AI g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-VIaaidere Rationale Militie. No. 5694 Zaterdag 2 December 1911. 51e Jaargang. Gemengde berichten. ZEJZSSjS'Z'iHI De ziekte laat u zwak. De Pink Pillen maken u sterk. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postYoor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich by alle Boekhande- iaars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADYEKTENTIENi Yan 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slecbts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Onderzoek geoefendheid van Lotelingen en Adspiranten-vrijwilligers voor bet Reservekader. P ROY INC IE ZEELAND. (Art. 104 der Militiewet 1909). Geld in de kachel Een petroleum-agent en zijn vrouw, te Alkmaar, die Zondagmiddag gingen wandelen, bergden voor zij uitgingen, alles wat zij aan geldswaarde in huis hadden, in de kachel, welke toen uit was. JNa hun terugkomst maakte een hunner de kachel aan zonder er aan te denken, wat er in verstopt was. Eerst toen de geur van verbrand papier hun neus prikkelde, kwamen zij tot de ouaangename ontdekking. De schrik sloeg hen om het hart, en zoo gauw zij konden trachtten zij nog van hunka- pitaaltje te redden, wat er te redden viel. De versmolten zilveren geldstukken hebben zij bij den Rijksbetaalmeester gebracht, het ver- brande papiergeld bij het agentschap der Nederl. Bank, in afwachting wat zij er voor terug zullen krjjgen. In den vroegen morgen had Woensdag .in de distilleerderij van de firma W. Hasekamp Co., te Schiedam, een ernstig ongeval plaats. Een werkman aldaar .zou een riem om een draaischijf werpen, docb liet daarvoor de ma chine niet stilstaan, met het gevolg, dat de man werd gegrepen. Hij werd vermoedelijk met de beide beenen gebroken naar het Stadsziekenhuis gebracht. De Roomsch-Katholieke scholen voor jongens en raeisjes te Purmerend zijn, wegens het heerscberi van roodvonk gesloten. Een onderwijzeres, mej. Mirck, werkzaam op de jongensschool, was in zoo hevige mate aange- tast, dat ze binnen eenige dagen is overleden. Ook een onderwijzer van dezelfde school heeft roodvonk. Men schrijft uit Bergejjk aan de 's-H. Ct. Dinnsdagmiddag waren twee marechaussees van onze brigade met twee onbezoldigde rijks- veldwachters in bet jachtveld, waar zij den fabrieksarbeider Yan de Neste, uit Lommel (Belgie), aantroffen, die, toen hij zich overmeesterd achtte, een schot hagel loste op zijn aanvallers, waardoorde onbezoldigde rijksveldwachter Jansen werd getrofien, echter niet levensgevaarlijk. De dader is gearresteerd. De treinroovers, -die den posttrein van Parijs naar Marseille plunderden, schijnen in bescheiden mate school te maken. Bij Aubagne, in het departement Bouches-du-Rhone, vielen drie roovers een goederentrein aan. De trein- chef verdreef de bandieten echter met revolver- schoten, waardoor een der roovers gewond werd. De Seine stijgt sinds eenige dagen voort- durend. Zondag steeg bet peil 25 c.M. en verwaeht werd, dat het Maandag nog eens 40 c.M. zou stijgen. Zondag hield de aauhoudende regenval op, maar daarentegen begon het tegen middernacht zwaar te sneeuwen. Alle zijrivie- ren der Seine stijgen snel. De werkzaamheden aan de spoorwegbrug van Asnieres moesten reeds afgebroken worden. De autoriteiten ver- klaren dat voor de veiligheid der hoofdstad alle noodige voorzorgsmaatregelen zijn genomen en dat er niets te vreezen is. Een zelfde ver- trouwen heerscht op het meteorologisch instituut waar men den angstig toesnellende reporters toegevoegt „Het is niet zoo erg. De regen val en het wassen der rivieren zijn thans heel normale verschijnselen, die spoedig plaats zullen maken voor een periode van groote koude, zoodat er geen gevaar bestaat." Deze taal, het is wellicht niet geheel zonder belang er op te wijzen lijkt als twee droppels water op de gerusfellende verklaring verleden jaar te Parijs ter bevoegder plaatse afgelegd, tien dagen voor de bekende groote overstroo- ming begon. De Russische minister van justitie heeft een onderzoek begonnen tegen den directeur der gevangenis te Krasnojarsk, die van gruwelijke foltering zijner gevangenen wordt beschuldigd. De bloedverwanten van een gevangene, die zich nota bene nog slechts in voorarrest bevond, wend- den zich tot den minister met een telegram, waar- in zij meededeelden, dat de directeur der ge vangenis vier gevangenen op gloeieude eetketels had laten zitten, hen met gloeiende naalden doen steken, hen de le^ematen doen uitrekken en meer dergelijke gruwelen had doen oudergaan. Eeii der gevangenen is tengevolge dezer folte- ringen reeds overleden, terwyl een andere krank- zinnig is geworden. De minister van justitie zond een beambte van het ministerie naar Kras nojarsk, die een onderzoek zal instellen. Aan een diner te New-York, dat gegeven werd in het Van Cortlandt Park Hotel, heeft ^?rijdag een tragisch voorval plaats gevonden. Een der gasten, Alice Shanks, overleed plot- seling. Zij had gedronken van een vocht, dat in een flesch op tafel stood. Op de flesch was het etiket Vermouth" aangebracht, maar zij bevatte een mengsel van carbolzuur en lysol. De dame was een zangeres in eenigszins be- hoeftige omstandigheden. Het vermoeden ligt voor de hand, dat men bier met zelfmoord te doen geeft; maar bij de gerechtelijke lijkschou- wing werd door ieniand verklaard, dat de flesch met vergif „voor de grap" op de tafel was geplaatst en dat mej. Shanks (die als'zangeres bekend was onder den naam Tristram) er on- voorziens en bij ongeluk uit had gedronken. Dat is dan wel een heel zonderlinge „grap" geweest. Maar vermoedelijk zal wel nader blijken, of men hier heeft te doen gehad met een zelfmoord, met een misdaad of met een o%eluk. Mej. Shanks was 38 jaar; zij had het moeilijk in de wereld en werd door vrienden in Engeland onderhouden. Terwijl Zondag de rattenbrigade te Soera- baja aan het werk was op het erf van een der der stoomwasscherijen op Ketapang, werden de rattenvangers plotseling in een hokje, dat men wilde schoonmaken, door een groote slang aan- gevallen. Voordat men het dier kon afmaken, had het drie hunner gebeten. Dumiddellijk werden, in afwachting van de komst van een geneesheer, de beenen der drie personen boven den wond afgebonden, terwijl de directeur der waschinriphting hen letterlijk volgoot met brandy, whisky en andere alcoho- lische dranken, weike hij in huis had. Later werden de koelies naar bet stadsveiv band gebracht. Ze maken het redelijk goed, meldt de ,N. S. Ct." Bij Trinidad is in het begin dezer maand een eiland verrezen. Een visscher, die 4 November in de golf van Erin roeide de plaats waar Columbus land- de zag tot zijn verwonderiug een stuk land uitsteken boven zee, op een plek waar nooit land was geweest. Hij roeide er heen, maar toeu hij bemerkte dat het water overal om hem opborrelde, werd hij bang en roeide weg. Dat was verstandig, want dienzelfden avond klonk er een luide ontploffing, gevolgd door dikke rook en vlammen. Dat tooneel duurde tot grooten angst der bevolking voort tot den volgenden ochtend. De gouverneur ging den dag daarna met een gouvernementsboot er heen, en vond een eilandje van 27, acre groot, waarvan de korst reeds tamelijk hard was in het midden. 1 wee kraters van or.geveer 6 voet middellijn werden gezien, waaruit gas oatsnupte, dat duidelijk naar pe troleum en zwavel rook. Het boogste punt van het eiland is 15 voet boven het oppervlak der zee. Men zag er ook fossiele overblijf- selen van zeedieren. De deskundigen verklaren de ontploffing door een uitbarsting van een moddervulkaan, die ontvlamde door petroleumgas. Na een ernstige ziekte, is het wel zeldzaam de zieken zich spoedig te zien herstellen. De meesten, hoewel genezen, blijven slepend, her- nemen hunne krachten niet, vinden hun eetlust nfet terug. De herstelling duurt heel laig en dat is zeer gevaarlijk, want in dien toestand van zwakte is de zieke aan een wederinstorten of aan een nieuwe ziekte blootgesteld. Het is dus van belang dat de zieke daartegen ban- dele en men moet deze tegenwerking begunstigen, indien de zieke het niet uit zichzelf doet. Men kan die tegenwerking begunstigen door een ger.eesmiddel dat het bloed nieuw leven schenkt en het zenuwstelsel krachtig maakt, en de Pink Pillen zijn het beste der geneesmiddelen van dien aard. Ziehier wat ten dien aanzien ons geschreven wordt door Mejuff. D. Schuuring, geb. Mies wonende Kasdonk K. no 5, te Roosendaal Mejuff. D. Schuuring. «Ten gevolge van een zware ziekte was ik in een ernstigen toestand van zwakte en van afmatting gebleven. Die zwakte strekte zich niet alleen over mijne leden uit, maar over al mijne organen en het scheen onmogelijk dat zij hunne goede werking van vroeger hernamen. Mijn eetlust was niet teruggekomen, mijn spijs- vertering had slecht plaats, mijn hoofd was bij de minste inspanning van den geest vermoeidi lk sliep weinig. Naar den raad van verscheidene personen heb ik de Pink Pillen genomen en onmiddellijkismijn gezondheidstoestand verbeterd. Ik ben met de behandeling der Pink Pillen doorgegaan, en het heeft niet lang geduurd of ik heb een zeer goede gezondheid weergevonden.* De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos, en a 9 de zes doozen, aan het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22huis, Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder by verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 December 10.47 11.14 Zondag 3 v 11.37 11.59 Maandag 4 12.19 Dinsdag 5 0.41 1.1 Woensdag 6 1.22 1.44 Donderdag 7 r 2.5 2.27 Vrydag 8 2.51 3,15 5EUZEKSCHE COERAST. EBIt bind vemchljnt Sfnandns-, Hoenid**. en Vrijdawend, alt^exnndcrd op Feetldagen t»lj de Firms I". J. VAW te fe* Wen«en. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekeml dat de hem, door den Commissaris der Koningin in Zeeland, toegezonden »Algemeene Regeling" luidt: A. van het onderzoek, bedoeld bij 19 der beschikking van den Minister van Oorlog, dd. 10 Juni 1907, lie Af- deeling, No. 263, (Staatscourant No. 138), en bij de beschikking van den Minister van Oorlog, dd. 21 Januari 1909, Afd. Militie en Schutterij (M), No. 110 (Militie Beschikking 1909) naar de geoefendheid van lotelingen die dingen naar het Bewijs, hetzij voor militaire be- kwaamheid, hetzij voor licbainelijke geoefendheid, dan wel voor beide (Artikel 104 der MUitiewet 1901) B. van het onderzoek naar de geoefendheid van hen, die dingen naar het Getuigschrift, vereischt tot het aan- gaan eener verhintenis bij het reservekader, hetzij der Infanterie, of der Vesting-Artillerie, dan wel der Genie. i- Het onderzoek, bedoeld sub a en 6, wordt gehouden in het tijdvak van en met 2 tot en met 13 Janu ari 1911. 2. Het onderzoek loopt voor elken deelnemer in een dag af en wordt gehouden te MfBOELBURG voor jongelieden uit de gemeenten Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Grijps- kerke, Koudekerke, Meliskerke, Middelburg, Nieuw- en St. Joosland, Oost- en West-Souburg, Oostkapelle, Ritthem, Serooskerke (op Walcheren), St. Laurens, Veere, Vlissingen, Vrouwepolder, Westkapelle, Zoutelande te GOES voor jongelieden uit de gemeenten Baarland, Borsselen, Colijnsplaat, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, 's Heer Abtskerke, 's Heer Arendskerke' 's lleerenhoek, Heinkenszand, lloedekenskerke, Kapelle^ Kats, Kattendijke, Kloetinge, liortgene, Krabbendijke! Kruiningen, Nisse, Oudelande, Ovezande, Rilland-Bath, Schore, Waarde, Wemeldinge, Wissekerke, WolfaartsdijkJ Yerseke te IJZENDIJKE voor jongelieden uit de gemeenten Aardenhurg, Biervliet, Breskens, Cadzar.d, Eede, Groede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Oostburg, Philippine, Retranche- ment, Schoondijke, Sluis, St. Kruis, Waterlandkerkje, IJzendijke, Zuidzande; te NEUZEN voor jongelieden uit de gemeenten Axel, Boschkapelle, Clinge, Graauw en Langendam, Hengstdijk, Hoek, Hontenisse, Hulst, Koewachl, Neuzen, Ossenisse, Overslag, Sas van Gent, St. Jansteen, Stoppeldijk, West- dorpe. Zaamslag. Zuiddorpe; te Z1ERIKZEE voor jongelieden uit de gemeenten Brouwersliaven, Bruimsse, Burgh, Dreischor, Duivendijke, Llkerzee, Eilemeet, Haamstede, iverkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noordwelle, Oosterland, Oud-Vossemeer, Ouwerkerk, I'oortvliet, Renesse, Scherpenisse, Serooskerke (op Schouwen), Stavenisse, St. Annaland, St. Maartensdiik, St. Philipsland, Tholen, Zierikzee, Zonnemaire. 3. Tot het onderzoek worden uitsluitend toegelaten: d. zij, die hebben deelgenomen aan de loting voor de lichting 1912; b. de lotelingen der lichting 1911, die, ingevolge het bepaalde bij de tweede zinsnede van Artikel 99 der Militiewet 1901, in 1912 worden ingelijfd- e. de reeds ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste-oefening, die, orn in aamnerking te kunnen komen voor verlenging van uitstel, in verband met de bepaling van het op 2 na laatste lid van Artikel 92 van het Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad no. 230), zooals dit art. is gewijzigd en aangevuld bij de lvon. besluiten van 1 October 1904 (Staatsblad no. 234) en van 9 Januari 1909 (Staatsblad no. 10), hun bewijs van voorgeoefendheid wenschen te vernieuwen 5 d. jongelieden, adspiranten-vrijwilliger, voor het reservekader der Infanterie, Vesting-Artillerie of Genie en die zich overeenkomstig de ter zake van wege den Burgemeester op 1 December, of daags te voren gedane openbare kennisgeving voor den lOen December 1911 ter secretarie van de gemeente, waar zij woonachtig zijn oi verbiijf houden, tot deelneming aan het onderzoek hebben aangemeld. Zij die bij de schietoefenihgen tot verhooging van s lands weerkracht een ?schietbewijs" hebben verkregen, leggen dit bij de aanmelding over. 4. Op den 15 December 1911 of daags te voren worden de opgaven, ingericht volgens de hierbij gevoegde modellen A, B en C, houdende de namen en voornamen van hen, die overeenkomstig het in 3 bepaalde, zich hebben aangemeld, ingezonden door de Burgemeesters der gemeenten, aan den Cominandeerenden Officier van het 3e Regiment Inianterie te Bergen op Zoom. 5. De Burgemeesters ontvangen uiterlijk op den 24en December 1911, van den Voorzitter der betrokken Gommissie van onderzoek, ter algemeene bekend- makiny op 31 December of daags te voren, eene opgaaf van den datum en het liur waarop zoomede van ue ge meente en de loealiteit waar de lotelingen en jongelieden c.q. elke der bij de opgaaf aangewezen ploegen voor het onderzoek moeten aanwezig zijn. 5. De Burgemeesters ontvangen uiterlijk op den 20ejl Januari 1912, van den Voorzitter der betrokken Commissie van onderzoek de Bewijzen, bestemd voor de lotelingen, die bij het onderzoek aan de eischen hebben voldaanzij stellen deze bewijzen voor of op den 23 Januari d. a. v. voor belanghebbenden verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. De Voorzitter der Commissie van onderzoek doet van dit laatste, onder vermelding van data en plaats, bij gelegenheid van het onderzoek mededeeling aan de belanghebbenden. Ter Neuzen, den 1 December 1911. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. H It H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1