Zie de opruimingsprijzen Glas-, Porcelein- en Aardewerk. 29 KANADABOOMEN, DE STERK5 DE V00RDEELIG5TE bij uwen INSTALLATEUR S pcilaas let Aianflelen. Goedkoope Winkel, Ter Neuzen, Noordstraat 70, H. VERHOEVEN. Stook Eruinkolenbriketten S Gemengde berichten. Laatste berichten. tkegwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. D ANKBETU1G1N G. F. 8. P. WIJNMAN te Ter Nenzen, Bij inschrijving te koop VERKRIJGBAAR Tandarts ME!ER (Mijnlieer enMevrouw) ROU BA IX 191 I GRAND - PRIX 12. Afschrijving van belasting. 13. Gratificatie aan ambtenaren ter secretarie. Zaterdagavond werd aan de deur van een bovenwoning in de Rustenburgerstraat te Am sterdam aangeklopt en den bewoner verzocht even buiten te komen, daar men hem spreken moest. Op straat gekomen werd bij onverhoeds aangevallen door drie tamilieleden, die hem da- nig toetakelden, stompten en trapten en bovendien een hond tegen hem ophitsten, die hem beet. Ten slotte wierp men hem door de ruiten van een benedenhuis. Onder grooten toeloop van bet publiek zjjn de overrompelaars naar het politiebureau Tolstraat gebracht. Wat zijn er toch een vergeetachtige men schen t Heden worden te Haarlem in 't openbaar verkocht de voorwerpen, in 1910 achtergelaten in treinen van de Hollandsche Spoor. Opmerkelijk is dat jaarlijks het aantal groo- ter wordt. Ditmaal niet minder dan 2100 pa- rapluies en 750 wandelstokken, waarbij verschei- dene met zilver gemonteerd. Verder een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen, o. a. een fraaie diamanten broche, fotografietoestellen, boeken, kleeren, hoeden, petten, kousen, hand- en overschoenen, enz. enz. Bij uiterste wilsbeschikking had een vrouw in een Friesch dorpje haar gouden oor- ijzer vermaakt aan de kerk. De kerkvoogden aanvaardden dit. Nu er een nieuwe haan op den toren zal komen, besloten zij het oorijzer te laten smelten en den haan ermee dik te vergulden. Rattenpap Te Sommere (Noord-Brabant) was de wed. B. aan het pap koken, toen eensklaps een groote rat uit den schoorsteen in den ketel met pap viel, omniddellijk gevolgd door een anderen rat. De vrouw viel, door schrik overmand, in den haard1 Hare kinderen meenden, dat zij door een toeval was getroffen en legden de bewustelooze vrouw te bed. Tijdens de papmaaltijd kwamen de rattenres- ten, zooals pootjes, staartjes, enz., voor den dag. Er was ook 'n raar smaakje aan de pap geweest Bij den slorm van Zondag zijn een 60tal jacbten en bootjes te Southend vernield. Aan de haven te Dover en aan de kust van het Kanaal is veel schade toegebracht. Bij den openbaren verkoop in de Bank van Leening te Berlijn, werd Vrijdag een kanten kleed van prinses Louise van Belgie verkocht. De justitie-raad Rupprecht kocht bet voor de prinses zelf voor 4,000 mark. 's Gravenhage, 25 Oct. Tweede Kamer. Voortgezet werd de behandeling van de wyziging der militiewet. De heer Hugenholtz verdedigde een amendement om het contingent der zeemi- litie voorloopig te houden op 600 man en dus niet te verhoogen tot 1000 man zooals bij ontwerp wordt voorgesteld. Spreker zag in die verhooging weder een vooruitloopen op het ontwerp van den Raad van defensie, waarbij wordt gedacht aan bezetting der kustforten door de Marine. De Minister Wentholt nam dit amendement over. De heer Helsdingen lichtte het amende ment toe om uit het ontwerp te laten vervallen het instituut der militaire werkers, omdat dit instituut zwaar zal drukken op de arbeidersklasse en een groote categorie personen tot minder- waardigen zal stempelen. De beer Thomson trok een amendement v^n dezelfde strekking in en bepaalde zich tot de ondersteuning van het amendement der sociaal- democratische fractie. Hij herinnerde er o. a. aan dat het anti-revolutionnair beginsel moetmede brengen zich te verzetten tegen het scheppen van versehillende standen in het leger. De heeren Duymaer van Twist en Van Vlijmen verklaarden met de contingent-uitbreiding tot 23000 man te kunnen medegaan. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burge- meester van Boutenisse de heer K. J. A. G. baron Collot d' Escury. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 26 October 3.49 4.6 Vrijdag 27 4.21 4.39 Zaterdag 28 s 4.58 5.16 Zondag 29 5.38 6.5 Maandag 30 6.37 7.17 Dinsdag 31 8.3 8.55 Woensdag 1 November 9.4 L 10.21 AANBESTEBINGEN. Op Donderdag 9 November 1911, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het maken van eene boomhelling in het kanaal van Sluis naar Brugge en het uit- voeren van baggerwerk in dat kanaal met bijkomende werken te Sluis in twee perceelen. (Ramiugle perceel f 670; 2e perceel 1,40 per M3., gemeten in de middelen van vervoer.) 2. Het leveren en storten van steen voor en laDgs het westelijk hoofd van de Wester- of Koopmanshaven, het Leugenaarshoofd en het daartusschen liggend gedeelte zee- wering te Vlissingen en het verrichten van bijkomende werkzaamheden. (Raming der hoeveelheid 3950 S. T. stortsteen.) 3. Het bouwen van een ijzeren bergplaats voor acht houten sluisdeuren nabij de kleine schutsluis te Veere, behoorende tot de werken van het kanaal door Walcheren. (Raming f 6900.) 4. Het uitvoeren van baggerwerk in en voor de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland te Ilansweert en te Wemel- dinge, gedurende de jaren 1912 tot en met 1916. (Raming 6800 per jaar.) 5. Het onderhoud van de aanleg- en los- plaats voor visschers in den Brakman bij de Isabellasluis en van het havenkanaal van Philippine met bijbehoorende werken, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. (Raming 3000 per jaar.) CORRESPONDENT! E. Aan ffEen lezer van uw blad". Stukken van inzenders die ons hun naam niet bekend maken worden niet geplaatst. Red. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeeiiden dank aan de „Onderlinge Veeverzekeringmaat- schappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven Koe. Ter Neuzen, 25 October 1911. JACOB D1ELEMAN. De ondergeteekende verklaart dat zij de woorden terugtrekt door haar geuit aangaande haar Zuster en Zwager. H. KOL1JN. Les jeunes Fran9ais de la region, soumis aux operations du recrutement de la classe 1911, c'est a dire cenx ay ant atteint I'age de 20 ans avant Vexpiration de I'annee courante et les omis des classes anterieures, sont pries de faire leur declaration a l'Agence Oonsulaire de France a Terneuzen avant le 15 Novembre prochain. 's Gravenhage JLange Houtstraat 28. Amsterdam, Damrak 92. De D1RECT1E bericht dat de COUPONS der Pandbrieven, vervallende I Slovembep 1931, van dien datum af betaalbaai* zijn bij den heer alwaar tevens 4 pC4s. PANDBRIEVEN verkrijgbaar zijn tegen den koers van 98 pCt. in stukken van f IOOO. ,/50O. /iOO. en 50. De Directie J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROYAARDS. van den WelEd.Geb. Heer Baron DE NEVE, burgemeester van Westmunster, staande aan den Pouckepolderschen djjk. Inlichtingen wor den verstrekt door J. Schemes Wz. te Axel. Inschryvingsbiljetten in te leveren voor of op 15 Nov. a. s., b(j W. Schielb te Zaamslag. DE WONDERGAVE. Een weldoende fee deed in 't koude seizoen Een wandeling onder de menschen En wilde, haar goede gewoonte getrouw, Een onderzoek doen naar hun wenschen Toen zag zij hun lijden hun bittere kou Vervulde haar ziel met ontzetten Zij weende en schonk hun een kostlijke gaaf De wondere BRUINKOLEN- BRIKETTEN. Gediplo meerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 36, GENT (2 minuten van de Zuidstatie). de beroemde Erctiesche Iedere week versche aanvoer. Aanbevelend, J. D. THIELMAN-BAUWENS De Voorzitter deelt mede dat de gemeente-bouw- meester, in wiens handen dit adres is gesteld, rappor- teert dat volgens het bouwplan de raamkozijnen worden geplaatst in den Zuidelijken geve) van het gebouw, waardoor de woonvertrekken dus voldoende licht en lucht vanaf den openbaren weg kunnen ontvangen. De oppervlakte van het gebouw is pi. m. 61,75 M- en van het open erf achter het gebouw pi. m. 11 M?. In ver- band met het tweede gedeelte van art. 10 der bouw- verordening kan de gemeenteraad aanadressantafwijking verleenen overeenkomstig het verzoek. Bovendien deelt de bouwmeester mede dat een ge deelte van den zuidelijken gevel voor een gedeelte buiten de rooilijn is gebouwd. Voor het gewoon ver- keer zou het wenschelijk zijn dat gedeelte over eene oppervlakte van pi m. 0,53 M- af te breken en te her- bouwen in de rooilijn. Hij geeft in overweging daarvoor met adressant eene overeenkomst te sluiten. De kosten voor de gemeente zullen voor de verplaatsing ongeveer J 35 zijn. Door Burg, en Weth. wordt voorgesleld te handelen overeenkomstig het advies van den bouwmeester er is daar nu een scherpen hoek in de Verbindingsstraat en door de aangegeven oppervlakte grond voor de gemeente aan te koopen en den muur te verplaatsen, wat door den bonwmeester met adressant voor f 35 overeengekomen is, verkrijgt men daar een regelmatig verloop der straat en van het trottoir. Z. k. s. wordt besloten de gevraagde ontheffing te verleenen en verder te handelen overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. Overeenkomstig het voorstel van het Dag. Best, wordt afschrijving verleend Wegens lioofdelijken omslag aan J. W. Birnie/33,59, A. J. Mulder l,25f. C. J. Lambrechtsen 3,741, Van Swieten de Blom 22,58. Afgewezen wordt een verzoek om afschrijving van I. Gazan, die dit verzoekt wegens vermindering van inkomsten door op pensioenstelling, daar adressant over eenkomstig de verordening is aangeslagen naur het inkomen dat hij bij den aanvang van dit jaargenoot. Nog wordt afgewezen een verzoek om afschrijving wegens schoolgeld van J. H. de Boer. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan de ambtenaren ter secretarie Tolhoek en Vroegop en aan den bode Sonnevijlle elk eene gratificatie van 25 nit te keeren, voor de door dezen bewezen diensten tijdens de vacature van gemeente-secretaris. Er is wel niet op extra-uren gewerkt, maar den arbeid die anders door 4 personen werd verricht is nu door 3 gedaan, terwijl de eerste ambtenaar De Vos het secretariaat waarnam, ze hebben dus heel wat meer gedaan. Ook is er van het salaris van den heer De Vos 240 be- spaard, duar die het tractement van den secretaris genool. De heer DrostIs dan aan den heer De Vos het salaris van gemeente-secretaris uitbetaald van af het overlijden van den secretaris en ook nog de twee maanden aan de weduwe De Voorzitter antwoordt bevestigend. Het voorstel van Burg, eu Weth. wordt z. h. s. aan- genomen. 14. Benoemen Voorzitter Nieuwjaarscommissie. De Voorzitter verzoekt de laden te willen overgaan tot het benoemen van een voorzitter voor het vormen eener commissie voor de Nieuwjaarsbedeelingen, eene functie die door den heer De Jager verleden jaar ook weer met zorg is vervuld. De stemming heeft tot uitslag dat de heer De Jager wordt benoemd met 9 stemmen. Op den heer De Feijter is 1 stem uitgebracht. Op de vraag van den Voorzitter of hij bereid is de benoeming weer te aanvaarden antwoordt de heer De Jager dat hij eigenlijk moeilijk terstond eene beslissing kan geven, het vormen der commissie wordt van jaar tot jaar moeilijker. De Voorzitter: U hebt er toch nog altijd menschen voor gevonden. Na nog eenig beraad verklaart de heer De Jager het dan nog maar eens te zullen aannemen, mocht hij niet kunnen slagen, dan kan hij er nog altijd op terug komen. Hij hoopt dat de Kaad hem, waar het noodig is, zal steunen in zijne taak. De Voorzitter betuigt hem zijn dank voor deze beslissing. 15. Omvraag. a De heer Donze vraagt of er nog niets naders be- kend is omtrent de Hoogere Burgerschool. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Donze: Moeten wij dan Gods water maar over Gods akker laten loopen De Voorzitter: Als de heer Donze ons een middel aan de hand weet te doen dat de zaak kan bevorderen, zullen we dat gaarne benutten. Zooals bekend hebben we aan een der bevoegde autoriteiten geschreven en heeft deze ons aangeraden af te wachten tot na het indienenfcder begrooting. Dat is nu gebeurd, maar er komt niets van op de begrooting voor. De heer Drost: Misschien zouden we ons opnieuw tot die autoriteit kunnen wenden met de vraag wat we nu ter bevordering van de zaak kunnen doen. De Voorzitter acht dat misschien niet ongewenscht. Z. h. s. wordt goedgevonden aldus te handelen. h. De heer De Jager vraagt naar de waterleidings- zaak voor de Donze-Visserstraat enz. De Voorzitter deelt mede dat daarvoor een ander plan gemaakt is, daar de leiding nu moest ontworpen worden van uit het kanaal en loopen zou door de Tholensstraat, Donze-Visserstraat, Dijkstraat, Nieuwediep, Grenulaan enz. De uitvoering van dat plan zal een belangrijke uitgaaf vorderen. Daarmede zal wel een f 4000 ge- moeid zijn. De heer Dees meent dat eenige omzichtigheid met de uitvoering van dit plan wel gewen6cht is, daar het te voorzien is wanneer tot uitvoering wordt overgegaan, ook spoedig andere straten om aansluiting zullen vragen, daar die ook wel het gemak zullen willen genieten dicht bij hunne woning een pomp te hebben. De Voorzitter zegt dat later deze zaak aan de orde zal worden gesteld. 10. Reclames hoofdelijken omslag. Ter behandeling hiervan gaat de openbare zitting over in eene met gesloten deuren. Na bet weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat op de aangebouden reclames tegen den aanslagin den hoofdelijken omslag is beslist als volgt J. Moens is teruggebracht van de 26e naar de 12e klasse en V. F. Schilleman van de lOe naar de 8e klasse. De Voorzitter wenscht alsnog openlijk hulde te brengen aan den ijver en de nauwgezetheid waarmede dc ambtenaar ter secretarie, de heer De Vos, tijdenade vacature de werkzaamheden van den secretaris heeft vervuld. Burg, en Weth. kunnen niet anders verklaren dan dat zij aangenaam in hun college met hem hebben eamengewerkt en dat dit bij hen steeds in aangename oerinnering zal blijven. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. 11 V H '•r i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3