Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag No. 5646. Binnenland. Loting Nationale Nlilitie. Landbouwberichten. Gemengde berichten.j TWBBDEl blad. Buitenland. Predikbeurten. De eindbeslissing over de Engelsche Veto-wet is op bet laatste oogenblik nog uitgesteld, maar men verwacht dat zij heden vallen zal. Gister was het Hoogerhuis dicbt bezet en er waren vele liberale peers opgekomen. De voormannen der lords hielden ellenlange redevoeringen, die Reuter ijverig naar alle hoeken van de wereld seinde, maar waarvan de belangrijkheid omgekeerd evenredig is aan de groote lengte. De leiders der onverzoenlijken, Halsbury en Salisbury, veroordeelden de onthouding, die Lansdowne had aanbevolen, en verklaarden, dat zij niet zouden wijken voor de bedreiging van peersbenoeming. Zij zouden stemmen voor handhaving van de amendementen van het Hoogerhuis. Lansdowne daarentegen prees verzoening met de regeering aan. Hij zei uit de mededeeling van de regeering te hebben opgemaakt dat, m- dien het wetsontwerp werd verworpen, er met peers op kleine, maar op groote schaal benoemd zouden worden. Hij herinnerde het Huis er aan, dat dit niet het einde, maar het begin was van een langen strijd, waarin de lords zullen uoodig hebben een eensgezinde partij. Daarom hoopte bij dat het Huis een eervolle en gewichtige rol in die groote worsteling zal spelen Nieuwe porlretten van Prinses Juliana. Wederom zullen er nieuwe portretten van ons Prinsesje in den handel worden gebracht. De firma Guy de Coral en Co., te Amsterdam en 's Gravenhage, heeft dezer dagen in de tuinen van Het Loo twee opnemingen van Prinses Juliana gemaakt. Op de eerste foto staat het Prinsesje, ge- kleed in het wit, met witte kousjes en zwarte schoentjes aan en een kanten hoed op, naast de met speelgoed, vooral met poppen, gevulde zwaan, welke zij van president Fallieres ten geschenke heeft gekregen. Het speelgoed komt eruit te voorschijn als uit een hoorn des over- vloeds. Op de tweede foto zit Prinses Juliana, op dezelfde wijze gekleed, op een tafeltje met een pop in den arm. -In 't laatst van deze maand zullen de foto's verschjjnen. TER NEUZEN, 11 Augustus 1911. Door de organisatie van de Ter Neuzensche wielrijdersclub wasde 15de Augustus (half-oogst) de laatste jaren voor Ter Neuzen een drukke dag. Ook nu belooft zjj dat weer te* zijn. Ongeveer 30 clubs hebben zich voor deel- neming aan het feest en de verschillende wed- strijden aangemeld en vooral is het aantal deel- nemers ruim voor de gezamenlijke oefeningen, waaraan ook o. m. zal worden deelgenomen door de alhier ook reeds gunstig bekende dames-club tfWilhelmina" uit Vlissingen. Het lijkt er naar dat ook dit feest nog door zomerweer zal worden begunstigd, en al hoopt men bij zoo'n teest op mooi weer, thans zal men ook wel den wensch koesterenwat minder warm. Ter gelegenheid van dit feest zal door de voetbalvereeniging //Sparta" alhier een wedstrjjd worden gehouden met de //Racing-club" uitGent, waarvoor door de wielrijdersclub eene medaille voor de winnende beschikbaar stelde. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt zal door het muziekgezelschap De Vereenigde Werklieden" een concert gegeven worden ten voordeele van haar instrumentenfonds, een middel dat door de vereeniging ook sedert eenige jaren te baat wordt genomen om te voldoen aan de zware offers die gevorderd worden voor instandhouding van, maar boven al voor nieuwen aankoop van instrumenten. Voor degenen die prijs stellen op het bestaan van een flink muziekgezelschap, dat bij vele feestelijke gelegenheden reeds toonde op uit- nemende wijze de van haar verwachte diensten te presteeren, is het een goede gelegenheid om door een geringe entree, haar doel te steunen. Bij het te's Gravenhage gehouden examen voor de akte Engelsch 1. o. slaagde gisteren o. m. de heer C. Missu te Zaamslag. In de heden te Zaamslag gehouden raads- zitting, waarvan het gewone verslag in het volgend nummer zal worden opgenomen, ingewilligd het verzoek van* de vereeniging voor Christelijk schoolonderwijs, om tijdens de verbouwing van de school in de buurt Reuzen- hoek, twee lokalen van de open bare school in den Groote Huissenspolder te mogen huren. Aan den gemeente-secretaris, den neerStolk, werd voor extra werkzaamheden bij het in orde brengen van het archief eene gratificatie van 40 toegekend, en aan den gemeente-ontvanger, den heer Geelhoedt, voor het verrichten der werkzaamheden van den secretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur, tijdens de ongesteldheid van dien functionaris, een grati ficatie van 10. De gemeenterekening over 1910 werd voor- loopig vastgesteld. Door den Raad werd een crediet verleend voor het graven van een put ter voorziening in de behoefte aan drinkwater voor de buurt Poonhaven, terwijl Burg, en Weth. ook werden gemachtigd de kosten te betalen voor het reinigen van een waterput in de buurt lleuzen- hoek, wanneer althans blijkt dat de eigenaar van dien put aan de omwonanden vergunmng verleent daaruit water te halen. In Zeeland kwaraen in de week van 2 tot en met 8 Augustus acht gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. twee gevallen van roodvonk, een te Oud-Vossemeer en een te Sas van Gent, eD zes gevallen van diphtheritis, nl. drie te Goes, een te Hoek en twee te Middelburg. De Minister van Landbouw heett bepaald dat voor Zeeland de gewone Rijks-najaarskeuring van tot dekking bestemde hengsten voor 1911 op 12 September te Oostburg, op 13 Sept. te Hulst, op 14 Sept. v.m. te Middelburg en n.m te Kattendijke op 15 Sept. te Bergen op Zoom en op 16 Sept. te Zierikzee zal gehouden worden. Dinsdagmiddag liep een koe van A. er- meire op den dijk te Philippine te grazen. De eigenaar, een arm, behoeftig man, was er pas eenige minuten van daan, of hij hoorde een geloei. Toen hij terug keerde, zag hij, dat zijn eenig beest een gevaarlijke snede achter de voorpooteu had. De veearts werd ontboden en de politie met het geval in kennis gesteld. Men is vermoedelijk den pleger van die lage daad op het spoor. Men schrijft uit Philippine aan de N. R. Crt. Door de aanhoudende, buitengewone warmte is de verzending van mosselen naar het buiten land sterk verminderd. Verleden week waren namelijk verschillende partijen in bedorven toe- stand op de plaats van bestemming gekomen. In de laatste acht dagen werden van hier per spoor naar de gewone afnemers in Belgie en Frankrijk gezonden 1235 balen mosselen tegen 5 a 6 franc per baal. Aan de haven werden door Nederlandsche en Belgische venters opge- kocht 1215 ton mosselen tegen 3 a 4 francs per ton naar kwaliteit. Ongeveer 470 ton Zeeuwsch mosselzaad werden verhandeld tegen 1,40 a f 1,50 per ton. Door de groote warmte was geen broed uit de Zuiderzee en van de Noordzeekusten aangevoerd. Garnalen golden 2,80 a 2,90 per mand. Er werden 16 manden naar het buitenland verzonden. Te Sluis is Maandagmiddag bij den land- bouwer L. van der Velde in de wijk Ileille het mond- en klauwzeer geconstateerd. Rosclikapelle. In vele slooten hier zitten garnalen door de groote hitte liggen ze //rood op den bodem, de kleur, die ze krijgen, als ze in een ketel water worden gekookt om gegeten te worden. Enkele landbouwers uit de kom der ge- meente moeten voor hun vee een hall uur ver om water rijden. Ze halen het uit een bijzonder goed wel- putje aan de Veerstraat, op eene weide van den heer G. van Campen. Kwekkeboom, Francke, Gideonse e. a.teSeroos- kerke kwam een nieuw geval voor bij S. Meijers. Aldaar is de ziekte ook uitgebroken onder de varkens en de geiten. Bet hevigst heerscht zij echter te Grgpskerke waar reeds meer dan 40 aangiften zijn gedaan. Door het droge weer en de heerschende ziekte is de prijs van de melk op veleplaatsen ook op- geslagen. Ook te Nisse (Z.-B.) breidt de ziekte zich uit. Bij den landbouwer Jan Mol zijn verscheidene koeien daardoor aangetast. RECHTSZAKEN. Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Middelburg is tegen L. A. v. d. S., oud 20 j., dienstknecht, geboren te Biervliet, wonende te IJzendijke, thans te Middelburg in hechtenis, ter zake van schaking, rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en instructie. De heden te Axel gehouden loting had voor onderstaande gemeenten den volgenden uitslag AXEL. NAMEN Opgegeven a o LOTELINGEN. reclames. Zondag 13 Augustus 1911. Staatscourant no. 186 bevat het Kon. besluit tot wijziging van het Kon. besluit van 10 Juli 1896, waarbij nader wordt bepaald, welke ziekten van het vee voor besmettelijk worden gehouden en welke der, in de wet 20 Juli 1870 genoemde, maatregelen bij het heerschen of bij het dreigen van elke dier ziekten moeten toegepast worden. Te Serooskerke en te St. Laurens begint het mond- en klauwzeer zich sterk uit te breiden in de laatste gemeente bij de landbouwers Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Te klein. Broederdienst Broederdienst Broederdienst 1 Bakker Fz. Leendert. 2 Yzebaart Jan. 3 Rouw Dirk. 4 de Feijter Cornelis. 5 Huizinga Albertus. 6 van Hoeve Pieter B. 7 van de Wege Jozias. 8 Simons Jacob Cornelis. 9 van Cadsand Johannes. 10 Heijnsdijk Jaspert. 11 Rinn Lambertus Cornelis 12 Hoebe Izaak. 13 Buijze Jan. 14 Bolleman Nicolaas Jan. 15 van Puijvelde Emile L. 16 van Tatenhove Frederik. 17 de Coninck Alphonsus B 18 de Yisser Michiel. 19 Overdulve Cornelis. 20 Schieman Arij Jannis. 21 Hamelink Salomon. 22 Scheele Pieter Johannes 23 de Pooter Jacobus. 24 Dieleman Pieter. 25 Andriessen Jan. 26 de Vrieze Gustaaf. 27 Kempe Martinus. 28 de Feijter Abraham. 29 Meeusen Marinus Pieter 30 van den Bos Cornelis. 31 van Doeselaar Jacobus. 32 Schuitvlot Dirk. 33 de Bruijne Willem. 34 van Vliet Jacobus. 35 van Espen Cornelis. 36 Platteeuw Jan Abraham 37 Dees Jacobus. 38 van Langevelde Pieter. 39 Faas Adam. 40 Eggermont Alphonsus B 41 van Driel Jan Egbert. 42 Koster Cornelis Francois 43 Cove Abraham. 44 Bakker Jan. 45 Bareman Jan David. 46 Strijdonck Gerardus. 47 van den Berg Alph. J 48 de Regt Jan Adriaan. 49 Dekker Pieter. 50 de Feijter Willem Krijn 51 Verpoorte Jozias. 52 de Fouw Hendrik. 53 Herrebout Marinus. 54 Bakker Ez. Leendert. lNsilotiri<jr- la van Bunderen Aloijsius. ZUIDDORPE en OYERSLAG. TTLdec te to gebonden .cling had voor ooderataande gemeenten den volgenden uitslag SAS TAN GENT. Broederdienst. Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dela Ruelle Leonardus. O. Verschelden F. C. Z. David Camile. O. de Block Camile Cerile. Z. Coppieters Philemon B. Z. Yerbiest Gustaaf J. M. Z. Pollet Henricus E. 0. Pieters Petrus. Z Pollet Cyriel Theoph. Z van Graefschepe L. O. Z. c^e Jaeger Petrus Rene. Z. Lansen Renee Emile. Z. de Meg Camile. Z. Gebreken. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Lammens Johannes J. D. Yereecken Laurent Fr. van de Velde Eduardus. van Assche Hubertus. Everaerd Raymond fr. van Leemput Constant. C, Dierick Oscar Jacobus. D'haene Gustaaf Eduard. Mattheeuws Leon E. 8. Oubrie Petrus Josephus. Roegiers Angelus Petrus van Kessel Antonius. Wulffaert Ferdinandus M. Maes Johannes Petrus Fi Ammon Eugene Johan W de Smidt Jacobus Marinus Gebreken. PHILIPPIC E. van Hijfte Theodorus. Broederdienst Rammeloo Franciscus G. Ploegaert Anthonius B. Haers Eduardus. Lauret Adrianus D. Nicolle Alexander L. Wijne Polidorus Fr. van Hurck Hendrik J. van Hecke Lud. M. F. Wijne Albert Johannes F. van den Hemel A. A. M Schieman Jan. Taalman Polidorus Anth. WESTDORPE. Lafort Edmundus Alb. Broederdienst Yerheist Raymond Leons. van der Heijden Joseph M. Broederdienst Kouwenberg Modestus C. Nederlof Bernardus D. de Maesschalck Petrus. de Vos Alfred Eduardus. Govaert Alfred, van Troost Prudent, de Vos Alphonsius H. Vernaeve Johannes Petrus. Briquet Rene Franciscus. de Clercq Rudolf, de Smet Leons Polidor M. de Ridder Arthur Alex. De afihter den uaam geplaatste letter beteekent dat de loteling is Z. van de gemeente Zuiddorpe, 0. van de gemeente Overslag. J)e warmste dag. Heden is voor de tweede maal in dezen buitengewoon warmen zomer een temperatuur waargenomen aan de filiaalinrichting van het Kon. Meteorologisch Instituut hier ter stede, welke hooger was dan voorheen- ooit werd op- geteekend. Waar op 28 Juli jl. 'snamiddags pl. m. 2 uur de thermometer tot 66, t V op- liep en daarmede voor Rotterdam het record geslagen werd van 18 Aug. 1893, toen de maximum temperatuur 33,2® 0. bedroeg, meet reeds thans 28 Juli 1911 weder geschrapt worden van het lijstje van record-dagen en plaats maken voor 10 Aug. 1911. Be hooge ochtendtemperatuur van 25,8° C. wees er reeds direct op, dat er iets buitengewoons te ver- wachten zou zgn, indien geen onweersbui verstoring kwam brengen. Te 2 uur s na- middags wees de thermometer in de schaduw 34 2° C. (931/a° B.) aan, waarmede alle tot nu bekende hooge temperaturen, ooit te Rotter dam waargenomen, overtroffen zgn. Waar op 28 Juli reeds vroeg in den namiddag het uit- spansel de onmiskenbare teekenen van een naderend onweer vertoonden, en dit dan ook al spoedig de zoo vurig gewenschte afkoeling bracht, is op dit oogenblik (3 uur snamiddags) aan het strakke blauw nog mets te zien wat hoop op eenige verademing in namiddag o avond kan geven. Gelukkig heeft de ten - Westen omloopende wind verkoeling gebracht. .,0(1 De thermometer wees ten 6 uur dU,4 t.. (Medegedeeld door het Meteorologisch Insti tuut te Rotterdam). (N. R. Crt.) Het Meteorologisch Instituut, in De Bilt, deelt het volgende mede Ook de hoogste temperatuur, tot nu toe in Augustus te De Bilt waargenomen, is Donder- da^middag overtroffen. Was vroeger de hoogste stand in Augustus 34,4° C. op 4 Augustus 1857 waargenomen, hedenmiddag te halt (trie bereikte de thermometer 35,0° C. (95° F.), slechts 0,6° minder dan de absoluut hoogste stand, op 28 Juli jl. (ong. 96° F.) bereikt. Donderdagmorgen omstreeks elf uur zagen eenige jongens, die in het kanaal ter hoogte van de zwemschool te Middelburg in het water speelden, het ,lijk van een man drgven. uur naar het althans eenige CI a> s- DER S Hervovmde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 2 u., Ds. De Boer, van Hulst. 9 u. en 2 u.. Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Sas van Gent. 9£ u., dhr. H. J. v. d. Ouden. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Dr. G. Keyzer, van Tie). (in de Affuitloods). Axel A. 9 i*. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. H. 9 u. en 2 u., Ds. Pernis, van Heerjansdam. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Ter Neuzen Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5$ u., leeskerk. Oud-Gere for meer de gemeente (Vloosw\jkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lokanl Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Lohaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5J u., dhr. J. J. Kense. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5