Gemengde berichten. het werk zal in 2 gedeelten worden uitgevoerd, en ten behoeve van het eerste deel wordt f 25,000 op de begrooting uitgetrokken. De Minister heeft last gegeven opnieuw waarnemingen te doen omtrent de behoefte aan een vluchthaven aan het Krammer. Door den heer J. Fraanje te Goes, is aangenomen om op te treden als leidend ouder- ling bp de Geref. gemeente (Vlooswijkstraat) alhier. Bij Kon. besluit van 23 dezer is pensioen verleend aan J. de Zeeuw, wed. J. Verlinde, arbeider bij den Rijkswaterstaat, ten bedrage van 149 's iaars. Deu heer G. A. Standaert, expediteur en scheepshandelaar alhier, is Vrijdag te Gent een ongeluk overkomen, dat ernstige gevolgen voor hem had kunnen hebben, doch dat zich tot hiertoe, naar omstandigheden, gunstig laat aau- zien. Hij bevond zich Vrijdag voor zaken te Gent bij een der daar liggende stoomschepen op den steiger, toegang gevende van den wal naar het schip, toen daar juist een andere stoomboot passeerde, door wier zuiging de steiger ineenstortte. De heer Standaert viel daardoor te water, terwijl een der vallende planken bovendien nog op hem schijnt neer- gekomen te zijn, althans hij bekwam een be- langrijke vleeschwond aan een zijner beenen, gelijk aan een diepe snede, dus teweeggebracht door een hard, snijdend voorwerp. Door de in de nabijheid zijnden was de heer Standaert spoedig op het droge gehaald, en werd hij door te hulp geroepen geneeskundige hulp, voor- loopig verbonden. Per trein is hij des avonds naar hier overgebracht, van het station verder per rijtuig naar huis. Naar we verneraen schijnt de heer Standaert geen andere gevolgen van het ongeval te bemerken, dan de boven- verraelde verwonding, die, naar het zich laat aanzien, geen ongunstig verloop heeft. Aan den gisteren gehouden prijskamp op het biljart, in het Cafe de Velo, bp den heer Aug Dhaeze namen 30 spelers deel. De prijzen werden als volgt gewonnenle prijs C. de Mette en F. Dhaeze 2e prijs B. de Boy en E. Lafort van Sluiskil3e prijs C. van Uk en J. Dorserape 4e prijs A. Vermast en Aug de Mette. De extra prijs voor het grootste aantal pun- ten werd behaald door J. Marsilje. flet tweede elftal van de voetbalclub //Sparta" alhier toog gisteren naar Westdorpe om aldaar een wedstrijd te spelen tegen de club W. V. V. De uitslag was 11. Axel, 27 Nov. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht 23 paarden, 211 stuks hoornvee, 47 varkens en 13 schapen. De uitgeloofde premie's werden toegekend als volgt: Voor het schoonste paard van 3 tot 7 jaren oud, le prps een medaille aan Ph. J. v. Dixhoorn, landbouwer te Axel, 2e prps 3 aan Van Dixhoorn voornoemd. Voor het schoonste hengst- of merrieveulen beneden het jaar oud, een prps van f 2 aan C. Haak, landbouwer te Axel. Voor het schoonste veulen van 1 tot 3 jaren oud, eerste prijs 4, aan Van Dixhoorn voor noemd; 2e prps 2,50 aan J. de Putter Jz., landbouwer te Axel. Voor den schoonsten dekhengst van 2 tot 7 jaren oud, een prps van 5 aan de VereenigiDg z/Eigen Hulp" te Axel. Voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe le prps een medaille aan Aarn. de Feijter Jz. landbouwer te Ter Neuzen, 2e prps f 3 aan Sal. de Feijter landbouwer te Axel. Voor de schoonste kalfdragende vaars le prps f 4 aan Adr. van Hoeve landbouwer te Axel 2e prijs 2.50 aan C. de Feijter landbouwer te Koewacht. Voor het schoonste 2jarig rund een prijs van 3 aan B. Blankert, slager te Axel. Voor den schoonsten hokkeling een prijs van 2, aan Jacs. Dekker Wz. Jnr. landbouwer te Axel. Voor den schoonsten springstier een prijs van 5, aan C. Bauwens koopman te Wach- tebeke. Voor het vetste stuk hoornvee een prijs van 5 aan P. Meert, koopman te Ter Neuzen. Er werd zeer veel handel gedreven. Koewacht. Zaterdagavond werd ten huize van den heer C. H. Swartelee eene algemeene ver- gadering gehouden van eere-, contribueerende- en werkende leden van de fanfarenmaatschappij „De Eendracht". Het eerst kwam aan de orde besprekiug teerdag. Besloten werd op Dinsdag 12 December a.s. de gewone jaarlijksche teerdag te houden en die 's'morgens te openen met een plechtige H. Mis in de kerk voor de overledene leden der fanfaren. In het lokaal zal aan de eere- en contribueerende leden een middag- en avondmaal worden aangeboden. Medegedeeld werd dat de tooneelclub in de eerste heltt van de maand Januari twee voorstellingen zal geven een voor het publiek en een voor de eere- en contribueerende leden met hunne vrouwen. Ten slotte werden een drietal nieuwe con- tribueerenden voorgesteld, die alien aangenomen werden. Wegens het heerscben van het mond- en klauwzeer en het mislukken van den rapenoogst in Belgie, was er in de laatste maanden van Belgische zijde weinig vraag naar Nederlandsche melkkoeien en vaarzen. Daardoor was de smok- kelhandel in vee, voor eenige jaren zoo levendig omtrent dezen tijd van 't jaar, van weinig be- teekenis. In de laatste dagen is er in den veehandel met Belgie wel eenige verbetering te bespeuren en daarom gaan er nu en dan weer eenige runderen trauduleus over de grenzen, altijd niet met het gewenschte sucees. Vrijdag- namiddag om 4 uur werd in de nabijheid dezer gemeente een troep smokkelaars overvallen door de ambtenaren Sallaert en Callant. De smokkelaars vluchtten over de Nederlandsche grens. Een prachtige melkkoe ter waarde van 700 frank werd door de ambtenaren aange- slagen. Zaterdag is het dier naar Selzaete vervoerd, waar het ten voordeele van het Rijk zal worden verkocht. Sluis. Aan de herstemming Vrijdag te Sluis gehouden voor een lid van den gemeenteraad is op een enkele uitzondering na door alle kiezers deelgenomen. Door 353 kiezers werd aan de stemming deelgenomen, die 347 geldige biljetten inleverden. Op den heer 1. Brevet (lib.) werden uitgebracht 175 en op den heer A. Buyck (R. Rath.) 172 stemmen. Bij de stemming op 10 dezer werden uitgebracht op de heeren Brevet 157, Buyck 166 en op D. S. de Smit 12 stemmen. Middelburg. Tijdens den wedstrijd Zeelandia II (Middelburg) en Volharding (Vlissingen) welke gisteren voor de Zeeuwsche Competitie te Middelburg gespeeld is, had een der Vlis- singsche spelers het ongeluk zijn been te breken. Per rijwielbrancard werd de ongelukkige naar zijn woonplaats teruggebracht. Middelburg. Door het vertrek naar elders van het eenige sociaal-democratische lid van den gemeenteraad alhier, den heer Mr. G. W. Sannes, is eene vacature ontstaan in het 3de district. Vrijdag 1 December a.s. zal de candidaat- stelling plaats hebben. De strrjd zal ditmaal vermoedelijk gaan tusschen den anti-revolutioi}- nairen caudidaat, den beer J. A. Vertregt on den sociaaUdemocratischen candidaat, den heer L. Onderdijk. Tot nu toe is althans niets er van vernomen, dat ook van vrijzinnige zijde een candidaat zal worden gesteld. Tot nu toe had- den voor ditdistrictzitting 4 anti-revolutionnairen, 1 con3ervatief liberaal en de bovengenoemde sociaal-democraat. Het zal de S. D. A. P. heel wat moeite kos- ten en een zeer groot aantal vrijzinnigen zal. haar te hulp moeten komen, als zij den eenig^m zetel in de vroedschap wil behouden. De millionnair Beattie, die wegens den op zijn vrouw gepleegden moord ter dood was vet- oordeeld, is Vrijdag terechtgesteld. Daarvodr had hij nog bekend. De heer H. v. d. C., reiziger in kruide- nierswaren, te Doorn, keerde Woensdagavond per rijwiel van Amersfoort over Zeist huiswaarts. Nog niet ver van Amersfoort. verwijderd, reed hij tegen prikkeldraad, dat over den straatweg was gespannen, waardoor hij kwam te valien. Twee kerels schoten toe en gaven hem een slag op het hoofd, waardoor hij bewusteloos werd. Drie uur later, ongeveer 9 uur, kwam hij bij en bemerkte, dat hij snijwonden nadgekregen; zijn geld, ongeveer f 100, en zijn horloge waren hem ontvreemd, en de banden van zijn fiets waren stukgesneden. Hij ging toen terug naar Amersfoort om aangifte van deze brutale be- rooving te doen. De politie heeft tot diep in deu nacht het onderzoek tot nabjj Soesterberg voortgezet, doch zonder succes. In Friesland worden de mollevelletjes tbans opgekocht tegen 18 a 20 ct. per stuk. Ze worden uitgevoerd naar Amerika, waar er, naar men wil, dameshoeden van worden gemaakt.j Bij gelegenheid van de jaarmarkt te Diever in het laatst van de vorige maand, bracht de jongeling J. van V. te Wapse een meisje uit Havelte huiswaarts en sedert was hij spoorloos verdwenen. Een dertigtal per-' sonen heeft dagen aaneen gedregd in de vaarten in den omtrek, doch zonder resultaat. Men heeft gedacht aan misdaad, doch licht was in deze niet te krijgen. Thans is zijn lijk ge- vonden in de Drentsche Hoofdvaart. De 20jarige Jan Stolk laadde Donderdag in de Keizerstraat te Scheveningen bij den heer Waterreus, kaas van den wagen. Toen zijn vader een oogenblik den winkel inging, hield de zoon het paard bij de teugelseen tram kwam aan, het paard schrikte en liep eenige passen vooruit, waarbij de jongeman over het trottoir struikelde en viel. Hij kreeg den wagen over de borstkas en werd zwaar gewond bij dr. de Niet ingedragen, waar hi] bediend werd. Eergisterennacht is de jongeman in het gesticht van den H. Johannes de Deo overleden. De slechte gewoonte van kinderen om op rijdende sleeperswagens te springen en mede te rijden heeft te Rotterdam alweder een slacht- offer gevorderd. Bij een bocht viel een 12jarig meisje van den wagen en kwam met het hoofd onder de wielen terecht. Het kind was mors- dood. Men schrijft uit 's Hertogenbosch aan De Tijd Het bericht van de Eindhovensche Courant, waarin gemeld wordt, dat de landbouwer v. V., uit Vorstenbosch-Uden, die verdacbt wordt zijn zeventienjarige dienstbode, een wees, te hebben vermoord, zich in de gevanger.is te's Hertogen bosch zou hebben opgehangen, na een volledige bekentenis van zijn misdaad te hebben afgelegd, is totaal verzonnen. De boer, die zich onder zware verdenking van deze ontzettende misdaad in de gevangenis bevindt, blijft ontkennen en van zelfmoord is geen sprake. Dat er echter bij den dood van het meisje misdaad in het spel is, staat bij de justitie vast en is uit de lijkschouwing gebleken. Toen Donderdagmiddag omstreeks 12 uur een der booten van de HollandFrieslaud-lijn van Lemmer naar Amsterdam terugkeerde, ont- dekte kapitein Bley dicht bij het eiland Marken een motorboor, die in zinkenden toestand ver- keerde. Hij ging er onmiddellijk heen en kwam juist bijtijds om de zeven personen, die zich op de boot bevonden, welke eenigen tijd later zonk, aan boord te nemen. Tengevolge van de woeste zee kwam tijdens de redding het achter- stuk van de boot der Holland—Friesland-lijn in aanraking met het zinkende vaartuig, waar door van de boot de schroef onklaar raakte. Hierdoor kon ze haar reis naar Amsterdam niet voortzetten. Men moest naar het kantoor van de HollandFriestand-lijn seinen om assis- tentie. Een sleepboot vertrok onmiddellijk der- waarts, en Vrijdagmorgen kwam de boot met de geredden aan boord te Amsterdam aan. Zij zal naar het dok worden gesleept om gerepareerd te worden. Aan het Handelsblad wordt uit Berlijn gemeld, dat het beroemde schilderij de Madonna van Fra Angelico te Florence gestolen, door de politie ongeschouden is teruggevonden. Vrijdagmiddag is er in den mijntoren van de Lokkenmijn in Meldalen brand uitgebroken. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen en tastte ook het waschgebouw aan. Dit alsook de toren brandde geheel af. De schade beloopt een of twee millioen kronen. Omtrent een ernstige zeeramp. die nabjj Triest plaats had, en waarbij 62 personen het leven verloreu, wordt gemeld Het stoomschip „Romana", dat wekelijks tusschen Ravenna en Triest vaart was Donderdagavond van Ravenna vertrokken, koers zettende naar Triest. Aan boord van het stoomschip bevonden zich een beman- ning van 19 personen en 53 passagiers, dus in het geheel 72 man. Toen het stoomschip de overzjjde bereikt had, werd het door hoog- slaande golven heen en weer geslingerd. Huizenhooge golven stormden op het schip aan. Tengevolge daarvan is ook de scheeps- lading, die uit rjjst bestond, naar een zijde overgeheld, zoodat het schip zich niet meer in evenwicht kon houden. legen de vreeselijke kracht van den storm waren de machines machteloos en dikwijls stak de achtersteven van 't schip hoog boven het water uit, zoodat de schroef in de lucht rondwentelde. De ,/Romana" was een speelbal der golven geworden. De passagiers beleetden in de kajuiten ware tooneelen van verschrikking. De vrouwen weenden en baden. ledereen sprong naar de reddingboot, die losgemaakt werd en in zee neer- gelaten. Een gedeelte der passagiers bemachtigde de reddingsboeien en ontkleedde zich om zich door zwemmen te redden. De toestand der „Romana" was dermate zoo wankopig, dat ieder oogenblik de ondergang van het schip verwacht kon worden. Intusschen was bet drie uur des morgens geworden. Toen de reddingsboot uit- gezet was, sprong de kapitein met zeven matrozen er in. Een cafehouder te 4 riest en zijn zoon, die reddinggordels aan hadden, sprongen in zee en bereikten aldus de boot. Ook andere passagiers sprongen in zee en en probeerden de reddingsboot te bereiken. Deze werd echter door de golven weggeslagen en alle andere personen, die zich op bee stoom schip bevonden, vonden na een langen strijd tegen de elementen, den dood in de golven. Over het lot der ,/Romana" zelf is nog niets met zekerheid bekend maar men kan aannemen, dat het schip in de golven gezonken is. In het algemeen veroordeelt men de houding van de bemanning der ,/Romana die eerst aan eigen redding dacht en de passagiers en het schip in den steek liet. Nog een brutale postroof. Een ongewone postdiefstal, waarbjj de daders niet minder dan 300,060 mark in handen kregen, is Vrijdag te Berlijn gepleegd. Een postwagen, die bij verschillende postkantoren celd had opgehaaid en 't laatst van het post- kantoor bjj de Rijksbank in de Jiigerstrasse naar het postkantoor in de Kurstrasse reed, werd cjoor een valschen sleutel geopend en uit den wagen een groote zak met 51 brieven met geldsinhoud, ter gezamenlijke waarde van 300,000 mark, gestolen. Onmiddellijk na den diefstal werd de postilion van den wagen. onder verdenking van medeplichtigheid, gearresteerd. Verder werd te Rixdorf een man gearresteerd, die een postzak droeg. Het commissariaat van politie deelt mede. dat de man een 40 jaar oude cafehouder is. Een onderzoek in zijn woning leidde tot het resultaat, dat men tot de over- tuiging kwam, den eigenlijken dief gearresteerd te hebben. Het grootste gedeelte van het geld werd in zijn woning gevonden. Den postzak had de dief over een hek van een onbebouwd stuk grond geworpen. De zak werd daar des morgens gevonden en bevatte een gedeelte der gestolen waarde. De cafehouder beweert, dat hij de geldzak van een postbeambte kreeg. De diefstal had plaats in den korten tijd, dien de postwagen noodig heeft, om van de Jagerstrasse naar de Kurstrasse te rijden. In de Kurstrasse reed de wagen niet onmiddellijk in het kantoor, waar de inhoud wordt gecon- troleerd. Daar gir.gen voortdurend postbeambten in en uit, zoodat daar de diefstal niet geschied kan zijn. De postilion werd gearresteerd, omdat hij, terwijl zijn wagen stilstond, met een ander had staan praten. Naar de middageditie van de n Lokal-Anzeiger" mededeelt, blijft Cavello, de cafehouder, bij zijn bewering, dat hij door een postbeambte, Schneider genaamd, geholpen werd. Cavello moet vroeger tijdelijk bij de post aan- gesteld zijn geweest en zijn medeplichtige zou hij, in een cafe, dat veel door postbeambten bezocht werd, hebben leeren kennen, waar zij elkander tickets voor wedrenneu gaven. Ten slotte stelde Schneider Cavello voor eens een grooten slag te slaan en werd het plan op den postroof beraamd en uitgevoerd. Schneider zou de helft van den buit medegenomen hebben. Is dit waar, dan is het venniste bedrag nog grooter. Nader wordt gemeld De handelsreiziger Cavello en de postkoetsier Wendt, hebben den diefstal, dien zij in ge- meenschap hadden beraamd, bekend. Cavello stond bij den ingang van het post kantoor No. 41. Toen de postwagen voorreed, en de begeleider der postzakken zich naar het postkantoor begaf, sprong Wendt van den wagen, opende snel met een van te voren vervaardigde sleutel het portier van den wagen, en rolde er den zwaren postzak uit, dien hij aan Cavello gaf. Deze reed toen met den buit snel weg in een auto. Na het plegen van den roof klom Wendt weer op zijn bok alsof er niets gebeurd was. Een ongeval, dat verschrikkelijke gevoj- cren had kunnen hebben, als men het niet tijdig voorzien had, heeft Donderdag te Brussel plaats gebad. In de Noordlaan werd een huis afgebroken en men had tegen de naastliggende huizen bal- ken geplaatst om ze te ondersteunen. Ondanks deze voorzorg zag men dat een dier huizen niet overeind blijven zou. De bewoners werden dan ook verwittigd en verlieten het huis. t as noodig, want het stortte kort daarna eensklaps totaal in. Een auto-taxi werd door de balken getroilen en beschadigd de geleider werd licht gekneusd. Dat er zich onmiddellijk een zee<- talrjjke me- nigte ter plaatse bevond, behoeft niet gezegd te worden, De tramdienst werd onderbroken. Na de instorting sprak men van dooden en gekwetsten, doch er was niets van waar, daar men de gebeurtenis had voorzien. Een groote stofwolk vulde heel de straat, maar nauweljjks was deze weg, of reeds begon het opruimingswerk, zoodat een klein uur later het verkeer hersteld was. Een boer van St.-Martin had op de markt van Foix een varken gekocht om het vet te mesten. Twee dagen later, toen hij den stal van het dier schoonmaakte vond hij in den mest een goudstuk van 20 fr., met den beeldenaar van Napoleon III en het jaartal I860. Zjjn verrassing was groot. Maar zij verdubbelde den volgenden dag toen hij weer een goudstuk vond. Vijf dagen lang vernieuwde zich het wonder. Het varken „legde" goudstukken Het meuws lekte uit, het kwam aan de ooren van den verkooper en deze eischte aanstonds de goudstuk ken op. rMijn varken," zeide hij, //zal zeker de porte- monnaie hebben opgegeten, dien ik op den dag zelf van de markt heb verloren. Er zaten negen goudstukken van 20 fr. in en twee bankbnefjes. 'tis dus miju geld en gij moet het temg geven." De kooper echter was daar met voor te vin- ,/lk heb het varken gekocht en betaald. Het behoort mij dus toe met al wat er in 18 Men heeft advocaten geraadpleegd en een proces staat voor de deur. Het vreeselijk treinongeluk, waarvan we in ons vorig nummer melding maakten, gebeuide op eenige kilometers van Saumur. De 54 meter lange brug over de Thouet was s nachts dooi m

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2