Gemengde berichten. Predikbeurten. TER NEUZEN, 29 September 1911. Zondag I October I9li. Kantongerecht te Ter fSeuzen. De jubileumwedstrijd van de scherpschutters- vereeniging ,/Voor Vaderland en Koning alhier, ter viering van haar 25jarig bestaan, tevens de 19e Bondskorpswedstrijd van den Zeeuwschen Schietbond, waarbij deze veveeniging is aangesloten, is over het algemeen onder gun- stige omstandigheden verloopen. Van den regen der laatste dagen had men niet veel binder het bleef droog eii er was een mooi licht op de baan, niet gehinderd door scherpe zonne- stralen. Zooals we reeds in ons voorgaand nummer meldden er was veel anitno om te schieten en voor zooverre de korpsschutters van de vijftien deelnemende vereenigingen niet voor hun corps kampten werd de beschikbare tijd voortdurend gebruikt voor het schieten op de vrije banen, ware er meer gelegenheid voor schieten geweest, er zouden nog heel wat meer patronen zijn verschoten tot oefening van hand en oog. Uit den hieronder volgenden uitslag blijkt dat sterke schutters op het terrein waren, wat ook nog blijkt uit de steunseries die sommigen op de vrije banen hadden. Terecht kon dus de vice-vooi zitter, de heer J. F. de Cooker, toen hij gisteren avond de baan sloot, met voldoening op het verkregen resultaat wijzen. Hij bracht een woord van dank aan de zustervereenigingen die in zoo grooten getale be- langstelling hadden betoond in dezen wedstrijd en bracht voorts een woord van dank aan de bestuursleden en leden van //Voor Vaderland en Koning" voor de krachtige inspanning en de op- offeringen, vooral aan tijd, die zij zich voor het welslagen van dezen wedstrijd hadden getroost. De overwinnaars wenschte hij geluk met de lauweren die zij hier weer mochten behalen en sprak ten slotte de hoop uit dat ook deze wedstrijd had medegewerkt tot verhooging van de weer- kracht van ons vaderland. Naar we vernemen bestaat het voornemen den 1 2den der volgende maand de uitreiking der prijzen feestelijk te doen plaats hebben. De officieele uitslag van den wedstrijd is als volgt Afdeeling A. 19e Bondskorpswedstrijd op 150 M. le prijs, zilveren medaille van H. M. de Koningin, ,/Willem Tell" van Baarland met 425 p., 2e prijs //Prins Hendrik" van Veere met 406 p., Be prijs //Breskens" van Breskens met 395 p., 4e prijs //Nimrod" van 's Heer- Abtskerke met 377 p., 5e prijs yVoor Vaderland en Koningin" van Vlissingen met 371 p., 6e prijs //Voor Vaderland en Koning" van Ter Neuzen met 362 p., 7e prijs //Pro Patria" van Nisse met 348 p. Verder behaalden//Koningin Wilhelmina: van Kwadendamme 342 p., //Prins Maurits van Axel 333 p., //Nooit Terug" van 's Heer- Hendrikskinderen 312 p., //Nederland en Oranje" van Kloetinge met 281 p., //Nederland en Oranje" van Nieuwdorp met 228 p. en /.Nimrod" van Heinkenszand met 207 p. Afdeeling B. 19de Bondskorps wedstrijd op 20 M. le prijs, zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, „Voor Vaderland en Koningin" tan Vlissingen met 477 p., 2e prijs z/Nimrod" van 's Heer-Abtskerke met 464 p., 3e prijs //Prins Hendrik" van Veere met 462 p., 4e prijs Willem Tell" van Baarland met 462 p., 5e prijs //Breskens" van Breskens met 461 p., 6e prys //Koningin Wilhelmina" van Kwaden damme met 449 p. Verder behaalden //Nederland en Oranje van Kloetinge 446 p., //Pro Patria" van Nisse 435 p., /.Voor Vaderland en Koning" van Ter Neuzen 433 p., /.Prins Maurits" van Axel 430 p., z/Nooit Terug" van 's Heer-Hendrikskinderen 425 p., //Nederland en Oranje" van Nieuwdorp 398 p., //Nimrod" van Heinkenszand 354 p. Nog werd door enkele schutters deelgenomen van de vereenigingen Domburg en 's Graven- polder. Rozenprijs voor c schutter die op de korps- baan, 150 M., de meeste rozen schiet, A. J. Bruggeman van Baarland met 3 rozen, na loting met M. Walraven van Kwadendamme. Afdeeling C. Personeele wedstrpd op 150 M. le prijs J. Hoogvliet van Baarland met 59 p., 2e prijs J. Traas van Baarland met 58 p., 3e prijs K. Hamelink van Ter Neuzen met 57 p., 4e prijs H. Castel van Veere met 56 p., 5e prijs J. Markusse van Veere met 55 p., 6e prijs J. A. G. Geill van Ter Neuzen met 55 p., 7e prijs J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 55 p., 8e prijs J. van der Bent van Ter Neuzen met 55 p., 9e prijs P. C. Drijgers van 's Heer- Abtskerke met 55 p., lOe prijs J. Meijaard van 's Heer-Abtskerke met 55 p., lie prijs L. Bootsgezel van Breskens met 55 p., 12e prijs A. M. Sap van Vlissingen met 55 p., 13e prijs J. F. de Bliek van Veere met 54 p. Rozenprijs voor den schutter die op de Per soneele baan de meeste rozen behaalt, J. Hoog vliet van Baarland. Afdeeling D. Vrije baan op 150 M. (maxi mum 120 p.) ie prij3 J. Bruggeman van Baarland met 115 p., 2e prijs J. Hoogvliet van Baarland met 115 p., 3e prijs J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 114 p., 4e prys J. W. Markusse van Veere met 114 p., 5e prijs H. Castel van Veere met 114 p., 6e prijs L. J. van der Lubbe van Ter Neuzen met 113 p., 7e prijs A. J. Bruggeman van Baarland met 113 p., 8e prijs A. F. Miunebo van Veere met 113 p., 9e prijs F. Minnebo van Veere met 112 p., lOe prijs L. Bootsgezel van Breskens met 111 p., lie'prijs K. Hamelink van Ter Neuzen met 109 p. Afdeeling E. Vrije baan op 150 M. (maxi mum 72 p.) le prijs L. J. van der Lubbe van Ter Neuzen met 71 p., 2e prijs J. Hoogvliet van Baarland met 70 p., 3e prijs J. Bruggeman van Baarland met 70 p., 4e prijs A. F. Minnebo van Veere met 69 p., 5e prijs J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 69 p., 6e prijs A Traas Bz. van Baarland met 69 p., 7e prijs K. Hamelink van Ter Neuzen met 69 p., 8e prijs L. Bootsgezel van Breskens met 68 p., 9e prijs F. Minnebo van Veere met 68 p., lOe prijs J. J. Klaassen van Ter Neuzen met 68 p., lie prijs A. J. Bruggeman van Baarland met 68 p. Baan F. Vrije baan op 20 M. (Maximum 120 p.) le prijs L. Bootsgezel van Breskens met 120 p., 2e prijs J. Bruggeman van Baarland met 119 p., 3e prijs A. J. Bruggeman van Baarland met 119 p., 4e prijs J. W. Markusse van Veere met 119 p., 5e prijs A. Minderhoud van Breskens met 118 p., 6e prijs C. P. Sap van Vlissingen met 118 p., 7e prijs J. Hoogvliet van Baarland met 117 p., 8e prijs J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 117 p., 9e prijs J. Slabbekoorn van Nisse met 117 p., lOe prijs J. F. de Bluck van Veere met 116 p., lie prijs A. Jansen van Nisse met 116 p. Baan G. Vrije baan op 12 M. (Maximum 120 p.) le prijs D. Trieler van Domburg met 119 p., 2e prijs S. de Pagter van Domburg met 119 p., 3e prijs J. van der Hage van Domburg met 118 p., 4e prijs A. Provoost van Domburg met 118 p., 5e prijs M. Walraven van Kwadendamme met 117 p., 6e prijs M. de Blaeij van Nisse met 114 p., 7e prijs P. Kloosterman van Nisse met 114 p., 8e prijs J. Schipper van 's Heer- Hendrikskinderen met 114 p., 9e prijs P. C. Drijgers van 's Heer-Abtskerke met 114 p., lOe prijs F. Daalman van Kwadendamme met 112 p., lie prijs L. J. van der Lubbe van Ter Neuzen met 112 p. Baan H. Eerebaan op 150 M. le prijs F. Minnebo van Veere met 58 p., 2e prijs J. Hoogvliet van Baarland met 58 p., 3e prijs J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 58 p. (Deze prijzen werden bij loting toegewezen). Baan I. Eerebaan op 20 M. le prijs L. Bootsgezel van Breskens met 60 p., 2e prijs A. Minderhoud van Breskens met 60 p. (na loting), 3e prijs A. F. Minnebo van Veere met 59 p., na loting met J. Hoogvliet van Baarland. Dagmedailles op 150 M. Maandag A. J. Bruggeman van Baarland met 57 p., Dinsdag J. J. Verjaal van Ter Neuzen met 57 p. (na loting), Woensdag L. J. van der Lubbe van Ter Neuzen met 57 p., Donderdag J. Bruggeman van Baarland met 58 p., na loting met J. Hoogvliet van Baarland. Dagmedailles op 20 M. Maandag A. J. Bruggeman van Baarland met 60 p., Dinsdag J. W. Markusse van Veere met 60 p., Woensdag A. Jansen van Nisse met 59 p., Donderdag J. Bruggeman van Baar land met 60 p., na loting met L. Bootsgezel van Breskens. Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Sas van Gent, llulst. lTervovm.de Kerk. 9 u., Ds. A. Tin/merman en 2 u., Ds. A. Timmerman, voorber. v. h. H. Avondm. 9 u., dhr. J. Millenaar, van Ter Neuzen. 9 u. en 2 u.. Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. G. van Dis, voorber. H. Avondm. 9 u., Ds. G. van Dis, van Zaamslag en 2 u., geen dienst. 9$ u., Ds. H. Akersloot van Routen Roos. 10 u., Ds. De Boer. Gerefortneerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. F. van HulsteijnJr. Axel A. 9 u. en 2 u., Ds. J. Bolman, van Oostwolde. H. 9 u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gerefortneerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. hokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., dhr. J. J. Kense. De zitting van het kantongerecht alhier trok heden buitengewone belangstelling wegens een paar zaken die op de rol stonden, gevolg van een gebeurtenis die in de laatste maand in deze en omliggende gemeenten algemeen het onder- werp der gesprekken was. Allereerst werden behandeld aanklachten tegen bewoners der 2e Korte straat alnier, die des morgens voor 6 ure kleedjes hadden geklopt, wat den slaap had gestoord van het nu als aan- klagers optredend ecb paar. De beklaagden verklaarden al jaren aldus te hebben gehandeld en niet te weten dat zij in overtreding waren. De kantonrechter bracht hen onder bet oog dat zij, en hiermede de ingezetenen in het algemeen, nu kunnen weten dat de politieverordening ver- biedt kleeden te kloppen voor des morgens 6 ure, en dat het dus zaak is, zich daarvan te onthouden. Het 0. M. eischte geldboete bij niet-betaling te vervangen door hechtenis. Vervolgens kwam in behandeling eene aan- klacht wegens overtreding der arbeidswet, tegen C. 't G., te Zaamslag, omdat deze voor het erwten plukken gebruik had gemaakt van kin- deren beneden den leeftijd van 12 jaren. In deze zaak trad als verdediger op Mr. Goedbloed, advocaat en procureur te Middelburg, welke ontslag van rechtsvervolging pleitte omdat hier sprake is van veldarbeid, waarbij het werken van kinderen beneden de 12 jaren niet verboden is. Bovendien zou bekl. hier niet den aanspra- kelijken persoon kunnen zijn, daar hij als loon- trekkend dienaar handelde voor een ander en niet eens wist dat al die jeugdige kinderen daar werkzaam waren, omdat er een aantal op den vacautiedag in de school met broers en zusters waren medegekomen om erwten te plukken en zoo de verdiensten te helpen vergrooten. Dit is trouwens eene zaak van veel beteekenis voor deze geheele streek, daar tal van kinderen aan dat erwten plukken helpen en zoo bijdragen tot de inkomsten van het gezin. Het O. M. vorderde veroordeeling van bekl. tot eene boete subs, hecht. voor elk kind be neden den leeftijd van 12 jaren, dat aan het w.erk was. Daarna werd behandeld de zaak tegen A. burgemeester der gemeente Philippine, beklaagd van het in dronkenscbap verstoren der orde. De inspecteur van politie kwam vertellen hoe hij in den avond van den 29 Augustus bekl. had aangetroffen, merkbaar dronken, zoo- dat hij hem onbekwaam achtte om zelf zijn rijtuig te besturen en in de omstandigheid dat hp woest door de straat reed aanleiding had gevonden hem te arresteeren. Bekl. ontkende dronken geweest te zijn en betoogde dat in de Noordstraat zijn paaid schichtig was geworden door de wijze waarop het door de politie bij de begeleiding werd vast- gehouden. Dat was de oorzaak dat het in draf overging, maar niet een zweepslag zooals door den eersten get. was beweerd. Bij had ook in het geheel niet woest gereden. Alsnu werden verschillende getuigen gehoord die dien avond in gezelschap van bekl. waren geweest en het gebeurde hadden waargenomen. Geen hunner verklaarde te hebben bemerkt dat bekl. dronken was en ook niet dat zoodanig door de Noordstraat zou zijn gereden dat er gevaar voor bet verkeer was ontstaan. Toen ten laatste een der getuigen in lpn- rechte tegenspraak kwam met eene verklaring der politie werd de zitting door den kanton rechter geschorst om van dit feit proces-verbaal op te maken. Bij de voortzetting der zitting werd die ge- tuige opnieuw verhoord en verklaarde toen zich de 'omstandigheden niet juist meer te herinneren. Hij kon niet toegeven dat de verklaring der politie juist was, maar kon ook niet meer pertinent verklaren dat deze on juist was. Het O. M. eischte veroordeeling van bekl. tot 15 boete subs. 5 dagen hechtenis. De raadsman van bekl., Mr. Goedbloed voor- noemd, schreef het gebeurde toe aan overdreven dienstijver van de zijde der politie en dat alles was voortgekomen uit een gebrek aan tactisch op- treden. Hij achtte niet bewezen dat bekl. dien avond dronken was, verschillende getuigen hebben daarvan niets bemerkt. Ook betwist hij dat in de Noordstraat woest zou gereden zijn en daardoor gevaar was ontstaan. Hij meent dan ook dat vrijspraak zal moeten volgen. Vervolgens stond voor hetzelfde feit terecht A. A. E. V. gemeentesecretaris te Philippine. In deze zaak werden ongeveer dezelfde getuigen gehoord. In deze zaak liep de vraag er voor- namelijk over of bekl., die door de politie was aangetroffen slapende in een op de markt staand open rijtuig, terwijl het paard door een stal- jongen werd vastgehouden, aanleiding had ge- geven tot verstoring der orde. De inspecteur van politie en verschillende agenten verklaarden dat bekl., nadat hij was wakker geworden, den inspecteur had uitge- scholden en dat door een en ander veel publiek op de Markt was samengekomen, en dat hy daarmede ook was voortgegaan tijdens den rit door de Noordstraat, tot hp was gearresteerd. De verschillende getuigen a decbarge ver klaarden tijdens den rit in de Noordstraat met te hebben bemerkt dat bekl. op eenigei ei wijze tot verstoring der orde had aanleiding gegeven, slechts een van hen had hero lets hooren •roepen, zonder te kunnen verklaren wat. Het O. M. achtte het ten laste gelegde be wezen en vroeg veroordeeling tot f 10 oe e, subs. 5 dagen hecht. Ook in deze zaak trad als raadsman op heer Mr. Goedbloed, die betoogde dat het aan bekl. ten laste gelegde, dat deze de orde zou hebben verstoord, in geenen deele bewezen is. Er kan alleen sprake van zijn dat wat meer menschen dan gewoonlijk samen waren, wat altijd zoo is als er een relletje plaats heett, maar daaruit vloeit nog niet voort dat zpn client de orde verstoorde. Ook van deze zaak was de straks genoemde overdreven dienstpver de oorzaak en hij meent dat vrpspraak zal moeten volgen. In al deze zaken werd de uitspraak bepaald op 12 Oct. a. s. Een goederentrein van Brugge naar Kortrpk reed langs het station Isegem, toen, aan den overweg gekomen, de machinist een km op de spoorbaan zag. Hij kon niet op tpd stoppen en de locomotief reed de kleine Margnet Ameye aan. Het kind werd omgeworpen, rolde onder de wielen der machine en had den rechtervoe verpletterd. Bovendien was deschedel gebroken. De dood was oogenblikkelpk ingetreden. De dienstbode van een familie in de Gretrystraat te Brussel had de gewoonte 'savonds in het bed te liggen lezen daarbp gebruik makend van een lampje, dat in net bed werd geplaatst. Maandagavond had ze bet ongeluk het lampje om te stooten. In een ommezien stond het geheele bed in lichte laaie. Het meisje is zoo vreeselijk gewond dat ze het er niet 'levend af zal brengen. Een goede waarschuwing voor de velen die dezelfde gewoon e hebben. De terechtstelling van Bagrof had Maandag- morgen om 4 uur in de vestinggracht te Kiel plaats. Als beul fungeerde een gevangene wien voor dezen dienst zijn straf werd kwptgescholden. De vesting was door een driedubbel kordon sol- daten omgeven. Rondom de galg stonden nog een paar compagnieen kozakken om eventueele pogingen om Bagrof te bevrpden, te beletten. Door vier soldaten werd Bagrof naar de galg aeleid. Hij droeg nog altpd zijn gekleede jas, die bij in den schouwburg aan had, maar geen boord." Kort voor de beul zijn werk zou doen, riep Bagrof, dat hij ziek was. Hij verzocht zpn ouders zijn laatsten groet over te brengen. Daarop werd hij geblinddoekt en na enkele minuten was de executie volbracht. In het verbeterhuis Bethabara te Weissensee kwamen Dinsdag acht meisjes, die tot een af deeling vereenigd waren, in verzet. Zp hadden zich den laatsten tijd al zeer oproeng gedragen. Toen zij des middags de eetzaal binnenkwamen, sloegen zij stoelen, ruiten en deurpaneelen stuk. Slechts met groote moeite kon men haar baas worden. Alle acht zijn naar het hoofdbureau van politie te Berlijn overgebracht. Een groote garage in den wijk Stanhope te Boston is geheel door brand verwoest. V an de 46 automobielen, die zich op dat oogenblik in de garage bevonden, is er niet een gered kunnen worden. Ook zijn 1000 vaten gazoline door het vuur verslonden. De schade beloopt eenige honderd-duizenden dollars. Voor een der Londensche politierecht- banken stond Maandag een man terecht, die bij zijn arrestatie aan de politiebeambten was outsnapt, maar door een auderen agent opmeuw was gegrepen. Deze agent vroeg den man waar- om hij niet was blijven stilstaan, toen hem dit door den agent was toegeroepen. De man ant- woordde: „Hij bad me volstrekt met voor wat goeds noodig. Hij wilde me met naar den weg vragen of om een beetje vuur. Hp wi e me naar het bureau brengen en u kur.t toch wel begrijpen, dat ik nu maar met zoo naar hem toe zou gaan en zeggen//Meneer de agent, ik ben tot uw dienst. Te Parijs heeft een vreeselijk automobiel- ongeluk plaats gegrepen. Woensdagmiddag reed een autobus, die wilde uitwijken voor een ander rijtuig, op het trottoir van de Pont de l'Arche- veche. De chauffeur raakte het stuur kwijt en het gevaarte reed recbt op de leuning af, vernielde deze en plofte in de Seine. Omtrent het aantal slachtoffers loopen de berichten uit- een. Ruim twintig passagiers zaten in den auto. In de ziekenhuizen zijn blijkens mededeelin- gen der directie negen lijken gebracht en tien gewonden. Men vreest dat vier slachtoffers door den stroom zijn meegesleurd. Het niezen is een groot gevaar voor den aviateur. Zoo verklaart ten minste de aviateur Harry Atwood, die in Noord-Amerika de langste duurvlucht gemaakt en een nieuw record heeft geslagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5