Laatste Berichten. terbeen. De jongen en het meisje zijn beiden naar het Ziekenhuis op den Coolsingel gebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Een bakker te Amsterdam deed bij de politie aangifte dat reeds eenige malen in het deeg, voor de bereiding van brood bestemd, glasscherven werden aangetroffen. De bakker had vermoeden op een 18jarigen knecht, die de glasscherven in het deeg zou hebben gedaan uit wraak, omdat hij op 31 Augustus geen vrij- af had gekregen, zooals zgn kameraden. Tegen dezen knecht is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Ook is in de hoofdstad des lands bij de politie door een bewoner der Ruyschstraat aangifte gedaan dat hem in de bad- en zwem- inrichting op den Heiligenweg een bedrag van f 100 aan bankpapier en een ring met juweelen steen ter waarde van 90 is ontstolen. Hij had een en ander in zijn kleedkamer laten liggen. Een boschroover. Voor de Reehtbank te Amsterdam heeft terecbtgestaan zekere Hof- man, door den ambtenaar van het openbaar ministerie gekenscbetst als de grootste schurk, die hij in zijn ambtelijk leven ontmoet bad. H. maakte er zjjn werk van in de bosschen van ons land rond te fietsen en op alleen wan- delende dames te loeren. Hij sprak baar dan aan, zeide inspecteur van politie te zijD, maakte de dames wrjs, dat zij op verboden wandelterrein liepen en bood aan bun langs het kortste pad op den goeden weg terug te brengen. Zulk aanbod werd meestal dankbaar aanvaard. Kwam men dan op een met opzet uitgekozen eenzaam pad, dan viel de kerel zijn slachtoffer aan, sloeg baar dat zij bewusteloos werd en beroofde haar van alles wat zij aan waarde bij zich bad. Eenige maanden geleden is hij op deze zelfde laaghartige wijze ppgetreden tegen een jonge dame die in de Crailoosche bosschen in bet Gooi wandelde. Voorbijgangers die den Larenscben weg pas- seerden, hoorden diep in het bosch gillen en om bulp roepen en zagen een man op een fiets in gejaagden toestand snel den weg oprijden en zicb in de ricbting van Naarden uit de voeten maken. Op het zien van menschen wierp hij iets in het struikgewas, dat later bleek bet handtaschje van de aangerande jonge dame te zgn. Toen de wandelaars in de ricbting van het geluid bet boscb ingingen, vonden zij haar bewusteloos op den groDd liggen. Zij werd bggemaakt maar het duurde eenigen tijd voor zij een geregeld verhaal van de vreeselijke ont- moeting doen kon. De ijverige Bussumscbe politie ging dade- ljjk aan het nasporen. Men dacht dadelijk aan Hofman, van wien bekend was, dat hij kortelings uit de gevangenis te 's Hertogenbosch was ont- slagen, waar hij een straftijd van vijf jaren had doorgebracht ter zake van een zelfde feit als tbans was gepleegd. Toen had hij de bosschen in de buurt van Breda tot het terrein van zijn misdrijf gekozen. Het gelukte Hofman te Naar den aan te houden vanwaar hij gevankelijk naar hier werd gebracht. Voor de Reehtbank ontkende bij alles, maar al de getuigen hielden vol dat hij den man was geweest, dien zij bet bosch badden zien uitkomen en die bet tasebje had weggeworpen. Het 0. M. eischte zijne veroordeeling tot acht jaren gevangennisstraf. De reehtbank zal 14 September a. s. uitspraak doen. Door den officier van justitie te Haarlem is booger beroep aangeteekend in de zaken van Van Exter en vrouw Hoogenhout. Een nieuw beroep voor vrouwen. De Amerikanen zgn clever dogs. Zij schep- pen mogelijkheden waar alles onmogeljjk schijnt, en vinden beroepen uit, die pleiten voor hun weergalooze scbranderbeid, al valt er in etbiscb opzicht wellicht een en ander tegen in te brengen In de stad Los Angeles zijn de fundamenten gelegd, is de eerste stap gedaan eener campagne, tot uitroeing van wat de Amerikaansche bladen onvertaalbaar ^mashers" noemen. To mash is mengen, fijnstampen en ook bier mouten en een masher zou dus een mouter kunnen zjjn maar dan ontgaat ons de betrekkelijkheid tusschen dit beroep en de geliefkoosde bezigbeid van den masherhet hinderlijk naloopen, met schouwe bijbedoelingen, van fatsoenlijke dames en meisjes. Deze handelwijze van een groot deel der maBnelijke bevolking van vele Amerikaansche steden begon, volgens miss Fay Evans, schoon- heid van den eersten rang, en draagster van be- wonderenswaardige costumes, de spuigaten uit te loopen. Zij begaf zich naar de politie-autori- teiten in haar geboorteplaats, Los Angeles,en bood daar haar diensten aan als ,/vrijwillige flirt- vangster". Miss Fay werd inderdaad aangesteld, onder de officieele benaming van volunteer flirt- catcher". De schoone miss is er van overtuigd, dat de taktiek van den man, die meisjes aan- spreekt en in de war maakt op de openbare straat, een bedreiging voor het vrouwendom beteekent. Aldus gaat de bekoorlijke sirene in baar merkwaardig beroep te werk Op eenigen afstand gevolga door twee detec tives in burger, bewandelt miss Evans de voor- naamste straten van Los Angeles. Wie haar aansprak, was er gloeiend bij. Met een bevallig handgebaar wees de schoone lokvink den onvoorzichtigen masher aan de detec tives aan, en 's mans naam en kwaliteit werden fluks genoteerd. Zoo //ving" miss Evans dezer dagen tien heeren. Ze kregen alien 30 dollar boete, subs, een maand brommen, wegens het accosteeren van de aantrekkelijke flirt-catcher. Tot de Hoogere burgerscbool te Vlissingen is toegelaten Jan de Bruijne te Axel. Ylissingeii. Honderden eD nog eens bonder- den toeschouwers komen van beinde en verre naar het terrein van den brand om de verschrik- kelijke ruine van bet eens zoo trotsche kerk- gebouw in oogenscbouw te nemen. De archieven van de Kerk waren geborgen in eene brandkast die men beeft teruggevonden, docb het is nog niet gelukt deze te openen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Installatie gekozen leden. 2. Benoeming Wethouders. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoeming Gemeente-Secretaris. O. Omvraag. Vergadering van Dinsdag 5 Sept. 1911. Voorzitter de heer <1. Wieland, oudste raadslid. Verder aanwezig de heeren Visser, Dees, Moggrd, De Jager, Scheele, Lensen, Drost, De bruijne, Dome, Eijke en Waalk.es. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de order De herkozen leden de heeren A. Visser en D. J. Dees en het gekozen lid de heer E. H. T. van Borssum Waalkes leggen in lianden van den Voorzitter de vereischte eeden af. het herkozen lid de heer M. Eijke de belofte. Na door den Voorzitter te zijn gefdliciteerd en daarvoor te hebben dankbetuigd nemen zij zitting. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van wet houders, in de eerste plaats die ter ver.vulling van de vacature van den heer Visser, die thans ook als zoodanig aan de beurt van aftreding is. De stemming heeft tot uitslag dat de heer Visser wordt herbenoemd met 12 stemmen. De heer Lensen verkrijgt, 1 stem. Op de desbetreffende vraag van den Voorzitter verklaart de heer Visser zich bereid de benoeming aan te nemen, dank zeggende voor het ondubbelzinnig vertrouwen der leden. Alsnu is aan de orde de benoeming van een wethouder in de vacature ontstaan door het aftreden als raadslid van den heer D. J. Dees, als wethouder in 1914 aan de beurt van aftreding. Deze stemming heeft tot uitslag dat de heer Dees met 12 stemmen wordt herbenoemd. De heer De Jager ver- krijgt 1 stem. Ook de heer Dees verklaart zich, dank zeggende aan de leden voor het vertrouwen, bereid de benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenscht hen geluk met de eervolle her- benoeming en drukt de hoop uit dat zij nog vele jaren tot heil der gemeente zullen mogen werkzaam zijn. Hij verzoekt hierop den heer Visser den voorzitterszetel weer te willen innemen, die door spreker moet bezet worden om eene te betreuren reden, dat de burgemeester zich n.l. nog niet krachtig genoeg voelde deze vergadering te leiden. 3. Lezen notulen. De heer Visser neemt alsnu de leiding der vergadering over, en verzoekt den Secretaris lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. De heer Drost merkt op dat daarin niet voorkomt de door hem bij de behandeling der gemeenterekening over 1910 gestelde vraag betreffende het extra atlossen der f 950 op de leening voor de beerruiming en het hem daarop door den Voorzitter gegeven antwoordt, dat het destijds genomen besluit niet betrekking had op de rekening van 1910. Hij zou hierover nu geen opmerking gemaakt hebben, ware het niet dat hem hij nader onderzoek in de verslagen gebleken was dat wel degelijk door den Raad is besloten dat in 1910 950 extra moest worden afgelost. Hij zag daarom gaarne zijn vraag en het antwoord in de notulen opgenomen. De Voorzitter merkt op gezegd te hebben dat die extra- aflossing dit jaar had plaats gehad. De hoer Dees weet ook niet beter of dit besluit gold voor de begrooting van het jaar 1911. De VoorzitterDat is ook zoo I Nadat de Voorzitter nog heeft medegedeeld dat aan het verzoek van den heer Drost tot opname der vraag en het antwoord zal worden voldaan, worden de notulen z. h. s. vastgesteld. a. Een schrijven van A. J. Klaassen waarbij deze be- richt dat hij met ingang van 1 Sept. ontslag neemt als lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van de directie der coces-oven-maatschappij te Sluiskii, waarin dank wordt betuigd voor de gcdane toezegging, tot het van gemeentewege inrichten eener openbarespreek-,i eel te Sluiskii, terwijl tevens wordt te kennen gegeven dat het, in verband met de werkzaamheden aan de fabriek, noodig zou zijn dat het hulpkantoor der posterijen en telegratie geopend was des vooriniddags van 9 tot 11 en des namiddags van 2 tot 6 uur, aan welke mededeeling nog wordt toegevoegd, dat de directie blijkens bij den betrokken kantoorhouder genomen informatien gebleken is, dat er bij deze geen bezwaar zou bestaan dat de dienst- uren van het kantoor aldus werden vastgesteld. De Voorzitter verder deelt mede dat door Burg, en Weth. bij den telefoonhouder te Sluiskii is geinformeerd naar de kosten van het inrichten eener openbare spreekcel en dat deze thans heeft bericht dat die kosten zouden bedragen f 100 a 120 voor de inrichtingskosten die ten laste der gemeente zouden komen, benevens later eene verhooging van het salaris van den telefoonhouder, wanneer diens werkzaamheden tengevolge de inrichting dier eel toenemen. De heer Dees bevestigd dat volgens de door hem per- soonlijk bij den telefoonhouder ingewonnen inlichtingen, de gemeente plus minus 120 ineens zou moeten uitgeven wanneer ten behoeve der fabriek aldaar eene openbare spreekcel wordt irigericht. De heer De JagerDat zou toch niet alleen zijn voor de fabriek, maar in het belang van het algemeen van Sluiskii, dat er gebruik van zou willen maken. De heer DeesNatuurlijk, maar het geschiedt dan toch naar aanleiding van het verzoek der fabriek. De heer Eijke merkt op dat uit het schrijven van de directie valt af te leiden dat het verzoek tot het inrichten eener openbare spreekcel reeds is toegestaan, maar hem is daarvan niets bekend. De VoorzitterDaartoe is ook nog niet besloten, dat moet op een vergissing berusten. De heer Lensen vraagt mededeeling van het oorspronke- lijk verzoek van de directie. De Voorzitter geeft alsnu daarvan lezing, waaruit blijkt dat voornoemde directie, na besprekingen met den Burge meester verzoekt Sluiskii met het intercommunale telefoon- net te verbinden, daar het voor haar dikwijls noodig zal zijn, voor het spoedig uitvoeren van bestellingen, zich telefonisch in verbinding te stellen met hare handels- vrienden. Daar het laten maken eener eigen aansluiting met het telefoonkantoor te Ter Neuzen of te Axel wegens den grooten afstand te kostbaar is verzoekt de maatschappij eene publieke eel te Sluiskii te willen inrichten, wat haar door den directeur van het telegraafkantoor alhier in overweging was gegeven. De heer De Jager Wat is het advies van Burg, en Weth.? De VoorzitterOorspronkelijk waren wij voornemens voor te stellen het verzoek in te willigen, maar in ver band met hetgeen ons later ter oore is gekomen, zijn we daarvan wel wat teruggekomen, en zouden we eerst wel eens willen onderzoeken of die heeren bij het daarstellen hunner installatie ook eenigermate rekening zullen houden met de belangen van Ter Neuzen, daar, naar ons ter oore kwam, het voornemen bestaat de woningen voor den directeur en de ingenieur te bouwen op terrein in de gemeente Axel. De heer Waalkes vraagt of het niet mogelijk zou zijn om, indien de aansluiting tot stand komt, ook tegelijk Driewegen en de loskade aan te sluiten, dat ging dan njisschien in een moeite door. §F| De heer Lensen zoh het verzoek nog eens willen renvoyeeren naar Burg, en Weth., om nader advies. Het college kan dan naar een en ander eens een nader onderzoek instellen, fern, ook naar het bedrag dat het maken eener recht- gtreeksche aansluiting van de fabriek naar een der naast- bijgelegen kantoren zou kosten en of die kosten voor haar werkelijk onoverkomelijk zijn. Ze schrijven dat het er hen om te doen is in vluggere verbinding te komen met liunne ieveranciers, maar nu meent spreker dat het rationeel is dat iemand die vluggere en gemakkelijker verbindingen wil ten bate van zijn bedrijf of zaken, de kosten van die aan- sluitingen zelfbetaalt, wat dan ook trouwens reeds meerderen alhier hebben gedaan. Wanneer zou blijken dat die kosten werkelijk voor de maatschappij onoverkomelijk zijn, kan er naar spreker meent door den Raad worden overwogen of de gemeente, ook met het oog op de andere belangen die er aldaar bij betrokken kunnen zijn, tot het doen dier uitgaaf van f 120 ineens en van een nog niet te noemen verhooging van het salaris van den telefoonhouder kan overgaan. Hij wil dus het verzoek niet weigeren, maar het aan- houden voor het afwachten van een nader in te stellen Qnderzoek. De heer Moggre vindt dat er wel wat voor de inrich ting van een spreekcel te zeggen valtingeval van ziekte zou men er daar te Sluiskii ook veel belang bij kunnen hebben. De heer Lensen erkent dit ten voile, hij wees er daarom ook op dat er nog andere belangen bij het vestigen van eene spreekcel zijn betrokken, en hij zou het verzoek ook willen bespreken in verband met die andere belangen, en- niet alleen letten op die der fabriek. De heer Dees merkt op dat het ook nog de vraag is of het Rijk er mee accoord zal gaan, dat de fabriek van uit Sluiskii onder dezelfde voorwaarden als de aangeslotenen te Ter Neuzen zal worden bediend. De Voorzitter meent dat ze daarnaar wel zullen hebben geinformeerd. Hij vermoedt dat ook de ingezetenen de vestiging van een eel wel met instemming zullen begroeten. Volgaarne wil hij indien de Raad dit wenscht, nadere informaties aangaande deze zaak instellen. Z. h. s. wordt hierna besloten deze zaak aan te houden. De Voorzitter stelt aan de orde de benoeming van een gemeente-secretaris en deelt mede dat door Burg, en Weth. op de aanbevelingslijst zijn geplaatst de heeren L. C. Wabeke, secretaris en arnbtenaar van den burgerlijken stand te Amemuiden en H. Deelstra, commies ter secretarie te Leiden. De heer De Jager merkt op dat in een vorige ver gadering ook nog eens gevraagd is naar de instructie voor den secretaris; hij vraagt of deze nu niet eerst ge- wijzigd moet worden. De Voorzitter deelt mede dat van Burg, en Weth. geen voorstel tot wijziging der instructie te wachten is, zij achten die voldoende. De heer Lensen vraagt of het bij de instructie den Secretaris verboden is andere ambten waar te nemen. De Voorzitter antwoordt dat de instructie hem verbiedt zonder toestemming van den Raad andere werkzaamheden te verrichten. De Voorzitter laat hierop nog lezing geven van de instructie, waaromtrent door geen der leden aanmerkingen worden gemaakt, zoodat deze onveranderd blijft. Bij de nu volgende stemming voor de benoeming van een secretaris wordt met 9 stemmen benoemd de heer I.. C. Wabeke, te; Arnemuiden, no. 1 der aanheveling. Up den heer B. van Eck, commies ter secretarie te Enschede zijn 4 stemmen uitgebracht. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten de benoeming te doen ingaan inet 1 October a. 8. in verband met opmerkingen. of het den benoemde wel mogelijk zal zijn uit zijne tegenwoordige functie ontslag te krijgen, antwoordt de Voorzitter dat hij dan verlenging kan vragen. h. De heer Drost wil vragen of er, nu het particulier initiatief zich alhier niet zoo krachtig uit, om den .ilsten Augustus, den jaardag van H. M. onze Koningin, den nationalen feestdag, tot een werkelijken openbaren feest dag te maken, er voor het gemeentebestuur geen aan leiding kan zijn om op dien dag een officieelen stempel te drukken, door deze te maken tot een feestdag ^oor de ieugd en daarom op de scholen vacantie te geven. Lien zoo zou hij dat willen doen op den Prinsessedag, 30 April. Een vacantiedag is voor de kinderen, al is er ovengens niets te doen, reeds een feestdag en spreker meent dat er van overheidswege op dit gebied wel iets mag gedaan worden, daar het vooral in dezen tijd zeker wel van be- teekenis is onf bij de jeugd liefde voor ons \orstenhuis aan te kweeken. Hij Wenscht er een voorstel van te maken en stelt dus voor op 31 Aug. en op 30 April vacantie te geven op de bLD°ele heeren Moggre en Eijke verklaren dat voorstel te steunen. De Voorzitter gelooft niet dat er bezwaar tegen zal bost^An Het voorstel wordt-aangenomen met algemeene stemmen. b. De heer Drost wil naar aanleiding van den jaardag der Koningin nog iets ter sprake brengen, waarop zijne aandacht gevallen is. Er wordt, naar hij vermeent aan de alhier bestaande muziekvereeniging »De Vereenigde Werklieden" van gemeentewege eene subsidie verleent, onder meer onder voorwaarde dat zij op feestdagen blyk van leven zal geven, tot opwekking of verhooging der feestvreugde. De vereeniging doet dit ook wel op dagen dat er heelemaal geen aanleiding voor is, maar nu juist op den jaardag van H. M. de Koningin heeft de muziek- vereeniging niets gedaan voor opwekking der algemeene feestvreugde, docii een feest opgeluisterd van eene particuliere vereeniging, waarvan het groote publiek met kon profiteeren. Spreker vraagt of er daarin geen aan leiding kan bestaan om de muziekvereeniging te wyzen op tiare verpliehting om op die dagen in het openbaar op te trfldoiia De heer Eijke deelt naar aanleiding dezer woorden mede, van den Voorzitter van het muziekgezelschap vcrnomen te hebben dat de ommegang door de straten, die het gezel- schap voornemens was te doen, is moeten achterwege blijven wegens onvoltalligheid, daar vele leden door laat werken verhinderd waren. Het is langen tijd voor de menschen slecht geweest mot het werk, zoodat men het hen niet kwalijk kan nemen dat zij niet verletten. Nu schijnt het dat het gezelschap later op den avond nog wat meer voltallig gekomen is. Was men in de gelegenheid geweest dan vertrouwt spreker dat de vereeniging wel zou opgetreden zijn zooals ze dat steeds, naar alien weten, zoo dikwijls bij verschillende gelegenheden deed. De heer Dees wil hier nog aan toevoegen, dat wel degelijk het plan heeft bestaan om den gewonen rondgang door de straten te maken, want daarvoor is hem door den Voorzitter vergunning gevraagd. Dat het niet gebeurd is zal dus we) aan toevallige omstandigheden zijn toe te schrijven en het kan zeer goed dat de drukke werkzaam heden van sommigen daarvan de oorzaak waren, er was veel drukte aan de loskaden en men moet niet vergeten dat het gezelschap inderdaad uit vereenigde werklieden bestaat. De heer Eijke zou het meer aanbevelenswaardig vinden indien men de muziekvereeniging in de gelegenheid stelde op een behoorlijke manier de feeststemming te verhoogen, door het plaatsen van een muziektent op de Markt of eene andere geschikte plaats, dan kon daarop een concert worden gegeven. Dat was tenminste iets en voor de leden veel aangenamer om op die wijze de feeststemming te ver hoogen dan op de wijze waarop ze nu genoodzaakt is dat te doen, n.l. marcheerende door de straten. Dat zon dan ook meer strekken tot het opwekken van gevoel voor de muziek, want daartoe werken die muzikale wandelingen niet mede. Als men naar de plaatsen in de omgeving ziet, te Iloek, Zaamslag, Axel, zelfs te Lamswaarde heeft men een muziek tent, maar hier ontbreekt die. De Voorzitter gelooft ook dat de leden liever een concert zullen geven op een muziektent, dan dat ze een wandeling door de straten maken. Er zal dan ook meer belang- stelling voor hunne muziek kunnen zijn, dan waarvan bij die wandelingen wordt blijk gegeven. En wanneer op een of andere wijze in een muziektent, hetzij dan een vaste of een verplaatsbare kon worden voorzien, was het muziekgezelschap in de gelegenheid nu en dan daarop een concert te geven. Ook spreker is er van overtuigd dat niet gebrek aan lust, maar wel de omstandigheden van verschillende leden, het vele werk, oorzaak is geweest dat de gewone rondgang op Koningin's jaardag niet heeft plaats gehad, het is voldoende bekend dat de vereeniging ten alien tijde bereid is op te treden voor opluistering van feestenmeermalen zijn daarvan reeds de bewijzen geleverd. De heer Eijke stemt daarmede in; de gewilligheid der vereeniging is reeds meermalen ondervonden. De heer Moggre zou ook gaarne zien dat er iets gedaan werd om het geven van een goed concert mogelijk te maken zooals het muziekgezelschap nu moet spelen als het op de Markt een concert wil geven, kan het wel op elke willekeurige plaats in de straten ook gaan staan. De heer Drost stelt voor deze zaak dan nader te be- handelen bij de begrooting. Dit wordt goedgevonden. c. De heer De Bruijne vraagt of, nu de bewoners van de kom van gemeentewege van goed drinkwater worden voorzien, de bewoners van Driewegen ook niet in dat voorrecht zouden kunnen deelen, door eens een paar malen per week een voertuig met water daar naar toe te zenden want om van daar naar de stad om water te komen is bijna onmogelijk. De Voorzitter meent dat het nog wel mogelijk zou zijn om van middag nog water daarheen te laten brengen. De heer De Bruijne acht dat geen gpschikte tijd, want de menschen weten er nu niets van en zijn meest alien gaan werken. De Voorzitter: Dan zullen we nog een paar dagen wachten. De heer de Bruijne: Tusschen 12 en 1 uur zou de meest geschikte tijd zijn, dan zijn de menschen thuis. De Voorzitter zegt toe dat met die inlichting rekening zal worden gehouden. d. De heer Eijke wenscht ook nog te spreken over de kwestie van watervoorziening buiten de stad. Hij zou in de omgeving van de Kerkhotlaan, in de oostberm van den provincialen weg een wel willen plaatsen, deze afdekken en er een pomp op zetten en in de wel tevens een Northon- pomp slaan, dan had rnen zoowel bij gewonen als bij lagen waterstand, steeds water. De kosten van dat werk worden door hem begroot op 200 tot 225 volgens ingewonnen informaties. Hij zou willen dat de gemeente de daarvoor noodige plaats aanvroeg aan de provincie, die ter plaatse in den berm van den weg een stukje grond bezit tergrootte van 10 M*., hetzij in gebruik of in koop. De pomp zou dan ceplaatst kunnen worden geheel buiten de route van den weg Voor de wel zou spreker cementen buizen willen laten zinken wijd 1,50 M. en dan daarin ook laten slaan de Northonbuis. Daaromtrent kunnen nog nadere infor maties worden genomen, dat heeft niet zoo'n haast, daar toch eerst aan Ged. Staten vergunning moet worden ge vraagd, wat terstond zou kunnen geschieden. Men kan er zoo goed als zeker van zijn, daar uitmuntend water te vinden. De heer De Bruijne vraagt waar die plaats gelegen is. De heer Eijke: Juist tegen over de Kerk hoflaan. De heer Dees merkt op dat uitvoering van het plan van den heer Eijke zou voorzien in het verschallen van drinkwater maar vraagt of daarvan ook zou kunnen ge- profiteerd worden door de brandweer in tijd van brand- gevaar Zooals later ook aan den Raad blijken zal is thans van het bestuur der brandweer weer een schrijven ingekomen waarin gewezen wordt op het ontbreken van water om te blusschen bij eventueelen brand in de Kerk- hotlaan en te Driewegen en verzocht wordt daarvoor voor- zieningen te treffen. De heer Eijke verklaart dat de door hem voorgestelde wel geen voldoend water zou kunnen verschallen voor de brandweer. Zoo'n wel zou op een oogenblik leegge- nompt zijn, daarvoor zou men een put moeten maken. De heer Dees zou daarom als iets gemaakt wordt, liever iets maken waarvan ook de brandweer gebruik kon maken, dan was de omgeving dubbel geholpen. De heer Waalkes vraagt of het met mogelijk zou zijn de onrit van de ijsbaan aan den Provincialen weg te krijgen om daarin een put te maken. Nog aanbevelens- waardiger zou het zijn als de ijsbaan onder water kon •zezet worden. Zoodra het water op de ijsbaan komt zijn de wellen der woningen der Kerkhollaan en dm van het ziekenhuis goed van drinkwater voorzien. Het blijkt dat de zandige bodem het kanaalwater, dat van uit de ijsbaan in de welputten dringt, filtreert, daar het water het zout- gehalte grootendeels verliest. 1 )aar de pacht van de ijsbaan on het oogenblik een kleine 400 bedraagt, zou men, die schadeloosstelling uitbetalende, voortdurend een goed- koone watervoorziening hebben. De heer Drost vraagt of, wanneer daar werkelijk een natuurlijke filter in den bodem bestaat, het dan met op den weg ligt van het gemeentebestuur o« daar een prise d'eau te maken We badden dan daar een natuurlijk bassin en konden een leiding aanleggen om van daar u de siad van water te voorzien, dan waren we ineens uit deDebheer'Waalkes deelt nog mede dat reeds meermalen geconstateerd is dat 24 uren nadat het water op de ijsbaan ,S &rDrWosf^'het S-K datonderzocht werd of het water, wanneer het daar in groote hoeveel heden zou worden weggetrokk.n<«J™ lieid bliift Wanneer zoo iets het geval liltek J de o-emeente zelf eene waterleiding aanleggen en behoefde daarvoor eventueel geen bezwareiule contracten te sluiten of groote verbintenissen aan te gaan. De heer Waalkes deelt nog mede dat ook by net

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2