Tex Neuzenschs Courant Donderdag 1 September 1911. No. 5657. TW-mTniPlEl BXj-A-P. iioogwatergetij te Ter Neuzen. Gemeenteraad wan Saswan Gent. Gemeenteraad wan Zaamslag. Wordt vervolgd.) ZKKTIJDINGEN. Van 4 tot en met 5 Sept. Van 4 tot en met 5 Sept. werden door de Oostsluizen alhier 16 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschut; door de Westsl. 27 op- en 22 afgeschut. Positie der btoomschepen. DAGEN. Donderdag Vrij dag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 7 September 9 10 11 v 12 u 13 Voorm. Nam. 1.11 1.29 1.45 2.1 2.18 2.33 2.49 3.4 3.23 3.36 3.53 4.11 4.28 4.46 VAN V'ergadering van Dinsdag 5 September. Aanwezig de heeren Wauters, burgemeester-raaslid, Oole, Pauwels, Gross, Buijsse en Hamelijnk. Afwezie de heer Malotaux. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1 Beeediqing en installatie van de heeren P. Wau ters, J V Oole en P. J. Hamelijnk, als leden van De Voorzitter vraagt of de beer Oole bereid is de vereischte eeden af te leggen waar^a" ^^de'ver daarna leggen de heeren Hamelijnk en Wauters de ver ''De'vo^mttef- Ik wensch de heeren geluk met hunne herbenoeming en hoop dat zij de belangen der gemeente eetrouw zullen voorstaan en bevorderen. De heeren Hamelijnk en Oole danken voor deze woorden en wenschen den heer Wauters wederkeeng geOok de andere heeren feliciteeren de herbenoemden. Alsnu doet de secretaris voorlezing van de notulen der voorgaande vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. n ui;«pn d d 2 Augustus 1911, van de ge- xondheUU-commissie zetel te Ter Neuzen, behelzende het inzake de voorziening in water. nlaats doch des voormiddags 9,30 qui. De heer Gross. Dan is het toch marktdag. De VoorzitterDe heer Jenny Weijerman is dan op ziin reis en het is moeilijk voor hem om een anderen dag to bepalen. Het is wel markt maar des morgens kan de vergadering wel plaats hebben. De heer Pauwels: Wij hebben nog gevraagd om Donderdag als dag van vergaderen te bepalen, maar dab.k°Eenieschrijven over het electrisch verlichten der geDeeeVoorzitterDaar het schrijven nog al uitgebreid en in het Fransch gesteid is, ligt dit voor de leden ter inzage. 3. Benoeming van een wethouder wegens periodieke aftreding van den heer J. V. Oole als raadslid. De Voorzitter Wegens de aftreding van den heer Oole als'raadslid is een benoeming noodle voor wethouder, in 1914* weder aan de beurt van aftreden. De eerste vrije stemming heeft tot uitslag dat de heeren Oole en Buijsse ieder 2 stemmen verkrijgen. De heer Gross verkrijgt 1 stem, terwyl een briefje ^'fHemand de meerderheid verkregen hebbende, wordt overgegaan tot een tweede vrije stemming waarvan de uitslag is dat de heeren Oole en Buijsse ieder 3 stemmen op zich vereenigen, zoodat herstemming moet plaats hebben tnsschen deze twee heeren. Bij de nu gehouden herstemming wordt gekozen de heer Oole met 3 stemmen. De heer Buijsse verkrijgt 1 stem De Voorzitter Neemt de heer Oole de benoeming aan De heer OoleDat kan men beter straks doen, dan gaat het in 66n moeite door. De VoorzitterZooals u wilt, doch de een kan het aannemen en de ander niet; even wel u kunt er nog eens over denken. 4 Benoeming van een wethouder wegens periodieke aftreding van den heer Ch. P. A. Pauwels als wet houder. De Voorzitter: De in deze vacature benoemde zal in 1916 als wethouder weder aftreden. De uitslag der stemming is dat gekozen wordt de heer Pauwels met 3 stemmen. De heer Buijsse verkrijgt 2 stemmen, terwijl 1 bnetje bianco is. 0 De Voorzitter: Nemen de heeren de benoeming aan P De heer Oole dankt de heeren voor het vertrouwen hem geschonken en verklaart de benoeming aan te nemen. De heer PauwelsIk dank ook de heeren en hoop zooals vroeger mijn ambt te vervullen. De Voorzitter dankt de heeren voor bun genomen besluit. 5. Voorstel tot wijziging der instructie voor den Gemeente-ontvanger overeenkomstig het voorstel van Gedep. Staten. De Voorzitter Op de door ons aan Gedep. Staten ge- zonden instructie is een schrijven ontvangen, hetwelk ik den secretaris verzoek voor te lezen. In dit schrijven wordt bericht dat Gedep. Staten, de volgende opmerkingen maken In de instructie komt geene bepaling voor omtrent de overneming van boeken, registers en andere stukken de aanvaarding der bediening van ontvanger. Als art. 1 zou zijn op te nemen: De ontvanger neemt bij de aanvaarding zijner be diening over al de boeken, registers en andere stukken tot zijne administratie behoorende. Van deze handeling wordt proces-verbaal in duplo opgemaakt waarvan 6dn exempl. is bestemd voor den ontvanger en een voor Burg, en Weth. Is de administratie van den vorigen ontvanger over- genomen dan ontvangt ook deze een exemplaar. De redactie van art. 2 is niet heel duidelijk, wordt bedoeld, dat de ontvanger elken werkdag op zijn kan- toor aanwezig moet zijn, ook des middags (zooals uit de tweede zinsnede van art. 6 zou zijn af te leiden) dan zal de redactie moeten worden aangevuld. Is de be- doeling, dat hij alleen op Dinsdag, Donderdag en Zater- dag van 94 tot 114 uur kantoor moet houden, dan heeft de toevoeging „behalve opZon-en Christelijkefeestdagen" geArt.Z13 is geheel en art. 4 grootendeels overbodig, omdat de bepaling onder art. 3 voorkomt onder art. 7 der Voorschriften voor de boekhouding van degejneente- ontvangers. (Prov. blad no 119 van 1910), en voor zoo- veel art. 4 betreft in de bedoelde voorschriften onder art i y l__3 en art. 2 1 is voorgsschreven, welke registers de ontvanger moet bijhouden. Art. 4 zou kunnen luiden Hij houdt "behalve de in art. 1 1—3 en art. 2 der voorschriften voor de boekhouding van de gemeente- ontvangers (Prov. blad no. 119 van 1910) genoemde registers, geene andere dan die, welke de Burg, en Weth. zullen voorschrijven." De le alinea van art. 6 is overbodig, omdat dit voor- schrift komt onder art. 1 1 der bovengenoemde voorschriften. Ten aanzien van de 2« alinea van art. 6 wordt naar onze aanteekening bij art. 2 verwezen. De artt. 12 en 13 zouden door een artikel kunnen worden vervangen, luidende»Bij ongesteldheid, af- wezigheid of onstentenis wordt hij vervangen door een nersoon, die daartoe door Burg, en Weth., in de eerste twee gevallen zooveel mogelijk in overleg metdenont- ^liT ongTs te 1 dhefdTs hij verplicht daarvan onmiddel- lii'k kennis te geven of te doen geven aan den Burge- meester, opdat in zijne vervanging kunne worden voor- ZiDe'heer Pauwels: Zou de Secretaris nu de instructie niet eens kunnen voorlezen, zooals die met die vooi- geBtelde wijzigingen zou luiden? De Voorzitter: Wel zeker. De Secretaris leest alsnu de instructie voor met de VODegeheerdeGTrgiTkDzou wel een vraag willen doen en wel deze: De Ontvanger heeft 21 verlofdagen en de Secretaris heeft 21 vertofdagendaarbeidefunctien door edn persoon worden vervuld, wordt dat dan 42 VeDef(Saegcret?aris zegtwat heb ik aan verlof in mijn hoedanigheid als ontvanger als ik tegenwoordig moet ^De"1 heei^cfross8 Maar U kan toch vervangen worden De secretaris Maar ik moet dan toch tegenwoordig ^De"heer ^ross Ik wilde er slechts even de aandacht VlnsHuctie zal toch aan het publiek worden bekend geDeaaheer Pauwels: De instructie treedt 1 Jam 1912 in werking, dus kunnen wij deze tijdig publiceeren. De VoorzitterHeeft iemand nog aanmerking op de WIJDegheg6rnHamelijnkHet zal wel goed zijn. De Voorzitter: Dat denk ik ook wel. Z. h. s. wordt de instructie aldus vastgestela. 6. Omvraag. De heer Buijsse Naar aanleiding van het reeds meermalen besproken keuren van vee, zouden wij ze van stempels kunnen voorzien. Nu het vee met ge- stempeld is kunnen wij de gekeurde met van de andere onderscheiden. De Voorzitter: Ik heb gezien dat er nog een heele boel later zijn gekomen, zeker een stuk of 12. De heer Buijsse: Dat mag niet. De Voorzitter: Ja, maar we kunnen den publieken weg niet versperren. De heer Gross: Het was na den middag. De Voorzitter: Wat geeft het als we de beesteu 's morgens keuren en 's middags vrij door laten. De heer BuijsseDeze mogen dan met op de markt komen. De Voorzitter: De beesten zijn nu gekeurd aan cle Passluis en voor de Cooperatieve, voordat ze op markt kwamen. Doch voor de verzending worden ze toch ook alle gekeurd. Het is verbazend laetig. De heer Buijsse Als het maar gekend is bij de koopmans, zal het wel beter gaan. De Voorzitter Dat is hoe zij het opnemen, in het goede of in het kwade. En wat de ziekte aangaat, daar zie ik heusch mets in. De heer Oole: De veearts is bereid genoeg. De heer Buijsse: Welk uur dient de veearts er te Z JDe heer Pauwels.- 8 uur, maar waar moeten wij de beesten die van Westdorpe komen vangen De Voorzitter: Er zijn nu touwen gespannen, het- geen door de eigenaars op wier grondgebied dat ge- schiedt is toegestaan en dat gaat goed gedurende den voormiddag, maar na den middag kan dat met meer. De heer Buijsse: Wanneer het gekend is, zooals vandaag het geval was, dat er vee achter is, dan kan de veearts het ook komen keuren. De Voorzitter: We kunnen den veearts toch met den geheelen dag in touw houden voor een paar beesten die achter kunnen zijn P b, De heer Buijsse: Ik zou er wel voor zijn om het verslag van den gemeenteraad stenografisch te doen opnemen, zooals dit in Ter Neuzen gedaan wordt. Naar ik vernomen heb kost dat niet veel, siechts yl,25 per bladzijde. Het verslag wordt den aanwezigen Voorzitter, lede en secretaris ter verifieering gezonden en na 3 of 4 dagen door hen, zoo noodig gecorrigeerd, teruggezonden. Dan kunnen ook de leden die afwez.g waren zich beter op de hoogte houden daar zij het officieele verslag ontvangen. Het komt nu voor dat er soms meer dan een maand tusschen een vergadering verloopt. Dan is ook buitengesloten dat iets vergeten wordt te vermelden en de secretaris behoeft dan zijn notulen niet meer zoo breedvoerig te schrijven. De Voorzitter: Dus voor gemak van den secretaris De heer BuijsseOch dat nu juist niet, maar meer voor de leden zelf die zich beter van de besluiten en besprekingen op de hoogte kunnen houden. Het zal, gesteid dat er jaarlijks 10 vergaderingen worden ge houden, op een f 40 komen. De Voorzitter: Ik stel voor dat de heer Buijsse dit voorstel aanhoudt tot een volgende vergadering dan kan hij het meteen toelichten. De heer Buijsse Ja, dat is mij goed. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voor zitter de vergadering. Vergadering van Dinsdag 5 Sept. 1911. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, burgemeester-raadslid. Verder aanwezig de heeren De Jonge, De Mul, De Ruijter, De Putter, Scheele, De Klerk, A. de Feijter, Wisse en Dieleman. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde 1Beeediging raadsleden. De herkozen leden, de heeren De Jonge, De Klerk en A. de Feijter, benevens het nieuw gekozen lid de heer Dieleman leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af en nemen zitting. De Voorzitter wenscht de benoemden geluk met hunne benoeming en hoopt dat alien hunne krachten zullen wij den aan de behartiging van de belangen der gemeente en hoopt dat God hun alien Zijn rijken en onmisbaren zegen zal schenken. De toegesprokenen betuigen hunnen dank. 3. Lezen notulen. De notulen der voorgaande vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van het daaromtrent in de notulen ver- melde merkt de heer De Klerk op dat de brandputten toch nog al meevallen, het opwellen van het water blijft toch vrijwel stationnair. De Voorzitter stemt toe dat ze goed voldoen voor het verschaffen van water voor gewoon huiselijk gebruik, maar voor de brandweer zijn ze onvoldoende, want die halen ze op een half uur leeg. 3. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den Voorzitter der Gezondheids- commissie te Ter Neuzen, waarin deze mededeelt dat de vergadering in zake de waterleiding, tot bijwoning waarvan de "raadsleden dezer gemeente zijn uitgenoodigd, te Ter Neuzen zal plaats hebben op Dinsdag 12 Sept., des namiddags 4 ure, in de Raadzaal. b. Brief van Gedep. Staten berichtende de goedkeuring van het raadsbesluit tot verhuring van 2 lokalen der openbare school in den Groote Huissenspolder aan de vereeniging tot bevordering van christelijk schoolonderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een adres van A. Kok, hoofd der openbare school te Othene, waarin deze er op wijst dat hij aan het eind van dit jaar reeds 30 jaren die betrekking vervult, dat hij vanwege de schoolautoriteiten meermalen waardeerende en bemoedigende woorden over zijn arbeid heeft mogen ver- nemen, dat evenwel de belooning voor zijn arbeid nog steeds het minimum bedraagt, dat het salaris van de hoofden der Christelijke scholen in deze gemeente, alle met minder dienstjaren dan adressant boven het maximum staat dat ook in alle gemeenten in de omgevir.g het salaris van de hoofden der scholen boven het wettelijk minimum is gebracht en dat dit ook een oogenblik met adressant het geval is geweeSt, doch dat hij na de laatste wets- wijziging weer op het minimum is teruggekomen, waarom hij verzoekt. vooral ook met het oog op zijn leeftijd en het naderen van den tijd zijner pensioensaanvrage zijn traktement te willen verhoogen. Nevens dit adres is een uitvoenge memone van toe- lichting ingezonden. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. voorstellen eens te informeeren hoe de salarisregeling is bij andere gemeenten in de omgeving, die adressant aanhaalt, met bij eene groote gemeente als Ter Neuzen, maar bij ge meenten van gelijken omvang, en in verband daarmede eene beslissing aan te houden tot de volgende vergadering. De heer De Klerk kan zich daarmede vereenigen de beslissing kan toch nog wel een oogenblik wachten. De VoorzitterWij meenden ook dat zoo geen spoed noodig was en als men weet hoe het op een andere plaats is heeft men meer grond onder de voeten. De heer Scheele acht het 't best die zaak bij de gemeen- begrooting af te handelen. De heer Wisse: Zou het niet 't best zijn dat eersteens werd geinformeerd naar de meening van de raadsleden, want als die er niet voor zijn om verhooging te geven, kan de moeite van een informatie ook wel gespaard worden. De Voorzitter acht het niet raadzaam dienaangaande nu eene beslissing uit te lokkenhet zou kunnen zijn dat iemand wel met een voorstel tot verhooging met J 50, mee zou gaan, maar niet als het f 100 was. Het best is eerst eens te informeeren hoe het elders is. De heer Wisse meent dat het niet noodig zal zijn uit te wijden over den ijver en de toewijding van den heer Kok, die zijn bij alle leden genoegzaam bekend. Wanneer men na"aat dat hij een tractement heeft van 1050 benevens vrije woning en dat hij dan ook nog wat verdientaan de normaallessen, dan is zijn inkomen nog zoo heel klein niet, maar als men dan ook zijn ijver en toewijding en het groote aantal dienstjaren in aanmerking neemt, dan komt eene verhooging van salaris aan spreker wel billijk voor. Hij had gaarne gezien dat Burg, en Weth. een bedrag hadden voorgesteld. Informeeren op andere plaatsen acht hij eigenlijk onnoodig, van meening zijnde dat de Raad voldoende bevoegd is, om over de verdiensten van zijn eigen gemeenteambtenaren te oordeelen en dat hij geen rekening behoeft te houden met de wijze waarop andere gemeenten dat doen. De Voorzitter betoogt dat ook Burg, en Weth. hebben overwogen dat de heer Kok een groot aantal dienstjaien bezit en dat zijn ijver en toewijding alien lof toekomt. Ze zijn dan ook overtuigd dat de geheele Raad hem genegen is maar toch zouden zij, alvorens een voorstel te doen, liever eens in andere gemeenten informeeren, daar zij dan meer grond onder de voeten hebben. Zij zijn nu huiverig om een bedrag te noemen, daar het niet prettig is, als een voorstel wordt afgestemd. Als men weet hoe het elders is, weet men ook of men een zekere gelijkheid betracht en of men niet een voorstel doet dat eigenlijk belachelijk is. De heer Scheele is ook van meening dat de Raad zelf de verdiensten van den heer Kok moet constateeren en die niet moet afmeten met een maat die te Westdorpe of Zuiddorpe gebruikt wordt. Hij is overigens voor uitstel tot bij de behandeling der begrooting. De Voorzitter is het met de meening van spreker eens, dat de Raad zelf die verdiensten moet bepalen, maar acht het toch gemakkelijk als men zoo eens weet hoe het elders geregeld is. De heer Wisse meent dat, wanneer de Raad er nu genoegen mede neemt dat elders geinformeerd wordt, dit een stilzwijgend besluit inhoudt dat de Raad genegen is verhooging te geven. Hij zou maar liever terstond het besluit nemen. De Voorzitter zou dit liever met zienhet is volstrebt niet de bedoeling van Burg, en Weth. om veel te beknib- belen maar om toch niet te veel van andere gemeenten af te wijken ook. De verhoogingen in andere gemeenten loopen volgens de toelichting van /300 tot 50 boven het minimum. Nu zou b. v. 50 een belaehelijke ver hooging kunnen zijn, terwijl er toch wel niemand aan denken zal om tot 200 te willen gaan. De heer Wisse blijft er bij dat de Raad zelf de verdiensten van den heer Kok naar de krachten der gemeente behoort te beloonen. De heer De Jonge is van gevoelen dat men aan den heer Kok geen hooger salaris zal kunnen geven zonder dit ook aan zijne andere collega's in deze gemeente te geven die hebben weliswaar niet zooveel dienstjaren, maar men kan toch de een niet bevoordeelen boven de ander. De Voorzitter is het daarmede niet eens. Ook in de vergadering van het Dag. Best, heeft de heer De Jonge dit reeds gezegd, maar ook spreker blijft bij zijn toen reeds uitgesproken gevoelen, dat men hier wel degelijk rekening heeft fe houden met de 30 dienstjaren van den heer Kok. De heer De Moor, het hoofd der school in het dorp krijgt nog eene vergoeding voor het onderwijs in de Fransche taal en geniet ook de inkomsten van zijne vrouw In den Grooten Huissenspolder krijgt men nu een nieuw hoofd en het zou toch heelemaal niet aangaan om die terstond gelijk te stelleh met iemand met zooveel dienstjaren. Jonge zegt dat de heer De Moor door het onderwijs in de Fransche taal ook een boel werk meer heeft. Na nog enkele opmerkingen wordt de verdere behandeling an het adres aangehouden. <1. Door den Voorzitter wordt overgelegd een on twerp voor eene beplanting van het terrein van den ouden brandput, waarbij gerekend is op het daarheen verplaatsen van de muziektent. De schets is gratis ingezonden door den heer D. J. van der Have te Kapelle, |die zich bij eventueele uitvoering van het plan voor de levering heeft aanbevolen. De aangegeven planten kan hij leveren voor den prijg van f 54,60. De heer De Klerk merkt op dat de muziektent nu wel op een goede plaats staat. De Voorzitter wijst er op dat daarover later kan ge- sproken worden als eene definitieve beslissing zal worden genomen. e. De Voorzitter deelt mede dat door Burg, en Weth. om te voorzien in de behoefte aan drinkwater te Othene, op verzoek van de bewoners aldaar een welput hebben laten maken. Daar het tijdverlies opleverde eene raads- zitting af te wachten, omdat directe hulp noodig was, meenden Burg, en Weth. op grond der gebleken geneigd- heid van den Raad om ook op andere plaatsen in de behoefte aan drinkwater te voorzien, tot de uitvoering van dat werk te kunnen overgaan. Daar bij Galle geen cementen buizen waren te krijgen en ook niet bij 1'icha- Stevens is besloten den put te laten metselen, wat geschied is en met voldoening kunnen Burg, en Weth. meedeelen dat de put overvloedig en goed drinkwater geeft. Voor den Van Lijndenpolder zijn door Galle buizen gemaakt. die zullen pas de volgende week kunnen geplaatst worden, ze zijn nu nog niet voldoende droog. De heer De Klerk meent dat er nu op den welput te Othene een pomp staat. De Voorzitter antwoordt bevestigenddat hebben de bewoners zelf gedaan. De heer Wisse geeft te kennen dat hij een kykje heeft genomen naar het putje door de bewoners der Poonhaven in den Van Lijndenpolder gegraven. Daarbij is hem ge bleken dat daar ook dringende voorziening noodzakelijk is, want-dat is nu nog maar treurig. Hij moet de bewoners bewonderen dat die zoo gauw tevreden zijn, ze kunnen nu maar met een pannetje uit het putje scheppen en moeten het water dan laten bezinken. Als het lang moet duren eer die buizen er in geplaatst kunnen worden zou hij zeggen laat de welput dan daar ook maar metselen. De Voorzitter wijst er op dat dit nu niet meer gaat Galle heeft de buizen op bestelling gemaakt en die moeten tijd hebben om te verhardendaar kan Galle ook niets aan doen en het spreekt vanzelf dat hij die ook wel vlugger zou willen plaatsen als het maar kon. De heer De Jonge zegt dat het nog wel gaan zou als de buizen niet over zoo'n grooten afstand per voertuig zouden moeten worden vervoerd, maar daardoor loopen ze veel gevaar van te springende vervaardiger kan er dan althans niet voor instaan, dat ze heel zouden kunnen worden overgebracht. De heer Scheele Hoe groot zijn de buizen De Voorzitter: Een meter in middellijn, men zal er zeer tevreden over zijn. De heer Faas. Zou het niet mogelijk zijn de buizen nog deze week te plaatsen want het is toch zoo erg noodig De VoorzitterHet is maar moeilijk om, als een des- kundige zegt dat hij er niet voor kan instaan, als leek er op aan te dringen. De heer FaasJa, als het niet kan verliest zelfs de Keizer zijn recht. Als er maar eens een buis in stond, dan waren ze voorloopig al wat geholpen. De heer Wisse Ja, er staat nu maar een klein tonnetje, nog half vol zand, waarin het water niet kan bezinken. lie Voorzitter: We zouden kunnen vragen of er niet twee buizen kunnen geplaatst worden. De heer FaasDan waren ze er klaar voor. De heer ScheeleHoe lang is het geleden dat die buizen gemaakt zijn? De heer De JongeDe vorige week zijn ze klaar gekomen. De heer Scheele: Dan zou het roekeloos zijn om ze 11 u al te vervoeren, dan loopt men gevaar dat ze in stukken en brokken ter plaatse aankomen en dan krijgt men geen goed werk meer. Spreker zou er liever nog eens een paar dagen een man aan laten werken om het voorloopige putje van zand te zuiveren. In verband met gestelde vragen deelt de heer Faas mede dat dit putje nu gegraven is op terrein gelegen in de gemeente Zaamslag en dat de dijkgraaf van den polder heeft te kennen gegeven dat men gerust kon doorgaan met daar een put te maken, mits maatregelen worden genomen dat de waterloozing niet gestoord werd. De Voorzitter deelt mede dat ook namens den eigenaar van den aanpalenden grond, den heer Fercken, bericht is ontvangen dat hij vergunning geeft voor het maken van den welput, wanneer maatregelen worden genomen voor een onbelemmerde waterloozing van de sloot. Burg, en Weth. worden ten slotte gemachtigd maat regelen te nemen om de menschen van de Poonhaven zoo goed en zoo spoedig mogelijk te helpen, hetzij door het schoonmaken van het putje of door het zoo vlug mogelijk plaatsen der buizen. 4. Benoeming Wethouder. De Voorzitter verzoekt over te gaan tot het'benoemen van een Wethouder, in de vacature ontstaan door het aftreden van den heer M. de Jonge als lid van den Raad. Met 6 stemmen wordt benoemd de heer F. de Ruijter; 5 stemmen zijn uitgebracht op den heer M. de Jonge. Op de desbetreffende vraag van den Voorzitter verklaart de heer De Ruijter de benoeming aan te nemen. De Voorzitter feliciteert hem met de benoeming en uit de hoop dat hij ook als Wethouder al zijn krachten zal aanwenden in het belang der gemeente en nog langejaren zal mogen werkzaam zijn. n Voorstel ontslag M. C. Casteleijn. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan den heer M. C. Casteleijn, overeenkomstig diens verzoek eervol ontslag te verleenen als hoofd der openbare school in den Groote Huissenspolder, met ingang van 1 Oct. a. s. De heer Wisse vraagt of die termijn met het oog op het voorzien in de vacature niet wat kort is. De Voorzitter antwoordt dat, in verband met de datum waarop het verzoek om ontslag is ingekomen moeilijk een ander voorstel kon worden gedaan en dat het Dag. Best, ook meent dat, wanneer de vacature niet tijdig definitief mocht kunnen worden aangevuld, toch gemakke lijk in de waarneming zal kunnen worden voorzien. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aangenomen. 5 VLAG. NAAM MS. Van en naar- Lading. Voor Ter leazen I Eng. s.«. Larchwood Eng. s.s. Larchwood idem River Scheldt Ned. s.s. Harald Voi Pena Angustina Alga Gladiator Harelda Beta Active Blonde Spaan s.s Ooatear. s.s. Duitsch s.s Eng. s.s. Zweed. s.s. Noor. s s. Duitsch s.». Russ. 3msch Hiram 1949 |Middlesbro ijzer r Keazens 1949 New-Castle stukg. 2199 Londen idem 5165 Blyth ledig Cent l 5111 Lubeck ledig 7788 Braxe idem 1343 Stralsund graan 3645 Belfast stukg. 5696 St. Petersb. hout 3724 Trangsund idem 1736 Dantzig graan 937 Windau hout Van Cent 5 Deen. s.s. I'awell Andrejefi 5837 Londen ledig idem Else 4712 W. Hartlep. idem |Eng. s.s. iTri.ro 2367 Hull stukg. s s. HARALD vertrok 5 dezer van Ter Neuzen naar Blyth. s.s! JENNY vertrok 2 dezer van Grimsby naar Kroonstad. RICHARD vertrok 4 dezer van New-Castle naar Kroonstad. s.s. HELENA in lossing te Hull. s.s. ELISABETH vertrok 6 dezer van Methil naar Kroonstad. t.s. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. 8 H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5