A.J.P.'8 Kerstpudding ..PANG Bekendmaking. Advertentien. DAN KBETUIG I N G. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. AUGUSTINUS SCHELFAUT, Met nieuwe Rozijntjes en Amandelen. let op het merk A. J. P. Het puikje der Gezelschapsspelen. Firma P. J. VAN DE 8ANDE. Bestuurder ARTHUR HENDR1KX. Zondag 24 Dec. a.s., te 2l/3 ure dagvoor- stelling aan verminderde prijzen, opvoering van het overgroot lachsueces ,,Ue Lustige Koning"Nieuw lustig zangspel in B be drijven van .Jules Freund. Muziek van Rudolf Nelson. Maandag 25 Dec. a.s. (Kerstdag), te 21/, ure dagvoorstelling aan verminderde prijzen, op voering van het wereldsucces „ISen Wttls- droorn", nieuw zangspel in 3 bedrijven van F. D. Dorman en L. Jacobson. Muziek van Oscar Strauss. Dinsdag 26 Dec (2e Kerstdag), te 21/, ure, laatste dagvoorstelling van het overgroot succes „Godelieve van Gistel". Gedramatiseerde legeude uit de Xle eeuw in 7 tafereelen, door Dr. Eug. van Oye. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 24 December a.s. om 21/3 uur, dag voorstelling opvoering van JEteve de Valse. Operette in 3 bedrijven. Muziek van Oscar Strauss. Maandag 25 December a.s. om 2'/2 uur, dag voorstelling opvoering van Jdrincesse d'Auberge. Opera in 3 bedrijven en 4 tafe reelen. Muziek van Jan Blockx. Zondag 24 en Maandag 25 December (Kerst dag), dagvertooningen; optreden van Hamamura, de wonderbare Japansche in hun zoo rijk en prachtig tooneelsieraad. Andere aantrekkelijk- hedende Darlys, velorijdersde Butterflys, acrobatenClown Barker en Miss Rosika, met hun hond in den magnetischen slaap de Sterlings, muziek en daus Riska, zangeres Norton en Dale, goochelaars, evenwicht op de ladders Georgys, nabootser Biograat, nieuwe films KOERS TAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47,50a/47,526. 12- 12,-. ZJEETIJJ)! IN v* tu IS. Van 20 tot en met 21 Dec. o Heden overleed tot onze diepe smart, na gesterkt te zijn door de H. Sacra- menten, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de heer in den ouderdom van bijna 69 jaren. De timraer- en wagenmakerszaak, alsmede de liandel in verfwaren, zal op denzelfden voet worden voortgezet, waarom wij ons verder beleefd in de gunst onzer clienteele aanbevelen. De diepbedroefde Familie, Wed. A. SCHELFAUT en Kinderen. Boschkapelle, 18 December 1911. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeen- den dank aan de Onderlinge Veeverzekering- Maatschappij in het voormalig 5de district van Zeeland voor de vlugge uitbetaling van zijn onteigend paard. Ter Neuzen, 21 December 1911. A. MICH1ELSEN. Burgemeester en Wethouders van PHILIPPINE vestigen bij deze de aandacht van belangbebbenden, op de inwerkingtreding van de nieuwe verordering op het leuren en venten langs de huizen in die gemeente. Zij maken verder bij deze bekend, dat het na' S Januari 5912, vergund zal zijn in die gemeente des Donderdags te leuren en te venten, na voorafbekomen schriftelijke vei gunning van" Burgemeester en Wethouders. Philippine, 21 December 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. CUELENAERE, Burgemeester. A. VOETEN, Secretaris. Van 20 tot en met 21 Dec. werden door de Oostsluizen alhier 40 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschutdoor de Westsl. 14 op- en 13 af'geschut. I'ositie der Stoomschepen. De afdeeling ,,Ter Neuzen" van de GEREF. ZONDAGSSCHOOL VEREEN1GING „JACH1N" betuigt bij dezen haren hartelijkeu (lank aan alien, die haar door hunne gaven in staat gesteld hebben, K e r s t- feest te vieren met de leerliugen barer Zon- dagsschool. Verder noodigt ze hen vriendelijk uit tot het bpwonen dier Kersfeest-viering, welke D. V. zal plaats hebben a. s. 2<len Kerstdag, Dinsdag, 26 Dec. in de GEREF. KERK te Ter Neuzen. Aanvang 's avonds 5 uur. Ingang aan den Smidswal. HET BESTUUR. De ondergeteekende maakt zijne ffa -ag geachte clienteele van Ter Neuzen, en omstreken bekend, dat hij zijne zaak heeft omgezet in een Naamlooze Vennoot- schap. Dankende voor het vertrouwen dat hp ruim- schoots heeft mogen genieten, beveelt hij de Naamlooze Vennootschap waarvan hij als Direc- teur zal optreden beleefd in ieders gunst aan. Door prompte bediening, en billijke prpzen hoopt de Naamlooze Vennootschap het ver trouwen waardig te worden. Aanbevelend, G- F. P. y. d. PEIJL—v. d. HAVE. Thans in alle goede winkels aanwezig 10 CENT PER PAKJE. Een pudding zoo fijn om er driemaal per dag van te smulleu. Naam en verpakking beide gedeponeerd. 99 TER NEUZEN. De extraprijs gewonnen door J. Marsilje. vond hem gevangen te nemen. 1 er het leven bij zullen inschieteu. I Woensdag 3 o.io 12.40 Kaad laten schrijven, degene die hem daarbij geholpen heeft zal dan ons schrijven ook wel eens willen voorlezen. De YoorzitterBurg, en Weth. waren voornemens voor te stellen zijn salaris met f 50 te verhoogen, onder voor- waarde dat hij zijn werk beter doet. De heer Malotaux vraagt of het, met het oog op de wijze waarop het werk gedaan wordt, niet beter zou zijn eerst eens met f 25 te beginnen, dan kan men later eens zien en als het goed gaat nog f 25 meer geven. Er wordt steeds door alle ambtenaren gewezen op de dure tijden, maar wij moeten ook meer betalen en zullen vo.or hen meer moeten gaan betalen. Als die tijden over zijn krijgen we het dan weer terug De oorzitter merkt op dat er door ieder misbruik wordt gemaakt van die uitdrukking »dure tijden." Toch schijnen de tijden overal niet zoo duur te zijn. Hij zag dezer dagen vermeld dat op een plaatsje nabij Vilvoorde een diner voor 160 personen moest worden geleverd, bestaande uit aard- appelen, schorseneeren, rundvleesch, kaas en boterhammen en de levering daarvan werd aangenomen voor 48 centimes de persoon. Dat is nog al kras en daar schijnt het niet duur. Op de zaak zelve terugkomende deelt hij mede dat bij de benoeming van den lantaarnopsteker was gei'nformeerd in andere plaatsen en toen bleek dat o. m. te Breskens betaald werd f 82,50. Toen meende men dat voor hier met f 150 wel kon worden volstaan. Het zal echter noodig zijn eens met den man te spreken <en hem op zijn plicht te wijzen, en hem onder het oog te brengen dat, als het werk in de toekomst niet beter wordt gedaan, hij zal moeten worden ontslagen. De beer Malotaux: Hoeveel lampen branden er? De V oorzitter: Dertig of een en dertig. Maar als men ■eenmaal aan den gang is komt het op het aansteken van een lantaarn meer of minder niet aan, het werk is echter wat achteraf, en het wordt laat eer de man klaar is. De heer Oole Ja, het wordt des avonds 10 ure, eer de laatste kan uitgedaan worden en 's morgens moet hij er weer tijdig bij zijn om ze aan te steken. Het voorstel van Burg, en Weth., om f 50 verhooging van salaris te geven wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer Gross. 6.. Verhooging salaris veldwachter. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een ver zoekschrift van Th. Lsmmens, gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter, waarin deze wijzende op de dure levensomstandigheden, verhooging zijner jaarwedde ver- zoekt met 100, daar het voor een goed poiitieman noodzakelijk is dat hij een onafhankelijk bestaan kan genieten. Wanneer aan zijn verzoek wordt voldaan zal pas zijn salaris eeniger mate gelijk komen aan dat van zijne collega s in de gemeenten in de omgeving, waar het nu verre beneden staat. Naar aanleiding der vergelijking door adressant ge maakt met de salarissen der gemeenteveldwachters in andere gemeenten merkt de Voorzitter op dat hij er hier nog J 100 bij heeft als marktmeester en dat zijn salaris daardoor wel wat gelijk zal komen aan dat van andere collega s. Uit overweging echter dat de veld wachter goed staat aangeschreven en verschillende ^imbtenaren verhooging hebben gekregen, stellen Burg, en Weth. voor ook zijn salaris met f 50 te verhoogen en dit te brengen van /450 op /500. Hoe denken de heeren daarover De heer Buysse Het hangt er van af of u tevreden over hem bent burgemeester. De Voorzitter Och, ik geloof dat iedereen in dit geval wel kan zien hoe het gaat. De heer Hamelynck Ik geloof dat wel ieder in de gemeente over hem tevreden is. Met die strenge politie schiet je toch niets op, dat zie je wel De Voorzitter": Maar men moet toch niet te lauw worden ook. De heer Hamelynck: Men kan, ook zonder zoo streng te zijn, toch wel z'n plicht doen. De heer Buysse merkt nog op dat hier gezegd is dat de veldwachter ook tractement geniet als marktmeester, maar anderen zijn ook weer havenmeester en daarvan is hier geen sprake. Het voorstel van Burg, en Weth. om f 50 verhooging van jaarwedde toe te staan, wordt aangenomen met algemeene stemmen. 7. Wijziging gemeenlebegrooting voor 191*2. In verband met de in deze vergadering genomen be- sluiten tot salarisverhooging wordt besloten degemeente- begrooting voor 1912 te wijzigen. De post voor salarissen der onderwijzers wordt, ook in verband met de perio- dieke verhooging van 1 hunner, verhoogd met 279,16^, die voor het salaris van den veldwachter met /50 eu voor den lantaarnopsteker met f 50, terwijl naar aan leiding eener opmerking van Gedep. Staten ook nog eene administratieve wijziging wordt aangebracht. De post voor onvoorziene uitgaven wordt verminderd met het bedrag der gezamenhjke verhoogingen zoodat daarop nog f 1500 beschikbaar blijft. Het besluit tot wijziging der begrooting zooals die door Bnrg. en Weth. wordt voorgesteld wordt aangenomen met algemeene stemmen. 9. Verzoekschrift bewoners der Zandstraat om aanleg voetpad en verlichting dier straat. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een adres van de bewoners der Zandstraat, in den Remoorterepolder, waarin zij wijzen op den slechten toestand waarin de weg langs de keibaan van het kanaal naar Philippine verkeert. Daar die keiweg te smal is om daarover met 2 voertuigen elkaar te passeeren, wordt het pad langs den keiweg geheel stukgereden en is dit daardoor onbe- gaanbaar. In den beetentijd vooral is de toestand zeer slecht. Door het ontbreken van afwatering blijft er vooral voor de school veel water staan, zoodat het dikwijls voor de kinderen ondoeniijk is om zonder natte voeten op te loopen de school te bereiken, of wel geraken zij geheel beslijkt, wat een ongewenschte toestand veroorzaakt, daar het ook uit gezondheidsoogpunt zeker geen aan- beveling verdient, dat de kinderen op die wijze een paar uren in de school moeten zitten. Ook wijzen adressanten op het ontbreken van ver lichting. Zij verzoeken over te gaan, tot het aanleggen van een voetpad vanaf den spoorweg tot aan den dijk van den V ergaertpolder en dit voetpad met palen van den keiweg af te sluiten, om te voorkomen dat dit met voertuigen wordt stukgereden, voorts maatregelen te nemen voor het verkrijgen van een beteren wuterafvoer en te willen overgaan tot het verlichten van den weg vanaf het station tot voorbij de school. De Voorzitter merkt op, dat adressanten niet goed op ae noogte schijnen te zijn van den toestand. Die weg is met van de gemeente. De gemeente Philippine is beJast met het onderhoud van den keiweg, terwijl de weg naast de keibaan in onderhoud is bij den Remoor terepolder, aan wie de weg behoort. Als de gemeente er lets aan zou willen doen, en hij voelt daarvoor ook W i i Wa^ V00D dan zou toch eerst vergunning van het polderbestuur noodig zijn, om het werk te mogen uit- voeren. Hij wil er in de eerstvolgende vergadering met het polderbestuur wel eens over spreken. De heer Hamelynck: Misschien wil de polder er ook nog wel een bijdrage voor geven. De Voorzitter Oat is te bespreken. Ue heer Pauwels merkt op dat de slechte waterafvoer ontstaan is door het dempen van de sloot langs den weg, dat hebben de bewoners ieder voor hun huis ge daan. Hij meent dat Philippine den weg beter zou moeten onderhouden. De Voorzitter: Ze klagen niet over den steenweg, maar over het voetpad er naast. Zeker is de toestand slechter geworden floor het dicht werpen van de sloot en het zou gewenscht zijn, dat in de toekomst daartegen maatregelen werden genomen. Dat mag zonder toe- stemming niet gebeuren. De heer Pauwels zou het niet noodig achten dat het pad werd gemaakt tot aan den dijk van den Vergaert- polder, tot aan de hofstede van Gust. Pauwels, voorbij de schoop is het wijd genoeg. De Voorzitter: Het werk kan toch in elk geval pas het volgende jaar worden uitgevoerd, daar onderhan- delingen met den polder noodig zijn. Ue heer Pauwels merkt nog op dat er al eens sprake van geweest is dat men van Philippine, met medewer- kirig van den Nederl. Wielrijdersbond langs den weg een wielerpad zou maken. Dan was de zaak ook in orde. De Voorzitter zegt dat er met Philippine maar weinig aan te vangen is. De heer Gross beaambt dat de heele weg in slechten toestand verkeert, en dat is niet alleen gedurende den bietentijd, dat is in den zomer ook zoo. De heer Buysse vraagt of er nu bij de besprekingen geen abuis is. Het gebrek aan afwatering, waarop ge wezen wordt, bedoelt naar hij meent meer het terrein voor de school, omdat de kinderen daar niet droog- voets binnen kunnen komen. Hij gelooft dat adressan ten daarin gaarne verbetering zouden hebben. En verder hebben zij het er over dat er naast den weg geen voety pad is om er over te loopen. De heer Pauwels: En ook niet om te fietsen. De heer Buysse Dat is nog tot daaraan toe. De heer Malotaux is het daarmede niet eens. In den tegenwoordigen tijd moet er met de rijwielen ook wel degelijk rekening worden gehouden. Er zullen echter, als er wat gemaakt wordt palen naast het voetpad moeten worden gezet, want als er weer wagens op komen rijden die het terstond stuk. De Voorzitter is het daarmede eens. Er moeten palen geplaatst worden zooals hier aan den weg naar het station. Enkele leden meenen dat ze nog wel dichter in elkaar zouden moeten staan. De heer Buysse acht het ook niet noodig dat dit zou worden gemaakt tot aan den Vergaertpolder. Tot aan den dwarsweg van den St. Albertpolder was voldoende. De Voorzitter: Ja, ze vragen het wel royaal, maar ze denken zeker: dan kan er licht wat af. Er moet in elk geval eerst met het polderbestuurge- sproken worden eer er wat kan gedaan worden. De heer Pauwels: Maar het terrein voor de school is toch van ons. De Voorzitter: Dat is zoo, welnu, we zouden daar een zinkput kunnen leggen. Dat er geen afwatering is ligt echter maar aan het slecht onderhouden van de slooten, waren die in orde, dan zou men er geen last van hebben. Overigens zullen we dan aan den polder vragen of we dat voetpad mogen maken en er palen planten. De heer Malotaux Dat kon misschien wel gemaakt worden met medewerking van de gemeente Philippine en den Wielrijdersbond. De Voorzitter herhaalt dat op de medewerking van Philippine niet te veel moet gerekend worden, daar valt niet op te roemen. De heer Buysse vraagt of niet zou kunnen worden voorzien in de verlichting. De Voorzitter: We moeteD toch ook aan den polder vragen om palen voor lantaarns te mogen plaatsen. De heer Buysse: Dus Burg, en Weth. zijn toch van plan dat alles te vragen De VoorzitterZeker, in de eerstvolgende vergade ring zal ik er over spreken. De heer PauwelsIk zou maar een verzoekschrift aan hen willen zenden, dat is de eenvoudigste weg. De Voorzitter: Och, ik zal dat wel in orde maken. O. Omvraag. De Voorzitter stelt aan de orde de omvraag, doch deelt alvorens aan een der leden het woord te geven nog mede dat hij een schrijven heeft ontvangen van den heer Maurice Lyppens, welke hem verzoekt mede te deelen wat de reden is, dat deze gemeente nog niet heeft beslist omtrent het subsidie-verzoek voor de tram, wat andere gemeenten reeds lang geleden wel deden. De heer Malotaux merkt op dat er aan den Raad ook nog niet is overgelegd eene teekening hoe de tram zal worden aangelegd en daarop is het nemen van een besluit uitgesteld. Toen er sprake van was dat er voor het passeeren over den ouden kanaalarm een dam zoude worden gelegd, is hier besproken dat in dat geval geen subsidie zou worden veneend. De Voorzitter meent het schrijven meer persoonlijk aan zieh gericht te moeten beschouwen en zou gaarne den heer Lyppens mondeling willen inlichten. Nog deelt de Voorzitter mede dat pas is ingekomen een adres van het bestuur van het muziekgezelschap »De Verbroedering" waarin voor het door haar op 12 Me'i ter geiegenheid van de inhuldiging van haar vaandel te geven festival een bijdrage wordt gevraagd van 100 en gebruik der raadzaai voor de ontvangst der vreemde gezelschappen. Het verzoek wordt getlaan op grond dat het festival voordeel voor de gemeentenaren aanbrengt. Dit request wordt nu reeds medegedeeld, de leden kunnen er dan tegen de volgende vergadering eens over denken De heer Malotaux verlaat de vergadering. Alsnu verkrijgt de heer Buysse het woord. Deze verklaart weer te moeten klagen, dat hier genomen besluiten niet worden uilgevoerd. Hij heeft een heele lijst voor zich. In de vorige vergadering is besloten tothetstenogratisch doen opnemen van het raadsverslag. Wat is oorzaak dat daarvan nu niets is vernomen. De Voorzitter antwoordt dat de uitvoering van het besluit aan Burg, en Weth. is opgedragen en dat die zaak in orde komt; het contract met den uitgever is nog wel niet geteekend, maar dat komt toch wel klaar. De heer Buysse vraagt hoe het komt dat ook nog niets gehoord is over het aankoopen van een brandspuit, waartoe in de vorige vergadering is besloten. De Voorzitter acht die zaak niet zoo dringend dat daar zonder tijd van beraad toe moet worden over- gegaan. Hij acht het beter dat ook de leden ieder voor zich eens elders informeeren naar de ervaringen daar opgedaan en omtrent het fabrikaat van bepaalde labrieken. Ook zal het gewenscht zijn eens hier en daar tq gaan kijken, dat is het secuurste. Als we nu toch een nieuwe koopen, behoort het dan ook een goede te zijn. Spreker zou niet zoo maar zonder onderzoek tot aanschaffing durver: overgaan. De heer Pauwels deelt nog mede dat sedert de laatste vergadering verschillende aanbiedingen bij Burg, en Weth. zijn ingekomen, maar daarop dient nu een onder zoek te worden ingesteld. De heer Buysse vraagt of er nu al een nader onder zoek is ingesteld bij Vereecken en de wed. Van Reeth, in verband met den steun die zij van het Burgerlijk Armbestuur genieten. De Voorzitter antwoordt dat dit behoort bij dat bestuur. De heer Oole deelt mede dat door drukte van werk- zaamheden nog geen onderzoek is ingesteld, maar binnenkort zal dit door hem en den heer Malotaux geschieden. De heer Buysse merkt verder op dat ondanks het ge nomen besluit de straatlantaarns nog niet meer dan vroeger branden, en ook dat de leuningen langs de watergangen aan den stationsweg nog niet zijn geplaatst. De Voorzitter antwoordt dat de palen gereed liggen. Door drukte van werk kon nog geen geschikt personeel voor het plaatsen gevonden worden, maar nu zal het gauw kunnen geschieden. De heer Buysse heeft gezien dat de heeren van de cokesovens te Sluiskil er over denken om gas te gaan leveren. Zou daarvan voor deze gemeente ook niet gebruik kunnen worden gemaakt De heer Pauwels meent dat, wanneer die heeren dat willen, ze zelf wel met een aanbieding voor den dag zullen komen. Dat kan worden afgewacht. De heer Hamelynck heeft gehoord dat de nieuwe fabriek naast de cooperatieve suikerfabriek ook gas wilde gaan leveren. De Voorzitter meent dat het dan al heel gemakkelijk zoude zijn om aan te sluiten. Nog deelt de heer Pauwels op een vraag van den heer Hamelyn'ck mede, dat niets meer gehoord wordt van de aanbieding voor electrische verlichting. Het schijnt dat men niet gemakkelijk tot vertaling van het in het Fransch gestelde aanbod kan geraken. Hierna slait de Voorzitter de vergadering. YLAG. NAAM 8 M8. Van en naar. Lading. 20 21 Eng. a.s. idem Eng. s.s. Belg. s.s. Duitsch s.s. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Noor. s.s. Fran. s.s. Belg. s s. Russ. s.s. Eug. s.s. idem idem idem Voor Te» Seme" I Copsewood I 1696 jMiddlesbro River Lagan 2272|Londen Van Ter Itenirn River Scheldt [2199 |Londen Voor (>en: i La Flandre 1980 iGoole 2302 [Stralsund 2554 Londen 3607 ;Leith 1361 Londen 5971 Riga 1586 Arendal 6952 Havre Occident Sea Serpent Quentin Melissa Honeborg Sarp Saiut«Luc Van Went Marie Louise 399 Ostende Gen. Zimmerm. 439S Blyth Juno 2562 Hull [lumber 2895 Goole Sea Hound 3085 Londen Pandion 36L9|Beliast ijzer stukg. stukg. kolen graan stukg. idem ledig stukg. papierpap stukg. ledig idem stukg. idem idem idem Voor Selznote s 21 Ned. ss. Senior 3530 |Rotierdam erts s.s. HARALD vertrok 20 dezer van Cardiff naar Genua, s.s. JENNY in lossing te Tunis. s.s. RICHARD vertrok 13 dezer van Swansea naar Genua, s.s. ELISABETH vertrok 15 dezer van Cardiff naar Genua. 8.s. HELENA vertrekt heden van Newport naar Oran s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Genua naar La Goulette. _0_

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 11