¥y¥oE¥ujkTst a n d7 Laatste berichten. een Hongaarsohen zigeunertroep aan. Ze leger- den zich aan den Amsteloever tusschen Schol- lenbrug en den Omval. A1 spoedig wist de omgeving wat voor volkje er in de buurt was gekomen. Wei bepaalde de overlast zich tot gebedel, inaar zij, die vooral in den avond langs het ,/kamp" moeten zijn op dergelijke kolonies allerminst gesteld. Zondag was het hoofdkamp aangegroeid tot zeyen groote woon- wagens, terwijl een ongeveer gelijk aantal wagens een vijftig meter verder naar den Omval waren opgesteld, bewoond door menschen, die Water- graafsmeer al meer met een bezoek vereerd hebben. Ook aan de overzijde van den Omval, aan den Amsteldijk bij het voormalig Raadhuis van Nieuwer-Amstel, bevinden zich op het oogenblik een groot aantal woonwagens. De Hongaarsche zigeunertroep schijnt spoedig vriendschap te hebben gesloten met de Vlaamsche en andere woonwagenbezoekers, en daar zij het Nieuwjaarsfeest met groote plechtigheid wilden vieren, werd besloten de buren tot het feest te nooden. Een schaap werd gekocht, geslacht en aan het spit gebraden. Zondag reeds. Dat mochten de voorbijgangers zien voor een dubbeltje. Nieuwjaarsdag werd het gebraden schaap in de feesttent genuttigd en ook een biggetje, ganzen en wat verder aan het spit geroosterd werd. Een 100 kannen bier had den dorst moeten lesschen. De Zigeunerfamilie had uitgepakt Alle sieraden waren tentoongesteld de vrou- wen hadden zich op haar mooist getooid en toen kwam de naijver. Dinsdagavond om 9 uur is de naijver aldus ontbrand, dat het tot een bloedige botsing is gekomen. De mannen zijn elkaar met stokken en messen te lijf gegaan, die van het zigeunerkamp tegen de mannen van de andere woonwagens. Er vielen geduchte klappeneen tweetal liep ernstige hoofdwonden opterwijl eenige anderen kleinere kwetsuren bekwameu. Zij werden verbonden door een padvinder, die een cursus in verbandleer bygewoond had. lumiddels had de politie aan beide zijden van het kamp den weg afgesloten en hield de wacht bij de woonwagens, zoodat het publiek ongehinderd kon voorbijgaan. De geheele nacht bleef de politie uit Watergraafsmeer bij de woonwagens wacht houden en ving Woensdag- morgeu reeds vroeg haar onderzoek aan, Spoedig bleek dat er 3 zwaar gewonden geval- len waren, van wien een levensgevaarlijk. Er moet met stukken ijzer en een sabel op de meest woeste wijze zijn huisgehouden. Levensgevaarlijk gewond is Gustaaf Baumer. Zijn schedel ligt, waarschijnlijk tengevolge van een sabelhouw, open en vier ribben zijn gebro- ken. In dien vreeselijken toestand heelt de man, onder zijn woonwagen liggende, den nacht door- gebracht. Woensdagmorgen is hij naar het 0. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Bovendien zijn verwond August Braun, oud 41 jaar, acrobaat en Charl Pettalo, paarden- kooper. Beiden hebben ernstige schedelwonden en zijn, na verbonden te zijn, eveneens naar het 0. L. Vrouwegasthuis overgebracht. De oorzaak van den twist was het verlangen van Baumer en Braun, om bij Pettalo in den wagen te komen, hetgeen Pettalo wilde ver- hinderen, omdat hij minder goede bedoelingen bij zijn //bezoekers" veronderstelde. De politie hoorde nu verschillende mannen en vrouwen van het zigeunerleger. Op het politiebureau was het een bonte mengeling van zigeunerfamilies, waarbij de vrouwen de eene sigaret na de andere rookten. Mogelijk zit er ook nog een liefdeshistorie achter, want een van de combattanten was zeer prikkelbaar, omdat de mooie, jonge vrouw, met wie hi) drie jaren had samengewoond, hem met haar kind verlaten heeft. Zij vond in Water graafsmeer een onderdak en wordt thans door de politie beschermd. Baumer is er zoo ernstig aan toe, dat verhoor onmogelijk was. Met de andere gewonden ging dat beter. Als verdacht van schuld aan de raishande- lingen zullen heden 3 zigeuners voor den Offi- cier van Justitie geleid worden. Vijftien jaar geleden had een ontzettend mijnongeluk plaats in de mijn Molbius in Sile- zie. Meer dan 300 mijnwerkers werden door mijngasontploffing gedood. Het reddingswerk werd zeer bemoeilijkt, daar instortingen het leven der redders ernstig bedreigden. Na vier weken van zoeken, brak brand uit en werd het onmogelijk verder in de mijn door te dringen. Men besloot toen de mijn onder water te zetten om den brand te stuiten. Nadien werd de mijn niet meer geexploiteerd. Eenigen tijd geleden ontving de directie de machtiging de mijn weder in exploitatie te nemen en nu heeft men nieuwe schachten geboord, die toegang zullen geven tot de oude galerijen. Daar deze geheel afge sloten zjjn geweest en niet met de buitenlucht in verbinding stonden, verwacht men, dat de lijken ongeschonden zullen worden teruggevon- den en door de familie zullen kunnen worden herkeud. En tevens zal kunnen worden uitge- maakt of de geruchten, die indertijd liepen, dat de mijnwerkers levend waren begraven, waarheid bevatten. In het warenhuis van Selfridge werden dezer dagen twee dames gesnapt, die voor een dertig gulden aan zij en suikerwerk in de wacht hadden gesleept. Het waren twee Deensche dames, een moeder van 52 en een dochter van 25 jaar. Het bleek dat de moeder in haar on- derrok vijf zakken had waarin zij wegborg wat zij had gekaapt. De politierechter had mede- lijden met de dochter, maar veroordeelde de moeder tot vijf maanden gevangenisstraf. Te Calais woonde het oude echtpaar Giroud met hun ongetrouwden zoon Marinus. De zoon was vijf-en-veertig jaar oud de man een-en- zeventig, de vrouw zeven-en-zestig. Ze hielden een kousen- en mutsenwinkel. De zaak ging slechter dreigde een failliet. Gisteren hebben de drie menschen getracht zich van het leven te berooven. Moeder en zoon werden dood gevonden, met kogels in het hart. De oude man nam vergif, dat niet afdoende bleek, waarom hjj de gaskraan open zette in de kamer, waar hij gevonden is liggende bij de de lijken van zijn vrouw en zijn kind. De oude man leefde nog. Al te natuurlijk. Eenige Kopenhaag- sche tooneelspelers zouden voor een kinemato- graaf poseeren voor de opneming van een schipbreuk. De film moest zooals van zelf spreekt zoo spannend en zoo natuurgetrouw mogelijk zijn. Te Lemvig was een stoomboot gehuurd en men kruiste reeds eenige uren op zee, waarbij opnamen werden gedaan van het leven aan boord. Nog was men bezig met allerlei typische incidenten uit het leven aan boord, toen de elementen het oogenblik ge komen achtten om den kunstenaars een kleine proeve te geven van de werkelijkheid van een schipbreuk. Een vreeselijke orkaan brak uit, waartegen de boot niet bestaiid was. Tien uur lang dreven de verschrikte tooneelspelers op hun schip rond, overgeleverd aan de woede van wind en golven, die niet met zich lieten spotten en zich niet voor speelgoed lieten gebruiken. Ten slotte sloeg de boot in de na- bijheid van de kust tegen een rots. Reeds dachten de schipbreukelingen dat hun laatste uur geslagen had, maar een visschersboot uit Lemvig bracht redding en voerde hen naar land. Tien minuten later zonk de boot. De ongewenschte medewerking van de ver- toornde elementen had alien uit hun rol doen vallen of liever zij waren daar zoo echt in, dat iedereen het doel van het spel vergaten denatuur- getrouwe opnamen achterwege bleven. Zoo kwam de film niet tot stand. Echt Amerikaansch. Uit Muldon in den staat Oklahoma wordt de volgende geschiede- nis bericht Een stomdronken neger, Sal Tunur genaamd, klom op een alleenstaande, doch reeds onder stoom zijnde locomotief, zette die in beweging en reed weg. Hij was reeds de grens van Arkansas gepasseerd toen het onheil ondekt werd. Onmiddellijk telegrafeerde men de verschillende stations, die hij langs moest komen. Op een dier stations, liet men hem op een dood spoor loopen. Bij de botsing werd de machine zwaar beschadigd de neger kwam er echter wonder boven wonder heelhuids af. Als een kranzinnige liep hij met een bijl gewapend een boerderij op, doodde den eigenaar en verwondde diens vrouw. Daarop liep hij weer weg, tot hij eindelijk bewusteloos op de straat neerviel, en naar de gevangenis gebracht kon worden. Hij werd daar echter door het gepeupel uitgehaald en met hamerslagen en messteken afgemaakt. Zijn lijk werd vervolgens aan een hek opgehangen en ten overvloede met revolverkogels doorboord. De vergiftiging te Berlijn. Het blijkt inderdaad vergiftiging te zijn? waaraan de geheimzinnige ziekte en sterfge- vallen moeten worden toegeschreven, die in Die Palme," het stedelijk toevlucht voor dak - loozen aan de Frobelstrasse te Berlijn zijn voor- gekomen, en die zooveel onrust en ontroering in de stad verwekt hebben. Zooals men weet, was aanvankelijk de schuld aan bedorven bokking, die de zwervers van een vuilnishoop nabij de markt op het Alexander- plein, in de buurt van de Frobelstrasse gelegen, hadden opgeraapt, maar spoedig kwam de direc- teur der markt daar tegen op met de mededeeling, dat afgekeurde eetwaren niet op'n vuilnishoop, onder het bereik van iedereen, worden wegge- worpen, maar zorgvuldig vernietigd. De moge- lijkkeid bleef bestaan, dat kooplieden op straat bedorven bokkingen hadden weggeworpen, die door dakloozen waren opgeraapt en gegeten, maar het was onwaarschijnlijk dat daardoor de ziektegevallen tot boven de honderd hadden kunnen stijgen. Zaterdag toch bedroeg het officieel opgegeven aantal ziektegevalleu 137, waarvan 68 met doodelijken afloop. En nog aldoor stegen deze getallen, zoodat zij bij de laatste opgaven tot 141 zieken en 70 dooden geklommen waren. Het werd meer en meer duidelijk, dat een ramp van zulk een omvang niet door eenige bedorven visschen kon veroorzaakt zijn, maar niettemin klaagden de vischhandelaars te Berlijn in de laatste dagen over den nadeeligen invloed, dien hnn zaken van de loopende geruchten ondervonden. Hoe onwaarschijnlijk het ook was, dat de ziektegevallen door de bokking veroor zaakt zouden zijn, toch was er schrik onder de Beriijners gekomen en durfden zij bijna geen visch meer koopen. Inmiddels zocht men de oorzaak elders. Er werd gedacht aan een besmettelijke ziekte, die in het gebouw aan de Frobelstrasse zou ver- borgen zijn en het bestuur van het toevlucht heeft alle zalen doen ontsmetten, maar ook daarmee was het onheil niet te stuiten, de ziekte gevallen bleven aanhouden. Ook werden men schen aangetast, die niet in het toevlucht waren geweest. Echter bleven de gevallen grooten- deels beperkt tot de omgeving van de Frobel strasse en dit bracht de politie op het denkbeeld een onderzoek te gaan instellen naar de eet- en drinkwaren, die daar verkocht worden. Zoo- doende kwam men eindelijk op het goede spoor. De bezoekers van het toevlucht zijn meerendeels gedegenereerde menschen, drankmisbruik komt veelvuldig onder hen voor en er zijn er bij, die het wel eens een dag zonder voedsel doen en dan toch jenever drinken. Men deed dus voornamelijk onderzoek in de kroegen van die buurt en ontdekte zoo, dat daar een allerge- vaarlijkste soort van jenever werd verkocht, n.l. een drank voor 2/3 bestaande uit methyl-alcohol en voor 1/3 uit spiritus. Zoo kwam men weldra tot de overtuiging, dat hier de oorzaak school, want de methyl-alcohol is vergift en de drank, die een zoo sterke dosis van dit vergift bevatte, moet voor de verbruikers, die toch reeds door hun ongeregelde levenswijze weinig weerstands- vermogen hebben, alras doodelijk zijn. Er hadden zich ook gevallen, die men dan nu aan methyl-vergiftiging toeschrijft, voorge- daan in het centrum en Z.W. van Berlijn en ook te Charlottenburg en dit wees een spoor van den schuldige aaneen drogist te Char lottenburg, die drank van bovengenoemde samen- stelling bereidde en aan de kasteleins verkocht. De man, die Scharmach heet, heeft reeds bekend de bereider van dezen noodlottigen drank te zijn en is daarop in hechtenis genomen. Siimheid van padden. Een grondbezitter in Denver (Colorado) had in zijn tuin een bijenkorf en bij het gadeslaan van het werkhn zijner bijen bemerktehij herhaaldelijk, dat, wanneer zij zwaar met honig beladen aau- gevlogen kwamen, zij den ingang van den korf niet konden vinden en ter aarde vielen. Nu komt dat bij iederen bijenkorf voor. Wanneer hij de diertjes dan nog aandachtiger wilde bezien en te weten wilde komen, hoe zij dan toch nog den ingfang zouden vinden, was er nooit meer iets van de bijen te bespeuren. Zij waren op eens voor goed verdwenen. De herhaalde waar- neming van dit feit bracht hem er toe, het bijenverblijf eens aan een onderzoek te onder- werpen. Weldra kwam hii er nu achter, dat onder den grootsten bijenkorf vier weldoorvoede padden hun verblijf hielden. Zij zaten er den ganschen dag op de loer en zoodra een bijtje het ongeluk had, haar deur te missen en naar beneden te vallen, kwam eensklaps het tongetje van de dichtsbij zittende pad te voorschijn en trok het vermoeide diertje met zijn zoete lading naar zich toe om onmiddellijk te verslinden. Dat de vier sluwe roovers bij zoo'n smakelijken en overvloedigen maaltijd dik en vet geworden waren, is wel te begrijpen. De bijenhouder had natuurlijk meer sympathie voor zijne vermoorde bijtjes, dan voor de sluw berekende padden. Daarom nam hij de vier roovers op, plaatste ze in een sigarenkistje en droeg ze eigenhandig bijna een Engelsche rnijl ver weg, nadat hij ze eerst met een streep heldergele verf op den rug had gekleurd. Toen hij ze daarna op den weg had gezet, begaf hij zich weer naar huis. Hij was er nieuwsgierig naar of die duidelijk herkenbaar gemaakte padden wel ooit weer zijn weg zouden kruisen. En zie, de diertjes hadden niet alleen bij de jacht naar voedsel een opmerkelijke sluwheid ontwikkeld, maar zij openbaarden thans ook in anderen zin een slimheid, die geen meosch hun, bij hunne logge bewegingen, zou hebben toegeschreven. Reeds den avond van den twee- den dag zag de bijenhouder drie van de vier geelgestreepte padden, zichtbaar vermoeid, met kleine sprongetjes, nadat zij onder een heining door in den tuin waren gekomen, zonder zich te vergissen, den kortsten weg inslaan naar de bijenkorven. Onmiddellijk namen zij daar hun oude schuil- plaats weer in bezit, met de zekerheid, dat de morgen slechts behoefde aan te breken om hen rijkelijk schadeloos te stellen voor alle ont- beringen en narigheden van de beide laatste dagen. Wel stelde de bijenhouder bijzonder veel be- lang in de door herd waargenomen slimheid der gewoonlijk zoo verachte padden, maar met het oog op het behoud zijner bijen gaf hij er toch de voorkeur aan, de roovers nu maar voor goed te doen verdwijnen. Zaamslag. In de hedennamiddag gehouden raadszitting is benoemd tot hoofd der school in den Groote Huissenspolder de heer G. J. Maas, te C'astricum, met 8 stemmen. De heer P. de Caluwe te Sas van Gent ver- kreeg 1 stem. Tevens werd besloten rond het terrein van den gedempten brandput een ijzeren hek te plaatsen in den vorm van dat staande rond het terrein der Ned. Herv. kerk en tot verplaatsing van de muziektent op dat terrein hetwelk in het najaar ook zal worden beplant. o o 7 Sfulst. Geboorten. 5 Dec. Agnes Mathilile, d. van Emilius Th. Loekeieer en van Rosalia L. M. Kramers. 8 Dec. Petronella Elisabeth, d. van Cornelis F. Wouts en van Petronella Rossen (wonende te Esschen-Belgie). 9 Dec. Augustinus Petrus, z. van Antonius J. Lijbaart en van Jeannetta M. Janssen. 16 Dec. Joseph Hendri- kus, z. van Augustinus J. van Gelderen en van Corne lia J. de Bruijn. 21 Dec. Cornelia Maria Augusta, d. van Camillus A. S. Blommaert en van Maria F. C. A. Verbist. 23 Dec. Michel Mattheus, z, van Fredericus M. de Potter en van Maria de Loose. 24 Dec. Christiaan, z. van Aloijsius F. de Bruijn en van Johanna van den Berghe. 28 Dec. Aloijsius Jacobus Alphon-sius, z. van Pieter J. AdriaanseD en van Paulina P. van Gelderen. 29 Dec. Ludovicus Cornelis, z. van Petrus J. van Re- mortel en van Philomena van Heese. 30 Dec. August Marie, z. van Petrus J. M. de Kock en van MariaR.de Silva. Overlljden. 7 Dec. Johannes Cornelis Antheunis, oud 6 j., z. van Seraphinus en van Barbara E. Vaal. 23 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. geslacht van Alphonsus L. Cleijman en van Mathilda Lafeber. 25 Dec. Maria Louisa Verhoeven, oud 69 j., wed. van Cornelis Serrarens. 30 Dec. Maria Pauwels, oud 87 j„ echtg. van Alouisius Fr. van Puijvelde. Axel. Geboorten. 24 Dec. Elisabeth,d. van Willem Koster en van Keeltje Dieleman. 26 Dec. Geertrui, d. van Johannes van Espen en van Adriana Hamelink. 29 Dec. Aaltje, d. van Marinus Scheele en van Janna Maria Scheele. 31 Dec. Maria Anna Emerentiana, d. van Pieter Johannes Anthonie Kegels en van Emerenti ana Strijdonck. Overlijden. 18 Dec. Anna Maria Josepha van Bou- chaute, oud 29 j., echtg. van Camillus Theodorus van de Bilt. 28 Dec. Janneke Franpoise Dourlein, oud 79 j., wed. van Marinus Adrianus Smies. aiusclikapelle. Geboorten. 14Dec. RosaliaApolonia Francisca, d. van Petrus Everaert en van Emilie Destombes. Overlijden. 1 Dec. Jacobus Vink, oud 27 j., echtg. van Seraphina Apolonia Kroes. 3 Dec. Pieter Schuren, oud 75 j., echtg. van Rosalia van Kruijssen. 18 Dec. Augustinus Schelfaut, oud 68 j., echtg. van Clementina de Theije. Clin^e. Geboorten. 17 Dec. Helena Maria, d. van Cardus Ludovicus lock en van Joanna Catharina Ver- meerssen. 23 Dec. Petrus Augustinus, z. van Eduardus Verstraeten en van Stephanie Mariman. 25 Dec. Con- stantinus Seraphinus, z. van Carolus Ludovicus van Ombergen en van Coralia Stephania Vergauwen. 31 Dec. Johannes Norbertus Cornelius, z. van Ludovicus Fran- ciscus Bogaart en van Johanna Rijk. Overlijden. 18 Dec. Jacobus Wesepoel, oud 78 j., weduwii. 'an Maria van Laar en echtg. van Rosalia Deijaert. 22 Dec. Een als levenloos aangegeven kind vari het vr. geslacht, van Jan Francies Kindt en van Stephanie Verhelst, (wonende te Stoppeldijk). 24 Dec. Cesar Marie van de Vijver, oud 1 j., z. van Augustus en van Emilie Marie de Brsijne. draanw. Huwelijks-aangiften. 22 Dec. Disir6 Johannes Platjouw, oud 26 j., jm. en Anna Catharina de Smit, oud 25 j., jd. 29 Dec. Petrus Francies Gordijn, oud 26 j., jm. en Cornelia van Huffel, oud 27 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Ednardus Victor, z. van Augus tinus Mattheijssen en van Mathilde de Caluwe. 20 Dec. Emerance Louisa, d. van Alphonsus van Daalen en van Mathilde Mattheijssen, 31 Dec. Phelomina, d. van Jo- sephus Maognus en van Maria Christina Picavet. Overlijden. 8 Dec. Jacobus Buijl, oud 86 j., weduw- naar van Anna Maria Naute. 14 Dec. Paulina de Wilde, oud a4 jd. van Anthonius en Maria de Koning. HBofk. Geboorten. 29 D.ec. Adriana, d. van Levinus van Cadsand en van Janna Goossen. Catharina en Mechelina Paulina, dochters van Cornelis Herrebout en van Maria van Tatenhove. Overlijden 16 Dee. Jan de Kraker, oud 81 jweduwn. van Maria van Hoeve. 26 Dec. Een als levenloos aan gegeven kind van het m. geslacht van Pieter de Kraker en van Neeltje Keijzer. Hoewaclit. Geboorten. 21 Dec. Florentius, z. van Cammille Bonne en van Johanna d'Hooge. 23 Dec. Aloijsius Theoplsilus, z. van Augustinus Vermeulen en van Angela van Goethem. 25 Dec. Alexis, z. van Petrus Cornelis de Guchteneire en van Maria Jos. Coumans. 29 Dec. Aloijsius, z. van Seraphinus de Vleeschouwer en van Joanna van Mullem. Overlijden. 20 Dec. Een als levenloos aangegeven kind vau het vrouwel. geslacht van Alphonsius Sturte- wagen en van Emma van Hoeije. 30 Dec. Alma Jo- sephina Naessens, oud 3 j., d. van Augustus en van Justina Angela Iluijgens. Mnt-Jausteeii. Huwelijks-aangiften. 28 Dec. Ca millus Lippens, oud 24 j., jm. en Maria Coleta Sophia van Haver, oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Dec. Albertus Joseph, z. van Francies Norbertus Boussen en van Nathalia Maria Aerts. 20 Dec. Germania Maria Amelia, d. van Albertus Franciscus Bauwens en van Maria Amelia Schunrman. AnnaMana Louisa d. van Joannes Baptiste de Cock en van Louisa Maria Kint. 23 Dec. Mathilde Marie, d. van Petrus Ludovicus Thoen en van Maria Pharailde van Dorsselaer. 25 Dec. Josephus Ludovicus, z. van Alphonsius Dobbe- laer en Sophia de Bakker. 27 Dec. Petrus Augustinus, z van Cornelis Johannes Cockheijt en van Alberta van Avermaete. 28 Dec. Josephus Gerardus, z. van Leo polds Pieters en van Maria Catharina van Waterschoot. 30 Dec. Anna Virginia, d. van Carolus Ludovicus Inghels en van Maria Josephina Kegels. Maria Rosalia, d. van Augustus Vonck en van Josephina de Fijn. Ovsrhjden. 21 Dec. Joseph Petrus Mangnus, oud 30 d., z. van Modestus en van Apolonia Baart. 24 Dec. Anna Catharina Audenaerdt, oud 2 j., d. van Johannes Baptist en van Melania Wijsevelde. ^verslag. Geboorten. 21 Dec. August Emiel, z. van Cyrille Baecke en van Emerentia Maria van Laere. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Dec. Desiderius Leenknegt, oud 31 j., j.m. en Augusta 1 onk, oud 18 j., j.d. Geboorten. 3 Dec. Augustinus Josephus, z. van P. C. Cappaert en van R. de Gijsel. 8 Dec. Franciscus Petrus Marie, z. van G. Serrarens en van M. L. de Rooy. 22 Dec. Alfred Alphons Marie, z. van D. lh. P. 1 as- saert en van R. L. Menu. 23 Dec. Alma Orphel.a An- touia, d. van J. M. Breijaert en van L. C de Bruijne. Overlijden. 4 Dec. Augustinus Fierens, oud 79 j.,echtg. van Christina Kroes. Westdorpe Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Charles Geilleit, oud 32 j., jm. en Julma Maria de Coene, oud ^Geboorten. 16 Dec Gabriella Alice Maria, d. van Clement Joseph Gijsel en van Elisabeth Francisca Geil leit. 17 Dec. Martha Maria, d. van Eduardus Hemelsoet en "van Elodie Marie de Guijtenaer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6