BURGERLIJKE STAND. geraakte onder de hoeven. Hij werd door de paarden bjjna onmiddellijk doodgetrapt. De ongelukkige laat een weduwe met zeven kinderen achter. Een arbeider te Darp werd Woensdag, toen hij op het land aan 't rogge binden was, bij 't opkrijgen van een hoopje halmen door een daaronder liggende adder in den wijsvinger der linkerhand gebeten. 't Ongure beest beet zoo kwaadaardig, dat het aan den vinger bleef hangen. De vinger werd dadelijk met een touwtje afgebonden en de arbeider reed in allerijl per rijwiel naar Steenwijk. Hier werd de man door een dokter behandeld. Op de terugreis naar buis kon de man, die al zieker en zieker werd, al spoedig niet verder, en viel bewusteloos op den berm, langs den rijksweg, neer. Naar zijn woning gebracht keerde het bewustzijn weder. Des middags was de toestand van den ver- wonde nog niet beter. Men meldt nader Met den door een adder gebeten arbeider J. "Westerveen gaat het vrij goed. Gedurig raakt by echter nog zijn bewustzijn kwijt. Zijn vrouw geeft hem dan een glaasje brandewijn of jeneverOpmerkelijk is het, dat de man niet proeft dat het sterke rjrank is. Het smaakt hem, zegt hij, als schoon water. Herhaaldelijk hoorden wij vroeger reeds beweren, dat alcohol een uitstekend tegengif tegen addergif is. Door het kordate optreden van een bad- knecht te Katwijk is een ramp voorkomen. Een veertiental personen vermaakten zich in het water op een zandbank, toen zij door den opkomenden vloed werden verrast, zoodat alleen zij, die zwemmen konden, den vasten wal wisten te bereiken. Dit gelukte aan acht van de veertien personen, doch twee dames met vier kinderen moesten hulpeloos achterblijven. On- gelukkig was ook de politieboot niet in de nabijheid. Gelukkig werden de in gevaar ver- keerende personen opgemerkt door een badknecht die met gevaar van eigen leven, achtereenvolgens alle drenkelingen in veiligheid bracht. De belooning, groot zes gulden, voor deze zelfopoflerende daad, was zeker niet te groot, vooral als men bedenkt. dat de man er ook ■zijn horloge bij inschoot. Maandagmorgen is aan een loopjongen van een goudsmidsfirma te Amsterdam een pakje, inhoudende voor een waarde van ruim f 100 aan ruw goud ontstolen. Dejongen had het pakje aan de afdeeling aangeteekende brie- ven van het boofdpostkantoor afgehaald en was daarna naar een winkel in de Paleisstraat gegaan, om er een boodschap te doen. Toen hij weer buiten kwam, miste hij het pakje. De politie heeft vermoeden op een heer, die kort na den knaap zeer gehaast den winkel binnen- kwam, en zonder iets te koopen weer vertrok. Nabij de strandbatterij te Scheveningen is Dinsdagmiddag een 14 jarige knaap, wonende aan de Gedempte Sloot te 's Graveuhage, ver- dronken. Hij had met eenige makkers een houten paal die op het strand lag, in zee gerold en was er toen op gaan zitten. Daar het eb was, dreef het voorwerp al verder en verder zee in en toen de jongen er at klotn, had hij blijkbaar geen grond onder de voeten. Voor de oogen van een groot aantal menschen onder wie geen enkele die kon zwemmen, verdronk hij. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Men meldt uit Urk Maandagmorgen ontlastte zich een hevige donderbui over ons eiland, zooals ouden van dagen zelfs nog nooit hadden beleefd. Op drie plaatsen, en wel in drie naast elkander staande perceelen, is de bliksem ingeslagen. Vermoedelijk eerst in het gebouw van den gemeentelijken viscbafslag, alwaar op den hoek de stroom voor en langs het raam door de 22 c.M. dikke muur is gegaan, langs het raam en den muur naar beneden liep en onder het raam door den muur weer naar beneden naar buiten, hier en daar een stuk pleisterkalk meenemend, Daarnaast, in het logement //Zeezicht," is op de bovenkamer, aan de haven gelegen, een stuk muur uitgeslagen en geslingerd tegen het tegenoverliggend schotwerk. De logementhouder en zijn vrouw werden beneden bovenbedoelde kamer op den grond geworpen en bleven daar half bewusteloos liggen. Bij de wed. K. Hakvoort, naast het logement, kwam de bliksem ook door den muur en het behangsel begon te branden, door de hierdoor ontstane rook werden enkele bewoners wakker en dacht men dat de andere, slapende op den vloer, dood waren, doch deze (kinderen) bleven rustig doorslapen. Hoewel dus de bliksem met zijn loop dicht langs de bewoners van de perceelen is gegaan, is men er toch met den schrik van af gekomen. Overal, waar de electrische stroom uit en in de woningen is gegaan, vertoonen zich gaten in den muur als van revolverschoten. Toen de gemeentewerkman J. B. K. op den Seisweg te Middelburg Zondagmorgen dm half vijf naar zjjn varkenshok ging kyken, en daarvan het deurtje openmaakte met het doe den bewoner zijn eerste ontbijt te verstrekken, kwam hij tot de minder aangename ontdekking dat deze, -een vet varken, spoorloos verdwenen was- Uit de omstandigheid dat na zijn verdwijnen het hokdeurtje weet netjes op slot was gedaan, vermoedde de eigenaar onmiddellijk dat iemand zijn varken bij dit matineuze uitstapje de behulp- zame hand had geboden en hij begaf zich dan ook onmiddellijk naar de politie om aangifte van den diefstal te doen. Voor de komst der politie was de vluchte- ling echter alweer ontdekt. In den moestuin van een buurman stohd hij heel gezellig een praatje te maken met een collega, die van uit zijn hok deze vroege morgen-visite blijkbaar zeer op prijs stelde, met bet gevolg dat gastheer en bezoeker met de snuiten tegen elkaar heel tevreden stonden te knorren en vier man noodig waren om den vluchteling weer naar zijn eigen appartementen terug te trekken. Uit de omstandigheid dat het dier bij het verlaten van zijn hok niet heeft geschreeuwd, wordt vermoedt dat bekecden, in deze poging tot diefstal de hand hebben gehad. Later, blijk baar gestoord geworden, hebben zij het dier in den moestuin moeten achterlaten. Als laatste nagalm van het koninklijk feest ten stadhuize te Brussel, vertelt het Hbi. v. Antw. het volgendede stad Brussel bezit in haar kunstschat een merkwaardig tafelservies in gedreven zilver, geboetseerd door beeldhouwer Van der Stappen en ook tafellakens in oud kantwerk, die een waarde van ruim 50,000 fr. vertegenwoordigen. Dit alles kon dienst doen bij de ontvangst van Koningin Wilhelmina. Doch op het pro- gramma van den dag stond ook een theepartijtje en de stad Brussel bezit geen theeservies, daar theedrinken niet tot de nationale deugden der oude Brabanders behoort. Dan moest er ook naar uitgezien worden om de noodige kopjes en kannen in bruikleen te bekomen. Dan deed iemand, die bij den socialistischen schepen. M. Grimard, te gast was, het voorstel het prachtige theeservies van dezen gemeente- magistraat ter leen te vragen, een servies zegde men, dat zoowat 15000 fr. waarde bezit. Hieromtrent gepolst, stemde M. Grimard ge- reedelijk toe en zoo komt het dat koning Albert en koningin Wilhelmina de thee gebruikten in de kopjes van een sociaal-demokraat van het zuiverste water. Een yriezelige vondst. Eenige weken geleden werd in 't Engelsche postkantoor te Konstantinopel, aldus verhaalt het Parijsche blad /Excelsior'1', een houten kist ontdekt, die geadresseerd was aan den gewezen sultan Abdul Hamid. Het pakket was in 1909 uit Tripolis verzonden. Tengevolge van het uitbreken der revolutie, was de kist niet aan den sultan bezorgd en ad sinds dien in het Engelsche postkantoor gelegen. Eerst Zaterdag 1.1. werd zij op bevel van den sultan in by zijn van een aantal offi- cieele personen geopend. Zij bleek niets meer ot minder te bevatten dan het hoofd van den gewezen Minister-President Midhat pasja, die de eerste Turksche grond wet van 1877 introk. 'Een brief op het voorhoofd gehecht gafinlich- tingen over de identiteit van het hoofd. De brief was van een zekeren Mahim Ago, een artillerie-officier, die Midhat op bevel van den sultan om het'leven bracht. In zijn brief zette de moordenaar in bijzonderheden uiteen, hoe hij den moord op Midhat gepleegd had, en dat hij, zooals de sultan gevraagd bad, hem het hoofd van het slachtoffer overzond. Toen het griezelige pakket aankwam, was Abdul Hamid reeds van den troon gestooten. De ,/Frankf. Ztg." verneemt uit Miillheim dat de machinist Flatten, die den bij Miillheim ver- ongelukten sneltrein bestuurde, bekeud heeft, dat hij te Bazel zijn rusttijd heeft gebruikt om in een Spaansch wijnlokaal iets te drinken. Door den zwaren wijn heeft hij nog meer dorst ge kregen en daardoor nog meer gedronken. Toen hij weer op de machine stond sliep hij bijna. Platten is reeds eens wegens een dergelijk vergrijp geschorst geweest, m^tar op zijn driugend verzoekschritt was hij weer aaugesteld. Een Amerikaausche millionnair, Brown ge- naamd, die reeds gedurende twintigjaar op een jacbt aan de kust van Essex woont, en die zijn leven lang nog nooit inkomstenbelasting betaald heeft, is eindelijk veroordeeld om aan den Engelschen staat't geheele achterstallige bedrag te voldoen. Brown beweerde, dat hij niet in Engeland maar op zijn Amerikaansch jacht woonde. De Engelsche rechter was echter van meening, dat het jacht geen woonplaats was, dat Brown als in Engeland woonachtig beschouwc moest worden. Liever dan de som te belalen waartoe hij veroordeeld is, zegt Brown de kusten van Essex vaarwel, om zich elders een ligplaats uit te kiezen. DE HITTE. Ondanks den opfrisschenden wind heerschte er Maandag in Midden-Europa nog moorddadig bitte. Te Berlijn kreeg een 21jarig meisje delirium tengevolge van de warmte en sneed zich den hals af. Verscheidene baders zijn verdronken. Te Dresden werd door de politie verlof ge- geven tot bet baden in de Elbe. Dezer dagen wilde een agent, daar 't baden in de open rivier verboden was, een aantal baders verbaliseeren. De al te ijverige agent werd toen door een menigte aangevallen en ernstig mishandeld. Doodelijke ongelukken worden gemeld uit Frankfort, Thorn, Krefeld, Koburg en Eisenach. Onder de slachtoffers zijn vele zeer jeugdige kinderen. Door den lagen waterstand op de Duitsche rivieren wordt 'n slachting onder de visschen aangericht. Duizenden doode visschen ziet men drijven, die overal opgevangen en ver- nietigd worden, om besmetting te voorkomen. Te Berlijn verwacht men nu nog meer koelte, maar een totale omslag van het weer is nog niet te voorzien. In Frankryk was het Maandag een dag van zware onweers. Italie zucbtte zwaar onder de hitte, die te Rome tot 36, te Venetie en Milaan tot 38 graden Celcius steeg. Velen werden onwel door de warmte. Te Rome werd een, te Milaan werden drie menschen tengevolge van de warmte gedood. Te Greiz aan de Elste, is de zweminrichting gesloten, uit vrees voor besmetting door de massa doode visch, die een ondragelijken stank verspreid. Ook in de dorpen aan de Elster gelegen is het streng verboden in de rivier te baden En dat bij die hitte Te Kiistrin, in Pruisen, maakte een kompagnie voetvolk een marsch van 40 K.M. in de gloeiende zon. Het resultaat was dat 20 man door de hitte bevangen werden en een hunner aan de gevolgen bezweek. De Duitsche Vereeniging tot bescherming van dieren heeft een oproeping gedaan om meer voorzorgsmaatregelen bij het verzenden van dieren per spoor. Ze haalt als voorbeeld aan dat op een dag in Eslingen 112 varkens, in Heidelberg, Mannheim en Neustadt 250, en in Stuttgart 246 varkens. dood aankwamen, versmacht door hitte en dorst. In Zwitserland is een gids die door de warmte bevangen werd, in een afgrond gestort, en op een andere plants overkwam hetzelfde aan twee toeristen. Men heeft nog nooit zoo'n sterke smelting van de gletschers waargenomen als dit jaar. Frankrijk wordt rykelijk bedeeld met onweers die veel schade doen, en die vaak gepaard gaan met ware orkanen, In Belgie worden in verschillende plaatsen de groote fabrieken 's namiddags stil gezet. Het onweer van Zondagnacht heeft ook in West-Vlaanderen gewoed, en veel branden veroorzaakt. Op het z.g. //lollekenstribunaal" te Gent d.i. de politie-rechtbauk, zijn Zaterdag zes personen tijdens de zitting door de hitte ongesteld ge worden een is zelfs stervend naar het hospitaal gedragen. Er waren honderd en tien zaken op den rol, wat de aanwezigheid van ruim twee honderd vyftig personen noodzakelijk maakte. En al die menscben, buiten enkele, moesten in de oitte blijven recht staan door gebrek aan zit- plaatsen lloc men in Japan tanden trekt. De Japansche tandarts trekt de tanden met zyn vingers, zonder zich daarbij van een instru ment te bedienen. Hij grijpt zeer handig met de eene hand den patient in den hoek van den kaak en wel op een dergelijke wijze, dat bij den mond niet sluiten kan. Dan steekt hij duim en wijsvinger van de andere hand in den mond en trekt, wanneer dat noodig is, in den loop van een minuut vijf, zes, zeven tanden en kiezen van zijn slachtoffer, zonder dat deze in staat is zich op eenigerlei wijze daartegen te weren. Hij, die deze methode van kiezentrekken, ongelooflijk vindt, zal zich misschien laten over- tuigen, wanneer hij verneemt, op welke wijze de Japansche tandartsen voor de uitoefening vah hun beroep worden voorbereid. In een smalle, houten plank worden gaten geboovd, en in deze gaten worden pinnen gestagen Dan wordt het plankje in den aardbodem vast gezet, en de scholier moet, met duim en wijs vinger van de rechterhand de pinnen de een na de ander uittrekken, zonder dat hij het plankje in 't minst mag schokken. Deze oefening wordt eerst met dennen, dan met eikenbout en eindelijk met een plankj van nog harder hout herhaald, en iedere keer worden de pinnen er vaster ingedreven. Eerst als de caudidaat tandarts het laatste station op dezen weg met succes bereikt heeft, is hij voor de uitoefening van zijn beroep aan den levenden mensch rijp. Te Amiens zal een standbeeld worden op- gericht voor Charles Dailery, den uitvinder van de schroef als voortbewegingsmiddel voor vaar- tuigen. 29 Maart 1803, eenige maanden voor Fulton zijn proeven begon, nam Dailery patent op een vaartuig dat zou worden voortbewogen door twee schroeven, rondgedraaid door een stoom- machine waarvan de ketel met vlampijpen zou zyn voorzien, en op een stoomwagen met liggen- den ketel. In een klein huis te Ukkel leefde een 60jarig man, die meer honger leed dan dat hy te eten had. Die man werd dood op zijn bed gevonden. In zijn bed vond men 600 fr. in klinkende munt en een stortingsbewijs van eene som van 3000 fr. in een Brusselsche bank. zeet ij DINGE IV. Van 31 Juli tot en met 1 Aug. 1 Van 31 Juli tot en met 1 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 36 afgeschut; door de Westsl. 50 op- en 13 afgeschut. Hulst Geboorten. 16 Juli. Cesar Nicolaas Mane, d. van Joseph Nicolaas Meersschaert en van Karolina Godeliva Schopman. 20 Juli. Paulina Victoria, d. van Aloijeius Mortier en van Josephina Johanpa Nijs. 16 Juli. Anna Augusta Rosalia, d. van Joseplius Buim en van Rosalia van Huffel. Overlijden. 16 Juli. Jacobus Theodorus d Hert, oud 59 i„ echtg. van Apolonia van Damme. 25 Juli. Johanna Sara de Bruijn, oud 81 j., d. van Johannes en van Neeltje de Beaufort (beiden overleden). 29 Juli. Julia Johanna Heirman, oud 9 m., d. van Josephus Xaveiius en van Catharina Vermeulen. Axel. Geboorten. 16 Juli. Jacobus, z. van Petrus de Regt en van Catharina Wolfert. 21 Juli. van Anthonie de Putter en van Catharina Christina van Heroion. 23 Juli. Santina, d. van Franpois WoHert en van Maria Verpoorte. 28 Juli. Jan, z. van W iHem de Groote en van Maria Koekkoek. Robert Emile, z. van Cvrillus Franciscus van Acker en van Maria Ooleta Polita Louisa Verhelst. 30 Juli. FranfOis, z van Cornelis Rinn en van Janneke Florussen. Anna, d. van Pieter Cornelissen en van Anna de Bruijne. Overlijden. 16 Juli. LudovinUs de Clercq, oud 37 j., echtg. van Nathalie Steel. 2?d<ili. Maatje Elizabeth Faas, oud 27 j., echtg. van Cornelis .Willemsen. 28 Juli. Angelina Mattens, oud 66 j., wed. van Carolus Ludovicus Ivens. 30 Juli. Susanna Naeije, oud 71 j-, echtg. van Cornelis van Sweeden. HuDClikapelle. Geboorten. 1 Juli. Josephina Paulina, d. van Hypolitus de Rijk en van Maria 1 hilo- mena deSmet. 6Juli. Julia Angela, d. van Jan Francies Schuren en van Suzanna Merk. 31 Juli. Gabriel, z. van Petrus van Bunderen en van Apolonia ink. Overlijden. 16 Juli. Catharina Bogaert, oud MJ., wed. van Jacobus Heijens. 26 Juli. Emile Petrus La- farie, oud 7 m., z. van Jozef en van Maria Elisabeth van den Eeckhout. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Cornelis Herrebout, oud 22 j., jm. en Maria van Tatenhove, oud 27 j., jd. - Geboorten. 12 Juli. Jacobus Jan, z. van Jacobus Jan Dolk en van Maria van Alten (van Ilooge en Lage Zwaluwe). 16 Juli. Jozias, z. van Francois de Jonge en van Elizabeth Wolfert. 26 Juli Tannetje Francina, d. van Franpois Jan Stoffels en van Jacoba Alida de Back. 29 Juii. Johannes, z. van Johannes de Feijter en van Janna Pieternella van Es. Overlijden. 2 Juli. Jan Riemens, oud 82 j., weduwn. van Jacoba de Groote. 20 Juli. Cornells van Alten, oud 72 j., echtg. van Geertruij Stuijaard. 21 Juli. r ranpois Cornelis Dieleman, oud 2 m., z. van Jacob Johan Daniel en van Suzanna Catharina van de Velde. 22 Juli. Janna de Jonge, oud 4 m., d. van Hermanns en van Maria Pijpelink. 31 Juli. Hendrik van Tatenhove, oud J j., z. van Francois en van Janna Klaassen. Hnewaclit. Geboorten. 20Juli. Josephus Augustus, van Eugenius Sturtewagen en van Ulalia A lijminck. Overlijden. 17 Juli. Petrus Hubertus Verschelden, oud 7 jz. van Josephus en Maria Lud. Ringoot. 29 Juli. Stephanie Hesters, oud 51 j., echtg. van Charles Louis Drubbel. Overling. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. Philippine, Geboorten. 20 Juli.% Theophile Ber nard us, z. van Honore Jozef de Smet en van Maria Louisa van Heesvelde. Overlijden. 17 Juli. Adrianus Franciscus van Hurck, oud 23 j., z. van Petrus Jacobus en van Suzanna Fran cina Baart. Sins van «»ent. Huwelijks-aangifter.. 18 Juli. Franciscus van Hurck (van Overslag). oud 39j., weduwn. en Angelique Dhuysers, oud 41 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Angele Marie, d. van Jacobus Franciscus de Pauw en van Maria Louisa Andiies. "2< Juli. Martha Augusta, d. van Emilius Lammens en van Emma De Greve. St. Jansteen. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juli. Camillus Martens, oud 24 j., jm. en Emelia Maria van Goethem, oud 34 j., jd. 28 Juli. Bernardus Franciscus Buijsse, oud 23 j., jm. en Lucia Antonetta Scheijven, oud 17 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Amelia Maria Rosalia, d. van Pieter Johannes Remortel en van Melania van Dorsselaer. 22 Juli Martha Maria, d. van Camilus Smet en van Johanna Catharina de Witte. 23 Juli. Eduard, z. van Aloysius Beeckman en van Philomena Mariad Olieslagers. 27 Juli. Petrus Johannes, z. van Petrus Jacobus van de Wiele en van Maria Clementina Smet. Overlijden. 20 Juli. Josephus Ringoot, oud 77 j., weduwnaar van Fidelia Meul. 22 Juli. llorentina Maria Meervis, oud 5 m., d. van Edmondus en van Maria Seraphina Mattens. 23 Juli. Seraphina Lampers, oud 69 j., echtg. van Antonius de Cock. 30 Juli. Johann Strobbe. oud 3 m., z. van Eugenius en van Eulodia Maria Isabella Theresia Herwegh. Weslilorpe. Huwelijks-aapgiften. 29 Juli. Eduar- dus Janssens, oud 22 j., jm. en Vulentina van Hoecke, oud 20 j., jd. n Geboorten. 30 Juli. Margnet Maria, d. van Camiellus Heene en van Maria Louisa Nottd. 5 VLAG. OS NAAM MS. Van en naar. Lading. Eng. s.s. idem Noor. 8.8. The Countess Skinningrove Djerv 31 Eng. s.s. 176? Millom 1460 Skinning. 4322 Wiborg Van Ter Weuzen1 Melroae 1 |Eng. barge jGenesta Eng. s.s. [The Countess idem River Lagan lunr «ent Thurland Castle 10307 Antwerpen 31 4679 Antwerpen 344 Heybridge 1767 Scharpness 2272 Londen Eng. 8.8. Ned.mot.ach Angelina Eng. s.s. Pandion Belgica Boscawen Belg. S.S. Eng. s.s. 1037 Middlesbro j 3619 Liverpool 1 2773 Iludiksvall 5480 Tunis ijzer idem bout rest. lad. macadam ledig stukg. stukg. ijzer stukg. boot phosph. 1 Noor. a s. Eng. s.s. Aan CJent i Finse 2749 iStettin phosph. Mersey I 3075 jGoole |stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3