Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. Grooten Sohouwburg te Gent. Positie der Stoornschepen aatmeaig te sullen zijn, tenzij de burgemeester de vereadering zou presideeren. Dientengevolge kon deze zitting geen voort- gang hebben en kwam de begrootmg me behaudeling. Tegen Ma.odag 6 November waa doov den loco-burgemeester opmeuw een ver- gadering uitgeschrtven, met ab ond= »Behandeling der Begrootmg 1912 Hoewel alle raadeleden in het raadhuis aanwezig waren werd de presentielijst slechts door een Idem aantal geteekend, zoodat ook deze zitting moest worden opgeheven. De eerstvolgende vergade- ring is nu uitgeschreven op Woensdag a. s. Het verlof van den burgemeester eindigt op ".g« ontvangst wacbt b8 zijn tervgkomst, zal wel memand gelooven Een verlovingsfeest Een Duitscher te Heerlen (Limburg) zou Zondagavond zijn verlovingsfeest vieren eemge Duitsche makkers en eenige mwoners van Heerlerheide waren ook aanwezig om dit teest m0De feestviering bestond hoofdzakelijk uit misbruik van drank. Toen de teestvierders huiswaards keerden,laa in den nacht, kreeg men ruzie onder elkaar en spoedig werd men handgemeen de messen werden getrokken en weldra vloeide het bloed uit meer wonden. Zekere Sm. uit Heerlerheide, kreeg B steken in den rug en 2 steken in het hoofd waarschyn lijk is geen dier steken levensgevaarlijk Door de politie werden de vennoedelqke daders aaugehouden. De Grieksche schipbreukelingen Met het stoomschip ,/Addington zijn te Rot terdam aangebracht 7 schipbreukelingen van het in het Engelsche Kanaal vergane Grieksche stoomschip ,/Lordos Byron." Deze schipbreu- kelingen, aanvankelijk ten getale van 9 hebben 18 uur in een sloep in het Kanaal rondgedre- ven voor z\) door de bemanning van de „Ad- dington" werden opgemerkt. Twee van de 9 schipbreukelingen overieden in deze sloep en zijn buiten boord gezet. De geredden zyn de lste-officier, de 2e officier, de 2e machinist, de bootsman, de donkeyman en 2 matrozen. De donkeyman is door tusschenkomst van de rivierpolitie naar het Ziekenhuis gebraeht. De man is inwendig gekwetst. De overige schipbreukelingen zijn voorloopig ondergebracht in het bureau van de rivierpolitie aan de Bark- h riven Drie andere schipbreukelingen van de „Lor- dos Byron" zijn, zooals gemeld, door het stoom schip ,/Gsolius" te Amsterdam binnengebracht. Uit den raad van Bergeijk Aan het verslag der Eindh. Ct. van de jongste gemeenteraadszittingte Bergeijk (Noord-Brabant) is het volgende ontleend Kuvken Pzn. heeit vernomen, dat er een begin is gemaakt met den aanleg van een fietspad lanes den Bredascben dijk naar Bladel. Hij kan zich niet herinneren, dat daar iets van besloten is. Burgmans Wie die heett laten leggen, kan hem zelf betalen, maar de gemeente betaalt hem niet. 't Is niet besloten en 't is ook van geen belang voor de gemeente. Op een vraag van Kuyken antwoordt de voor- zitter, dat er 27 aan verwerkt is Terwijl Kuyken en Burgmans heftig uitvallen over den aanleg van het fietspad, leest de voorzitter de notulen voor, waaruit blijkt, dat deze zaak in de vorige vergadenng is aange- houden. De voorzitter: Nergens wordt er over zulke kleinigheden gevallen. Lk zal die 27 betalen, op voorwaarde, dat de gemeente mij de kosten betaalt voor het opmaken van den weg, wat op hetzelfde bedrag neerkomt. Burgmans Die het heeft laten maken, moet het zelf betalen. De voorzitter: Ik verzoek Burgmans kalm te blijven. Gij kunt wel bedaard uw belang zeggen. Ge zit niet in een herberg en ge zit hier bij nette menschen. Burgmans: 'tSchijnt we, dat ik hier met bij nette menschen ben. In alle gevallen (heftig), ge blijft van de gemeentegronden af, zonder toestemming van het gemeentebestuur. Ge moet nu niet denken, dat ge hier alleen de baas bent en dat wij hier voor kwajongens zitten. Dan nog wat, door uw schuld is de brug aan de kaai gezakt en die hebt ge niet goed laten repareeren. De voorzitterDe brug is veel sterker dan ooit te voren. r Burgmans (heftig)Ja, dat zal wel, allemaal eigenbelang, ge moet van de gemeente-eigen- dommen afblijvenje kunt mks laten liggen als heet jjzer en molensteenen. Dele oker als vervalschingsmiddel van melk. Dat handelaars melk verdunnen of afroomen en ze dan toch een roomachtig uiterlijk geven door er boter- en kaaskleursel aan toe te voe- gen is in ons land wel voorgekomen. Ken raadsel is het evenwel, hoe iemand 'tin zijn hoofd krijgt, om een verfstof aan melk toe te voegen, ten einde xe de gele roomtmt te geven. Toch is zulks gebeurd te Harburg, waar een handelaar met gele oker en wijngeest de melk kleurdeTi en aldus een (product verkocht, dat schadeli worden. iP schadelijk voor de gezjondheid moet geacht irden. J Het schepengerecht vclroordeelde den dommen knoeier tot 800 Mark b oete, publicatie van het vonnis, en een maand g'evangenisstraf, teneinde hem over zijn euveldaad rustig te doen nadenken. Als het nu maar helpt(N. T. v. Melkhygene.) De beer Escofficer, bestuurder scbatkist Vttn de Fransche stao. Mayenne, was Vrijdag- morgen uiterst ongeruat over het lang wegblijven van zijn gevolmachti'gd, den heer Fouquet, te te meer daar deze cien dag te voren een som 100,000 fr. o^genomen had. Hij begat van zich naar de woni/ng van den heer bouquet, denkende dat deze. ziek moest zijn. Daar de deur gesloten was, kreeg de heer Escoffier een voorgevoel dat er een ongeluk moest gebeurd zijn. Hij verwittigde de politie, die weldra ter p'laatse kwam, De agenten geraakten in huis door een venster, waarvan zij een ruit verbvij- zelden, en zoo openden. Gelijkvloers bemerkte men niets verdac'nts, maar aan den voet van den trau vond men het II)k van den hond, met een geweer gedood. Op de eerste veidieping wacbtte de politiebedienden 'n ijselijk schouw- spel. Mevr. Fouquet lag dood te bed. Zij was door een kogel in den mond gedood. Het geheele beddegoed was met bloed door- weekt. Nergens waren sporen van eenig ge- vecht te bespeuren, hetgeen deed vermoeden, dat de arme vrouw tqdens haar slaap vermoord werd. In de naburige kamer lag het lljang zoontje der echtgenooten bouquet, insgeli)ks dood te bed. Juist gelijk zijn raoeder was het met een revolverschot gedood. De kogel had het hootd doorboord en het kind in zijn slaap verrast, want het scheen niet het minst geleden te hebben, maar glimlachte. De misdaad moet den nacht van 1 op 2 November gepleegd zqn. Met een buitengewone koelbloedigheid becrat de gevolmachtigde zich Donderdag naar de°schatkist. Hij was vergezeld van zijn hond en had zijn woning zorgvuldig gesloten. loen hij in de bureelen der schatkist kwam, verklaaide hij dat de Spaarkas vau Mayenne een som van 100,000 fr. vroeg. Hij ging deze som opnemen in de Banque de France, zeide hij, en voegde ei by, dat hij ze zelt naar de bpaarkas gebiacht zou hebben, waarop hij met zijn bond huiswaarts keerde. Hij nam vervolgens een taxi en liet zich naar Mayenne voeren. Sindsdien heeft men hem niet meer weergezien. Vrijdagnamiddag om 4 uur, is het parket ter plaatse afgestapt en heeft een eerste onderzoek geopend. De twee lijken werden naar het gasthuis overgebracht. Men denkt dat de heer Fouquet, die verscheideh maanden in de kolonien heeft doorgebracht, ge- handeld heeft in een aanval van heete koorts. Zijn persoonsbeschrijving is in alle richtingen gestuurd. Mevr. Fouquet was slechts 85 jaar oud. Te Morscheid, in de Rijnprovincie, vond men twee kleine kinderen, een meisje van drie en een knaapje van vijf jaren, door koude be- vangen in het veld; het meisje kon men nog in 't leven terugroepen, het knaapje was even wel reeds overieden. De kleine held had zijn bovenkleederen uitgetrokken, om er zijn zusje mede te verwarraen. De beide kleinen, kinderen van een welgesteld landbouwer, waren verdwaald geraakt, toen zij hun moeder, die naar Trier was gegaan, om eenige inkoopen te doen van het spoor gingen halen. Eerst den volgenden morgen gelukte het den ouders en dengenen, die hen hielpen zoeken, de stumpertjes te ont- dekken. Uitvinders-drama. De familie van een emballeur te Trepton, bij Berlijn, zekere Otto Paul, is Maandag door een noodlottig ongeluk in rouw gedompeld. De oudste zoon van Paul, een jongeman van 17 jaar, heeft het smidsvak gekozen, en hield zich reeds geruimen tijd bezig met de constructie van een nieuw soort stoommachine. Hij werkte met buitengewone vlijt aan zijn uitvinding, en koesterde de hoop, dat hij er patent op zou kunnen krijgen. In .de afgeloopen week was zijn werk zoo ver gevorderd, dat hij Zaterdagavond de model- machine in werking wilde brengen. Zijn ouders waren in de wolken over de bekwaamheid van hun zoon, en keken met spanning toe bij zijn proefneming, die in de keuken plaats had. Nadat de machine een poos goed geloopen had barstte zij plotseling met een geweldigen slag uiteen. De ketel barstte en vloog de naast de tafel staande moeder tegen het hoofd. De uitwerking was vreeselijk. Het boofd van de arme vrouw werd zoo goed als geheel gespleten en een oog was geheel vernield. De zoon zelf kreeg brandwonden aan de handen en in het gelaat, terwijl ook de vader gekwetst werd Door den hevigen luchtdruk werden alle vensters ingedrukt. "Voor de moeder kwam de onmiddellqb mge- roepen hulp te laat. Zij stierf een half uur nadat het vreeselijk ongeluk had plaats gehad Het lijk werd door de politie in beslag genomen Het is nog niet met zekerheid vastgesteld kunnen worden, waardoor de ontploffing is veroorzaakt, maar men vermoedt, dat de machine overdruk had. In deftige, of jqjsterschatrijke rnaat schappelijke kringen van Chicago is niet w nig opschudding verwekt door de bedreig van het hoofd der politie, om de huizen millionairs aan de Michigan-Avenue en U paleizen aan de Lake Shore Drive af te lo^ pen, wijl zij naar hij beweert, niet beter zij dan speelholen. De politieman verklaart, di er iederen nacht in de huizen der geldvorsten verbazend hoog gespeeld en gedobbeld wordt en dat aanzienlijket geldsommen van eigenaar veranderen, welke in vele gevallen slechts uiterst moeilijk door de verliezers kunnen worden bijeengebracht. Terwijl Maandagavond het deftige restau rant Boicowski te Warschau dicht bezet was met een elegant publiek, kwamen vijf en twin- tig roovers binnen en gelastten de aanwezigen de handen omhoog te steken. Een kellner die het waagde den roovers tege- moet te treden, werd nedergeschoten. Terwijl nu de helft der boosdoeners de gas- ten scberp in het oog hield, ontnamen de ande- ren hun alles wat zij aan geld en voorwerpen van waarde bij zich hadden en daarop verwij- derde de bende zich, met een rijken buit. Alle nasporingen naar de dieven zjjn vruch- teloos gebleven. Dat alles is gebeurd in 1911 in een groote stad als Warschau. Te Saint-Beat, een Fransch plaatsje in de Pyreneeen, heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een enorm stuk rotssteen was daar n. 1. losgeraakt van de bergen eD met een geweldig geraas op twee aardige huisjes ge vallen, die totaal verbrijzeld werden. Als door een wonder ontsnapten de bewoners van het eene huisje aan den dood, die van het andere kwamen er echter minder gelukkig af. De inwonenden, een vrouw met haar drie dochter- tjes, die in vollen slaap verrast werden, werden onder het neerstortende puin bedolven. Na groote inspanning slaagde men er eindelijk in de moeder, wier wonden gelukkig slechts licht zijn, te redden later vond men de drie meisjes van wie, helaas, reeds twee waren overieden het derde had slechts enkele geringe kwetsureu aan hoofd en aangezicht. Te Berlijn heeft een 34jarige vrouw ge- tracht, zich door uithongering van het leven te berooven. Toen men Dinsdag na herbaald kloppen op de deur van haar woning geen autwoord ontving, verschafte men zich met ge- weld toegang en vond men de vrouw totaal uitgeput op bed liggen. Een onderzoek wees uit, dat zij zich van het leven had willen schei- den door verhongering en dat zij reeds gedu- rende een week absoluut geen voedsel tot zich genomen had. Waarom zij tot dat dat besluit gekoraen is, heeft men nog niet kunnen ont- dekken, omdat zij wegens haar groote zwakte nog geen opheldering heeft kunnen geven. Haar toestand is hopeloos. Vaniman, die in het vorige jaar Wellmann heeft begeleid bij de poging om in een ballon den Atlantischen' Oceaan over te steken, heeft de herstelling van een ballon voleindigd om een nieuwe poging te wagen tot het oversteken naar Europa. Maandag viel bij een proeftocht te Atlantic City de ballon echter in een moeras daar de ballonspits verbogen was, kon men den ballon niet meer sturen. In verscheidene booten is deze toen met de bemanning op het droge 1 Een nachtwaker, die het door de Portu- geesche regeering geconfiskeerde klooster Barro van de Dominikaner monniken bewaakte, werd in den nacht van Dinsdag door een geheimzinnige gestalte, die den muur wilde overkliramen, overvallen en door een revolverschot gewond. De waker scboot hierop den onbekende neer. Later werd vastgesteld, dat de inklimmer een Dominikaner monnik was. De Dominikaners hadden, toen zij verbannen werden, de klooster- schatten op het terrein van het klooster begraven. De schat, die uit kostbaregouden bokalen, kruisen met edelgesteenten versierd en gouden staven bestaat, wordt op bijna 5 millioen francs geschat. De monniken trachten nu, naar het schijnt 's nachts stuk voor stuk de kostbare voorwerpen weder in handeD te krijgen. De bergplaats is niet aan de regeering bekend. In de woning van den fabrikant Ziegler te Gmiind in Wurtenberg had een gasontploffing plaats, die drie personen doodde. In de kanj^r, m waar vier zoons van 14 tot 24 sliepen, viel de prop uit een gasbuis. 's Nachts werd een der huisgenooten wakker door het gesteuu der door het uitstroomend gas verdoofde jongelieden. De vader ging met brandend licht de kamer binnen, waarop een hevige ontploffing plaats had, die de drie oudste jongens doodde. De 14 jarige knaap werd zwaar gewond. Er gaan geruchten dat de stop met opzet uit de gasbuis zou zijn losgemaakt. Toen Dinsdag een tramwagen, op dec lijn OhraDanzig te ongeveer 11 uur een uitspanningslokaal te Altschottland voorbijreed sprong eensklaps een jongmensch, dat door een stuk of tien kerels werd achtervolgd, in den bij wagen. De kerels wierpen zich met getrokken mes op het trampersoneel en brachten den conducteur een steek in de linkerzijde en den bestuurder van den motorwagen een steek in de nierstreek toe. Eerstgenoemde werd door een dokter verbonden, terwijl laatstgenoemde in het stedelijk hospit.aal te Danzig werd opge- nomen. De daders konden nog niet worden ontdekt. Bestuurder: ARTHUR HENDRlliX. Zondag 12 November a. s.. te 2:/4 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen, opvoering van het overgroot wereldsuccesnM(i(l(iine Sons Gene", beroemdtooneelspelin3 bedrijven en een voorspel door Victorien Sardou en E. Moreau. gehaahl. Carl Hagenbeck vertelt in zijn boek Van Dieren en Menschen De koning van alle circus-ondernemers, de grootste en de meest interessante van hen was mijn oude vriend Barnum. Hij begon zijn loopbaan, zooals bekend is, met de zwarte min of voedster van Washington te laten zien, die 161 jaar oud was, waarmede hi] in de Ver- eenigde Staten een reusachtig opzien baarde. De geschiedenis had slechts twee onjuistheden ten eerste was zij geen 161, maar slechts 75 jaar oud en ten tweede was zij nooit de min van Washington geweest. Later ontdekte Bar num een zeemeermin, die nog steeds op alle kermissen rondspookt, en nog later begeleidde hij Jenny Lind, de Zweedsche nachtegaal, op haar reis door de Nieuwe Wereld, en eindelijk stichtte hij zijn „Sehow", die eigenaardige Amerikaansche vereeniging van circus, rariteiten- museum en arena. Toen hij daarbij den zoo- genaamden eersten orang-oetang die naar Amerika gebraeht was, tentoonstelde, en een geleerde in een der Couranten beweerde, dat het geen orang- oqtan was, omdat het dier een staart had, maai dat hec een soort van mantelbaviaan moest zijn, maakte Barnum doorreusachtige aanplakbiljetten bekend, dat zich in zijn verzameling de eenige orang-oetan ter wereld, met een staart, be vond Passagiers der Zuid-Amerikaansche Paket- boot, te Bordeaux aangekomen, melden dat Castro in Venuzuela door zijn aanhangers is vermoord. Pogingen om zijn spoor te vinden, waren tot-nog-toe vruchteloos. De douane te St. Gilles-Waas, die 21 October zijn collega Verhaeghen doodschoot denke 'e dat, hij een dief was die wilde in huis dringen, is thans krankzinnig geworden. qij werd .naar het gesticht te St.-Nicolaas overgebracht. a 8 VLAO. NAAM MS. Van en naar. Lading. 8 Eng. s.8. idem Rusa. a s. 9 Eng. 3.8. idem Eng. 8.8. Eng. a.8. Beig. 8.8. Rusa. a.s. Eng. a.s. Eng. s.a. idem idem Russ. 8.8. Veer Ter Kenien I Copsewood Astrologer Bothnia Factor River Lagan I an Ter V'enien I River Scheldt j 2199 |Londen Voor Lent I Pandion La Flandre Gen. Zimmerm. Sea Serpent Me rsey Sea Hound Truro Gen. Gurko 1696 Middlesbro ijzer 2580 Leith atukg. 3818 Kotka idem 3333 New-Castle kolen 2272 Londen stukg. atukg. 3619 Manchester stukg. 1980 Middlesbro erts 4398 Riga stukg. 2554 Londen idem (Vent I 3075 Goole stukg. 3085 Londen idem 2367 Hall idem 4468 Sunderland ledig Zondag 12 November a.s., te 21/* ure, dag- voorstelliugopvoering van het groot succes Do Veuve Jnyeuse (Het lustige Weeuwtje), operette in 3 bedrijven. Muziek van Frans Lehar. Zondag 12 November om 3 ure, dagvoor- stelling optreden van Stieuy, Protee musical Henri van TolThe Resua SisterTee-See, Chineesche Troep Miss Mauda W ulff, fantaisie equestre Bradfort, acrobaat op baskuulIris Andreace, Italiaansche duo Theo Carly's, ge- dresseerde honden. Biograaf van den Nieuwen Cirk. KOERS VAN HET GELD. j Belgiscb per 100 fr. 47,65 a f 47,571 Engelsch per M u 12,u 12,— ZKETIJDINGKN. Van 8 tot en met 9 Nov. Van 8 tot en met 9 Nov. werden door de Oostsluizen alhier 48 binnenvaartuigen op- en 20 afgescbutdoor de Westsl. 51 op- en 36 afgeschut. a.s. HARALD vertrok 10 dezer van Kroonstad naar Rafso. a.s. JENNY in lading te Narva voor Gent. 8.8. RICHARD in lading te Narva voor Gent. 8.8. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. 8.8. HELENA in lading te St. Petersburg-voor Velzen. s.s. MAGDALENA van St. Petersburg naar Ter Neuzen, vertrok 10 dezer des middags 12 uur van Copenhagen. -L

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 10