398® Staatsloterij. ZAAK te koop. PRIJSKAMP op list Biljart PrijskaQip mel de Jaskaarl oude Straatkeien Orgels. - Piano's. 1 Dat arme Kind. STBAATKEIEN. Dokter STAS, Dokter C. DE DECKER. J. de Smidt-Pothoven, Ter Neuzen. Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advert entien. H. HA&TOG. op Zondag 29 October a. s. TandartsMElER(MijnheerenMeYrouw) le klasse Instruinenten, UR1NE-0RGANEN. EEHEIME ZIEKTEH-KIEREif. Toen het water van zijn magnetisch flu'ide ver- zadigd was, kurkte bij bet fleschje en gaf bet den jongen, zeggende *Ziezoo, nu moet je thuis een schoon linnen lapje nemen, daar wat van dit water op doen en dan driemaal per dag je oogen wasschen. Dan zullen ze beter worden." Het ventje bedankte en ging heen. an Maurik hoorde niet weer van den kleinen ooglijder en bij was het gebeurde bijna vergeten toen er eenige maanden later gebeld werd aan zijn huis. Op de stoep stond een Joden- jongetje met zeere oogen. Maar 't was een ander. loen de dienstbode hem opengedaan bad, vroeg hij bedeesdgWoont hier die meneer die ^oogwatertjes geeft De dienstbode stond op t punt, hem naar den apotheker in de buurt te verwijzen, toen Van Maurik haar toeriep, den jongen binnen te laten komen. Bedrem- meld kwam hij voor hem staan, bet petje verlegen ronddraaiend in de handen, bet hoofd voorover gebogen, de oogen beschertnd door een groene kap. W el, ventje, wat wou je van me kionk het vriendeljjk. Of meneer mij ook een oogwatertje wil geven als aan David. Is David beter geworden Ja, meneer, heelemaal en nu dacbt ik, zou meneer mij ook wel kunnen helpen. Zijn jou oogen ook zoo ziek Kan haast niet zien, meneer, en de klep ora hoog scbuivende, vertoonde hij even de met bloed beloopen, pijnlijke tranende oogen, genepen tusschen de tel ontstoken oogleden. Een hevig verlangen om dezen arme te helpen, greep Van Maurik aan. Wederom vulde hij een fleschje met water, stelde het bloot aan de uitstraling zijner handen en gaf het hem mede zeggende hoe hij het gebruiken moest. Twee maanden later kwam het ventje hem bedanken. Een paar vroolijke bruine oogen, met de levendige tinteling, aan het ras eigen, getuigden hem hoe uitstekend het watertje ge- holpen had. Waar het lot van een oorlogsschip aan hangt. Het heeft niet zoo heel veel gescheeld, of het Fransche pantserschip „Suffren" had het rarnp- zalige lot van de ^Liberte" gedeeld, en dat door een onbedachtzame manoeuvre van een der matrozen. Het tweede vloot-eskader, voormalig Middel- landsche Zee-eskader, onder bevel van den vice-admiraal Bellue, zou Maandag naar Salins d'Hveres zijn vertrokken om daar verschillende oefeningen te gaan houden. Tegen twee uur, toen het plaatsvervangende pantserschip //Sulfren", onder bevel van den kapitein ter zee Mercier deLostende, zijn luatste toebereidselen tot het vertrek nam, opende een matroos-stoker, die bevel had gekregen een stoomventiel te gaan opendraaien, teneinde het water van een waterkist te verwarmen, bij ver- gissing de stoomventiel van een brandcollector waarvan de pjjpen door de kolenbunkers loopen, teneinde een eventueelen brand te kunnen blus- schen met stralen stoom. De eerste baas mecanicien Jezeque, die de begane fout gelukkig bijtijds bemerkte, ging onmiddellijk zijn chef waarschuwen, en men liet de stroom ontsnappen door een mangat, hetwelk zich in het looze dek bevindt. Daar de stoom de steenkool echter reeds zeer aanzienlijk had oververhit, en bovendien het gepantserde dek en de ijzeren schotten, die den kolenbunker van twee ammunitie-bergplaatsen scheiden, zoo be- sloot de commandant, deze twee kruitkamers onder water te zetten. Daarna liet bij zich naar de *Patrie" brengen, waar hij den vice-admiraal Bellue van het incident in kennis stelde, waarop besloten werd, het zeeklaar maken van de »Suffren" voorloopig uit te stellen. Des nachts zijn de twee onder water gezette kruitkamers Ieeggehaald. Het voorval verwekte aan boord van de #Suffren" een zeer levendige ontroering. Te Brussel is bij den storm van Zondag een groot hijschtoestel aan de bouwwerkyn van de ,/Banque de Reports" gebezigd, 30 meters hoog en 70,000 kilo zwaar, op zijn rails 25 meters verplaatst. Het dreigde zelfs om te vallen, zoodat men de straat moest atsluiten en de bedreigde huizen ontruimen. Werklieden brand weer en politie wisten, onder de leiding van een ingenieur, de ramp te voorkomen. Op verschillende andere plaatsen van Brussel werden personen gewond, doordien zij afge- waaide voorwerpen op het lichaam kregen, ot door den wind zelf werden omgeworpen. Te Vorst is een circus dat op de markt stond, geheel van zijn dak beroofd en gedeeltelijk atgebroken. Een draaimolen is omgeworpen. Zaterdag is te New-Fork een ketel in een onder Greenwichstreet doorloopenden kelder gesprongen. De ontplofflng had tengevolge dat de straat over een groote uitgestrektheid werd opgeblazen, een aantal voorbijgangers werd een eind ver weggeslingerd. Acht personen kregen zeer ernstige verwondingen en een aanzienlijke schade werd aan de nabijge- legen huizen aangericht. Van een groote zending staven goud, van Londen verzonden naarde Zwitsersche Nationale Bank te Bern, is onderweg een staaf ter waarde van 130,000 francs gestolen. Een kist werd opengemaakt, het goud er uit gehaald en vervangen door een looden staaf. De verpakking schijnt niet beschadigd te zijn, alleen ontdekte men later, dat de kist met ander lak was verzegeld. De zending was verzekerd. Zij bestond uit 8 kisten ter waarde van meer dan een millioen. Cook, de man van de beruchte Poolreis, is in Kopenhagen aangekomen en daar aan het station door een menigte van honderden personen op zeer vijandige wijze ontvangen. Cook reed in een rijtuig naar zijn hotelhij was in gezelschap van zijn vrouw. De poolreiziger hield zich goed en was alleen wat wit om den neus. De Kopenhaagsche politie zal zorgen voor een flink contingent dienders in de zaal, op den avond dat Cook zijn voordracht houdt. Het is toch een brutaal stukje van den gedisqualifi- ceerden Pool-held, om juist in Kopenhagen te komen spreken. Hij heeft daar de Universiteit en het Koninklijk huis lichtelijk belacheljjk gemaakten dat neemt men hem in de Deensche hoofdstad heel erg kwalijk. In zijn villa bij Cleveland vierde de oliekoning, John D. Rockefeller, dezer dagen een interessant jubileum, nl. den dag, waarop hij voor 56 jaar zijn eerste en laatste gesala- rieerde betrekking kreeg. Op den feestdag ver- telde hij, hoe het kwam, dat hij in de eflecten ging. Dit werd hem aangeraden door den por- tier van een kantoor in St. Louis, Samuel An drews geheeten. Rockefeller was bij Hewitt en Tuttle in Cleveland op kantoor gekomen, waar hij na een jaar tot boekhouder, op een maandelijks salaris van 25 dollars werd aangesteld. Spoedig kwam hij echter tot het inzicht, dat hij meer geld verdienen kon, wanneer hij voor zich zelf in plaats van voor anderen werken ging. Om, zijn geluk te probeeren, trok hij naar St. Louis. Hij beschikte toen over een bespaard vermogen' van 500 dollars. In St. Louis stichtte hij met een Engelschman, Clarck geheeten, een com- missiezaak, onder den firmanaam Clarck en Rockefeller. Toen hij 30 jaar was, had bjj reeds 1000 dollars overgespaard. In dien tijd leerde hij Andrews kennen, die veel van de olie-raffinaderij vertelde en hem overhaalde, zijn geld daarin te beleggen. Het gevolg was, dat een olie-raffinaderij aan de Mississippi, in de nabijheid van St. Louis, opgericht werd onder de firma Andrews, Clarck Co. De zaak breidde zich weldra uit en een van de eerste resultaten, die bij wist te bereiken, was, dat hij van Henry M. Flagter een kapitaal van 60,000 dollars wist te verkrijgen. Dinsdagmorgen, om 6 uren, stegen niet minder dan 10 militaire eendekkers op te Et.ampes, ieder bestuurd door een Franschen officier, waaronder kapitein Felix, die den weg aan wees. Deze luchtflotilje kwam om 7 uur 30 in de beste omstandigheden aan te Sartory, w£^r de 10 eendekkers om zoo te zeggen tegelijker- tijd neerkwamen. Toen begon de wind hevig op te steken en bij den terugkeer hadden een paar ongevallen plaats. Luitenant Boucher, wiens toestel hevig op en neer werd geschud, moest kort na 't ver trek dalen en beschadigde zijn eendekkef. Luitenant Jaillot kon het tot Guyancourt uit- houden en daar werd zijn toestel tegen den grond geslagen. De vlieger werd 20 meters verder "geslingerd en met talrijke kneuzingen opgenomen. De acht andere militaire vliegers stelden het vertrek uit. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en' meer ongemak veroorzaken dan aambeien. De onophoudelyke jeuking en brandende pijn ver- schafFen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patient zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwikking en verlichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is een doos onvoldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten, en alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk ver- zachtend, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig op- drogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezendig geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 28 October 4.58 5.16 Zondag 29 5.38 6.5 Maandag 30 6.37 7.17 Dinsdag 31 8.3 8.55 Woensdag 1 November 9.41 10.21 Donderdag 2 10.53 11.20 Vrijdag 3 11.43 De Collecteur A. E. JANSEN te Goes, maakt bekend dat de ioten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 20 November. Na ontvangst van het bed rag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. Door stil te gaan leven een Rruideniers- zaak met aanverwante artikelen te koop aangeboden zeer geschikt voor bakkerij, op. een welvarend dorp in Zuid-Beveland. Brieven onder letter M Id aan Boekhandel I). VAN AKEN, Ter Neuzen. Ondergeteekende bericht H. H. Stagers en Landbouwers, dat hij als steeds de hocgste prijzen besteed voor alle soorten harden en vellen. Ter Neuzen. Aanbevelend, (zonder roem), op Zondag 20 October, 's namiddags om 5 uurbij E. GIJSEL, Kerkhoflaan. HOST Gewone conditi'en. Gewone condition. Aanvang 4 uur. Bij W. DE BOKX, Zwaantje. Een extra prijs. (zonder roe m), bij W I L H. BOS, De JPeijterstraat, pp 12 November a.e. Gewone condition, lnleg om 5 uur. Gediplomeerde specjalisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 36, GENT (2 miiiuten van de Zuidstatie). Te koop aangeboden eene partij groote door VAN KOPPENHAGEN Co. Utrecht, telef.-interc. 81. worden geleverd aan Fabrieksprijzen, door Ook verkrijgbaar op condition per maand. Repareeren van Orgels, Piano's en Kerk-Orgels. B i I I i j k e prijzen. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uurvoor tond> en mondziekten, alsook voor bet plaatsen van valsche gebitten. Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van 8 tot 5 lire, behalve des Donderdagsmorgens. Behandeling zonder pijn. Alle soorten van Kunsttanden. Geneesliundig Cabinet te GENT„ 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van SQser- en Blas®- aziekten, TroebeG water, en alle versche en verouderde geheame zieet- ten, verzwakking, yrouwen- ziekten. TANDABTS, Markt (hoek Bakkerij straat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Zie dat kind tens huilen. Het wordt ge- kweld door dien vreeselijken kink- en slijmhoestwaarvoor de ouders reeds alles geprobeerd hebben en waarvoor niets hielp. Ouders, indien gij Uw kindereu spoedig van slijm- en kinkhoest wilt genezen, dien ben dan de ouschatbare Abdijsiroop, Kloostev Sancta Paulo, toe. Daardoor wordt de kwaal verlicht, de hoestaanvallen zullen minder krampachtig worden en de ademhaling, die zoo piepend was, wordt weer normaal. De Abdijsiroop bezit de wonderbare eigenschap de slijm op te lossen en doordateen lepel Abdijsiroop eene groote hoeveelheid slijm verwijdert, krijgen de kinderen na het gebruik van elken lepel Abdijsiroop meer lucht en worden zjj lustiger. Daar de kinkhoest tot de besmettelijke ziekten behoort, zullen de ouders goed doen tijdens een kinkhoest- geval steeds de Abdijsiroop te ge bruiken, teneinde overerving te voorkomen. De Abdijsiroop kan door bet kleinste kind met de grootste gerustheid worden ingenomen, daar zy geen schadelijke be- standdeelen bevat. De heerH. Schipper, laudbouwerteMoer- capelle, schrijft ons, dat zijn dochtertje Annegie, oud 5 jaar, bet gedurende 2 jaar zeer benauwd op het borstje had, zoodat zjj met kon slapen. Het was soras zoo erg, dat wij dachteu, dat het kind in eeue be- nauwdheid zou stikken, daar zij dan geen adem kon halen. Na het gebruik van eenige flesschen Abdijsiroop, gekocht bij den winkelier C. Striidhorst, te Moer- capelle (Z.-H.), is zij volkomen genezen. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 5*50 gr. 2.— en van 1000 gr. /3.50. Centraal-Depot: L. 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Ter Neuzen, A. VAN OVERBEEKE—LEUNISAxel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lzn Boschkapelle, MARIA ONGENAE Clinge, (Z.) CYR1EL BOUWENS- P1ESSENS Groenendijk (Hontemsse), P. WULLEMS; Hengstdijk, Gebr. STAES; Hoek, heeren DE IOUVV; Hulst, F. L. VERW1LGHEN v. d. HOOFT.Gentsche- straatKoewacht, A. VAN MOSSE- VELDE; Lamswaarde, J. VAN DObSE- LAAR; Nieuw-Namen, L. DE GRAEF— BAUWENS; Othene, P. BAREMAN Overslag, Kinderen STEENPL J De Paal, L. DE KOSTER; Philippine. A. F. ARBROSCHEER en Erven DHOOGE ltanenburt; (gem. Stoppeldijk), D. KRIE- CKAERt!St Jansteen, A. VERMANDEL. Sas van Gent, C. VERHAAKSluiskil, ALG. BEGHE1JNSpui (gem. Axel), V\ ed. P VAN LANGEVELDE; Westdorpe, JULIANA KERCKHAERT Zaamslag, M. R1EMENS Dz.Zandberg, A. WILLEMS Zuiddorpe, De Erve v. d. VELDE. WT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2