Avonfl-Vakteekenscliool risi;i ki:\. 32,700 K.g. Superptiospliaat 2 puike Melkschapen. BEDDENMAGAZIJN leered KapokbBddBB, EenvoucLige "bsrekende RECEPTEE, Advertentien. A. MASQTJELIER, D okier STSS, D E V L IJ T" Door omstandigbedeii te koop j. dQ Smidt-Pothovsn, Nierkwalen zijn gevaarlijk. floogwatergctij te Ter Neuzen. voor Hulst en Omstreken. Vergadering van Zeeuwsche Fokkers van het zware Trekpaard. Tandarts MEIER (Mijnheer en Meyrouw) Is den cersien Woensdag Maatschappij „Axe!-Station". 25600 K°. Katoenzaadmeel. 5300 Lijnmeel. 6000 Grondnotenmeel. 2000 Lijnschilvers. Ondervinding leert. Wollen-, Chitsen-en Mol tondekens. Woilen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Oiterst coneurreerende prijzen. Leveringfranco Met nieuwen tijd komt nieuw weten. P r ij s f 1.25. Firma P. J. VAN DE SANDE, ffffffffTVVWfW Naar aanleiding van den roof der Mona Lisa, duiken allerlei verhalen op van gestolen schilderijen uit musea. De Parijsche correspon dent van de //Rheunisch-Westfalische Zeitung" vertelt in zijn blad echter een geschiedenis, die als prachtige tegenhanger van den Gioconda-roof kan dienen, en eenige jaren geleden in Frankrijk kostelijk heeft doen lachen. Het is de geschiedenis van den schilder Charles Fourdier, die een schilderij in het museum van St.-Cloud trachtte binnen te smokkelen. In dit museum hoorde op een nacht een bewaker voortdurend hameren. Hij ging op verkeuning uit en zag weldra een jongen man, die bezig was een spijker in den muur te slaan. De bewaker bield zich stil en wachtte op de dingen, die komen zouden. Toen de spijker stevig genoeg in den muur zat, haalde de jonge man een schilderij in prachtige lijst uit een papier en hing het op aan den spijker. Hi] keek eerst nog ot het schilderij goed hing en wilde zich dan weer stilletjes verwijderen, toen de bewaker hem in z'n kraag greep en hem vroeg wat hij uit voerde. De jongeling zweeg en de bewaker nam hem mee naar het politiebureau. Daar nam men hem een ver- hoor af en ten slotte bekende de jongeling, dat hij Charles Fourdier heette en dat hij zoo ge- weldig graag een van zijn schilderijen in een openbaar museum wilde zien hangen. Hij had reeds verschillende museumdirecties schilderijen aangeboden, maar deze waren steeds geweigerd. Daar de brave Charles verder niets misdaan had, werd hij op vrije voeten gesteld. Zijn schilderij werd evenwel weer van den spijker genomen en teruggezonden. In de gemeente St. Sardes heeft een 12jarige knaap, welke verklaarde dat hij een aaugrijpend schouwspel had willen zien, een huis in brand gestoken, met het gevolg dat vier huizen werden vernield. In Belgie zijn thans 7753 automobielen. Ze op een gemiddelde waarde van 14,000 frank schattend, vertegenwoordigt dit een kapitaal van 108,528,000 fr. De onderhoudskosten per rijtuig, gemiddeld op 6000 fr. 'sjaars schat tend, alles er bij gerekend, ziet men dat de automobielnijverheid een zakencijfer heeft van 46,518,000 frank. Te Charlestown iD Amerika heeft een vreeselijke orkaan gewoed. Van talrijke huizen woeien de daken af. Acht blanken en vele negers, die in den laag gelegen negerwijk woonden, zijn bij een springvloed, die een hoogte van 8 meter bereikte, omgekomen. De schade bedraagt meer dan een milloen dollar. De omliggende eilanden werden overstroomd. Tien kustvaartuigen werden op bet strand ge- worpen en beschadigd. De oude St. Michels- kerk van Charlestown en vele fabrieken zijn verwoest. De Berlijners zuchten opnieuw. Want het is er weer warm. Maandag werden verschil lende scholen wegens de warmte twee uur vroeger gesloten. De waterstand van de Spree en de Havel en van de meren in de Mark is in de laatste dagen nog sterker gedaald. De scheepvaart naar Silezie en op de Elbeisbijna geheel gestremd. Alleen varen er nog enkele kl- ine platgeboomde schepen. In het verkeer tusschen Stettin en Berlijn wordt nog voorzien door het Finowkanaal met kleine voor dat kanaal geschikte schepen. Verschillende reede- rijen maken een zware crisis door. De melkinvoer in de stad is weer zoodanig afgenomen, dat de melkhandelaars slechts met de grootste moeite aan den vraag kunnen vol- doen. Groote hoeveelheden worden ook ge- kookt ingevoerd en vinden gretig aftrek. De zuigelingensterfte, als gevolg van inge- wandziekte, blijft voortdurend zeer groot. In Berlijn en de voorsteden sterven wekelijks 380 kinderen beneden het jaar. In enkele weken was het sterftecijfer meer dan 400. EeD zeer eigenaardig gevolg van deze tweede warme golf is, dat in den omtrek van de stad vele struiken en boomen opnieuw beginnen uit te loopen. De ongewone weersgesteldheid heeft als het ware een nieuwe lente doen ontstaan. Hagen en kreupelboschjes, seringen en lijster- bessen hebben hun ouden verdorden bladertooi afgeworpen en prijken met nieuw ontsproten frisch groen. Zelfs staan hier en daar vrucht- boomen opnieuw in 'oloei. Het Fransche vakblad La Boulangerie framjaise" deelt een middel mede om de mieren, die provisiekasten, vvinkels, bakkerijen, enz. on- veilig maken, afdoende te bestrijden. Daartoe heeft men alleen maar in kasten en op allerlei andere plaatsen stukjes beschimmelde citroenen meer te leggen. Geen versche maar bepaald beschimmelde. Deze verspreiden een geur die aan zwavelether doet denken, en na een paar dagen zijn alle mieren spoorloos verdwenen. De citroen moet niet in verscben staat aan stukken gesneden en dan zoo neergelegd worden, in welk geval de stukken spoedig uitgedroogd zouden zijn. Het beste is, een paar citroenen eenige dagen op een vochtige plaats te leggen, in een kelder bijvoorbeeld, totdat zij bedekt zijn met een groen laagje schimmel. Dan pas zijn zij goed om aan stukken gesneden en hier en daar neergelegd te worden, want dan verspreiden zij den geur, die de mieren verjaagt. Het middel is zeer eenvoudig en wordt door den ontdekker, een Fransche geleerde, De Parville, het eenige genoemd, dat tot dusverre afdoende bleek te zijn. (Buiten.) Bij Epiual, in een kleine plaats, is een man gevangen genomen, die, vier jaar geleden ter dood veroordeeld, al dien tijd had kans gezien, zich te verbergen op den zolder van het kleine huisje zijner moeder, die natuurlijk van de schuilplaats wist. Te Liverpool zijn de krantenjongens rebelsch. Zij hebben gestaakt, omdat zij voor elk dozijn kranten, die zij verkoopen, een halven stuiver meer begeeren. Van de relletjes, die op straat ontstonden, hebben allerlei kwajongens gebruik gemaakt, om wagens met kranten en de politie te bestoken. Vele koetsiers werden gesteenigd en enkelen moesten naar de drukke- rijen terug. Twee koetsiers en een agent zijn ernstig gewond en verscheidene jongens, die toch kranten wilden verkoopen, zijn deerlijk mishandeld. De bekende Fransche vlieger Vedrines vloog Dinsdag te Boulogne voor den prijs Deutsch de la Meurthe toen zijn motor boven Billancourt stil bleef staan, tengevolge van 't springen eener klep. Vedrines daalde midden in het kruispunt van een paar straten en een boulevard en deze manoeuver zou hem volkomen gelukt zijn, zoo niet een vrouw en een kind hem den weg hadden versperd op 't oogenblik dat hij zou neerkomen. Om deze niet te kwetsen wierp Vedrines zijn toestel met een hevigen ruk ter zijde. Een vleugel brak af tegen een muur, terwijl de andere stuk sloeg op het trottoir ook eene afsluiting werd door den schok om- geworpen. Vedrines had gedac'nt dat zijn laatste uur gekomen was, doch tot zijne groote verbazing sprong hij heelhuids van tusschen de stukken van zijn eendekker. Een groote menigte kwam toegesneld en Vedrines had alle moeite der wereld, deze te beletten, het overblijvende van zjjn toestel als //souvenir" mee te nemen. Toen zijn meebaniciens kwamen toegesneld werd de stuk geslagen „Morane" op een wagen geladen. Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo ge vaarlijk, omdat zij zoo dikwijls verwaarloosd worden, totdat de ziekte in een bevigen graad uitbreekt, doordat de zieke zijn maatregelen niet bijtijds nam. Het werk der nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiverheden, die met de urine atgevoerd worden. Wanneer deze onzui verheden in het lichaam achterblijven door een gebrekkige werking der nieren, zullen zij zich ophoopen in die deelen van het lichaam, waar zij zich het gemakkelijkst nestelen kunnen. Zoo zal het urinezuur zich verzamelen in de spieren en weefsels, en krijgt gij last van pijn in de gewrichten en spieren, in de lendenen en zijden, in de blaasstreek, enz. De vloeibare onzuiver heden hoopen zich op onder de huid en ver- oorzaken zwellingen onder de oogen, opgezwolleii polsen en handen, dikke voeten en beenen. Neemt uw maatregelen, zoodra zich de minste verschijnselen van een nierkwaal voordoen en draagt er zorg voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiverheden geregeld afgevoerd worden. Zonder dat kunt gij niet gezond zjjn. Onder de waarschuwende kentee kenen nierkwalen noemen wij Pijn in de lendenen, rheumatische pijnen, bezinksel of graveel in de urine, pijnlijke urineloozing, pijn- lijkheid in den rug bij het ontwaken, slapeloos- heid, prikkelbaarheid, waterzuchtige zwellingen enz. Begint nog heden een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de opgehoopte on zuiverheden bereiken en afvoeren, en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Doordat dit geneesmiddel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zijn wortels aan en zijn de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam. Let er op, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen, die te Ter Neuzen verkrijgbaar zijn bij den heer A. v. OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. KOERS VAN HET GELD. Belgiscb per 100 fr. f 47,616 a f 47,64 Engelsch per tt 12,h n 12, DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 2 September 3 4 5 6 7 8 8.3 9.35 11.7 (L32 1.11 1.45 8.49 10.25 1142 12.10 12.54 1.29 2.1 De inschrijving van nieuwe leer- lingen is opengesteld van 28 Augustus tot en met 16 September, op alle werkdagen van 8—12 ure v.m.envan 5 ure n.m. aan het gebouw der Am- bachtsschool. Na 16 September worden geen leeriingen meer ingeschreven. Namens het Bestuur, W. C. J. VAN BEUZEKOM, Directeur. VERGADERING van aandeelhouders op Zaterdag 2 September a.s., ten huize van den heer G. Gilijamse te Axel om l]/t uur. Zij die nog willen toetreden als lid-aandeel- houder of als lid-donateur worden alsnog uit- genoodigd deze vergadering bij te wonen. Agenda Aanmelding nieuwe leden. Benoeming voorloopig bestuur. Vaststelling opdracht aan voorloopig bestuur. Namens de aandeelhouders. F. C. ZONNEVTJLLE. Gediploraeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 36, GENT (2 minuten van de Zuidstatie). Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. van iedere maand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Speeialiteit in CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN, enz. enz. Bijzonder stelsel voor bet recht maken van scbeef gegroeide kinderen. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand- en mondzielctfin, alsook voor het plaatsen wan valsche gebitten. N.V. Ter Neuzensche Stoomwasscherij Chemische Wasscherij 99 TER NEUZEN. Sol id e en vluerere bedieninqr. Bill ij Re prijzen. Voor natte en droge wasschen afzonderlijke tarieven op aanvrage. Speciaal ingericht voor uitstoomen van allerlei goederen. Directeur F. J. APPEL. TANDARTS, Markt (hoek Bakkerij straat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9 12 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Het Bestuur van bovengenoemde vereeniging zal trachten aan te besteden, op Zaterdag 2 September 1911, n. m. half twee ure, bij G. Gilijamse te Axel, de levering van pl.m. van 14% phosphorzuur, oplosbaar in water. De levering moet geschieden franco //Axel- Station" van 15 tot 25 September 1911. Verder volgens algemeene handelsvoorwaarden. Het Bestuur, Voorzitter, JAN DE KRAKER. Secretaris, M. W. KOSTER. Het Bestuur der Vereeniging LANDBOUWBELANG te Brui- nisse, zal op Woensdag 13 Sept. 6911 trachten aan te besteden onder A. H. "V. de levering van Leveringsbiljetten met duidelijk omschreven garantie en prijs worden ingewacht voor of op 12 September 1911, aan het adres van deu Secretaris Jb. GOUDZWAARD. Te bevragen bij M. SERVAAS, Ter Neuzen, Oesterput. Bekroond met gouden medaille op de wereldtentoonstelling Brussel 1910. Hoest, Bronchitis, Asthma, Borst- kwalen. Ziekten der long en en ademhalingsorganen. Spoedige, grondige en gewaarborgde genezing door 't gebruik der Wereid- beroemde EALSENIPILLEN van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaeteoud-leerling der Gasthuizen van Gent. Brijs per doos 02lj2 cent. Verkrijgbaar en Gros te Ter Neuzen bij J. J. KENSE en verder bij alle soliede drogisten en verkoopers van ge- neesmiddelen. TEE NEUZEN. GROOTE SORTEERING MART INE WIT TOP RON IN G, leerares in Koken en Voedingsleer aan de Amsterdamsche huishoudscbool. Voorhanden bij de Ter Neuzen. H r n VAN DOOR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2