Tqt Hsuzsnschs Courant Donderdag 10 Augustus 1911. No. 5645. «Xl~W"TnElI3IE3 BLAD- Gemengde berichten. Gemeenteraad wan Axel. van streng bepaald uur op een aangegeven plaats buiten de stad een zeker bedrag aan geld bracht. De heer L. gaf de zaak in handen van de marechaussee. De districtscominandant, kapitein G. J. P. A. Thomson, te Breda, liet op het bepaalde tijd stip eenige tnanschappen in politiek in den omtrek van de aangegeven plaats patrouilleeren op een wijze, die bij den schrijver van den brief geen argwaan kon wekken. Hijzelf liet zich grimeeren, zoodat hij uiter- lijk groote overeenkomst vertoonde met den heer L., van wien hij ook een costuum aantrok. Zoo vermomd, begaf hij zich met een porte- feuille onder den arm naar de aangegeven plaats. Onderweg ontmoette hij een persoon, die daar ronddrentelde en tegen wien de kapitein reeds dadelijk achterdocht opvatte. Op de plaats zelve gekomen, vond de heer Ihomson er niemandwel lag er een stukje bordpapier, waarop geschreven stond links in de haag. Eerst vermoedde kapitein Thomson, dat de man zich daar zou bevinden, doch dit bleek niet waar. De bedoeling scheen te zijn, dat links in de haag het geld moest worden neer gelegd. De kapitein stelde zich vertlekt op en spoedig daarna verscheen de man, dien hij vroeger al was tegengekomen. Juist op dat oogenblik verscheen er ook een marechaussee in politiek op de plek. Deze wilde zijn kapitein nog nadere instructies vragen. Onder deze omstandigheden bleef er niet veel anders over dan dadelijk de arrestatie te bewerkstelligeu. Aanvankelijk ontkende de arrestant iets een dreigbrief te weten, maar na een verhoor bekende hij ten slotte. De man, B. geheeten, is afkomstig uit Delft en van goede familie. Hij zeide uit armoede tot zijn daad te zijn gekomen. B. is thans in voorloopige hechtenis en zal voor de rechtbank te Breda terecht staan. De moordenaar van den Haagschen con- fiturenhandelaar Moerad bei, Georg Andrelos, is in Griekenland, waar hij als soldaat in dienst was, gevat. Bij de gevangenneming hebben Hollandsche speurders hulp verleend. Het is nog onzeker, of Andrelos zal worden uitgeleverd, of dat hij in Griekenland zal terecht staan. Zooals men zich herinneren zal, was Andrelos, nadat hij den koopman bad gedood en beroofd, naar Berlijn gevlucht. Daar kon hij echter niet worden gegrepen, omdat de Berlijnsche politie van de flaagsche politie, die slechts de voornamen van den moordenaar wist, eerst het verzoek tot zijn uitlevering ontving, toen hij reeds vertrokken was. De Berlijnsche politie was het evenwel gelukt den juisten naam van den moordenaar te weten te komen, zoodat men zijn spoor verder volgen kon. Uit Athene meldt men aan de Lokal An- zeiger, dat het aan Andrelos, den moordenaar van den Haagschen confiturenhandelaar Moerad bei, op het laatste oogenblik gelukt is uit Missolonghi te ontvluchten. Men weet niet waarheen. De overheid laat hem opsporen. Maandagnacht zijn uit de onderofficiers- cantine van de infanteriekazerne te Haarlem 20 medailles van de vereeniging Mars, geld, post- zegels enz. gestolen. Een landbouwer te Heere hoorde Maandag nacht een uur een verdacht gerucht. Denkend dat er dieven waren, nam hij zijn geweer. lemand ontwarend loste hij een schot. Een gil deed den man besefifen dat hij zijn dochter had dood- geschoten. De landbouwer is aan de grootste wanhoop ten prooi. ZEETIJDINGEN. Van 7 tot en met 8 Aug. Van 7 tot en met 8 Aug. werden langs de Omtrent een poging tot afpersing in de vorige week te Bergen-op-Zoom, meldt men De heer L., bankier te Bergen-op-Zoom, ontving een brief, waarin zijn vrouw met den dood werd bedreigd, indien hij niet op een Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschut; door de Westsl. 26 op-en 9 afgeschut. Ifositie der Stoomttchepen. VAN Yergadering van Dinsdag 8 Aug. 1911. (VEEVOLG). Voorzitter de beer J. Huizinga Burgemeester Aanwezic de heeren Lamaitre, Kruijsse, Van Dnel, Oggel, Dregmans, F.Dekker, Dieleman, P. Dekker. Sm.es, De Feijter en Wolfert. 8 Onderzoek geloofsbrieven verkozen raadsleden. De Voorzitter deelt mede dat zijningekomendegebo^ brieven met biilagen der verkozen Raadsleden de jleer® L LamaUre, F. Dekker Fz„ P. Dregmans en Jan de Ft?steU deze stukken in handen eener commissie om daarover rapport uit te brengen, waarvoor hij aanwijstde hpprpn Dieleman, P. Dekker en van Dnel. Gedurende bet onderzoek wordt de vergadcnng geschorst Bij de voortzetting der vergadenng te Dieleman namens de commissie rapport uit, deelt meae dat de stukken in orde zijn bevonden en zij mitsdien tot toelating adviseert. heslnten Dienovereenkomstig wordt z. h. s. besloten. Vaststelling gemeenterekening over 1910. n« Vnnrzitter deelt mede dat de commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening over 1910, bestaande uit de heeren Wolfert, Smies en Van Dnel een rapport f 14 95 samen f 33,11, op hoofdstuk II afd. J, art. 1 der uitjraven, welke altijd door denzelfden persoon geleyerd wordenzij geven in overwegmg ook anderen met de leVOverfgens' adviseeren zij de rekening goed te kmirenop een bedrag van 40,340,08 en ontvangsten 38 OKI,22 in uitgaven en alzoo met een goed slot van ^.)j De Voorzitter deelt mede dat van de opmerking der commissie nota is genomen en dat thans ook anderen ^Overeen^msfig"'het advies der commissie wordt de rekening z. h. s. voorloopig vastgesteld. 4 Aanbieding begrooting Alg. Burgerlijk Armbestnur voor 1912. De Voorzitter deelt mede dat door het Alg. Burgerlijk Armbestuur is ingezonden de begrooting voor ^12' De begrooting is geraamd op een eindcijfer van 4600, de subsidie der gemeente is uitgelrokken op 4020. Deze begrooting wordt in handen gesteld van eene com missie, om daarover later rapport uit te brengen. Als leden der commissie wijst de Voorzitter aan de heeren Oggel, Dregmans en P. Dekker. 5. Aanbieding gemeentebeg rooting voor 1912. Door den Voorzitter wordt namens Burg, en Weth. de gemeentebegreoting voor het jaar 1212 aangeboden op een eindcijfer van 47,301,51*, met eene post voor onvoorziene uitgaven van f 524,64. Deze begrooting zal, met de toelichting aan de leden worden gezonden en alvorens in openbare behandeling te worden genomen, in afwijkingvan het reglement van or e, dat onderzoek door eene commissie voorschnjft, weder door den ltaad in 2 afdeelingen commissoriaal worden behandeld. O. Motie van den heer J. J. de Feijter e. a. in zake hoofdelyken omslag. De Voorzitter stelt thans aan de orde de reeds vroeger aangehouden motie van de heeren De f eijter, gge Dregmans en Smies, waarin de wenschelijkheid uitgesproken van het invoeren en andere regeling van den hoofdelijken omslag en vraagt wie der voorstellers deze motie thans nog nader wil toelichten De heer De Feijter begint met te verklaren dat de welwillendheid, die de voorstellers dezer motie, van het college ten tweede maal te beurt valt hen aangenaam is. Hij had gemeend naar aanleiding van de toelichting r.iets meer te behoeven te zeggen, was het niet dat de heer Kruijsse in de voorlaatste vergadering het noodig oordeelde, toen reeds een aanval te wagen op die toehchting Spreker verwonderde zich daarover beslist, omdat de toelichting van een voorstel bijna in alle gevallen onbe- sproken blijft. Het komt toch maar alleen op aan. op hetgeen men wil en wat men voorstelt. Maar, vervolgt spreker het is begrijpelijk dat hij zulk een ongemanierden sprong deed. Hij had hcht noodig 1 Hij zat dus in 'tduister. Tevergeefs had hij gezocht naar het woordenboek (ik zal het vreemde woord dictionair maar laten rusten). waarin eene verklaring was te vinden van het, volgens hem groote aantal vreemde woorden, die wij in de toe lichting hebben gebruikt. Uit die mededeeling van den heer Kruijsse mag ik misschien wel alleiden dat hij in het geheel geen woorden boek bezit, of dat zijn woordenboek treffendeovereenkomst vertoont met een vernageld kanon. In het laatste geval wordt het meer dan tijd, dat onze bestriider zijn woordenboek laat vernieuwen. En mochten soms collega's den indruk hebben gekregen dat wij zulke heksentaal hebben gesproken dat deze met vertaald kan worden, laat mij dan ter geruststelhng mogen mededeelen dat in Brouwers woordenboek op biz. 4bI eene verklaring te vinden is van het woord neconomie op biz. 866 van het woord »maatschappij op biz. tftfb van het woord nmechanisme" en op biz. 10J8 van het W 'l 1 wiMiierbij de opmerking maken dat genoemd woor der.l.oek 1,90 kost, een prijs voor geen onzer zekerte hoog om het aan te schaffen. Over het recht om vreemde woorden te gebruiken zal de heer Kruijsse zeker met willen twisten, want dat zal wel ter beoordeeling van een ieder vrij zijn. Ter verdediging van het voorstel het volgende Onze bedoeling is, voor wat betreft het eerste gedeelte van ons voorstel, om in navolging van de personeele bo lasting kinderaftrek in onze hoofdelijken omslag neer te leggen waardoor den druk voor groote gezmnen eemgszins wordt verlicht. Vooral met het oog op die gezinnen, welke dien druk het meest gevoelen, hebben wij MeOieVbeleefd verzoek ons voorstel in tweeen te willen behandeler. en in stemming te brengen, zal ik het hierbij 'atDe heer Oggel wil thans nog de bgdoeling van.11®1 tweede deel der motie in het licht stellen, nl. om bij de hefting van den hoofdelijken omslag onderscheid te maken tusschen inkomen verkregen uit rente of inkomen ult de voorstellers komt eene gelijke belasting zich moet der inkomens onverschillig uit welken aard deze worden verkregen, niet billijk voor inkomsten uit vermogen, rente van kapitaal, is meer verzekerd dan het inkomen van en die eenig bedrijf of handel uitoefenenhet inkomen der Taatsten is facuUef, het is onzeker, het hangtmnver- schillende omstandigheden af, een ondernomer van een bedrijf beloopt dikwijls veel risico en hij moet zich m spannen om zich zijn inkomen te verzekeren. Daarom zouden de voorstellers voor de inkomstei bedrijf minder willen doen betalen dan.voor die verkregen '"zi^'muden voor vermogens boven de /13(^) de v°1*e belasting willen heffen en voor die daar beneden en in komsten uit bedrijf reductie willen toestaan. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. zich ten aanzien dezer motie op een neutraal standpunt willen plaatsen en dat zij van meening zijn dat do ltaad daarover uitsprekende, zich ten voile rekenschap seven van ziin besluit. Dat wil niet zeggen dat Burg, en Weth. als persoon er geen meening over de motie op nahouden en er met over hebben doorgedacht. Waar de Raad mogelijk te kennen zou kunnen geien dat op het voorstel werd ingegaan en Burg, en Weth. geroepen zouden worden het voorstel m eene verordening uit te werken, wenscht spreker als Voorzitter dezer ver gadering eenige opmerkingen te maken, niet om he voorstel te bestrijden, maar om de voorstellers gelegenheid te geven hunne bedoeling nader toe te hchten en te kennen te geven hoe hun gedachtengang bij het'doen van dat voorstel geweest is. Ten eerste wenscht hij te vragen of het de bedoeling is voor alle kinderen aftrek te verleenen, evengoed voor gezinnen met 2 dan voor gezinnen met 10 kinderen. Ten tweede vraagt hij of het de bedoeling is voor het verleenen van dien aftrek een leeftijdsgrens, b. v. 18 jaar vast te stellen, dan wel of het de bedoeling is dien aftrek te verleenen zoolang de kinderen in het gezin vertoeven, dus ook voor die van b. v. 35 tot 40 jaren, die men ook wel aantreft, maar die toch niet meer te beschouwen zijn onder hetgeen wij als kinderen verstaan. Ten derde vraagt spreker of het de bedoeling is voor alle inkomens aftrek wegens kinderen te verleenen dan wel of men dat wenscht te doen tot inkomens beneden een zeker bedrag, b.v. voor die van 300 tot loOO ot zelfs tot in de hoogste klasse. Ten vierde: is het de bedoeling den aftrek voor kinderen progressief te doen zijn of wel moet deze zyn volgens den vasten regel van Bartjes, een zeker percentage maal het aantal kinderen Bij de personeele belasting is de regeling progressief, loopende van 2 tot 12 procent. Dit zijn punten waaromtrent de voorstellers zouden moeten verklaren hoe het zijn moet. De heer Kruijsse verklaart met verwondermg gehoord te hebben de verklaring van den voorzitter, dat Burg, en Weth. ten opzichte der motie een bianco standpunt zouden innemen, aangezien die in de vergadering van dat college nog niet ter tafel is geweest en dus niet behandeld. De Voorzitter geeft toe, dat de motie niet bepaald ollicieel door Burg, en Weth. is behandeld, maar hij was in de vaste meening dat deze zich van advies wilden onthouden. Althans, toen 11a de indiening, na alloop eener vergadenng daarover werd gesproken, gaven de wethouders, naar by meent, te kennen daarover geen advies te willen geven en den raad te willen vrij laten. Sedert heeft hij steeds in die meening verkeerd. De heer Kruijsse herhaalt dat de motie nnnmer in de vergaderingen van Burg, en Weth. in behandeling is ge- bracht, ook niet in de laatste vergadering, waann de agenda is opgeinaakt, want toen kwam de motie er met op voor, die is er later opgebracht zonder dat spreker daarvan iets afwist. De Voorzitter deelt mede dit punt later nog op de agenda te hebben geplaatst, naar aanleiding van een tot hem gericht verzoek om die motie in deze vergadenng nog aan de orde te stellen in verband met de omstan- digheid dat het eenig lid dat met September a. s. deze vergadering zal verlaten tot de voorstellers behoort. Hij heeft er geen bezwaar in gezien dat te doen, daar hij in de vaste meening verkeerde dat de wethouders er toch wel over wilden adviseeren en heeft nu de voorstellers in de gelegenheid gesteld hunne motie nader toe te lichten de heer De Feijter heeft dat gedaan op de wijze zooals hij dat noodig oordeelde, wat spreker voor zijne rekening laat, en de heer Oggel heeft ook een toelichting gegeven van het tweede deel. De heer Kruijsse acht het beneden zijne waardigheid om op de woorden van heer De Feijter in te gaan. Hij heeft volstrekt niet gezegd dat hy de vreemde woorden niet in een dictionair kon vinden, trouwens hij kan die woorden ook zonder hulp van een woordenboek wel ver- talen. Hij heeft echter gezegd dat, wanneer hij die woorden vertaalde, de bedoeling der voorstellers hem nog duisterder werd. Op deze wijze is het geen behandelen der motiehij had mtegendeel liever vanwege Burg, en Weth. daarover advies uitgebracht. Daar had de motie, met de memorie van toelichting, eerst moeten worden behandeld. Men kan daarover nu toch niet in het wilde gaan redeneeren De heer Lamaitre weet ook uiets van de behandeling dezer motie bij Burg, en Weth. Hij zou datookgewenscht achten. Men kan dat nu zoo maar niet nagaan, daarvoor zou het noodig zijn dat men de stukken eens ter bestu deering thuis kreeg. De heer Oggel begrijpt niet hoe de wethouders nu zoo n bezwaar maken tegen behandeling der motie. Een^vorige vergadering stond deze ook reeds op de agenda, loen is bij monde van den heer De Feijter uitstel van behandeling verzocht omdat de voorstellers nog niet over voldoende gegevens beschikten. Toen hadden de wethouders blijk- baar geen bezwaar tegen behandeling, anders hadden ze dat toen reeds moeten zeggen. En nu na verleend uitstel der behandeling zou er wel bezwaar zijn De heer Kruijsse: Wij maken de agenda samen open op de door ons voor deze vergadering opgemaakte komt de motie niet voor; dit is dus een andere agenda als de door ons opgemaakte. Deze opmerking is liatuurlijk be- doeld tegen den Voorzitter van den Raad, want daaraan kunnen de leden niets doen. De heer OggelMaar het betreft toch een voorstel dat reeds een paar malen op de agenda stond 1 De heer Kruijsse stemt dat toe, het heeft er op gestaan maar toen is het uitgesteld en is eene nadere toelichting toegezegd, er zou meer licht worden verstrekt en de be doeling duidelijker gemaakt. Wanneer die verstrekt was had de motie bij Burg, en Weth. in behandeling moeten komen, die hadden dan met een voorstel kunnen komen, In plaats daarvan vinden zij het voorstel op de agenda zonder er iets van te weten. De heer Oggel meent dat Burg, en Weth. die toelichting niet meer noodig hadden. De heer KruijsseSchaf de wethouders dan maar af. De Voorzitter bemerkt dat er een belangrijk bezwaar bestaat tegen behandeling, voortvloeiende uit een onjuiste meening zijnerzijds, en dat de wethouders liever wel advies zouden uitbrengeu. Het kan ook gewenscht zijn om ge- zamenlijk de aan te nemen gedragslijn te bepalen. Spreker stelt daarom voor de behandeling nogmaals aan te houden, teneinde Burg, en Weth. in de gelegenheid te stellen een voorstel te doen. Inderdaad is de agenda opgemaakt zonder dat daarop voorkwam de motie De Feijter. Toen men mij vroeg om de motie nog aan de agenda toe te voegen, heb ik gezegd»dat mag ik niet doen", maar meende toch bij nader inzicht dat er uit conlidentie, tegenover het scheidend lid, wel geen bezwaar tegen zou zijn. 't Is waar, spreker had het aan de wethouders kunnen vragen, dit heeft hij nagelaten. Wat overigens kennisneming van de motie betreft, daarvoor was genoegzaam gelegenheid. Herhaaldelijk waren de stukken aan die voor den Raad toegevoegd, en het thuis zenden is niet noodig, daar de motie ook is op- genomen in het gedrukte raadsverslag dat in het bezit is van alle leden. Het voorstel van den Voorzitter, om de behandeling aan te houden teneinde Burg, en Weth. alsnog in de gelegen heid te stellen over de motie te adviseeren wordt z. h. s. aangenomen. Gehandhaafd zijn de aanslagen van D. Maas, H. Mangold, B. Op 'tHoff, P. A. Geene, Adr. Dieleman, P. de Putter, J. den Hamer en W. de Koeijer. Teruggebracht zijn: van de 24e klasse naar de 23e klasse. 27e 25e 9e 8e 12e lie 7e 6e 14e lie 17e 16e 21 e X 20e 13e 12e 15e 14e 12e lOe X lie lOe X 4e i 3e 19e 18e 22e 14e 12e 9e is op zijn verzoek de gevraagde H. M. Verbruggen L. H. Burm L. B. A. Rolff A. J. Hoi J. G. Eekman Jacob de Bruijne P. de Feijter Leendertz. L. de Putter A. van Alten H. Smies L. Koster A. J. van de Vijver P. van de Welle Jacs van Wijck D. Vael Cath. de Koeijer Aan H. C. Begheijn ontheffing verleend. 8. Omvraag. a. De heer Dieleman stelt op verzoek van hetbestuur der afdeeling Axel van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij voor, de veemarkt die in September a. s. moet worden gehouden, wegens het heerschen van het mond- en klauwzeer niet te doen doorgaan. De heer Oggel vraagt of het in de bedoeling der af deeling ligt om die markt dan later te doen plaats hebben. De beer Dieleman antwoordt ontkennendde bedoeling is deze markt, die toch niet veel beteekent, niet te houden. De heer Oggel verklaart dit te hebben gevraagd in verband met de subsidie welke de afdeeling van de ge meente krijgt voor het houden van en geven van publici- teit aan een bepaald aantal markten. Hoeveel zijn er dat De heer Dieleman antwoordtvier I De heer Oggel zou dan meenen dat edn vierde deel der subsidie van f 150 minder aan de afdeeling zou moeten worden uitgekeerd. De Voorzitter merkt op dat de uitgaven voor elke markt niet gelijk zijn en een deeling van het bedrag in vieren daarom niet opgaat. De heer Dieleman voegt daaraan toe dat de afdeeling aan de 2 paarden markten reeds elk f 80 subsidie geeft, zoodat de gemeentelijke subsidie daarvoor al niet toerei- kend is. De heer Oggel houdt er aan dat de afdeeling, de sub sidie krijgende ten behoeve van het maken eener doel- matige reclame voor de markten, door het vervallen eener markt minder onkosten moet maken. Hij zou gaarne zien dat, als er wat overbleef dit dan het volgende jaar in aanmerking zal worden genomen voor het bepalen der subsidie. De heer Dieleman zegt op verzoek van den Voorzitter toe daarover dan eens met het bestuur te zullen spreken. b. De heer De Feijter herinnert onlangs te hebben ver zocht plaatsing eener pomp, in de Nieuwstraat. Toen is toegezegd dat Burg, en Weth. de wenschelijkheid daarvan zouden overwegen. Hij vraagt of het resultaat dier over- weging reeds kan worden medegedeeld. De Voorzitter antwoordt dat Buig. en Weth. die zaak wenschen te behandelen bij de gemeentebegrooting. c. De heer De Feijter heeft gezien dat in de Nieuwstraat is aangebracht een bordje stapvoets rijden. Hij vermoedt dat dit daar geplaatst is naar aanleiding van het request van het school bestuur over den hinder die men gedurende het onderwijs van het rijden met wagens ondervindt. Spreker heeft geinformeerd en van een onderwijzer ver- nomen dat men nog evenveel stoornis ondervindt dan vroeger. Hij vraagt daarom of geen uitvoering zou kunnen worden gegeven aan een reeds vroeger geopperd plan om de keibestrating te vervangen door ander bij het berijden minder geluid veroorzakend materiaal en de uitgebroken keien elders aan te wenden, Of wel een ander middel aan te wenden waardoor stoornis in de lessen wordt voorkomen De Voorzitter deelt mede dat het bordje en voor het nemen van een proef is geplaatst, als het niet helpt zal er iets anders moeten gedaan wordendan is een middel het veranderen der bestrating op een tijdstip dat eiders keien noodig zijn of by eene wijziging van het geheele bestratingsplan. it. De heer De Feijter herinnert dat onlangs toen hij sprak over de lengte der notulen, in verband met de gesloten overeenkoinst voor het leveren van een gedrukt verslag, door den voorzitter werd medegedeeld dat eene wijziging van het regelement van orde in bewerking was. Hij vraagt waarom die wijziging zoo lang uitblijft. De Voorzitter antwoordt dat een gewijzigd reglement reeds sedert lang in concept bestaat, maar dat Burg, en Weth. door hunne bemoeiingen in zake den bouw der gasfabriek en de aanstelling van personeel nog geen gelegenheid konden vinden dat concept te behandelen De heer De Feijter betuigt zijn spijt dat die voorge- nomen wijziging van het reglement van orde nog niet in behandeling is gekomen, want indien daartoe van wege Burg, en Weth. het voorstel niet ware gedaan zou hij voorgesteld hebben daarin op te nemen de bepaling dat de raadsvergaderingen zullen worden geopend met gebed. Hij zou zulks hebben voorgesteld uit overweging dat alle overheid, ja ook elke gemeentelijke overheid, met gezag bekleed is dat zij niet heeft ontvangen van de menschen, maar dat afgedaald is van de Majesteit des Heeren Heeren, en daarom de dure roeping heeft, dat ook publiek in hare vergaderingen te belijden dooi deze te beginnen met gebedin welke belijdenis zij handhaaft hare rechten, zoo tegenover de Landsoverheid, als tegenover den levenskring waarover zij is gesteldin welke zij uit spreektde erkenning van God's souvereiniteit en de bede om wijsheid en kracht in het verrichtten van hare taak Zulks mag men van eene Christelijke Overheid van een gedoopt volk verwachten Spreker uit de hoop dat, wanneer het reglement van orde hier in behandeling komt, en door Burg, en Weth daarin niet opgenomen is, »de opening van de vergade ringen van den Raad zullen met gebed geschieden' in deze vergadering het voorstel daartoe zal neergelegd worden, door hen die de doorwerking van de Christelijke beginselen ook hier aanvaarden. De Voorzitter antwoordt op de behandeling niet te kunnen vooruitloopen en wat de leden van den Raad alsdan zullen doen, staat aan hun beoordeeling. e. De heer De Feijter acht het, waar dit de laatste zitting zal wezen die door hem wordt bijgewoond een eisch van burgerlijke beleefdheid om den Voorzitter, de leden dezer vergadering en den secretaris te danken voor de welwillendheid hier steeds genoten. En mocht hij soms de vergadering onaangenaam geweest zijn, dan vraagt hij daarvoor verontschuldiging, voor zoo- verre dat onaangename oorzaak was van overtreding van de wetten der wellevendheid. De Voorzitter dankt voor dit waardeerend woord hij heeft nog maar korten tijd met den Raad hier samenge- werkt, maar wil voor zijn persoon ook den heer De Feijter danken voor de wijze waarop hij met dezen heeft kunnen arbeiden. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering: S. Reclames in zake hoofdelijken omslag. Ter behandeling hiervan wordt de openbare zitting ge- schorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting deelt de Voorzitter mede dat omtrent de ingekomen reclames is beslist als volgt 5 VLAG. NAAM 1 MS. Van en naar. Lading. Noor. 8.s. Eng. s.a. idem idem Russ. S.8. Duitsch s.a Noor. s.3. Duitsch s.s Eng. s.s. idem Noor. s 8. Eng. s.s. Noor. s.s. Garth Harelda Trent Avocet Graf Todleben Lisbeth Cords Vidar Voor (Sent i 3793 3645 1500 3935 4198 2557 Minna Kinnaird Melissa ,Gro Truro Sarp Geffle Glasgow Goole Liverpool Riga Amsterdam 4368 Riga Von Lent i 2727 |Neufahrw. 421 Landerneau 1361 Limmerick 2580 Methil 2867 Hull 1714 Blyth hoot stnkg. kolen stukg. idem ledig ho at phosph. idem cement ledig stukg. ledig s.s. HARALD in lossing te Kroonstad. s.s. JENNY in lading te Riga voor London. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor New- Castle on Tyne. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzeu. s.s. HELENA vertrok 4 dezer van Sunderland naar Kroonstad. e.s. MAGDALEN A in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5