Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag December 1911. Prijskamp op het Biljart Prijskamp op let BILJART Prijskamp op let BILJART Door Een&racht Sterk" Algemeene Vergadering Vrijwillige Verkooping. Openbare Verkooping ■I •en WINKELHUtS, No. 5694. Advertentien. 5le Jaargang. Laatste berichten. Openbare Vergadering C. ZWAGERIAK, zomlcons., Middelburg. TWBE3D1] BLA.T). Predikbeurten. Zosidag 26 November 1911. ORTRET-ALBUMS, JAGS DE KOK. - Ter Neuzen. Aambeien en huidziekten. op Zondag 3 Dec, a. s., ij M. 8. STEVENS, De Feijterstraat. op Zondag 3 December, op Zondag 10 December a. s., bij de Wed. J. GIJSEL, Baandijk, Ter Neuzen. op Dinsdag 26 December, (2de Kerstdag), in het „Cafe de Zwaan" bij J.'tGILDE. te Hoek. Landbouwvereeniging Brandwaarborgmaatschappij voor Zeeland, Directeur: J. F. DE WIJ8. L. WISKERKE te Ter Neuzen. de Heer J0H. W. BR0EDELET Openbare Het zeer gunstig gelegen, een W00NHUIS Dames' en Heeren Messen. Nog te koop: TER NEUZEN, 1 December 1911. Het post- en Telegraaf kantoor alhier zal met ingang van 10 December a. s., wat den post- dienst betrett, voortaan op Zon- en feestdagen zijn opengesteld van 8 tot 9 uar voormiddag en van 1 tot 2 uur namiddag. In Zeeland kwamen in de week van 22 tot en met 28 Nov. 11 gevallen van besmettelijke ziekte voor, nml. 9 van diphtheritis 1 te Borsselen, 1 te Duivendijke, 2 te Goes, 1 te Hulst, 1 te Koewacht, 1 te Kortgene en 1 te Schoondijke en 3 gevallen van roodvonk, nml. 1 te Sas van Gent, 1 te Sluis en 1 te Vlissingen. De „St.-Crt." No 181 bevat de statuten van de vereeniging „Sint Jozef" vereeniging tot voorplanting des Geloofs, onder de bescher- ming van den H. Antonius van Padua, te Sluis- kil, gemeente Ter Neuzen. Zij stelt zicb ten doel om Katholieke jonge- lingen godsdienstonderricht te geven en te vor- men tot nuttige leden der maatschappij. De heer C. Dommisse, machinist bij den Prov. Stoombootdienst te Vlissingen, zal met 1 Januari a.s., wegens gevorderden leeftijd den dienst met pensioen verlaten en in deze vaca- ture zal worden benoemd de heer Sommeling, 2e machinist bij de S. M. „Zeeland". Hoek, 30 Nov. Hedenmiddag keerden de stalhouder De B. van Ter Neuzen en zijn zoon per rijtuig van hier huiswaarts. Op den Molen- dijk, bij de kreek, schrikte het paard en sprong van den dijk. Doordat het rijtuig achter een der daar staande boomen bleef hangen. werden de inzittenden behoed voor een bad in de kreek. Het rijtuig was echter zoo gehavend dat van inspannen geen sprake meer kon zijn en De B. en zijn zoon te voet met het paard bun weg vervolgden. Die gelegenheid werd naar het schijnt aan- gegrepen om, met gebruikmaking van de zweep, het paard naar aanleiding van het gebeurde, wat te ,,dresseeren". Het paard vond die dressuur vermoedelijk minder aangenaam en begon naar zijn meester terug te slaan, waarop deze het dier niet meer houden kon. Het holde toen in woeste vaart terug in de richting van Hoek, liep een paard omver dat op den weg door den molenaars- knecht De Feijter aan den teugel werd geleid (waarbij De Feijter zelf tijdig uit den weg kon springen) en botste een eind verder tegen de kar van den winkelier De Putter, die juist kwam door aangereden. Daarna is het woeste paard den weg aanwezige personen eenige op gegrepen. Ondertusschen was door de botsing met de kar het daarvoor gespannen paard ook op hoi geslagen, waardoor De Putter met zijn gerij tegen een telegraafpaal reed, en verder van de eene zijde van den weg naar de andere slingerde, tot zijn paard viel en niet meer kon opstaan, omdat het den linkerachterpoot onder de knie brak. Het werd daarna vervoerd naar een weide in de nabijheid en zal moeten wor den algemaakt. De Putter, wiens kar ook aanmerkelijk beschadigd is, lijdt daardoor groote schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nader vernemen wij dat De B. aan De Putter bezoek bracht en het resultaat van dit be- een Ten tweede werden nog eenige nieuwe con- tribueerende- en werkende leden voorgesteld, die alien aangeonmen werden. Het derde en wel het voornaamste punt van behandeling was, het kiezen van eenen nieuwen voorzitter. Door eigen ontslag van den vroege- ren was hierin reeds lang een vacature ontstaan. Tot de stemming overgegaan zijnde bleek, dat de heer Henri Noe, van hier, met algemeene stemmen werd gekozen. Deze hier zelf tegen- woordig verklaarde zijne benoeming aan te nemen. Dat deze benoeming niet onopgemerkt voorbij ging. behoeft niet gezegdte worden. Onder zang- en voordrachtstukjes werd menig glaasje edel nat geledigd, tot de hooge tijd van naar huis gaan was gekomen. zoek bevredigend was voor laatstgeDoemde. Zaamslag. In de dezer dagen alhier gehouden vergadering van de vereeniging „In 't belang der landbouwers" bleek uit de rekening van den penningmeester dat de ontvangsten hadden bedragen /90191,de uitgaven /89612, goed slot 578,44. Aangekocht werd in Kilogrammen 590,700 superphosphaat, ammoniak superphosphaat 428900, thomasphosphaat 180001ijukoek 13050, ehilisalpeter 79300, mais 7700. 436 Brabantsch klaverzaad, 54 lucerne, 41 H.L, Mansholthaver, 13 H.L. zegehaver, 25. zakken Mansholtwinter- gerst, 10 zakken Wilhelminatarwe, 9 zakken dikkop tarwe en 4 zakken zomertarwe. De vereeniging telt 94 leden. Aan de losplaats aan den Kleine Huissens- polder werden dit jaar aangevoerd ruim 8.500000 K.G. bieteu. De aanvoer overtrof die van het voorgaande jaar nog met verschillende duizende K.G. Orerslag. Dinsdagavond werd ten huize van den heer G. Bouwens eene buitengewone ver gadering gehouden van Eere-Commissieleden van de fanfarenmaatschappij „Concordia" alhier. Een goed avondmaal werd hierbij den heeren aangeboden. Het eerste kwam aan de orde bespreking teerdag. Besloten werd op Maandag 8 Januari a.s. de gewone jaarlijksche teerdag te vieren. In het lokaal zal aan de leden een middag- en avondmaal worden verstrekt. Lokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. >s Gravenhage, 1 Dec. Tweede Kamer. Aan- gevangen zijn de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrocting. De heer Drucker critiseerde voornamelijk de magere uitkomsten van het Regeeringsbeleid, een gevolg van de ongezonde partijgroepeering, van den onjuisten grondslag van het Kabinet en van het gemis aan een afgebakend werkplan. Wijzende op het hardhandig optreden der Regeering tegen de sociaal- democraten betoogde spreker dat hiermede bedoeld wordt in het land den indruk te vestigen dat de rechtsche Ministers sociaal-democraten doodevs bij uit- nemendheid zijn, maar dat dit optreden eigenlijk uitloopt op eene krachtige propaganda voor de sociaal-democratie. In het richten van alle krachten op de uiter- ste groep zag spreker echter eene taktiek om de aandacht af te leiden van de vrijzinnige groepen en deze in het gedrang te brengen. Daarom moeten deze ten krachtigste blijven ijveren voor de geestelijke en stoffelijke ver- iiefiing van den arbeidersstand en voor het al- gemeen kiesrecht. De heer Roodhuijzen critiseerde vooral de werkwijze der Regeering op het gebied vaij so- ciale hervormingen en de werkeloosheid der Regeering op onderwijsgebied. De heer Brummelkamp schreef deze schrale oogst toe aan de werkwijze der Kamer. Te 3 ure is de Kamerzitting wegens onvol- talligheid verdaagd tot Maandagmiddag. jv Op a. s. Dinsdag 5 December hopen onze geliefde grootouders P1ETER DE BREE JANNA CORNELIA VAN TATENHOVE, hun 45jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Uit aller naam. PIETER VAN ES. Hoek, 2 Dec. 1911. Voor de vele blijken van deelneming <irfr ontvangen bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. de Wed. Elizabeth Agnes Dawson, betuigen wij onzen hartelijkeu dank. E. J. ANDREWS—Dawson. F. ANDREWS. ,T. C. ANDREWS. D. E. ANDREWS. Ter Neuzen, 1 December 1911. i Onzen hartelijken dank aan alien die blijken gaven van belangstelling bij ons 50jarig huwelijk. C. "VERHEIJKE en Vrouw. Ter Neuzen, 1 Dec. 1911. Ondergeteekenden betuigen ook namens wederzjjdsche familie, hun innigen dank voor de vele bewijzen van be langstelling en deelneming tijdens de ziekte en het overlijden hunner Moeder ondervonden. D. P. BUTLER en Vrouw. Zaamslag, 1 Dec. 1911. groote verscheidenheid. De kwellende prikkeling en jeukende pijn van aambeien, eczema, roos, dauwworm, huid- uitslag, winterhanden en -voeten, of eenige andere jeukende huidaandoening wordt onmiddellijk ver- zacht reeds door de eerste aanwending van Foster's Zalf. En zelf hardnekkige gevallen, die jaren lang weerstand boden aan andere be- handelingen, moeten spoedig zwichten voor deze heelende zalf. Foster's Zalf is bijzonder verzachtend, heelend en antiseptisch. Niet alleen geeft zij baat in ieder geval, waarbij de gebruiksaanwijzing zorg- vuldig wordt opgevolgdjt^och ook zijn de ge- nezingen blijvend. Foster's Zalf is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,— voor zes doozen. Iuleg 4—5 uur. Een extra prijs. bij E. FERWIONV—WILLEW1S. te Sluiskil. Gewone Condition. Inschrijving van4- 2Een extra prijs. -o uur. Gewone Conditieu. Inschrijving van 2 tot 3 uur. Twee extra prijzen. U te Ter Neuzen. Algemeene Vergadering op Woens* dag 6 December 9911, des namiddags 1 urein bet Hotel Centraal" op de Markt, te Ter Neuzen. Namens het Bestuur, K. DE KOEIJER Lzn. gevestigd te MIDDELBURG, De Directeur geeft kennis, dat in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. W1SKERKE, is voorzien door de benoeming tot CORRESPONDENT voor Ter Neuzen en Omtreken van diens zoon, de heer De verificatievergadering in het faillissement aan J. A. HAMELINK, kleermaker te Ter Neuzen, zal niet gehouden worden op 23 Dec. a. s., maar op Zateedag 6 Januari a. s. des voormiddags om lO1^ uur in het Gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator, Mr. P. J. VAN BORTEL. Oostburg, 29 Nov. 1911. van het Departement TER N EV ZEN van het „NTJT", op Donderdag 7 De cember 1911, 's avonds acht urein het Hotel des Pays-Bas. Spreker: uit 's-Gravenbage. Toegankelijk voor leden met hunne buis- genooten, uitgezonderd zoons boven de 18 jaren, die zelf lid kunnen zijn. Gelegenheid tot toegang voor tegen 1,25. niet-leden HET BESTUUR. op om den Zaterdag 9 December a. s., 's avonds balf zes ure, op de bovenzaal by heer G. Gilltamse te Axel. Spreker De WelEd. Heer Onderwerp: verbetering van het geitenras en de bemoeiing der geitenfokvereen."' Toegang voor personen boven de 16 jaar vrij. Het Bestuur der vereenigingen St. Gregrorius en Ter Verbetering. ,De Notaris C. le Nobel te Ter Neuzen, is voornemens om op i^Saandag A Oecem- tier 1319, des namiddags ten 2 uur, in bet cafe i/'s Lands Welvaren," bewoond door den heer M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer J. BLIEK, publiek te verkoopen onlangs nieuw gebouwd in de Noordstraat No. 17 te Ter Neuzen, met Het recht van erfpacht op den onder- grond, behoorende de grond aan de gemeente Ter Neuzen, kadaster Sectie L nummer 274, sroot 59 centiaren. Het perceel, dat uifgang heeft in het Tuinpad bevat: beneden winkel, kamer en keuken boven drie kamers, verder zolder en kelder. Alles in eigen gebruik. Aanvaardiug en betaling 1 Februari 1912. Bezichtigiug des Woensdags en Donderdags. te TER NEUZE33. Notaris Van der Moer zal op Woens- dag December K931 des namiddags te 3 uur, bij mej. de weduwe Michielsen aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den onherroepelijk gemachtigden hypothe- cairen schuldeischer, in het openbaar verkoopen met toebehooren en het recht van erfpacht op den grond, aan de Dijk- straat te Ter Neuzen, kadaster sectie L nommer 387 groot 71 centiaren. Eigendom van J. A. Hajielink, in staat van faillissement. Betaling der koopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. Grondlasten en erfpacht van 1 Jan. 1912 voor den kooper. Groote verscheidenheid JftCs DE KOK, Ter Neuzen. vooruit bestellen. C. BEGHEIJN, Absdale. Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Philippine. Sas van Gent. Hulst. Hervormde Kerk. 9| u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. WoeDsdag 6 December, 's avonds 8 uur, vergadering van de leden der Zendings- afdeeling in de Cateckisatie-kamer. u., Ds. E. Raams Jr., van Hoek. 9i u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenkoltz. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. E. Raams Jr. 2 u., 'Ds. H. Akersloot van Houten Roos, van Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 10 u., Ds. De Boer. Ter Neuzen. Axel A. M. Zaamslag. Hoek. Gereformeerde Kerken. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. 9 u., Ds. Chr. Bruins voorb. H. Avondm. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5$ u., leeskerk. Lokaal „Bben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 6 u., Ds. Chr. Bruins, van Axel. EN P r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5