A I g e m e e n Nieuws- en Advertentiebiad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 5639. HERBESTEDING. EE1T 00M BUITE1T. Binnenland. Donderdag 27 Juli 1911. 51e Jaargang. HERHALINGS0NDERW1JS. Buitenland. FETTILLETON. ABONNEMENT: Per Irie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika l,321/s en voor het overige Buitenland 1,65. Men abonneert zich bjj alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bg directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave BBRSTB BLAD. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Maanday 31 Juli 1911, des namiddags drie uiir, ten gemeente- huize in het openbaar, bij enkele inschrijving, in een perceel aanbesteden Het verrichten van verfwerk aan de gebouwen en andere ge nt eente-eigendomnten in de kom gedurende 1911. Het bestek ligt vanaf heden ter gemeente- secretarie ter inzage, terwijl verdere inlichtingen te verkrijgen zijn bij den Gemeentebouwmeester. Ter Neuzen, 25 Juli 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, L°. Burgemeester. A. P. DE VOS, L°. Secretaris. De Engelsche Veto-wet kwam Maandag voor het laatst bij het Lagerhuis in behandeling. Een groot tumult begon aanstonds toen de eerste Minister Asquith, door de ministerieelen en Ieren toegejuicht, zijn beloofde verklaring wilde afleggen. De heeren conservatieven maakten een ontzettend kabaal en scholden 't achtbare hoofd der regeering voor ,/verrader". Telkens wanneer Asquith zijn speech wilde aanvangen, begon het tumult opnieuw. Het geschreeuw en geraas op de banken der oppositie duurde voort, in weerwil van een herhaalde en 19) Ei was inderdaad 'g morgens een telegram aan zjjn adres gekomen. Af en toe hield Van Houtheim Eduard van Houtheim even den pas in, trok uit een zijzak van zijn onbe- rispelijk nieuw jachtbuis een telegram te voor- schijn en las dit zeker reeds voor den tienden keer zacht over r/lk kom om 10 uur 50 min. te Nunspeet. Moet u dringend spreken. Hetty Green." Hij stak het papier met dezelfde ongeduldige beweging weer in zijn zak, bromde iets voor zich been van //krankzinuigheid", schoof zijn muts ontevreden in den nek en zette zijn wan- deling voort. z/Wat drommel zon dat meisje hier te maken hebben mompelde hij. ,/Enfin, ik zal me er met moe over maken, ik kom het spoedig ge- noeg te weten of ze ruzie gemaakt hebben of dat er iets anders niet in orde is. Ik ken haar niet eens en ik had ook geen verlangen haar te leeren kennen. Daar komt me dat ding in eens opzetten en waarom Die Frans liaalt niets anders uit dan dwaasheden evenals zijn vader en dan ben ik, oude ezel, weer zoo goedig om voor hem de kastar.jes uit het vuur te halen. Aan alles komt een eind, ook aan mijn geduld Toch ben ik nieuwsgierig, heb ik ooit zoo krachtige tot de orde roeping door den voor-; zitter. Men hoorde kreten als //Laat Redmond1 eerst spreken, hij is de eigenlijke leider. Vertel ons de voorwaarden van het verdrag." Nadat het tumult twintig minuten geduurd had, begon Asquith zijn rede voor te lezen, hoewel hij voortdurend onderbrokeu werd en zoo goed als geen woord verstaan kon worden. Hij zette de geschiedenis van het conflikt uit- een en merkte op dat de lords een eigen par- lementje willeu vormen dat boven de regeering staat. Bij die woorden ving het lawaai opnieuw aan, zoodat men van Asquith alleen nog te hooren kreeg dat de Koning toegestemd had om de noodige iiberalen in het Hoogerhuis te benoemen om de Veto-wet aan te nemen. Toen kwam Balfour het tumult veront- schuldigen met te zeggen dat het optreden van het Kabinet de gemoederen sterk heeft aange- grepen. De conservatieven wilden het debat voort- zetten, maar nu beletten de Iiberalen hun 't spreken. Op slot gingen de Lagerhuisleden in opgewonden stemming heen. Opnieuw werden kreten gehoord, als „lafaard" en //verrader", tegen Asquith gericht, maar die door de mi nisterieelen met ander geroep beantwoord werden. Uit Den Haag wordt aan de Leeuw. Ct. bericht, dat Minister Talma aan Dr. Mr. B. C. de Savornin Lohman in Den Haag, en Dr. V. H. Rutgers, te Hilversum, opgedragen heeft, in Engeland een onderzoek in te stelien naar de werking van de Engelsche wet op de ouderdoms- pensioenen (Old Age pensions Act-1908) en tevens naar de werking en inrichting der Friendly Societies. Dit laatste tevens in verband met de taak, welke deze instellingen zullen hebben te vervullen, wanneer de National Insurance Bill tot stand is gekomen. De Provinciale Staten van Friesland hebben tot lid van de Eerste Kamer, in de vacature- wijlen Mr. Sickenga, bij derde stemming gekozen Mr. C. Th. van Deventer, vrijz.-dem., oud-lid van de Tweede Kamer, met 26 stemmen tegen 22 op den heer L. W. de Vries, christ. hist., lid van de Staten van Priesland. iets beleefd Ik meende anders dat mijn brief duidelijk genoeg was. Wie weet of Frans er haar iets van gezegd heeft, maar ik denk het toch niet. Ik ben misschien wat te grof geweest, de jongen had me toch nog wel eens kunnen schrijven ik meende het toch zoo goed. Nu, we zullen zien of ik gelijk had, de zaak komt nu spoedig tot klaarheid. v Wel meneer de chef, hoe lang duurt het nog?" vroeg hij, zijne gedachten een andere wending gevend. z/De trein zal zoo binnenstoomen, mijnheer 3e baron", haastte de chef zich, beleefd salu- eerend, te antwoorden. Het geraas van een aankomenden trein deed zich reeds hooren en grijze damp was in de verte zichtbaar. Eduard van Houtheim ging de wachtkamer binnen. Hij wilde liever eerst de menschen zien voor hij met hen in aanraking kwam. //Die Amerikaansche dollarprinses maakt me toch nieuwsgierig bromde hij, terwijl een schril gefluit zich deed hooren. //Het is wel be- lachelijk, maar het is niet anders." De trein kwam nader en hield ten slotte stil. Uit het venster van een coupe eerste klasse boog zich een smal, bleek meisjesgelaat naar buiten. De conducteur opende het portier. z/Nunspeet spoedig we moeten weer dadelijk weg." Daar stond ze nu op het perron. Verlegen keek ze om zich heen. Een vreemde heer naderde haar nu en beleefd zijn hoed afnemend, vroeg hij //Heb ik de eer miss Hetty Green te zien Een bios kleurde hare wangen en TER NEUZEN, 26 Juli 1911. Gisterenavond had alhier in tegenwoordig- heid van het Bestuur der R. Kath. school, plaats de plechtige eerste steenlegging, wat geschiedde op uitnoodiging van den dagelijkschen opzichter, den heer Weijers, ook in bijzijn van den aannemer, den heer Kolijn, en de werklieden bij den bouw werkzaam. Hedenvoormiddag geraakte aan de Heeren- gracht alhier een paard van de gebrs. Loof in het kanaal te water. Aan een paar toegeschoten personen (de jeugdige voerman was zijn baas gaan waarschuwen) gelukte het met behulp van een roeiboot het paard naar de spoorbrug aan den Schuttershofweg te doen zwemmen, waar het dier zonder letsel te hebben bekomen, op het droge kon worden gehaald. Maandag werd alhier in het logement s Lands Welvaren" door notaris Van der Moer, ten verzoeke van de eerst ingeschreven hypothecate schuldeischers in het openbaar geveild 1 Een woonhuis met schuur en erf aan de Schoollaan, op Java, te Ter Neuzen, groot 97 centiaren. Hiervan werd kooper de heer Jacobus de Vos te Ter Neuzen voor 1400. 2 Een woonhuis met toebehooren aan de Kazernestraat, op Java, groot 46 centiaren. Hiervan werd kooper de heer Leanis Ver- linde te Ter Neuzen voor 675. Te Breda is o. m. geslaagd voor de hoofd- akte onze vroegere stadgenoot de heer A. J. Pauw, onderwijzer te Rotterdam. In zake het op voorstel van de afdeeling Ter Neuzen door de schippersvereeniging //Schut- tevaer" gedaan verzoek om op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal Ter NeuzenGent de ankers der schepen voor gebruik gereed buiten boord te mogen laten hangen is van den be- trokken Hooidingenieur-Directeur mededeeling ontvangen dat in het vervolg toegelaten zal worden 1°. Dat de stopankers voor gebruik gereed buiten boord hangen, mits de sluiting van ketting op anker boven water zichbaar zij 2°. Dat van de boegankers de stoklooze ankers voor gebruik gereed buiten boord hangen mits de ankers zoodanig zijn ingedraaid, dat de handen vlak tegen den buitenhuid van het schip aanliggen. haar slanke gestalte beefde. Zij kon nauwelijks een toestemnjend hoofdknikje geven. Van Houtheim was zeer verrast toen hij Hetty zag. Hij had zich haar, de verloofde van zijn neef geheel anders voorgesteld. Nu hij voor haar stond en haar mooie, lieve oogen, haar jonkvrouwelijk blozen en een smartelijk trekje om haar schoon gevormden mond zag, kwam er een gevoel van toenadering bij hem op. Hjj bood haar de hand, veel hartelijker dan hij zich had voorgenomen en legde haar hand toen ridderlijk op zijn arm. „Sta mij toe, dat ik u naar het rijtuig breng, miss Green", intusschen had hij haar reeds het reistaschje afgenomen. Zij aarzelde. //is mijnheer Van Houtheim dan niet zelf ge komen vroeg zij bedeesd. //Mijn naam is Eduard van Houtheim." Nu zag zij hem voor het eerst goed in het gelaat. Hare wangen kleurden zich nog donker- der het was haar gegaan als Louise van ■mdererj. Zij had zich oom Eduard voorgesteld als een eerwaardige, oude heer en daarom ge- meend, dat zij het beter wagen kon zich tot hem te wenden. Zij raapte al haar moet bijeen. z/lk moet u spreken mijnheer Van Houtheim, ik moet", zei ze bevend, zich nog steeds niet van haar plaats bewegende. //Ik wil u niet lang ophouden. Wellicht hebt U hier ergens wel een plekje, waar ik uw aandacht een half uurtje mag vragen. Daarna wil ik weer ver- trekken." Hij lachte goedhartig. //Neen, neen, miss Alle boegankers met stok moeten steeds binnen boord hangen. Vliegen. Dinsdag was het voor de Vlissingsche vliegweek een bij uitstek prachtige dag. Het was na den middag bijna windstil en de vlaggen op het terrein hingen bijna bewegingloos. De aviateurs hebben van dat uitstekend vliegweer bijzonder geprofiteerd en het publiek dat nog maar steeds in gering aantal tegenwoordig is volop laten genieten van hun prestaties. Henry van den Burg kon nog niet vliegen omdat zijn machine nog niet geheel hersteld was. Van Bussel op zijn monoplan en Mulder op zijn biplan hebben evenwel verschillende wer- kelijk mooie vluchten gedaan en steeds met bet grootste succes, zoodat het publiek hen met recht luide toejuichte en van het bataljons- muziekkorps de noodige fanfares weerklonken. Er hebben twee passagiers een vlucht van 9 minuten ieder gemaakt met de monoplan van Van Bussel, n.l. de heeren W. H. Martin Jr. en Dr. A. P. Smits. Beiden waren opgetogen over dezen tocht en hadden de noodige geluk- wenschen in ontvangst te nemen. De derde vliegdag te Vlissingen was een voor de aviateurs en voor het comite in elk opzicht een buitengewoon groot succes. Wij verwijzen voor het verder verloop van de vliegweek naar de advertentie in dit nummer, waaruit blijkt dat voor de laatste dagen ver schillende prijzen zijn uitgeloofd. Volgens mededeeling van het Loodswezen is de betonning in eenige vaarwaters van de Wester Schelde als volgt gewijzigd. Honte, verlegd spitse ton No. 3 in 102 d.M. water, op: 51° 25' 8" N.b. en 1° 12' 11" W.l. Pas van Ter Neuzen, verlegd spitse ton No. 6, in 78 d.M. water, op 51° 24' 12" N.b. en 1° 9' 50" W.l. spitse ton No. 7, in 92 d.M. water, op 51° 23' 35" N.b. en 1° 9' 34" W.l. spitse ton No. 8, in 112 d.M. water, op: 51° 23' 8" N.b. en 1° 9' 21" W.l. spitse ton No. 9, in 86 d.M. water, op 51° 22' 37" N.b. en 1° 9' 8" W.l. Everingen verlegd stompe ton No. 14 met afgekn. kegel, in 87 d.M. water, op: 51° 11' 1" N.b. en 1° 2' 3" W.I. stompe ton No. 17 in 101 d.M. water, op 51° 21' 22" N.b. en 1° 0' 28" W.I. Zuidergat verlegdstompe ton No. 39 in 101 d.M. water, op: 51° 22' 43" N.b. en 0° 45' 22" W.l. Schaar van Waarde, verlegd: spitse ton No. 2a in 66 d.M. water op 51° 23' 40" N.b. en 0° 47' 8" W.l.stompe ton no. 3 in 52 d.M., op 51° 24' 0" N.b. en 0° 48' 50" W.l. De stompe ton No. 2 van dit vaarwater is Green, dat gaat zoo maar niet. Ik kan u hier niet zoo laten en vooreerst vertrekt er nog geen trein in de richting Amsterdam. U moet me toch de eer aandoen mee terijdennaar Dennenrode. Als u dan toch weg wilt, kunt u morgen wel weer heengaan." Hij sprak eenigszins langzaam, als was hij niet gewoon zoo beleefd te spreken." z/Neen, neenzei ze. //Ik wil liever hier blijven." „U zou er verkeerd aandoen, miss", antwoordde hij ernstiger, en als Eduard van Houtheim ern- stig sprak, was het moeilijk zich tegen hem te verzetten. //Mevrouw Alers, de weduwe van mijn vroegeren gouverneur op Dennenrode, die thans het bestuur in handen heeft van mijn kleine huishouding, heeft reeds alles voor uw ontvangst in gereedheid gebracht. Ik verzoek u dus hartelijk neem ten minste voor een nacht mij a gastvrgheid aan en ga nu mee", zei hij. ,/Het is niet goed, dat wij hier zoo lang blijven staan." De laatste woorden zinspeelden op den nieuwsgierig toekijkender. stationschef. Dat hielp. Het jonge meisje schrok, maar legde haar hand toch vaster op Van Houtheim's arm. //Als het inderdaad niet anders kan, moet ik wel toegeven," zei ze. (Wordt vervolgd). TER SEUZEKSdE <01 RUT. Olt bled vettehljnt tlHHiidan;-, Wueniidag- en Vtijds^avond, nltf^exonderd op Veestdairen Itij de t'rmM I*. J. VI® BE lil'lIK, te fe» Menxen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend dat zij, die aan den cursus voor het herhalingsonderwijs voor meisjes, aanvangende 2 Sep tember a.s. wenschen deel te nemen en de zes leer- jaren der lagere school hebben doorloopen, zich moeten aanmelden in de eerste helft der maand Augustus a.s. voor de kom der gemeente bij het Hoofd van school A, en voor Sluiskil bij het Hoofd van school D. Bij ge- noemde Hoofden kunnen tevens nadere inlichtingen voor het herhalingsonderwijs worden verkregen. Ter Neuzen, 25 Juli 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. A. P. DE VOS, fj°. Secretaris. r O O mn w—■iiki—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 1