-.- - De waarschuwing der nieren. Hoog water getij te Ter Nenzea. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Hulst, 4 Dec. 1911. Rotterdam, 4 December. Binnen 1. Granen. Tarwe iets lager. Aanvoer van overige graansoorten van weinig be- teekenis. Meel onveranderd in prys. Rogge- bloem beter gestemd met eenige vraag. Men noteertTai>we per hectol. goede 7,50 a 7,75. Puike 8,50mindere 6,75 a f 7,Tarwe per 100 kilo Essex 10, a 11,overige soorten 9,a 9,80. Rogge per hectol. f 6,25 a f 6,75 en per 100 kilo 7,25 a 8,Wintergerst per hectol. 5,75 a 6,Zomer 5,50 Chevalier 6,— a 6,50 Gerst per 100 kilo 8,— a f 9,25; Chevalier 9,50 a 10,50 en extra daarboven Haver per hectol. 4,a 4,75 extra 5,— a 5,50 Haver per 100 kilo 8,50 a 9,25Paardenboonen 7,75 a 8,20Witte Boonen 21, a 23,Bruine Boonen ronde 22, lange y 17,a /IS,Kroonerwten /15,— a f 17,gewone groene 13,a y* 14, Yoedersoorten f 7,50 a f 8,Kanariezaad 9,a 10,en per 100 kilo 14,—r a 14,25. B u i t e n 1. Granen. Tarwe bepaalde zich tot het aanbod vooral uit Argentinie. Rusland houdt de prijzen nog hoog. Rogge iets beter. Mais en Gerst willig. Rijst kalm. Grutten lager. Tarwe per 2400 kilo f 195 a f 220 Rogge Helena per 2100 kilo 172 Gerst Zwarte Zee f 164 a 166 Donau 170 Amerik. Mais mixed f 174Odessa f 165 per 2000 kilo Boekweit 177 dito Grntten 235 per 2100 kilo Haver 7,50 a 8,50 per 100 kilo. Meel. Prima inlandseh en prima Belgisch 13,25 a 13,75 le soort inl. en le soort Belgisch 12,25 a 12,75 Zeeuwsch patent 13,25 a /13,50; Ongebuild /ll,75; Prima Duitsch patent 13,25 a /13,50 Extra puik Hongaarsch 20,— a/21,—prima Amerik. patent 13,50 a 14,25; le soort 12,i5 a 13,25 2e soort Bakers 11,50 a 12, Inl. Roggebloem 10,50 a 11,75; Duitsch 10,— a 10,50 per 100 kilo. ".■Run der prijzen 72 a 83; Ossen 70 a 80; Stieren 62 a 68; Kalveren 95 a 115; Schapen 42 a 50Varkens 48 a 53 cents per kilo. Melkkoeien 145 a 265 Kalfkoeien 165 a 280 Stieren 120 a 260 Vaarzen/110 a /160 Piuken /100 a /110; vette kalveren 60 a /110; fokkalveren /20 a 24; grask. /40 a /60 nuchtere 12 a 14; Biggen 13 a /15, alles per stnk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen 3,40 a 3,80 Z. Eigenheimers 2,75 a 3, Brielsche 4,Geldersche 3,50 a 3,75 Bravo's 3,50 Drielingen 2,20 per mud. Boterprijzen in vaten 59 a 66, stukken van 1/2 kilo 82'/3 a 85 cent. Zoetemelksche kaas 36 a /43 per 50 kilo. Leidsche kaas 96,a 114, per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 6,40 a 6,60 Prima veilingseieren 8,a /10,50. Buitenl. 5,25 per 100 stuks. Zeeuwsche Ajuin 4,20 per 60 kilo. V 1 a s. Blauw Hollandsch 2,50 a 3, Holl. geel /2,60 Zeeuwsch wit /1,80 a 2,20 per steen. L ij n z a a d hooger. Voer/19,a/19,50; Zaai 12,a 13, Koolzaad beste 19,a 19,50 per 100 kilo. Karwijzaad /15,a/15,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 10,50 a 11,15, Antwerpen 19s/4 fr. Per kan 8 a 81',; cent. Java-koffie in balen gewone soorten 51 goede Santos 43 cents per half kilo. Beetwortel-suiker vast 183'/8. Geraffineerde traag. TeP Neuzen, 4 December. Roter per 1/3 K.G. 0,65. Eieren 26 stuks 1,50. Axel, 2 December. Eierveiling V. P. N. Aanvoer kippeneieren 475 stuks, prijs 8,35. Aanvoer eendeneieren 125 stuks, prijs 5,50. Antwerpen, 2 December. Chilisalpeter vast, loco fr. 23,85, per Jan. fr. 24,30, per Febr./Maart fr. 24,70, per Maart/April fr. 24,75. VEERANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,50 tot fr. 1,75, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,20 tot fr. 2,40 per kilo, geslacht vleesch schapen van fr. 1,20 tot fr. 1,40 per kilo, geslacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,00 tot fr. 1,15 volgens kwaliteit. AANBESTEDING. Op Woensdag 20 December 1911, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provineiaal Bestuur te Middelburg van Het herstellen der schade, toegebrackt door het stoomsehip „Kkalif" aan het Leugenaarshoofd te Vlissingeo, behoorende tot de Rijkszeeweringen in de provincie Zeeland. (Raming 12950.) Abnormale verscbijnselen der urine en moeite bij de loozing, blazen onder de oogen en zwellingen der ledematen, graved, rhumatische aandoeningen, pijn in den rug en de lendenen. slapeloosheid, aigematheid, voortdurend hoofd- pijn. Dit zijn kenteekenen, die niet veronacht- zaamd mogen worden. Want zij zijn waarschuwingen der natuur, dat de nieren het bloed niet behoorlijk zuiveren - zij zijn een smeekbede van de nieren om hulp. En als die hulp niet spoedig verleend wordt, treden ernstige ziekten op als niersteen, waterzucht, jicht, rheumatiek, ontsteking der nieren en blaas enz., welke moeten volgen door het verwaarloozen van de nieren. Begint nog heden met u te genezen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale geneesmiddel voor de nieren en dan ook alleen voor de nieren. Laat uw kwaal niet toenemen, doch staat er tevens op de echte Foster s Rug pijn Nieren Pillen te krijgen, het betrouwbare en veilige nieren-geneesmiddel. Zij zijn kenbaar aan het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket en te Ter Neuzen verkrjjgbaar bij den heer A. v. Overbeeke— Leunis, Westkolk- straat. Toezeuding geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a l.<5 voor e'en of 10,-- voor zes doozen. D AGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 5 December Woensdag 6 v Donderdag 7 n Vrijdag 8 tt Zaterdag 9 n Zondag 10 u Maandag 11 ?i 0.41 1.22 2.5 2.51 3.40 '4.31 5.27 1.1 1.44 2.27 3.15 4.5 4.59 5.58 gewone als buitengewone, te versterken, eenerzijds door bet aan werven van leden en donateurs, anderzijds door het geven van concerten voor andere vereenigingen of extra concerten voor bet publiek tegen entree dat de vereeniging, door een succesvol optreden bii verschillende feestelijke geiegenbeden in de laatste jaren, na daarvoor aaagewende pogingen, op een stijgend aantal donateurs en buitengewone leden mocbt bogen, waardoor de gewone ontvangsten, n.l. de contributie-der werkende leden, die der buitengewone leden en die der donateurs aanmerkelijk verhoogde, en tot ongeveer j 475 steeg, waardoor bet met de subsidie der gemeente, concertgeluen en giften van particulieren mogelijk werd de bovengemelde bedragen uit te geven en dus de ge wone uitgaven te bestrijden; dat bet alleen door de groote welwillendbeid van een belangstellende uit bet buitenland, die der vereeniging meermalen instrumenten scbonk, mogelijk is geweest de leerlingen van den muziekcursus, wanneer deze daarvoor in aanmerking behooren te komen, te voor- zien, voornamelijk van de voor een barmoniegezelscbap onmisbare houten blaasinstrumenten, doch dat dit met ue bescbikbare middelen der vereeniging zelve niet had kunnen gesckieden; dat deze ook ontoereikend zijn om de noodige gelden te verkrijgen voor de noodige aansckaffing' van dure koperen instrumenten, voor uitbreiding, terwijl ook de oorspronkelijk aangeschafte instrumenten veelvuldige reparatie eischen niet alleen, maar hoe langer boe meer vervanging vergen dat bet door eene verhooging der subsidie mogelijk zou worden in de toekomst ook in die beboefte te voor- zien, en zonder te verzuimen wat tot biertoe voor ver- sterking der geldmiddelen is aangewend, op bescbeiden wijze zou kunnen worden voortgewerkt aan den bloei der mnziekvereeniging, die reeds zoo dikwijls optrad tot opluistering van openbare en particuliere feesten, tot genoegen der ingezetenen, zooals reeds meermalen is geschied, en wat de vereeniging ook in de toekomst gaarne zal blijven doen, terwijl dan ook, met de thans genoten welwillende hulp kan worden voortgegaan tot het opleiden van de zicb daarvoor aanmeldende jonge- lieden in de muziekkunst, waarvoor zij tegen eene ge- ringe wekelijksche bijdrage in de gelegenbeid worden gesteld. Op grond der aangevoerde redenen verzoekt bet Bestuur den Raad de subsidie voor bet jaar 1912 alsnog te willen verkoogen tot een bedrag van 100. De V oorzitter deelt mede dat Burg, en Weth., aange- ziende gemeentebegrooting pas is vastgesteld, bieromtrent geen voorstel doen. Hij vraagt of een der leden bet woord verlangt. De beer Eijke verklaart zich er voor de gevraagde subsidie toe te staan. Het is de eenige vereeniging op dit gebied waar bet publiek wat aan beeft en bij meent dat ze het gevraagde bedrag wel mag bebben. Het is een ljverig gezelscbap, dat, zooals bekend is, flink mee- werkt bij de voorkomende feestelijkbeden. De heer Waalkes vraagt boeveel subsidie ./Apollo" vroeger kreeg. De beer Eijke; Eerst /75, toen SO en later niets meer. De beer Donze stelt voor het verzoek toe te staan. De beer De Feijter steunt dit voorstel. De beer HoggrI is er ook voor. De heer De Jager herinnert dat toen in de vorige vergadering deze zaak werd besproken door hem de vraag is gesteld of het gezelschap wel krachtig gesteund werd door de burgerij. Na die vergadering zijn hem door den Voorzitter der vereeniging ue gewenschte inlichtingen daaromtrent ver- strekt. bet bleek daarbij dat de werkende leden zelf contributie betalen en dat 'de vereeniging ook gesteund wordt door donateurs. Wat de werkende leden en werklieden betreft, die de vereeniging met bunne con tributie steunen, daarvoor beeft hij alien lof, dat zij zoo'n boog bedrag bijeenbrengen, maar tot zijn leed wezen moet hij verklaren dat het bedrag van de donateurs hem is tegengevallen. Als bij het zicb goed herinnert was dit ongeveer f 240 van pl.m. 100 donateurs, wat neer- komt op zoowat 5 cent per week. Dat is z. i. bij werke lijke liefhebberij voor de kunst slecbt betaald. Het spijt hem dat de gegoede burgerij er niet wat meer voor blijkt over te bebben en dat de vereeniging met een dergelijk verzoek moet komen. Hij zal er op grond daarvan tegen stemmen. De beer Eijke wijst er, naar aanleiding van de woor- den van den beer De Jager op, dat bet moeiiijk aangaat om over de kennis van of liefhebberij voor muziek, bij anderen, te oordeelen. Bovendien is een muziekgezel- scbap niet alleen voor de gegoeden, maar het wordt ook zeer gewaardeerd door den minderen man, en er is daarom atle aanleiding tot steuu van gemeentewege. Spreker weet bij ondervinding wat een muziekvereeni- ging kost, als men de zaak in orde moet houden is er veei noodig. Het aankweeken van leerlingen kost moeite en ook meer geld De vereeniging mag bet gevraagde bedrag gerust hebben, bet is zelfs weinig, als men na- gaat wat in andere gemeenten daarvoor van gemeente wege gedaan wordt Het voorstel om bet verzoek in te willigen wordt alsnu aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Moggre, De Feijter, De Bruijne, Donze, Eijke, Waalkes, Visser en Dees; tegen stemmen de beeren Wieland, De Jager en Scheele. 13. Aanvragen om ontheffing van vlaatselijke oelastingen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor af- schrijving te verleenen wegens hoofdelijken omdag aanC. de Witte 1,49*. schoolgeld aan P. A. Mielen 1,50, J. F. Koevoets 0,67*, P. W. 'tGilde 0,50, H. van Ertvelde 0,521 K. Fray /0,97*, C. Lok 0,70 en C. A. de Bruijn/0,85. Z. h. s. wordt aldus besloten. Een reclame van G. Meertens tegen zijn aanslag in de bondenbelasting wordt op voorstel van Burg, en Weth. afgewezen op grond dat die bond is opgenomen loopende op de stoep. 11. Vaststelling kohier schoolgeld 4e kwartaal. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor bet kobier van bet schoolgeld voor bet openbaar lager onderwijs vast te stellen op een bedrag van 969,87*. Z. b. s. wordt aldus besloten. 13. Wysiging begrooting voor 1911. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de gemeentebegrooting voor 1911 te wijzigen door enkele posten van uitgaaf te verkoogen tot een gezamenlijk bedrag van f 49,35 en de onvoorziene uitgaven met dat bedrag te verminderen. Z. h. s. wordt aldus besloten. m overschrijving op de begrooting voor De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de gemeentebegrooting voor 1911 in verband met de aan de ambtenaren ter secretarie en den gemeentebode verleende gratilicatie een bedrag van 75 af te schrijven van de onvoorziene uitgaven. Goedgekeurd z. b. s. 17. Begrooting Gezondheidscommissie. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, waarin dit college bericbt, dat haar uit een schrijven van de Gezondheidscommissie, zetel Ter Neuzen, blijkt, dat op de begrooting voor 1912 van deze gemeente, de post ten behoeve dier Commissie niet is uitgetrokken op het door die Commissie voor- gedragen bedrag, zulks in verband met bij den Raad bestaande bezwaren tegen betaling van zijn aandeel in de uitgaven, veroorzaakt door een dit jaar verrichte boring naar drinkwater. Gedep. Staten erkennen, dat de Commissie, door buiten bare begrooting voor dit jaar bedoelde uitgave te doen, in haar ijver te ver isgegaan. Nu echter bet onderzoek heeft plaats gebad, en op zichzelf naar het inzien van Gedep. Staten volkomen valt binnen de bevoegdheid, bij artikel 27 sub. d der Gezondbeidswet, aan de Commissie gegeven, meenen zij dat er wel termen zijn, om ditmaal door eene verhooging van de begrooting voor 1912 de begane onregelmatigheid te berstellen. Te zijner tijd zal de Baad mitsdien de begrooting der gemeente, weike thans nog in behandeling is, ter wijziging worden toegezonden. De Gezondheidscom missie wordt door Gedep. Staten tegen herhaling ge- waarschuwd. Burg, en Weth. stellen voor aan het verzoek van Gedep. Staten te voldoen en op de begrooting voor 1912, als die zal zijn terug ontvangen, bet door de Gezond heidscommissie aangevraagde bedrag uit te trekken, daar het geld voor die borihg toch op een of andere wijze zal moeten worden gegeven. Het gaat toch niet aan om dat de heeren der Commissie zelf te laten be talen. Het is toch in het algemeen belang dat ze die boring hebben laten doen. Dat deze geen gunstig resul- taat bad komt omdat ze gestuit zijn op een voorwerp waar ze de boor niet doorbeen konden krijgen. Op een vraag hoe groot bet bedrag is dat voor reke- ning dezer gemeente komt antwoordt de Voorzitter 103,40. De heer Eijke vindt de zaak ook niet precies in bet reine, maar zou nu het bedrag ook maar toestaan. Hij is van de boring op de boogte, daar bij meermalen bet terrein, waar die plaate had, tiezocbt. De Voorzitter wijst er nog op dat men ook in bet oog moet houden dat de lirma die de boring verrichtte, dit oorspronkelijk op eigen kosten is begonnen. Toen ze op een groote diepte waren en nog geen resultaat bereikten gaven ze te kennen te willen uitsckeiden. De beeren van de GezondheidscQtnmissie bebben toen even- wel verzocht nog door te willen gaan en dieper te boren. De fiima Francken wilde dit wel doen, maar bad be- zwaar verder de voile kosten te dragen. Toen is de zaak bij overeenkomst geregeld en hebben de Gezond- keidscommissies zicb voor een zeker bedrag verantwoor- delijk gesteld. De heer De Jager had wel verwacht dat Gedep. Staten deze aanmerking zouden maken. Ook hij is overtuigd dat er ten slotte niets anders rest dan bet voile bedrag toe te staan, maar bet doet hem genoegen dat Gedep. Staten de zaak zelf toch ook niet gebeel juist bebandeld vinden, en de Gezondheidscommissie hebben aangeschre- ven zulks in het vervolg te voorkomen en in zulkegevallen eerst met de gemeenteraden te onderhandelen. Het voorstel van Burg en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen. 18. Omvraag. De heer Eijke wijst op de dure tijden en is van gevoelen dat het aanbeveling zou verdienen, evenals in zoovele andere plaatsen geschiedt,, de ambtenaren en werklieden der gemeente een bijslag te geven op bun loon. De Voorzitter: Tot welke grens zoudt u dan willen gaan De heer Eijke: Ik zou de werklieden een bedrag ineens geven van 40 en de ambtenaren met een salaris van minder dan 800 25. De heer De .lager merkt op dat bet in de laatste tijden een gewoonte is geworden om te spreken over dure tijden. Dat geschiedt bijna allerwege. Maar er is ook al tegengesproken dat het werkelijk zoo erg zou zijn. Dat klagen over de duurte is als een sneeuwbal, die steeds voortrollende een berg is geworden, maar er zijn ook al stemmen opgegaan die waarscbuwen en betoogen dat de druk daarvan niet zoo groot is. dat men er zdoveel leven over- behoeft te maken. Kort geleden was daaraan eene besckouwing gewijd in de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Als hij zich goed herinnert werd daarin aangegeven dat de prijzen van de levensmiddelen zicb onderling verbielden fn de jaren 188182 als 105, 10 jaren later was dit gedaald tot 76, en nu zou bet zijn 84, dus wel duurder dan een kleine 20 jaren geleden, maar toch goedkooper dan in 1882. En er is nu voor verschillende artikelen ook reeds weer vermindering der prijzen ingetreden. Enkele levensbehoeften zijn zelfs goedkooper dan in de laatste jaren het geval was. De beer Dees stemt daarmede in en wijst op de ge- daalde graanprijzen. De beer De Jager maant daarom tot omzichtigheid aanmen moet goed uit de oogen zien, wat men ten deze doet. De heer Scheele verklaart ook dat er veel over de duurte wordt geroepen maar dat bet in werkelijkheid niet zoo erg is. De heer Eijke is van een ander gevoelen; vele dingen zijn duurder dan eenigen tijd geledenzijne vrouw kan dit in haar buishoudboekje zeer goed gewaar worden, dat wijst een veel hooger cijfer aan. Dat de prijzen nog niet zoo boog zijn als in bet jaar 4882 is mogelijk, maar. men moet ook niet uit het oog verliezen dat de behoeften inmiddels ook veel grooter geworden zijn. Nu kan men wel zeggendan moeten die be hoeften ook weer maar minder gesteld worden, maar men weet, dat gaat zoo maar niet. Spreker moest vroeger ook leven van een inkomen van 800, maar zou dit, op een manier, thans ook niet meer kunnen. De beschouwingen in deNieuweRotterdamscheCourant heeft hij ook gelezen. De heer Dees wijst op bet debat over de duurte in den Amstei'damschen gemeenteraad, waar Prof. Fabius de beweringen dienaangaande ook met cijfers beeft weersproken. De heer Visser zou bet gewenscht achten een comite uit den Raad te benoemen om die zaak eens te over- wegen en voorstellen te doen. De heer De Jager zou bet willen overlaten aan de competentie van Burg, en Wdth. Die kunnen dan in eeu volgende vergadering met een vpprstel komen. De heer Visser acht het voor Burg, en Weth. mbeilijk in deze een oordeel uit te spreken en voorstellen te doen. De beer De Jager meent dat zulks voor eene com missie uit den Raad even moeiiijk zal zijn. De heer Eijke zou liever zoo spoedig mogelijk eene beslissing willen genomen zien; hij zou daarmede niet willen wacbten tot de duurte voorbij is. De heer De Jager acht het ongewenscbt een overijld besluit te nemen. Er is, zooals reeds 'oetoogd werd, nu al verandering in de prijzen te bemerken. Dan moet men ook niet uit het oog verliezen dat sommige amb tenaren en werklieden met begin Januari weer een hooger salaris krijgen, terwijl ook nog aan enkelen eene gratilicatie werd verleend. Men zal nu wel zeggen dat die gratificatie verleend is voor gepresteerde diensten en dat de verhoogingen zouden gegeven worden ook zonder de duurte, maar een feit is het toch, dat die bedragen gebruikt kunnen worden om te voorzien in de beboefter. van de gezinnen, waartoe die ambtenaren of werklieden behooren. De heer Eijke wilde juist opmei'ken dat die verhoo gingen toch zouden verleend zijn en die gratificaties gegeven zijn voor verricht werk. De Heer De Jager: Maar ze kunnen dat geld nu toch gebruiken. De beer Dees meent dat die zaak nu op bet oogen- blik niet kan uitgemaakt worden. In verschillende groote plaatsen zijn te dezer zake besluiten genomen en zijn ook bijslagen toegekend, die men verwachten mag dat door kundige ambtenaren waren voorbereid, en tot welke resultaten kwam men dan We lezen zelfs van verhoogingen die op 1 cent per week uitkwamen. Het gaat dus niet om zoo maar een besluit te nemen. Spreker is ook van meening dat de grootste duurte achter den rug is. Dat is het geval met het brood, want de tarwe is nu veel goedkooper dan vroeger, de groente is nog duur, maar dat wordt veroorzaakt door schaarschte. De heer Scheele is het daarmede eens. De Voorzitter stelt voor deze zaak aan te houden, misschien kunnen Burg, en Weth. dan met een voorstel komen. De heer Visser acht dat gewenscht, dan kunnen de leden er ook nog eens over denken. De heer Moggre zou de zaak nu maar willen afwerken. De heer Wieland acht het anders niet kwaad dat er nog eens over gedacht wordt. De Voorzitter meent dat het nu op het oogenblik toch moeiiijk zou uit te maken zijn. Alleen zou over het principe kunnen worden beslist, of de Raad er al of niet op wenscht in te gaan. De heer Moggre geeft te kennen dat dit ook zijne be- doeling was. De Voorzitter vraagt thans aan de Wethouders of zij er genoegen mede nemen namens het college voor te stellen in principe te besluiten tot het geven van een bijslag over eenige maanden aan nader aan te wijzen gemeonte-ambtenaren en werklieden der gemeente. Daar de heeren Visser en Dees het niet gewenscht achten nu zoodanig voorstel te doen, doet de Voorzitter dat voorstel persoonlijk. De heer Waalkes vraagt of dat belang nu wel zoo groot is, om daar maar ineens over te gaan beslissen. Er zijn toch zoovele menschen die ook met hetzelfde bedrag moeten rondkomen als de gemeente-ambtenaren en Werklieden en die ook geen bijslag krijgen, hoewel ze even goed den druk van de laatste tijden ondervinden. De Voorzitter acht het juist om het verschil van meening hierover gewenscht, over het principe te be slissen. Wordt het verworpen, dan behoeft geen verdere moeite te worden gedaan. Het voorstel van den Voorzitter wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Donze, Eijke en Visser; tegen stemmen de heeren Wieland, Moggrti, De Jager, Scheele, De Bruijne, Waalkes en Dees. 19. Vaststelling 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1911. Ter behandeling hiervan wordt de openbare zilting geschorst en gaat over in eene vergadering met gesloten den ren. Na het weder openbaar worden der vergadering wordt het kohier, zooals dit in de besloten zitting is besproken z. h. s. vastgesteld op een bedrag van f 392,71 met 47 aanslagen. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. Ter Senzen. Hnwelljks-voltrekkingen. 29 Nov. Gornelis Josephus van Dinteren, oud 23 j., jra.cn Marie Stephanie Geers, oud 23 j., jd. 1 Dec. Josephus Gre- gprius de Rijk, oud 23 j., jm. en Catharina Michielsen, oud 23 j., jd. Geboorten. 27 Nov. Maria Elisabeth Cornelia, d. van Johannes Anthonie Feij en van Jacoba van Dijke. 30 Nov. Gilbertha Angusia, d. van August Aneca en van Maria Cordula Goossens. ^Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,Rogge 8,60 Wintergerst f 9,90, Zomergerst ^*9,40, Haver f 8,30, Erwten 17,60, Witte boonen 21,Bruine boonen 21 Duivenboonen f 12,— Paardenboonen f 11, Boekweit f Lijnzuad f 20,50, Koolzaad f Aardappels f 4, Boter per kilo f. 1,25. Jbjieren per 26 stuks f 1,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 9 stuks rnndvee, 18 varkens, waarvan verkocht 4 stuks rundvee en 7 varkena.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2