In dit zeekasteel zal plaats zijn om, behalve de bemanningr, ongeveer 3600 passagiers van het eene werelddeel naar het andere over te brengen, dat is alweer 500 personen meer dan de //Rotterdam" kan bergen. Het nieuwe schip biedt ruimte voor 700 passagiers eerste kiasse, mini 600 passagiers tweede kiasse en ongeveer 2300 passagiers derde kiasse. Eenige dagen geleden werd te Berlijn een lioteldief gearresteerd, die weigerde eenige op- beldering omtrent zijn naam en al'komst te ge- ven. maar van wien wordt aangenomen, dat liij Argentinier is. De man moet in geheel Europa een rijke buit hebben gemaakt. Maar dit is wel het zonderlinge, dat men ondekt heeft, dat de man fijne dameslaarsjes en sjieke heeren- bottines bij honderden voor de hotelkamerdeu- ren heeft weggestolen, en daar gansche stapels van heeft opgeborgen. Men heeft hier blijkbaar te doen met een zeldzaam voorkomend geval van monomanie, die echter alleen betrekking heeft op het wegnemen der laarzen en schoe- nen. Wat het stelen van gouden en juweelen sieraden betreft, zal de dief moeilijk kunnen volhouden dat hij monomaan was, tot wier eigenaardigheden o. a. behoort, dat zij de weg- genomen voorwerpen niet verkoopen, maar of weggooien of bewaren. De gearresteerde ho- teldief deed echter noch het een noch het an- der, maar haastte zich, met het gestolene naar den opkooper te wandelen. Dinsdag heeft de gendarmerie van Pecq (Flenegouwen) een man voor bedelarij aange- houden. Ondervraagd, verklaarde deze Poirier te hee- ten, 47 jaar oud en van Franschen oorsprong te zijn. Hi) voegde er aan toe dat bij advocaat was en zijn studien met den heer Oaillaux, voor- zitter van den Franschen ministerraad eedaan had. B Door ongelukkige speculation zag hij zich verplicht naar Brazilie uit te wijken. Sinds- dien had hij geen geluk meer gehad. Een 23jarige smid te Berlijn had zijn meisje bezocht dat bij een cafehouder in dienst is. Daar het meisje geen huissleutel bezat was de jonge man gedwongen, door een venster uit de op de eerste verdieping gelegen wooing te klimmen. Daarbij gleed hij uit en kwam zoo ongelukkig op de punten van een ijzeren hek terecht, dat hij letterlijk gespietst werd. De ongelukkige riep luidkeels om hulp, en eenige agenten kwamen toesnellen, die met behulp van anderen de zwaar gewonde voorzichtig van 't hek tilden en naar een ongevallenpost brach- ten. V andaar werd hij naar een ziekenhnis vervoerd. Er bestaat geen hoop meer op herstel. In Zuid-Afrika is een nieuwe diamantstad ontstaan. Eenige maanden geleden werden nl. in het district Bloemhof aan de Vaal diamanten ontdekt. Wel trachtte men de vondst geheim te houden, maar de zaak lekte uit en uit alle hoeken van Zuid-Afrika stroomden gelukzoekers naar het nieuwe Golconda, de stad in Hin- doestan, waar veel diamanten in depot worden heengevoerd. En nu is binnen een maand te het voile licht, met den ouden glimlach om de lippen, die haar schitterende witte tanden liet zien en den ouden uitdagenden blik. Zoo zal ik haar altijd voor mij hebben, schitterend en levendig als kwikzilver. Toen ik weer beneden bij mijn kameraad kwam, stond er een prachtig rijtuig, met twee mooie paarden bespannen, voor de deur, en ik begreep, dat zij mij had verzocht, een andere deur uit te gaan, teneinde haar voornamen viiend niet te laten zien, met welke geringe lieden zij gemeenschap had. Zij had noch naar Jacob, noch naar rnijn ouders gevraagd, die toch altijd zoo goed voor haar waren geweest. Zoo was zij nu eenmaal. Ik wist wel, dat zij niet anders kon zijn, maar toch stemde het mij treurig. Eenige maanden hoorde ik, dat zij met den graaf De Berton was getrouwd, en een paar jaar later stierf zij, bij de geboorte van haar tweede kind. En onze taak was volbrachtwant de groote schaduw van Europa was verdwenen en zou niet langer droefheid en ellende brengen over dui- zende vredelievende menschen, die niet anders verlangden dan rustig en tevreden leven. Ik nam afscheid van het soldatenleven, kwam tehuis en nam, toen mijn vader stierf, bezit van de hoeve en de schapen. Kort daarna trouwde ik met Licie Deane van Berwick, een lieve, eenvoudige vrouw, die mij zeven kinderen schonk, waarvan ik veel vreugde heb beleefd. Kalm en rustig zijn de dagen sedert voorbij gegaan, en het jonge volkje kan het moeielijk gelooven, dat ook hier een roman is algespeeld in den tijd, toen Jacob en ik mede-minnaars waren en de man met de kattensnorren mijn schoone nicht Eduarda tot vrouw nam. E I N D E. Bloemhof een tentenstad verrezen, die thans reeds 12.000 inwoners telt. Er is een hotel opgericbt, verschillende res taurateurs hebben zich in het plaatsje gevestigd en er wordt volgens de berichten uit Johannesburg reeds veel geld verdiend. Men verwacht dat er, voordat de a.s. zoraer in het land komt, reeds minsten 350,000 claims uitgegeven zullen zijn. Een verschrikkelijk ongeluk had te Dus- seldorf plaats in een pasgebouwd huis. Een lljarige leerling van een inrichting van onder wijs wilde gebruik waken van de lift, doch geraakte tusschen deze en den muur vastgekneld. Twee uren moest de knaap in deze vreeselijke positie blijven en de te hulp geroepen brandweer moest een betonmuur verbreken om hem te bevrijden. De vreeselijke verwondingen badden spoedig zijn dood tengevolge. Zijn in den vuilen modder van de riolen schatten verborgen Het schijnt verre van onmogelijk. Bij Briinn, in Moravie, heeft men in de gas- fabrieken een belangwekkende proef genomen met bet stoken van lichtgas uit modder, die uit de riolen verkregen werd. Naar het//Werk- tuigk. Weekblad" meedeelt, is die proef geslaagd. De bripachtige massa uit de zinkbedden wordt eerst gedroogd, waardoor het volume tot op een vierde gedeelte inkrimpt. Bij de daaropvolgende droge destillatie verkreeg men van 100 K.G. gedroogde modder 23 kub. M. goed lichtgas, 63 K.G. cokes, en 75 K.G. ammonium-sulfaat. Voor het drogen van 100 K.G. dikke modder waren slechts 2 K.G. goede kolen noodig, waar door dus de winst zoo groot is, dat een aldus werkende inrichting zich volkomen kan be- druipen. Bovendien ondei'vangt men daarbij de in het buitenland dikwijls zeer lastige vraag, hoe men van de dikkere stoffen, uit de bezink- kelders, zal afkomen. Op een bijeenkomst van vakmannen op het gebied van gasfabricage, gehouden te Marseille, waar voor het eerst de te Briinn verkregen resultaten ter sprake kwamen, heeft men voor- gesteld, in alle steden vanFrankrijk deze methode in te voeren, en men berekende daarbij dat in dat geval circa 1,000,000 kub. M. gas en 1,700,000 K.G. ammonium-sulfaat gewonnen zouden kunnen worden, wat een waarde van 200,000 francs zou vertegenwoordigen. Gemeenteraad van Sas van Gent. M. J. ADRIAANSEN, JOOS TOLLENAAR en A. DE ZEEUVV. Wacht U voor namaaksels, ze zyn zonder waarde. jSaar buftsn Ter A ttttvpu met 15 cent verhooging. Vergadering van Donderdag 21 Dec. 1911. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester-raadslid. Verder aanwezig de heeren Oole, Pauwels, Malotaux, Hamelynck, Buysse en Gross. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die naar aanleiding eener opmerking van den heer Malotaux met' een kleine toevoeging worden vastgesteld. Daarna komt aan de orde: I. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedep. Staten, waarin dit college bericht te berusten in het subsidie ad 2300 voor het jaar 1912 verleend aan het Burgerlijk Armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van Gedep. Staten, waarin de goed- keuring wordt bericht van het raadsbesluit tot uitgifte van grond in erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Af- en overschrijving in de gemeentebegrooting voor 191i. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de gemeentebegrooting voor 1911 te wijzigen, door te ver hoogen den post voor onderhoud van straten met 100, omdat het beschikbare bedrag reeds is overschreden, den post salarissen onderwijzers en pensioensbijdragen te ver hoogen met f 125, daar de onderwijzer De Caluwe dit jaar wegens zijn dienstjaren voor verhooging in aanmerking kwam en de hoofdakte behaalde, en den post voor het herhalingsonderwijs met f 51, wegens het invoeren van jhet onderwijs in de Fransche taal. De heer Buysse vraagt inlichtingen omtrent de aange- vraagde meerdere gelden voor onderhoud van straten. De Voorzitter antwoordt dat dit het gewoon onderhoud betreft. Het oorspronkelijk geraamde bedrag is niet toe- reikend gebleken, er was langs de kade nogal veel werk aan de bcs rating. Het voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. 3. Reclame tegen den lioofdelijken omslag. Van P. Havard is een verzoekschrift ingekomen om ver- mindering van zijn aanslag in den hoofdelijken omslag. Adressant is aangeslagen over een half jaar, terwijl hij volgens het tijdstip zijner vestiging in de gemeerite slechts over 4 maanden kan worden aangeslagen. De Voorzitter deelt mede dat de bewering van adres sant juist is en stelt daarom namens Burg, en Weth. voor zijn verzoek in te willigen en hem aan te slaan over 4 maanden. De aanslag zaldaardoor met f 1 verminderen. Z. h. s. wordt aldus besloten. 41. Verzoekschriften onderwijzers om verhooging hunner jaarwedde. De Voorzitter stelt aan de orde de in de vorige ver gadering aangehouden verzoekschriften van de onder wijzers P. de Caluwe, F. van Putte en H. Bockstael welke verzoeken, in verband met de levensomstandigheden liun salaris met f 50 te willen verhoogen en de hun toe- gekende 5 jaarlijksche verhoogingen te veranderen in 4 jaarlijksche en om wegens de hooge huishuren alhier de toelage voor woninghuur te verhoogen van f 75 tot f 100 en het verzoekschrift van H. de Caluwe, hoofd van school B, in den Remoorterepolder, welke verzoekt zijn salaris gelijk te regelen met dat van het hoofd van school A, terwijl hij er nog op wijst dat zijn jaarwedde slechts be- draagt het wettelijk minimum, terwijl de salarissen der onderwijzers en dat van het hoofd van school A hooger zijn gesteld. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. deze zaak hebben overwogen en van meening zijn dat het hoofd van school A, ofschoon deze geen verzoekschrift heeft ingediend, wel in de eerste plaats voor verhooging van jaarwedde in aanmerking behoort te komen. Daarom wordt voorgesteld hen alien gelijk te behandelen, en eene verhooging van hun salaris toe te kennen van 50, doch niet in te gaan op de verzoeken tot verhooging der toelage voor woninghuur en bekorten der termijnen voor verhooging. Als het salaris wordt geregeld zooals Burg, en Weth. thans voorstellen, dan kunnen ze gerust coneurreeren met hunne collega's in veie andere plaatsen. De heer Gross betoogt dat, aangezien adressanten maar f 25 verhooging voor woninghuur vragen, meent hij dat ergezien de hooge huishuren, alle reden is otn hen ook hierin tegemoet te komen. Zij krijgen nu f 75 wat veel te laag is, aangezien zij voor het huren eener woning hier zeker niet goedkooper terecht kunnen dan f 125. Hij zou hen dus niet alleen de gevraagde verhooging wil len toekennen, maar stelt voor de voor huishuur noodige som geheel uit te keeren en dus 125 te geven, waar door de geheele verhooging dan f 100 bedraagt. Het tractement is waarlijk niet te hoog. De VoorzitterDat is 25 meer dan ze vragen De heer Buysse is er op tegen om meer te geven dan ze vragen, ze vragen voor woninghuur maar 25 meer. De heer Gross wil dan zijn voorstel wijzigen en de verhooging der jaarwedde op 75 voorstellen, voor woning huur kan het dan f 25 meer blijven. De heer BuysseMaar ze vragen slechts eene ver hooging van hun salaris met 50. De Voorzitter stemt dat toe, maar merkt op, dat ze toch nog wel liever 75 zouden krijgen. De heer Gross acht eene verhooging van het salaris der onderwijzers met f 50 van geene beteekenis, en wil meer geven. gezien dat hier nog kort geleden eene instructie is vastgesteld voor den klerk ter secretarie, waarbij aan dezen om de 3 jaren eene verhooging met f 100 tegelijk wordt toegekend. De VoorzitterMaar daarbij moet u het salaris van dien klerk in aanmerking nemen, dat verschilt nogal wat met dat van de adresseerende onderwijzers. De heer Gross herhaalt het minimum-salaris der onder wijzers, thans bedragende f 550, te willen verhoogen met 75. De Voorzitter wijst er op dat het wettelijk minimum f 500 bedraagt, dat ze hier dus reeds f 50 meer krijgen, wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen, dan krijgen ze f 100 boven het minimum en als men in de omgeving informeert. zal men bemerken dat men niet hooger gaat. De heer Gross verklaart dat er veel meer kinderen op de school zijn dan vroeger, daardoor vermeerderen de werk- zaamheden van de onderwijzers en wordt meer toewijding gevorderd. Een ruimere verhooging van salaris is dus zeker op zijn plaats. Omdat het zielental der gemeente boven de 2000 gestegen was, moest het salaris van burgemeester en den secretaris ook met f 100 verhoogd worden, als het aantul inwoners stijgt zijn er ook meer kinderen. Een grootere verhooging is dus hier ook op zijn plaats. De heer Buysse: Als u nu 75 verhooging van salaris geeft, dan genieten de ongehuwden daar ook van. De heer Gross acht dat geen bezwaar, die doen hetzelfde werk als de gehuwden. De heer Buysse is er niet voor, om de ongehuwde onderwijzers evenveel te verhoogen als de gehuwden, de wet voorziet zelf daar reeds in, door voor te schrijven dat aan de gehuwde onderwijzers vergoeding van woning huur moet worden toegekend. Bij aanneming van het voorstel van den heer Gross zouden de ongehuwden in het voordeel komen en dat vindt spreker niet goed. De Voorzitter brengt de leden ook nog onder het oog dat de onderwijzers ook nog j 50 krijgen voor de akte gymnastiek, hoewel dat geen verplichtingis; dat is destijds ook al beschouwd als eene verhooging van het salaris. Er wordt maar door 1 onderwijzer onderricht in de gym nastiek gegeven, maar ze krijgen toch allemaal de ver goeding. De heer GrossHet hoofd ook De Voorzitter: Die zeker, want die geeft het onderricht en de anderen kunnen er bij staan kijken. Als ons voor stel wordt aangenomen, hebben de onderwijzers werkelijk geen reden van klagen. Doordat ze in het bezit zijn der hoofdakte hebben zij ook reeds een hoogere bezoldiging. Wij waren voor de school meer gebaat dat een hunner in het bezit was der acte voor de Fransche taal, maar enfin, we zijn daar maar over heen gestapt om er niet altijd op te zitten vitten en stellen voor ieder eene ver- h ioging van f 50 meer voor. De heer Malotaux Sedert wanneer zijn de salarissen verhoogd 1 De Voorzitter Drie jaren geleden en toen was het ook flink geregeld in vergelijking met andere gemeenten. De heer Buysse heeft daar een lijst van vergelijking, daar is het wel op te zien. De heer Buysse erkent dat, als het tractement wordt vastgesteld op 600 minimum, er werkelijk in de provincie Zeeland weinig gemeenten zullen zijn die een hooger cijfer aanwijzen. De Voorzitter bespreekt nog de bewering dat er meer kinderen ter school zouden komen dan vroeger; dat meerder getal zal niet noemenswaard zijn. Wij zijn alien zegt hij van gedacht dat voor geleverd werk goed moet worden betaald, maar men moet ook niet overdrijveil. We moeten ook rekening houden met de menschen die de lasten op moeten brengen, waarvan alles betaald moet worden. De heer Buysse verklaart nog bezwaar te hebben". om meer te geven dan ze vragen en zeker is hij er op tegen om de ongehuwde in gunstiger positie te brengen tegen- over de gehuwden. De heer Gross handhaaft zijn voorstel; hij wijst er er daarbij nog op, dat de vergoeding voor woninghuur niet in overeenstemming is met den werkelijken toestand als die vergoeding verhoogd wordt tot f '100 moeten ze van hun salaris toch nog minstens f 25 daarvoor bijpassen. Op verzoek van den Voorzitter geeft de Secretaris lezing van een staatje, aangevende wat aan de onderwijzers zou worden uitgekeerd bij aanneming van het voorstel van Burg, en Weth., daaruit blijkt dat het hoofd van school A zou ontvangen f 1450, het hoofd van school B J 1250, terwijl deze in den loop van het volgend jaar in verband met zijn dienstjaren f 75 meer krijgt, de onderwijzers De Caluwe en Van Putte elk 1000 en de onderwijzer Bockstael f 775. De Voorzitter: Uit die cijfers blijkt dat diejaarwedden heelemaal geen evenredigheid houden met die van den ambtenaar ter secretarie, die zooeven werd aangehaald. De heer Malotaux: TJit de vergelijking met andere gemeenten blijkt dat het dan hooger is dan te Westdorpe of IJzendijke. De heer BuysseMaar nu is de levensstandaard van Westdorpe ook niet met die van Sas van Gent te vergelijken. Wat mij ook verwondert, is, dat men hier de onderwijzers van buiten de kom gelijk wil behandelen met die van binnen de kom. In andere gemeenten, waar buiten scholen zijn, zooals IJzendijke, Groede enz., is er verschil m de salarieering en dat acht ik goed. De Voorzitter: Het hoofd van school B krijgt ook 100 minder dan die van school A. De heer Buysse: Jawel, maar de onderwijzers. De VoorzitterDie hebben we gemeend maar gelijk te moeten stellen. De heer Buysse zou de positie van de onderwijzers aan school B niet willen verbeteren. Als ze de hoofdakte hebben zullen ze zeker ook wel solliciteeren naar een andere plaats, en dan zou er gelegenheid komen om te trachten daar ook een onderwijzer met acte voor de Fransche taal te krijgen, want aan die school zal ook vraag komen naar onderwijs in de Fransche taal. Erzijn daar reeds 2 menschen, die gaarne dat onderwijs voor hunne kinderen 5 zouden verlangen. De eene heeft zijne kinderen naar de kostschool moeten zenden, maar had ze dan wat langer thuis kunnen houden, terwijl de atider, die ook gaarne zijn kinderen onderwijs in het Fransch zou laten genieten, niet bij machte is ze weg te zenden. De Voorzitter: Het is jammer dat het hoofd der school geen acte voor de Fransche taal heeft. De heer Gross Dat werd niet gevraagd bij de benoeming. De heer Buysse vindt het jammer dat het zoo is, maar er is nu niets aan te doenhij is er daarom tegen de positie van het personeel aan de school in de Zandstraat te verbeterenhoe meer de Raad hier voor hen doet, hoe minder ze zelf zullen trachten verbetering van positie te krijgen door solliciteeren naar elders. De heer GrossU zoudt ze dus weg willen hebben De heer Buysse Dat is de zaak niet, maar nu kunnen wij toch niet krijgen wat we noodig hebben. De Voorzitter stemt toe, dat de gemeente veel meer behoefte heeft aan onderwijskrachten in het bezit der Fransche taal-acte, dan aan onderwijzers met de hoofd akte, want van dat laatste zal voor het onderricht in de lagere klassen weinig kunnen geproviteerd worden had een hunner de acte Fransche taal, dan kon die het hoofd bijstaan. Er blijkt, uit het aantal dergenen die er gebruik van maken, dat die lessen worden gewaardeerd. Het is bij het herhalingsonderwijs een mooie verbetering dat dit is ingevoerd en degenen die dit volgen waardeeren het meer dan de jonge kinderen die er worden naar toe gestuurd. Deze leerlingen komen meer uit eigen beweging. De heer Buysse zou daarom liever wat geld disponibel houden; het is toch niet te voorzien dat de tegenwoordige onderwijzers, met de bevoegdheid die ze hebben, op de nu bestaande voorwaarden in de Zandstraat zullen blijven men kon dan beter de 100 die men nu zou willen geven nog in kas houden, en trachten dan daarvoor later per soneel te krijgen met een akte Fransche taal. De Voorzitter: Er staat er nu een in de gemeente Zaamslag op de voordracht, maar of het lukken zal De heer Buysse: Ik heb ook gehoord dat het hoofd der school uit de Zandstraat solliciteert. Maar als men hem nu een 400 of 150 meer gaat geven, dan gaat hij niet meer weg, want zooveel kan hij elders niet krijgen. Men moet mij liier niet verkeerd begrijpen, het is vol- strekt niet mij tie bedoeling dat ik iets heb tegen den persoon van het hoofd dier school, maar het gaat hier om de zaak. We kunnen nu geen goede verbetering krijgen en het gaat toch niet aan om voor 1 of 2 man er 100 te laten lijden, zoo moet het beschouwd worden. De heer Pauwels meent dat er 1111 genoeg over ge- sproken is en dat men nu toch z'n gedacht zal moeten maken. De heer Buysse zou gaarne zien dat de zaak gesplitst werd, voor onderwijzers buiten en binnen de kom der gemeente. Als van de verste strekking brengt de Voorzitter eerst in stemming het voorstel van den heer Gross om alien f 75 verhooging voor woninghuur te geven, benevens J 25 meer aan de gehuwden. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen '1 stem. Alleen de heer Gross stemt voor. Daarop wordt in stemming gebracht het voorstel van Burg, en Weth. om de tegenwoordige regeling der salarissen te wijzigen door verhooging van het minimum met f 50 en dit te brengen op 600. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer Buysse. De heer Buysse: Nu is het voor verhooging van huis huur heelemaal afgedaan De heer Gross Ja, het is beter wat dan niets. De heer Buysse geeft te kennen dat hij zich een anderen loop der zaak gedacht had. De heer GrossDan had u een voorstel moeten doen. De heer Buysse: Het was mijn voornemen daarmede te komen als dat van Burg, en Weth. zou zijn afgestemd. De heer Grosslk had gaarne verder gegaan, maar mijn voorstel is afgestemd. 3. Verhooging jaarwedde van den lantaarnopsteker De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een verzoek van A. de Vos, lantaarnopsteker, waarin deze, wegens de toeneming zijner werkzaumheden, gepaard met de duurte der levensbehoeften verzoekt zijne jaarwedde te willen ver hoogen tot 250. De heeren Malotaux en GrossDat is f 100 meer De VoorzitterVragen is gemakkelijk, ze doen dat nogal tegenwoordig. De heer Hamelynck Er is nog al wat meer werk ge- komen en er komt nog bij, niet waar, als de lantaarns eens altijd gaan branden. De Voorzitter: Misschien krijgen we wel een andere verlichting. De heer Hamelynck Dan vervalt alles natuurbjk, maar die hebben we 'nog niet. En er is de vorige maal toch besproken, op verzoek der commissie, om de lantaarns elken avond te laten branden. De heer Buysse: Het staat vast, dat het werk voor f '150 niet gedaan kan worden, maar het is ook evenzeer waar, dat het werk niet deugt. De Vos heelt er slecht op gepast, hij doet er feitelijk niets aan, om de verlichting in orde te hebben. Ik zou hem wel verhooging willen geven, ,.iaar alleen op voorwaarde dat hij zijn werk beter doet. De Voorzitter geeft te kennen dat dt man al meermalen gewaarschuwd is, maar zonder goed resultaat het is echter zoo dat de een er ook al wat gladder by staat dan de ander. lie heer Pauwels zegt ook dat De Vos slordig op zijn Wt|Ve 'voorzitter: We zijn er niet aan gebonden hem te houden, als het niet betert. De heer Hamelynck verklaart dat het meermalen is voorgekomen dat de lantaarns 111 de Statiestraat al gedoofd waren voordat de menschen van den trein waren gepas- seerddat is in strijd met het genomen besluit. De Voorzitter weet daarvan niets, want hij gaat daar des avonds niet naar kijken. n De heer Pauwels deelt mede den lantaarnopsteker daar- over te hebben onderhouden, maar die ontkende dat by de lantaarns te vroeg uit doettoen spreker antwoordde dat daarover geklaagd werd, zeide de man dat het mi. - schien eens kan voorgekomen zijn met de eene lantaarn, staande bij Visser, maar dat by met de andere wacht tot de van den trein komenden naar huis zijn. bpreker moet ook zeggen dat de lantaarns slecht branden De heer Hamelynck meent dat °e °s misschmn be int met het dooven "der lantaarns als hij na den trein, die tegenwoordig nogal eens laat aankomt menschen uit de statie ziet komen, maar als de etrsten er uit komen zijn ze nog niet allemaal gereed,voot degenen die nog eerst goederen moeten declareeren duurt het eenigen tijd eer ze klaar zijn. von De Voorzitter stemt toe dat er na het aanko™e" a" den trein no" een geruimen tijd verloopt, eer de laatste menschen h«°fwaarts° zijn gekeerd, en due.met het uitdoen Hor lantaarns laneer zou moeten worden gewacht. Le heer Pauwefs zou hem eens schriftelijk op zijn plichten WiDe" Voorzitter ziet daarin geen nut, daar de man niet kaDeehe"er Pauwels: Hij kan wel een request aan den -»-» uy ue ueeren

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 10