Gemengde beriehten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Wordt vervolgd). De scheepsramp bij Westkapelle. De Raad voor de Scheepvaart heeft Vrijdag- middag het onderzoek begonnen in zake het stranden op 30 Sept. jl. bij Westkapelle van het Finsche barkschip City of Benares, kapitein Victor Johans, wonende te Marunhamm in Finland, reederij firma Nival te Neustad (Finland). Het schip, komende van Queenstown met bestemming naar Sundsvall, werd in den stormnacht van 30 September door de hevige branding op den dijk van Westkapelle(Zeeuwsche kust) gezet, en omstreeks zeven uur des Zondags- morgens verdronken negen der opvarenden. De anderen wisteu de kust te bereiken. Het schip ging geheel verloren. Kapitein Johans deelde aan den Raad het volgende mede. De City of Benares, in ballast geladen, was den 28sten October van Queenstown vertrokken. Aan boord waren 20 mannen, geeue vrouwen. Den 30sten September te 8 uur 's morgens werd Dungeness gepasseerd. Het weder was wat mistig, later opklarend. Er woei eene frissehe bramzeilskoelte, ongeveer West ten Noorden. Om 10 uur werd East- Goodwin gepasseerd. Bij Dungeness begon de barometer al een klein beetje te vallen. Ieder uur nam de kapitein den stand op, en hij be- merkte dat de stand steeds ongunstiger werd. De laagste barometerstand dien hij noteerde was 29,26 duim. Zoo bleef de barometer een paar uur staan. Dat was om 11 uur 's mor gens. 's Nachts bij het hevige stormweer is de barometer niet lager gedaald. Dadelijk na 12 uur 's morgens was het weder al zoo stormachtig geworden, dat de zeilen wegwoeien, en een poging om nieuw tuig op te zetten en nieuwe zeilen te hijschen mislukte. Om 11 uur 's voormiddags liep de wind om naar het N. W., steeds winnend in kracht. Na den middag werd geen lichtschip meer ge- zien in de kokende zee. Tegen 6 uur'savonds woei de fok weg. Toen groeide de wind aan tot een orkaan, en het schip was niet meer te regeeren. Men was zoo dicht bij de kust ge- komen, dat men vreesde aan lager wal te zullen geraken. De kapitein liet nog zooveel zeilen bijzetten als mogelijk was, en trachtte zijn koers te vervolgen. Hij hoopte in Vlissingen te kunnen binnenloopen. Vuren werden niet meer gezien eerst 's nachts om half een kreeg men het vuur van Westkapelle in het zicht. De kapitein verwarde dat met een boei, en stuurde daarom in plaats van buiten om, binnen langs, en zoo naderde de City of Benares al dichter haar ondergang. Ongeveer 10 uur 's avonds kwam een stoomboot voorbij. Men trachtte haar aandacht te trekken, trouwens van 8 uur af hadden de opvarenden reeds raketten algeschoten, maar die boot voer door. Om half drie 's nachts gingen de masten overboord booten konden niet worden uitgezet, en spoedig brak het schip midden door. Allen hadden reddingsgordels aan. De mannen die op het achterschip waren, verdronken jammerlijk. De anderen bleven van's nachts drie tot 's morgens zeven uur op het voorschip zitten, en werden door de hooge zeeen over boord geslagen. Zij bereikten zwemmende het land. Als getuigen werden daarna gehoord Karl Ericson, stuurman en Gustave Stiemberg, boots- man. Zij bevestigden de verklaring van den kapitein. Kapitein Johans voegde er later nog aan toe, dat alle opvarenden z. i. gered zouden zijn, indien er te Westkapelle een vuttrpijl- toestel ware geweest. Want het schip lag slechts 10 Meter uit den wal, en het wemelde op de kust van volk. Het onderzoek werd daarna geschorst. De uitspraak volgt later. De ,/Edward Dawson", het sedert 1 Oct. op de zandbank van Koudekerke brandende petroleumschip, is uitgebrand. Op 7 dezer jl. verkocht een landbouwer te Oud-Vossemeer aan een boer onder de ge meente Steenbergerveen een scbaap. De nieuwe eigenaar liet den ram in zijn weide loopen, maar vier dagen later was het dier verdwenen. Het had den weg naar zijn voormalige kudde terug- gevonden, had daarvoor een afstand van onge veer drie uren moeten afleggen en had, om van Noord-Brabant op het eiland Tholen te komen de Eendracht moeten overzwemmen, van welk voorval vele personen ooggetuigen waren. Aan den zeedijk van den Leguitpolder was het dier door een herder opgevangen, maar het wist te ontsnappen en liep dwars door de landerijen heen naar de oude schaapskooi. Door het onverwacht afgaan van een schot is Zaterdagnamiddag de 27jarige vleeschhouwer C. L. K., uit Breda, die, in gezelschap van een vriend, met een motorboot op de Oirde Maas ter eendenjacht was, levensgevaarlijk verwond Nadat hp in het gesticht Maasoord te Poortugaal was verbonden, is hij, in zeer zorgelijken toestand, per auto naar hetziekenhuiste Rotterdam gebracht. Te Leiden is Donderdag in een onbewaakt oogenblik een meisje van 13 maanden van den behanger v. B., op de Hooigracht voorover in een teil met water gevallen en gestikt. Te Egmond aan Zeeis Donderdag een vrouw, die op de juist in beweging zijnde stoomtram wou springen, gevallen, aangereden door den goede- renwagen en oogenblikkelijk aan de gevolgen daarvan overleden. Onder de ingezetenen van Kolijnsplaat, die na vele dagen en weken van ontbering zich hadden verheugd in het bezit van een flinken voorraad regenwater, zijn verscheidenen, die na den storm hun regenbakken moesten leegpompen, doordat het zoute water, dat door dezen storm op de daken werd gejaagd, dit water totaal onbruikbaar heeft gemaakt. Het 13jarig zoontje van een arbeider te Haarlemmermeer stak een lucifer aan boven een welput, welke gas bleek te bevatten. Eens- klaps sloeg de vlam er met kracht uit. Zijn moeder die boven den put gebukt stond kreeg de voile vlam in het gelaat. Deerlijk gebrand aan hoofd en handen vluchtte zij het huis in, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. De vrouw lijdt hevige pijnen. Te Grathem is Vrij dag de 74jarige vrouw B. in de Beek verdronken. Donderdag is te Heesselt (Gelderl.) het drie- jarige dochtertje der weduwe M. L. in een sloot bij de woning verdronken. Een 14jarige jongen, die verleden week bij een harddraverij te Surhuizum (Fr.) een schop van een paard tegen het hoofd kreeg, is na veel lijden overleden. De New-Yorksche bladen hebben een bericht uit Mexico (stad), naar luid waarvan aan de kust van de provincie Sonora verscheiden dagen een orkaan heeft gewoed, gepaard met springvloed. Er is een scbade toegebracht van millioenen en naar het heet, zouden tal van dorpen vernield zijn en honderden menschen omgekomen. Een bijenhouder, die dezer dagen zijn honig aan een Duitschen handelaar verkocht, had even over de grens 8 doosjes lucifers meegenomen in een der korven. De Duitsche commiezen aan onze oostelijke grenzen bekeurden den man die per doosje 4 marken, dus in het geheel 32 mark of 19.20 had te betalen. Rotterdam, 16 October. Binnen 1. Granen. Tarwe en Haver in hoofdzaak ter markt. Meel in kalme stem ming. Inlandsch iets lager. Omzet beperkt. Roggebloem onveranderd. Bruine Boonen als voren. Men noteertTarwe per hectol. puike 8,50 goede 7,75 a 8,Tarwe per 100 kilo Essex van 10,50 a 11,50 overige soorten 9,a 9,75 Rogge per hectol. 6,a /"6,50 en per 100 kilo 7,50 a /8, Zomergerst per hectol. 5,— a 5,50; Winter 5,50 a 5,75 Chevalier 6,25 a 6,75 Gerst per 100 kilo 8,50 a 9,50 Chevalier /9,50 a 10,50 en extra daarboven. Haver per hectol. 4,— a 4,50 dikke 5,— a 5,50 Haver per 100 kilo /8,25 a 8,75; Paardenboonen /7,50 a 8,— Witte Boonen goede 20,a 23,Bruine Boonen 17, a /18,mindere 14,a 15,puike Kroonerwten 16,— a 18,mindere 12 a /14,Voedersoort /8,50 Kanariezaad /8, a 9,50 per hectol. en per 100 kilo 14, a 14,50. Buiten 1. Granen. Tarwe Canada ruim en lager. Rogge en Gerst onveranderd. Mais vast en hooger. Rijst bljjft hoog in prjjs. Grutten flauwer. Tarwe per 2400 kilo 195 a 240 Rogge Helena 170; Bulgaar 167 Odessa 162 per 2100 kilo. Gerst Zwarte Zee /\56 Amerik. Mais mixed 157 Odessa 155 per 2000 kilo; Boekweit 189; dito Grutten 248 per 2100 kilo; Haver 7,40 a 8,25 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,25 a 13,75 le soort inl. en le soort Belg. 12,50 a 13,Zeeuwsch patent 13, a 13,50 ongebuild /ll,75; Duitsch patent /13,25 a 13,75 Extra puik Hong. 20, a 21prima Amerik. patent 13,75 a f 14,50; le soort 12,75 a 13,50 2e soort Bakers 11,50 a 12,Inl. Roggebloem 10,50 a 11,50; Duitsch 8,75 a 10,50 per 100 kilo. Runderprijzen 72 a 82; Ossen 70 a 78; Stieren 60 a. 68Kalveren 100 a 115; Schapen 42 a 50Varkens 46 a 53 cents per kilo. Melkkoeien 145 a 265 Kalfkoeien 160 a 280 Stieren 125 a 275 Vaarzen /110a 150 Pinken /90 h J 110 graskalveren 25 a 45 vette kalv. 55 a /100 fokk. /16 a /22 nuchtere 10 a 19 Biggen 10 a 15, alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen /3,25 a 3,70 dito Bonten 3,50 Z. Eigenheimers 3,25 Brielsche kralen 3,75 a 4, Geldersche 3,25 a 3,50 Drielingen 2,75 alles per mud. Boterprijzen in vaten 65 a 71, stukken van 1/s kilo 85 a 92'/2 cent. Zoetemelksche kaas /38 a /48 per 50 kilo. Leidsche kaas 90,a 117, per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 5,50 a 6, Buitenl. 4,25 a 4,50 per 100 stuks. V 1 a s Blauw Holl. 2,80 per steen. Zeeuwsche Ajuin 4,80 a 5,per baal van 60 kilo. L jj n z a a d Zaai 19,50 a 20,Voer 14,- a 15,-. Koolzaad puike 18,a 18,25. Karwijzaad /15,a/15,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 10,50 a 11,50, Antwerpen 19s/4 fr. Per kan 8 a 81/s cent. Java-koffie in balen gewone soorten 49 dito Santos 431/3 cents per half kilo. Den 25 Oct. veiling van Santos door de N. H. M. te Amsterdam. Beetwortel-suiker afwisselend /"19s/. Geraffineerde 251/3. Ter Neuzen, 16 October. Boter per '/2 K.G. 0,70. Eieren 26 stuks 1,40. Axel, 13 October. Eierveiling van de V. P. N. Aanvoer 800 stuks. Prijs kippeneieren 6,50. Antwerpen, 13 October. Chilisalpeter vast. Loco fr. 23,90, per Nov./ Dec. fr. 24,10, per Febr./Maart fr. 25,per Maart/April fr. 25,10. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 17 October 9.53 10.38 Woensdag 18 11.15 11.44 Donderdag 19 n 12.10 Vrijdag 20 0.31 12.52 Zaterdag 21 1.10 1.27 Zondag 22 1.45 2.1 Maandag 23 2.16 2.32 zoldiging geniet. bij die gelegenheden aan de deur staat en zijn hand ophoudt, dat heeft veel weg van bedelen. De Voorzitter wijst er op dat dit toch elders ook geschiedt en de giften worden vrijwillig gegeven, niemand is er toe verplieht. Het is een bestaande toestand en wanneer daarop door een verbod van den Raad niet meer zou mogen worden gerekend, zou de billijkheid vorderen dat de Raad daarvoor den betrokken ambtenaar schadeloos steldehet gaat volgens spreker niet aan om, zonder meer een besluit te nemen dat inbreuk maakt op verkregen rechten en waar- van fmancieele nadeelen het gevolg zijn. De heer Scheele vraagt of dat er dan niet kan ingelascht worden, dat het aannemen van fooien bij trouwen geoor- loofd is, maar voor andere gelegenheden acht hij het wel bezwaarlijk de vergunning tot het aannemen van fooien te laten bestaan. De Voorzitter herhaalt dat er toch niets tegen kan zijn dat de bode aanneemt wat men hem werkelijk geven wil. Wel is spreker er voor om absoluut te verbieden het vragen van fooien. De heer De Ruijter acht ook voldoende het nvragen te verbieden, dan blijft ieder altijd vrij in hetgeen hij doen wil. De heer A. de Feijter is het daarmede eens, dan is het van ieder vrij en wil. De heer Scheele vraagt naar aanleiding van welke ge- gevens de voorgestelde instructie is saamgesteld. De Voorzitter Die is samengesteld naar aanleiding van instructie's die in andere gemeenten gelden. De heer ScheeleDan is het aannemen van fooien toch ook in andere gemeenten verboden? De heer De Ruijter stemt dat toe, maar meent dat, al doet men dit in andere gemeenten, dit nog geen aanlei ding hehoeft te zijn dat men dat in deze gemeente ook niet wil toestaan. De heer Faas meent. zonder iemand persoonlijk te willen krenken, de opmerking te moeten maken dat in de zaak die aanleiding tot dit voorstel heeft gegeven, wel wat te scherp is opgetreden. De Secretaris had den bode gelast het geld aan de vrouw op de Griete te brengen, maar wie had in deze het recht een opdracht te geven, de Burgemeester of de Secretaris De Voorzitter antwoordt dat dit recht aan hem behoort. daar hij voor de uitbetaling moet zorgen. De heer Faas is van gevoelen dat de secretaris in die zaak wel wat driftig is opgetreden, hij heeft op het oogen- blik volstrekt niet de bedoeling om eenig persoon te treffen, maar heeft alleen de inlichting gevraagd om tot klaarheid te komen aangaande het feit waar het over loopt. De Secretaris verkrijgt het woord en brengt onder de aandacht van den Raad dat hij de stukken en gelden voor de vergoeding aan miliciens van den burgemeester had ontvangen om die af te handelen. Daarvoor zorgt hij dan, maar als hij dan ingevolge daarvan een opdracht ver- strekken moet aan den bode, is dit een voortgezette handeling om aan de opdracht van den burgemeester te voldoen en handelt hij dus namens dezen. Had Petegem niet gelogen, dan zou deze zaak niet de uitbreiding hebben erlangd die ze nu heeft, maar nu zal spreker het uitzoeken tot in laatste instantie, daar de bode naar aanleiding van woorden die tusschen hem en spreker zijn gevallen tegen spreker een aanklacht heeft ingediend bij den ofiicier van justitie. En dat de handeling van Petegem niet was zooals het behoort blijkt ook voldoende uit het schnjven van den Commissaris der Koningin, die te kennen geeft dat hij bij herhaling van zoodanig feit de vergunning, aan Petegem verleend om nevens veldwachter ook gemeente-bode te zijn, zal intrekken. Voor spreker is in deze kwestie geen enkel persoonlijk belang betrokken; als de belanghebbenden bij hem komen om een verzoek in te dienen voor het verki ijgen van tegemoetkoming, voor den tijd dat ze onder de wapenen moeten, schrijft hij dat voor hen, dat wordt dan eigenlyk cedaan op kosten der gemeente en spreker is als gemeente- secretaris in geenen deele verplieht die verzoekschnften te schrijven. Maar hij was verontwaardigd toen hem bleek dat Petegem aan die vrouw het geld dat hij voor haar in den zak had niet had uitbetaald omdat zij er hem geen kwartje van wilde geven. Hij vond het schande dat van die vrouw te vragen, die, hier ter secretane komende, klaagde dat het nog al erg voor haar was zoo n verren afstand af te leggen, daar ze moeilijk weg kon, terwijl een harer kinderen ernstig ziek en bijna op sterven lag. De heer Faas herhaalt nog dat hij niemand heeft willen blameeren, maar alleen inlichtingen omtrent de toedracht gevraagd heeft. De Voorzitter stelt nog in het licht dat, wanneer de instructie wordt vastgesteld zooals door hem nader is voorgesteld, dat dan in de oude gebruiken, wat yrye giften betreft niet wordt ingegrepen, maar dat den bode belet wordt om in zijne kwaliteit als bode vergoeding voor zyne diensten als zoodanig te vorderen. Hij herinnert nog aan vroegere dagen, toen de veldwachter ook met nieuwjaar rond kwam en een fooi ontving. De heer Scheele wil het lijntje niet zoo strek aanhalen maar waken tegen misbruik. Met algemeene stemmen wordt alsnu aangenomen het voorstel van den Voorzitter, om in de instructie alleen aan den bode te verbieden het nverlangen" van fooien. In art. 9 wordt geregeld de vervanging by ziekte oi ontstentenis. Verder wordt bepaald dat, wanneer de bode-concierge tevens is politieman, de door den burgemeester verstrekte opdrachten of door dezen noodig geoordeelde surveillance o-aan boven het werk als bode-concierge. Hij is verplieht om alles wat hem bekend wordt of wat hii verneemt uit vergaderingen en stukken geheim te houden en mag niemand daarvan mededeeling doen, ot daarvan inzage geven. Indien de bode concierge van oordeel is dat de hem door den burgemeester of den secretaris of diens plaats- vervanger opgedragen werkzaamheden buiten deze instructie vallen of dat hij onbillijk door hen behandeld wordt, zoo kan hii zich tot Burg, en Weth. wenden, met vermelding ziiner bezwaren, welk college in hoogste instantie beslist. De bode-concierge is belast met den huishoudelijken dienst van het gemeentehuis, zorgt voor het schoonmaken en steeds schoonhouden van het gemeentehuis, waaronder begrepen zijn alle lokalen, kamers, kantoren enz. en het zich daarin bevindende meublement. Tevens is aan zyn zorg toevertrouwd het aanleggen van kachels en aan- steken van lampen of gaskronen. Indien het noodig mocht zijn kan hem door Burg, en Weth. worden vergund ten koste der gemeente zich van »tijdelijke hulp" te voorzien. Onder nadere goedkeuring van Burg, en Weth. zal hij zich op kosten der gemeente en na voorzien te zijn van een bon, hem ter secretarie verschaft, moeten aanschaffen alle gereedschappen voor de huishouding noodig. De Voorzitter deelt mede dat door Burg, en eth. thans, als middel van controle is ingevoerd den maatregel dat alien die iets voor de gemeente moeten aanschaffen, dit alleen kunnen doen na daarvoor ter secretarie een bon te hebben ontvangen. Vroeger werd alles zoo maar o-ehaald maar dan was er geen controle op te houden. Deze maatregel geldt voor alle gemeenteambtenaren. Hij zou daaraan echter willen toevoegen dat zoo'n bon alleen noodig is voor leveringen die I of meer kosten, waar- door het dus voor kleinigheden niet noodig zou zijn. De heer De Klerk zou het maar willen laten zooals het nu is voorgesteld; als het niet noodig is voor leveringen beneden de waarde van f\ zou men wel moedwillig de leveringen kunnen gaan splitsen, waardoor men het dan zou ontgaan een bon te moeten halen. Na enkele opmerkingen wordt besloten de bepaling te behouden zooals die is voorgesteld door Burg, en Weth. De consumtie door de gemeente aangeschaft, moet de bode verantwoorden volgens een te verstrekken lijst. De verder benoodigde consumtie-artikelen moet hij zelf aan schaffen en leveren tegen een door Burg, en Weth. vast te stellen tarief. Voor woning wordt hem aangewezen dat gedeelte van het gemeentehuis dat als woning is ingericht. Hij zal die met zijn gezin net en goed moeten bewonen, ten genoege van Burg, en Weth. Het houden van kostgangers of het verhuren van kamers is hem verboden. Zonder toestemming van Burg, en Weth. zal hij ook geen familieleden als leden van zijn gezin mogen opnemen. Nog wordt voorgesteld te bepaten dat de bode-concierge bij ontslag als zoodanig de woning moet ontruimen binnen 14 dagen, zonder dat daarvoor gerechtelijke tusschenkomst noodig is. Opgemerkt wordt dat die termijn nogal kort is, waarop de Voorzitter in overweging geeft den termijn voor ont- ruiming der woning te bepalen op 1 maand. De heer Wisse acht ook dien termijn nogal kort, wanneer b.v. de bode komt te overlijden, dan zal het misschien voor de weduwe bezwarend zijn om binnen eene maand een ander huis te krijgen. Na nog enkele opmerkingen wordt de termijn vastge steld op 1 maand. Art. 18 regelt het verlof en art. 19 geeft den Raad ten alien tijde het recht deze instructie te wijzigen. In art. 20 wordt bepaald dat de bode in handen van den burgemeester voor het aanvaarden zijner betrekking de eed of belofte moet afleggen en in art. 21 dat Burg, en Weth. beslissen in gevallen waarin deze instructie niet voorziet. De heer De Jonge merkt op dat er geen bepaling in voorkomt hoe gehandeld zal worden als de bode niet aan de bepalingen van zijne instructie voldoet. De Voorzitter acht dat onnoodig. Het spreekt vanzelf dat men hem dan kan ontslaan. De heer De Jonge weet niet of dat wel zoo eenvoudig is, hij acht het gewenscht er iets van in de instructie te zetten. Hij zou hem ook niet direct willen ontslaan, maar beginnen hem eventueel eerst eens over zijne te- kortkomingen te spreken. De heer Faas merkt op dat men hem kan aanklagen bij den Commissaris der Koningin. De Voorzitter weerspreekt dit, dit kan alleen voor zoover het den veldwachter betreft, maar met den bode heeft de Commissaris niets te maken. Dit blijkt uit het schrijven van Z.Exc. Spreker vraagt of de leden voorlezing van dien brief wenschen. Daarop wordt bevestigend geantwoord, waarna de Voor zitter voorlezing geeft van het schrijven van den Commissaris der Koningin, naar aanleiding der klacht van den Secretaris, aan den Burgemeester. De Commissaris geeft daarin te kennen dat er naar aanleiding van het voorgevallene met den gemeenteveldwachter, voor hem geen aanleiding tot tusschenkomst is, daar het gebeurde uitsluitend betreft de uitoefening van de nevenbetrekking van gemeente- bode door den gemeenteveldwachter. Wel zou Z.Exc. zoo deze moeilijkheden zich mochten herhalen, de vergunning aan den veldwachter verleend om de nevenbetrekking te bekleeden intrekken (circulaire 30 Nov. 1895, Prov. blad no. 18, art. 4). Het college van Burg, en Weth. heeft overigens terecht begrepen dat vaststelling van een instructie voor den gemeentebode thans vereischt wordt. Wat de uitbetalingen der vergoedingen betreft, meent de Commissaris den Burgemeester er aan te moeten her- inneren, dat deze door zijn tusschenkomst moet geschieden (art. 6 van het Kon. besluit van 2,4 Dec. 1903, Stbld. 239), dat wil zeggen dat belanghebbenden door den burgemeester in staat moeten gesteld worden het bedrag te innen, zonder dat daarvoor kosten in rekening worden gebracht. De Voorzitter meent dat er door dit schrijven voldoende klaarheid gebracht is, hoe gehandeld moet worden. Hij vraagt of nog iemand bemerkingen op de instructie heeft. De heer Scheele heeft geen bemerkingen op de in structie, maar wil er op wijzen dat het gewenscht zou zijn wanneer in het vervolg zulke stukken in den Raad moeten worden behandeld, dat deze dan, evenals zulks met de gemeentebegrooting geschiedt, aan de leden ter inzage thuis werden gezonden, dan zijn deze beter indegelegen- heid daarvan kennis te nemen dan wanneer ze dat hier op de secretarie moeten komen doen. Verschillende leden stemmen daarmede in. De Voorzitter zegt toe dat, voor zoover het mogelijk is, met dien wenk rekening zal worden gehouden. De voorgestelde instructie wordt alsnu z. h. s. goedge- keurd, na inlassching van de door den heer De Jonge voorgestelde bepaling omtrent het niet nakomen der instructie. M H it i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6