Landbouwberichten. Gemengde berichten. N" ederlandsch^ooneelirGeaF Nieuw Circus van Gent. de gang- had, beklaagde dien steeds heeft en dit dus geen bewijs mag genoemd worden, temeer daar getuige Trijsburg het aan geen enkel ander feit heeft opgemerkt. f jToen beklaagde in het rijtuig zat zeide hi) tegen den inspecteurmijnheer Klaassen u moet uw plicht doen, gaat uw gang," wijst dat er op dat beklaagde dronken was Hi) heeft absoluut niemand lastig gevallen. Wat betreft het gezegde van den agent Daanse de menschen moesten ter zijde springen, dat spreekt vanzelf, zulks moeten de menschen steeds doen als in de Noordstraat een rijtuig rijdt, dat is de schuld van de nauwe straat niet van den bestuurder. Hij acht geen schuld aanwezig en ziet met vertrouwen den uitslag tegemoet. Vervolgens werden behandeld eenige over- tredingen der jacbtwet, leerplichtwet, vissche- rijwet en drankwet. Men schrijft ons. Nu in den laatsten tijd in deze streken zoo veel werk gemaakt wordt van de geitenfokkerij zul- len vele zeker belangstellen in den uitslag, welke men in Nassau verkregen heeft omtrent de melkopbrengst der geiten. Door de vereeniging van geitenkweekers in Nassau werd namelijk gedurende het vorige jaar de melkopbrengst van de geiten van al de leden gecontroleerd. Nog nooit was over een zoo groot aantal dieren de opbrengst bepaald. De controle "was zoodanig ingeschikt, dat, om de 20 dagen, de afgevaardigde zelf kwam mel- ken en de melk wegen. Bovendien werd het vetgehalte bepaald en bij 14 geiten werd bo vendien nagegaan welk voederrantsoen werd verstrekt. Naar de opbrengst per jaar konden de dieren tot de volgende groepen gebracht worden. 4 geiten tusschen 1000 en 1276 kilogram 3 900 950 4 850 900 5 800 850 2 6 9 9 6 2 3 2 5 750 800 700 750 650 700 600 650 550 600 500 550 450 500 400 450 350 400 Deze getallen toonen duidelijk aan hoe unttig het is, dat de melkopbrengst wordt gecontro leerd om zoodoende de beste dieren voor de fokkerij te kunnen nitzoeken. De gemiddelde opbrengst was 685 kilogr. Van alle geiten leverden 42 percent meer en 58 percent min der dan de gemiddelde melkgiften. Door het Ministerie van Justitie zijn 5000 exemplareu aangekocht van den bcheuikalender van den Volksbond tegen Drankmisbruik, om dien in gebruik te doen nemen in de gevange- nissen, Rijkswerkiurichtingen, Tuchtscholen en Rijksopvoedingsgestichten. De ,,Zuiderzeevereeniging heeft weer een uitvoerige brochure uitgegeven, waarin een verslag voorkomt van de commissie, uitgenoo- digd door het bestuur dier vereeniging, over de° vraagin welke mate gewapend beton in uito-ebreiden zin van toepassing kan zijn bij den afsluitdijk, de roeerdtjken, den bouw der kunstwerken enz., ter bezuiuiging bij de uitvoe- ring, onder behoud van gelijke deugdelijkheid in aanleg en onderhoud. De meening der commissie is verdeeld. Ten aanzien van de toepassing van gewapend beton op de verschillende werken voor de af- sluiting en de inpolderingen der Zuiderzee is zij niet tot het besluit kunnen komen dat daar- mede de bestaande ramingen in totaal een be- teekenende vermindering kunnen ondeigaan. Voor een belangrijk onderdeel, n.l. den bouw der uitwatering, sluizen op of bij de A\ ieringen, meent de groote meerderheid in deze commis sie dat zulks wel het geval zal zijn. Voor het hoofdwerk, den afsluitdijk, is de commissie, mede met een groote meerderheid, tot het besluit gekomen, dat dit werk met meer zekerheid zal zijn tot stand te brengen en in veel korter tijdsbestek dan de fetaatscommissie heefd gemeend, n.l. door middel van betonijze- ren bakken, zoodanig geplaatst, dat zij niet aan de inwerking van het zeewater zijn bloot- gesteld. Daarbij wordt aangenomen eenige be- sparing op de kosten der afsluiting van het Amsteldiep, doch voor den dijk Wieringen— Piaam laat zich de invloed op de kosten van aanleg nog niet bepalen. Maar al zouden de kosten boven de bestaande raming komen, het belangrpke voordeel is de besparing in tijd. In dat opzicht mag de uit- spraak van de meerderheid der commissie geacht worden van groote beteekenis te zijn vooi de zaak door de Zuiderzee-vereeniging voorgestaan. Ter hoogte van de Spierling, in de Zandkreek lag de schipper Fouw, van Bergen op Zoom, ten anker. Een kind van 21/2 jaar is uit zijn schip over boord gevallen en verdronken. Men meldt aan de Tel. uit Apeldoorn Het optreden van den groot-grondbezitter te Vaassen, den beer J. M. ten O., tijdens de jachtpartij van Z. K. H. Prins Hendrik te Beemte- Broekland, waarvan wij reeds eerder melding gemaakt hebben, moet, volgens verklaring van den heer M. ten (J., liggen in de minder aangename behandeling door hem ondervonden van de zijde van het jachtdepartement Het Loo, chef de heer G. E. H. Lutein Nothenius. Zijn optreden gold dan ook dezen en niet Prins Hendrik. Het nafluiten en nazingen van het jachtgezelschap, neemt hij dan ook niet voor zijn rekening, doch schuift dit geheel op de scbouders van de arbeiders. Verontsehuldigingen zijn door hem aanZ. K. H. aangeboden. Winkelsluitiug en Amsterdamsche korstjes. Aan het Binnen-Gasthuis te Amsterdam ver- voegde zich, zoo meldt het ,,Hbl.", Maandag- avond een vader met zijn zevenjarig dochtertje, dat een stuiverstukje had ingeslikt. Naonder- zoek gaf men hem den huiselijken raad, het kind Amsterdamsche korstjes te laten eten en dan den volgenden dag terug te komen met de kleine. Op weg naar huis wilde de vader het voorgeschreven „geneesmiddel" bij een bakker koopen, doch hij had gerekend buiten de winkel- sluiting. 't Was namelijk al veel later dan negen uur. De bakker maakte bezwaar de korstjes te verkoopen. Eerst toen de vader een politieagent in den arm nam, die den bakker verklaarde, dat hij de verantwoording van deze „overtreding" wel op zich wilde nemen, kon de verkoop van de begeerde korstjes plaats hebben. Een magnetische dreg. Door de politie te Amsterdam werd een jon- gen aangehouden, die in de Rapeuburgerstraat een woning was binnen geslopen en daar een bakje met geld stal. Hij werd echter op heeterdaac betrapt en door den bewoner achtervolgd. Het bakje had hij in de Prins Hendrikkade gewor pen. Daarnaar is door de politie gedregd, echte zonder resultaten. Een inspecteur van pol tie bezigde daarbij een door hem vervaardigde dreg, waarvan het einde voorzien is van een drietal magneten van groote aantrekkingskracht. Dezen zomer is hij er iu geslaagd daarmede een sta- len pince-nez op te visschen uit een der vijvers van het Vondelpark. Dat dezen keer de poging faalde moet worden toegeschreven aan de om- standigheid, dat het bewuste geldbakje geverfc en van blikken randen voorzien was, zoodat de magneten hun kracht daarop niet konden uit- oefenen. Overigens kan deze magnetische dreg goede diensten bewijzen bij het opvisschen van ijzeren of stalen voorwerpen, die soms al te gaarne door heeren inbrekers in het water wor den geworpen. Juffrouw B., uit de Josefstraat te Rotterdam liep Zondagavond omstreeks 9 uur met haar beide kitideren, een jongen en een meisje, langs de Kruiskade aldaar. Een hond deed de kin- deren, die elkaar aan de hand hielden, schrikken en van het trottoir op de straat springen, juist v'oor een motorwageu 4 van iijn 7 der electri- sche tram. Een voorbijganger rukte het oudste kind, het meisje, voor dien wagen vandaan, maar de 4jarigeJ. B. werd door den motorwagen gegrepen en kreeg het voorwiel dwars over het onderlijf. De bestuurder remde terstond. Vree- selijk verminkt werd het knaapje opgenomen en binnengedragen in de apotheek van den heer M. P. Lansberg, in de Kruisstraat, waar het enkele oogenblikken later overleden is. Trouwerij onder de mand Eenigszins gehaast trad 'n stevige boerenzoon van de Sonsche hoeven, in zijn Zondagsch pak gestoken, Peels' woning te Acht (Noord-Brabant) binnen. Hij kwam over een ernstige zaak spreken. Peels, ik ben tegen mijn wil getrouwd Best rcogelijk, zei Peels, 't gebeurt meer, maar daar kan ik toch niks aan doen, dat 's toch mijn schuld niet. - Jawel, daar kunt ge wel wat aan doen, als ge maar eens luisteren wilt, 't Is ver- schrikkelijk 'k Was Maandagavond bij Dorus Brands wezen buurten. Ze vroegen me of ik geen zin in de dienstmeid had. Och, jawel, antwoordde ik, maar ik ben nog wat jong. Dat geeft niks, riepen ze, wij zullen je wel trouwen. De meid en ik moesten plat te midden van den herd gaan zitten, neven mekaar. We deden 't. Toen stolpten ze'n groote mand over onzen kop en daar nog 'n zak over. Achter ons begon er iernand uit een oud boek hard voor te lezen. Op eens werden we met een emmer koud water verder ingezegend, waarop ze begonnen te zingen »Och, ons Driekske is getrouwd, hij zit in de misere." Maar, ik wil niet in de misere zitten, Peels Overal moet ik hooren dat ik getrouwd ben. - Wat is dat, vroeg iemand in Son, kunt ge al zoo vroeg van't wijf af, en pas getrouwd - Peels, hoe zit 't nou. ik ben toch zeker nog vrij mandat trouwen onder die mand was toch zeker maar 'n grap Ik neem niemand tegen mijn zin, hoor, want rechtuit gezegd Peels, ik heb geen idee voor die meid, ik wil beslist niks van der wecen. Onderzoek de zaak eens. Ge moet maar zeggen wat 't kost, ik zal er goed voor betalen, want ik heb er't land aan. Vader had me eerst naar den veldwach- ter van Son gestuurd, maar die zei, dat ik bij U moest zijn, omdat op Acht de trouwpartij had plaats gehad. Peels zal met zijn politiehond de zaak onder- zoeken Mrs. Pankhurst, de bekende leidster der militmte suffragettes in Engeland, heeft Maan- dag ji. getracht in Wallstreet, te New-York, een rede te houden. Men bleek daar echter niet van haar gediend. Toen de spreekster met haar met vlaggetjes versierde auto weg zou rijden, bestormde de menigte het rijtuig, rukte onder gejoel en gefluit de vlaggen en andere kiesrechtemblemen weg en mrs. Pankhurst, die het met de Londensche politie zoo dikwijls te kwaad heeft gehad, ging zich nu beklagen bij de New-Yorksche, dat deze haar niet voldoende had beschermd. Een harer begeleidsters, mrs. Belmont, deed daar het woord, en uit hetgeen zij zeide blijkt wel, dat deze dame niet aan overmaat van bescheidenheid lijdt. „Ik vind", zoo viel zij uit, „dat de Ame- rikaansche man geheel en al zijn moeder, vrouw, zuster en dochter vergeten heeft. Hij heeft zich schandelijk brutaal gedragen jegens de grootste vrouwen van dezen tijd, die de ge- schiedenis als grooter dan Washington zal be- schouwen. De Amerikanen hebben weder eens bewezen, hoe ongeschikt de manneu zijn om zichzelf te regeeren." Een kapper te Berlijn, Roehrig geheeten, is op het volgende schoone plan gekomen om zijn inkomsten te vermeerderen. De man had, met behulp van Bismarck's bediende, gedurende de acht laatste levensjaren van den IJzeren Kanselier, zorgvuldig diens lokken verzameld, die bij het haarknippen geofferd werden. Hij heeft de echtheid dier bij lokken rechterlijke uitspraak -doen vaststellen en stelt ze nu tegen goed geld natuurlijk, ter beschikking der be- wonderaars vau den grooten man. De lokken gevat in een klein bronzen borstbeeldje van Bismarck. De Berlijnsche pers protesteert, Te Nottingham, Engeland, had Maandag- morgen een ontploffing in het Albert-hotel plaats, waarbij tien personen, waaronder vier brandweer- lieden, zwaar gewond werden. Even na midder- nacht bemerkte een in de buurt van het hotel wonende apotheker een brandlucht, die aan het branden van teer of asfalt deed denken. Hij waarschuwde de hotelbeambten schelde de brand- weer op. Daar men vreesde voor het smelteu van een electrische draad, zochten de electriciens van de brandweer naar de brandhaard, maar konden deze niet vinden. Dan vermoedde men, dat de brand onder het asfalt boven den reus- achtigen keider van het hotel, die zich ver onder de binnenplaats uitstrekte, moest woeden, en vier brandweerlieden daalden naar den keider af. Op hetzelfde oogenblik weerklonk een vreese- lijke knal, het asfalt werd door een on weerstaan ba re macht opgeheven, en het hotel' sidderde op zijn grondvesten. De personen die op de binnen plaats hadden gestaan, stortten 40 voet naar omlaag, in den door de ontploffing opengelegden keider. De hotelgasten kwamen er af met een hevigen schrik. De bestuurders der taxi-tufs te Parijs staken. Meer dan 6000 automobiel-bestuurders nemen aan de staking deel. Het verkeer in de straten der stad wordt door de staking zeer veraangenaamd. Gedurende den op Dinsdag heerschenden dichten nevel, heeft de sneltrein Parijs Lyon Marseille bij Parijs twee met herstei van de lijn belaste arbeiders overreden, die beiden ge- dood werden. Met einde van het zijden koovd. J Een van de gezegendste gevolgen van de Chineesche revolutie is de afschaffing van het zijden koord, dat iemand als een aangename(P) verrassing kon thuisgestuurd worden. ledere Chinees van invloed en aanzien moest er dagelijks op bedacht zijn, dat van het paleis van de keizerlijke familie een bediende met het lief- talligste en zoetsapigste gezicht een zjjden snoer kwam brengen, het vreeselijke wapen van de Mantsjoe.dynastie. Want dat zijden koord was een stille wenk voor den ontvanger, of hij deze aarde maar wilde verlaten om vrjjwillig(?) naar betere gewesten te gaan. Zoo'n verrassing overtreft nog elke deukbare Sint Nicolaassur- prise, alleen jammer, dat de uitverkorene er weinig heugenis van heeft. Het zijden koord was een vreeselijk symbool dat ontzetting bracht in het huis, dat er mede gezegend werd. Ploseiing, zonder opgave van van redenen zonder mededeeling van het doel dat maar al te goed bekend was, werd het snoertje gebracht met de groeten van zijn Kei zerlijke Majesteit. En dit waren de laatste groeten, die de Keizer zond aan hem, dien iij gelukkig maakte met het eindje koord. Den volgenden dag kwam dezelfde bediende te rug, om met een stil lachje te vragen naar meneers ,/welstand", waarop hij dan het antwoord behoorde te ontvangen dat meneer naar's Keizers wil geleefd heeft helaas met sterken nadruk op heeft. Een uitgebreide spionnendienst gaat naofde feiten zich werkelijk hebben afgespeeld, zooals verteld is, en of inderdaad het Chineesche rijk een burger minder telt. Wee hem, die het koordje als een laatste geschenk van zijn keizer bewaren en het leven daarbij. Want zijn huis wordt bestormd, hij zelf opgespoord, ter dood gebracht en zijn goederen verbeurd ver- klaard. Soms ook, maar't is een hooge onderscheiding, neemt een opiumpil de plaats in van het zjjden koord. Het is bekend, dat eenige dagen voor haar dood de Keizerin-weduwe Tsusji zoo'n present schonk aan den jongen Keizer Kwangsu, die zich dan ook door zelfmoord van het leven be- roofde. Men vertelt, dat de tegenwoordige redder van China Joeansjikai kort voor zijn vertrek het zijden koord ontving. Hij had 'echter den rnoed den machtigen heer in het keizerlijk pa lms te weerstaan en hem het eindje koord terug te sturen, met de mededeeling, dat hij niet wist, wat hij er mee doen moest. Hij zou ver- dei gezegd hebben, dat hp nog een flink zwaard had, waarmoe hij zulke koordjes wel zou kun nen doorsnijden. Zijn aanhangers waren toen reeds zoo talrijk, dat de regeering, die voor het eerst zoo flink aangevallen was, geen maat- regelen tegen hem durfde nemen, het koord behield en hem beval voor zijn gezondheid ont- slag te nemen. Joeansjikai heeft woord gehouden en zijn goed zwaaid heeft inderdaad het zijden koord ver- nietigd. RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand December, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. V oor de toezending daarvan kan gebruik ge maakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen ver- krijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 3 December a.s. te 21/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoe- nng van het overgroot lachsucces „De lus- tige Honing nieuw lustig zangspel in 3 bedrijven van Julius Freund. Muziek van Rudolf Nelson. Aertaling van Arie van den Heuvel. Girooten Schouwburg te Gent. Zondag 3 December a.s. te 2'/s uur, dag- voorstelling opvoering van: Le Jiarbier de Seville, comische opera in 4 bedrijven. Muziek van Rossini. Zondag 3 Qecember, om 3 ure, dagvoorstelling Alomy ler de wonderbare aap-mensch Max d Hiver, komiek Barat, evengewichtRiehel troep, Icariaansche spelen Chabert, zangeres Original Chatram, knotsen en hoepelsThe little Lillys Leonce en Liliane, de gevaarlijke ladder De acht Germanias de soldaten van de toekomende eeuw K 0 E It S VAN HE T (I E L I). Belgisch per 100 fr. f 47,60 a 47,626 Engelsch per 12- 12,-. ZEKTIJDING EN. Van 29 tot en met 30 Nov. Van 29 tot en met 30 Nov. werden Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen 40 afgeschut; door de Westsl. 15 op- afgeschut. Posltie der Stoovnuchepen. door de op- en en 10 «-» >1 7 7 I I VLAG NAAM M3. Van en naar. Lading. 30 29 30 Eng. s.s. idem idem Eng. a.s. idem Eng. s.s. idem Belg. s.s. Eran. s.s. Deen. s.s. idem Eng. s.s. Voor Ter Neasen I Ealmar 3593 Whitehaven Amulet 2850 Middlesbro Cedarwood 1815 idem Van TerKemeni Copsewood 1698 iMiddlesbro River Scheldt 1 2199 lLonden Voor l>enl I 2580 2554 stukg. ijzer idem Astrologer Sea Serpent Wolhandel Finisterre Amalienborg Naesborg Commercial 5391 1290 3803 4379 321 Leith Londen Repola Antwerpen Riga Pernan Havre on (Jent i Goole Hull Londen New-Castle Pillau Belfast ledig stukg. stukg. idem hout ledig vlas stukg. koolteer Eng. s.s. Mersey 3075 idem Juno 2562 idem Sea Hound 3085 idem Ballochmijle 9311 Deen. s.s. Spigerborg 4087 Eng. s.s. Harelda 3645 s.s. HARALD in lossing te Ostende. s.s. JENNY worlt heden te Barry verwacht. s.s. RICHARD in lossing te Gent, s.s. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.s. HELENA in lossing te Velzen. s.s. MAGDALEN A in lading te New-Castle on Tyne voor Genua. stnkg. idem idem ledig phosph. stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 10