geldleeningT Merinos Saijet. 2000,— GOEDE RAAD. Dokter C. DE DECKiiiK. EenvoucLige "berekende RECEPTEE" u3 Adverlentien. 13 oktee* STAS, ^WWWWWWWWWWWWTTf Hoe gij kunt vaststellen Hoogwatergetij te Ter Neuzeu. Tandarts MEIER (Mijnheer en Mevrouw) A AAAAAAAAAAAMAA Met nieuwen tijd komt nieuw weten. niet beschonken was. Tevens vertelde zij dat haar man 's morgens bij bet van huis gaan reeds niet goed, en dus waarschijnlijk door de warinte bevangen was. In stede van, na deze mededeelingen gehoord te hebben, oogenblikkelijk terug te gaan. is Oosterkamp toen doorgereden. H. bleef gewoon in het hok liggen. Inmiddels kwam eerst bij veldwachter Jacobs, die op het gemeentehuis was, een broer van den overledene met een zoontje van Hillebrand, met verzoek om vrijlating van den gearresteerde, op welk verzoek Jacobs, die door de handelingen van Oosterkamp in de meening verkeerde dat Hillebrand zwaar beschonken was, niet inging. WeL^ioql hij kijken door het luikje, hoe de gearresteerde het maakte, en meende dat hij sliep. Daarom zeide Jacobs tegen den broer en het zoontje van HillebrandHij slaapt rustig, laat hem liggen, dat is voor hem het beste steeds in de meening verkeerende dat Hillebrand werkelijk dronken was. Hij toch meende dat Oosterkamp dat goed onderzocht had. Later, toen de patroon van den overledene te Jutfaas, met zijn onderbaas Stroom om vrij lating vroegen, heeft ,hij hetzelfde antwoord ge- geven. Dat ging niet, en ook bezoek kon hij niet tcestaan, wel als de dokter kwam. Beiden zijn daarop naar Dr. Idenburg gegaan, die echter niet meegin^T' Toen men nu «pi$fi(l 9 uur naar Hillebrand ging kijken, bleek*dht hij was overleden. Graaf de Passy, de uitbreker. De beruchte zwendelaar en falsaris Max Schiemangk, die onder den naam „Graaf Mar- cell de Passy" allerbrutaalste oplichterijen pleegde en tot aanzienlijke gevangenis- en tuchthuisstraffen is veroordeeld, heeft voor de tweede maal zijn hielen gelicht, en het huis van bewaring te Heilbronn den rug toegekeerd. Omtrent de ontvluchting van den //graaf" worden thans de volgende bijzonderheden bekend Er is niet de minste twijfel aan, of Schie mangk, die met een zware voetketen aan den muur van zijn eel was vast gemaakt, moet kans hebben gezien, zich met medeplichtigen buiten de gevangenis in verbinding te stellen. Dit bliikt overvloedig nit een brief, dien hij aan zijn zoogenaamde //secretaris" schreef en die door de politie is onderschept. De helpers zijn van een naburig huis, dat juist verbouwd werd en dus leeg stond, over een planken schntting op de binnenplaats der gevangenis gekomen. Van daar bereikten zij 't trappenhuis, door de paneelen uit de buiten- deur te zagen en langs dit trappenhuis kwamen zij in de eel, waar Passy was opgesloten. De geheimzinnige, nachtelijke bevrijders staken met een looper deceldeur open en vijlden vlug Passy's ketenen door. Langs denzelfden weg keerden zij weder terug. Het touw, waaraan zij zich Helen neerzakken, hing des morgens nog uit het venster. Het was de hoogste tijd, dat de sluwe op- lichter bevrijd werd, want op 4 September zou zijn proces zijn begonnen. Men redeneert er thans druk over, hoe het mogelijk was, dat de gevangene zich met de buitenwereld in verbin ding kon stellen. De /graaf' was bij zijn vlucht slechts met een hemd en pantofifels bekleed. Op bevel der justitie werd zijn andere kleeding sinds zijn eerste ontvluchting des nachts uit zijn eel ter^' wijderd. De uitkomst heeft bewezen, dat de graaf" zich om dergelijke kinderachtigheden al heel weinig bekommerde. De brutaliteit van den heer /graaf" is onge- hoord. De redactie van het //Berliner Tage- blatt" ontving Woensdag een brief, geteekend M. graaf de Passy-Schiemangk, en afgezonden uit Char lotten burg. Een vergelijking met andere brieven van den oplichter heeft aange- toond, dat de brief eeht is en werkelijk door Schiemangk geschreven. De brief luidt in hoofdzaken als volgt z/Om allerlei on ware geruchten en onjuiste vermoedens tegen te mjreken, veroorloof ik mij, u mede te deelfcn. dat ik mijn vlucht heb kunnen volbrengen m t^ehulp van een mijner bekenden, hoewel ik dag en nacht door 2 be- ambten bewaakt werd en bovendien nog sinds maanden /iau een ketting lag. Mijn recbter van instructie heeft,„mij oybpwust hulp gegeven om te kunnen ontsnappen. Ik heb niets misdaan, dan dat ik vroeger hier veel met menschen van de politie en het gerecht om- ging. Ik heb zoolang geduld gehad tot ik zag, dat men mij bepaald wilde veroordeelen men heeft mijn onschuldbewijzen en die van mijn verdediger eenvoudig geweigerd. Niemand ter wereld kan mijn in het buitenland rechtmatig verworven titel van graaf de Passy in twijfel trekken. De graaf deelt dan verder mede, dat hij spoedig een relaas van zijn avonturen zal pu- bliceeren, waarvan de wereld versteld zal staan. Hij dankt dan verder de politie en de rechtOr- lijke macht, die zooveel reclame voor zijn per- soon gemaakt hebben en excuseert zich ten slotte tegenover de redactie van het //Tageblatt" over zijn haastig en vluchtig briefje. Eenige dagen geleden heeft de redactie van het //Tageblatt" nog een brief ontvangen van een vriend van den graaf de Passy. In dezen brief wordt eveneens beweerd, dat de graven- titel hem rechtmachtig toekomt. Schiemangk werd geadopteerd door een hooggeplaatst per- soon aan het hof van Dom Pedro van Brazilie. Vliegeneieren als lekkernij Kellner Een halve uitsmijter van vliegeneieren Dezen, in onze Westersche ooren eenigszins zonderling klinkenden uitroep kan men ten huidigen dage meermalen vernemen in de fijnste restauraties in de Vereen. Staten. De Amerikanen zijn deze nieuwigheid ver- schuldigd aan een waardigen farmer in de ge- meente Tidionte (Pensylvania), Flaubert Marcy, vliegenfokker en een die zijn vak verstaat. Men oordeele In groote kooien, vap ijzergaas vervaardigd vliegenparken zon men ze kunnen noemen 20 meter lang, 13 meter breed en ruim 3 meter hoog, heeft onze uitnemende landbouwer fabelachtige hoeveelheden vliegen gefokt en gevangen gezet, van wie hij niet anders verlangt dan een overvloedigen //leg" in het water van alleraardigste kleine vijvertjes, in het midden der kooien aangelegd. Eens per dag worden die vijvers geleegd en in elk er van oogst de fokker millioenen eitjes, die door lichte wrijving van 'n zeer licht schaaltje worden ontdaan. De uiterst kleine, witte kor- reltjes vragen dan verder niets dan een be- hoorlijke toebereiding, alvorens de grage ge- hemelten der lekkerbekken te gaan streelen. De invoerder van dit voor Europeanen nieuwe gerecht miereneieren en rupsen verorberen gansche Afrikaansche volksstammen reeds sedert onbeuglijke tijden met smaak beweert bo vendien dat het zeer voedzaam is. De legvliegen zijn //ephyda's", bewoners der zouthoudende meren in het verre Westen en in Mexico. De ephyda's worden uiterst zindelijke beestjes geheeten, aangenaam in den omgang en on- gevaarlijk Gedurende de dagen van tropische hitte, die nu ook in Duitschland voorbij zijn, heeft de pers van Keulen en omstreken voortdurend geklaagd over het gemis aan badgelegenheden in den Rijn. Hoewel er geen badgelegenheden bestaan, heeft toch de bevolking op verschil- lende plaatsen van den rechter-Rijnoever zelf gelegenheid gezocht om zich in den stroom te verkoelen. Honderden personen, manneu, vrou- wen en kinderen, togen dagelijks naar den Rijn om te baden. Het noodlottige gevolg daar- van is geweest, dat ver over de 100 personen in de laatste weken bij Keulen verdronken zijn geen dag ging er voorbij, of er waren 3 a 4 slachtoffers. In de nabijheid van Rodenkirchen was een gewilde badplaats, waar dagelijks dui- zenden menschen heengingen om te baden. De tram was niet in staat al die menschen te ver- voeren. Hoewel het baden verboden werd, zag de politie geen kans het te verhinderen. Het kwam af en toe tot geregelde gevechten en jachtpartijen tusschen politie en half of geheel uitgekleede lieden, en er vielen tooneelen voor, die onbeschrijflijk grappig waren. Het Rijnbad te Rodenkirchen heeft echter een groot aantal slachtoffers geeischt. Maan- dag o.a. alleen verdronken er niet minder dan 12 personen. Wanneer de menschen zich iets te ver waagden, werden zij met den stroom meegesleurd en daar er geen reddingsmiddelen bij de hand waren, verdronken zij in den regel. Men dringt er nu bij de autoriteiten op aan, dat zij veilige en behoorlijke badgelegenheden in den Rijn zullen maken. Amerikaansche reclame-dramatiek. Een der pleinen van Chicago was dezer dagen het schouwspel van het volgende dramatische voorval. Op de eerste verdieping van een deftig huis werd plotseling een venster met zooveel drift geopend, dat de ruiten kletterend op straat vielen. In de vensteropening verschenen een schoone jonge dame en eenjonge man, sidderend van schrik, die met trillende handen een touw- ladder aan het venster bevestigden. Toen het voorwerp goed vast was gemaakt, klom de dame over de balustrade heen en liet zich onder jammerlijk gegil naar beneden glijden, waarop de jonge man haar langs denzelfden gevaarlijken weg volgde. Nauwelijks was het paar op straat beland, of aan het venster verscheen een elegant heer met grijze haren, die met woedende stemriep: z/Ellendige vrouw, je hebt me bedrogen en je zult er voor boetenDaarop schoot de brieschende grijsaard zijn revolver schoon leeg op het van schrik en ontzetting verlamde paar, en daalde op zijn beurt den zwaaienden touw- ladder af, een manuaal van dermate dreigend karakter, dat de blijkbaar overspelige vrouw niets beters wist te doen dan na het uiten eener snijdende gil flauw te vallen. lntusschen zette de galant zich ter verdediging van zijn leven en zijn lief, en wachtte een honderdkoppige menigte in angst en vreeze op de komende dingen. Maar plotseling sprong de flauwgevallene op, de drie vertooners van het echtbreukdrama reikten elkaar de hand en balkten unisono z/Geachte dames en heeren, u zag daareven het begin van het nieuwe roman-feuilleton, dat morgen in het //Chicago Journal" begint Daarop bogen zij bevallig voor de verblufte menigte, en trokken heen, om in een andere wyk het schokkend gebeuren opnieuw te gaan opvoeren. De hitte van den laatsten tijd heeft in tal van kerken te Berlijn de orgels onbruikbaar gemaakt. Bij de godsdienstoefeningen moet men het voorloopig buiten begeleiding van het orgel stellen. De Duitsche meteorologen voorspellen wel, dat het koelere weer de eerste dagen aanhouden zal, maar gelooven niet dat er veel regen zal vallen. In de Russiscbe badplaats Reval heeft zich het volgende amusante tooneel afgespeeld. Een drietal jongelui, studenten, hadden een roeiboot gehuurd en waren daarmee gevaren naar de badafdeeling, waar de dames zwom- men. Talrijke scboonen waren in het bad, toen de boot met de 3 jongelui haar met een be zoek kwam vereeren. Toen de dames zagen, dat de jongelui hun verrekijkers op haar be gonnen te richten, verzochten zij hen zich te verwgderen. De jongelui echter bleven waar zij waren, en maakten zelfs grapjes tegen de spartelende najaden. Dat zou gewroken worden. Een paar dappere jonge dames zwommen regel- recht naar de boot toe, grepen het ranke vaar- tuigje vast en duwden het om. De jongelui vielen te water en dropen smadelijk als ge- wasschen poedels af onder het daverend hoon- gelach van de gebeele damesafdeeling. Te Palermo is een rechtsgeding begonnen tegen 7 leerlingen van het gymnasium, die een soort veemgericht hadden gehouden tegen een door hen gehaten leeraar en dezen daar ter dood veroordeeld hadden. Bij loting werd een 14jarige knaap aangewezen om het vonnis ten uitvoer te brengen en op de les, in tegen- woordigheid van de geheele klasse, schoot hij den leeraar met een revolver dood. In het militaire kamp bij Kara, in Rus- land, legde gisteren een officier aan zijn man- schappeu de werking van een kanon en de wijze van laden uit. Ten slotte schoof hij een ge- laden kartets in de kulas. Door onvoorzich- tigheid ging het kanon ontijdig af. Niet minder dan 15 soldaten werden gewoud, terwijl er drie letterlijk in stakken werden gereten. Vier stierven er tijdens hun overbrengen naar het hospitaal, de overigen zijn zwaar gewond. of gij eenig teeken van de verschrikkelijke nier- of blaasziekte hebt. Vraag 1. Hebt gij 's morgens by het opstaan een ellendig gevoel in uw rug Vraag 2. Zijn uw oogleden opgeblazen Hebt gij blauwe zwellingen onder de oogen Zijn uw enkels en handen opgezwollen L)e eerste kenteekenen van waterzucht.) Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel of schrijnend? Loost gij te veel of te weinig urine Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rheu- matisch, vooral bij slecht en vochtig weer Vraag 5. Is uw vug pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel tracht op te staan i Vraag 6. Hebt gij boofdpijn of klopt uw hoofd Werkt het hart onregelmatig Wordt gij duizelig na eenigen tijd gestaan te hebben V Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, lenden- of heupjicht Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wyze aan geen enkele patient heeft alle kenteekenen, maar iedere patient heeft sommige kenteekenen. Indien gij echter eenige aanwijzing voor nier- of blaaszwakte hebt, is uw kwaal misschien reeds tot een hoogeren graad ge- klommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar kracht om het watei op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nier- ziekte tot in haar wortels uitroeien. Foster's Rugpyn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken rechtstreeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het bleed te' filtreeren en de urinevergiften af te voeren, die zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen teweegbrengen. Geen doos is echt, wanneer er met de vol- ledige naam: Foster's Rugpijn Nieren Pillen op voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrygbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leums, V\ est- kolkstraat. Toezeuding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een, 0f y io,— voor zes doozen. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 23 Donderdag 24 Vrijdag 19 Augustus 20 21 22 25 8.28 9.49 11.18 (K54 1.45 2.27 9.6 10.35 11.53 12.25 1.19 2.6 2.49 Zaterdag werd te Axel opgericht eene vereeniging van Fokkers van het zware trekpaard. Deze vereeni ging zal een terrein aankoopen waar jaarlijks eeapaardententoonstelling en Concours zal gehouden worden. Hoewel reeds veel aan- deelen werden genomen, is het kapitaal nog niet volteekend. In den loop der week zullen zooveel mogelijk fokkers bezocht worden om hen in de gelegenheid te stellen alsim£ aan- deelen te nemen. Bovendien kunpen zg. die niet bezocht kunnen worden, eh toch 'willen steunen, zich tot inteekening van aandeelen, groot f 25, vervoegen bij ondergeteekende, of ook dit doen op de vergadering van aandeel- houders, die gehouden zal worden op Zater- dag 26 Aug. om l1/2 uur bij den heer P. Koole te Axel. Namemj da_ ayideelhouders, Axel. F.I1$SBnEVJJLLE. Gediplomeerde speeialisten Voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te :raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur™1 13aerattenstraat H6, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). Het Bestuur van het waterschap ZU1D-K ATS-, ST. ANNA EN SPARKS wenscht eene GELD- LEENING aan te gaan van tegen 4 9/^Hajaars, in obligation van 100, waarvan in 1918 en elk volgend jaav eene bij uitloting, af te lossen. De gelden moeten worden gestort den 6 Sep tember 1911, op welkeu datum de rente ingaat. Inschrijvingen voor het geheele bedrag of minstens f 200, (2 obligation) in gesloten enveloppen met opschrift ,,geldleen ing worden voor 30 Augustus SO!l} ingewacht bij den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen, de Jongestraat no. 9. Ter Neuzen, den 11 Augustus 1911. Het Bestuur voornoemd, K. DE KOEIJER, Wd Dijkgraaf. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen el ken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand" en ntondsidcteni alsook voor het plaatsen van valsche gebitten. t ypcHwht nun sterke, zachtegoed van kleur blljvende kousen; gebruikt dan Specialist Tandmeester, Ottogracht 17 (bij de Vrijdagmarkt) GENT. Raadplegingen van^tft 5 ure, behalve des Donderdagsmorgens.. - Behandehng zonder pjjn- Alle soorten van Kunsttanden. door martine wittop konikg, leerares in Koken en Voedingsleer aan de Amsterdamsche huishoudschool. P r ij s f 1.25. Yoorhanden bij de Firma P. J- VAN DE SANDE, Ter Neuzen. J. SCHEELE, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2