BU RGERLI1KE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. •I* iHij gelegenheid van de kermis te Raams- donk waren een twintigtal paren gezamenlpk uitgegaan. Een 25jarig arbeider wilde nog niet naar huis gaan, toen z'n vrouw hiervoor den tijd gekomen achtte. Hp dreigde zelfs zich te zullen doodsteken. De vrouw vervolgde haar weg, doch hoorde even daarna om hulp roepen en naar de herberg terugloopende vond zij op eenige meters afstand, haar zwager gebogen over haar man, die op den straatweg lag. „lk gel oof dat je man gewond is, sprak de broeder vaD den verslagene, fflaten we hem binnen brengen." lnmiddels waren meerdere personen van het gezelschap teruggekeerd en bracht men den man in een nabijzijnde woning. Zijn vrouw hield bet bebloed mes in de hand en legde het op tafel met de woorden„Bier is zijn mes". Bp de lijkschouwing bleek, dat de man een wondje in het hart had. Het onderzoek, waarbij vele getuigen werden gehoord, heeft tot nu toe niet aan het licht gebracht of men hier met manslag of zelimoord te doen heeft. Echter is men de veronder- stelling toegedaan, dat de verslagene in opge- wondenheid zijn bedreiging onvrpwillig aan zich zelf heeft voltrokken en zichzelf in de borst heett gestoken. De vrouw en de broer werden in langdurig verhoor genomen. De verslagene laat geen kinderen achter. Een Brusselsche koorddanserdeed Zondag- namiddag op de Londenplaats te Elsene oefe- ningen op een touw ter hoogte van 10 meter, met een man op den rug. Eensklaps verloor hp het evenwicht en viel met zijn vracht in het veiligheidsnet. De paleu braken echter. De koorddanser werd opgenomen met gebarsten schedel en door een dokter verpleegd in een apotheek. De strijd, dieu de New-Yorksche douane- dienst voert tegen schatrijke Amerikanen en kooplieden in kostbare steenen, mautelstofifen e. d., die met de groote transatlantische booten in de metropool van het Westen aankomen en daar op smokkelen worden betrapt, wordt sinds geruimen tijd van de zijde van den douanedienst met onverzettelpkheid gevoerd. Zoo is dezer dagen een van de voornaamste dameskleermakers van Fitb Avenue, zekere Abraham Liclitenstein, wegens smokkelen, ver- oordeeld tot vier maanden opsluiting. Oat hi] er nog zoo betrekkelijk mild is afgekomen, dankt Lichtenstein aan het feit dat hij van de door douanefraudes verkregen baten 290,000 gulden had terugbetaald. Nathan Allen, een leerfabrikant uit Wisconsin en millionnair, zag zich wegens smokkelarij veroordeeld tot ca. 30,000 gulden boete, de president der Southern Coal Cy- te Memphis, in den staat Tenessee, kreeg een boete van 10,000 gulden te betalen. Beiden hadden diamanten gesmokkeld. De Amerikaansche bladen vertellen bet stichtelijk verhaal van een hondenfeest in Chicago. Geen van de dollarprinsessen en pnnsen, die het feest op touw hadden gezet, had een kind, maar alien hadden ze een of meer honden, die op de belachelijkste wijze toegetakeld en ver- troeteld werden. Het feest werd gegeven ter eere van de ver- jaardag van een der scboothondjes en al de millionuairs-lievelingen waren genoodigd. Men had hun geleerd op hun achterpootjes te 'loopen en te staan, ze waren aangekleed als dames en heeren, droegen de kostbaarste toiletten en de fabelachtigste kleinoodien. De hond, wier geboortefeest op zoo luisterrijke wijze werd herdacht, droeg een japon met een laugen sleep, die door een groote opzettelpk daar- toe afgerichte eend werd opgehouden. Het hoogtepunt van het feest was een bonden- polonaise, waarin de dieren, vnet als menschen paar aan paar gearmd rondwandelden. Een van de aanwezigen, die zpn buik vol had van de walgelijke vertooning, wierp op een oogenblik de eend een handjevol mais voor. Het dier viel uit zijn rol, liet den sleep vallen en de heele polonaise viel in duigen. In de algemeene verwarring struikelde een van de vrouwelijke ,/genoodigden" over haar sleep en verloor "een diamanten /armband' die eene waarde van een kleine 160,000 gulden ver- tegenwoordigde. Een andere die last had van haar strompelrokje, rolde ondersteboven en ging al jankend op haar rug liggen met haar pooten in de lucht. En tot overmaat van ramp vloog de eend het raam uit. Een afgevaardigde moet het geval vol ver- ontwaardiging in het Congres verteld hebben als 'oewijs van de smakeloosheid der Chicagosche millionnairs. Er werd hartelijk om gelachen. Te New-York heeft een jongen van 12 jaar, wiens verstand schijnt te hebben geleden door het overmatig rooken van sigaretten, be- kend in de laatste maanden tientallen van branden te hebben gesticht. En zulks enkel en alleen omdat hij het zoo pleizieng vond, de drukte en het rpden en rennen vau de brandweer te zien. De politie gelooft dat de knaap ongeveer 50 branden heeft gesticht, en de jongen zelf zeide dat hij al geruimen tijd elken dag een brand had gesticht en soms wel twee per dag. Hp kon zich niet meer alle straten en gebouwen herinnereu, die hij al in brand had gestoken. De uitbarsting van den Etna is thans gedaan. Nu de rook opgetrokken is, heeft men vastgesteld dat er zich een nieuwe berg gevormd heeft, namelijk ten Noordoosten van den Etna. Deze nieuwe berg, door de vulkanische uit barsting ontstaan, heeft reeds een naam: Vijf- tigste Verjaringsberg, daar hij zich vormde in het jaar waarin men de vpttigste verjaring der stichting van het koninkrijk Italie herdacht. Een reglement. Het Hbl. geeft het vol- gend reglement van een vereeniging voor onder- linge verzekering van geiten Art. 1 de verzekerde is vrij van contribuci maar betaald Alleen dan Wanneer Er een is gestorfen Art. 2 Wanneer zich dit geval voor doet dat Er een is gestorfen die wordt dan getaxeert door het Bestuur En tegen die waarde Dit betaald; In dien de Verzekerde daar niet mee te vreden is zoo wordt hij ten tweede getaxeert door Een paar leden die dan de verzekerde zelf mag aan Wijzen Art. 3 In deze Onderlinge verzekering kan nooit geen spraake zijn van vaste priemi of vaste uit kerings gelden maar hieder krijgt de waarde van het gestorfene terug, voor het vel wordt Een gulden gerekend als het goed is Art. 4 de verzekerde is verplicht om het zoo spoe- dig moogelijk bekent te maken wanneer hem Een geit is gestorfen Om te kunnen Onderzoeken waaraan hij is gestorfen wanneer dit noodig wordt geaeht Art. 5 hiedere verzekerde is verplicht Om al zpn geiten te verzekeren groot En klein Jonge geiten van Af Een half jaar. Art. 6 Als Er een is gestorfen dan wordt U van het bestuur of van de twee leden die hier voor zpn Aan gewezen Een lijst getoondt met Een stempel Art. 7 het bestuur is bereid om Alle in lichtingen te geven Aan Een die daar naar vraagen, de boeken zijn steeds ter in zagge bp de In kasseerder En boekhouder Bestuurder ARTHUR HEN DR1KX. Zondag 8 October a.s., te 21/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen oproering van 't Lustige Weeuwtje, nieuw beroemd zang- spel in 3 bedrrjven van Victor Leon en Leo Stein. iMuziek van Frans Lehar. Vertaling van A. van den Heuvel. Grooten Schouwburg te Gent. Zondag 8 October a,s., te 21/i ure, eerste dagvoorstellingopvoering van Ltikme, co- mische opera in 3 bedrijven. Woorden van Ed. Godinet en Ph. Gille. Muziek van Delibes. Zondag 8 October, om 3 ure, dagvoorstelling optreden vaD de Russische temmer Tschernoff met zijne pony's, Russische hazewinden, foxen, duiven Bernadac, komiek Les Osnots, excen- trieken, Courvil Coste, duettistenPiccolo Rubino, musical-aktLena en William, springers op een been Carletta, de levende draak Barts Trio, akrobaten Biograaf van den Nieuwen Cirk. Oct. werden door de Van 4 tot en me. Oostsiuizen alhier 49 binnenvaartuigen op- en 36 atgescbutdoor de Westsl. 21 op- en 18 afgeschut. Positie der Stoomschepen. KOERS VAN II E T G E L I). Belgisch per 100 fr. f i7,77* 47,80 Engelsch per u 12,u h 12,— ZEETIJDINGEN. Van 4 tot en met 5 Oct. a Ilulst. Huwelijks-aangiften. 12 Sept. Albertua Eduardus Boenne, oud 32 j., jm. en Carolina Schutz, oud 22 j., jd. 16 Sept. Wilhelmus Carolus Ludovicus Reijniers, oud 24 j., jm. en Maiia Leonia Buijs, oud ^Huwelijks-voltrekkingen. 6Sept. Ludovicus Franciscus de Theije, oud 57 j., jm. en Stefania D'haene, oud 60 j jd 11 Sept. Josephua Jozias van der Hagen, oud 27 j jin. en Elizabeth Willemsen (van Graauw). oud 23 j?, jd. 27 Sept. Albertua Eduardus Boenne, oud 32 j jm. en Carolina Schutz, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Jeannetta Maria, d. van Joannes C Buijsae en van Pharailde de Weirt. 21 Sept. Eugene Petrus Marie, z. van Josef Th. Messagie en van Koaalia M Everaart. 23 Sept. Helena Maria Petronella, d. Hendrikus J. Pallada en van Helena E. P. F. Weerde- atiin 24 Sept. Joseph Johannes en Josephina Louisa, z en d. van Alphonsus A. Malefaaon en van Mathilda V. de Kort. 21 Sept. Melar.ia, d. van Emanuel J. de Cauwer en van Maria C. Verbruggen. Overlijden. 1 Sept. Appolonia Hendriks, oud 79 j., wed van Jan Franciee van der Walle. Emile Alexan- I der Seraphien Wautera, oud 11 m„ z. van Petrus F. en van Rospha Baart. 3 Sept. Julia Johanna Brand oud 3 m. d.alin Felix en van Mathilde Magnus. 7 Sept. Leo nardos Augustinus de Kort, oud 6 m., z. van Machiel Th. en van Maria L. Mariman. 10 Sept. Pieter Fran- ci8cus Asaelman, oud 87 j., weduwn. van Elisabeth Lauwers 11 Sept. Honord de Kort, oud 73 j., echtg. van Sophia P. Schauwaerts. 14 Sept. Maria Johanna Strobbe, oud 64 j., echtg. van Andries de Bruijn. 20 Sept Albert Marie de Guchteneire (oven, te Glinge), oud 3 m z. van Eduardus en van Sidonia M. .1. Wee- maes 24 Sept. Ida Catharina Wilhelmina Roorda van Eijsinga, oud 73 j., echtg. van Lambertus M. de Boer. Elsa de Wilde, oud 4 m., d. van Wilhelmus F. en van Cornelia Heijman. 27 Sept. Jeannetta Maria Buijsse, oud 11 d., d. van Joannes C. en van Pharailde de Weirt. 28 Sept. Adrianus Martinus de Kort, oud 5 m., z. van Wouterus en van Maria Anna van Kruijssen. %x«-l. Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Jan Ramondt, oud 22 j., jm. en Maatje Dekker, oud 21 j., jd. Geboorten. 19 Sept. Julianus Jozef, z. van Jacobus Constantinus van Damme en van Mathilda de Bakker. 20 Sept. Neeltje, d. van Pieter de Feijter en van Maria Cornelia Dieleman. 23 Sept. Jacobus Willem, z. van Pieter Verstraten en van Maria JacomiDtje Dieleman. 25 Sept. Franciscus Alphonsus, z. van Josephus de Brouwer en van Emma Leonia Maria de Vliegher. Johannes Fredericus Alphonsus, z. van Petrus Gerardus JohaDnes Claessens en van Maria Louisa Schelleman. 26 Sept. Cornelia, d. van Anthonij Pieter Butler en van Debora Maria van der Wiele. 27 Sept. Leuntje lien- drika d. van Paulus Augusteijn en van Hendrtka Johanna Veele. Maria Susanna, d. van Cornells Schte- man en van Tanneke Maria Kotvis. 29 Sept. Hendnk, z van Gilles Zegers en van Suzanna Paulina Pladdet. Overlijden. 19 Sept. Johannes Cornelis de Bruijn, oud 58 j., echtg. van Sara Maria de Jonge. Jacobus Adriaan Dees, oud 2 w„ z. van Daniel en van Adriana Verpoorte 21 Sept. Francois Dieleman, oud 73 weduwn. van Maria Buijze. 22 Sept Janneke van Espen, oud 29 j., echtg. van Frans Overdulve. 29 Sept. Anna Cornelissen, oud 2 m., d. van Pieter en van Anna de Bruijne. Ilosclaknpelle. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Petrus van Dijk, oud 38 j., jm. en Maria van Laar, oud 32 j., jd. Alphonsus Dobbelaar, oud 34 j., weduwn. (van Maria Mathilda Remorie) en Maria Louisa van Kroes, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 29 Sept. Petrus van Dtjk, oud 38 jjm. en Maria van Laar, oud 32 j., jd. Alphonsus Dobbelaar, oud 34 j., weduwn. (van Maria Mathilda Remorie) en Maria Louisa Kroes, oud 30 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Maria Elisabeth, d. van Augustinus Johannes van Damme en van Louisa Maria Baart. Augustinus, z. van Alphonsus de Lous en van Philomena Schelfaut. 25 Sept. Isabella Celina Margaretha, d. van'Franciscus van Ham en van Ludovica Philomena Kool. 27 Sept. Petrus Augustinus, z. van Augustus de Vilder en van Amelia van Damme. Overlijden. 1 Sept. Martha Maria Louisa Triest en Elisa Rosalia Triest, beiden oud 2 maanden, dochters van Alphonsus en van Elizabeth Wante. Cliiige. Geboorten. 16 Sept. Felicien Edmond, z. van Joannes Franciscus van Ruymbeke en van Maria Elodia Yernimmen. Gustavus Seraphinus, z. van Petrus Albertus Praet en van Stephania Abbeel. Justjna Joanna Prudentia, d. van Benedictus De Maeyeren van Euge-jia Maria Boodts. 27 Sept. Franciscus Ludovicus, z. v'an Josephus Marinus Leenknecht en van Emelinde Maria Bernaert. Petrus Antonius, z. van Ludovicus Vonck en van Maria Ludovica De Windt. Overlijden. 16 Sept. Franciscus Praet, oud 79 j echtg. van Maria Ludovica Bral. 18 Sept. Franciscus Dru- mont, oud 8 m., z. van Petrus Aloysius en van Berna- detta de Puysseleyr. 20 Sept. Aloijsius Cesar de Kever, oud 4 in., z. van Josephus Johannes en van Maria Leonia De Kever. Albert Marie de Guchter.eire (van ilulst), oud 3 m., z. van Eduardus en van Sidonia Maria Josepha Weemaes. 24 Sept. Trijntje Klaartje Hoekstra, oud 2 m., d. van Binne en van Catharina Adriana Lydia van Doorn. 27 Sept. Carolus Ludovicus de Wit, oud 5 m., z. van Josephus en van Virginia Lernout. Edu ardus Segers, oud 10 m., z. van Petrus Henricns en van Rosalia de Bodt. 28 Sept. Joseph Donatus Verstraeten, oud 6 m., Z van Rumondus en van Paulina van den Brande. 30 Sept. Josephus Jacobus de Reehter, oud 6 m., z. van Emilus Pliaraildus en van Juliana Maria de de Cock. (ira»'<w. Huwelijks-aangiften. 16 Sept. Petrus Josephus Steijaart, oud 30 j., jm. en Melanie van Heese, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Sept. Petrus Josephus Steijaart, oud 30 j., jm. en Melanie van Heese, oud 30 j*> jd* Geboorten. 30 Sept. Gerardina Maria, d. van Petrus Augustinus Buijs en van Maria Catharina de Rijcke. Overlijden. 11 Sept. Petrus Johannes van Huffel, oud 4 in., z. van Pieter Jacobus en van Maria Anna Lemsen. 12 Sept. Margaretha Clemence van Damme, oud 26 d., d. van Desird en van Cornelia Ludovica de Bakker. 15 Sept. Johanna Maria van Stevendaal, oud 68 j., echtg. van Cornelis van de Voorde. Hengsttiyk. Geboorten. 26 Sept. Eugenia Emilius Melania, d. van Alphonsus Mannaart en van Maria Philomena de Roos. Overlijden. 8 Sept. Alouisius Alphonsus Compiet, oud 6 m., z. van Pieter Francies en van Maria de Bakker. Petrus Johannes Merk, oud 16 d., z. van Petrus en van Elisabeth van Deursen. 12 Sept. Bernard de Koning, oud 29 d., z. van Josephus en van Rosalia de Maagt. 16 Sept. Angela Maria Louisa Groos, oud 17 d., d. van Alphonsus en van Melania Muller. lloek. Huwelijks-aangiften. 28 Sept. Simon Daniel Meeusen, oud 21 j jm. en Catharina de Blaeij, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Ilendrik Pladdet, oud 24 j., jm. en Janna den Hooglander, oud 20 j., jd. Geboorten. 24 Sept. Geeraard Krijn, z. van Jan Tollenaar en van Susanna Dees. 27 Sept. Wilhelmina, d. var. Pieter Remijnsen en van Maria van Tatenhove. Overlijden. 16 Sept. Johannes Cornelis van Hoorn, oud 3 m., z. van Abraham en van Elizabeth Hamelink. Ilnuteoissr. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Arie van Diermen, oud 27 j., jm. eu Martha Johanna van van Leuven, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Leonardus Duvi- vier, oud 21 j., jm. en Paulina Rosalia van Goethem, oud 21 j., jd Geboorten. 16 Sept. Josephua Judocus Ludovicus, z van Petrus van Laar en van Anna Catharina Baart. Alphonsus Cornelis, z. van Franciscus van Puyveldeen van Amelia Maria Vercauteren. 26 Sept. Petrus, z. van Aloysius van Overmeire en van Christina d'Hont. 27 Sept. Josephus Eduardus Johannes, z. van Constantinus Jansen en van Isabella Bogaart. 29 Sept. Cornelia, d. van Alphonsus Baart en van Maria de Dalie. 30 Sept. Ramana Johanna, d. van Pieter Augustinus van Kerkhoven envan Philo mena Neve. Overlijden. 21 Sept. Louisa Catharina Duvivier, oud 7 m., d. van Ludovicus en van Christina Fruytier. 26 Sept. Philomena Catharina du Bois, oud 59 j., echtg. van Petrus Vlassenrood. 27 Sept. Johanna Melanie van Damme, oud 3 m., d. van Mattheus en van Rosalia Roctus. 28 Sept. Jacobus de Bruijn, oud 42 j., z. van Pieter Francies en van Elisabeth Heijdens. 29 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Jacobus Johannes Jansen en van Johanna Helena de Zwart. koetvacht. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Aloijsius de Block, oud 23 j., jm. en Magdalena Seraphina Temmerman, oud 21 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Margaretha Seraphina, d. van Alphonsius Baert en van Maria Josephina de Winne. 28 Sept. Philomena Eugenia, d. van Josephus de Bruijn en van Maria Emetia de Kind. Overlijden. 17 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Victorius Al. Poppe en van Honorina Maria van Regenmortel. 23 Sept. Alina Maria Vermeire, oud 17 d., d. van Aloijsius en van Emelia Aerts. Augusta Alice van de Voorde, oud 3 m., d. van Cesar en van Scholastica Ver6traeten. 26 Sept. Maria Antoinette de Gronckel, oud 8 m., d. van Honoid en van Coralie Justine Cerpentier. 29 Sept. Sulema Adelaide Ceelaert, oud 1 m„ d. van Carolus Ludovicus en van Maria Theresia De Maeyer. Ossenisse.' Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Cornelis Balkenende, oud 26 j., jm. en Suzanna Vinke, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Leonardus Franciscus, z. van Petrus van Damme en van Apolonia Augusta Janssens. Eliza Maria, d. van Jan Francies de Bruijn en van Apolonia Dobbelaar. 9 Sept. Maria Cornelia Christina, d. van Jan Francies de Vylder en van Rosalia Marcelis. 28 Sept. Rozalie Maria, d. van Alphonsus Warrens en van Maria Christina de Waal. Overlijden. 5 Sept. Paulina de Kort, oud 7 j., d. van Petrus Francies en van Philomina de Rijk. 7 Sept. Petrus de Vrieze, oud 39 j., echtg. van Coralie Ver- meulen. 15 Sept. Leonardus Franciscus van Damme, oud 16 d., z. van Petrus en van Augusta Apolonia Janssen. 17 Sept. Eliza Maria de Bruijn, oud 17 d., d. van Jan Francies en van Apdlonia Dobbelaar. „4 Sept. Anna Catharina Merk, oud 71 j., wed. van Ju- docus Verkruijssen. Overalng. Overlijden. 24 Sept. Anna Philomena van Hoecke, oud 13 d., d. van Dominicus en van Coralia Maria Schatteman. Philippine. Geboorten. 18 Sept. Julien Theophiel, z. van Franciscus Rammeloo en van Marie Elisabeth de Krijger. Overlijden. 28 Sept. Camiel Bockstael, oud b j., z. van Adolphus en van Sara Jacomina Moes. van d»ent. Huwelijks-aangiften. 20 Sept. Cyrillus Andriessen, oud 25 j., jm. en Irma Anna Emma de Mul, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Theophile Neyt, oud 24 j., jm. en Clementina Augusta Stofferis, oud 29 'deboorten. 24 Sept. Maria Regina.d. van Theophile de Caluwd en van Emma Elisabeth Pauwels. Overlijden. 18 Sept. Celina Paulina Maria Duinker, oud 3 w., d. van Philippus Josephus en van Augusta Dominica Fleurbaey. 20 Sept. Alma Gabrielle Gins- laine Rousie, oud 18 m„ d. van Albert Joseph en van Emma van den Bossche. 23 Sept. Emma Maria Henderika de Wagenaere, oud 4 j., d. van I etrus Franciscus en van Stephanie Roegiers. St. Jlansieen. Huwelijks-aangii, sn. 22 Sept. Petrus Franciescus D'Hooghe, oud 39 j., weduwn. en Emma Steijaert, oud 32 j., jd. 29 Sept Franciscus Ringoot, oud 42 j., jm. en Maria Franciesca de Reehter, oud 33 j., jd. r Geboorten. 21 Sept. Bertha Louisa, d. van Alphonsus Sturm en van Marie van Dorsselaer. 23 Sept. Joseph Bernardus, z. van Carolus Ludovicus Vlassenrood en van Rosalia de Block. Overlijden. 18 Sept. Albertus Josephus de Kind, oud 9 d., z. van Alphonsius en van Emelia Albertina Boussen. 19 Sept. Johannes Baptist Audenaerdt, oud 69 j., z. van Johannes Baptist en van Theresia Rottier. 21 Sept. Bertha Seraphina van Waes, oud 7 m., d. van Franciscus en van Maria Eugenia de Block. 24 Sept. Franciscus van Haver, oud 52 j, echtg. van Maria Prudentia l.eers. 25 Sept. Joseph Bernardus Vlassenrood, oud 1 d., z. van Carolus Ludovicus en van Rosalia de Block. 26 Sept. Irma Maria de Witte, oud 16 d, d. van Emile Josephus en van Maria Clothilda de Beule. Weatdorpr. Geboorten. 29 Sept. Maurice Pru dent, z. van Trophynus Marinus de Smaele en vau Pharailda Mathilda Kalle. Kaamilag. Huwelijks-aangiften. 21 Sept. Pieter de Pooter, oud 20 j., jm. en Elizabeth Florussen, oud 18 j., jd. Cornelis Levinus de Smidt (van Axel), oud 45 j., weduwn. en Janna Snap, oud 33 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen 21 Sept. Jozias Romeijnsen, oud 22 j., jm. en Gerritje Hamelink, oud 21 j., jd. 28 Sept. Cornelis Goossen, oud 21 j., jm. en Barbeia de Pooter, oud 21 j., jd. Geboorten. 21 Sept. Adriana Elizabeth, d. van Levinus van de Wege en van Adriana Elizabeth Willemsen. 25 Sept. Jacobus, z. van Cornelis Dieleman en van Pieternella de Putter. 27 Sept. Jacob, z. van Mattheus Dieleman en van Adriana Donze. Overlijden. 24 Sept. Marinus Riemens, oud 79 j., z. van Daniel en van Barbera Houg (beiden overleden) 25 Sept. Jacob Marinus de Bruijne, oud 2 m., z. van Hendrik en van Janneke Pieternella 't Gilde. Verbetering. In de courant van 19 Sept. jl. is onder overlijden vermeld Cornelia Catharina den Doelder, oud 18 d., d. van Jan Frederik en van Cornelia van Fraeijenhove, dit moest zijn Cornelia Catharina den Doelder, oud 18 d., d. van Jan Frederik en van Neeltje Magdalena Klaassen. Xiii<lil«»r|ic. Geboorten. 26 Sept. Irma Maria, d. van Petrus Johannes Roelsen van Sulima Maria Thiron. Overlijden. 22 Sept. Anna Maria Kaas, oud 11 d., d. van Antonius eu van Coralia Maria Steijaert. 23 Sept. Alida Maria Coppieters, oud 1 m., d. van Augustus Adolphus en van Leonia Steijaert. Eng. idem Eng. barge Eng. >.s. Deen. a.s. Eng. a.s. Fran. ach. idem Eng. a.a. Russ. a.s. Deen. a.a. idem Duitsch a.a. Eng. a.a. idem Eng.3msch. Russ. a.s. Deen. a.s. Eng. a.s. Duit. zeel. RuHS. 8.8. idem l«or Ter Keaaieaal River Lagan Cedarwood Goldfinch River Scheldt J. N. Madvig Quentin Madeleine Louise B. Sea Serpent Hjortholm Egholm Hermes Meray Sea Gull Pitho Dragomirow Clara Truro Shalk Gen. Gurko Olga 2272 Londen stukg. 1815 Middlesbro ijzer r leuzeni 389 Kingslynn cement 2299 [Londen stukg. Ueat 1 4995 St. Petersb. atukg. 3607 Leith idem 333 Aiguillon gerst 449 idem idem 2554 Londen stukg. 4995 Riga idem •rent i 'edig 3961 Blyth 3815 Gran ton idem 3342 Antwerpen idem 3075 Goole atukg. 2763 Londen idem 426 New Rosa cement 5579 Grimsby ledig 3262 Methil idem 2367 Hull atukg. 1126 Stolpmunde phosph. 4468 Sea Ham ledig 4737 Blyth idem HARALD in lading te St. Petersburg voor Londen. JENNY in lading te Grimsby voor Kroonstad. RICHARD vertrok 3 dezer van St. Petersburg naar Amsterdam. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. HELENA vertrok 3 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. MAGDALENA vertrok 6 dezer van Grimsby naar Kroonstad. O am VLAG. NAAM Ml. Van cd naar. Lading. a.s. a.a. a.s. s.s. a.s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 10