!'1 Ter Neuzensche Courant. 8. om Dinsdag 5 Dec. 1911. No. 5694. T"^7"iEI3H3ZOEl BXj-A IP- Gemeenteraad van Ter Neuzen, .9. Benoeming ambtenaarvan den Burgerlijken Stand. De Voorzitter verzoekt de leden te willen overgaan tot de benoeming vail een amhtenaar van den Burgerlijken Stand, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overly den van den heer W. S. J. Dieleman. Het is eene vacature van een ambtenaar die optreedt bij ontstentenis der dienstdoende ambtenaren voor het voltrekken van huwelijken. 10. Verleggen van een uitweg over gemeentegrona. De Voorzitter doet mededeeling van een verzoek van het R. K. Kerkbestuur te Ter Neuzen, om toe te laten den doorgang door de poort van den stadsgrond, tusschen de Donze Visserstraat en het land der kerk, welke poort zich bevindt aan het westeinde der Verbindingsstraat, voor den huurder van dat bedoelde land (weide), waardoor zou worden voorkomen dat het vee, t welk naar of uit die weide wordt gestuurd, otigelukken kan veroorzaken.onder de kinderen die aan de oostzijde de bijzondere school bezoeken. 11. Verzoek van de afdeeling Ter Neuzen van den Nederlandschen Oeheel-Onthoudersbond om gebruik van een Schoollokaal. Zie verder het Eerste Blad. ZEETUDINUEN. Van 1 tot en met 3 Dec. e Van 1 tot en met 3 Dec. werden door de Oostsluizen alhier 85 binnenvaartuigenj op- en 73 afgescbutdoor de Westsl. 52 op- en 34 afgeschut. Vergadering van Donderddg 30 November 1911. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemees*er Ainwezig de heeren Visser, Dees, Wieland, Mocg r De Jager Scheele, De Bruijne, Donze Eyke en Nan Borssum Waalkes, lato ook^de^ heer De Feytei Verzoek van het bestuur der hrmente-Brandweer verhooging van de vergoeding voor ververschmgen. De Voorzitter doet mededeeling van een schryven van het bestuur der Gemeentelij ke Brandweer, waann dit te kennen geeft dat in de vergadenng van haar bestuur 9 tecen 4 stemmen werd verworpen, een yoorstel om^zich tot den Raad te wenden met een verzoek salaris toe te kennen aan brand- en onderbrandmeesters, welke ve - werning vooral voortkwam uit de bedenking, dat eene eenigsz'ins beduidende vergoeding van diensten te hooce k°DaareZntegenr°werd met 8 tegen 5 stemmen aangenomen een voorstel om den gemeenteraad in over"ebg'"^tbetegneVder eenme te^emoetkoming te verleenen aan de beambten der brandweer, door den post ververschmgen te verhoo^en van 50 tot 150. Het bestuur zou daarbij de be- voeo-dheid moeten hebben om, evenals nu, over de be- stemming van dien post naaj- welgevallen te beschikken Op-emerkt werd dat in Vlissingen ongeveer evenveel bestuursleden zijn als hier, en dat 150 «mrdt urtgekeerd verder; dat het aantal beambten te Ter Neuzen nu groote, jg dan in vneaB iWPt f.°dev U"% 'ortv'erhoogd bl'eef. M in y e, Het bestuur brengt dit ter.kenms van den Raad in het vertrouwen dat dgze bereid *zal worden gevonden deze !%zaak nader te bespbeken en af te behandelen. De heer Wieland vraagt hoe men zoo over'die vei- oging gaah spreken is, is er lets b|zonders gebeurd De Voorzitter antwoordt hem dat die zaak ter spra \gekomen toen, naar aanleiding van den brand op de f aan alien die daarbij Waukzaam geweest zijn, aan de asten der gemeente, de Vrywillige Brandweer, en der militairen, iets is uitgekerji'd, doch alleen de irandmeesters niets ontvingfen. l'oftn is in den RaadI ook iprdken aan hen iets uit te keeren, maar men kon er o^ei m voor vinden, waarom men in afwachtmg bleef van een nader verzoek, dat missehien den weg kon wijzen. Een hezoldigd ainbt wilde men van de functie van brand- nieester niet inaken, maar.er werd toen ook algesproken over den post voor ververscliingen, om die te verhoogen en daarop komen ze nu terug. k Bur» en Weth. achten echter den tegenwoordigen post fooV ververscliingen hoog genoeg, vermeerderen kan men hie altiid en Burg, en Weth. zijn van meening datwanneer het bedrag werd verhoogd tot 150 en het bestuur der Brandweer daarover vrij kon beschikken, het een yermomde bezoldiging zou worden, daar dan, als het geld met aan ververscliingen werd gebruikt dit aan geld onder de brandmeesters zou worden verdeield. Dat is iets wat de brandmeesters blijkens hun schryven zelf ook met willen. Nadat den heer Wieland op zyrf vraag hoeveel brand meesters er zijn is geantwoprd dat het college van brand meesters uit 18 personen bestaat, merkt hij op dat men beetle omzichtig moet zijn, want ze krygen nooit vergoeding en de tijd dat men wat gedaan krygt rneer. dat het verzoek aan den maar De gingi een eenige voor niets, verdsvijnt rneer en De heer De Jager wijst er op Raad wordt gedaan met ineerderheid van stemmen dat er waarschijnlijk ook wel een sterke mmderhem is u-eweest, die er niet mede instemde. B De Voorzitter: Het besluit is genombn met 8 tegen 5 stemmen, er waren dus 13 van de 18 leden van het col lege aanwezig, dat was een tamelyk onvolledige vergade ring. Bet Dagelijksch Bestuur der Brandweer is tegen de Ttrekking van het verzoek. De heer EijkeZe vragen het met voor verhooging van de uitgaven voor ververscliingen, maar om er vry over te kunnen beschikken. Voorzitter: Dan wordt het een vermomde bezoldi- want als dan b.v. maar f 30 aan ververschmgen zou worden besteed, dan zouden de overschietende /120 pe- WaTlktTltaagt'of het bestuur der brandweer dlDTJVooTzhndi'ert'Na brand en na elke oefening en voorts alSDe'etiieer Waalkes informeert naar de kosten der ver verscliingen voor de leden van den Raad tijdens de ver- ^ife'voorzitter zal dit laten onderzoeken. De heer Visser geeft liierna lezing van de over deze zaak van het Bestuur der Brandweer ontvangen correspon dent^ reeds vroeger in verschillende vergadenngen mede- S' Bmg." en Weth. achten den tegenwoordigen post voor ververschingen voldoende en het bestuur geeft in zyn laatste scbrijven zelf te kennen geen bezoldiging te be- doelen, vandaar het afwijzend voorstel. Meenen de leden ecliter dat wel eene vergoeding moet worden uit.gekeerd. dan dient daartoe een voorstel te worden gedaan. De heer De .lager merkt op dat de gemeentebegrooting nu pas is vastfeesteld, en zou nu maar eens willen wachten tot het volgend jaar, dan kan ieder zyn gedachten er nog eens over laten gaan. De heer Visser verklaart dat het voor Burg, en \N eth. niet zoo gemakkelijk was een voorstel te doen. Het Dagelijksch liestuur van de Brandweer meent zelf dat het niet noodig is, en dat was voor Burg, en Weth. een reden om dit voorstel te doen, anders waren zy missehien nog wel met een ander voorstel gekomen. Er werd in hunne vergadering ook over salarieering gesproken, maar daar van kwam men terug, omdat dit aan de gemeente te veel zou kosten, dat zou op een bedrag van acht a negen hondeid gulden hebben gekomen. De heer Wieland merkt op dat ze, naar hem bekend is, nog nimmer in hunne uitgaven voor ververscliingen beperkt zijn, als het in plants van J oO eens J 60 ge- worden is heeft de Raad nog nimmer aanmerkingen SeDeaheer Donze: Wat verstaat het Bestuur der Brand weer onder ververschingen. De heer Dees moet, vooral na deze vraag, aandrmgen op beperking van de discussie over dit onderwerp, want -F mtbreidins; kunnen daardoor zou deze eene ongewenschto uitbreidin kriigen, en dit zou hem vooral spijten voor die leden van het bestuur der brandweer die aan het doen van het verzoek niet hebben medegewerkt en met den tegen woordigen ioestand tevreden zijn. Als men zou gaan bespreken wat het bestuur onder ververschmgen verstaat, dan kan men verder gaan en daar ook critiek op uit- oefenen, wat op een of andere wyze een der brand meesters zou kunnen treffen. Dit zou hem spyten. lly zou er daarom hierop niet verder willen mgaan; het was ook iets dat het Dagelijksch Bestuur der Bnmdweer vreesde, dat het dien weg zou opgaan en het heeft daarom verzocht, dat te trachten te voorkomen. Wanneer het bestuur der Brandweer willekeurig over het bedrag zou willen beschikken, zou dit zyn in stryd met liaar eerste besluit, want dan zou het worden een vermomde bezoldiging. Dat laatste wilden ze met omdat ze meenen dat ze niet kunnen betaald worden, daar dit voor de gemeente te duur zou worden en als het toch maar een fooi blijft, achten zij het beneden hunne waardig- lieid die aan te nemen. Het Dagelijksch Bestuur gaf echter in met Burg, en Weth. te het bleef zooals het was. Moest nu het bedrag van 50 voor ververschingen eens wat te gering blijken te zijn, dan zou tegen overschryding daarvan toch geen bezwaar worden gemaakt. de conference kennen dat het liever had dat A. H. De heer Wieland vraagt of de Raad "dat niet aan lieu zou kunnen te kennen geven, dat men er nog rummer over gevallen is en dat nooit zal doen als was het ook dat er eens een /2o rneer werd uitgegeyen. De heer Eijke noemt dat een gevaarlyk standpunt. De heer Waalkes, die intusschen een opgaaf kreeg van de kosten der vertering van de raadsledert, deelt mode dat die kosten uitkomjen op ongeveer 35 cent per lid en per vergadering; hij zou dat bedrag ook voor de leden van het Bestuur der Brandweer willen beschikbaar stellen. De heer Dees zou het maar willen laten zooals het nu is. De heer Moggre zou het ook verkeerd achten om te kennen te geven dat de Raad bet niet zoo nauw zal nemen., De Voorzitter is het daarmede eens. De heer Waalkes stelt voor om per lid en per verga dering die ze bijwonen 40 cent toe te kennen. De heer Eijke steunt dat voorstel. De heer Scheele vraagt of ze dan nog met achteruit zouden gaan. Zouden ze dan wel aan een bedrag van 50 komen Opgeinerkt wordt dat dit van het aantal vergadenngen Z8.1 ctfhsiiiSGn. De heer Donze Dan zouden ze wel om den anderen dag kunnen gaan vergaderen. De heer Waalkes meent dat men dat aan tiet bestuur der Brandweer moet overlaten en die daarin vertrouwen schenken. De heer Wieland kan daar ook al zijn steun aan geven, hii is voor alles in staat. De Voorzitter wijst er op dat het bestuur ieder jaar eene begrooting indient, daarop komt die post voor ver verschingen voor, en als het nu meent dat het te wemig is zou het een hooger bedrag kunnen voorstellen. Dan kan de Raad altijd nog te kennen geven of hij daarmede instemt ja dan neen. De heer Moggre vindt dat standpunt verkeerd, men moet dat niet aan hen overlaten. .De Voorzitter: Dan zouden we het overlaten aan d, bescheideitheid van het bestuur der Brandweer. De heer Moggre acht dat niet goed en zou dan liever zien dat de Raad zelf het bedrag verhoogt. De Voorzitter stemt toe, dat de regeling voorgesteid door den heer Waalkes ook eene goede is, daar het bedrag dan uit de presentielijst gemakkelijk te controleeren is^ De heer De Jager beveelt aan aanneming van het voorstel van Burg, en Weth. Is het dan noodig, zoo kan er later nog wel eens op teruggekomen worden. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Moggre. De Jager, Scheele, De Feijter, De Bruijne, Donze, Visser en Dees; tegen stemmen de heeren SVieland, Eijke en Waalkes. Aanbevolen worden ter benoemjjig de heeren Donze en L. C. Wabeke. De heer Donze wordt benoemd met 6 stemmen. 4 stemmen zijn uitgebracht op den li'eer Wabeke en 1 briefje is bianco. Om het genoemde doel te bereiken, zou in dat gedeelte van de schutting, die door de gemeente zal worden her- steld, een poort dienen te worden aangebracht, groot ge noeg om er kar en paard te kunnen laten in- en uitdraaien. De planken en palen die daar voor de schutting door het gemeentebestuur zullen worden aangewend kunnen ook voor die poort dienen, maar de bewerking er van tot poort (inbegrepen, slot, sleutel en scharnieren) zal door het kerkbestuur worden vergoed. De gomeente-bouwmeester, in wiens handen dit verzoek is gesteld, adviseert de vergunning te verleenen tot weder opzeggens onder voorw.aarde dat de kosten voor het be- werlTen der poort in de schutting, met het hang- en sluitwerk komen voor rekening van het R. K. Kerkbestuur. voor wiens rekening ook blijft het onderhoud, Vnet het zoo noodig vernieuwen van het in sub 2 kedoelde hang- en sluitwerk, terwijl het tevens zorgt dat deze poort en de poort aan de Verbindingsstraat goed en voldoende ge- sloten blijven. Burg, en Weth. stellen, in overeenste>mming met dit advies voor de gevraagde vergunning voor het halen en brengen van vee en van karren, paarden van en naar de weide van het R. K. Kerkbestuur, door of vanwege den huurder van het land, te verleenen onder de in dit advies genoemde voorwaarden, o. m. ook nog onder de bepaling dat ter erkenning van het eigendomsrecht der gemeente eene jaarlijksche retnbutie zal worden betaald van J en door den aanvrager eene op zegel gestelde verklaring moet worden ingezonden, waarnit van de aanvaarding dezer vergunning blijkt, terwijl bij het eindigen der ver gunning door den verzoeker op verlymgen van Burg, en Weth. alles weer in den ouden staat moet worden hersteld De Voorzitter stelt voor om aan de voorwaarden nog toe te voegen dat opzegging der vergunning een half jaar te voren moet geschieden en dat ook de poort die den gang aan de Verbindingsstraat afsluit door den verzoeker zal worden onderhouden, daar die ook door het gebruik dat daarvan zal worden gemaakt, verslijt. De heer'Eijke beveelt ook aan in de voorwaarden te zetten dat de poort over het erf moet draaien, en niet over gemeentegrond. De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar, al acht hij het niet noodig, omdat omschreven is dat de poort modt worden gemaakt ten genoege van Burg, en Weth De heer Eijke merkt op dat die bepaling door de Provincie voor verzoeken om uitweg ook steeds wordt ingelascht en het is duidelijker als dit met ronde woorden in de vergunning staat. De Voorzitter heeft geen bezwaar om het ook op te nemen. De heer Moggre maakt aanmerking op de voorgestelde retributie. Hij meent dat vroeger in een ander geval, bij het leggen der buizen voor de wasscherij, aan den heer Thielman 2,50 is gevraagd. Hij zou dat dan hier ook willen vragen. De Voorzitter is van meening dat men in dit opzicht niet alle gevallen gelijk kan behandelen. Dit hangt af van het daarbij betrokken belang der gemeente en dat van den verzoeker. Bij het geval van den heer Thielman betrof het verder den openbaren weg, wat hier niet het geval is. De heer De Jager merkt op dat hier ook nog de be paling gemaakt wordt van het onderhoud van de twee poorten, door den verzoeker, wat de condities dus al zwaarder maakt. De heer Thielman heeft geen onderhoud te zijnen laste. De heer Visser zou het onraadzaam en ook onbillijk achten, in verband met de welwillendheid die de gemeente van het R. K. kerkbestuur bij het onderhoud der schutting ondervindt, bezwarender bepalingen te stellen. Er wordt in de vergadering ook twijfel geopperd, of voor het zooeven aangehaald geval der stoomwasscherij de retributie ook wel hooger dan 1,gesteld is. De heer Moggrd geeft te kennen dat in dit geval zijn betoog geheel verandert, maar overigens zou hij er voor zijn overeenkomende zaken op dezelfde wijze te behandelen Is het thans aan de orde zijnde geval van anderen aard, of zijn er motieven om dit anders te behandelen, dan kan hij zich daar zeer goed bij neerleggen. De Voorzitter merkt op dat het ook gedauu wordt in het belang der kinderen, die de bijzondere R. K. school zullen bezoeken. De heer Eijke vraagt of het onderhoud van het terrein binnen de poort, voor zoover die voor het aangevraagde doel zal worden gebezigd, ook niet voor rekening van den verzoeker behoort te worden gebracht. De Voorzitter stemt toe, dat dit er ook in behoort, doch deelt mede dat Burg, en Weth. voornemens zijn het ter rein binnen de poort wat te verharden met oude klinkers en straatkeien die elders niet rneer gebruikt kunnen worden, dan zal daaraan niet veel onderhoud meer zijn. De heer Eijke acht dat een goed voornemen, want anders zou het wel kunnen dat er, door het gebruik dat van de poort gemaakt zal worden, spoedig klachten zouden komen over den slechten toestand van het terrein met verzoek om dat te veranderen. Nadat de door den Voorzitter besproken en ook de door den heer Eijke aangegeven bepalingen in de voorwaarden zijn opgenomen, wordt het voorstel van Burg, en Weth. om onder de gestelde voorwaarden het verzoek in te willigen, met algemeene stemmen aangenomen. waarvan onaangename ervaringen het gevolg zijn. Het hoofd van school C, het streven van De Voorzitter doet mededeeling van een ingekomen adres van het Bestuur der afdeeling Ter Neuzen van den Algemeenen Nederlandschen Geheel-Onthoudersbond welke daarin te kennen geeft dat door hunne vereeniging eene afdeeling is opgericht van jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar, welke vereeniging als een onder-afdeeling is te be- schouwen dat het voornernen bestaat aan de leden van deze onderafdeeling onderwijs in het alcoholvraagstuk te geven, waartoe een cursus zal worden georganiseerddat echter een geschikt lokaal, waarin deze cursus gehouden kan worden voor de vereeniging zware financieele kosten zou vorderen; dat de kas der vereeniging die kosten niet kan dragen, en ook de leden geen meerdere contributie kunnen betaten, redenen waarom adressante den Raad beleetd verzoekt toe te staan, dat deze cursus, welke iedere week 14 uur zal duren, in een lokaal van een der lagere scholen zal worden gehouden, zonder dat de vereeniging daarvoor vergoeding moet geven. Dit verzoekschrift is gesteld in handen der hoofden van de scholen, welke alien voorstellen daarop afwijzend te be schikken, aangezien de minder goede controle die meestal op de deelneiners aan zuike cursussen kan worden "°- houden, kunnen zijn. Het hoofd van den Bond in dezen prijzenswaard achtende, wijst op de ervaringen in zijne school opgedaau door deze beschikbaar te stellen voor het houden van landbouwcursussen en stemmingslokaal, in verband waarinede gerust kan gezegd worden de school mag alleen gebruikt worden voor het doel waarvoor ze wordt gebouwd. Naar zijne meening behoeft de vereeniging echter niet te worden teleurgesteld, daar de vroegere ambtswoning van school C niet iederen avond gebruikt wordt voor het geven van landbouw- onderwijs, zoodat z. i. dat gebouw als aangewezen is voor dit soort maatschappelijk werk. Burg, en Weth. stellen op grond van de ontvangen adviezen van de hoofden van scholen voor het verzoek af te wijzen. De heer De Jager wijst er op dat het hoofd van school C een ander lokaal noemt dat aan adressanten zou kunnen worden afgestuan. De Voorzitter erkent dit, adressanten vragen echter een schoollokaal en dat meenen Burg, eu Weth. dat niet kan worden afgestaan. De heer De Jager is het daarmede eens, maar vraagt of het dan geen aanbeveling zou verdienen adressanten te kennen te geven dat ze een ander verzoek kunnen doen en dan geholpen zullen worden. De Voorzitter weet dit niet en herinnert dat de oude onderwijzerswoning van school C vroeger reeds ter be- schikking van die vereeniging is gesteld voor vergader- lokaal, maar dat deze het niet accepteerde, omdat 10 huur, voor vergoeding wegens vuur, licht en schoonhouden werd gevraagd. Ze zullen echter spoedig met de hier gehouden discussie op de hoogte komen en kunnen dan zien wat hun te doen staat. Spreker zou daarom nu het verzoek eenvoudig willen afwijzen. De heer De Jager merkt op dat nu weer gesproken wordt over de kosten van onderhoud, vuur en licht, maar vraagt op welke conditie het lokaal voor den landbouvvcursus wordt disponibel gesteld. Moet daarvoor ook betaald worden De heer Visser antwoordt dat het daarvoor gratis wordt afgestaan, maar dat maakt eeu verschil, dat wordt als onderwijs besehouwt. De heer De Jager is het er mede eens dat, hoe nuttig de vereeniging ook is en met hoeveel succes ze ook werkt, het verzoek om een schoollokaal niet voor inwilliging vat- baar is, maar het andere lokaal zou hij beschikbaar willen stellen. De heer Eijke stemt daarmede in, hij acht het onder wijs in het alcoholvraagstuk een zeer nuttig onderwijs. De heer WaalkesMits vergoeding wegens vuur, licht en schoonhouden. De heer MoggreDaarvoor konden ze het vroeger ook krijgen, maar daar zijn ze toen niet op in gegaan. De heer WaalkesMissehien zijn ze nu beter bij kas. De Voorzitter merkt op dat de kostende prijs van het gebruik moeilijk is te berekenen. Het schoonhouden loopt onder het onderhoud van school C. Is het droog weer dan zal er door dat gebruik niet veel onderhoud zijn, tenzij de jongens veel op den vloer zouden spuwen of papiertjes neerwerpen. Er is moeilijk een bedrag voor te ramen. De heer DonzeIk zou er maar f 10 voor vragen. De heer Wieland Dat is niet te veel. De heer Moggre Maar vroeger wilden ze het er toch niet voor geven. De heer Wieland Ik zou graag zien dat ze over dat lokaal konden beschikken. De VoorzitterHet schijnt dat ze niet erg bij kas zijn. De heer De JagerZe willen er maar I4 uur per week gebruik van maken. De heer WaalkesDan kunnen de kosten van vuur en licht ook niet zoo groot zijn. De Voorzitter stemt dat toe en herhaalt dat het schoon houden tegelijk met het schoonhouden van school C ge- beurt. De heer Waalkes Dus dat gebeurt nu ook Dan zou ik het lokaal maar geven. De heer Eijke meent ook dat men der vereeniging die concessie wel mag doen, zij werkt nuttig. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. in geenen deele het nut der vereeniging willen betwisten zij hebben echter te letten op het verzoek en zij meenen dat dit niet kan worden toegestaan. Zij hebben er echter wel geen bezwaar tegen om de oude woning beschikbaar te stellen, als de Raad dit nu aanstonds te kennen wii geven. Wat zal er dan echter voor moeten worden gevraagd 5 of 10 Ze zijn echter niet ai te best bij kas. De heer Eijke: Ik zou /5 vragen. De heer Visser acht dat ge^n bedrag, dan kan men het beter gratis afstaan. De heer WaalkesTegen den kostenden prijs. De Voorzitter: Die is niet juist te bepalen. De heer DeesAls men f 5 wil voorstellen, kunnen we het beter gratis geven. Daar is ook wel wat voor, op grond dat het een nuttige vereeniging is. Hij zou het maar gratis willen geven. De heer Eijke Daar ben ik ook voor. De heer Donze acht dat een gevaarlijk standpunt, er kunnen ook andere, even nuttige vereenigingen komen. De heer DeesDan zou ik het ook doen. De Voorzitter kan mededeelen dat er door de Nieuwjaars- commissie naar dat lokaal gevraagd is, maar verder kan hij daarvan niets zeggen, daar er van haar nog geen ver zoek op zegel is ingekomen. De heer De Jager (voorzitter der Nieuwjaarscommissie) deelt mede dat de commissie voor hare bedeelingen een drietal lokalen op het oog had en daarover in onderhan- deling is getreden met de vereenigingen die daarvan eigeriaar zijn. Er zijn echter nog geen antwoorden inge komen, hij kan er dus op het oogenblik nog niets van zeggen, of de commissie van de oude onderwijzerswoning gebruik zal wenschen te maken. De VoorzitterDan kan het inkomen van een verzoek nog worden afgewacht, er moet binnenkort toch nog eens vergadering gehouden worden. De heer Waalkes zou het veiligst achten het gebruik te verleenen tegen vergoeding van den kostenden prijs voor de uitgaven die het gevolg zijn van het gebruik. De heer Eijke: De Nieuwjaarscommissie moet ertoch geen vergoeding voor geven als zij het gebruik van het lokaal verkrijgt? De Voorzitter: Neen, dat is iets dat van de gemeente uitgaat. De heer Waalkes zou voor de vereeniging den kostenden prijs willen vragen. De Voorzitter: Die is niet te berekenen. De heer Wieland Als we 5 vragen is het geen be zwaar, kan de vereeniging dat zelf niet betalen, dan kan zij toch licht een vijftal personen vinden, die haar er elk f 1 voor willen gevendan is zij al gedekt. Dat is ge makkelijk. Ik heb onlangs nog een boerenzoon in dien zin ook een wenk moeten geven. Maar ik zou er wel voor zijn dat ze een bepaalden dag aangeven om er over te beschikken, want als ze dien dag willekeurig stelden, zouden ze er ten slotte voortdurend het gebruik van hebben. De VoorzitterWe zouden missehien ook als voor- waarde kunnen stellen dat ze zelf voor de schoonmaak moeten zorgen, want er zijn ook meisjes bij en die willen de zorg daarvoor missehien wel op zich nemen. De heer De Jager geeft in overweging bij wijze van proef het lokaal voor 1 jaar gratis af te staan, dan kan men eens zien hoe het gaat. De heer Dees gevoelt daarvoor ook wel wat. De heer WaalkesAls men het aan deze vereeniging gratis geeft moet men dat ook aan andere vereenigingen doen. De heer EijkeHet maakt loch verschil, welke ver eeniging het betreft. De heer De Bruijne is er ook voor om de besproken lokaliteit gratis af te staan voor het geven van den cursus in het alcoholvraagstuk, een zaak die zeker de aandaeht waard ishij zou die niet anders willen behandelen dan de landbouwcursussen. De heer Visser meent dat er toch wel eenig verschil blijft in de landbouwcursussen en het doel waarvoor thans een lokaal gevraagd wordt. Van de landbouwcursussen is het bekend dat die zullen gegeven worden door gediplo- meerde onderwijzers, in elk geval door bevoegden. Maar van dezen cursus weet men niets, ook niet of de leider wel in staat zal zijn de orde te bewaren. In de vergadering wordt het woord politie genoomd, naar aanleiding waarvan de Voorzitter opmerkt dat het niet zou aangaan om daar ten tijde dat de cursus plaats heeft een politieagent te posteeren. Na overleg met de wethouders doet de Voorzitter namens Burg, en Weth. het voorstel om het verzoek der ver eeniging af te wijzen, maar de voormalige onderwijzers woning gratis ter beschikking der vereeniging te stellen als proef voor den tijd van een jaar, mits de gemeente zich voorbehoud het gebruik op te zeggen, wanneer de omstandigbeden dit zouden noodzakelijk maken. De heer Donze wijst er op dat het Bestuur der ver eeniging spoedig genoeg uit het verslag in de courant met de discussie in kennis zal komen. Willen zij dan van de oude onderwijzerswoning gebruik maken, dan kunnen ze dit vragen. Hij zou daarom het tegenwoordig verzoek eenvoudig afwijzen en dan het verder beloop der zaak afwacliten. Er is dan toch nog tijd genoeg. De vraag is toch ook: of ze dat gebouw wel willen hebben. De heer Eijke Ja, dat willen ze ook hebben, dat is tegen mij gezegd. De heer De Jager zou het ook goed vinden dat de be paling gemaakt wordt dat het, wanneer er wauorde moeht blyken te heerschen. kan worden opgezegd. De VoorzitterHet was toch missehien maar 't best het verzoek af te wijzen en dan af te wachten wat de vereeniging doen zal. De heer Visser stemt daarmede in, opmerkende dat er dit jaar toch nog eene raadszitting moet worden gehouden. Het oorspronkelijk voorstel van Burg, en Weth. tot afwijzing van het verzoek wordt alsnu in stemming ge bracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemmdh de heeren Moggre, De Feijter, Donze, Waalkes, Visser en Deestegen stemmen de heeren Wieland, De Jager, Scheele, De Bruijne en Eijke. De Voorzitter: Welnu, nu kunnen ze met een nieuw verzoek komen. De heer Dees Zeker, en dan kunnen we er nog een uurtje over praten ii hi VliAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. Vuur 'ITen- fteuzen 1 1 Eng. 8.8. River Lagan 2272 Londen stukg. 2 idem River Thames 2242 idem idem 3 idem River Scheldt 2199 idem idem an Ter Kenzem I Eng. s.s. Cedarwood 1815 Londen ledig 2 idem River Lagan 2272 idem stukg. Voor 4-eut t 1 Eng. 3msch. Polly Emely 453 Par pijp aarde Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. idem Ronan 3391 Granger*. kolen Duitsch s.s. Minerva 3557 Pommerin erts 2 Eng. s.s. Trader 764 Yarmouth haring idem Don 2658 Goole stukg. Dees. s.a. Guldborg 4442 Riga idem 3 Eng. s.s. Deniside 931 Rotterdam ledig idem City of Cork 3847 Dublin stukg. Rasa. a.8. Gen. Radetzky 6000 Riga idem Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen idem idem Juno 2562 Hull idem Ned. s.s. Friesland 1789 Goole kole* Van tfJent t 1 Ned. s 8. Ottoland 4460 Hull ledig Zweed. s.s. Ran 4591 Sunderland idem Eng. s.s. Astrologer 2800 Leith stukg. Duitsch 8.8. Anna 34.03 Grangem ledig 2 Deen. s.s. Amalienborg 3803 Blyth idem Eng. 8.3. Fulmar 3593 Liverpool atukg. idem Ronan 3391 Leith ledig idem Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Amulet 2850 Leith idem Noor. s.s. Hansa 3186 Methil ledig Duitach a.8. Lisbeth Cords 2557 Dordtrecht idem Rugs. s.s. Finland Trader 3632 Hull idem 3 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Zweed. s.s. Everilda 3893 Blyth ledig Van Selzaete s 2 Eng. s.3. Commercial 321 |Havre ledig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5