F O S C O, Cafe met Vergunning. Het TJALKSCHIP H o f s t e d e Rijwielen en Banden kOIPP: VAST DiLLElT, Openbare Verkooping Opentare Verkooping. Openbare Verkooping Gemengde berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Tandarts MEIER (Mijnheer enMevroiiw) genaamd „Het Yertrouwen van Ter Neuzen", VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1911, BUBGERL1JKE STAND. ONTVANGEN: Een W00NHUIS b. Het recht tot cijnsheffing URINE-ORGANEN. GEHEIME ZIEKTEN - NIEREN. Onweer. DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 1 Augustus 6.19 6.41 Woensdag 2 n 7.6 7.32 Donderdag 3 8.— 8.31 Vrijdag 4 9.7 9.44 Zaterdag 5 10.22 11.— Zondag 6 n 11.34 Maandag 7 n 0.3 12.38 Vergunning verzekerd. te TER HEUZEH. a. DE KAPITALE „LANDLUST," aan fabrieksprijzen. P. MILLENAAR, Doch waartoe vele onzer veehouders niet komen, daar zouden onze boterfabrieken het nutfige werk kunnen overnemen en zoo het verzuim herstellen. Houdt men aan de fabriek nauwkeurig en geregeld melkonderzoek dan weet men aldaar vrij goed hoe het met den veestapel der streek en in 't bijzonder hoe het met het vetgehalte der melk van de koeien van iederen leverancier gesteld is. Door op geregelde tijden de melk van elke koe te doen onderzoeken hetbelang der fabrieken in deze is de moeite wel waard kan men te weten komen, welke koeien niet alleen zeer vcel melk leveren maar tevens ook de vetrijkste. Door nu van zulke exemplaren te fokken, al munten ze ook niet uit in sierlijkheid, wordt onze veestapel ook verbeterd en verkrijgt men deugdelijk melkvee. Een zware onweersbui, gepaard met hagel- slag en stortregens, is Vrijdagnamiddag, na lang gedreigd te hebben, omstreeks half-vijf boven Rotterdam losgebarsten. De bliksem is ingeslagen in den watermolen van den Bergpolder, staande aan de Vlagge- manskade, nabij het paadje van Duizend treden. Hij sioeg in de kap van den tnolen, ging van daar naar de eerste verdieping en vervolgens gelijkvloers. Daar sloeg hij al het huisraad kort en kleinde dochter van den molenaar P. Abel, die zich gelijkvloers bevond, bleef ongedeerd. Verder heeft de bliksem een stuk van den schoorsteen van de tabak- en sigarenfabriek van de firma Louis Dobbeltrtan, aan de Hoogstpaat geslagen. Op den Schiedamschensingei, den Schiedam- schendijk en den Nieuwen Binnenweg, by de Mathenesserlaan, is de bliksem in palen van de Rotterdamsche electrische tramwegmaatschap- pij geslagen. De hevige regen zette hier en daar de straten blank. Tijdens het onweer is over de Maashaven een windhoos getrokken met zoo'n hevige kracht, dat enkele zeeechepen van hun meringen los sloegen, welke stoomschepen aan eenige lichters grootere en kleine averij hebben toegebracht. Voorts is o. m. van een tjalk een boegspriet gebroken. Te Ierseke is Vrijdagnamiddag door het inslaan van den bliksem de scnuur van lzak Boone afgebrand. Te Made is Vrijdag de bliksem geslagen in de woning en bakkerij van J. Reniers, welke geheel zijn afgebrand. Vrijdagavond is de bliksem geslagen in de kapitale boerderij, bewoond door W. Timmer, te Peursum, welke tot den grond is afgebrand. Slechts weinig kon gered warden. Duizenden kilo's hooi gingen in de vlammen op. Ook een twintigtal kippen zjjn verbrand. Huis en inboedel waren, de laatste zeer laag, verzekerd. le Elshout, bij Waalwijk, is de land- bouwer C. de K. Vrijdagnamiddag door een zonnesteek getroffen en kort daarna aan de gevolgen overleden. De man laat een vrouw en 5 kinderen onverzorgd aahter. f e Veendam is Zaterdag een kindje van mevr. wed. Van Z. door de warmte bezweken. Vrijdagnammiddag is onder Elst (Bet.) de Hjarige P. G. bezig zijnde met tarwebinden, door den bliksem gedood. Sprang, bij Waalwijk, is Vrijdagavond de woning van den beer Soeters door den bliksem getroffen. Aanstonds stond het huis in lichte laaie, zoodat er niets kon worden ge red. Ook de landbouwschuur en stalling werden -door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. Op een veld nabij Rozendaal is Donderdag- avond de werkman C. v. R. dood gevonden, vermoedelijk als een gevolg van de hitte. J. de L., te Hengelo, die Woensdagavond onder een stoomkraan was geraakt, is in het broken °Ver'e(*en' ruggegraat was ge- Van medische Zijdt) vernemen wij, dat het aan beveling verdient, wanneer men in deze warmte veel water drinkt, telkens een minimale hoeveeiheid keukenzout, na te gebruiken, lo. om het osmotisch evenwicht niet te zeer te verstoren, 2o. om de speekselklieren een weinig te prikkelen. (N. R. Ct.) Te Harderwijk heeft een windhoos Vrijdacr- namiddag eenige boomen ontworteld en sommige daken gehavend. Een wagen met rogge woei om de landman D. N, die er onder geraakte, heeft een been gebroken. De 22jarige arbeider Bulten, uit Nieuwolda is Vrijdagavond bij het baden verdronken. In de buurtschap Hemden, bij Dinxperlo, is vrydag de landbouwer Scheurs bij het ro^ge- maaien door een zonnesteek getroffen; hij "was onmiddellijk dood. - Donderdag en Vrijdag zijn in de gemeente ftmallingerland 4 arbeiders ten gevolge van de warmte bezweken. Gedurende den brand, die Vrijdaguacht gewoed heeft in de bakkerij van den heer Stork 1?,. Korte Houtstraat te Amsterdam, is een iSjange weduwe, die eenige huizen verder woonde, zoo door den schrik bevangen, dat zij /.uterdag is overleden. Donderdagavond na afloop van een school- feest aan de bijzondere school te Surhuizumer- heide, ontstond in de herberg van de wed. Postma ruzie tusschen eenige feestgangers. Het mes werdt gebruikt en H. J. Postma te Har- kema-Opeinde, werd door zijn dorpsgenoot T. Nicolai zoodanig gestoken, dat hij terstond dood neerviel. De dader is gearresteerd en heeft bekend. De stoomvaartmaatschappij Nederland, de Koninkl. Nederl. Stoombootmij., de Koninkl. Hollaudsche Lloyd, de Koninkl. West-lndische Maildienst, de Hollandsche Stoomboot-maat- schappij en de Vereeniging van werkgevers op scheepvaartgebied in Noord-Holland brengen bij advertentie in de dagbladen ter kennis van de havenarbeiders te Amsterdam, dat indien de terugkeer van den normalen toestand in de haven duurzaam blijkt te zijn, met ingang van 1 October het uurloon van bootwerkers wordt verhoogd tot 27x/2 ct. en tot 40 ct. voor nacht- en Zondagswerk. Dezer dagen is te Parijs mejuffrouw Steinl- heil, de dochter van den indertijd vermoorden schilder, in het huwelijk getreden met den heer De Perugia, een vakgenoot van haar vader. Bij de kerkelijke plechtigheid zijn de medewerkers van geillustreerde bladen alleronhebbelijkst op- getreden. De bruid werd door hen van alle kanten omringd, begeerig als zij waren haar te foto- grafeeren de begeleidende familieleden werden eenvoudig op zij gedrongen. Het gedrang werd ten slotte zoo groot, dat, terwijl de fotografen elkaar te lijf gingen, mejuffrouw Steinheil het met haar zenuwen te kwaad kreeg en flauw viel. Op datoogenblikschoten eenige geestelijken uit de kerk en omstanders toe en ixaakten met geweld ruim baan. De bezwijmde bruid werd het kerkgebou w binnengedragen, terwijl de deuren gesloten werden. Na de plechtigheid liet de geestelijke het paar door een achterdeur vertrekken. Een dergelijk onbeschaafd optreden geeft geen hoogen dunk van dezen tak de Parijsche jour- nalistiek. Een Hollandsche oplichter. Een eigen- aardige oplichter, een Hollander nog wel, oefende de laatste weken zijn praktijken te Berlijn uit. Hij had zich een telegram vervaardigd, waarin stond dat hem 300 Mark was toegezonden, die hij aan het postkantoor moest afhalen. Met dit formulier gewapend posteerde hij zich ,/Unter de Linde" en sprak in gebroken Duitsch voor- bijgangers aan, die er onnoozel genoeg uitzagen en vroeg hun naar den weg ten postkantore, evenwel steeds op een uur, dat dit reeds gesloten was. Op zijn gejammer gaf de beleefde weg- wijzer hem dan een voorschot op het telegram, maar vond den volgenden dag aan het opgegeven adres natuurlyk niemand. Gisteren vergiste zich echter onze flesschentrekker en sprak ten tweeden male iemand aan, die er reeds eens ingeloopen was, en hem nu liet oppakken. De dwaas, die dezer dager, in een stalen ton van een Niagara-val is afgeschoten, is niet zooals wij hadden gemeld een Amerikaan, doch een Engelschman. Maar de Engelsehen zijn niet overmatig trotsch op de prestatie van dezen landsman en een der Londensche bladen rnerkt op, dat het nooit van een onzinniger stuk heeft gehoord. Het is ook niet waar, dat de man een been heeft gebroken. Wel had hij een wond aan het hoofd en eenige kneuzingen. Maar prettig heeft hij het in zijn ton niet gehad. En toen hij er was uitgehaald en weer bijgebracht, waren zijn eerste woorden /No more Niagara''. Tengevolge van de abnormale warmte zijn Vrijdag te Weenen 24 menschen op straat door een flauwte bevangen. Een geval had een doodelijken afloop. Y olgens berichten uit Innsbruck is de hitte in Tirol schier ondragelijk. In vele industrieele bedrijven is tijdelijk een andere indeeling van den arbeid ingevoerd. Te Trente hebben Donderdagmiddagde brieven- bestellers wegens de warmte het werk moeten staken. Bij Oberbofen is een groot tarweveld in brand gevlogen door vonken van een locomotief. Bij Prutz is een uitgestrekt hooiland door het achteloos wegwerpen van een lucifer een prooi der vlammen geworden. Mevr. Harriman, de schatryke weduwe van den bekenden spoorwegmagnaat, ontvangt zoo- veel bedelbrieven, dat zij de stapels inkomende brieven niet meer zelf kan overzien. Zij heeft zich nu gewend tot het New-Yorksche Bureau of Municipal Research om haar bij het afdoen van de bedelcorrespondentie te helpen en adviezen te geven over het eventueel inwilligen van bona- fide verzoeken. Men moet over den omvang van de pakken inloopende bedelbrieven niet gering denken. Zoo is het b.v. bekend, dat de eveneens zeer gefortuneerde juffr. Helen Gould in het afge- loopen jaar 50,000 bedelbrieven heeft ont- vangen. Bij de weduwe Bussel Sage is het nog erger maar het ergst wordt toch wel mevr. HarrimaD met verzoeken overstelpt. Tot dusver bereikten haar smeekbeden om geld tot een totaal bedrag van 275,000,000 gulden 1 Twee toeristen, vergezeld door een gids en een drager, wilden dezer dagen van Chamounix uit een berg beklimmen. Een afstortend rots- blok doodde den gidseven later stortte een der toeristen in een afgrond, waar hij zeker den dood gevonden heeft. Het lijk wordt nog gezocht. Ter Vruirii, Huwelijks-aangiften. 28Juli. Ma rinas Wagenaar, oud 25 j., jm. en Maatje Elisabeth Balnikker, oud 27 j.,jd. Anthonie Christiaan Abraham Elsinga, oud 24 j., jm. en Pieternella Cornelia de Feijter, oud 22 j., jd. Geboorten. 24Juli. Janneke Cornelia, d. van Adriaan van Es en van Maria Cornelia Verlinde. 25Juli. Suzanna, d. van Johan Marie van der Hooft en van Levina de Kraker. 26 Juli. Francina, d. van Joost Dirk Scheele en van Pieternella van Sabben. Overlijden. 26 Juli. Cornelia Susanna Scheele, oud 59 j., echtg. van Jacobus Pieter Vercouteren. 27 Juli. Elisabeth Adriana Guequierre, oud 81 j., wed. van Pieter Loof. Apolonia Kramers, oud 68 j., wed. van Hubertus van der Straate. Hulst, 31 Juli 1911. Middenprys perlOOK.G. Tarwe 10Rogge 7, Wintergerst f 8,50, Zomergerst fHaver fErwten 15,Witte boonen Brnine boonen f Duivenboonen f Paardenbooneo/ Boekweit/ Lijnzaad fKoolzaad f 18,Aardappels f 6, Boter per kilo f 1,40. Eieren per 26 stuks f 0,95. Ter weekmarkt waren aangevoerd 6 stuks rundvee en 28 varkens, waar van verkocht 4 stuks rundvee en 15 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,55 k f 47,576 Engelsch per 12,12,— H H 1/ Zoo de Heere wil en zij leven hopen op a.s. Donderdag 3 Augustus PIETER DE JONGE EN' JACOMINA ROOSE, hunne AOjarige Eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogeu gespaard blijven, dat is ons aller wensch. Zaamslag (Griete), den 31 Juli 1911. Voor de zeer vele blijken van be- langstelling den 19 Juli ondervonden, betuigen wij onzen hartelijkeii (lank. A. THOLENS Az. C. M. THOLENSVan Fraeijenhove. Tiel, 28 Juli '11. Gediploraeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 3€5, GENT. (2 minuten van de Zuidstatie). in lieele en Imlve flessclien. J. DE SMIOT Jz., Ter Neuzen. Stoombakkerij #De Tijd." Een naar de eischen des tijds ingericht Cafe met vergunning met inventaris voorzien van biljart met toebehooren. Voorzien van ruime woning en ruime droge kelder. Gelegen op een goeden stand in de nabijheid van de Graanbeurs te Middelburg. Te bevragen en dagelijks te bezichtigen Dam JY. Zijde T 151 te Middelburg. TANDARTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 912 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Notaris Van der Moer zal op Donder* dag 3 Augustus 1911, des namiddags te 3 uur, bij Mej. de Wede. Michielsen te Ter Neuzen, ten verzoeke van de hypothecaire schuldeischeres en krachtens de haar ver- leende onherroepelijke volmacht in het openbaar verkoopen (waarin winJcel) met toebehooren en erf aan de Noordstraat te Ter Nefuzen, kadaster sectie L, nommer 441, groot 98 centiaren, eigendom van dhr. MARIN US DE FEIJTER JANSZOON, rijwielhande- laar te Groede en verhuurd aan dhr. J. J. Roozen, handelaar in koloniale waren te Rotterdam tot 14 Juli 1912 tegen f 416,per jaar, bij vooruitbetaling te voldoen in twee halfjaarlijksche teriuijnen en met het recht des huurders om ua 14 Juli 1912 de huur voor 5 jaar voort te zetten. De kooper komt aan het genot der huur den 15 Januari 1912. Grondlasten zijn voop zijne rekening van af 1 Januari 1912. .no Betaling koopsom 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Deurwaarder lluineman te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den Weledelen Heer P. A. VAN DE VELDE, te Middelburg, op Woensdag 9 Augustus 1911, des na middags ten 1 ure, aan de vluchthaven te Ter Neuzen, veilen en verkoopen groot 155899 ton, met completen Iven- taris en Roeiboot. Laatst gevoerd door schipper Jan Ten Hoeve. lnlichtingen te bekomen bij genoemden Deur waarder. op des morgens te 10 uur te G o e s, op het //Slot Oostende" ten overstaan van de Notarissen J. If Terhulst te Middelburg, H. W. Neervoort te 's Gravenpolder en Joh. Pilaar te Goes, van in de gemeente 's Heer-Arendskertyp*, n^bij Nieuwedorp, in den Nieuwen West Kraaijert- polder en den Koningspolder, samen groot 30 H.A. 20 A. 40 C.A,, geheel vrij van tiendrente. In pacht bij den heer J. J. de Jager de gebouwen met erf tot den 1 Maart 1912, de bouwlarden tot na het rooven van den oogst 1911 en de weilanden tot 25 November 1911. Te veilen in perceelen en combinatien. op 3 perceelen in den Nieuwen West Kraaijert- polder, toe'oehoorende aan dhr. J. J. de .Tager, wed. J. Franse en dhr.Job. Karelse c. s. samen tot een bedrag varh 22 'sjaars. Veilingsboekjes met kaart zijn verkrygbaar bij genoemde Notarissen. Aan het zelfde adres GEURUIKTE R IJ WIELEN. Lange Kerkstraat, Ter Neuzen. Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Diusdag en Vrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van Niei*- en Blaas> ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde geheime ziek ten, verzwakking, vrouwen- ziekten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3