I A g e m e e n en Advertentieblad Zeeuwsch-Vlaanderen. 1 leiiws- 5689, Dinsdag 21 November 1911. 51e Jaargang. Buitenland. lTFohT™ Gemengde berichten. Binnenland. IN DEN D00D VEREENIGD. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postYoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,—. Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Ts 1 efoon No. 2 5. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave ADYEETENTIENi Van 1 tot 4 rebels f 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde adver en le wor opgaaf prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. De Italiaansch-Twrksche ooHog. De ltalianen hebben met grooten tegenspoed te kampen in Tripoli. Niet alleen dat Turken en Arabieren moedig stand houden en onver- poosd vinnig aanvallen, maar ook de elementen keeren zich tegen de indringers in Tripoli. Tengevolge van hevige regens en stormweer is een meertje ten zuiden van de stad buiten de oevers getreden en heeft de loopgraven der ltalianen bij de Boemeliana-putten weggespoeld. De waterstroom baande zich vervolgens een weg door de stad naar zee. De troepen zijn geuoodzaakt geweest hun stellingen naar achteren te schuiven. Alweer geluk voor de Turken, die de stad op die wijze nauwer kunnen insluiten. Er komt een tegenspraak van het gerucht dat bp het bombardement van de aose A'in Zara, eenige kilometers diep het land in, 600 Arabieren zouden gesneuveld zijn. De Italiaanscbe scheeps- kanonnen schoten over de hoofden der Turken en Arabieren heen, die een stelling bij de kust, vlak bij het Ttaliaansche front, innemen. Een Duitsche oorlogscorrespondent in Tripoli meldt, dat thans alle 6 vliegtuigen onbruikbaar zpn; daarom stijgt iederen dag een kabelballon omhoog. Zondag zonden de ltalianen 6 voorname burgers van Tripoli, met Seiman-bei als woord- voerder, naar de Arabieren, om met hen te onderhandelen. Zij brachten woordelijk het volgende bescheid: „Voor ons is naast elkaar geen plaats; wij moeten sterven of gij." Bij de Turken heeft zich de afgevaardigde van Fezzan gevoegd. Hij bracbt 800 kameel- ruiters mede en eenige duizenden inboorlingen uit het zuiden, met proviand. De eerste afdeeling van de Egyptische Roode Halve Maan is reeds 10 dagen geleden over land naar Barka vertrokken, nadat de Italiaan- sche regeering geweigerd had om hospitaal- materiaal voor de Turken in de havens van Tripoli te ontschepen en van daaruit naar het binnenland te vervoeren. TEE NEUZEN, 20 November 1011 de vorige week schreven is er we aanvang gemaakt met de wintervermake- de liefhebbers ter- Ten plattenlande, waar geen postinrichting is gevestigd doch een postbode woont, zal voortaan bij dezen beambte aan huis gedurende boogstens een uur gelegenheid bestaan om zaken te behandelen. De beambten, hiervoor aangewezen, zullen een tegemoetkoming hiervoor ontvangen van f 30 voor een half uur dienst per dag, dus hoogstens f 60. Ja, dat is Napoleon zeide ik. „Neen, neen Dat is De Lapp of De Lissac, of hoe die vervloekte kerel ook heeten moge. Hij is het." Nu zag ik hem ook. Het was de ruiter met den rooden veer op zijn hoed. Zelfs op dien verren afstand kon ik hem herkennen aan de manier waarop hij het hoofd droeg en aan zijn eenigszins scheeve gestalte, veroorzaakt door tallooze verwondingen. Ik greep Jacob bij den arm, want ik zag, hoe de wraakzucht uit zijn oogen &*traalde en begreep, dat hij od dit oogen blik tot elke dwaasheid in staat zoude zijn. Maar juist op dat oogenblik zeide Napoleon iets tegen De Lissac, waarop de geheele troep rechtsomkeert maakte en weg reed, terwijl een kanon werd afgevuurd en een witte rookwolk boven de batterp op den heuvel omhoog steeg. Kort daarna werden wij opgeroepen, grepen onze geweren en plaatsten ons in het gelid. Nu begonnen van alle kanten de kauonnen te bulderen en wij dachten niet anders of de slag had een aanvang genomen. Het bleek Zooals een lijkheden en er valt voor stond te genieten. Behalve het reeds vermelde, bezoekt ook de familie Stips deze plaats voor het geven van eene tooneeluitvoering in het Hotel de Commerce". Voor ruim 20 jaren was de familie Stips hier een goede beken'de als cafe-concertgezelschap, de jongeren hebben het nu blijkbaar omgezet in een tooneelgezel- schap. A1 zijn de stukken die hier worden opgevoerd ook ,/Oude bekenden", toch zijn ze van dien aard, dat men zich best kan amu- seeren met ze nogmaals te hooren en voor hen, die ze nog niet zagen kan het een aangename kennismaking zpn. Voor een paar weken werd door ons melding gemaakt van het aanspoelen van reddinggordels van het stoomschip ff01af Wijk" aan het strand alhier. Nader vernemen wij, dat dit geen ongerustheid behoeft te baren. Het thans te Antwerpeu gearriveerde stoomschip had zwaar weer te verduren op de reis van Gothenburg naar Antwerpen, en verloor de reddingbooten en andere sloepen, waardoor ook reddinggor dels in zee terechtkwamen. Het stoomscbip was genoodzaakt naar Gothenburg terug te keeren. Men wist die haven te bereiken, nadat de bemanning geruimen tijd in levensgevaar had verkeerd. Aan den gisteren in het cafe//Wilhelmina" alhier gehouden biljardwedstrijd werd door 36 spelers deelgenomen. De prijzen werden be- haald als volgtle prijs J. de Feijter Pz. en B\ Dhaeze 2e prijs E. van der Velden en H. de Cooker, 3e prijs W. Gort en J. van der Bent Cz. en 4e prijs C't Gilde en J. de Bakker. De extraprijs voor het grootst aantal punten werd behaald door den heer E. van der Velden. Een landbouwersknecbt uit IJzendijke, dezer dagen uit zijn dienst getreden, was aan het fuiven geraakt met een paar Belgische vrienden Later miste hij uit een beurs 55 De politie doet ouderzoek. Uit Bergen op Zoom wordt gemeld dat de heer Dr. Van der Brug tegen 1 Februari a. s. ontslag heeft aangevraagd als directeur van het krankzinnigengesticht Vrederust aldaar, wegens oneenigheid met de bestuurders van deze inrichting voor christelijke verpleging van krankzinnigen. Sluiskil. Niet minder dan 75 werklieden, waarvan de meesten van Sluiskil zijn, werden Zaterdag j.l. bedankt op het werk van de Cokes- fabriek. Dit is voor velen een tegenslag, wiji het bietensteken thans klaar is en zij daardoor werkeloos zijn. echter niets anders te zijn dan het schoonmaken der stukken, wijl men vreesde, dat het kruit door den gevallen regen vochtig zou zijn geworden. Van ons standpunt op den heuvel hadden we een ruim gezicht op het slagveld. Een lijn van roode en blauwe uniformen liep vau hier tot aan een naburig dorp, dat wel twee uren van ons verwijderd lag. Er werd in onze gelederen ge- fluisterd, dat er veel blauwe en te weinig roode waren, want de Belgen, die de blauwe unifor men droegen en waarvan er een twiutigduizenc bij ons waren, hadden zich den vorigen d niet erg moedig betoond. Bovendien bestonden onze Engelsche troepen ongelukkig voor het grootste gedeelte uit militie en recruten, want onze beste regimenten bevonden zich nog op zee, terugkomende van ik weet niet welkeu dwazen twist met onze stamgenooten in Amerika. Maar we zagen ook de berenmutsen van onze garde de kielen van de Hooglanders, de blauwe uni formen van het Duitsche legioen en de groene en roode van de scherpschutters. Wij wisten dat deze soldaten, wat er ook mocht gebeuren zouden standhouden en dat wij een bevelhebber bezaten, die hen zou plaatsen, waar ze noodig waren. Van de Franschen konden we weinig bespeuren behalve hun vuren op de heuvels en eenige Zaamslag, Tot onderwijzer aan de bpzon- dere Hervormde school te Nijkerkerveen is benoemd de heer C. Stoffels, thans waarnemend hoofd aan de open bare school in den Groote- Huissenspolder. Koewacht. In eene buitengewone vergade- ring vau de ingelanden van den polder ,/Nieuw Kernemelk", ten huize van den heer E. de Vleeschouwer alhier gehouden, werd de heer C. P. J. Dierick, burgemeester, met algemeene stemmen herbenoemd als dijkgraaf. Besloten werd in het begin van het volgend jaar over te gaan tot het leggen van den steen- weg in den polder. De keien waren reeds aan- gekocht. De 4 percent geldleening, noodig ter bestrijding der kosten, is bijna volteekend. Hulst, 18 Nov. Door de aankoop-commissie van den R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. werd heden aanbesteed de levering van superphosphaat, leveren Walsoorden; superphosphaat, leveren Hulst c. amm.-superphosphaat, leveren VI alsoorden d. amm.-superphosphaat, leveren Hulst e. katoenmeel, leveren Walsoorden; f. katoenmeel, leveren Hulst g. lijnmeel, leveren Walsoorden h. lijnmeel, leveren Hulst. Er werd ingeschreven voor a. J. de Moor, Hulst, 2,555; Gebr. Klijn, Drunen, 2,549 W. Adriaanssens, Groenen- dijk, 2,516A. Gevers, Bergen op Zoom, 2,50 E. de Moor, Sas van Gent, 2,50 G. Blondeel, Aardenburg, 2,499A. Wieland, Ter Neuzeu, 2,48; Internationale, Zwijndrecht, f 2,47 J. Adriaanssens-de Nijs, Walsoorden, 2,46V4 J. Kostense, Kruiningen, 2,46 P. J. Scheele, te Ter Neuzen, 2,46 A. Adriaans- sens-Grimmink, Walsoorden, 2,45" G. Dees, Ter Neuzen, 2,45Dordsche Kunstmest- maatschappij, Dordrecht, 2,45Broos en Key, Roosendaal, 2,44P. J. v. Aardenne, Dordrecht 2,42. b. De Moor, Hulst, 2,63 De Moor, Sas van Gent, f 2,57 Dordsche Kunstmestmaat- schappij, f 2,55 W. Adriaanssens, 2,51°; Adriaanssens-Grimmink, 2,50 Blondeel, 2,499 Aardenne, 2,48; Internationale, 2,47 Gebr. Klijn, 2,45"Adriaanssens- De Nijs, 2,445P. J. Scheele, 2,39. c. Blondeel, 8,09De Moor, Hulst, 8,02 Aardenne, 7,97 Persijn, Wachtebeke, 7,95; Dordsche Kuustmestmaatschappij, 7,93; P. Scheele, 7,88 De Moor, Sas vau Gent, J 7,85 Broos en Key, f 7,84Wieland, 7,80; Adriaanssens-Grimmink, /7,76; W. Adriaans sens, f 7,75. d. De Moor, Hulst, 8,14Dordsche Kunst- mestmaatschappij, 8,10 Blondeel, 8,09 Persijn, f 8,08 Aardenne, 8,07 Adriaanssens- verspreide afdeelingen cavalerie. Maar terwijl we daar zoo stonden, hoorden we plotseliug hun muziek weerklinken en het geheele leger kwam flen heuvel overtrekken, waarachter het tot dus- verre verborgen was geweest. Regiment na regiment, brigade na brigade, volgden elkaar onafgebroken op, totdat jje geheele breede hel ling met Fransche uniformen en glinsterende wapens was bedekt. Het was of er geen einde zou komen aan de soldatenmassa, die boven den heuvel kwam opduiken. Onderwpl rookten onze mannen, op hunne geweren geleund, hun pijpje en sloegen met belangstelliug het schouw- spel gade, terwijl de oud-gedienden den jongen recruten overdreven verhalen opdischten den moed der Fransche garde. Nadat de infanterie zich op de helling in slagorde had geschaard, verscheen de cavalerie, minstens dertig regimenten sterk, gepluimd en geharnast, met blinkende sabels en vliegende wimpels aan de lanseu. Zij vormden deachter hoede en de vleugels. vDat zijn echte vechtersbazen", vertelde onze sergeant. //Die zijn in den oorlog groot ge- bracht. Zien jelui die hooge mutsen wel daar giuds een weinig ter zijde van die hoeve Dat is de oude garde. Er zijn minstens twintig dui- zend mannen duivels met grijze haren en Grimmink, 7,96; P. Scheele, 7,95 Moor, Sas van Gent, 7,89. Blondeel, 10,64, 1. v. d. Have, Rotter dam, J 10,45. nil." f. Blondeel, 10,64De Moor Hulst, f 10,55; Adriaanssens-Grimmink, 9,91,; E. Baert, Londerzeel, 9,90. a Van der Have, 12.82; Blondeel, j -, h. Blondeel, 12,48De Moor, Hulst, 12,11Adriaanssens-Grimmink, 11,J' Baert, 11,85. Gegund aan de laagste inscbryvers. "VVestdorpe- Heden werd alhier door notaris E. B. Dumoleyn publiek verkocht ten verzoeke van de kinderen Hileijn een woonhuis. werd Ed. van Bambost voor de som van J 9~o. Donderdagavond heeft te Middelburg een brutale diefstal plaats gehad. Terwijl omstreeks zeveu uur de godsdienstoetening in de R. K. kerk was geeindigd en de kerkdeuren nog even open - stonden, hebben onbekend gebleven personen, kaas gezien zich in het kerkgebouw te verbeigen om zoodoende, zonder door den koster bemerkt te zpn, te worden ingesloten. Na zich ervan overtuigd te hebben dat niemand meer in de kerk aanwezig was, zijn door hun een drietal otferbussen, bij den uitgang be- vestigd, met een scherp voorwerp opengesneden en is het zich daarin bevindende geld gestolen. Een dezer bussen was geheel vau den muur af- gewrongen, terwijl ook pogingen zijn aangeweud een houten otferblok te forceeren. Hiermede bezig, schijnen de dieven, door bellen aan de kosterswoning, gestoord te zijn en hebben de kerk langs de voorzijde verlaten. Toen de koster zich omstreeks half tien van huis begaf, werd hii door een dame gewaar- schuwd dat de kerkdeuren openstonden en werd de diefstal ontdekt. Het gestolen bedrag is niet groot daar de bussen op geregelde tijden worden geledigd. Hoogst waarschijnlijk zpn de daders in het kerkgebouw onbekend, daar zij verschJiende offerblokken, die niet voor een oningewpde zichtbaar zijn, maar zich onder de kerkbanken bevinden, onaangeroerd hebben gelaten. De politie stelt een ouderzoek in. (Midd. Ct.) Op verzoek van den brigadier der mare- chaussee te Vlissingen is gevankelijk derwaarts gevoerd P. M., te Goes, verdacht van ophchting der gelden, welke hij als vertegenwoordiger eener verzekeringmaatschappij onder zijne be- rusting had. baarden, die hun geheele leven niets anders hebben gedaan dan vechten. Voordat de dag veel verder is, zul je wel eens kennis met hen maken, en het is best mogelijk, dat je dan wenscht weer in bchotland te zitten. Onze sergeant was geen man om ons moed in te sprekenmaar hij had sedeit C muna alle veldslagen medegemaakt en zijn borst was met verscheidene medailles versierd. Hij had dus wel recht om mee te praten. Nadat de Franschen zich aldus buiten het bereik van ons vuur in slagorde hadden geschaard, zagen we een kleine troep ruiters, schittereud van goud en zilver, snel door de gelederen rijden en overal waar ze kwameu, werd een luid ge- juich aangeheven en verhieven zich arr^pn en handen om hen toe tejuichen. Een oogenblik later verstomden die kreten en de twee legers stonden in doodelijke stilte tegenover elkaar een gezicht dat ik niet vergeten zal, zoolang ik leef en nog dikwijls in mijn droomen aanschouw. Plotseling kwam er beweging in de mannen, die tegenover ons stondeneen dunne rookwolk steeg op en verspreidde zich tot aan de hoeve, die beneden ons lag. Een schot uit een Engelsche batterp ter zijde van ons was het antwoord en de slag van a- terloo was begonnen. (Wordt vervolgd). 5Mt blad vernchijnt Woenadag. ea *rryd»«r»von(t, altgez»nder<l ojj Feeg<dotfen Mj de ytrm» P. «J. er xVenien.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1