m VOLKSBIBLIOTHEEK, Marts L J. F. VAN DALEN GROOTES' WERELD CACAO Yih CHENILLEDOEKJES. Co5p. Roomboterfatoiek Hontenisse Ls. van Waesbergke-Janssens, Enlst. SANGUINOSE, Brouwerijstraat, Ter Neuzen. OPEN IMG Zaterdag 7 October 1321, Advertentien. Prima S0GMB0TER. aitslnitend onto Rijkscontroie a i,85 pcrK.C. Wiii©!-, Iffectea- en Assurantiekaatoor, Gelukkig jongmeisje. fioogwatergetij te Ter Nenzen. zuiver plantaardig tonicum. Vinurn Sanguinosumin Vacuo. 4% 'savonds van 7 tot 3 ure. Catalogi verkrijgbaar bij de Firma VAN DE SANDE en in 'tlokaal. HET BESTUUR. per I kPo-bus 1,50 Va kilo-bus 0,80 lU kilo-bus 0,4272 VioksSo-bus 0,18 Is het gepermitteerd, Neuzen. ONTVANGEN: De Directeur P. J. R. DAMSTE. Dinsdagmiddag heeft de 50jarige vrouw van den landbouwer J. Thomassen te Gemert eerst haar kinderen en daama zich zelve den hals afgesneden. Aanleiding tot deze daad was, dat, terwijl de oudste zoon voor een maand onder de wapenen moest komen, ook de tweede zoon, doordat hij bij de loting had vergeten broederdienst op te geven, in militairen dienst moest. Dit trok zij zich zoo aau, dat ze in een vlaag van waanzin tot de hier boven ver- melde treurige daad overging. Zondagavond werd te Elsloo (L.) de 78jarige vrouw Hendriks, terwijl zij in de buitendeur harer woning stond, vermoedeli]k door een slag thet een hard voorwerp, zoodanig aan het hoofd verwond, dat zij zonder bij kennis te zijn gekomen na hevige pijnen in den nacht van Maandag op Dinsdag overleden is. De politie uit Beek deed in verband met deze daad een tweetal arrestaties. Aan de daad is, volgens de „L. K." een twist voorafgegaan ten huize van den schoon- zoon van de verslagene, tusschen een der gearresteerden en een dochter van dien schoon- zoon. Hierna het vernielen der ruiten aan de woning van den zelfden schoonzoon. Volgens een telegram uit Batavia is het Nederl. stoomschip Ixion, van de Nederl. Stoom- bootmaatschappij Oceaan, te Amsterdam 30 Sept. van Batavia naar Amsterdam vertrokken, op 25 mijlen van Engano geheel door brand ver nield. Van de bemanning worden 24 man, die het stoomschip in booten verlieten, vermist. De directie van de Oceaan heeft meegedeeld, dat er nog geen bijzonderheden bekend zijn. Alleen is er een telegram ontvangen uit Benkoelen, waarschijnlijk afgezonden door den kapitein, luidendeGered. Bericht families. Cook, de gedisqualificeerde Poolreiziger en -ontdekker, heeft nu eindelijk zjjn toegezegde groote reisboek het licht lateu zien. Om het te kunnen uitgeven was een aparte uitgevers- firma ,/the polar publishing Cy." in het leven geroepen. Het werk, dat een goede 600 blad- zijden, groot formaat, omvat, bevat tal van illustraties daaronder een foto van het bericht, dat Cook beweert bij de Pool in een kleinen metalen cylinder op het ijs te hebben neergelegd. Die foto was tot dusver nog niet door Cook over- gelegd. Het ligt voor de hand, dat niets een- voudiger kan zijn geweest dan zoo'n foto te maken op een willekeurig te kiezen plek, ergens op het drijvend ijs dat de Poolzee bedekt. Bewijskracht heeft zoo'n foto in het geheel niet. In dit boek is een brief opgenomen van kapitein Baldwin, den leider eener door Ziegler bekostigde Pool-expeditie, die blijkbaar geloof slaat aan de aanspraken van Cook, het eerst aan de Pool te zijn geweest. Cook neemt in dit werk scherp positie tegen Peary en diens aanhangers. Cook ontkent, dat hij zou hebben toegegeven een bedrieger te zijn. Enkel had hij erkend, dat hij het poolpunt niet wiskundig precies had bereikt. Maar hij was er dicht genoeg bij gekomen om aanspraak te mogen maken op den titel van ontdekker van de Noordpool. Wij betwijfelen zeer dat het Cook zou kunnen gelukken, zijn opvattingen ten dezen ingang te doen vinden bij het groote publiek. Volgens een bericht van den correspondent der /Daily Mail" te Tanger wordt de omgeving dier stad sinds drie weken onveilig gemaakt door rooverbenden. Meer dan dertig personen werden de laatste dagen op weg naar hun dorpen ver- moord en uitgeplunderd. In een dorp werden eenige inwoners, die in een cafe' naar de muziek zaten te luisteren, door met Mauser-pistolen gewapende bandieten omsingeld en tot op het hemd uitgekleed. De roovers doofden daarop de lichten, en losten een salvo in een met be- zoekers gevuld lokaaltje, waarbij een man gedood werd, terwijl er twee gewond werden? Tot dusver is nog geen dezer bandieten opgespoord kunnen worden. Een brand, die een zeer merkwaardige oorzaak had, brak Zondagavond uit in de oude kerk Sain-Se'verin te Parijs. Daar lag het lijk van een me vrouw Peigner in een gesloten kist in statie, die Maandag zou worden begraven. Om de kist, die door een kerkbeambte be- waakt werd, stonden vier groote, brandende kaarsen, gestoken in hulzen, afgesloten met een dop, waardoor de pit stak, om het gelijkmatig afbranden der kaarsen te bevorderen.Tegen den avond sprong plotseling, door de kracht van de spiraalveer, die de kaars ornhoog drukte de dop van een der hulzen af en de kaars vloog met een grooten boog weg, en kwam op het dekkleed der kist neder, dat onmiddellijk vlam vatte. De brand breidde zich snel tot het altaar uit, en slechts met moeite konden toe- snellende priesters de kostbare reliquieen redden. De brandweer bluschte den brand, die reeds de beroemde kerkvensters bedreigde. De lijkkist werd totaal vernield, maar het lijk der oude vrouw, dat in een loodomhulsel lag, werd slechts even geschroeid. Te 1 rigna is Maandagmorgen in een werkhuis een vliegwiel van een motor van zevenhonderd paardekracht in stukken gevlo- gen vier werkliedeu werden gedood. De stof- felqke schade is zeer groot. De gebouwen der fabnek werden letterlijk in tweeen ge- sneden. Een stuk van het vliegwiel werd op een afstand van 200 meters geworpen. De firma Van der Zijpen en Charlier te Deutz, fabrikanten van spoorwegmateriaal, bouwde dezer dagen haar honderdduizendsten spoor weg waggon. Ter gelegenheid van dit ju- lleum schonk zij de stad Keulen, waarvan Deutz de transTRijnsche voorstad is, een som van 150,000 mark, ter stichting eener biblio- theek, 200,000 mark tot steun van nooddruftige aibeiders en hun nagelaten betrekkingen en nog eens 300,000 mark tot ondersteuning van beambten der stfd Keulen. een fabriek van chemicaliSn te Rijssel had Maandagavond een hevige ontplofBng plaats. Een hoeveelheid van het beruchte ,-kruit B", dat waarschijnlijk ook de vreeselijke ramp van de //Liberte" heeft veroorzaakt, ontbrandde plotseling en ontplofte met een ontzettenden knal. Drie arbeiders werden op slag gedood, o werden zwaar gewond, en liggen in hopelopzen toestand in het ziekenhuis. De oorzaak wordt door .de directie der fabriek als //onbekend" op- gegeven, maar het is bijna zeker, dat men ook hier weer met zelfontbranding te doen heeft. Er zijn zoo vele vrouwen, zoo vele jonge meisjes die ongelukkig zijn doordat zij lijden, dat wij gelooven goed te doen met onder hare oogen te brengen het voorbeeld van een jong meisje dat, dank zij de Pink Pillen, een eind heeft gemaakt aan hare pijnen. Dat jonge meisje heeft ons, in dank voor hare genezing, den volgenden brief geschreven Mej. Marie Griep. z/Gedurende langen tijd reeds gevoelde ik mij ziek, ik was bleek en onmiddellijk buiten mate vermoeid. Die toestand van vermoeidheid, dien ik maar niet kon te boven komen, had mij zeer zenuwachtig gemaakt. Ik at bijna niet meer, daar ik geen eetlust had en vreeselijk aan maagbrampen leed. Ik sliep bijna niet meer en wanneer ik een weinig geslapen had, gevoelde ik mij bij mijn ontwaken, in het geheel niet uitgerust. De geneesheer had ver- klaard dat ik aan hevige bloedarmoede leed. Eene vriendin die de Pink Pillen met goeden uitslag gebruikt had, raadde mij uwe pillen te beproeven. Ik ben haar erkentelijk voor dien raad, want zoodra ik de Pink Pillen ge- nomen heb, ben ik mij beter gaan gevoelen. Ik ben begonnen beter te eten en in plaats van altijd een gevoel van vermoeidheid te hebben, gevoelde ik mij sterker en wakkerder. Ik ben er toen spoedig beter gaan uitzien, en na met de behandeling eenigen tijd te zijn doorgegaan, kan ik zeggen dat ik een volkomen gezondheid heb weergevonden. Ik slaap nu zeer goed en mijn zenuwachtigheid is gekalmeerd." Mej. Marie Griep, 15, Delestraat, te 'a- Gravenhage. Bloedarme, vermoeide menschen, doe uw voordeel met deze mededeeling en gaat niet voort met lijden, ge weet dat gij niet meer behoeft te lijden. Ze zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor 8as van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 7 October 1.16 1.32 Zondag 8 1.48 2.3 Maandag 9 2.19 2.35 Dinsdag 10 2.52 3.8 Woensdag 11 3.26 3.44 Donderdag 12 4.3 4.22 Vrijdag 13 4.43 5.6 Door bloedarmoede en zenuwzwakte lijden duizenden een verdrietig leven. Wanneer gij daar aan lijdt, probeer dan eens de Sanguinose Elken dag twee eetlepels zul'en u zeer spoedig helpen en wanneer gij volhoudt, wordt uw lijden geheel overwonnen. banguinose is voorhanden bij alle apothekers en voorname drogisten. IV at verklaren de geneesheeren Ik heb de Sanguinose nog aangewend bij een grijsaard van 72 jaren, in een geval van hardnekkige nevrose, waar alle andere middelen hadden gefaald. Nadederdeflesch Sanguinose is de toestand dermate ver- beterd dat de prognose geheel veranderd is. Brussel. Dr. AUG. ALEXANDRE. Ik heb de voortreffelijke werking uwer Sanguinose gezien in onderscheidenegeval- len van bloedarmoede en zenuwzwakte. Ik feliciteer u zeer met dit prachtige middel. Ik verwacht dat het, wanneer het genoeg- zaam bekend zal zijn, de gewone staal- preparaten zal verdringen, die zoo dikwijls zonder uitwerking bljjven. Hall, bij Brussel. Dr. A LF. DE VRIESE. Prijs per fl. 1,50, 6 Wacht Wat getuigen de gebruikers? Eenige jaren geleden is mijn oudste dochter naar mijn iunigeovertuiging van een wissen dood irered door het gebruik van de Sanguinose. Thans mag zij tot de sterksten van de geheele familie gerekend worden. Rotterdam, H. B. WOELMS. Mauritstr. 32. Een paar jaar geleden heb ik erg de typhus gehad leed lang aan algeheele ver- slapping. Ik heb daartegen veel staal inge- nomen, maar dit bielp niets. Toen ben ik met de Sanguinose begonnen bij de tweede flesch bemerkte ik al betersehap Den Haag Mej. M. VAN DER VALCK. Z.O. Buitens. 170. VAN DAM en Co. den Haag. fl. 8-, 12 fl. 15,—. voor namaak Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag .9 October zal niet te consulteeren zijn. Myn naam is „Pilo"! ik ben overal bekend .als het beste schoen- )poetsmiddel, dat in een oogenblik een mooie gians geeft, het ieder zacht en duur- zaam maakt, zoodat U tyd en geld spaart. Wilt U het niet eeris met my probeeren? Eenige fabrikant: Adolf Krebs, Mannheim Gen. Vertegenwoordigers: E. Ostermann Co., Amsterdam Keizersgr. 347 prachtigs zurarte en gekleurde TE3 ^IXjOOSTE^Z^IsrnDH] noteert tot nader bericht Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. TAN UEES, R. SCHEELE Hzn. en J. D. TH1ELM AN-BAUWENS. waar het Correspondentschap lste Klasse der Ned. Rank is gevestigd. INCASSO, EFFECTEN, ASSURANTIEN, HYPOTHEKEN, euz Koopt en verkooptEffecten, Coupons, Wissels, Cheques, vreemde Banknoten en Munten. Controleert uitlotingen. Opent Rekening-Courant met renteberekening en geeft gelden op liypotlieek, op eliecten, onder borgtocht of ander solied onderpand. Belast zich met alle soorten van verzekering en alles wat tot het Wissel- en EtiectenvaK behoort in den ruimsten zin. nc, Houdt Kantoor te TER NEUZEN (Nieuwstraat no. 18) des WOENSDAGS en les YRIJDAGS van des voormiddags 91/2 tot des namiddags 1 uur is elken ZA1EK1 AG e AXEL te spreken by mejuffrouw de Wed. Rolff en alle dagen te HULSI1 ten zynen Kantoie. u Te Ter Nenzen bij A. van Overbeeke—Leunis, te Axel bij Joz. de Feijter. i I'TIBII II I linnirill IT1III1W—IWIMIIIMIIIIIII—III! INI mil i dat ik my voorstel?

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2