I No. Handelsbe rich ten. mr I STOOHBOOTDIENST OP BE WESXER-SCHELDE. Van I NOVEMBER 1911 tot en met 29 FEBRUARI 1912. ■■■/v-;y}. a a 40 a /110,- afwezigheid Whilst, 8 Jan. 1912. Rotterdam, 8 Januari. Binnenl. G r a n e n. Door van verscheiden beurlschippers bij den aan- van het jaar, was de Graanmarkt nog van weinig beteekenis. Tarwe iets vaster. Meel als voren. Men noteertTarwe puike 8,25 goede 7,25 a 7,50 per hectol. Per 100 kilo Essex 10,— a 10,50; overige soorten 9,a 9,50. Rogge per hectol. /6,50 en per 100 kilo 8,25 a 8,50 Wintergerst per hectol. 5,50 a 6,per 100 kilo 9,80 a 10,50 Chevalier 10, - a 11,25 en extra daarboven Haver per hectol. lange J 4, 4,50 dikke 5,— a 5,50 en per 100 kilo 8,25 a /9,Paardenboonen /8,50 a 9, Witte Boonen 20,— Bruine Boonen 17,— a 18,Kroonerwten 14,a 16. gewone groene 12,a 14,Voeder erwten 8,50 Kauariezaad Friesch 8,a 9,15 en per 100 kilo 14, Buitenl. Granen. Tarwe eerst traag, daarna vaster door stijgende A.merik. markten. Rogge Oostzee vast en hooger. Ma'is flauw en latrer. Gerst kalmer. Grutten onveranderd. Rijst vast. Tarwe per 2400 kilo f 210 a f 250 Rogge per 2100 kilo Helena f 180; Donau 178; Gerst Zwarte Zee /176 Amerik. Ma'is mixed 168 a 172 Donau 172 per 2000 kilo Boekweit 182 dito Gratten 245 per 2100 kilo Haver 8,per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 18,25 a 13,75; le soort inl. en le soort Belgisch 12,25 a 12,75 Zeeuwsck patent 13,— a 13,50; Ongebuild/11,75 Prima Duitsch 13,25 a 13,50; Extra puik Hong. 20,"a 21,prima Amerik. patent 13,50 a 14,25; le soort/12,75 a 13,25 soort Bakers 11,50 a 12, Melkkoeien 150 a 270 Kalfkoeien 160 a 275 Stieren f 150 a f 245 Vaarzen /110 a /140 velte kalveren 65 a 110 grask. 40 a 75; fokk. /14 a 20 nuchtere 10 a 12 Biggen /8a 13 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche 3,40 a 3,75; Eigenheimers /2,60 Geldersche/3,25 a 3,75 Drielingen /2,10 a 2,30 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a f 68, stukken van 1/i kilo 80 a 85 cent. Zoetemelksche kaas /34 per 50 kilo. Leidsche kaas 96, per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 6,20 a 6,40; Yeilingseieren 5,— a /7,Buitenl. 5, a 5,25 per 100 stuks. V 1 a s. Blauw Hollandsch 2,50 a 2,70 wit Holl. 2,20 per steen. A j u i n. Als voren. L ij n z a a d zeer willig en hooger. Zaai 14',- a 14,75. Koolzaad vast goede 19,a f 19,50 per 100 kilo. Karwij zaad /14,25 a 14,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco Rotterd. 11,50 a f 12,50, Antwerpen 203/4 fr. Per kaD 8 a 83/4 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 51 cent en dito Santos 42 cent per half kilo. Beetwortel-suiker vast 171/8- Geraffineerde kalm. Antwerpen, 6 Januari. Chil'aalpeter vast, loco fr. 23,90, Febr Maart fr. 24,10, Maart/April fr. 24,15, Mei fr. 24,20. Axel, 6 Januari. Eierveiling V. P. N. Aanvoer kippeneieren stuks, prys 4,80. Ter Neuzen, 8 Januari. Boter per '/s K.G. f 0,70. Eieren 26 stuks H 1,10. 1600 ZKETIJDINvi i£ IN. Van 5 tot en met 7 Jan. Inl. j 11,75; Duitsch 2e Roggebloem 10,50 10,50 per 100 kilo. Runderprijzen 74 a 82; Ossen 72 a 80; Stieren 66 a 72; Kalveren 110 a 120 Schapen 46 a 54; Varkens 54 a 59 cents per kilo. 3 1 I ledig Van 5 tot en met 7 Jan. werden door de 29 atgescbutdoor de Westsl. 19 op- en 9 afgeschut. Posltie der btoornschepen. vm. Amsterdamsche tijci. r>aarelijlis: 5,20 7,50 9,50 5,50 8,20 10,30 5,20 7.50e)f) 10,45 6,30 9,20e) Van Walzoorden n. Hansweert vm. 6,05 9,05*) nm. 12,50 3,45. Hansweert n. Walzoorden 8,28*) 11,21 2,58 5,58. 30 minnten na het vertrek van Van Vlissingen naar Breskens Breskens naar Vlissingen Ter Neuzen naar Vlissingen Vlissingen naar Ter Neuzen nm. 12,10a) 3,43b) en 6,35c)d). 12,40 4,10b) 7,05e). 2,15g) en 5,05c). 12,10a) 3,43 en 5,45c)f)h). Woensdags Van Borsselen (f) vertrekken de booten ongeveer Vlissingen of Ter Neuzen. Van Ter Neuzen naar Hoedekenskerke vm. 8,10 Hoedekenskerke naar Ter Neuzen n 8,50 a) Bij vertraging van trein 12,04 knnnen de booten naar Breskens, BorSsele en Ter Neuzen ten Hoogate 5 minuten wachten Op deze reizen wordt geen vee vervoerd. 1) - L. het hek voor afscheiding geheel maakt in overeenstem ming met het hek dat de kerkvoogdij zelf rond haar terrein heeft geplaatst. De Voorzitter zal zich daarbij neerleggen alsde meer- derheid het wil, raaar herhaalt dat Burg, en Weth het thans ter besparing van kosten, die zij onnoodig achten, aldus voorstellen. Men zal van dat afscheidingshek weinig zien en dan bespaart het kosten voor de gemeente. Be heer De Ruijter meent dat het kerkbestuur als het wordt uitgevoerd overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. geen reden van klagen heeft, want dan kornt er een degelijk ijzeren hek, in plaats van een ouden leelijken muur. Er zal niet kunnen gezegd worden dat door het werk dat de gemeente in dezen heeft uitgevoerd de omgeving, ook die der keik, met verfraaid is. De heer Wisse zou het'hek van gelijken vorm willen maken als hetl bestaande.' De heer De Ruijter tracht den heer Wisse te overtuigen dat dit onnoodig is, daar het hek niet in het zicbt zal komen en het hek rond het gemeente-terrein het aanzien zal geven. De heer Wisse blijft verklaren dat hek juist onnoodig te achten. De heer Scheele wijst er op dat het afscheidingshek veel zal verfraaien als daarop, zooals de heer Be Jonge voorstelde, kopjes zullen worden geplaatst. De Voorzitter zal ook nog niet juist beweren dat het hek rond het te beplanten terrein zoo noodig is, maar is van meening dat het toch veel zal bijdragen tot ver- fraaiing van de omgeving. De heer Wisse acht daarvoor geen hek noodig. De heer De Jonge zou het betreuren als er geen hek geplaatst werd, dan kwam er van de beplanting mets terecht. De heer 'Wisse vraagt waarom dit dan op andere plaatsen op niet afgesloten terreinen wel het geval is- De heer Scheele meent dat hierover geen ^verdere discussie behoeft gevoerd te worden men weet hoe het gaat, men ondervindt het genoeg aan het afgesloten kerknlein. De Voorzitter deelt thans de begrooting mede van de kosten, die geraamd zijn op f 1156. Daaronder is dan ook begrepen het maken van een pomp op de brand- putten, opdat de menschen dan buiten het afgesloten terrein water kunnen halen. De kosten voor die pomp zijn geraamd op 85. Burg, en Weth. meenden dat het een stevige pomp moest zijn. De heer Wisse is van meening dat die pomp spoedi kapot zal zijn; hij acht het beter om de gelegenhei voor het water halen te laten zoo als die nu is. De Voorzitter is* bet daarmede niet eens een pomp zal voor de menschen veel gemakkelijker zijn en men zou de pomp willen laten maken met een houten slot, dat gemakkelijk te herstellen is. De heer Wisse wijst naar Axel, daar zijn depompen ieder oogenblik stuk. Be heer Scheele 'meent dat op het kapot gaan van de pomp veel van invloed kan zijn als men eene rege- ling maakt voor de in gebruiksteliingmen zou die op bepaalde tijden kunnen open stellen en dan weer at- sluiten, dan is er een meer geregeld gebruik en dat komt een pomp ten goede De Voorzitter deelt verder mede dat de kosten voor het verplaatsen van de muziektent zijn geraamd op 106.12, zoodat de totale kosten van de voorgenomen werken bed.agen f 1282,12. Daarvoor wenschen Burg, en Weth. een leening te sluiten, daar dat bedrag zonder eene leening met te De heer Scheele vraagt of het wel noodig is te leenen. Er was nu zooveel geld in kasspreker weet wel dat daarop niet zoozeer te baseeren valt, maar vraagt ot er geen uitzicht is op een groot batig slot. Op verzoek van den Voorzitter geeft de Secretaris inlichtingen. De nieuwe begrooting is gebaseerd op de goede sloten van vorige dienstjaren, daar deze'anders niet slmtend had kunnen gemaakt worden zonder verhooging der belastingen en het goed slot van het jaar 1911 zal met zoo groot kunnen zijn, daar nit de gewone middelen is betaald de grond voor het bouwen van een benzine- huisje en ook het bouwen van dat huisje. Door ver schillende uitgaven is het bedrag van het goed slot, dat vroeger een paar duizend gulden bedroeg, reeds ge- slonken tot een 800. De Voorzitter En dan krijgen we nu nog de uitgaven voor het werk aan de haven van de Griete. De disscusie komt nu weder op het te plaatsen hek terug, waarbij de heer Faas o. m. de vraag stelt ot, wanneer het hek toch ook maar voor versiering moet dienen, of het dan niet lager zou kunnen worden ge maakt, dat heeft hij elders ook wel eens gezien voor afsluiting van plantsoen en dan zou het misschien ook voordeeliger uitkomen. De Voorzitter stemt dat toe, dat zou kunnen, maar men is er nu bier aan gebonden om het hekwerk dat langs den buitenkant komt, geheel gelijk te maken aan het bestaande van de kerk om een geheel te krijgen. De heer De Klerk zou het hek, ook dat voor afschei ding, maar keelemaal gelijk willen maken, zoo heeft het kerkbestuur het bedoeld en dat is toch ook wel de bedoeling van de leden van den Raad geweest. i De Voorzitter: Maar dan zouden we met een leening van f 1200 niet kunnen toekomen. Dan zou de som voor het hek 1346 worden. De heer De Ruijter meent dat het met in de bedoeling van het kerkbestuur heeft kunnen liggen om daar zoo'n hek te krijgen, want er is oorspronkelijk geen sprake geweest van het dempen der vaate en het ver vangen van den muur door een hek. De heer Scheele kan niet toegeven dat er geen be doelino- 'zou geweest zijn om daar geen gelijkwaardig hek te plaatsen, hij meent evenwel dat er wel lets van gemist kan worden en geeft in overweging in gedeelten over het voorstel te beslissen en eerst te laten uitmaken of het buitenhek al dan niet zal geplaatst worden. De heer Wisse kan nog verklaren dat, toen met het kerkbestuur onderhandelingen zijn gevoerd over het afstaan van den muur, wel met rechtstreeks maar toch zijdelings is te kennen gegeven dat daar een vol- komen gelijk ijzeren hek zou worden geplaatst. De heer Scheele kan wel aannemen dat dit juist is De Voorzitter is ook van dat gevoelen, ieder weet wel wat toen de bedoeling van den Raad was. Be heer Wisse: En daarom is toen de kerkvoogdij ook te gemakkelijker te bewegen geweest den muur at ten!?keer Faas merkt op dat het misschien toch maar het beste was om alles gelijk te maken, tenemde met in het ongenoegen te geraken. Alsnu wordt in stemming gebracht de vraag of het buitenhek en de pomp zullen geplaatst worden. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Dieleman en Wisse, voor de over,ge l0<Nu'komt aan de orde het afsluithek. De heer De Jonge handhaaft zijn voorstel om dat hek te maken overeenkomstig het voorstel van Burg, en Wet maar op de spijlen ook kopjes te maken. De heer Dieleman acht dat niet noodig, dat hek niet tot verfraaiing, daar komt geen mensch by. De heer Scheele acht die wijziging van ge.en overwe- genden invloed, dat zal misschien een verschil van een f 25 uitmaken en dan wordt het er toch veel mooier door. De Voorzitter meent ook dat het kerkbestuur er we genoegen mede zal kunnen nemen als het hek aldus ge- Pl Ite^heer'Be Klerk: Het kerkbestuur heeft bedoeld dat het gemaakt zou worden als het bestaande hek. Be heer Faas vraagt of er geen besluit zou kunnen worden genomen onder voorbehoud, dat het kerkbestuur er genoegen medenam. Hij voor zich gelooft ook wel dat het voldoende is, zooals het wordt voorgesteld, maar het zou kunnen zijn dat het kerkbestuur er vast op ge- rekend had dat het anders gemaakt zou worden en dat het dus tegenviel. De heer Wisse kan de verzekering wel geven dat bet er vast op gerekend heeft dat het zou gemaakt worden volgens het bestaande. De heer De Klerk is het daarmede eens. Nog enkele opmerkingen worden gemaakt, ook omtrent de wijdte van de spijlen van het afsluithek, waarna bij meting blijkt dat deze zijn ontworpen op afstanden van 10 c.M. uiteen, wat overeenkoint met het bestaande. In het buitenhek zijn dan bovendien nog kleine tusschen- spijltjes ontworpen. De Voorzitter zal nu in stemming brengen het door Burg, en Weth. voorgestelde afsluithek, met de door den heer"De Jonge aangegeven wijziging. De heer De Klerk merkt op dat eigenlijk van de verste strekking is het voorstel om een hek te plaatsen gelijk aan bet andere, maar enfin, dit zal op den uitslag wel van geen inVloed zijn. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, tegen stemmen de heeren Wisse en De Klerk, voor de overige leden. Nu stelt de Voorzitter aan de orde de vraag of de muziektent zal worden verplaatst. De heer Wisse vraagt of die eigendom der gemeente is De Voorzitter antwoordt bevestigend, de gemeente heeft de bewijzen daarvan in handen. De heer De Klerk zal niet ontkennen dat de muziektent op het nieuwe terrein mooier zal staan dan thans, maar vindt het toch jammer dat die dan achter het gemeente- huis komt. Be Voorzitter meent dat dit geen bezwaar is, men heett er dan het zicht op van de andere zijde van het gemeente- huis, maar het is daar eene betere plaats, omdat er dan meer ruimte bij de muziektent is, dan waar die nustaat. Met de aan te brengen beplantingen zal de muziektent een mooi geheel vormen. Het voorstel om de muziektent te verplaatsen wordt aangenomen .net 8 tegen 1 stem, fegen stemt de heer Dieleman. Nu stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voor tot dekking van de uitgaven voor die werken eene geldleening aan te gaan tot een bedrag van f 1200, tegen eene rente oogstens 4 procent. De heer Scheele vraagt of daarin ook de uitgaaf voor de beplantingen begrepen is. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Die zijn daar- buiten, de som daarvoor opgegeven beloopt 84, benevens eenige dagen werk. De heer Scheele dringt er nogmaals op aan dat met de beplantingen zal worden gewacht tot het aanstaande najaar, daar 'de grond nu nog niet in goeden staat is te achten en het teleurstellend is als een aangelegde plantage niet slaagt. Dan heeft men zieke, niet tierende planten en er komt dan bij dat men het gewoonlijk nog eens wil afzien en de slechte planten nog niet zoo spoedig uitroeit. De heer De Ruijter voelt ook veel voor dit betoog, het zou ook beter zijn als de grond wat kon rusten. Hij vraagt of de Raad aan Burg, rn Weth. vrijheidzou willen laten om te handelen naar omstandigheden en wanneer mocht blijken dat het kan, alsdan in Maart a. s. laten planten. maar het anders uitstellen tot het najaar. De heer Scheele heeft er geen bezwaar tegen die machti- ging aan Burg, en Weth. te verleenen, maar meent ei toch nog op te moeten wijzen dat in dit voorjaar nog planten bijna een zekere kans op mislukking geeft. De Voorzitter merkt op dat, als mocht worden gog$ gevonden om pas in het najaar te planten om den grond nog wat te laten rusten, met de besteding van het andere werk ook nog zoo geen haast behoeft te worden gemaakt, en dan is het met het oog op het te maken metselwerk ook gewenscht dat dit wat later in het voorjaar wordt gedaan. Laat men echter nog aan de beslissing van Burg, en Weth. over om naar omstandigheden te handelen, en daardoor de kans bestaan dat nog in het voorjaar ge- plant moet worden, dan dient toch zoo spoedig mogehjk met de andere werkzaamheden te worden aangevangen. Na nog enkele opmerkingen doet de heer Scheele het voorstel om deflnitief te besluiten eerst in het a.s. najaar te planten, dan kan het andere werk op het gemak ge- schieden, want het is ook niet aanbevelenswaardig dat daar nog aan de muziektent enz. zou moeten worden ge bouwd als de beplanting is geschied. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden aldus te handelen. Vacature voor onderwijzer aan de dorpsschool. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. voor stellen de vacature aan de dorpsschool ontstaan door het vertrek van den heer C. Stoffels, wegens het dalen van het aantal kinderen, niet meer te vervullen. Op verzoek van den Voorzitter licht de Secretaris toe dat met 15 Jan. a.s., de datum die voor bepaling van het aantal onderwijzers in aanmerking komt, vermoe- delijk niet meer dan 86 kinderen zullen ingeschreven zijn en dan kan worden volstaan met het hoofd, bijge- staan door een onderwijzer van bijstand. De heer De Ruijter merkt op dat er ook nog 2 kin deren op de dorpsschool zijn ingeschreven die, overeen komstig den daarvoor getrokken kring zouden moeten schoolgaan in den Grooten Huissenspolder. De heer De Klerk Dus dan zullen we in onze nieuwe school maar 2 onderwijzers hebben. De Voorzitter: En 1 kweekeling, Weststrate, die is als kweekeling aaugesteld. De heer De Ruijter: Ja, maar zijne bezoldiging houdt toch op, met de beeindiging der fnnctie van den heer Stoffels in den Groote Huissenspolder. Slechts voor zoolang is hem bezoldiging toegekend. De heer De Klerk: Dan zijn ze dus met hun tweeen voor 6 klassen De Voorzitter; Ja, dan moeten ze elk 3 klassen bedienen. De heer De Ruijter: Dat is op Othene ook zoo Be heer De Klerk: Maar daar zullen nog wel minder kinderen school gaan. De Secretaris: Daar zijn er 34. De heer De Mul: Hier in het dorp is het aantal voor elk nog al ruim. In verband met deze bespreking deelt de Voorzitter mede dat de onderwijzeres te Othene voor 1 maand vacantie heeft, om zich te Middelburg onder geneeskun dige behandeling te stellen, wegens een ongemak aan haar rechterhand. Z. h. s. wordt goedgevonden voorloopig voor de vacature aan de dorpsschool geen oproeping te doen. C. Haven aan de Griete. De Voorzitter deelt mede dat het werk aan de haven op de Griete voltooid is en kan worden opgenomen. Aangenomen voor kennisgeving. 7 Omvraag a. De heer Scheele vraagt of er nog met eens is uitgezien om de wegen op de verschillende gehuchten voldoende te verbeteren, hetzij met grind of met macadam, welk materiaal er dan ook voor gebruikt wordt. De Voorzitter antwoordt dat de laatste jaren overal macadam in plaats van grind is aangewend. Er is nu 1 waggon ontvangen, maar er is gebleken dat dit te weinig is, waarom er nog een is besteld. Die hoeveel- heid "zal dan echter maar voldoende zijn voor de her- stellingen van de wegen. Het voornemen bestaat echter bij het Dag. Best, om eens overal een kijkje te nemen naar de behoefte en dan eene hoeveelheid te bestellen die voldoende is om alle wegen te maken. De heer Scheele wijst op een put in den weg aan den Poonhaven, die daar ontstaan is sedert het maken van den keiweg. De heer De Ruijter geeft te kennen de aandacht van Burg, en Weth. daarop ook reeds gevestigd was. Zoo- dra een voldoende hoeveelheid macadam is aangevoerd, zullen voor zooveel mogelijk al de gebreken in de wegen hersteld en de voetpaden verbeterd worden. De heer Scheele bespreekt nog den toestand aan den Poonhaven, die is niet in orde. Er ligt een pad be- nedendijks, maar spreker meent dat het veel aan de bewoners zou ten goede komen, als er een pad boven- dijks lag. De heer De Ruijter stemt dat toe, maar meent dat het pad beneden den dijk ook gemak oplevert, daar zou ook macadam moeten gespreid worden. Ten slotte neemt de heer Scheele er genoegen mede, dat Burg, en Weth. een nader onderzoek zullen instellen. b. De heer Faas brengt ter sprake den oprit voor de openbare school te Othene, bij den heer Kok. De wagens die daar van den dijk komen uit de richting van Zaamslag, krijgen veel schot en loopen gevaar in de watergang terecht te komen. Dit is aan enkelen al overkomen. Hij zou het wenschelijk achten dat daar een leuning geplaatst werd. De heer Scheele merkt op dat er wel meer gevaarlijke punten zijnde knechts moeten toch ook eenigszins weten om te gaan met het besturen van paarden. Opgemerkt wordt dat die zaak ook een polderbelang is en wel in de eerste plaats en dat, als het polderbe- stuur geen gevaar ziet, de gemeente zich daarvoor ook niet zoo erg moet interesseeren. De heer Faas is van gevoelen dat de gemeente alleen rekenirig behoeft te houden met den werkelijken toe- stand en dat zij, als gemeend wordt dat de toestand gevaar oplevert, moet ingrijpen en naar verbetering trachten. Eenige discussie wordt hierover gevoerd, waarbij de heer Scheele nog opmerkt dat er toch wel zoo geen haast bij is en Burg, en Weth. den toestand nog wel eens nader onder de oogen kunnen zien. Dit wordt goedgevonden. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. Middenprijs per 100 K. G. Tnrwe 9,Rogge f 8,6'>, Wintergerst f 10,25, Zomcrgerst f 10,Haver f 8,60, Erwten 1P,'25, Witte boonen f 20,—Bruine boonen J 20 Duivenboonen f 12,— Paardenboonen f 11,50, Boekweit J Lijnzaad f 17,50, Koolzaa l f Aardappels f 3,75". Borer per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks f 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stuks rundvee en 19 varkens, waarvan verkocht 5 stuks rundvee en \3 varkens. n VLAG. NA AM MS. Van en naar. Lading. Voor i-ienr i 5 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Warkworth 1862 New-Castle idem 6 idem Ezardian 2476 0 oole koleu Haas. s.s. Dragomirow 5597 Riga hout 7 idem Natalie 4956 idem stukg. Belg. s.s. Belgica 2773 Libau hout Duitsch s.s. Alara 2639 Rotterdam ledig Eng. s s. Dearne 2784 Goole stukg. Eng. 3msch. Emma 417 Par pijpaa rde t no i 5 Eng. s.s. Pandion 3619 Belfast stukg. idem Harelda 3645 Manchester idem Belg. s.s Delta B 621 Ostende ledig Eng. s.s. Altona 1901 Goole idem 6 Fran. s.s. Finisterre 1290 Svansea phospb. Eng. s.s. Cottingham 1451 Kings lijun macadam Deen. s.s. Rosenborg 4433 Stettin phosph. Eng. s.s. Ronan 8391 Leith stukg. idem Sea Gull 2763 iLonden idem idem Don 2658 Goole idem 7 idem Warkworth 1862'New-Castle idem Voor Stelxnetei 7 Eng. s.s. Commercial 321 |Caen koolteer Von Selzaele S Ned. s.s. Ariadne 3529 [Rotterdam s.s. HARALD in lossing te Genua, s.s. JENNY vertrok 3 dezer van Tunis naar Gent, s.s. RICHARD in lading te Tunis voor Gent, s.s. ELISABETH in lading te Genua voor Stockton on Tees. s.s. HELENA vertrekt heden van Gran naar Sevilla. s.s.'MAGDALENA van La Goulette naar Middlesbro passeerde^6 dezer Gibraltar. ir. mivfin wnrdp.n seen eoedereo en vee vervoerd. Op deze reizen worden geen goedereu en vee vervoerd. Deze reizen worden des ZONDAGS niet gemaakt. Bij vertraging van trein 0,29 kan de boot naar Breskens ten hoogate 15 minuten wachten. Deze reizen worden des WOENSDAGS niet gemaakt. Od deze reis wordt te Borssele niet aangelegd. Bii vertraging van trein 1,38 te Ter Neuzen kan deze boot des ZONDAGS ten hoogate 15 rainnten wachten. Bii vertrasina van trein 5.38 kan de boot naar Ter Neuzen ten Hoogate wachten tot «,55. Omnibus tasscben de aanlegplaats der stoombooten en het spoorwegstatiou te Ter Neuzen ad 15 cent per persoon en per nt. Tusschen Vlissingen-Breskens, Vlissingen-Borssele, Vlissingei.-Ter Neuzen, Breskens-Ter Neuzen, Breskens— Brossele, Ter Neuzen—Borssele en omgekeerd worden ratourkaarten afgegeven geldig voor dertig dagen alsook abonnementskaarten per maand. b) c) «-) f) I.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6