Laatste Berichten. tervolgers, snelde den weg op en werd bij het //Huis met de beelden" in den Haarlemmerhout door zijne achtervolgers met schoten neerge- legd. Zwaar gewond is hij naar het gasthuis vervoerd. hun slag gestagen. Eerst kwamen zij by den arbeider Hofman binnen door het varkenshok, waar zij enkel een klein bedrag aan geld mee- namen vervolgens kwamen zij door een ruit in te slaan in de kelderkeuken van den heer Bruins, Bet blijkt te zijn de tweede Duitscher, die waar zij trachtten een brandkast te openen, wat den inbraak heeft gepleegd te Nieuw-Vennip. De boschbaas en zijn knecbt werden even- eens naar het gasthuis vervoerd en daar opge- nomen. Te Losser hebben wij een melkoorlog tusschen melkslijters en afnemers, aldus de ,/Zwolsche Crt." De slijters waren van plan, met ingang van 28 Augustustus den prys van de melk te ver- hoogen van 7 tot 8 cent den liter. Daarop werd door de koopers een vergadering belegd en besloten, als de verkoopers hun plan door- zetteu, geen melk meer te koopen. En waren ze later toch genegen om voor 7 c^nt per liter te verkoopen, indien ze zagen dat ze voor 8 cent de melk niet kwijt konden, dan nog ver- kozen de verbolgen afnemers niet van de melk slijters te koopen en willen hen boycotten. Aigemeen wordt nu ook aldus gedaan en de slijters blijven met hun melk zitten. Reeds hebben de koopers zelf een melkventer aangesteld, die bij verschillende veehouders de melk opkoopt en die voor 7 cent per liter verkoopt. Bij een der personen, die in deze beweging vooraan staat, zijn de ruiten ingeworpen. Wie het zal winnen in dezen strijd is nog niet te voorzien beide partijen willen van geen overleg weten. Donderdagavond vond de 12jarige Lang- kamp op het marktplein te Enschede een ge- deelte van een vuurpyl, afkomstig van op den toren ontstoken vuurwerk. Hij nam de vondst mee naar huis en probeerde Vrijdagmorgen in huis of ze niet wilde ontbranden. De lading, welke nog geheel of gedeeltelijk aanwezig moet zijn geweest, ontplofte met een geweldigen slag, waardoor alle vensterruiten verbrijzeld werden en van den knaap een der handen dermate werd verminkt, dat ze wel voor altijd onbruik- baar zal zijn. Een achtjarig broertje in het- zelfde vertrek bezig kwam met den schrik vrij. Men dryfstof. Vrijdag is in de diepe vijvers van het Kon. Park op Het Loo een demonstratie gegeven met de drijfstof //Rettung". Hierbij waren tegenwoordig Z. K. H. de Prins der Nederlanden en vele dames en heeren der hofhouding van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins. Eerst begaf zich te water een man geheel gekleed, die in zijn tricot-onderkleeding een lap //Rettung" droeg. Ofschoon deze persoon niet kom zwemmen, ploeterde hij, gedragen door de bewuste stof, tot in het midden van den vijver en bleef daar rustig drijven, de handen onder zijn hoofd. Op verzoek ging hij daarop rechtop in het water staan en vermocht zich naar believen te bewegen in elke richting. Daarna volgde iemand in de uniform van onder- officier der Duitsche infanterie met helm, laarzen enz. en voorzien van een geweer en veldkijker. Deze, die ook de zwemkunst niet machtig was, begaf zich naar het diepste gedeelte en terwijl hij rechtop stond, met de borst en schouders ruim boven water orienteerde hij zich met kaart en binocle en schoot daarna enkele roalen met het grootste gemak alsof hij zich op vasten bodem bevond. Vervolgens kwam iemand aan de beurt die, uitstekend kon zwemmen en duikeneen in- structeur van de bad- en zweminrichting van Heemstede Obelt, te Amsterdam. Deze was niet alleen geheel gekleed in een scheepsuniform, doch had hierover een zwaar oliepak aange- trokken een pantalon en jas van zwaar geolied en geteerd linnen, een paar waterlaarzen en een zuidwester. Met deze kleeding dreef hij als een kurk op het water en ofschoon hij zich daarna alle moeite gat onder te komen, mocht dit hem niet gelukken, Z. K. H., die veel belang stelde in deze de monstratie, liet zich door den heer 0. L. J. Hikkens uit Amsterdam, die de proefnemiDg leidae, alles nauwkeurig verklaren en verzocht dezen daarop nog iemand zonder de dryfstof te water te laten gaan en door een der anderen te laten //redden". Op den rug van den //drij venden" redder werd hij spoedig op het droge gebracht. Z. K. H. die den wensch te kennen gaf een proef te nemen met de bemanning der reddingbooten aan den Hoek van Holland niet gelukteop de bovenverdieping haalden zij alle kasten en bedden onderste boven. Het was blijkbaar enkel om geld te doen en er wordt niets vermist. Toen klommen zij door een bovenlicht naar binnen bij R. Bos, den tuin- man van Dalstein, braken een bureau open en namen ruim f 400, een horloge en gouden ringen mee. Bijde komst van de vrouw des huizes namen zij overhaast door een raam de vlucht. Met politiehonden worden de dieven opgespoord. Te Delft is Donderdagavond aan den Oost- singel een vierjarig meisje door een fietsrijder overreden. Het kind is enkele uren daarna aan de gevolgen bezweken. Als merkwaardig verschijnsel kan worden vermeld, dat op het Yelperplein te Arnhem een kastanjeboom voor de tweede maal bloemeu draagt en tegelijkertijd vruchten van den eersten bloei. Dorpspotentaatje. Te Hengelo (G.) heeft de burgemeester het er op aangelegd een raadslid, dat hem onaan- genaam was, te verwijderen, hetgeen niet on- mogelijk scheen omdat dit raadslid commies der rijksbelastingen was. Ziehier het verhaal van de aanleiding tot dit dorpspotentaatshistorietje, zooals de //Zutpb. Ct.'\ die er een onderzoek naar instelde, het mededeelt Het verhaal van den burgemeester luidt, dat hij op een middag in 't begin dezer maand met zijn vrouw door het dorp wandelde, toen hij dat raadslid den heer G. J. Frederiks tegenkwam. Deze tikte aan de pet en spuwde, even nadat hij hem gepasseerd was, op den grond. De burgemeester ontbood dien avond den heer F. bi) zich aan huis om te onder- zoeken, als hulp-officier van justitie, of de heer F. met dat spuwen de bedoeling bad gehad den burgemeester te beleedigen en of in dat geval art. 266 8trafwetboek (van beleediging) toepasselijk was. De heer F. heeft toen geen verontschuldi- ging aangeboden, integendeel, volgens den burgemeester nam hij een onhebbelijke houding aan. Hij vroeg of hij dan niet op den grond mocht spuwen, en zei op hoogen toon //Laat mij niet meer roepen voor dergeljjke dingen." Toen heeft de burgemeester officieel rapport gemaakt over de handelwijze van den heer F. De heer Frederiks daarentegen verzekerde dat hij wel degelijk zijn pet heeft afgeuoroen, en dat hij, reeds eenige passen van den burge meester verwyderd zij gingen elk eenandere richting uit een vliegje in den mond kreeg, waardoor hij wel gedwongen was dat uit te spuwen. Toen hij, door den burgemeester te zynen huize ontboden, kwam, werd hem toe gevoegd//Dag kommies, ik heb je laten komen in je eigen belangje wijze vangroeten bevalt my niet, ik wil beleefd gegroet worden Achter mijn rug te spuwen, komt niet te pas." De heer F. is toen driftig geworden en ant- woordde//Hebt u anders niets? Dau ga ik vertrekken. Voor die boodschappen moet u mij niet meer laten ontbiedendan kunt gij mij thuis spreken." En toen de burgemeester hem toevoegde//Ik zal naar Den Haag gaan, dan zult ge wel meer van mij hooren," antwoordde de heer F.//U kunt naar den deksel loopen." Nu is de heer Frederiks door den Minister van Financien in de gelegenheid gesteld zich te verweren tegen de klacht door den burge meester tegen .hem ingebracht, wegens de onbeleefdheid om achter den rug van den burge meester te spuwen. Hij heeft daarvan gebruik gemaakt en breedvoerig betoogd dat hij aller minst onbeleefd of beleedigend tegenover het hoofd der gemeente heeft gehandeld, en mede-i gedeeld, dat hem een vliegje in den mond was gevlogen. Hij heeft in dat stuk verder zijn verontschuldiging aangeboden over de uitdruk king door hem in het onderhoud met den burge' meester gebezigd//U kunt naar den dekse loopen." Natuurlijk is het geval in Hengelo rucbt- baar geworden en wordt het druk besproken Een deel der burgery wil het er echter niet bij laten zitten. Twee adressen zijn nl. thans uit Hengelo aan den Minister van Financien gezonden. In het eerste wordt verzocht den heer Frederiks betuigde zijn dank aan den heer Sikkens voor niet over te plaatsen, omdat de klacht van den diens belangwekkende demonstratie. burgemeester aan adressanten ongeloofbaar r/ ij voorkomt. Dat adres is geteekend door 36 ~V Z5te:,da"aV°"d :l0geni0m d.ennt0,ren der I personen van verschillende richting, o.a. door 13 anti-revolutionairen, waarvan verscheidenen achter hun handteekening hebben geplaatst a. r. (De burgemeester is ook a.-r.). Een tweede adres, waarin eveneens aan den Minister wordt verzocht den heer F. niet uit Hengelo te ver- plaatsen, draagt de handteekeningen van 5 raadsleden, waarvan 3 a.-r. De //Zutph. Ct." kreeg den indruk, dat de R. K. Kerk aan de Emmastraat te Hilversum zulke groote zwermen insecten, dat velen met beslistheid beweerden, dat zij de rookwolken uit den toren zagen slaan. De brandweer werd gealarmeerd, die den toren van onder tot boven onderzocht, doch niets verdachts vond Donderdagavond terwijl iedereen naar bet Koninginnefeest was, hebben dieven te Ellecom burgemeester in dezen zijn ambt heefttrachten te gebruiken, ten einde een zeer verdienstelijk ambtenaar te verwijderen, alleen om persoon- lijke redenen. Aan den anderen kant handel- den de verschillende andere personen ook niet uitsluitend uit gevoel van recht, maar om, desgelijks wegens persoonlijke redenen, den burgemeester een hak te zetten. Doux pays Het //Nieuws van den Dag van Ned.-I." van 3 Augustus meldt: Maandagmorgen j.l. bracht het Nederlandsche stoomschip //Koning Willem 1" te Tandjong Priok aan vijftig man expeditionnaire Portugeesche troepen, die door de K. P. M. met bekwamen spoed naar het oorlogsterreiu werden getransporteerd, om daar casu quo den Nederlandschen leeuw te bekampen. Kan het gemoedelijker Nu ontbreekt het er nog maar aan, dat Kolonel Van Rietschoten, op het voorbeeld van Tromp bij Duins, 1(^39 aan den vijandelijken aanvoerder vkruit en lood' afstaat, wanneer de Portugeesche munitie-voor- raden zijn uitgeput. En zou Generaal Van Daalen niet te be wegen zijn om aan ouze vyanden wat kook- pannetjes cadeau te maken De Timor-comedie wordt een operette. Telegrammen uit Stettin berichten van een jevige ontploffing aan boord van een regeerings- stoomboot, waarbij alle zich aan boord bevindende personen in de lucht werden geslingerd en gedood of zoo zwaar gewond werden, dat zij waarschijnlijk wel zullen sterven. Daar de machinist ook werd gedood, zal de ware oorzaak van de ramp, die veel overeenkomst vertoont met die van de //Gutenberg", wel niet vastgesteld kunnen worden. De regeeringsarchitect werd op 't dek van 'n baggermachine, die hij wilde inspecteeren, geworpeu en bleef onmiddellijk dood. De ma chinist, de kapitein, een stoker en 2 arbeiders zijn overleden aan hun wonden, 4 verdere matrozen kregen zeer zware verwondingen. De stoomboot is verloren en aan den grond gezet. Te Lissabon houdt men zich nog altyd druk bezig met de kwestie van de schulden, die de koninklijke familie bij den Portugeeschen staat heeft. Men herinnert zich, dat koning Manuel bij zijn froonsbestijging de voile ver- antwoordelykheid op zich nam voor de schulden, die zijn familie ten opzichte van den staat had, speciaal wat betreft de voorschotten, die zijn vader, koning Carlos, van den staat ontvangen had. De minister van Financien heeft nu aan een correspondent van de «,Times" medegedeeld dat 't totaal bedrag der schulden op 27 millioen francs becijferd is. in deze som zijn echter niet de kosten begrepen van verbouwingen van het koninklijke paleis, die op 18.7 Smillioen francs berekend zijn. Wel daarentegen uitgaven, die bij officieele bezoeken van koning Carlos in het buitenland en bij de ontvangsten van buitenlandsche monarchen in Portugal gedaan zijn, zoodat de staat toch wel een deel van de schulden voor zijn rekening dient te nemen. Op de ouderneming Tandem heeft de heer Sch. weer een tyger in den val gekregen en doodgeschoten. Toen de tijger in de val raak- te, raakte het als lokmiddel dienende geitje uit de val los. Andere tijgers, die op het gebrul van hun makker kwamen toeloopen, vergenoeg- den er zich mede in 't gezicbt van den ge- vangene het geitje op te peuzelen. De politie te New-York was te weten ge- komen, dat in een afgelegen straat een speel- hol bestond, waar hooge sommen in omgezet werden. Woensdag wilde ze het speelhol op- heffen toen ze echter het huis binnen dringen wilde, vond ze de deuren gesloten. En ook aan de bijlslagen der politie bodeu de deuren, die van binnen met plaatijzer beslagen waren, weerstand. De spelers jauwden de politie- beambten uit en riepen dat ze haast moesteii maken daar ze anders niemand meer vinden zouden. Eerst toen de politie herhaaldelyk haar revolvers afgeschoten had, trokken de belegerden zich terug. ,,.111 Met aeweldige inspannmg gelukte het toen een deur te forceeren. Toen de politie daarop het huis binnendrong, vond ze het uitgestorven. De spelers hadden het door een achterdeur verlaten. Iemand, die, door een revolverschot gewond, op den grond liggende werd aangetroflen werd in hechtenis genomen, en deze gaf by het verhoor de namen van de medeleden op, zoodat die nu wel spoedig gearresteerd zullen worden, Groot opzien is te Londen gewekt door de arrestatie van een jong meisje, Edith Bingham. Vier leden van haar familie zijn in een tyd- ruimte van een paar maanden onder verdachte orastandigheden gestorven, n.l. twee zusters van een jaar of veertig, haar 73jarige vader en op 15 Augustus haar 27jarige broer, James Bing ham. Edith Bingham wordt nu beschu digd haar verwanten door vergift om het leven gebracht te hebben. Reeds bij het derde geval had de politie aandacht aan de zaak gewyd. En toen nu James Bingham in zyn woning ziek werd, constateerde men, dat hem een be- langrijke porsie arsenicum was toegediend. Uit verklaringen van de huishoudster van Bingham bleek, dat de eenige, die tot den zieke toege- laten mocht worden, zijn zuster Edith was. Deze was met haar familie in volslagen onmin geraakt. Haar vader had in de laatste maanden voor zijn dood geen woord meer met haar ge- sproken. Zij was in schulden geraakt en leidde een liederlijk leven. Uit het stadje Liineberg, in Hannover, wordt, een zeer eigenaardig ongeluk gemeld. Een schildersknecht was in de omgeving bezig met het verven van een opstijgmast der elec- trische centrale in de buurt. De man was zoo onvoorzicbtig, de leidingsdraad aan te raken en werd op slag gedood. Zyn lichaam bleet aan den draad haugen en verkoolde langzamerhand totaal. De brandende kleedingstukken vielen naar beneden en staken het heidegras in brand. De vlammen grepen snel om zich heen, dat de brandweer te Liineberg gealarmeerd moest worden, die er met veel moeite in slaagde, den heidenbrand te blusschen. Uit Breslau wordt gemeld, dat in het Russische gonvernement Kielte een personen- trein op een goederentrein liep. 29 personen werden ernstig gewond, waarvan er reeds 4 gestorven zijn. Vrijdagnacht verraste de politie in de kan- toorlokalen van een bouwfirma in de Miillerstrasse te Beriijn 5 beruchte inbrekers. Het kwam tusschen den commissaris en zijn 8 beambten en de inbrekers tot een hevig gevecht waarbij aan beide zijden geschoten werd. an de in brekers werd er een zwaar en van de politie 2 personen licht gewond. Het gelukte de politie de geheele bende te arresteeren. Een bericht uit Bremen meldt, dat, op de werf' van den Bremer /,Vulkan" de stelling om een in aanbouw zjjnd schip in elkaar stortte. 11 arbeiders vielen in de diepte. 6 werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. In de Rumeensche staatsgevangenis van Dofran is een gevaarlijk oproer uitgebroken. Zesendertig gevangen, meest moordenaars, die tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld waren, staken twee bewakers neer, wat het signaal was tot een algemeenen opstand. De directeur der gevangenis, die aan t hoofd der bewakers tegen° de oproerlingen streed, werd zwaar ge wond. Twee eskadrons cavalerie moesten van de wapens gebruik maken voor het gelukte het oproer te onderdrukken. Twee oproerlingen werden gedood de overigen in boeien gelegd. De raad voor de Scheepvaart te Amsterdam, stelde heden een nader onderzoek in naar de oorzaak van het verliezen, van een gedeelte dek- last met reeling door het stoomschip //Ilarald kapitein L. Veldman, reederij A. C. Lensen, in den namiddag van 16 Juli 1.1. in de Noordzee, komende vau St. Petersburg en bestemd voor New Castle met eene lading hout. Bij dit onderzoek is o.m. gebleken dat de oorzaak van het slagzij maken van het schip aan stuurboordzij niet het gevolg is geweest van den hevigen wind, want volgens de wind- richting had dit dan aan bakboordzij moeten plaats "hebben, doch waarschijnlijk door het verkeerd ballasten, en dat dus daaruit zou voort- vloeien dat of kapitein Veldman of wel de le stuurman Visser, van Schiermonmkoog, de ver- antwoordelijkheid daarvan draagt. Til burg. In de omgeving van deze stad is gisteren een groote bosch- en heidebrand uit- gebroken. Meer dan 20 H.A. zyn in de asch gelegd. Oorzaak onbekend. 1 N G E Z 0 N I) E N S T U K K E N. Vereeniging wan Fokkers, enz. "SfTU. di. 8~d fbuteb MijyihsBT dc Redacteur Het comit6 van deze in wording ziinde Vereeniging nlaatste dezer dagen in verschillende bladen advertenlies waarin alle belangstelleeden werden u.tgenood.gd ter a o om aj8 aandeelhouder toe te ^r'^^n niet'genegen^s ja^n amen^te zegge^i „p hetgeen de ^^^^V^rnLamfte reden van weiger i 1 ig w'eT zij n voorzi tter vaniiet cotnith een a^lfearmedeeBhenefte de6 voorzkler dan ook bewezen niet PnThii01de ^eifstandtgheid, is dit niet het geval, dan bestiiur. D.n leden den eeieenljing in overweging ge^evenwpien daar bii de groote plannen deze zaken wel te ovei weg ti-dig en Zeltstandig die gekoeaterd worden P vereeniging toch, zaC'e'venaU aa'n^artljdlg- Ter Neozen, 4 Sept. 1911.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2