dit oever- gedeelte nog al aangevallen wordt. Sluis. Bij de Vrijdag gehouden stemming ter verkiezing van twee leden voor den gemeen- teraad vacature-wijlen J. F. Maenhout (r.k.) en *J. de Bruijne (lib.) (die wegens voortdurende ziekte ontslag heeft genomen), zijn uitgebracht 341 geldige stemmen. Gekazen de heer E. F. Janssens (r.k.) met 172 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. J. de Bruijne (lib.) met 163 en. A. Buijck (r.k.) met 165 stemmen. Op den heer D. S. de Smidt (lib.) waren uitgebracht 148 stemmen. Te Rucphen had Zaterdag een hevige acetyleengasontploffiug plaats in de smederij van A. Ros. De smederij werd geheel vernield. De smid werd onmiddellijk gedood. Zaterdagnamiddag is de 18jarige katoen- werker Van Duuren in den Zoeterwoudschen Singel te Leiden door hetijs gezakt en verdronkeni Zaterdagnamiddag zijn op den Witte Singel te Leiden vijf personen door het ijs gezakt. Een hunner, de wachtmeester Swart, is ver- dronken. Woensdagmiddag kwam het oudste zoontje van den koopman v. D. te Schoonhoven, die meermalen met zijn negotie eenige dagen van huis is, bij een buurman en vertelde dat zijn moeder, die reeds lang ongesteld is, zoo naar was geweest en blijkbaar op den grond sliep, daar hij haar ondanks zijn schudden niet kon wakker krijgen. De heer G. ging het huis binnen en bevond, dat de vrouw dood op den grond lag en waarschijnlijk reeds den vorigen nacht was overleden. De overige kinderen, onbewust van hetgeen was voorgevallen, zaten rustig bij de tafel te spelen Onmiddellijk werd den vader telegrafisch bericht gezonden. Een Duitscher, die op zijn doorre'is naar Engeland, enkele uren te Rotterdam zoek bracht, moest dat korte verblijf dour betalen. Hij liet zich door een paar vrouwen overhalen haar naar den Visschersdijk te vergezellen In een huis daar, is hem 400 mark ontstolen. Van de vele onaangename gewaarwordin- gen van den gladden Donderdag was wel een vac de meest rillingwekkendste die van een inwoner van St. Philipsland die ten gevolge der gladheid van een heliend voetpad gleed en in een diepe sloot terecht kwam. Na er uitger- kropen te zijn, gleed hij weer uit en nam tep tweede male een bad. Eenige boefjes hebben op ergerlijke wijze huisgehouden in het clubtentje van Blikman's Royal Voetbalclub, op het terrein van van Tol, aan den Amsteldijk te Amsterdam. Voetballen, voetbalschoenen en alles wat maar eenige waarde had, is door de jongb roovers gestolen wat zij niet konden meenemen hebben zij vernield. Een paneel van de deur werd ingetrapt en van de ruiten was geen enkele meer heel. Zelfs 'n vlaggestok was uit louter baldadigheid in tweeen getrapt. Een knecht van een kolenhandelaar te 's Hage had bij een klant brandstoffen bezorgd- en wilde de deur achter zich dicht trekken, toen de dieustbode de deur dichtduwde terwijl de man nog de hand tusschen de deur en de deurpost hield. Dientengevolge werden hem de toppen van twee vingers der rechterhand af- gekneld. Woeker. de N. R. C. heeft inzage ge had van een brief van iemand die geschreven had op een advertentie, waarin geld ter leen werd aangeboden. Om een leening te sluiten van 1500, moest men een cheque teekenen van 2280, betaalbaar in 2 jaar metaflossing van 285 per kwartaal. Men moest betalen 228 rente, 106 administratiekosten, 228 premie en 218 afsluitingpost, totaal het sorn- metje ran f 780. Een landbouwer te Bekveld onder Hengelo deelde Dinsdagmiddag aan den rijksveldwachter mede, dat een bij hem inwonend 7jarig knaapje verdwenen was. De rijksveldwachter begaf zich met zijn politiehond derwaarts daar kreeg het dier ,,lucht" van den knaap en kort daarop ontdekte hij den vermiste, verborgen onder hout. De 18jarige Geert van der Mark, uit Bellingwolde, inde provincie Groningen, leerling der Rijks-Dagnormaalschool te Winschoten, gaat nog steeds voort dagelijks te zwemmen. Nu de Westerwoldsche Aa, waarin hij geregeld zwemt, met een ijsvloer is bedekt, gaat hij er een bijt kappen om open water te krijgen, waarin hij telkens een 5 minuten achtereen verblijft. Te Amsterdam geraakte Donderdagavond in een perceel in de Tuinstraat een 22jarig meisje in brand, doordien eenige druppels petro leum bij het vullen van de lamp in een warme stoof vielen. Een andere bewoner van het huis, de bootwerker Havinga, rolde het meisje over den grond, waarbij hij zich zelf ernstig aan de handen verwondde, doch het genoegen mocht smaken de vlammen te blusschen. Het meisje dat over bet geheele lichaam vreeselijke brand- wonden bekwam, werd bewusteloos met de auto- ziekenwagen naar het Binnen-Gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. De toestand van de ongelukkige is hopeloos. Ook de boot werker moest zich in het gasthuis laten verbinden. Hij is niet in staat zijn arbeid te verrichten. De gedwongen winkelnering Men schrijft ons uit Kaatsheuvel Een jongetje, wiens vader werkzaam is op een fabriek, waar de gedwongen winkelnering nog heerscht, komt in den winkel, waar de fabrikantsvrouw bezig is met builtjes af te wegen. Juffr.Wat, jongen, moet je deze week niet meer meenemen En de koffie en de thee dan Drinken jullie die deze week niet? JongenMoeder heeft gezegd, dat ze deze week niets noodig heeft, juffrouw. Juffr. Noodig of niet noodig, je bent gewoon bet elke week mee te nemen en nu neem je het dus ook maar weer mee daarmee uit Het jongetje pakte de zakjes voorzichtig in en verliet bedremmeld den winkel (N. R. Ct.) - Een jeugdige Amerikaansche, de jonge- juffrouw Katherina Gloor beeft een nieuw so- ciaal tijdverdrijf ontdekt. Zij was thuis met kinkhoest, en vond 't nu zoo ongezellig om al leen te hoesten. De twaalfjarige kwam nu op het glorieuze denkbeeld, eenige kinkhoest-patien- ten uit te noodigen. Een auto werd uitgestuurd en weldra waren zes meisjes en een jongen, alien uit den armen stand, door twee ziekenver- pleegsters gevonden en naar de woning van den vader van jongejuffrouw Gloor gebracht. De jongen had nog een hond mede gebracht die ook hoestte. Het einde van de kinkhoestpartij was een diner, daarna werd gedanst en spelletjes gedaan. Jammer genoeg kon geen der gasten zingen. Alleen de hond zorgde door af en toe te blaffen voor het muzikale gedeelte. De politie te Berlijn meent nu in de ge- heimzinnige zaak van den juwelier Schulze, die op klaarlichten dag met zijne vrouw en zijne dochter vermoord is, een spoor outdekt te hebben. Een conducteur van een motorbus heeft een bescbrijving gegeven van drie mannen, die een eind met hem meegereden zijn en die zich ver- dacht hebben gedragen. Zij betaalden met tien- pfennig-stukken waaraan bloed kleefde en een hunner had ook bloed aan zijne kleeren. Het is gebleken, dat Schulze vele klanten had in de kringen de homosexueelen, en men acht het niet onmogelijk dat men onder hen de moordenaars moet zoeken. Er worden een aantal gouden voorwerpen en ook een sum geld vermist. Zondagavond 1.1. om elf uur werd er in Cellettes (Frankrijk) bij twee oude vrouwen, moeder en dochter, aan de deur geklopt. Daar de moeder negectig jaar oud en lam is, kwam de dochter naar voren en vroeg, wie daar zoo laat klopte. Ik. Wie is ik De houtvester. Wat kom je doen De eikentakken halen, die je vandaag uit het bosch heb meegenomen. De vrouw zei door de geopende bovendeur, dat dat geen haast had, maar de man maakt.e daarvan gebruik, om binnen te dringen en de vrouw te wurgen. De moeder kon hjj niet vinden. Van een alkoof op de bovenverdie- ping heeft zij, machteloos, dat gruwelijke t/io- neel moeten aanzien. Den volgenden dag werd de man op aan- wijzing der moeder gearresteerd. Hij bood geen tegenstand en verklaarde, uit wraak te hebben gehandeld, omdat de vrouw hem belasterd had. Het Louvre te Parijs is tegenwoordig een museum, dat uitstekend bewaakt wordt, niet alleen door strenge voorschriften, maar ook door wakker persoueel en zelfs door politie- hondeD. Een zonderling scbijnt zich een dezer dfegen te hebben willen overtuigen van de goede werking van de veiligheidsmaatregelen, welke men sinds kort voor het Louvre noodig heeft geacht. In den loop van den morgen meldde zich aan een der niet voor het publiek opengestelde deuren van het museum iemand, die dadelijk, nadat een beambte hem was kotnen vragen, wat hij verlangde, zonder een woord te zeggen den suppoost omver liep en in snelle vaart de gang binnenholde om door een reeks van ge- welven en binnenplaatsen door te dringen in het eigenlijk museum. De bewaker, van den schrik her'steld, schreeuwde om hulp en liet zijn hond los samen x'endeu ze den indringer na, zoodat een wilde jacht ontstond door het uitgestrekte gebouw. Maar de onbescheiden en haastige bezoeker had een grooten voor- sprong op zijn vervolgers, waardoor de schreeu- wende suppoost en de snuffelende politiehond, ondanks den grooten mond van den eerste en den fijnen neus van den laatste, niet de ge legenheid kregen om den onverlaat te vatten of te doen vatten te midden van de bedreigde kunstschatten. De jacht heeft geruimen tijd geduurd, doch vergeefs. Want eindelijk sehijnt de ongrijpbare vluchteling den hoofduitgang bereikt te hebben, waar een beleefde concierge hem heeft uitgelaten, zonder eenig kwaad te vermoeden. Men vraagt zich af, wat de onbekende in dringer gewild heeft met dit dwaas avontuur. Zou het ook de schaker van de schoone Joconda geweest zijn, die gedreven door een misdadigers- instinct, den dollen lust in zich voelde om de plek des onheils nog eens te zien met de Nemesis op zijn hielen In ieder geval kan men niet meer zeggen, dat het Louvre onbewaakt is. Overigens zijn dergelijke onschuldige inci- denten zeer geschikt om de waakzaamheid van het personeel niet te doen verslappen. 's Gravenliage. Bij Kon. Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatvervanger in het kanton Hulst de heer O. Ysebaert, burgemeester van St. Jansteen. Ook voor deze week zijn de conferenties van H. M. de Koningin met de Ministers af- gezegd. Hulst, 22 Jan. 1912. Rotterdam, 22 Januari. Binnen 1. Granen. Door den invallenden winter was de aanvoer minder dan vorige week. Meel was vaster gestemd door ongunstige buitenl. Tarweberichten en noteert circa 1j4 gulden booger bij meer kooplust. Ook Rogge- bloem in vaste stemming. Boonen en Erwten als voren. Men noteertPuike Tarwe per hectol. f 8,— a/8,50; goede 7,25 a /7,50. Tarwe per 100 kilo 9,25 a 9,75 Essex 10,— a 10,75 Rogge per hectol. 6,a /6,50 en per 100 kilo 8,50 a 9Gerst per hectol. winter 6,a 6,25; Chevalier/6,25 a 7,— Gerst per 100 kilo Chevalier /ll,— a 11,50; Winter 10,a 10,50 en extra daarboven Haver lange per hectol. 4,25 a 4,75 dikke 5,— a 5,50 Haver per 100 kilo 9,— a 9,25; Paardenboonen /8,50 a /9,25 Witte Boonen 20,a 22,— Bruine Boonen 16,— a f 18,luin- boonen 8,75 a 9,— Kookerwten goede /14,— a 16,gewone groene 12,— a 14,— Voedersoorten /8,50; Kanariezaad Frieseh /8,- a f 9,25 en per 100 kilo 14,a f 14,25. Buitenl. Granen. Door hoogere N en Z.-Amerik. markten sluit Tarwe vaster. Rogge hooger. Gerst willig. Mais zeer vast. Rijst eveneens. Uitvoer van Java wordt wellickt 31 Jan. ingetrokken. Tarwe per 2400 kilo f 210 a J 250 Rogge per 2100 kilo Helena 185'; Gerst Zwarte Zee /182 Amerik. Mais mixed/159; Grove Donau 162 Odessa 160 per 2000 kilo; Boekweit 184 dito Grutten 245 per 2100 kilo; Haver 8,25 a 9,per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,25 a 13,75 le soort inl. en le soort Belgisch 12,25 a /12,75 Zeeuwsch patent 13,25 a 13,50 j Ongebuild/11,75 Duitsch patent 13,50; Extra puik Hongaarsch 20,— a 21prima Amerik. patent 13,75 a 14,25; le soort 12,75 a 13,25 2e soort Bakers 11,50 a 12,Inl. Roggebloem 10,75 a 12,- Duitsch 10,50 a 10,75 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 83 Ossen t2 a 80; Stieren 62 a 70; Kalveren 100 a 115; Schapen 44 a 52; Varkeus 54 a 08 cents per kilo. M e 1 k k o e i e n 145 a 280 Kalfkoeien 165 a 300; Stieren 140 a 290 Vaarzen/110 a /160 Pinken 90 a 110; vette kalv. 55 a /100 fokk. 16 a 22 grask. 35 a 60 nuchtere 10 a J 14 Biggen 8 h 15 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen j 3,25 a 3,75; Brielsche 3,80 a 4,— Eigen- heimers 2,50 Geldersche 3,25 a 3,60 Drielingen 2,25 per mud. Boterprijzen in vaten stukken van Y2 kilo 85 cent. Zoetemelksche kaas per 50 kilo. Leidsche kaas 90, per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 5,80 a 6, Veilingseieren /5,50 a /7,20. Buitenl. 4,oO per 100 stuks. V 1 a s. Blauw Hollandsch 2,25 a -,90 Holl. geel 2,70 h 3,-Zeeuwsch wit 1,80 a 2,— per Bteen. Zeeuwsche Ajuin 4,50 per baal van 60 kilo. L ij n z a a d booger. Voer- 19,50 a 20,—. ZllK oVlzaa d kalm beste 19,50 per 100kilo. 62 a 69, 34 a 40 a 110,— 4,80 xtans. a Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,40, Ro^ee f 8,40, Wintergerst f 10,80, Zomergerst 9,75, Haver f 8,50, Erwten f 1«,Witte boonen f 20,—Bruine boonen f 19.50, Duivenboonen f 12,50, Paardenboonen J11,Boekweit f Lijnzaad 19,—Koolzaad Aardappels 8,50. Boter per kilo f 1,50. Kieren per 26 stuks f 1,?0. Ter weekmarkfe waren aangevoerd 4 stuks rundvee en 21 varkens, waarvan verkocht 1 stuks rundvee en 13 varkens. devi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2