Ter Neuzensche Courant Gemengde berichten. Dinsdag 1 Augustus 1911. No. 5644. ISXjA.XD- Gemeenteraad van Hoek. Gemeenteraad van Sas van Gent. VAN Een van de aanzienlijkste ingezetenen van Bergen op Zoom had dezer dagei een dreigbrief ontvangen, waarin van hem een aanzienlijk be- drag geeischt werd, op een nader aangeduide plaats tusschen Bergen op Zoom en Wouw neer te leggen. De mareschaussee heeft, naar aanleiding hier- van, de hand gelegd op een, bij de politie welbekend persoon, die reeds bekend heeit. Geldgebrek had hem tot het schryven van'den dreigbrief gebracht. Donderdagnamiddag beeft M. B., uit Blesdyke (Fr 1 die te Losser by een oom logeerde, op zyn meisje A. R., die te Delden logeerde op den straatweg tusschen Hengelo en Delden een revolverschot gelost. Bij trof haar in den arm. B had met zijn meisje twist gekregen, nadat zij hem meedeelde, dat zij op verlangen van haar ouders bun verloving wou breken. B. heeft daarop zichzelf niet levensgevaarlijk door een schot in den mond verwond. Na verbonden te zijn, is hij door de gemeentepolitie naar Almelo overgebracht. In den huize Leeuwenhorst te Noordwijker- hout, is dezer dagen ingebroken. De waaide van de ontveemde juweelen en gouden voor- werpen is thans vastgesteld op f 20,000. De politie is den vermoedelijken dader, een gewezen huisknecht, op het spoor. Door dehitte bevangen, zakte Yrijdagmiddag te Bruinisse de dijkwerker Jan v. d. B. op zijn werk aan den zeedijk plotseling ineen. Hij werd voor dood opgenomen en onder natte kleeden bij zijn zuster gebracht. Des avonds was zijn toestand bevredigend. In verband met de talrijke diefstallen van postwissels en aangeteekende stukken ver- neemtmen thans weer dat eenige dagen geleden een postwissel uit Duitschland ten bedrage van Mk. 100 en bestemd voor een Amsterdamsche firnia, gei'nd is. De betrokken firma was hiervan geheel onkundig. Op dezen postwissel was duiddijk zichtbaar de nummers en bestel- lersstempel, die onhandig waren nagebootst. Ook thans wordt wederom een uitgebreid on- derzoek ingesteid. Het ligt voor de hand dat deze postwissels door personen die volkomen op de hoogte van de postadministratie zijn vervalscht en geind worden. Tusschen Schiedam en Delft is Vrijdag- avond de I8jarige W. H., te Hilversum woon- achtig, uit een in volli vaart zijnden trein ge- vallen. Een wegwerker vond hem langs den spoorweg liggen en heeft het jonge mensch, dat bewusteloos"was, met een volgenden trein naar het station D. P. te Rotterdam doen vervoeren. Hij is naar het ziekenbuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Een tragisch geval. Te Wormerveer heeft, zoo meldt het Hbl., Donderdagmiddag ongeveer 12 uur de vronw van den boekbinder B., hoogst- waarschynlijk in een aanval van waanzin, een moordaanslag gepleegd op het Ojarige dochtertje van Dr. F. G. van Asperen. Wuensdag tevoren was Nelly, zoo heet ze, met haar nichtje bij den boekbinder een portret komen brengen. met verzoek daar een lijstje om te maken. loen zij Donde'-dag even na twaalf uur met haar vriendinnetje Rika het portret (dat dienen moest voor vaders verjaardag) weer terug kwam halen, kwam de vrouw voor, die de beide kinderen uitnoodigde binnen te komen. Rika moest in de gang blijven staan en Nelly nam zij mede door de voorkamer naar het slaapvertrek, waar- van zij, zooals later bleek, de deur had gesloten. Even later hoorde Rika angstig gillen, waarna ook de dochter van vrouw B. naar de buren vloog en om hulp riep, omdat moeder zoo raar deed en er een kind in de slaapkamer was. Juffrouw Scholtens, de buurvrouw, schreeuwde om hulp. Gelukkig kwam op dat oogenblik haar man van zijn werk thuis, terwijl bij toeval ook de politieagent Van Trigt kwam aanloopen. Beiden snelden het buis binnen, doch de deur van het slaapvertrek gesloten vindende, ging de agent Van Trigt achterom en klom door het openstaande raam van de slaapkamer naar binnen, terwijl het den heer Scholtens gelukte de deur open te krijgen. Een oogenblik stonden beiden ontsteld, toen ze daar het meisje staande met de armen bevend omhoog hoorden gillen ,/Ze vermoordt mij", het gelaat, de armen en de kleertjes geheel met bloed beloopen, terwijl de waanzinnige vrouw beurtelings het meisje en zichzelf stak en sneed met een dolkmes. 't Was een en al bloed in het vertrek en ook de vrouw zag er vreeselijk uit. De heer Scholtens greep onmiddellijk het meisje beet en bracht het kind naar zijn vrouw, die het zooveel hielp als ze kon. Ze had ver- schillende sneden over het gezicht, de keel en de armen, die gelukkig bleken niet leven'age- vaarlijk te zyn. Ze werd met een zieken- wagentje naar haar bevig ontstelde ouders ge bracht. De arme vrouw, wellicht niet wetende wat zij deed, stak met het dolkmes zichzelf telkens in het hoofd of sneed zich in de armen of de beenen, totdat de agent haar wist te overmeesteren en het mes te ontnemen. Zij werd door de in- middels ter hulp geroepen geneesheeren Dr. Smith en Dr. Korteweg verbonden en naar het zieken buis overgebracht. Haar toestand schijnt niet hopeloos te zijn. De vrouw was ai sedert lang nu en dan niet goed by het hoofd, hetgeen echter veel erger was geworden na den dood van haar dochtertje, dat verleden jaar gestorven is. Zij werd dan ook sinds eenigen tijd in observatie gehouden. Naar aan de Tel. bericht wordt, was de ongelnkkige vrouw van oordeel, dat de dood van haar kind moest worden geweten aan Dr. Van A. New-York telt sinds Vrijdag een interessant burger minder. De ,/trommelende millonnair is Vrijdag plotseling gestorven. Simon Bern- heimer had als groot landbouwer een vermogen van over de 50 millioen gulden bijeengegaard. Hij was voornamelijk ge'interesseerd bij talryke door Duitschers opgerichte bierbrouwerijen. Daarbij beoefende hij een sport, die hem veel tijd en geld kosttehij trommelde. Hij had in den loop der jaren eene enorme collectie trommels aangelegd, vanaf de pauken der mid- deleeuwen tot de elegantste modellen van den nieuweren tijd onivattend. Op deze instrumenten was hij een groot artist. De dood heeft hem bi] de uitoefening van zijn kunst verrast. Hij kreeg n.l. een beroerte tijdens 'n concert van een door hem bijeenge- bracht millionnairs strijkje, waarin hij de pauken bespeeldeBernheimer heeft zich dood ge- trommeld. Vergadering van Vrijdag 28 Juli 1911. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. Aanwezig de heeren Geelhoeat, Kaan, Jurrij, lie Feijter en Van Drongelen. Afwezig de heeren Platteeuw en Dekker, de laatste met kennisgeving. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. 'm Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1. Onderzoek geloofsbrieven. lngekomen zijn de geloofsbrieven der herkozen leden, de heeren Platteeuw, De Feijter en Van Drongelen. De Voorzitter benoemt eene commissie bestaande uit de heeren Geelhoedt, Kaan en Jurrij, om daarover te rapporleeren. Na onderzoek adviseert de commissie tot toelating. Z. h. s. wordt dienovereenkomstig besloten. 2. Verandering schoorsteenen openbare school. De Voorzitter deelt mede dat bij ervaring is gebleken dat de nieuwe inrichting der schoorsteenen in de openbare school niet deugt. Bij Westenwinden trekken deze niet en komt de school vol rook, zoodat men dan of het onderwijs moet staken of de kachels laten uitgaan. Aan de nieuwe kachels kan het niet liggen en een oorzaak van deze ervaring weten deskundigen niet op te geven. Het doet zich atleen voor bij Westenwinden, maar die waaien in den winter juist dikwijls. burg, en Weth. zouden een proef willen nemen voor verandering der rookgeleiding, waarvan de kosten voor de 4 schoorsteenen op 110 zijn geraamd. De heer De Feijter is daarvoor; van zijn kind dat ter school gaat vernain hij dat het in den afgeloopen winter dikwijls niet uit te houden was van den rook. De heer Jurrij is ook van gevoelen dat het zoo niet kan blijven. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aan- genomen. 3. Vaststelling gemeenterekening over 1910. De Voorzitter stelt aan de orde de voorloopige vast stelling der gemeenterekening over 1910 en verzoekt de daartoe benoemde commissie rapport uit te brengen. Bij monde van den heer Jurrij rapporteert deze dat alles in orde is bevonden en tot goedkeuring wordt ge- adviseerd op een bedrag in ontvangsten van j 33,638,74, in uitgaven 32,701,73, goed slot j 937,01, Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 4. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. lngekomen is de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur van het jaar 1912, op een eindcijfer van 841,50. De subsidie van de gemeente is uitgetrokken op een bedrag van 787,41. Goedgekeurd z. h. s. 5. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt overeen- komstig het verzoek van de erven van den voormaligen Gemeente-Ontvanger goedgekeurd de doorhaling van de sedert 14 Maart 1860 op het Grootboek geplaatste waarborgsom ad f 1700. *t. De Voorzitter deelt mede dat aan den Gemeente- Secretaris van 518 Augustus verlof is verleend. De Voorzitter schorst de openbare vergadering om in besloten vergadering eene mededeeling te doen. Na het weder openbaar worden der vergadering wordt deze gesloten. Vergadering van 27 Juli 1911. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester-raadslid. Aanwezig de heeren Oole, Pauwels, Hamelynk en Buijsse. Afwezig de heeren Malotaux en Gross. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde 1. lngekomen stukken. a. Proces-verbaal van de door Burg, en Weth. ge houden kasopname, waarbij in kas werd bevonden 9057,804. Uit de opneming der boeken en daarbij behoorende bescheiden is gebleken dat was ontvangen over de jaren 1910 en 1911 29604,074 en dat was uitgegeven over de jaren 1910 en 1911 f 24447,924, zoodat meer ontvangen is dan uitgegeven eene som van f 5156,15, waarbij komt het batig saldo der vorige rekening zijnde 3901,654, samen f 9057,804, welk bedrag in kas moest zijn en ook oyereenkwam met de vertoonde gelden en geldswaardige papieren. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Vaststelling rekening en verrantwoordmg Bur gerlijk Armbestuur. De heer Buijsse brengt, namens de commisSlb belast met het onderzoek derzelve, verslag uit en zegt dat de rekening is in orde bevonden, doch zij twee aanmerkingen wenscht te maken en wel deze de uitkeering aan de weduwe De Roeck. Het komt de commissie voor dat dit een geval voor de Rijksverzekering- bank is, daar het ongeluk gebeurde in de glacerie. De Voorzitter: De heer Oole zal wel nadereinlichtingen kunnen geven. De heer Oole De weduwe heeft de kosten der operatie te Assenede betaald, doch daar het haar te veel werd heeft zij om ondersteuning gevraagd. De heer BuijsseTen tweede de post van f 100 ter ondersteuning van Aug. Vereecken. De heer Oole Gaat het die dan zoo goed De heer Buijsse Och dat zij het vragen is te begrijpen, maar heeft die man het wel noodig. Er zijn er die het wel beter zouden kunnen gebruiken. De heer Oole In de eerstvolgende vergadering zullen wij de opmerking bespreken. Wij meenden dat de man het niet kon doen. De Voorzitter: Het is een blijvend geval. Kan de com missie overigens tot goedkeuring adviseeren De heer Buijsse Jawel, slechts deze opmerkingen meenden wij te nmeten maken. Wij adviseeren tot goed keuring der rekening en verautwoording. Met algemeene stemmen alzoo besloten. 3. Vaststelling rekening gezondheidscommissie. De Voorzitt rIleeft de commissie de desbetreffende be scheiden nog na wezen zien De heer BuijsseNeen, dat niet. De heer PauwelsIn de vorige raadszitting had de commissie zulks toch toegezegd De heer Buijsse: De rekening is nagezien en in orde bevonden, doch verder is er geen onderzoek meer ingesteid. De Voorzitter Het zit hem natuurlijk in de post water- leiding. Er is reeds genoeg over gesproken en de zaak is on- alien bekend. Bovendien is het een les en ze zullen het wel niet meer doen. Met algemeene stemmen wordt de rekening goedgekeurd. 4. Aanbieding gemeenterekening over het jaar 1910. Deze wordt ter visie gelegd en zal later daarover rapport worden uitgebracht door eene commissie bestaande uit de heeren Buijsse, Hamelynck en Gross, 5. Aanbieding begrooting gezondheidscommissie. Dezelfde commissie za) deze begrooting onderzoeken. 6. Bezwaarschrift van E. van de Rostijne tegen zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter Dit bezwaarschrift za) straks in besloten vergadering worden behandeld. 7. Voorstel verpachting straatgeld en vesting - gronden. De Voorzitter: Burg, en Weth. stellen voor het straat geld en de vestinggronden op dezelfde voorwaarden als voorheen weer te verpachten. De heer Buijsse Voor hoeveel jaar is dat De Voorzitter Voor 6 jaar. De beer Hamelynk Hebben de oude pachters voorkeur De Voorzitter: Zulks is nooit geweest; hij die het meeste biedt heeft de pacht. De heer Hamelynk Dit geschiedt toch publiek De Voorzitter Wel natuurlijk. De heer BuijsseNeem eens aan dat de pacht niet opbrengt dat wat wij er van verwachten, kunnen wij deze dan niet gunnen De Voorzitter Dat spreekt, want ze zouden onderling kunnen afspreken. De heer BuijsseMaar het komt ook voor dat de gronden te duur worden gepacht. Het voorstel wordt goedgekeurd zonder h. s. 8. Voorstel tot uitbreiding van het herhalings- onderwijs met onderwijs in de Fransche taal. •De Voorzitter: Met het oog op de fabrieken alhier waar de keitnis van de Fransche taal nog al te pas kan komen is het wel gewenscht dat men deze taal machtig kan worden. Het geven van les in die taal zal natuurlijk uitbreiding van het herhalingsonderwijs tengevolge hebben. Burgemeester en Weth. stellen voor om die uitbreiding goed te keuren. De heer BuysseZal dit plan gesteund worden door den hoofd-onderwijzer De heer Pauwels: Het is juist van hem zelf. De heer Hamelynk Zal dit onderwijs gratis gegeven worden De VoorzitterDat staat in verbaud met de ver- ordening die straks nog moet behandeld worden. De heer HamelynkHet herhalingsonderwijs wordt daarvoor betaald De Voorzitter: Het is altijd vrij geweest en Burg, en Weth. zijn er voor om het vrij te laten, daar zij ieder die vooruit wil komen' gaarne willen helpen. Als ze willen zijn ze er voor in de gelegenheid. Ik vind het herhalingsonderwijs des avonds een mooie gelegenheid. Wordt met algemeene stemmen besloten die uitbreiding aan het herhalingsonderwijs te geven, zoodat het thans zal aanvangen om half zeven en eindigen om 9 uur, en 4 uur onderwijs in de Fransche taal zal worden gegeven. 9. Voorstel wijziging begrooting 1911. De Voorzitter: Het betreft een post van /50 voor de gepresteerde diensten tijdens de ziekte van den gemeente- veldwachter. Zij kan gevonden worden in de post voor onvoorziene uitgaven. De heer Pauwels: Konden wij die post niet beter splitsen in f 25 voor politiediensten en /25 voor bode- loonen Met algemeene stemmen wordt alzoo besloten. 10. Onderzoek geloofsbrieven enz. der nieuw gekozen raadsleden. Tot onderzoek der geloofsbrieven van de heeren Hame lynk en Wauters wordt een commissie benoemd bestaande uit de heeren Buijsse, Pauwels en Oole. Na onderzoek adviseert de commissie bij monde van den heer Oole tot toelating der gekozenen. De commissie tot onderzoek van den geloofsbrief van den beer Oole, bestaande uit de heeren Buijsse, Pauwels en Hamelynk, adviseert na onderzoek, bij monde van den heer Buijsse, tot toelating van den heer Oole. Tot toelating der benoemde heeren wordt besloten. 11. Vaststelling instructie voor den gemeente- secretaris. De VoorzitterDe instructie waarop zoolang is aange- drongen, heeft lang ter visie gelegen zoodat de heeren haar wel Zullen hebben ingezien, bovendien staat dit punt ook nog op het oproepingsbiljet. Alsnu doet de secretaris voorlezing van die instructie waaruit blijkt dat deze alle dagen, behalve Zon- en Feestdagen van 912 en van 23 uur op de secretarie moet zijn, en hij recht heeft op een vacantie. De VoorzitterHeeft een der heeren hier eenige op- of aanmerking over of wenscht men dat zij nog eens wordt voorgelezen De heer Buysse Er zal hiervoor wel een instructie uit een andere gemeente zijn geraadpleegd. Echter wenschte ik wel een vraag te doen en wel dezeKan men op Zondagen niet geholpen worden Er zijn menschen die op andere dagen weinig gelegenheid hebben. De VoorzitterWanneer de secretaris zulks doen wil kan men zulks aan hem overlaten, doch het gaat maar moeilijb om hem des Zondags aan het werk te zetten. Hij is echter altijd bereidwillig genoeg. De heer BuijsseHet is lsechts een vraag en ik maak er geen voorstel van. De VoorzitterDe secretaris is altijd zeer meegaande geweest. Nu is er een instructie, er is altijd zoo op ge- trommeld. Vinden de heeren het voldoende toegelicht? De heer BuysseDe secretarie is dus open van 912 en van 23 uur. De heer Hamelynk Maar als men om 4 uur komt zal de secretaris ook nog wel willen helpen. De Voorzitter Heeft iemand er iets tegen De heer Oole Er staat niet in door wien de secretaris bij verlof of ziekte zal worden vervangen. De VoorzitterDat zal natuurlijk iemand zijn die er bekwaam voor is. Met algemeene stemmen wordt de instructie goedgekeurd. 12. Instructie voor den gemeente-ontvanger. De secretaris doet voorlezing van deze instructie. De heer Hamelijnk Er staan maar 3 dagen in de week vermeld, vroeger was het alle dagen open. De heer Buijsse Och 3 dagen zal wel voldoende zijn, maar welke uren zijn er voor bepaald De Secretaris zegt van 94114 uur, des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags. De heer Buijsse En ten kantore op het stadhuis De VoorzitterJawel. De beer BuijsseDe borgstelling wordt zeker bij de aanstelling geregeld Nadat deze vraag bevestigend wordt beantwoord, wordt deze instructie met algemeene stemmen vastgesteld. 13. Vaststelling van de instructie voor den v as ten arbeider. De Secretaris doet voorlezing daarvan. Het aanvangssalaris bedraagt 360. Bij ziekte ontvangt hij gedurende 12 weken het voile loon. Bij een ongeval ook, doch dan moet hij afstaan het uit te keeren bedrag van de Rijksverzekerings bank. De heer Hamelynk Ik vind de bepaling over de uit keering van loon bij ziekte wel wat kort. De Secretaris zegt dat er 12 weken voor is bepaald. De heer PauwelsDat is bijna 3 maanden, en dan wanneer die tijd is verstreken, dan kunnen wij nog altijd zien. De heer Hamelynk Ja, maar dat staat er niet in. De heer PauwelsHet betreft ziekte, dus wanneer de man b.v. zijn been breekt dan is het ongevallenwet. De heer Hamelynk Bij ziekte moet hij dan een bewijs van den dokter overleggen? De Voorzitter: Bij ziekte niet, maar dat zal wel gaan. Als de man maar oppast en zijn werk doet, gaat dat alles wel van zelf. Niemand hierover het woord meer verlangende, wordt deze instructie met algemeene stemmen goedgekeurd. 14. Vaststelling instructie voor den lantaarnop- steker. Na voorlezing door den secretaris wordt deze goedgekeurd met algemeene stemmen. Het aanvangssalaris bedraagt 150. 15. Vaststelling instructie voor de schoonhoudsters der openbare lag ere scholen. De Secretaris leest de desbetreffende instructie voor. De heer Buijsse Het bedrag is niet groot. De heer Oole Ontvangen ze niets extra's De Voorzitter: Zeker, bij de groote schoonmaak. De heer .BuijsseZe mogen wel iets meer hebben. De heer Pauwels Bijvoorbeeld f 25. De heer Buijsse Dat is weer te veel, doch het andere is te weinig. De secretaris doet mededeeling dat de bedragen zijn 60 en 50. De heer OoleSponsen, zeemlappen, enz. moeten ze die nog voor eigen rekening aanschaffen De oorzitterJa, dat doen ze zelf, behalve bij de groote schoonmaak, dan wordt alles verstrekt. Na nog enkele opmerkingen wordt deze instructie met algemeene stemmen aangenomen. De heer OoleHet loon is wel klein, bijzonder klein. De Voorzitter: Hiermede zijn de instructie's afgeloopen. De heer BuijsseEr zijn toch nog meer gemeente- ambtenaren Deambtenaar ter secretarie, de marktmeester, schoonhoud9ter stadhuis. De ambtenaar ter secretarie moet toch zeker een instructie hebben. De heer Pauwels: U bedoelt dus Geirnaerdt? De heer Buysse: Ja, b.v. dat hij bij afwezigheid van den Secretaris hem moet vervangen. De heer Pauwels Bestaan er zulke reeds De heer BuijsseZeker, in andere plaatsen. De VoorzitterJawel, maar daar zijn ook andere trac- tementen. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde het behandelen van het bezwaarschrift tegen den hoofdelijken omslag, en schorst de openbare vergadering welke overgaat in eene met gesloten deuren. 16. Betwaarschriften Hoofdelijken Omslag. Bij het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat besloten is E. van de Rostijne vrij te stellen. en dat op de reclame van J. Joossen besloten is deze 2 klassen te verminderen en te brengen van de 32e naar de 30e klasse. 17. Voorstel tot een nieuwe heffing van Schoolgeld. Van den heer Gross was een schriftelijk voorstel inge- komen om de heffing van schoolgeld te wijzigen als volgt Te beginnen met den 1 Januari 1912 wordt in deze gemeente, ter tegemoetkoming in de kosten van het openbaar lager onderwijs, welke voor rekening der gemeente blijven voor ieder schoolgaand kind een schoolgeld geheven, met uit- zondering van bedeelden en van hen die, ofschoon niet bedeeld, onvermogend zijn. Het schoolgeld bedraagt per maand voor een kind de dagschool bezoekende, 0.20, voor het tweede kind' uit hetzelfde gezin /0,10 en voor elk kind meer uit dat gezin f 0,05. Dit schoolgeld is ook door hen verschuldigd die van het herhalingsonderwijs gebruik maken. Voor het onderwijs in de Fransche taal wordt hetzelfde recht gevorderd. De minvermogenden zullen slechts de helft van die be dragen behoeven te betalen. De VoorzitterDaar de heer Gross niet aanwezig is kunnen wy beter dit voorstel aanhouden tot een vol4nde vergadering. De heer Buijsse: Dus zij die ook herhalingsonderwijs gemeten moeten 2 maal betalen. J De heer Hamelynk Niet waar, dat is vrij gesteld De heer Pauwels Ja volgens de bestaande heffing maar met volgens dit voorstel. De heer BuijsseDus ik heb het toch goed begrepen. Het voorstel wordt aangehouden tot de volgenJe ver gadering. 18. Omvraag. a. De Voorzitter zegt dat er vroeger reeds gesproken is wat dit jaar verwerkt zal worden. Burg en Weth hebben gemeend te mogen voorstellen om een bedrag uit te trekken om de markt te beleggen met IJsselsteentjes en dan de borduren in orde te leggen, enz. kortom om de markt in orde te maken. Tevens worden hier en daar de klinkers gelicht. De heer Buijsse Wat verstaat U met de markt De oorzitterDie groote. Macadam is zeer vuil en als het regent staan er plassen water op, het is wel een speelplaats voor kinderen maar tegenwoordig voetballen ze overal en dat kunnen ze evengoed op steentjes doen. Het zal er veel mooier op worden. De heer Buijsse: Aangezien men tot versiering over gaat vraag ik of die pomp niet kan worden opgeruimd, die dient tot niets, au contraire, ze is gevaarliik De Voorzitter: Gevaarlijk Wat bedoelt U, ze klimmen er toch met op De heer BuijsseJa, en ze is slecht. De VoorzitterHet is de bedoeling om de Markt wat op te knappen, maar op die pomp staat een lantaam, dus dient zij tevens voor verlichting. Mocht onze verlichting later evenwel veranderd worden dan kunnen we nog altijd zien. 6

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 5