J. DE KOK, Noordstraat 75, Ter Neuzen. De Kanter Hordijk's Bank 297 zware CAHADABOOHEM, Kaaafla eillWilpnBoonii, VLIEGENVANGERS" dankbetuigingT HUL-3T, Markt C 22. Open Dare Verkooping. Opentare Verkooping. Een Woonliuis en Erf, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Open'oare Verkooping. Zuivere Rezijso ftzijai, Laatste berichten. Adverlentien. H. VERHQEVEN. - TerNeuzen. - Halst. tot het wegeu der Beeten eaz. Eenige huishoudeiijkegoederen, Qpenbare Verka aping,. {Canada Ecosnsn, lanatia Scansp, Yoofhaadea VIPER prima kwaliteit gegarandeerd. Nederlandsch Tooneel te Gent Nieuw Circus van Gent. GOES. MIDDELBURG. Zakvimrmakers „$he (Record KANADABOOMEN. 13 KANADABOOMEN. Perceei i. Een WOONHUIS. 63 lange en gave 137 lange en gave 34 lange en gave Gedurende mijn vlucht over Cleveland (Ohio) vloog een klein insect in mijn neus. Ik voelde een neiging tot niezen en ging er zoo sterk mogeljjk tegen in. Daar ik ten slotte bemerkte, dat niezen onvermijdelijk was, spande ik alle zintuigen in om bij het niezen de macbt over mijn machine niet te verliezen. Het was de eerste keer, dat ik boog in de lucht moest niezen, en de gedachte kwam in mij op dat zoo menig aviateur, die tbaus niet meen onder ons is, waarsehijnlijk op deze wijze den dood heeft gevonden, n.l. door bet verlies van de spankracbt der zenuwen en waarsehijnlijk °°k door een kleiuen druk van den hefboom, waardoor de machine haar evenwicht verloor en hij dit niet meer kon herstellen. Ik hoop dat ik nooit meer in mijn leven behoef te niezen, wanneer ik boven in de de lucht ben. Dat is een van de donkerste scbaduwzijden van de aviatiek. Een groote ramp heeft Serres, een station aan den spoorweg Constantinopel Saloniki, getrofien. De langs de stad stroomende Rassust- rivier, wier bodem in de laatste jaren meer en meer verzant en waarvan de oppervlakte ver- leden jaar, alleen 3 meter gestegen is, heeft, gezwollen door de vele regenbuien, de beneden- stad overstroomd. Het onheil had in den nacht plaats. De bevolkiug had het Beiram-feest ge- vierd en lag in diepen slaap, toen het water door de stad bruisehte en in de aan den oever ge- legen straten steeg tot aan de eerste ver- dieping. De menschen lieten have en goed in den steek en vluchtten naar de hoogere verdiepingen. Vreeselijke tooneelen speelden zich in de dichte duisternis af. Van alle kanten klonk het hulp- geroep uit de huizen. Bij het aaubreken van den dag kon men de ramp in al haar vreeselijk- heid overzien. De voorhanden zijnde booten waren bijna alle door den stroom meegesleept en het kostte groote moeite de in nood vetkeerende menschen voedsel en bleeding te verschaffen. Het aantal dooden moet aanzien- lijk zijn. Vooral veel kinderen worden vermist. - De noodstand der advokaten te New-York. De bladen melden het geval van een advokaat die met zijn gezin te voet van New-York naar Texas is gegaan met als geheele fortuin niet meer dan 21/, dollar. Deze advokaat voorziet op reis in zijn onderhoud door den verkoop van prentbriefkaarten. Bij deze gelegenheid deelt men mee, dat van de 12000 advokaten in de wereldstad niet meer dan 5°/0 een ruim inkomen heeft, 1 5°/0 moeten leven als kleine ambtenaren en de rest lijdt armoede. In de gevangenis van Siny-Siny zijn 72 advokaten opgesloten, die door honger tot diefstal ver- vielen. De oorzaak wijt men aan de te lichte examens, waardoor een te sterke toevloed van rechtsgeleerden komt. Professor Ponte heeft verklaard, dat Dins- dag 26 September waarsehijnlijk de werkzaam- heid der kraters van Monte Rossa zou eindigen en er een algemeene kalmte bij de uitbarsting van den Etna zou intreden. Men acht thans over het geheel het gevaar geweken. De lava heeft niet, waar men voor vreesde, Alcantara bereikt en de vreeselijke ramp eener verstopping der rivier door de lava die men duchtte, is uitgebleven. De bouw van de electrische centrale te Alcantara, waaraan men bezig was en die 21/2 millioen gulden moet kosten, wordt weer voortgezet. Van regeeringswege is men be- gonnen met den spoorweg, die op verscheidene punten door de lava was vernield, te herstellen zoodat het verkeer weldra zal hervat kunnen worden. Niettemin is de ramp groot en ver- keert de bevolking in verslagenheid. In de laatste dagen worden de scheepvaartkantoren bestormd door menschen die, nu zij hun goe- deren verloren hebben, naar Amerika willen vertrekken en men neemt aau, dat door de uitbarsting de landverhuizing op Sicilie met 30 pOt. is toegenomen. Bij de onheilen, ver- oorzaakt door de aardbevingen en vulkanische uitbarstingen, voegen zich nu nog die van tal- rijke boschbranden, die groote schade aanrichten in den omtrek van Bronte en ten Noordeu van den Etna. Groote uitgestrektheden pijnbosschen zijn reeds in de asch gelegd. Ifalie en Turkije. Uit Rome is gemeld dat door de Italiaansche Regeering aan de Turksche een ultimatum is overhandigd, waarin wordt te kennen gegeven dat Italie met het oog op de volstrekte nood- zakelijkheid om een einae te maken aan den toestand van wanorde in Tripoli en Barka, be- sloten heeft over te gaan tot de militaire be- zetting van die landstreken en hoopt dat Tur kije zijn vertegenwoordigers zal bevelen geen verzet te bieden. Nadere overeenkomsten zullen dan den defi- nitieven toestand regelen. Binnen 24 uren werd een afdoend antwoord verzocht. an heden wordt uit Konstantinopel geseind dat de Turksche Regeering besloot geen weer- stand te bieden aan de troepen-ontscheping te Tripoli. I NG E Z 0 MDEN STUKKEY Aan de Redactie van de Ter Neuzensche Courant. Mijnheer de redacteur vergun mij s. v. p. een kleine plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Als men zoo eens hier en daar in den aard- appelhandel rondziet, dan komt men tot de overtuiging, dat velen hier zich het koopman- schap van dat artikel dit jaar op den hals hebben gehaald al is het dan ook maar in 't klein. Zoo merkte ik deze dagen op, dat eenige van die personen zich bezig hielden met het koopen van kleine aardappelen, welke daarna gesorteerd werden, teneinde de grootste als plantaardappelen in den handel te brengen. Ik veronderstel wel, dat iedereen op de hoogte zal zijn met dergelijk plantgoed, toch kan ik niet nalaten het publiek er op te wijzen dat zij zich onthouden van zulk plantgoed te koopen om reden er zich onder die kleine na- tuurlijk de meeste bastaards bevinden, wat dit jaar dan ook voldoende gebleken is. Plant men zulke het volgende jaar, dan staat het vast dat men geene zuivere soort te wach- ten heeft, welke natuurlijk aan prijs merkelijk minder zullen zijn. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN OPMERKER. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen armband en een broche. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 1 October a. s., te 2'/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van De Graaf van Luxemburg, nieuw bn- roemd zangspel in 3 bedrijven van A. M. Will- ner en Robert Bodanzky. Muziek van Frans Lehar. Vertaling van A. van den Heuvel. Zondag 1 October, om 3 ure, dagvoorstelling optreden van The 9 Julians, Icariensche spelen Sidoine le, musikal aktVan Houte, komiek De Francks Legay, met hunne Russische Grom bijgenaamd de levende Top Tradi, Gymnasiark ekilibrist Godin, exentriek De Jardis, laatste creatie acrobaten De Bow's, tuimelaars; Biograaf van den Nieuwen Cirk. Ondergeteekende betuigt luirtelijk dank aan alien die hunne vele be- wijzen van belangstelling gaven op mijn 70sten geboortedag. Hoek. ANT. WESTERBEKE. Ondergeteekende betuigt zijnen welgcmecn- den dank aan de ,iOnderlmge Veeverzeker ing- maatschappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn onteigend paard. Ter Neuzen, 27 Sept. 1911. P. DEES, Voerman Ter Neuzen Hulst. Galanteriiin. - Huishoudclijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds een ruime sorteering aan concurreerende prijzen. Aan de leden en het publiek wordt bekendgemaaktdatde Weegbeug in de Oude Zevenaarstraat op Maan- dag 2 Oct. zal open wezen HET BESTUUR. Cireeft kennis clat zij een Kantoor geopend heeft te Zij belast zich met den aan- en verkoop van effecten, het verstrekken van pandbrieven van alle hypotheekbanken, het verzilveren van coupons, het koopen en verkoopen tot voor- deelige koersen van buitenlandsch bankpapier en muntspecie. Zij neemt gelden a deposito, opent rekening-courant met rentevergoeding. Zij bezorgt gelden onder hypothecair verband. Zij sluit verzekeringen op elk gebied. ZITOAQEi worden gehouden op iederen marktdag te AXEL bij G. GILIJAMSE, voorheen W. Dieleman te TER NEUZEN bij B. HE1JENS, cafe „Het wapen van Zeeland." JACS DE KOK, Ter Neuzen De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en E. van Uaelst te Zwijndrecht (Waes), zullen ten verzoeke van hunne principalen, op Dinsdag den 3 October £Si3, des voor- middags 11 ure, verkoopen ter dikte van 1,35 M. tot 1,70 M. staaude op de weide der hofstede be- woond door Mejufirouw de Wed. W. de Feijtek, in den Beoosten- en Be- westenblijpolder, gemeente Axel, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven ADRIAAN VINKE en WILHELM1NA VAN WIJCK, en krachtens verleend Rechterlijk Bevel, in het cafe bij dhr. P. Koole te Axel, op Dinsdag den 10 October SOU, des namiddags 2 ure, verkoopen te Axel (aan de Koestraat), kadastraal aldaar bekend in Sectie G., nos 1470 en 1471 groot 1 are 2 centiaren. Laatst bewoond geweest door Wed. A. Viuke. Betaling koopsom en aanvaarding 1 maand na toewijzing. Dadelijk daarna aan voormeld woonhuis alsKasten, Stoelea, Eachel, Ledikanten enz. enz. De Notaris J. A. 'Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe van den Weledel Geboren Heer D. F. PH. SEYDLITZ, grondeigenares te Brussel, op Donderdag 52 October SfKS, des voormiddags 10 ure, verkoopen staande te groeien op het Stengeveld nabij Hulst, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal op Dinsdag den 24 October 1911, des morgens ten 11 lire, in het openbaar verkoopen 0^ in voordeel van den polder NIEL W £2a KARNEMELK, dijkgraaf de heer 0. Dieeick 160 lange en gave staande te groeien op den dijk van dien polder, zeer geschikt voor Klompenmakers en Timmerlieden. bin voordeel van het R. K. Par. Arm- B bestuur van Koewacht zeer geschikt voor Klompenmakers enz. Te vergaderen bij Eduard de Vi.eeschouwer op het Zand. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den KERKERAAD der Gere- formeerde Kerk te Zaamslag, in het gebouw vroeger dienende tot kerkgebouw van Kerk B, Ter Neuzensche straat te Zaamslag, op Wrijjdag den 6 October !9il, des namiddags 2 ure, verkoopen aanhooriffheden, Tain, Schnur en Erf te Zaamslag, zijnde de Pastorie, thans nog bewoond door den WelEerw. Heer Ds. Hamming, kadastraal aldaar bekend in sectie F nos. 2187 en 960, samen groot 3 aren 50 centiaren. Belast met cijns ad 1,84 ten behoeve der gemeente Zaamslag. Perceei II. Een WOONHUIS, aanhoorigheden, Tain en Erf, naust Perceei I, kadastraal aldaar bekend in sectie F nos. 2207, groot 2 aren 14 centiaren. Perceei III. Het GEB9UW vroeger dienende tot Kerk, aan de Axelsche- straat te Zaamslag, kadastraal aldaar bekend in sectie F no. 1916, groot 5 aren 12 centiaren. Belast met cijDS ad J 1,50 be hoeve als voren. Aanvaarding Perceei 1 en II bij de be taling der koopsom, zjjnde 3 maantten umde toewijzing. In genottreding hnuv van Perceei III eveneens bij de betaling der koopsom (ver- huurd als tijdelijke school ad 200 per jaar). De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal op Oonderdag den 26 October 5955, des morgens ten 11. arein het open baar verkoopen A ten verzoeke van mevrouw de Gravin O. DE KERCROVE DE DENTERGHEM- L1PPENS te Gent, metende van 1 M. 30 tot 1 M. 70, groeiende in den Moerbekepolder onder den dijk van den Varempepolder, gemeente Overslag. Bin voordeel van den polder Varempe dijkgraaf de heer D. MATTELE zeer geschikt voor Klompenmakers en Timmerlieden, staande te groeien op den dijk van dien polder nabij het dorp Overslag. Cin voordeel van het R. K. Par. Kerkbestuur van Koewacht staande aan het land van genoemd Kerk bestuur in den Moerbekepolder nabij de Roode Sluis, gemeente Overslag. Te vergaderen bij de boomen van mevrouw de Gravin° O. de Kerchove, alwaar te beginnen. V Fir ma P. J. VAN DE SANDE. TER NEHZEN. 5 Oi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 6