Bezoekt steeds de GOEDKOOPE IINKEL, Ter Neuzen-Hulst, H. VERHOEYEN. T Aanbeveiing. IT. de Haan Thomann, Stook Bruinkolenbriketten f V erhuisd Algemeene Vergadering Inladen Bieten. het inladen der Bieten, H.H. Sehippers Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, Openbare Verkooping. - B okler ST AS, BOUWLAHD, Advertentien. H. VERHOEVEN.- Ter Neuzen. -Hulst. Predikbeurten. Laatste berichten. Vrouwen ZAAMSIAG naar de Donze-Visserstraat No. 4, JOH. A. FEIJ, Kruidenierswaren, Tabak, Sigaren, Suikerwerken, enz. enz. Departement Ter Neuzen der MaatschappU tot Nut van 'tAlgemeen. de Heer EDM0ND YISSER Eenige huishoudelijke goederen, 7,27,50 Hectare (16 gemet 98 roeden) van 25 meter. De kortste afstand van de laag- waterlijn tot den dijksteen is 25 meter. Een nevensliggend zinkstuk is beschadigd. Nu wij op Donderdag 12 Oct., blijkens achterstaande advertentie, bet voorrecht zullen hebben den heer Edmoad Yisser van Amsterdam hier te zien optreden, is het wel de moeite waard er op te wijzen, hoe waardeerend de pers zich over dezen declamator uitlaat. Verschil- lende groote bladen uit alle deelen des lands roemen ten zeerste zijne schoone stem, zijn uitstekend geheugen, zijne gevoel voile voordracht, zijn levendig gebarenspel en prijzen den uit- nemenden smaak waarmee hi] een programma opstelt rijk aau ernst zoowel als aan luim. Ook in Zeeland is de heer Visser geen onbe- kende meer. Geestdriftig werd hij op 18 Decem ber 1909 toegejuicht in Tholen. Wij vertronwen dan ook, dat velen zich deze goede gelegenheid niet zullen laten ontgaan en dat de Nutsvergadering op a. s. Donderdag druk bezocht zal worden. Woensdag jl. zgn de officieele proeftochten met onderzeeboot 2 voor de Kon. Marine, gebouwd door de Koninklijke maatschappij ,De Schelde" te Vlissingen, beeindigd. Aan de bij het contract gestelde eischen van zeewaardigheid en torpedoschieten enz. werd ruimschoots voldaan. De bij het contract geSischte snelheid werd aanmerkelijk overschreden. Het vaartuig wordt thans zoo spoedig mogelijk voor den dienst gereed gemaakt. Het verdient opmerking, dat dit de eerste onderzeeboot is die door een omkeerbare twee- takt Dieselmotor wordt gedreven. Eene vergelijking met de onderzeebooten, die in den laatsten tijd door buitenlandsche marine's zijn geprojecteerd, valt zeer in het voordeel van deze boot uit. Met bijzonder weinig waterverplaatsing en ook voor geringeren prijs is een complex verkregen, dat in capaci- teiten zich met veel grootere booten kan meten. Zondag 8 October 1911. RECHTSZAKEH. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 6 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken G. d. M., oud 19 j., arbeider te Wachtebeke (B.), is wegens mishandeling veroordeeld tot J 10 boete of 10 dagen hechtenis. hx. B., oud 37 j., landbouwersknecht te Ter Neuzen, is wegens als voren veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. P. d. B., oud 36 j., huisvr. van J. J. v. G., zonder beroep te Hulst, is wegens als voren veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hecht. M. A. d. W., oud 49 j., huisvr. van A. d. S., arbeidster te Hontenisse, i$ wegens een- voudige beleediging veroord. tot 3 boete of 3 dagen hecht. Ook werd behandeld de zaak tegen A. M. F., oud 31 j., veldarbeidster te Groede. Beklaagde werd ten laste gelegd dat zij op of omstreeks 4 Augustus jl. haar pasgeb'oren kind, als ongehuwde moeder, onder de werking der vrees voor de ontdekking der geboorte met het doel het kind te dooden, dit in een welput heeft geworpen waardoor het spoedig is ge- storven althans dat zij toen het lijkje van dat kind, om de geboorte te verbergen, eerst in een put en 14 dagen of drie weken later op een vuilnisplaats heeft begraven. Omdat een getuige niet aanwezig was, werd de zaak geschorst tot Vrijdag 13 Oct. Heden werd voor bovengenoemde rechtbank behandeld de zaak tegen A- V., oud 28 j.. gemeente-secretaris te Philippine. Beklaagde werd ten laste gelegd dat hij op 29 Augustus 1911 te Ter Neuzen, terwijl hij zich op den openbaren weg, in een rijtuig in staat van dronkenschap, door razen en tieren de orde verstoorde en gevaar opleverde voor de veiligheid op den weg en eerst den inspecteur van politie K. en daarna de agenten D. en T. hem in het belang der openbare veiligheid op heeterdaad hadden aangehouden en vastgegrepen, heeft geslagen en getrapt en zicb op den grond heeft laten vallen om uit de handen van die beambten te komen en zijn aanhouding te beletten. Een drietal getuigen kwam het bovenstaande bevestigen, terwijl 5 getuigen a decharge, waaronder de burgemeester van Philippine, kwamen getuigen in het belang van beklaagde. Mr. Goedbloed trad als verdediger op en vroeg vrijspraak of clementie. De eisch is 180 boete of 60 dagen kecht. De kapitein der vesting-artillerie Yerhulst te Den Helder is overgeplaatst naar Ter Neuzen. Zierikzee. Alhier heeft zich een sub-comite van het watersnood-comite gevormd teneinde gelden in te zamelen voor het lenigen van de ramp welke Bruinisse heeft getroffen. De inzameling zal alleen geschieden op Schouwen en Duiveland, daar men verwacht dat de opbrengst daarvan, met de Koninklijke gitt van 6000 van H. M. de Koningin, vol- doende zal zijn om de schade te herstellen en dus geen offers buiten het eiland zullen ge- vraagd worden. Hoek. In de hedennamiddag gehouden ver- gadering van den gemeenteraad werd de be- grooting voor 1912 vastgesteld op een eindcijfer van 16,422,01V9, met een post voor onvoor- ziene uitgaven van f 187,831/3. Het salaris van den gemeentebode is met f 10 verhoogd, terwijl de Raad door den in de begrooting op- gen omen post als bgdrage aan de Gezondheids- commissie blijk gaf te blijven bij het genomen besluit, dat bij zich niet verplicht acht bij te dragen in de kosten van het gedaan onderzoek ,.naar drink water. Op voorstel van den heer Kaan is besloten aan de Regeering een verzoek te richten om schadeloosstelling, daar door de bedijkings- werken in het Axelsche gat de haven aan Mauritsfort is gesloten moeten worden, de ge meente daarvan, en ook door den tegenspoed in het bedijkingswerk voor geruimen tijd ver- stoken is van het gebruik der nieuwe haven, die zij gedeeltelijk zelf zal moeten inrichten, en nu nog geruimen tijd verstoken blijft van de inkom- .-sten van haven- en kadegeld. Ylissingen. In de hedennamiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad herdacht de Voorzitter het droevig verlies dat deze gemeente heeft getroffen, door het vergaan van den Bel- gischen loodsschoener no 2, waardoor 12gezinnen dezer gemeente in diepen rouw zgn gedompeld Wij alien en de geheele gemeente zeide de Voorzitter deelen in hun smart. behoeven niet altijd lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn in uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizeligheid en schemeringen voor de oogen, rheumatische pijnen, hartkloppingen, en gij u afgemat gevoelt, hoe- wel gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is Vele vrouwen zgn ertoe geneigd om derge- lijke verschijnselen toe te schrijven aan hun vrouwelijk gestel, niet wetend welk een gewichtig werk de nieren te vervullen hebben en niet wetend hoe vaak deze belangrijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van het bloed en verschjjnselen als de bovenstaande toonep aan, dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarloozen deze eerste verschijnselep en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren tengevolge hebben. Verdraagt daarom de eerste verschjjnselen niet met gelatenheid, doch begint onmiddellijk met het genezeu uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij versterken de nieren en maken hen volkomen geschikt voor hun belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en voeren de prik- kelende onzuiverheden af, die de bovenstaande verschijnselen veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatiek, lendenjicht, urinestoor- nissen enz. ontspruiten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) zgn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij mijn 709ten geboortedag ontvangen. P. DE FEIJTER, Ter Neuzen, 6 Oct. 1911. Veearts. De prompte vergoeding der schade van mijn gestorven veulen geeft mij aanleiding de Alge- meeue Paarden- en Yeeverzekering-Maat- selfappij te »'s Gravenhkge (de oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthottt, belanghebben- cLen aan te bevelen. Wed. D. L. VAN DAMME. Boschkapelle, den 27 Sept. 1911. Agent de heer P. ONGHENAE. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds een ruime sorteering aan concurreerende prijzen. (zonder roem), bij M. AUDEHAERD, Baandijkop 15 October a. s. Gewone condition. A rts, legt 8 October 1911, zijne praktijk te Zaamsiag neder en is met 9 October ge- vestigd te Sluts en houdt daar spreekuren van 11 12 ten woonhuize van Dr. BRAND. Kindlief, nu je trouwen gaat, Luister naar je moeders raad Als ge uw man aan huis wilt binden Moet hij 't daar gezellig vinden. 't Huis zij rein, het eten gaar, Niet gebrand en tijdig klaar Daarom, kind, wil hier op letten Stookt altoos BRUINKOLEN BRIKETTEN. vroeger bewoond door den Adjudant M. DE BRUIJNE. Architect en Waterbouwkundige, Ter Neuzen. De ondergeteekende maakt het ge- c achte publiek van Ter Heuzen en omstreken bekend dat hij den winkel, vroeger bewoond door den heer M. van Strien, Noord- straat 85, heeft overgenomen en beveelt zich beleefd aan tot het leveren van Minzaam aanbevelend, H. VAN DER BENT. Steeds voorhanden Slays' Ochtend- voeder, Zangzaad enz. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen el ken werkdag van 10 tot 4: uur, voor tand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen van valsche gebitten. op Donderdag 12 October 1911,'savonds 8 are, in het Hotel des Pays-Bas. Spreker van Amsterdam. Toegang vrij voor leden met hunne huis- genooten, zoons boven de 18 jaren, die zelf lid kunnen zijn, uitgezonderd. Mede toegankelijk voor niet-leden tegen be- taling, of ook op introductie door het Bestnur. HET BESTHUR. De Cooperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent ▼raagt prijsopgaaf voor welke voor haar in 1911 zullen geleverd worden aan den zeedijk van den JSieuw Nenzenpolder, van den Koudepolder en aan het Paradys." Inschrijvingen voor 12 October te zenden aan genoemde fabriek. die genegen zijn tegen een goeden prijs Suikerbeeten te varen van verschillende havens naar de fabrieken te Oud Gastel, Oudcnbosch, Breda en andere, kunnen zich aanmelden bij A. H. DE VOS, Scheepsbevrachter te Ter Neuzen De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven ADRIAAN VINKE en WILHELM1NA VAN W1JCK, en krachtens verleend Rechterlijk Bevel, in het cafe bij dhr. P. Koole te Axel, op Dinsdag 17 October 1911, (in plaats van op 10 October zooals eerst was geannonceerd), des namiddags 2 ure, verkoopen te Axel (aan de Koestraat), kadastraal aldaar bekend in Sectie G., nos 1470 en 1471 groot 1 are 2 centiaren. Laatst bewoond geweest door Wed. A. Vinke. Betaling koopsom en aanvaarding 1 maand na toewijzing. Badelijk daarna aan voormeld woonhuis alsKasten, Stoelen, Kachel, Ledikanten enz. enz. De Notaris E. B. Dunioleyn te Honte nisse, zal ten verzoeke van zijne Principalen, om te scheiden uit onverdeeJdheid, in het open- baar verkoopen benevens 15 aren 90 centiaren (107 roeden) halve BermsEoot, Sloot en halve Weg in den Koningin Emma- polder, gemeente Graauw, kadastraal bekend in sectie C nummers 250 en 251, verdeeld in 3 koopen. Hoop Een. 2,28,88 Hectare (5 gemet 41 roeden BOUWLAND met Sloot en halve Weg, palende den WelEd. Heer Jos. Seydlitz, den macadamweg, den watergang en koop 2. Koop Tivee. 2.47.26 Hectare (5 gemet 165 roeden) BOUWLAND en eenig Onderland tusschen koop 1 en koop 3. Koop Drie. 2,67,26 Hectare (6 gemet) BOUWLAND en eenig Onderland naast de lar.den van den WelEd. Heer J. A. van Rompu. Betaling en aanvaarding uiterlijk 15 Novem ber 1911. Polderlasten van af 1 November 1911 voor koopers rekening. Instel 1/9 °/0. Gelag 1/9 °/0- INSTEL op Maandag 9 October 1911, VERBLIJF op Maandag 23 October 1911, telkens des namiddags drie uur, in het logement van den heer L. J. Brand te Hulst. Nadere inlichtingen ten kantore van ge- noemden Notaris. Hervormde Kerk. Ter Nenzen. 9 u., Ds. A. Timmerman, viering van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 u., dhr. H. J. v. d. Ouden. Axel. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamsiag. 9 u., Ds. G. van Dis, H. Avondm. en 2 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Kaams Jr. Philippine. 2 n., Ds. H. Akerslool van flouten Roos, van Sas van Gent. Sasvan Gent. 9] u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. Axel A. B. Zaamsiag. Hoek. 9 a. en 2 u., Ds. J. F. van HulsteijnJr. 9 n. en 2 u., Ds. Lammertsma. 9 u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gerefor meer de gemeente (Vlooswfjkstraat). Ter Neuzen. 9 n., 2 u. en 5} n., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., dhr. J. J. Kense.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6