Landbouwberichten. (iejiiengde berichten. Laatste berichten. Hoogw&tergetij te Ter Neuzen. raensch, moest naar de Mis. Dat wisten ook de „stroopers Maar, dachten deze keeren, naar welke Mis zal onze patroon gaan dachten hier eens elk afzonderlijk over en deelden elkaar de producten van hun nij- veren hersenarbeid mee. Een der snuggersten had een uitmuntend voorstel. Hij zeo-t„Ik stel me verdekt op aan den ingang der kerk en julhe gaan naar ,/0ns" jachtveld. Ik ruik en snuflel tot ik »ouzen baas" in de gaten heb en is hp m de kerk, dan neem ik m'n fiets en kom „\n voile vlucht naar jullie". De jachtopziener, van geen kvvaad bewust, gaat zpn Ohnstenplichten vervullen. Nauwe- 11 's is ij in den tempel, of de strooperfietser kart naar net jachtveld. i/Sehiet er maar op losroept hij onder bet aanrennen. In het oogenblik is de oorlogstoestand in- getreden. Schoten knallen en paffen, honden atten en janken, hazen kermen en sterven. Omstreeks half negen waren een total hazen buitgemaakt die onmiddellijk in geld werden omgezet. Sluiskil. Dinsdagraiddag j.l. ontstond er j r aan t station een groote vertraging voor den trem van Gent naar Ter Neuzen, doordat een goederentrein den weg versperde. Deze trein stond nog gedeeltelijk op de spoorbrug, de Jocomotief defect geraakte. Wei is waar werd direct om een andere locomotief geseind, doch het duurde geruimen tijd eer deze arnveerde en de goederentrein v'an den weg af was> De reizigers moesten uit den rein stappen en konden daarop in een goederen- wagen hun reis naar Ter Neuzen voortzetten, wat, voor hen een groot ongemak en opont- houd meenracht. In de te \lissingen gehouden vergadering van de regelings-commissie voor de paarden- fokkerp in Zeeland werd besloten (behoudens nadere goedkeuring door de regeering) dat de premiekeuringen zijn vastgesteld op 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 en 17 Februari. De centrale keurmg van dekhengsten van 3—6 jaar zal gehouden worden te Goes 27 of 28 Februari. Litgeloofd voor dekhengsten zijn 32 premien tot een bedrag van 9300. Verder nog voor 2jange paarden, hengsten en merries 60 aan- houdingsbijdragen tot een bedrag van 4550, benevens 22 groote en 60 kleine zilveren medailles. Door de dekhengsten, gestationeerd in Zee- land, werden in 1911 gedekt 12.803 merries, door hengsten, gestationeerd te Noord-Brabant, 16 mei ries, terwjjl nog bovendien door hengsten, ge stationeerd in Zuid-Holland,'3 merries werden ge dekt, zoodat het totale aantal gedekte merries in Zeeland bedraagt 12,822 merries, waaronder 4 warmbloedige, wel waarsckijnlijk uitsluitend voor het aankweeken van een lilepper voor eigen gebruik. e Maandagnacht is uit de gevangenis in de grensplaats Bocholt uitgebroken de boerenkuecht L., uit Beesd (Geld.) welke aldaar wegetis het voor eenige weken plegen van een moordaanslao- op den jachtopziener Kappers, uit Aalten, ge^ vangen zat. Een bakkersknecht van de firma Eblino- Peters te Rotterdam had Dinsdagmorgen een man aangenomen, om een bakkerswagen voort te helpen trekken. Aan de Rijnhaven O. Z. is die man, vermoedelijk J. V. genaamd, door de gladheid uitgegleden. Hij sloeg met zijn hoofd tegen een keisteen, werd bewusteloos opo-e- nomen en in een pakhuis binnengedragen, waar men slechts den dood kon constateeren. - De rijkspolitie heeft proces-verbaal opge- maakt tegen het bestuur van de Ned. He°rv. Gemeente te Ouddorp, wegens het zonder ver- gunning houden van een verloting van zitplaatsen in het kerkgebouw. Onder de gemeente Oegstgeest, aan de Haailemmertrekvaart bij Leiden, is Maandag- avonjl E. K. van Warmond te water geraakt en Woensdagmorgen dood opgehaald. Hij was alleenwonend weduwnaar en bijna 70 jaar oud. i/Thans komt onze oude bijbel aan de beurt," zeide zij zacbt en metsidderende stem, „de oude bijbel. dien mijn vader ons op onzen huwelijks- dag geschonken heelt. Onze namen staan daar- m en ook die onzer overleden kinderen. Ik zou het oude boek zoo gaarne behouden, mijnheer opdat ik het eenmaal aan mijn Gustaaf kan ach-' terlaten Niemand behalve de aangesprokene had een woord kunnen verstaan en toch wist men wel wat er behandeld werd. Na de herhaalde oproeping van den notaris meldde zich slecht een kooper aan, de bankier Halenbeck, uit Garitz, tevens lid van den raad. Hij was bp den verkoop tegenwoordig, om zoo- veel mogelpk te waken voor de belangen der weduwe Horen. (Wordt vervolgd). Drankmisbruik is vermoedelijk aan dit ongeval niet vreemd. Maandag zjjn ongeveer 30 Zigeuners, meestal vrouwen en kinderen onder geleide van de marechaussee, Roermond binnengebracht. Gedurende een paar dagen hadden zij hun ten- ten opgeslagen in de bosschen bij Swalmen. Zij werden voorloopig ,op de binnenplaats vail de marechaussee-kazerne gekampeerd. Er zal getracht worden hen over de grenzen te krijgen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Dusseldorp het hotel Weisser Hirsch af- gebrand. Alle gasten zijn met behulp van de brandweer gered. Maar de broeder van den hotel- houder is uit de vierdeverdieping in de vlammen omgekomen en twee kamermeisjes hebben, bij een sprong uit de vierde verdieping, zware verwondingen opgeloopen. Verder hebben oo k eenige brandweerlui en een onderofficier kwet- suren gekregen. Ongeveer 9000 moordaanslagen worden jaarlijks in Amerika gepleegd. Volgeus nieu we onderzoekingen loopen op het oogepblik 100.000 moordenaars vrij rond, terwijl 75.000 van hen voor hun daad nooit in de gevangenis hebben gezeten. Om de meest onbeteekenende, formeele rede- nen ontgingen sommige misdadigers hun straf. Zoo werd een dief van rechtsvervolging ontslagen, omdat het huis, dat hij met minder vriende- iijke bedoelingen bezocht, door 8 in p'aats van naar in de dagvaardmg stond, door 6 persouen bewoond werd. Een andere rechtbank sprak vrij, omdat een woord, dat met een r gespeld moet worden, daarin met een dubbele r werd geschreven, weer een andere deed 't zelfde, omdat in een woord een 1 was uitgelaten, enz. Een koopman te Cuyk kwam Zaterdag bij het afhalen van het postkantoor aldaar van een aangeteekenden brief uit Rijssel, die voigens opgave tienduizend francs in papier moest be- vatten, tot de ontdekking, dat er slechts acht- duizend francs in aanwezig waren. Bij nadere beschouwing werd een scheurtje in de enveloppe gevonden. Twee van de vijf lakken schenen bovendien met donkerder lak te zijn overgedrukt en ook de stempels op deze lakken bleken een weinig te verschillen met die van de andere drie. Aan de binnenzijde van de enveloppe waren duidelijke sporen te ontdekken van het voorzichtig openmaken van den brief. Voigens bericht van den afzender zijn de nummers van de vermiste biljetten bekend. Men schrijft aan de Tel Da meeste kinderen kunnen niet nalaten elken bond te streelen, die in hun nabijheid komt. Het zoontje van den cafehouder v. d. S., te Nunspeet, streek een onder den wagen liggen- den hond over den kop. Het beest hapte toe, beet 'n lid van den vinger af, en at dit op. lusschen lip en bekerrand. Eenjotig paartje te Zaltbommel zou in het huwelijk treden. Ze blaakten van liefde en de bloem-omwon- den ketenen zouden hen zeker al omkneld heb ben, als niet op 't laatste oogenblik een kink in den kabel gekomen was. Pa en ma der bruid leefden namelijk in on min en gescheiden. Op den trouwdag nu, even voordat naar het stadhuis gereden zou worden, werd aan pa verzocht zijn toestemming te verleenen. Pa ging zoover, zich tot op het bordes van het gemeentehuis te wagen, in een zwak moment van verteedering. Maar hij bedacht zich, keerde terug en ging in een naburig cafe kalm zijn borrel drinken. Afgevaardigden werden gezonden, onderhan- delingen gevoerd met een ernst, als die tus- schen Cambon en Eiderlen Wachter moet hebbeq. gesierd, maar niets hielp. Pa bled onvermurwbaar. Hij weigerde en bleef weigeren, en onder een hartelijk en wel- gemeend hoeraatje van een saamgestroomde belangstellende menigte reijen de jongelui onver- richterzake terug. Het vMbld t. d. V." vestigt in het bijzonder de aandacht op het verhandelde voor het kan- tongerecht te Kampen, betreffende het vervoeren van een gestorven paard van Gebr. v. 't V. te Kamperveen naar de worstfabriek van den heer Polak te Wijhe, den //krengenslager", zooals de ambtenaar van het Openbaar Ministerie dezen noemde. Als beklaagde stond een voerman uit Wezep terecht. Het dier was verzekerd bij de Almelosche eeverzekeringmaatschappij. De eigenaren wil- den het cadaver begraven een gat was er al voor gereed toen de agenten van de verzekeringsmaatschappij, de heeren H. en K. het voor de maatschappij opeischten waar na het aan genoemden Polak werd verkocht. De veearts van Oldebroek, de heer F„ had geweigerd het paard goed te keuren voor men- schelijk gebruik, doch heeft een verklaring af- gegeven dat het vleesch en het vet nog dienen kon voor dierlijk gebruik en daarom was door hem toestemming gegeven tot vervoer iets waarover hij voor den rechter zijn diepen spijt betuigde. Men had hem verzekerd dat het vleesch diende tot voedsel van beesten in dieren- tuinen en voor de varkens. De eisch tegen den vervoerder was f 10 sub 5 dagen hechtenis. Een andere landbouwer uit Kamperveen hac zich te verantwoorden omdat hij het lijk van een paard had verkocht voor f 7,50, eigenlijk enkel voor de huid, maar de kooper zei,/laat het paard er maar inzitten, dan kom ik vanavond alles wel weghalen." Die kooper wordt afge- schilderd als een der scbarrelaars voor het kantoor te Wijhe. Het vervoer van het vleesch werd door een veldwachter belet. De eisch tegen den ver kooper was 20 subs. 10 dagen. Een dame, te Rotterdam woonachtig, had, naar de ffN. R. Ct." meldt, toen zij met Kerst mis de stad voor eenigen tijd veriiet, met het oog op een eventueele inbraak, eenige dingen van waarde in een pakje meegenomen. Zater dag thuis komende, legde zij dit pakje even op de stoep, om de huisjjeur te openen. Op dat oogenblik dacht zij er niet meer aan en ging haar huis binnen. Later schoot haar te binnen, dat zij het op de stoep had laten lig- gen. Oogenblikkelijl^ ging zij kijken, maar toen wat het reeds verdwenen. Het pakje hield in drie effecten van de Nederlandsehe Bankinstelling, elk groot 100, een bedrag van f 125 aan contanten, twee spaarbank- boekjes en een drietal akten middelbaarFransch, Duitsch en Engelsch, ten name van haar man. Een telegram Uit New-York meldt dat het reusachtige gebouw der Equitable Life Insurance Company aan de Broadway door brand is vernield. Het gebouw stond aan een plein in het midden van de wijk van financiers. In het gebouw waren ook gevestigd de kantoren van de Hariman-spoorwegen, die van August Balmont en van verscheidene safe-depositos en trustmaatschappijen, welker kluizen voor een bedrag van verscheidene millioenen aan effecten bevatten. Er is een reusachtig verlies geleden aan waardevolle registers en documenten. Verscheidene persooen werdtn gedood door van bet brandende gebouw af te springen. Het zakenleven is binnen het terrein van den brand geschorst, de Equitable heeft bekend ge- maakt dat zij dubbele exemplaren heeft van al hare registers en zij de zaken dus zal voortzetten. De zaken ter beurze waren zeer onder den invloed der ramp die, tijdens men den omvang nog niet kon overzien, gisteren zeer overdreven werd voorgesteld. Een makelaar te New-York aldus luidt het merkwaardige, maar authentieke verhaal had al verscheiden malen vreemdegeluiden, dof en geheimzinnig, in zijn woning gehoord. Hij was geen bijgeloovig man, maar wilde toch de oorzaak te weten komen, bleef dus ver scheidene avonden acbtereen op, evenwel tever- geefs. Het geraas en geklop bleef uit. Doch eens op een keer, toen hij vrienden genoodigd had en men aan tafel wilde gaan, begon het opnieuw. De vrienden hielpen zoeken, in den kelder, op den zolder, overal. Niets. Toen dwong men hem, de politie te hulp te roepen. Zoo geschiedde. Een inspecteur en eenige agenten begonnen opnieuw een onderzoekingstocht, even- eens met dezelfde, negatieve uitwerkiug. Doch juist, toen die op het punt stonden, het huis te verlaten, zag de gastheer aan den achterkant der woning een bijenzwerm. Hij kreeg een inval, deed den vloer opbreken en inderdaad men vond er een massa honing. Bijeu hadden kans gezien, door een gat bin nen te dringen, hadden de ruimte onder de planken als korf gebruikt en zich daar als klopgeesten of andere onruststokers aangesteld. Als Esopus nog leefde, had hij er zeker een fabel van gemaakt Wie een kuil graaft voor een ander In Philadelphia heeft dit spreekwoord zich op ontzettende wijzb bewaarheid. In een hotel daar ter stede besloot de eigenares, afgunstig op een harer vrouwelijke gasten, deze te dooden door vergift in de spijzen te mengen. Giftmengsters heeft de wereldgeschiedenis bij menigten aan te wijzen, maar een, die zoo ver- dwaasd is, om zelf van het vergiftigde voedsel mede te eten, toch zeer weinig Deze deed het wel en stierf het eerst. Van de negen gasten zijn er reeds 5 overleden, terwijl de viei- anderen in bopeloozen toestand naar het gasthuis moesten worden vervoerd. Niet vermeld wordt, of de eigenares, ondanks haar eigen dood, toch haar doel bereikt heeft. Storm, onweer, regen en overstrooming, ziedaar het weinig verheugends, dat de bericbten omtrent het weer in het buitenlandons brengen. Over Antwerpen woei in de nacht van Zaterdag op Zondag en den geheelen daarop volgenden dag een woedende storm, die van regen- en hagelbuien vergezeld ging. In het Kanaal heeft het Zaterdag ook ferm gespookt en de „Kroonland", van New-York naar Antwerpen, die midden van den storm voor Dover kwam, heeft zijn Engelsche passagiers niet kunnen ontschepen en moest ze meenemen naar Antwerpen. Bijna van alle kanten van Frankrijk komen berichten over schade, door den storm aange- richt. Zoo werd de driemaster Antoinette" uit de haven van Nantes op de kust geworpen bij Penmarch en de 14 koppen van de bemanning konden slechts met moeite worden gered. De „Virginie" zonk bij Sant Pierre d'Oleron en men kon niets te weten komen omtrent het lot van de bemanning, bestaande uit 10 koppen. Van La Roehelle meldt men het verlies van de ,,Duguay-Trouin", welker bemanning zich kon redden, behalve een man die is verdronken. Te Royan werden twee lijken van zeelieden aangespoeld, een droeg een reddinggordel. De papieren van de ffEspana", die aangespoeld zijn, doer, vreezen, dat de stoomboot met man en muis is vergaan. Ook de Middellandsche Zee was zeer onrustig. De kust van l'Herault is in het bijzonder ge- teisterd. Te Cette en in de omstreken werden boomen ontworteld en telegraafpalen neerge- slagen. In Bourgondie woedde eveneens de orkaan. In de streek om Chalon werden telegraafpalen uit den grond gerukt en op de spoorwegen geworpen, waardoor de loop der trejuen werd vertraagd. De rivier de Dheune is buiten haar oevers getreden en heeft het station Saint-Leger sur Dheune overstroomd, van waar de bewoners in haast verbuisden. In de Vogezen leed men mede door den storm. De Moezel is zeer gewassen en vioeide over de weiden en te Puy de Dome stortten vele hnizen in. In het dal van de Chambery heeft een hevige storm groote schade veroorzaakt. Te Figeac staan alle lage wijken onder water door het plotseling wassen van de Oeie. Voorliout. Hedennacht is brand ontstaan bij den alleenwonenden rentenier J. L. Des morgens werd zulks eerst ondekt en toen men binnendrong vond men het halfverbrande lijk van den bewoner. In de slaapkamer smeulde het nog. Rotterdam. Bij een twist kreeg een twaalf- jarige knaap van een anderen jongen, zoodanig een trap tegen zijn houten been dat ook het gezonde brak, waardoor de knaap naar het ziekenbuis moest worden gebracht. Parijs. De heer Delcasse, Minister van Marine, heeft als zoodanig ontslag genomes en de portefeuille van Buitenlandsche Zaken aan genomen. Den admiraal Germinet werd die van Marine aangeboden. Groote Sohouwhurg te Gent. Zondag 14 Januari a. s., om 21/3 uur dag- voor. opvoering van La Vetire Joyeuse. Operette in 3 bedrijven. Muziek van Frans Lehar. fel K T I.I D I N -:.G Sal IV. Van 8 tot en met 9 Jan. Van 8 tot en met 9 Jan. werden door de Oostsluizen alhier 30 binnenvaarttrigen op- en 32 afgeschutdoor de Westsl. 13 op- en 6 afgeschut. Positie der Stoomttehepen. HARALD vertrekt heden van Genua naar Sevilla. s.s. JENNY vertrok 3 dezer van Tunis naar Gent, s.s. RICHARD vertrekt heden van Tunis naar Gent, s.s. ELISABETH in lading te Genua voor Stockton on Tees. DAGEN. Donderdag 11 Januari Vrij dag 12 u Zaterdag 13 v Zondag 14 Maandag 15 h Dinsdag 16 t, Woensdag 17 u Voorm. Nam. 6.57 7.55 9.— 10.8 11.17 0.39 7.25 8.26 9.33 10.43 11.46 12.14 1.1 VLAG. NAAM Ms. Van en naar. Lading. Eng. s s. Eng. 3msch. Eng. 9.9. Eng. 8.9. Deen. s.s. Eng. 8.8. ttuss. 8.8. Eng. a.}, idem idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Duitsch s.s. idem Noor. s.s. O'iir 'S'te Ii«*ce5i!ea» i 1822 Miliom 386 Pentowan 2237 Middlesbro The Emperor Carrie Belle Eakwood »n TPeir River Thames 2242 |Londen V»»Oir Deen. s.s. Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. 396] 2450 3622 3945 3085 2367 4054 Riga ljzer pijpaarde ijzer stukg. oole Geffie Liverpool Londen Hull Riga 3593 Glasgow 2011 Goole 2862 Riga 2555 Danzig 1965 Harburg stukg. [kolen hout stukg. idem 1 idem hout stukg. kolen vlas gvaan lijnkoek. ledig idem idem Svanholm Rawcliffe Finland Trader Egret Sea Hound Truro Hans Broge Fulmar Rescue Herold Carl Cords rj-romo HUB B Berlin 6189 fort Talbot Rawcliffe 2450 Goole Mary 1642 J idem Van Selzaetri Commercial I 321 |Portflect s.s. HELENA vertrok 9 dezer van Oran naar Sevilla. s.s. MAGDALEN A van La Goulette naar Middlesbro on Tees passeerde 7 dezer Sagres. ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2