Zondagsschool „Samuel." Eerste Zeeuwsche Beddenverzending. 3 prachtige Dekens, M. m Goetta-Goials, AfcL. Axel Z. L. M. Openbare Verkooping. nieuwe Houtwaren, Openbare Verkooping. HOUTWAREN, Openbare Verkooping. EEN W00NHUIS, Openbare Verkooping. I 1 Bekendmaking. Een prima K&pQkb6tlst6l, HERVEILING. BURGERLIJKE STAND. Advertentien. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Hulst. Buitengewone Vergadering van Kl. Zevenaarpolder. Hulp in Mood te Ter Neuzen. „De Vereenigde Werklieden." a a a A A A A AAAAAAAAA a f 20,25. Een prima Haarbedstel, a f 17,25. Een prima Veerenbedstel, a f 27, (een wollen, een gestikte en een Molton), een zwaar OVERTREK zware graslmnen KUSSENSLOOPEH. Voor f 12,85. SAS VAN GENT. Eene groote partij Vrijdag 22 September 1911, Eene partij nieuwe Eene partij AFBRAAK 1NGEZ0NDEN STUKKEN. ZKKTIJDINGKN. Van 6 tot en met 7 Sept. Van 6 tot en met 7 Sept. werden door de Oostsluizeu alhier 16 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschut; door de Westsl. 20 op- en 27 algeschut. Dositie der Stootnschepen. Getrouwd F. L. RIJ N B E R G LAURENCE G. DONZE, die, mede namens wederzjjdsche familie, harte- lijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bp hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 7 Sept. 1911. Heden behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA BUIJZE. Zij overleed zacht en kalm in den ouder- dom van 62 jaren en 6 maanden. Namens de Familie, F. DIELEMAN. Axel. 6 September 1911. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Glas Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds een ruime sorteering aan concurreerende prijzen. 1NGELANDEN van den KL. ZEVENAAR POLDER en belanghebbenden bij de bedijking Axelsche gat, eigenaren van schorren in dien polder, worden opgeroepen ter vergadering op Woensdag den 13 September a.s., des namiddags ten 2 lire, bij dhr. Huisman te Ter Neuzen. De Dijkgraaf, D. J. DEES. Ontv.-Griffier, J. W1SKERKE. Het Bestuur der bovengenoemde Vereeniging maakt hare leden en donateurs bekend, dat de driemaandelijksche vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 9 September a s., des avonds om 8 lire, bij den heer M. J. Adriaansen. Namens het Bestuur, J. DE KOEIJER, Voorzitter. P. DEES Cornzn., Secretaris. Het Bestuur van bovengenoemde Zondays- school maakt bekend dat op Zondag 7O September a.s. de Ijjst harer leerlingen wordt gesloten en dat na dien datum tot na Kerstfeest geen kinderen meer worden aan- genomen. Ter Neuzen, 8 September 1911. Namens het Bestuur, B. N. v. DUKE, Voorzitter. A. FAAS, Secretaris. MUZIEKGEZELSCHAP op Zondag 10 September a. des nam. 5 ure, in den tuin van den heer JOZ. DE FEIJTER, toegankelijk voor ledeD en donateurs. Kinderen worden zonder geleide niet toegelaten. Oudergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de vele bljjken van belangstelling op 3 dezer ondervonden. Hoek. TB. DE METTE. Het publiek van Hoek en omstreken wordt bekend gemaakt dat de nielk op a. s. Maandag 11 September met een cent per liter zal verhoogd worden. De gezamenlijke Landbonvrers. Levering franco huis. Met recht van inzage. zwaar gevuld, in zware gebloemde tijk, zwaar gevuld in flinke bewaste tijk, zwaar gevuld in flinke bewaste tijk, Hierfoij wordt geleverd: voor bed en peluw met knoopsluiting en Alles voluit 2»persoons. Vraagt prijzen onzer verschillende soorten Bedden en Bedartikelen. Aanbevelend, Leden, die nog Witbloemzaailijnzaad van goed gekeurde velden in briesland, ver- langen, doen hiervan opgave voor Zaterdag aan den Secretaris W. DIELEMAN Pz. Axel, 5 Sept. 1911. Deurwaarder Huineman te Ter Neuzen, zal op Woensdag 13 September 1911, namiddag 4 uur, te Hoek, op de hofstede van den heer A. de Keukelaare ten verzoeke van den beer J. DEGENAARS, te Klundert, publiek verkoopen als: PLANKEN, BATTINGS, VLOT- DEELEN, KEPERS, LATTEN enz. Koopen tot en met 3,contant. Het 0NR0EREND GOED te Koewacht van CAMILLE BRACKE te Essen (Duitschland) zal worden herveild op des namiddags 2 uur, bjj E. dk Vt.eeschouwmr te Koewacht (Zand). Hoogste bod f 350. Axel. Notaris DREGMANS. Deurwaarder Huineman te Ter N euzen. zal op Zaterdag IS September 1911, des namiddags 4 uur, te Zaamslagaan dem Reuzenhoek, publiek verkoopen alsgeschaafde PLANKEN, SCHALEN, KEPERS, LATTEN enz. Koopen tot en met 3,contant. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en ErveD C. IN l^SE te Zaamslag, in het logement van den heer C. P. db Regt aldaar, op Dinsdag den 12 September 1911, des namiddags 2 ure, verkoopen aanhoorigheden en het recht van cijns- pacht op den grond, alles te Zaamslag, kadastraal aldaar bekend in sectie F no. 2136, groot 1 are 46 centiaren. Jaarlijksche cijns 0,00. j Verhuurd aan Dt. P. Bastinck voor 78 sjaars. Ingenottreding huurbij debetalingderkoopsom. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. J. N AN WIJCK, landbouwer te Axel op Zaterdag IB Sep tember 1911, des namiddags 4 ure, ver koopen van eene Schuur, bestaande in BALKEN PLANKEN, BRANDHOUT, ROLBLOK, TRAP, enz. enz. alles op zijne hofstede in den Coegorspolder te Axel. De VoorzitterEen rationeele oplossing zou zijn bet aanleggen eener waterleiding en dan daarbij aansluiten, dan waren we voor altijd geholpen. r> heer KaanDaar zijn we nu niet mee vooruit en als er geen regen komt zullen we er toch iets op moeten vinden om geholpen te worden, al was het dan ook dat we het uit Ter Nenzen moesten halen, waar men nu een schip water heeft laten komen. De heer Van Drongelen vraagt of het waar is, zooals hij heeft gehoord, dat het water uit dien put bij Van't Hoif ook niet deugt. De Voorzitter weet daarvan niets. De heer Platteeuw De mensehen uit het schor wilden er toch niet van drinken. De heer Kaan zegt dat er een praatje uitgestrooid schijnt te zijn, dat de dokter verklaard heeft dat het water niet deugt, raaar bij besprekingen is aan spreker gebleken dat deze daarvan niets wist en er ook allesbehalve over ge- sticht was dat dit praatje is verteld. Hij gaf echter te kennen bereid te zijn het water voor een seheikundig onderzoek op te zenden, al is het ook dat de geineente dat zelf evengoed kan doen. De heer Dekker zou Harg. en Weth. willen machtigen om op de beste wijze in de behoefte te voorzien, dan kan sneller gehandeld worden. De Voorzitter merkt op dat er nog volop water te krijgen is uit de inlaag en uit het putje bij Dekker. De heer Kaan zou het toch goed vinden dat dit water eens voor een seheikundig onderzoek werd opgezonden, dan weten we precibs hoe het er mee staat. De Voorzitter zal er voor zorgen dat dit morgen gesehiedt. De heer Kaan deelt nog mee dat de mensehen die de verzoekschriften ipzonden, te kennen gaven dat ze zelf voor het onderhOud der pompen willen zorgendat zou nog al van beteekenis zijn, want het is juist het onder- houd dat de pompen duur maakt. l)e heer Geelhoedt ziet daar niets inhet eenige zou zijn om die mensehen aan te slaan in den hoofdelijken omslag, zoodat ze er wat voor zouden betalen, maar de pompen zelf onderhouden, daar komt niets van. De Voorzitter is het daarmede geheel eensdat zal in den beginne gaan maar zoodra het watergebrek over is beginnen ze het al te vergeten en over een jaar of 10 zijn er misschien versehillenden die die verplichting nu gaarne op zich wilden nemen overleden of verhuisd, zoodat er een andere bevolking is die deze periode niet heeft meegemuakt en dan komt er zeker niets meer van. Op onderhoud door de mensehen zelf moet men dus werkelijk maar niet rekenen. De heer Kaan meent dat de mensehen er dan misschien beter op zouden passen, want het schijnt dat de pompen in Axel nog al veel aan onderhoudskosten vergen. Hadden ze nu zelf de verplichting tot onderhoud, dan zouden ze er wellicht niet zoo hardhandig mee te werk gaan. De heer Platteeuw ziet ook niets in een onderhoud door particnlieren, de een wil niets doen voor den ander. Daarvan heeft men een voorheeld op 't Fort. Daar hebben met goedvinden van verschillende bewoners enkelen den put schoongemaakt waaruit algemeen water gehaald word't. Toen de mensehen die het werk verricht hadden echter aan de huizeii kwamen om geld in ontvangst te nemen, werden zij bij velen zonder iets weggestuurd. Daarvan komt werkelijk niets. De heer Kaan zou voor het Dag. Best, raachtiging wenschen om dien put aan den Noorddijk te laten schoonmaken. De Voorzitter merkt op dat, als de mensehen er dat zelf niet voor over hebben, de behoefte aan water toch werkelijk niet zoo groot schijnt te zijn. De heer Kaan Och, de een wil het niet doen voor den ander. Verschillende leden zijn het daarmede eens. Ten slotte wordt goedgevonden dat Burg, en Weth. zullen doen wat naar hunne meening kan geschieden om de inwoners te helpen. Zij kunnen dan een onderzoek instellen. A. Benoeinen Wethouder. De Voorzitter stelt aan de orde het benoemen van een Wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer Geelhoedt. Deze wordt herbenoemd met 5 stemmen. 1 stem is uitgebracht op den heer Jurrij. De heer Geelhoedt verklaard zich, door den Voorzitter gevraagd, bereid de benoeming aan te nemen, waarop hij door Voorzitter en leden wordt gelukgewenscht. 5. Af- en overschrijving in gemeentebegrooting. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten tot eene af- en overschrijving in de begrooting voor 1911 en tot •eene wijziging daarvan, in verband met posten'van uitgaaf die eenigermate zijn overschreden. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. Geachte Redactie Met dezelfde belangstelling als waarmede ik'toverige •verhandelde in de zitting van onzen gemeenteraad op Dinsdag 1.1. in uw blad volgde, heb ik ook kennis genomen van hetgeen het lid Drost bij „Omvraag a en b'" heeft in het midden gebracht. Wanneer genoemd rerdienstelijk Raadslid eens een klasje lager dan het zijne poolshoogte wilde nemen bij de moeders van schooljeugd omtrent de -raag, of zij op 30 April en 31 Augustus een vollen dag vacantie wenscbelijk achten, zal hij, geloof ik, vernemen, dat zij ondanks haar vurige liefde voor ons Vorstenhuis, een halven dag al welletjes vinden. Wei zullen zij met een heelen dag vrede nemen, wanneer er dan een volksfeest werd ingericht, zij't slechts een optocht van schoolkinderen met muziek voorop. De Oranje-Vereeniging zou zich met de inrichting van een en ander wel willen bela&ten, vond zij meer deel neming en steun onder de burgerij. Zou de heer Drost zich eens willen vergewissen, hoe weiing leden de Oranje-Vereeniging telt zelfs onder onze Vroede Vaderen? En deze heeren mogen ook wel eens Art. 21 van de Wet op 't L. Onderw. nazien, om te weten te komen, wie bevoegd zijn vacantiedagen te geven. Voorts heeft de heer Drost zijn bevreemding te kennen gegeven, dat op 31 Aug. 't muziekgezelschap //De Ver- eenigde Werklieden" geen muzikale wandeling door de stad heeft gemaakt. Ik voor mij had daarvoor meer redenen gezien dan voor't dienstbetoon aan onze Buiten Societeit, al had dan ook die wandeling wat later moeten aanvangen. Maar of't muziekgezelschap daartoe gehouden is als een der voorwaarden voor't gemeentelijk subsidie, groot /50 (voor welke som zij nog geen kleine fluit koopen kan) betwijfel ik. De Vereenigde Werklieden heeft be- wijzen te over geleverd, dat zij, zelfs met zware finan- cieele offers, immer bereid is, bij feestelijke gelegenheden hare welluidende tonen te doen hooren, maar van eene dergelijke vDorwaarde heeft zij, ben ik wel ingelicht, nooit kennis gekregen. Van Buiten-Societeil en muziek gesproken daar zijn er die zeggen, dat in onze goede stad op kunstgebied zoo weinig te genieten valt. En zij, die dat zeggfcn maken meerendeels geen gebritik van de bestaandc ge legenheden. Al treden in onze Buiten Societeit uitstekende muziekgezelschappen op, het Ter Neuzensch publiek is bedroevend scbaarsch vertegenwoordigd. Of ontbreekt 't onder ons zoo deerlijk aan kunstzin Zoo ja, dan heeft de harmonie van Exaarde, een boeren dorp, die Zondag 1.1. een zoo uitlokkend program on berispelijk uitvoerde, ons 'tschaamrood op de wangen moeten brengen, zou ik meenen. Of zou 't waar zijn, wat ik meermalen heb hooren verluiden, dat de Ter Neuzenaren slechts gevoel en smaak hebben voor de kunst, die het laagst bij den grond isde danskunst Of houden bekrompen, kleinsteedsche, parvenuachtige begrippen sommigen er van terug te genieten, waar hier te genieten is, omdat zich daar ook leden uit anderen stand bevinden Ik stel slechts deze vraag. Maar dit beweer ik stellig, dat de bloei en t blijvend bestaan van vereenigingen voor kunst en gezellig verkeer ook afhankelijk zijn van eene belangstelling die zich openbaart door te gaan hooren en zien Denk Ter Neuzen eens zonder muziekgezelschap, harmonie of fanfare en dat men bij openbare feeste- lijkheden er een zou moeten huren te Hoek of Bosch- kapelle Daar is in ons kapitool nog gesproken van een muziek- tent. Ook op dit stuk steekt onze goede stad zoo armoedig af bij menig klein dorpje in den omtrek. Zondei geldelijke hulp van de gemeente en de gegoede standee krijgen wij die nooit. Dames, zooals die de De Vereenigde Werklieden haar arachtig vaandel hebben bezorgd, zouden hier het nitiatief kunnen nemen, om het doel te bereiken. Ter Neuzen. X. Slulst. Huwelijks-aangiften. 18 Aug. Josephus Jozias van der Hagen, oud 27 j., jm. en Elisabeth Willemsen, oud 23 j., jd. 26 Aug. Ludovicus Frau- ciscus de Theije, oud 57 j., jm. en Stefania D'haen, oud 60 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Gustavus Carolus, z. van Alfred 1 eopold Joseph van Kemseke en van Maria Ludovica Voet. Aug. Josephus Fredericns Johannes, z. van Leo Petrus Johannes Janssens en van Petronella Cornelia Carolina Wasters. 5 Aug. Theophilus, z. van Joseph Dominicus van Bunder en van Josephina Petronella Verbruggen. 13 Aug. Paulina Dorothea, d. van Charles Ludovicus Segers en van Clemense Maria Verhoeven. 15 Aug. Lodewijk Petrus, z. van Josephus Philippus d'Hondt en van Fidelia Francisca Mannaert. 25 Aug. Johanaa Catharina Antonia Louisa, d. van Hendricus Johannes Carl en van Catharina van Est. 26 Aug. Augustinus Andreas Johannes, z. van Petrus Blommaert en van Blondina Koemans. 28 Aug. Adrienne Virgenie Emile, d. van Andreas Marinus Josiassen en van Jozefina Maria de Meester. Camillus Ferdinandus, z. van Augustus Theo- dorus van der Vlies en van Louisa Petronella Puijm- broeck. 29 Aug. Joseph, z. van Alouisius Bertram en van Maria Louisa Pieters. Overlijden. 1 Aug. Constantinus de Bruijn, oud 64 j., echtg. van Virginia Johanna Eggermont. 5 Aug. Cornelis Ferdinandus van Bunder, oud 7 j.,z. van Joseph Dominicus en van Josephina Petronella VerbruggeD. 11 Aug. Julius Vogelvanger, oud 64 j., echtg. van Anne Clemence Mathilde de Leener. Maria de Block, oud 2 m., d. van Joseph en van Seraphina van Passel. 13 Aug. Amelia Beeckman, oud 86 j., wed. van Petrus Franciescus de Rop. 14 Aug. Maria Johanna Rombaut, oud 2 m., d. van Petrus Franciscus en van Johanna Schauwaert. 17 Aug. Leon Leopold de Kraker, oud 7 m., z. van Johannes Franciscus en van Klara Maria van Hoije. 20 Aug. Maria Francisca Merck, oud 59 j., echtg. van Victor Serrarens. 23 Aug. Julia Sophia de Nijs, oud 10 m., d. van Alphonsus en van Joanna de Caluwe. 24 Aug. Paulina Victoria Mortier, oud 1 m. d. van Aloijsius en van Josephina Johanna Nijs. 29 Aug. Henricus Johannes Pallada, oud 1 j.,jz. van Hendricus Johannes en van Helena Everdina Petronella Francisca Weerdestijn. Germaine Josephina Maria Willekens, oud 3 m., d. van Jules Marinus en van Nathalia de Schrijver. a a VLAG. NAAM i MS. Van en naar- Lading. Veer Ter Weeieu I 6 Eng. M. Ronan 3391 Leitk stukg. f.oor. a. Memento 3046 Drammen hout 7 Eng. 9.3. River Thames 2242 Louden stukg. idem Arocet 3985 Liverpool idem Ian Ter Keasenl 6 Deen. 9.9. Keyzerinde rest. lad. Dagmar 4587 Brugge Eng. 9.9. Emsdale 8912 Swansea ledig 7 idem Hirer Lagan 2272 Londeu stukg. tuur Geut i 6 Deen. s.s. Asger Ryg 3209 Windau hout 7 Eng. 9.9. Spen 2548 Goole stukg. idem VVark worth 1862 New-Castle idem Deen. 9.9. Hans Broge 4054 Trangsund hout RugS. 9.9. Graf Todleben 4198 Riga stukg. Eng. 9.9. Sea Serpent 2554 Louden idem idem Otto 2367 Hull idem fa* treat i 6 Eng. 9.9. Sea Gull 2763 Londen stukg. Deen. s.s. Skinfaxe 4370 Neufahrw. phosph. idem Chr. Christeusen 4314 Burnt Island ledig Russ. g.s. Grat Schuwalow 4995 Blyth idem Zweed. g.s. Ruth 2372 Stettin phosph. Uag 9.8. CityofStockholm 3781 Rotterdam cement idem Mersey 3075 Goole stukg. 1 MU helzartr 7 Eng. sch. Coal tar 621 Rotterdam ledig s.s. HARALD in lading te Blyth voor Kroonstad. ».s. JENNY wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. RICHARD vertrok 5 dezer van New-Castle on Tyne naar Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrok 6 dezer van Methil naar Kroonstad. s.s. HELENA in lossing te Hull. s.s. MAODALENA in Jading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. EN - i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 7