Gemengde berichten. Laatste berichten. BURGER LI J K STAND. Jicht en rheumatiek. Hoo$watergetij se Ter Neuzen 11,75 A. Gevers te Bergen op Zoom voor 11,73; Adriaanssens-van Gassen voor 11,72; De Moor voor /11,70; Adriaanssens-Grim- mink voor 11,63 Adriaanssens-de Nijs voor 11,61. f. Eversdijk voor 12,09 D. Scheele voor 11,90; Blondeel voor f 11,89; Gevers voor 11,84; P. Scheele voor 11,75; De Moor voor 11,675 Adriaanssens-Grimmink voor 11,64 Adriaanssens-De Nijs voor 11,61. g. Adriaanssens-Grimmink voor f 2,10 Aardenne voor f 2,087Dordtsche kunstmest- maatschappij voor 2,0868, leveren Hulst. Gegund aan de laagste inschrijvers. Axel. De loop der bevolking in deze ge- meente over 1911 was als volgt Geboren 83 m., 77 vr., totaal 160. Gevestigd 91 m., 83 vr., totaal 174. Overleden 29 m., 42 vr., totaal 71. Vertrokken 115 m., 137 vr., totaal 252. In de gemeente geboren, niet beboorend tot de werkelijke bevolking 1 m., 1 vr., totaal 2. In de gemeente overleden, niet beboorende tot de werkelijke bevolking 3 m. Elders overleden, beboorende tot de werkelijke bevolking 2 m., 1 vr., tctaal 3. Bevolking op 31 Dec. 1910 2515 2503 5018 h 31 H 1911 2544 2483 5027 Alzoo vermeerderd met 9 personen. Yoltrokken huwelijken 31. Levenloos aangegeven 3 m., 2 vr., totaal 5. 1 tweelinggeboorte (2 vr.) Oneaht geboren 2 m., 1 vr., totaal 3. 1 erkenning (vr.) Ruim anderhalf jaar geleden vond bij den heer van Duinen te Velsen een belangrijke bloembollendiefstal plaats. In verband daarmede had de arrestatie plaats van den welgestelden bfoemist PI., ten wiens huize de bollen ver- borgen werden gevonden. Kort daarop werd deze ecbter weer in vrijheid gesteld, en tot veler verwondering vond geen vervolging plaats. De heer Van Duinen wendde zicb, na allerlei vergeefsche pogingen, tenslotte tot den Minister van justitie, die nu bevel tot instructie beeft gegeven, met het gevolg, dat tegen PI. rechts- ingang is verleend en deze zaak binnenkort voor de rechtbank te Haarlem zal dienen. Men schrijft aan de N. R. Ct. Van tijd tot tijd komen meikevers, die offi- cieel bun naarn zegt bet reeds in Mei verschijnen, doch meestal half April al op de vlakte zijn, reeds zeer vroeg te voorschijn, zoo vroeg, dat men dit ontijdig verschijnen in ver band brengt met de mildbeid van de weersge- steldheid. In werkelijkheid bestaat er geen verband tus- schen het weer en de vroege meikevers. De zaak zit zoo. De meikever leeft als jong dier (engerling) in den grond gedurende 3 a 4 jaar. In Augustus of September van bet laatste voile jaar als grondbewoner verpopt de engerling, en reeds twee maanden daarna komen uit deze poppen de meikevers gekropen, zoodat bet in October en November al wemelt van meikevers in den grond. Pas uit de pop gekomen is de mei kever eerst week en bleek gekleurd, docb na een paar wekeu is hij hard en op kleur. In dezen toestand blijven de dieren, zonder eenig voedsel te gebruiken, tot half April, Mei in den grond, op een diepte van 2 tot 5 d.M. Alle meikevers, die in bet a. s. voorjaar zullen rond- vliegen, zitten dus nu al een week, zes of acbt stilletjes in den grond. Wanneer men thans in den grond gaat werken en de zachte weersgesteldbeid laat bet werken in den grond zeer goed toe dan is de rooge- lijkheid zeer groot, dat bier en daar meikevers naar boven worden gewerkt. Wie niet bet leven van deze kevers kent, vindt hierin iets onge- woons, en brengt het allicbt in betrekking tot den zacbten winter, waarover zooveel wordt gesproken. Een vroege meikever is geen weerprofeet. Zijn verschijnen is alleen een bewijs, dat hier of daar wat vroeg in den grond is gewerkt. Een 18-jarig meisje uit Heerenveen, dat zonder verzoek van baar ouders met baar ver- loofde op reis was gegaan naar Indie, is, op verzoek van haar ouders, te Port Said aange- houden, om huiswaarts geleid te worden. Eene familie te Utrecht is dupe geworden van eene vermakelijke vergissing, die de leden van het gezin in den vroegen morgen eenige angstige oogenblikken beeft bezorgd. Luister naar, wat gebeurd is, heusch ecbt gebeurd Toen bij bet krieken van den dag bet perso- neel naar beneden kwam om zijn dagtaak te aanvaarden, vond men in de gang het gas- licht ontstoken en aanschouwde men daar een ontredderden toestand, die een elk ont- stellen deed. Kleedingstukken lagen alom in het rond, als waren ze in het wilde weg daar neergeworpen. Oogenblikkelijk drong zicb de gedachte aan inbraak bij ieder op, waarop, na onderling overleg, de politie gealarmeerd werd, terwijl de toestand in de gang gelaten werd, zooals die was gevonden. Dra was de H. Her- mandad ter plaatse en stelde deze een onder- zoek in. Doch bet mocht der politie niet ge- lukken, een spoor der vermoedelijke inbrekers te vinden. Waarom niet? Wei er bleek van in braak geen sprake te zijn geweest. Alleen was de zoon des huizes des nachts vrij laat en lichtelijk aangeschoten tbuis gekomen. Hij droeg de schuld van de ontredderde boel en de brandende lamp. Deze ontknooping was wel vermakelpk, docb niet onverdeeld aangenaam. Handige oplichting Het Huisgez. ver- telt hoe een wagenbewoonster, die met baar woonwagen een paar uur te Stratum vertoef- de, een slager aldaar in den nek wist te zien voor een smakelijk stukje vleesch. Zij ging naar zijn winkel en verzocht hem een flink stuk vleesch af te wegen, wat geschiedde. De slager legde daarna dit stuk vleesch in den korf, dien onze wagenbewoonster in baar voorschoot bad geplaatst. Nu nog betalen en de zaak was gezond. Maar o wee Onze wagenbewoonster had haar beurs vergeten. Even halen Ja, maar dan je korf hier laten staan Goed Onze wagenbewoonster plaatste haar korf in een hoek van den winkel en ging even haar beurs halen. Toen zij na enkele uren nog niet was terugge- keerd, vond de slager het raadzaam het vleesch weer zoolang in de ijskast op te bergen. Hij neemt het korfje. Maar wat duivel, wat is dat ding lichtHij opent bet en be- merkt tot zijn groote verbazing dat bodem ont- breekt. Onze wagenbewoonster had bet stuk vleesch natuurlijk in haar schoot meegedragen en zal er weilicht kostelijk van hebben gesmuld. Toen een wagenmaker te Dronrijp zijn in beweging zijnden molen wilde smeren, werd hij door de werkas gegrepen en verscheidene malen rondgeslingerd. Zijn klompen vielen naar beneden, wat een der knechten, die zich toevallig beneden in den molen bevond, bemerkte. Hij spoedde zich naar boven en deed den molen stil staan. Den molenaar vond men bewusteloos geneeskundige hulp werd direct ingeroepen en 't bleek, dat hij een been gebroken had. De gemeente Watergraafsmeer is thans van de Zigeuners verlost. Vrijdagmorgen zijn zij vertrokken in de richting van Utrecht over Abcoude. Een van de veldwachters had bij toeval ge- hoord, dat, zoolang de Zigeuners onder politie- bewaking bleven, zij niet zouden vertrekken, daar zij dan niet bevreesd behoefden te zijn, door de bewoners van het aan den overkant gelegen kamp te worden overvallen. Vandaar dat zij, toen de politieposten Donderdagavond waren ingetrokken, gistermorgen zoo spoedig mogelijk hun biezen pakten. Hun plan is nu te Utrecht hun paarden te verkoopen en dan per trein zoo spoedig mogelijk ons land te verlaten. Een beet van een muis. Dr. Simon, schoonzoon van den Duitschen socialistischen Rijksdagafgevaardigde Bebel, die te Zurich langen tijd als medicus werkzaam was, werd bij bacteriologische onderzoekingen door een muis in den vinger gebeten. Weldra bleek een bloedvergiftiging ontstaan te zijn, waaraan Dr. Simon, kort daarop, overleden is. Te Camden Town, een buurt van Londen, moest een automobiel plotseling stoppen, omdat een kind vlak ervoor de straat overstak. Door het schielijke remmen gleed de auto zijwaarts uit en kwam op het voetpad terecht, waar drie kinderen aan het spelen waren. Een werd er doodgekneld, de andere twee werden door een winkelruit heengedrukt en kregen snijwonden. In een hollen weg, bij Coni, beeft men het lijk gevonden van den anarchist Platana, wiens lichaam met messteken was doorboord. Platana was een der gevaarlijkste terroristen van Italie. Hij maakte destijds deel uit van de kolonie Italiaansche anarchisten, die zich te Pattersson bevond, in de Vereenigde Staten, en er den moord voorbereidde van Koning Humbert. Yerplicht Amerika te verlaten, keerde hij in Italie terug om er met andere schelmen een reeks misdaden te plegen. Men denkt, dat medeplichtigen hem, bij het verdeelen van gestolen goed,. hebben vermoord. De nieuwe sherif van New-York, de heer Julin Ham burger,die eenige vrouwelijke assistent- sherifs had benoemd, heeft een onwettige daad gedaan. Hij heeft de dames moeten mededeelen, dat haar benoeming onwettig was en dat zij dus niet in dienst kunnen treden. De wet toch zegt, dat alleen mannelijke inwoners en dan nog zij, die kiezer zijn, tot politiebeambten of ambtenaren kunnen worden benoemd. Donderdagmorgen om 8 uur ontplofte te Parijs een bom, waarbij de achttienjarige Alfred Heros ernstig gewond werd. De gekwetste vertelde, dat de machine ontploft was, doordat hij met een lucifer wilde zien, wat er in zat. Ondanks het onwaarschijnlijke van het verhaal blijkt uit het getuigenverhoor van omstanders dat de lezing, door Heros gegeven, de juiste is en dat er geen sprake is van een anarchis- tischen aanslag. Men zoekt nu degeen, die de helsche machine op straat heeft neergelegd. De bom bestond uit twee zeepdoozen, met kruit gevuld met en pakgaren vastgebonden. Een van de bekendste aviateurs, de Fran- sche zee-officier Andre Beaumont (eigenlijk Jean Conneau), overwinnaar in de drie grootste wed- vluchten van onzen tijd: Parijs Rome, de Europeesche en de Engelsche rondvlucht, heeft in een boek van zijn ondervindingen in het lucbt- ruim, bij mist, regen en storm, uitvoerig en boeiend verhaald. Een enkel citaat Plotseling kom ik een geweldigen storm te land. Zware regendroppels slaan mij in het gezicht en bezorgen mij een hevigen pijn. Mijn eendekker trilt en dobbertin dehuivering- wekkende windvlagen, die ons beuken. Ik voel hoe ze mij meesiepen naar omhoog en dan weer neersmijten een dichte motregen beneemt mij het uitzicht. Zoo kan het niet blijven. Ik moet mijn hoogte van 3500 voet opgeven en dichter bij de aarde zien te komen om tenminste te zien waarheen ik vliegen moet. Op het oogenblik, dat ik me klaar maak om te dalen, word ik door een stortvloed van lucht tot drie-, vier- honderd voet boven den grond meegesleurd Toen ik Uangdale Fell naderde, moest ik maat- regelen nemen om over den pas been te komen. Dus weer de hoogte in. Ik beproef het, maar ik kan niet hooger dan 2400 voet komen. Dan opeens hapert de motor, 6 of 10 seconden lang val ik. Om mij heen niets dan steile bergspitsen en gapende afgronden. Tk zie, dat ik geen meester meer ben over mijn machine het eenige wat ik kan doen is te trachten zoo lang mo gelijk boven den grond te blijven en ik probeer nu met mijn stilstaanden motor een zweefval in de richting van den onder mij liggenden afgrond. Eenmaal dalende grijpt een plotselinge luchtvlaag mijn machine, schudt die heen en weer en drukt haar neer. Ik denk nu is 't gedaan Maar de dood wil me blijk- baar nog niet hebben, want als door een on- geloofelijk toeval begint mijn motor weer te werken en ik ben gered. Te Macerata (Italie) heeft zich in den tuin van een krankzinnigengesticht een treurig voorval afgespeeld. De storm had de telegraafpalen omver ge- worpen, kort voordat drie krankzinnige vrouwen daar voorbij kwamen. Zij raakten de draden aan en waren oogenblikkelijk dood. Twee an- deren, die nader snelden, trof hetzelfde lot. De directeur, die de vrouwen alien op den grond zag liggen, meende dat ze keven. Hij liep er- heen om hen te scheiden en viel ook op slag dood. Bovendien zijn twee ziekenoppassers zwaar gewond. Een romantische huwelijksplechtigheid zal dezer dagen plaats hebben in de gevan- genis van Versailles. Daar zullen n.l. in het huwelijksbootje stappen een bekend inbreker en een schoone en rijke 28jarige dame, die te Ver sailles woont, en met wie de aanstaande bruigom door middel van zijn advocaat in kenniskwam. Vroeger circusclown, raakte hij op den slechcen weg en werd bij een inbraak betrapt. Het hof van gezworenen van Seine-et-Oise veroordeelde hem tot vijf jaren dwangarbeid in Guyana. Maar de man slaagde er in, te ontsnappen en keerde naar Frankrijk terug, waar hij op- nieuw gevangen werd genomen. Hij veinsde nu waanzin, werd in een gekken- huis opgesloten, ontsnapte daaruit eveneens, werd gearresteerd en naar de gevangenls te Versailles overgebracht, waar, naar hij hoopt, zijn huwelijk nog voor 22 Januari kan worden voltrokkenals wanneer hij op- nieuw voor het hof van gezworenen moet ver schijnen. Zijn advocaat wekte de belangstelling der aanstaande bruid voor den berouwhebbenden boef op, en deze, overtuigd zijnde dat de ex- clown in den grond een brave vent is, besloot daarop zijn vrouw te worden hetgeen zij de beste manier acht, om hem tot een behoorlijk lid der maatschappij te hervormen. Tot roeiers bij het Belgisch loodswezen te Vlissingen zijn benoemd J. Louwerein en J. Francois, beiden als zoodanig alhier. In eene heden te Hulst gehouden vergade- ring van de aandeelhouders der Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent werd behandeld een voorstel van het bestuur om in verband met de uitkomsten dezer campagne de fabriek te vergrooten, zoodat deze in plaats van een maximum van 850,000 Kg. dagelijks 1 millioen Kg. bieten zou kunnen verwerken. Door den heer K. de Koeijer Lz. werd een voorstel ingediend om de uitbreiding nog ruimer te nemen en de capaciteit der fabriek op te voeren tot een verwerken van 1 millioen 200.000 Kg. per dag. Dit laatste voorstel is aangenomen, mits 500 nieuwe aandeelen zullen kunnen worden geplaatst. Kan dit plan worden uitgevoerd dan bedraagt de geheele hoeveelheid bieten die door de fabriek in eene campagne kan verwerkt worden ongeveer 90 millioen. Te Goes is op 67jarigen leeftijd overleden de heer A. van Schelpen, sinds jaren hoofd eener openbare school en onderwijzer aan de Rijksnormaalschool aldaar. De overledene die de algemeene achting ge- noot, was een bekend paedagoog. INGEZONDEN STUK KEN. Geachte Redadie In verband met de door mij in dit blad ge- plaatste advertentie, betreffende het Centraal Bureau van Weldadigheid, gevestigd te Utrecht, zou ik gaarne een enkele opmerking willen maken, die U misschien wel als ingezonden stuk zal willen plaatsen. Gelijk de advertentie vermeldt, beoogt genoemd Bureau besparing van onkosten bij het inzamelen van giften voor allerlei Christelijke doeleinden. Het heeft daartoe het land verdeeld in onder- scheiden districten en in elk daarvan een cor respondent en een of meercollectantenaangesteld. Zoodoende wordt aanmerkelijk bezuinigd op de reis- en verblijf kosten, die, wanneer een collectant heel het land doortrekt, soms zeer hoog loopen. De bedoeling van het Bureau verdient dan ook aller sympathie. Binnenkort zal in het district ,/Land van Axel" de eerste collecte door den nieuwbenoemden collectant worden gehouden. Wij bevelen deze collecte hartelijk aan in de welwillendheid Uwer lezers, daarbij hun toezeggende, dat onze collectant hoogstens slechts driemalen per jaar een beroep zal doen op hun offervaardigheid. Namens het C. B. v. W., De Correspondent, J. C. JANSEN. T'r N,u"° 2 Jan. 1912. Dnewegen Reeds meermalen hebben wij er in deze kolom- men op gewezen, dat wanneer de nieren tengevolge van zwakte of ziekte niet in staat zijn om het bloed behoorlijk te filteeren, de onzuiverheden die in het bloed achterblijven en onder deze neemt het urinezuur de eerste plaats in de oorzaak zijn van verschillende ongesteldheden. Op welke wijze deze zich voordoen haugt van het gestel van den patient af. Onder meer kunnen de onzuiverheden zich in den vorm van uraten in de holle gedeelten van het lichaam kristalliseeren en zich nestelen in de spieren en gewrichten waar zij de oorzaak vormen van jicht en rheumatiek. Uw spieren en gewrichten in de handeu, armen, beenen of heupen worden als het ware versti)fd. De huid wordt op die plaatsen gespannen en rood van kleur, de scl\erpe kanten der kristallen ver- oorzaken bij 'de minste beweging hevige pijn en de gewrichten zwellen op. Het zal ons duidelijk zijn, dat wanneer alleen de verschijnselen behandeld wordendoor pijnstillende middelen, daarmede geen genezing verkregen wordt doch alleen tijdelijke verlichting. Wan neer de ziekte niet in haar oorsprong wordt aangetast, kan de afzetting der onzuivere stoffen steeds ongestoord voortgaan en de rheumatiek of jicht zich tot een chronisehe kwaal ont- wikk bIgh. Behandelt de nieren, de bron van uw ziekte, opdat zij de schadelijke stoffen geregeld uit uw bloed filtreeren en deze met de urine uit het lichaam worden afgevoerd. Voor dit doel be- staan Foster's Rugpijn Nieren Fillen. Zij her- stellen de nieren, zij versterken hen en maken hen gezond, zoodat zij hun hoogst gewicbtig werk weer volkomen vervullen. Wacht u voor namaak. De echte Fosters Rugpijn Nieren Pillen, dragende de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te I ei Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Orerbeeke— Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco, na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 9 Januari Woensdag 10 n Donderdag 11 n Vrijdag 12 Zaterdag 13 Zondag 14 n Maandag 15 if 5.14 6.5 6.57 7.55 9.— 10.8 11.17 5.39 6.30 7.25 8.26 9.33 10.43 11.46 Mann. Vr. Totaal Ter leuzcn. Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Edmond Adolph van den Eeckhout oud 26 j., jm. en Maria Louisa Geers, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Jan. Gerard van den Berge oud 24 j., jm. en Cornelia Mathilda Stasse, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Jan. Josephus Antoon Judocus, z. van Desird Heijdens en van Maria de Vrieze. Overlijden. 31 Dec. Jan Platteeuw, oud 75j.,weduwn. van Jacomina Geertruija Leijnsen. 1 Jan. Anna Geer- truida Pieternella Frederiksen, oud 17 j., d. van Andries en van Elisabeth Hamelink. Sam vah C»Jent. Geboorten. 29 Dec. Frans August, z. van Emil Josephus Ruymbeke en van Adriana Johanna Krielen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2