Gemengde berichten. Handelsberichten. veruielett en mishandelen, maakte de kastelein korte wetten en sloeg den Duitscher met een tabouret een gat in het hoofd, dat hem langer heugen zal dan een vonnis bij verstek" gewezen. 1 /too. Rotterdam, 28 October. Bin n en 1. Granen. Tarwe en Have aangebodeu. Rogge en Gerst niet ruim 'e* Meel stein- rnarkt. Bruine Boonen als voren. mig vooral voor inlandsch beter. eveneen9 vast in prijs. noteertTarwe puike 8- Roggemeel J per hect j1. a f 8,50 Men 8,50 a 8,75 goede mindere 7,50 a 7,75 Tarwe per 100 kilo Essex f 11, a f 11,50; overige soorten /9,50 a f 10,Rogge per hectol. 6,a f 6,50 en per 100 kilo 7,50 a 8,Gerst per hectol. Zomer 5,a /5,50; Winter 5,50 a f 5,90 Chevalier 6,a 6,50 Gerst per 100 kilo 8,25 a 9,50Chevalier 9,50 a 10,50 en extra daarboven. Haver per hectol. 4,25 a /4,50 dikke 5,at 5,50 en per 100 kilo f 8,25 a 8,75; Paarden- boonen f 7,50 a /8,25 Witte Boonen 21,- a 24,Bruine Boonen 17,a /18, Kroonerwten 16,— a 18,groene erwten 12,a 14,Voedersoorten 8,50 a f 9,Kanariezaad 9,50 en per 100 kilo 13,75 a 14,50. B u i t e n 1. Granen. Tarwe iets vaster, vooral Russische. Oogst in Canada valt tegen. Rogge, Gerst en Mais vast. Java-Rijst prjjs- houdend. Grutten onveianderd. Tarwe per 2400 kilo 200 a f 240 Rogge per 2100 kilo Helena 170; Bulgaar /169; Odessa 164. Gerst Zwarte Zee 158; Atnerik. Mais mixed 160Grove Donau f 163 per 2000 kilo; Boekweit 121 per 2100 kilo; Haver 7,40 a 8,50 per 100 kilo. I Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch f 13,25 a 13,75 le soort inl. en le soort Belg. f 12,50 a 13,Zeeuwsche Tarwebloem patent 13,a 13,50 ongebuild /ll,75; Ouitsch patent /13,25 a 13,75; Extra puik Hong. /20,a /21,—prima Amerik. patent 13,75 a 14,50; le soort 12,75 a 13,50 2e soort Bakers /11,50a 12,Inl. Rogge- bloem 10,50 a 11,50; Duitsch 9, 10,50 per 100 kilo Runderprijzen 72 a 82; Ossen 70 a 78; Stieren 64 a 70; Kalveren 95 a 115; Schapen 42 a 50; Varkens 46 a 52 cents per kilo. Melkkoeien 160 a 265 Kalfkoeien 165 a 290 Stieren 140 a 275 Vaarzen 120 a /160 Pinken 90 a/ 110; graskalveren 25 a 50 vette 60 a/90; tokkalv. /16 a 24 nuchtere 10 a 14; Biggen /8a 13, per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen 3,50 a 4,— dito Bonten 3,50 a 3,80 Z. Eigenheimers 2,75 a 3,Geldersche dito 3,a 3,25 Brielsche 4,Bravo's 3,a 3,50 alles per mud. Boterp rg zen in vaten 64 a 70, stukken van 1/i kilo 871/, a92'/s cent. Zoetemelksche kaas 40 per 50 kilo. L e i d s c h e per 150 kilo. 50 kaas 96,a e i e r e n 5,50 a 6, 4,50 per 100 stuks. A u i n 4,50 a 4,75 per 2,75 a 2,80 per 19,50 a 20,— Zaai Zeeuwsche Buitenl. 4,25 a Zeeuwsche 60 kilo. V 1 a s. Blauw Holl steen. L ij n z a a d Voer 14,— a 14,75. Koolzaad 18,50 per 100 kilo. Karwij zaad /14,50 a /15,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 10,50 a 11,50, Antwerpen 19s/4 fr. Per kau 8 a 81/2 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 50 cents. Dito Santos 45 cents per half kilo. Woensdag Santos-veiling te Rotterdam door de N. H. M. 1 Beetwortel-suiker afwisselem 197/8. Geraffineerde kalm. Onveranderd. Ter Neuzen, 23 October. Boter per 1/s K.G. Eieren 26 stuks Word vervolgd). Te Haarlemmermeer is eergisteravond de 60jarige H. Dekker, die sedert Woensdagavond werd vermist is in een sloot verdronken gevonden. Vermoedelyk is hij in de duisternis het pad bijster geworden en alzoo te water geraakt. In het cafe van Kees van Gelder aan de St. Laurensstraat, hoek Roode Zand te Rotter dam, was een Duitsch varensgezel bezig een paar ruiten in te slaan. Daar vreemdelingen in ons dierbaar vaderland ongestraft mogen 0,70. n 1,50. Axel, 21 October. Eierveiling van de V. P. N. Aanvoer 550 stuks. Prijs 6,90. VEEHANDEL IN BELGlfi. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,50 tot fr. 1,75, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,35 per kilo, geslacht vleeschschapen van fr. 1,30 tot fr. 1,40 per kilo, geslacht vleeschvarkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,18 volgens kwaliteit. Antwerpen, 20 October. Chilisalpeter vast. Loco fr. 23,80, per Nov./ Dec. fr. 24,05, per Febr./Maart fr. 23,85, per Maart/April fr. 24,50. plichten op zich kan nemen. Hij herhaalt daarom nog eens te willen afwachten of er geen verzoek komt. Met nu 75 te geven is noch het gezelschap, noch de ge- meente gebaat. De heer De Jager stelt de zaak anders. \erondersteld dat de Raad nu de subsidie met 50 zou verhoogen en de ver- eeniging zonder dat niet zou kunnen blijven bestaan, dan kunnen toch ook particulieren gemakkelijk dat bedrag seven. Waarvoor is het noodig dat de gemeente dat doet Particulieren behooren, wanneer ze er wat voor voelen, daarvoor ook te zorgen. De Voorzitter merkt op dat de heer De .lager zicli toch ook wel verschillende gelegenheden herinneren zal, waarbij ook hij wel overtuigd zal geweest zijn dat een muziek- gezelschap onmisbaar was. De heer De Jager wil dat volstrekt niet tegenspreken, maar hij wijst er op dat de gemeente-subsidie wordt ge- geven uit de algemeene kas, en hij meent dat zoodanige vereeniging door contributie moet worden gesteund door hen die er iets voor voelen. De Voorzitter wijst er op dat dit door een zeker con tingent van de bevolking ook geschiedt. De heer DrostIk zou het nu maar willen houden zooals het is. De vereeniging komt natuurlijk van deze discussie op de hoogte en zal er dan zeker op terugkomen wanneer ze er iets in ziet. Dan kunnen we eens onder- zoeken hoe we dat kunnen regelen. De heer Dees zou ook wenschen dat het particulier initiatief blijk geeft dat het wat voor muziek gevoelt. Er zijn veel ingezetenen die eene muziek tent zouden wenschen, zii zullen daarvan zeker blijk willen geven, en dan is het voor den Raad ook gemakkelijker 0111 steun te verleenen vanwege de gemeente zou het tekort dan kunnen worden De heer Moggre merkt op dat de heer De Jager spreekt over steun aan het muziek en de heer Dees over, het op- richten eener muziektent. De heer De Jager zegt dat dit in dezelfde lyn ligt. De heer Donze verklaart thans, naar aanleiding van het gesprokene door den heer Drost, zijn voorstel te zullen intrekken. De heer De Feijter stemt daar ook mede in. De heer Donze geeft nu echter in overweging om een post uit te trekken voor het plaatsen van een muziektent op de Markt. De heer Dees herhaalt dat hij in deze liever eerst het particulier initiatief aan het werk zou zien, hij meent dat dit moet voorgaan en de gemeente als het noodig is daaraan steun verleenen. Geven de ingezetenen op rmc schaal blijk van belangstelling, dan is het voor den Raad te cemakkelijker om ook daaraan mede te werken. 1 er- soonlijk wil spreker er ook aan mee werken, als particulieren het initiatief nemen, mogen ze ook bij hem komen. De Voorzitter zou ook liever eerst zien wat de inge zetenen doen. De heer DeesEn daarna, zoo noodig, hulp verleenen van de gemeente. De heer Donze kan zich daarmede met vereenigen, er wordt naar zijne meening op dit gebied door deze gemeente te weinig gedaan, ziet b.v. eens naar Axel, liulst en Zaamslag. daar worden de muziekgezelschappen gesteund en de gemeente neemt er de muziektent voor hare reke- nins. Hier heeft men heelemaal niets. Er wordt hier ook niets gedaan ter bevordering van het vreemdehngen- verkeer we missen hier eene vereeniging die daarvoor zorgt en daarom zou de Raad in dien geest wat meer moeten doen. De heer De Jager vraagt of de heer Donze gegevens bezit dat men uit particuliere bijdragen niet tot dat doel zou kunnen geraken. Is er al eens bij deze en gene aangeklopt 7 De heer Donze is van gevoelen dat de gemeente toch een enkele maal ook wel eens mag voorgaan. De Voorzitter merkt op, dat men ook voorloopig een memoriepost zou kunnen uittrekken. De heer Donze acht dat niet voldoende, daar komt men niet verder mede, hij zou willen dat de gemeenteraad voorging en een post van /1200 beschikbaar stelde, wat er dan nog tekort komt, zal wel van particuliere zijde worden g^^itter a(.ht die s0,n iang niet voldoende, men zou dan wel minstens over het dubbele moeten kunnen ^De'heer Donze denkt dat men er toch al een heel eind m<De ^heer'Vl^Bruijne is het er volkomen mede eens, dat onze gemeente afsteekt bij andere gemeenten in de om- eeving en wil daarom ook gaarne medewerken een muziek tent te verkrijgen. Hij koestert echter ook een vrees. Er werd daar door den heer Donze ook gesproken over bevordering van bet vreemdelingenverkeer en nu vreest hij dat, wanneer er eenmaal eene muziektent staat, verschillende Belgische muziekgezelschappen die hier des Zondagsavonds doorkomen, door die tent zullen wor en aangetrokken om daarop nog muziek te maken en dat dan de Markt zou worden een plaats voor Zondagavondleesten, wat te betreuren zou zijn tegenover hen die hun Zondag in stilte willen doorbr6ng6n. Spreker wil niet zeggen dat het zal voorkomen, maar koestert daarvoor loch wel eenige vrees. De Voorzitter merkt op dat het geven van vergunmng tot het maken van muziek zal afhangen van den Burge- meester, men zal toch geen verordening kunnen maken 0mD^heerVDe1Bruij'ne verklaart dat het hem daarom al voldoende zou zijn als de Voorzitter de verklaring wilde geven dat hij daarvoor geen vergunmng geven zal, evenals hh heeft toegezegd geen vergunning te zullen geven voor het maken van muziek tusschen de kerktijden. De Voorzitter meent dat men maar moeilyk in deze een voor de toekomst bindende bepaling kan maken of verklaring afleggen. Yermoedelyk zal de tegenwoord.ge Burgemeegster met ongenegen zijn die verklar.ngte geven, maar men kan toch zijn opvolger met reeds nu binden De heer De Jager wijst er op dat men nu zoo lang- zamerhand komt op het principieele bezwaar. De kans dat er des Zondags gebruik van zou gemaakt worden is ze„t spreker voor ons een bezwaar en als er van ge- meentewege subsidie gegeven wordt, dan zyn daann ook gelden van andersdenkenden begrepen en daarom mogen en moeten wij daar tegenover ook eischen stellen. Dan geloof ik dat die conditie er wel degelyk aan verbonden ZOLmVOTrziUe0r:leZoudt u dan denken dat zoo'n bepaling iets zou beteekenen voor de personen die na ons komen over denkt wordt bet voor ons nog bezwarender om aan een dergelyk voorstel °7e Wtois'van meening dat, welke verbintenis men nu ook wil maken, deze in de toekomst met van ^Dt'heerTe Jager merkt nog op dat, als er op deze wijze een muziektent wordt geplaatst, de muziekvereemgi g »Excelsior'' en andere vereemgingen die er zyn of later zouden worden opgericht, er ook gebruik van zouden m<De6"VoorzitterDat spreekt van Zelf, als de gemeente er aan bijdraagt, zou de tent ook het eigendom moeten worden van de gemeente. die er elke vereeniging zonder uitzondering, gebruik van zou laten maken. De heer Dees meent dat men de zaak nu wel wat vooruit loopt de gemeenteraad dient toch eerst te beslissen of hy steun wil verleenen, eer men de verdere regelingen kan bespreken, ofschoon het daarvoor eigenlyk ook weer wel wat te laat is, en het dus geen kwaad kan dat de om- standigheden eens onder de oogen worden gezien. De burgenj moet echter voorgaan er wordt gezegd Ter Neuzen steekt af bij andere gemeenten, dat is waar, by feestely e gelegenheden heeft men geen plaats om een muziek- of zanggezelschap een uitvoering te laten geven, inaar nu is het 't best, dat eerst blijk wordt gegeven van de belang stelling der ingezetenen, dat nu de werkelyke liefhebbers van kunstgenot eens blijk zullen geven dat ze er werke lijk 'wat voor over hebben. Dan kan de gemeenteraad er ook op ingaan, het is voor den Raad ook gemakkelijker wat uit de gemeentekas te nemen, als de particulieren goed voorgaan. De Voorzitter kan zich daarmede goed vereenigen. De heer DrostIk herhaal mijn voorstel om dezen post te laten zooals die is. De heer Donze handhaaft zijn voorstel. De heer De Feijter zou dat voorstel gaarne steunen, maar vindt dat bedrag te gering. Met 1200 zal het bouwen van een geschikte tent niet lukken. De heer Donze Als de gemeente voorgaat, zullen de ingezetenen volgen. De heer De Feijter herinnert dat eenige jaren geleden een dames-comite zich beijverd heeft om gelden bijeen te brengen voor een vaandel van het muziekgezelschap. met een zeer goed resultaat. Als zich nu weer eens een dames-comite vormde om gelden bijeen te brengen voor een muziektent. Dames kunnen nogal gemakkelijk geld bijeen krijgen. Ze konden het dan afdragen aan de gemeente. De Voorzitter merkt op dat de Raad toch niet tot het vormen van een dames-comite kan overgaan. Misschien zou de muziekvereeniging dat kunnen doen. De heer Drost meent dat dit niet aan den Raad staat te beoordeelen. De heer De Bruijne zou er ook wel aan willen medewerken, maar is van gevoelen dat het particulier initiatief moet voorgaan. De heer Drost acht dat het algemeene gevoelen der leden, behalve van den heer Donze. De heer Donze verklaart dan nu zijn voorstel maar te zullen intrekken er kan toch later nog altijd op worden teruggekomen. die veranderingen is de waarde van het gebouw uch ook verhoogd. Hij gelooft dat die f 100 best geschrapt kunnen warden. De heer Waalkes is van een ander gevoet**" 'post behoort te worden behouden, het is een nutip ->sJSt, om- dat daaruit steun kan worden verleend aan j utenten die moeten worden opgenomen en het vtrpleeggeld niet ten voile kunnen betalen, die menschen kuftnen dan ook worden geholpen en betalen er nog gedeeltelijk zelf voor. De heer De Jager leidt uit het adres der vereeniging af dat zij toch van een ander gevoelen is dan de heer Waalkes, want zij vraagt alleen om de subsidie van f 400 en niet om de bijdrage van f 100. De heer Waalkes geeft te kennen dat dit een vergissing van den secretaris moet zijn, want in de bestuursvergadering (Jgf varooniorincr is liPtlntpn on rip snhsiilic pn rip tpplncfp Hoofdstuk VIII. Armwezen. Afd. 1. Geneeskundige armverzorging 3190. Art. 2. Jaarwedden der vroedvrouwen /900. De Voorzitter brengt bij dezen post in behandeling het adres van mej. A. S. Hufkens, wed. P. J. de Deckere, die naar aanleiding van het verzoekschrift van mej. an Dijk, om verhooging van haar salaris als verloskundige, er op wijst dat in den tegen woordigen tijd bij vele ambtenaren in dienst van Rijk, provincie of gemeente eene salaris- regeling bestaat gegrond op dienstjaren, wat ook door den Raad m verschillende takken van dienst wordt toegepast, en dat zij daarom verzoekt bij een nadere regeling van het salaris van mej. Van Dijk er op te willen letten dat adressante reeds 34 dienstjaren heeft en alsdan ook haar salaris daaraan evenredig te willen verhoogen. Burg, en Weth. stellen voor de jaarwedde van adres sante te laten zooals die is, het is nog niet zoolang ge leden dat zij verhooging ontving bij welke gelegenheid haar dienst toen eenigszins is uitgebreid. Zij vinden geen vrijheid om aan het verzoek toe te geven. Z. h. s. wordt aldus besloten. Vervolgens brengt de Voorzitter in behandeling het in een vorige vergadering medegedeelde adres van mej. W. G. L. C. van Dijk, verloskundige alhier, welke seder 16 Januari 1911 alhier werkzaam is op eene bezoldiging van 225, maar vernam dat hare voorgangster, evenals de andere gemeenteverloskundige, mej. De Deckere-llufkens, een salaris krijgt groot f 275. Zij meent dat hare dege- lijke opleiding op een der voornaamste scholen in Neder- land haar recht geeft op het zelfde salaris als hare ambt- genoote, temeer daar zij tracht met voorbeeldige nauwge- zetheid en ijver hare betrekking waar te nemen. Zij verzoekt daarom met 1 Jan. a. s. 50 verhooging van salaris te mogen ontvangen. De Voorzitter zegt dat Burg, en Weth., het recht daar- gelaten, de billijkheid inzien om beide verloskundigen gelijk te bezoldigen. De heer Waalkes vraagt hoe de oproeping is geweest. De Voorzitter Op f225. De heer Waalkes heeft er dan bezwaar in om nu ver hooging van salaris te geven. Adressante heeft geweten, voor zij hare betrekking aanvaardde, dat het salaris f'225 bedroeg. en nu gaat het niet aan om, terwijl ze hier pas is, maar direct gelijkstelling te vragen met de andere juffrouw, dan kan iedereen wel komen. De heer Dees meent dat het verzoek ook wel een igermate voortkomt uit de wetenschap welk bedrag de vroegere juf frouw genoot, maar dat salaris was toen anders geregeld in verband met den dienst te Sluiskil en daar is nu inmiddels ook weer een juffrouw gevestigd. De heer Waalkes herhaalt dat adressante heeft geweten welk salaris ze kreeg en hij acht het wel wat vroeg om nu reeds om verhooging aan te kloppen. Dat men dan liever vaste termijnen voor verhooging in de toekomst vasts telle, dan ontgaat men het inkomen van verzoeken. De heer De Jager vraagt of ook bekend is hoeveel ge- vallen de juffrouw van de werkelijke arrnen te behandeler. heeft gehad. De heer DeesVan de werkelijke armen-practyk slechts 2 gevallen in den loop van dit jaar. De heer De Jager acht het dan nog al mooi betaald, voor zoo weinig gevallen. De Voorzitter wijst er op dat er ook verschillende ge vallen behandeld worden bij menschen die, hoewel met ondersteund worden van het Armbestuur toch met veel kunnen betalen en er worden ook minvermogenden aan een lager tarief geholpen. Hij gelooft niet dat de inkomsten zoo hoog zijn. De heer Dees is het ook met den heer Waalkes eens dat een verhooging volgens een vasten maatstaf gewenscht Waju'e heer Waalkes stelt alsnu voor het salaris van mej. Van Dijk na 3 jaren te bepalen op 250 en na 5 jaren dienst op 275. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem. Tegen stemt de Voorzittervoor de overige leden. Art 5. Subsidie aan de vereeniging tot Ziekenverzorging. 400. Art. 6. Bijdrage in de verpleging van onvermogenden. De commissie stelt voor, aangezien tot nog toe van de Vereeniging tot Ziekenverzorging geen aanvraag nikwam voor eene bijdrage in de kosten van verpleging van onver mogenden in hare inrichting, het bedrag opgenomen onder onder art. 6 te schrappen. De Voorzitter deelt mede dat inmiddels van de vereeni ging een verzoekschrtft is ingekomen, waarbij zij weer evenals het loopende jaar eene subsidie vraagt van 400. Het bedrag van 100 voor bijdrage in de verpleging voor onvermogenden wordt niet gevraagd, die zouden dus kunnen vervallen. De heer Drost vraagt of dit wel gewenseht zou zyn, die f 100 is op de begrooting gebracht toen door de ver eeniging eene subsidie van 500 gevraagd werd ook met het oog op verpleging van minvermogenden. De Itaad heeft toen bezwaar gemaakt om aan de vereeniging zelve meer subsidie te geven, maar een bedrag van 100 be schikbaar gesteld waaruit dan kon geput worden voor zoover het noodig bleekhij vreest dat als dit bedrag werd geschrapt er later weer een verzoek om verhooging van subsidie zal komen. De heer Scheele merkt op dat de commissie heeft overwogen dat het maar voor 1 jaar gegeven was. De heer Moggre voegt er aan toe dat er ook overwogen is dat er nog geen enkele aanvraag om over een deel van dat bedrag te beschikken is ingekomen. De Voorzitter Dus de commissie had op de subsidie aan de vereeniging zelve geen aanmerkingen De heer De Jager: Ja, dat zit nog. Is er ook een rekening nevens het adres ingezonden van het afgeloopen jaar Naar ik rneen hebben ze nu een overschot. Na inzage der bij het request ingezonden rekening deelt de Voorzitter mede dat de rekening sluit met een tekort van f 10,04$. De heer De Jager merkt op dat er dan op voorkomt een post ad 471,77 zijnde een derde gedeelte van de kosten voor veranderingen aan het gebouw, tengevolge van "JC O vereeniging is besloten en de Subsidie en de toelage voor minvermogende patienten aan te vragen. De heer Drost wijst er op dat die f 100 beschikbaar zijn gesteld voor onvermogende ingezetenen, wordt er geen gebruik van gemaakt dan blijven de gelden in kas; er is dan echter toch gelegenheid om er bij voorkoinende gevallen over te beschikken, wat niet kan als die post geschrapt wordt. De heer Waalkes meent ook dat die post er gerust op kan blijven. De heer DrostAl staat het er op, dan is het nog geen zekerheid dat het wordt uitgegeven. De heer WaalkesHet bindt de gemeente verder tot niets, maar voor de menschen die er uit geholpen kunnen worden is het plezierig, dat ze zelf ook wat in hunne verpleging bijdragen en niet geheel van de liefdadigheid afhangen. De heer De Jager meende dat bij den Raad het denk- beeld voorgezeten had, om de subsidie aan het ziekenhuis te verhoogen. De heer Drost: Dat juist niet, wij hebben integendeel een anderen vorm gezocht, om dat bedrag te doen komen ten bate van de arme lieden. De heer De BruijneEn nu is er nog niets van uitge geven Opgemerkt wordt dat het dan nog niet noodig zal geweest zijn. Ten slotte wordt met 9 tegen 1 stem besloten de posten te handhaven zooals die zijn uitgetrokken. Tegen stemt de heer De Jager; voor (le overige leden. Afd. 2. Armenverzorging. Art. 1. Subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. /6150. De Voorzitter merkt op dat dit 1000 hooger is dan het vorig jaar. Art. 2. Verpleging, overbrenging enz. van krankzin- nigen 1365. In verband met het overlijden van een krankzinnige wordt deze post met 185 verminderd. Hoofdstuk IX. Landbouw, handel en nijverheid. 422,70. In dit hoofdstuk zijn o.m. opgenomen de uitgaven voor pfemien enz. van markten en het telefoonkantoor te Sluiskil. waaromtrent nog besprekingen moeten worden gehouden, die later als afzonderlijk punt op de agenda voorkomen. Hoofdstuk X. Belieeren en onderhoud van bezittingen. 99,27$. Art. 2. Vaste huren en erfpachten. f 50. /8j. De Commissie merkt op dat dit artikel met f 1,84 moet worden verhoogd vermits in de raming van Burg, en Weth. niet is begrepen een bedrag van j 1,59 wegens huursom van een gedeelte grond voor de Nederl. Herv. kerk en eene van 0,25 wegens recognitie aan het Rijk verschuldigd voor het gebruik van grond aan de Rosegracht. Z. h. s. wordt besloten de post met 1,84 te verhoogen. Hoofdstuk XI. Gemeentesctiulden. Afd. 1. Renten 1812,50. Goedgekeurd z. h. s. Afd. 2. Annuiteiten f 2825. Goedgekeurd z. h. s. Afd. 3. Atlossingen 3400. Art. 5. Allossing der leening van f 9000 opgenomen in 1907 (5e termijn) f 250. Overeenkomstig het Raadsbesluit van 22 Maart 1910 meent de commissie te moeten voorstellen dezen post te I verhoogen tot 1250. Bij dit besluit toch is aangenomen van deze in verband met de invoering der beerruiming aangegane leening jaarlijks f 1000 meer af te. lossen dan oorspronkelijk het plan was. Daarentegen wenscht zij art. 7, allossing der leening van 75(30 opgenomen in 1910 te verrninderen met f 600 en te brengen op het oorspronkelijk bepaald bedrag van 300. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. geen bezwaar hebben tegen deze door de Commissie voorgestelde wijzigingen. Deze worden z. h. s. goedgekeurd. Hoofdstuk XIV. Uitgaven van verschillenden aard, 160, wordt eveneens goedgekeurd, terwijl hoofdstuk X\ onvoor- ziene uitgaven, nader zal worden vastgesteld na behandeling der inkomsten. De Voorzitter merkt op dat nog niet gerekend is op de rente van de te sluiten geldleening ad 19000, waarvoor nog een post onder de uitgaven moet worden opgenomen. Door de Commissie is voorgesteld in de toelichting op hoofdstuk 15 art. 1 te omschryven dat in dien post/750 is begrepen voor allossing en f 760 voor rente dier leening. Burg, en Weth. stellen echter voor in afd. 3 van hoofdstuk XI een nieuw artikel te brengen voor het bedrag der rente en het volgend jaar nog niet af te lossen, daar het voor- nernen bestaat eerst met April het laatste deel der leening op te nemen. De heer Drost vraagt tegen welke rente die leening zal worden gesloten. De Voorzitter herinnert dat besloten is die aan te gaan tegen eene rente van ten hoogste 4 procent. De heer Drost zou het als men slagen kan om geld voor 4 procent te krijgen, gewenscht achten om wat meer op te nemen en dan die leening van 7500, welke gesloten is tegen 4$ procent geheel allossen, daar zit men nog ruim 20 jaar mede en dat was dan toch de moeite waard om het te besparen. Als men 19000 krijgen kan dan zal men er ook wel 25000 kunnen krijgen. De Voorzitter zou het nu zoo maar willen laten, het leeningsbesluit is pas door Gedep. Staten goedgekeurd en dan moet men het weer opnieuw inzenden. De heer Dees zou het nu voorloopig maar zoo willen laten men kan later altijd zien, bovendien is het niet zeker dat het geheele bedrag van f 19000 voor het dempen der haven zal noodig zijn. Dat zou dan toch geheel kunnen worden opgenomen om een deel der andere leening af te lossen. De heer Drost kan er zich wel mede vereenigen om het nu zoo te laten, maar zou als het mogelijk was toch later liever die geheele leening allossen. Z. h. s. wordt alsnu als art. 9 van afd. 1 van Hoofdstuk XI opgenomen een post ad 626,661 wegens rente vandeop te nemen geldleening van 19000. De vergadering wordt te 11 ure namiddag geschorst tot 3 ure, ,D it isi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6