VflflF lip Timnt Wederomontvangeneenwagon Prima jacobapotten „De Goedkoope Winkel", H. VERHOEVEN, Ter Neuzen-Hulst. Advertentien. f UU1 UO lUUldOlli van y2 m 3JS .3/4.1. ll/2 - 2 en 3 worp, aan de bekende lage prijzen. Het beste adres voor Winkeliers en Kooplieden. Laatste Berichten. BU RGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. uiet mogen gelukken den rechterarm van mejuffrouw Faber, uit Bolsward, te behouden. De rechterarm is Zaterdag beneden het elle- boogsgewricht afgezet. De patiente maakt het overigens, naar omstandigheden vrij wel. De toestand van mevrouw Weidema-Vosman is goedde zware kneuzing van den enkel maakt volstrekte rust noodig. Sedert eenige dagen zijn Jan Olieslagers en Verrept zich op het vliegveld van Kievit aan 't oefenen in verband met den wedstrijd om den grooten pry's van de Belgische Luchtvaartclub (20,000 franken) aangeboden door Georges Marquet en bestemd voor den vlieger die op een vliegveld voor 31 Juli 1911 den grootsten afstand zal hebben afgelegd. Olieslagers heeft al eerder gevlogen om dien prijs. Te Stockel vloog hij 219 K.M. in 2 uur 35 min. 44% sec. Verrept heeft hem, nu acht dagen geleden, geslagen door 338 K.M, 550 M. te Kievit te vliegen in 4 uur 19 min. 42% sec. Het einde van de maand en de fatale datum naderen. Olieslagers beslootMaandagmorgeneen nieuwe poging te wagen. Hij was reeds vroeg bij zijn loods en liet zich om 4 uur 9 tijd geven. Na een uur gevlogen te hebben had by 84 K. M. afgelegdhy moest toen landen wegens gebrek aan voedingstof voor den motor. Na een andere schroef genomen en zijn reservoir gevuld te hebben vertrok by toen om 8 uur 5. Om 12 uur 3 sloeg hij het record van Verrept. Het weer was mooi, Olieslagers vloog in wijde cirkels boven het terrein. Na twaalven kwam er wat wind, maar de Antwerpsche vlieger hield zich goed. Hij bleef 7 uur in de lucht en sloeg niet alleen het record van Verrept, maar 00k het wereldrecord voor den afstand, daar hij 625 K.M. 200 M. aflegde. Het wereldrecord voor den afstand stond op naam van Tabuteau, die 30 December 1.1. te Etampes 582 K.M. 745 M. vloog. Het duurrecord blyft nog in het bezit van Henri Farman, die den 18den December 1.1. 00k te Etampes 8 uur 12 min. 47% sec. in de lucht bleef. Olieslager zal nu den prijs van 20,000 francs wel krijgen, daar het niet waarschijnlijk is, dat men zijn record voor den 31sten klopt. Misschien, dat een groote militaire tweedekker in staat is zooveel benzine mee te nemen dat Olieslager's record geklopt wordt, maarom met een eendekker zijn verrichtingen te verbeteren, zal niet spoedig uitvoerbaar blijken. De officieele tijd van de vlucht is 7 uur 19 min. Om 3 uur 20 is hij's middags geland. Bij zijn landing is hij hartelijk toegejuicht, zooals men begrijpen kan. Van de beafstukjes, sinaasappelen en eieren, die hij meegenomen had, was weinig over De verrniste Richter. Richter schijnt op het oogenblik te Tessalie (Gnekenland) te vertoeven. Zelfs meent men te weten, dat hij zich bevindt in handen van den rooverhoofdman Nauphemus, die hem in de omstreken van Elassona gevangen houdt. Het Duitsche gezantschap te Athene heeft de opdracht ontvangen, bij de Grieksche regeering aan te dringen op maatregelen tot Richter's bevryding. De officieuse „Koln. Zeit." stelt zich de vraag op wie de verplichting rust het losgeld voor Richter te betalen. Het blad geeft volmondig toe, dat de Turksche regeering in deze geen verplichting treft. Na betoogd te hebben, dat de lurksche overheid Richter bij tijds op het gevaarvolle van zijn expeditie gewezen heeft en dat, toen Richter zijn tocht naar den Olymp toch wilde doorzetten, zij hem twee gendarmen medegaf, die bij zyn verdediging gedood werden, zegt het blad ,,als een of andere zonderlinge geleerde in de donkere stadsgedeelten van Londen, Farys of Berlyn mindere aangename avonturen ondervindt, wie zal dan bij de Engelsche, b ransche of Duitsche regeering op schadeloos- stelling aandnngen". Na vervolgens er op ge wezen te hebben, dat de expeditie van Richter geen zending was hem door den Duitschen staat opgedragen en dat hij voor eigen risico reisde, komt het blad tot de slotsom dat indien er los geld betaald moet worden, dat door Richter zelt moet geschieden. Uit Saloniki wordt aan de bladen gemeld dat herders dreigbneven van de ontvoerders van den ingemeur Richter naar Elassona hebben gebracht, waarin medegedeeld wordt, dat Richter onthoofd zal worden, indien binnen twee dagen geen antwoord op den eisch van de roovers inkomt. De herders verklaren, dat zij de brieven in de nabijheid van een klein klooster in het gebergte in den omtrek van Elassona in ontvaugst hebben genomen. Hamid bei is naar Elassona ontboden om nieuwe instructies in ontvangst te nemen. Bij de huldiging van den Engelschen kroonprins Edward, op het slot Carnawon, als prins van Wales, deed zich een zonderling in cident voor. Het oude zwaard, dat den prins als teeken van zijn waardigheid, door den earl van Beauchamps aangeboden moest worden, bleek niet aanwezig te zijn. Als een goed regisseur, liet de hertog van Norfolk zijn ver- legenheid niet merken, maar hij verzocht den burgemeester van Chester, die by de plechtig- heid aanwezig was, en een oud zwaard van de stad Chester bij zich had, hem dit te leeneu en liet dit den prins overhandigen. Niemand, zelfs de koning bemerkte niet, dat de zwaarden verwisseld waren. Trouwens het zwaard, dat dienst deed, is een oud en eerbiedwaardig erf- stuk. Het werd iu 1506 door koning Hendrik VI1 aan de stad Chester geachonken. Te Bois du Luc werd in den put »Saint- Emmanuel" Zaterdagavond een bak opgehaald, waarin zestien mannen zaten. Eensklaps hield het stijgen op en begon, men weet niet hoe het kwam, de bak met vervaarlijke snelheid te dalen, te vallen zelfs, tot op den bodem van den put. Dadelijk werd het alarm gegeven en het ge- rucht werd verspreid dat verscheidene werklieden dood waren. Gelukkig was het niet zoo erg. Elf waren gekwetst en onder dezen vijf nog al ernstig. Een heeft een been gebroken. Nabij Miilheim moesten wegens verbou- wing van een tunnel de treinen langzaam rijden. De rem van de exprestrein, die Maandag van Basel naar Frankfurt reed, weigerde, waardoor de trein met voile vaart door de hulpbocht, die over de tunnel was gelegd, heenvoer. De tender ontspoorde, de goederenwagen viel om en het tweede personenrijtuig kwam dwars op de rails te staan, terwijl de twee volgende personen- rijtuigen in elkaar schoven en de volgende wagens bleven staan. Alleen het post en het restauratierij tuig bekwamen geen schade. Uit Freiburg en Basel is aanstonds hulp ge- zonden. Het aantal dooden bedraagt negen- tien. De meeste verongelukten behooren thuis te Basel en Wiesental. Onder de slachtoffers komen geen Hollanders voor. Het aantal gewonden is 35 onder hen zyn er 15 zwaar gekwetst. Eenigen tijd geleden beeft de eigenaar van een Japansch warenhuis een loterij op touw gezet met als hoofdprijs een ecbtgenoot. De Amerikanen die in alles willen concurreeren met de .Japanners, leveren thans het pendant van deze vinding door een andere loterij te organiseeren, waar de hoofdprijs een gemalin is. Voor een Katholiek weeshuis te Pittsburg zal binnenkort een feest plaats hebben, waar de clou is de verloting van een mooie twintig- jarige jongedame, die zich bereid heeft verklaard, den winner naar het altaar te volgen. De ge- lukkige, die het groote lot trekt, krijgt dus voor 50 cts. zijn bruid, verder gratis de bruiloft, de huwelyksreis en uitzet. Er moet reeds een groote aanvraag zijn om loten het comite heeft bijna geen tijd al de vragen te beantwoorden. Of de jonge dame nog een moeder heeft, of zij blond is of donker, of zy goed kan koken enz. Maar het comite is voorzichtig en bederft de verrassing niet, alleen is bekend, dat de toekomstige bruid goudblond haar heeft. In de Habsburgerstrasse te Berlijn is Vrijdag de portier Heinke in zijn huis ver- moord gevonden met doorgesneden slagaderen. Op de sofa lag zijn met bloed bevlekte vrouw. Zij was bewusteloos en had lysol gedronken. V ermoedelijk had zij haar man vermoord en toen zelfmoord willen plegen. lJverzucht schijnt de oorzaak. Er is geen hoop de vrouw in leven te houden. Een jonge Engelsche vrouw, een zekere mrs. Livesay, deed bij haar aankomst te Ply mouth, uit Engelsch-lndie, het volgende schrik- wekkende verhaal. Zij was drie maanden ge leden gehuwd en woonde met haar man te awnpore. Kort na haar huwelijk zou het echtpaar naar Bombay vertrekken. Den avond voor hun vertrek nam mrs. Livesay met haar man deel aan een boottochtje op den Garges, aan welks oevers gepicknickt zou worden. Door 'n onverwachte beweging sloeg echter het bootje om, met het gevolg, dat alle inzittenden te water geraakten. De aanwezigheid van een groot aantal alligators maakte het gevaar nog grooter. Mrs. Livesay werd met veel moeite gered door een zekeren mr. Scott, maar haar echtgenoot en vier andere personen van het gezelschap verdwenen in de golven en werden een prooi der alligators. Zondag zyn in Frankrijk verscheidene menschen verdronken Te Chatellerault was een familie van vijf personen aan 't baden in de Vienne. Het kleine meisje van 6 jaar verloor grond. De vader, de moeder en de oudste broeder, die het kind wilden redden, verdronken met baar. Te Marseille verdronk een jongeling van 18 jaar onder de oogen zijns vaders. Te La Palice is een man van 60 jaar in een vjjver verdronken. Te Toulon verdronk een zeeman in zee. Te Perigueux verdronken een soldaat van het 53e infanterie van Toulon en een jongeling van 17, in de sluis van Salegoura. Gravenhage, 19 Juli. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van het waterschap Groot en Kein Baarzande de heer A. A. Becu te Groede van de Vereenigde polders van Osse- nisse de heer P. Yerclurmen *e Ossenissevan den Van Alsteinpolder de heer J. J. Bauens te Graauw van het waterschap Groot St. Anna en Nieuwe Hoven de heer P. A. Bouwens te Groede van den Elisabethpolder te Biervliet de heer A. Heule, aldaar van den Pierssenspolder de heer P. Kielman te Ter Neuzen van het waterschap Loven- en Willemskerke de heer W. Geelhoedt te Hoek van den polder Melo de heer H. Brugge- man te Graauw; van het waterschap Groede en Baanst de heer J. de Vlieger te Groede; van den Kruispolder de heer J. B. Joossen te Hontenisse. Amsterdam. Het Handelsblad meldt dat, volgens een uitlating van den Franschen gezant te 's Gravenhage in de ffEcho de Paris", de Koningin waarschijnlijk in het voorjaar, moge- lijk Mei, aan President Fallieres een tegenbezoek zal brengen. Op het oogenblik worden alhier 18 schepen gelost. De schuitenvoerders hebben in de gisteravond gehouden vergadering, over het voorstel om de staking op te heffen, geen definitief besluit genomen. Het Bestuur is afgetreden. Hedenavond zal er weder vergaderd worden. Autwerpen. De stakers stelden aan de direc- tie der Red Star Lijn voor dat de stokers en andere categorien van zeeleden per maand zullen aanmonsteren terwijl de diensttijd wordt gesteld op 25 a 26 dagen, in plaats van 20 a 21, zooals thans het geval is. De directie weigerde op dit voorstel in te gaan. Charleroi. Een brand op het tentoonstellings- terrein vernielde een gedeelte van het Lunapark. De materiele schade is groot. VERBETERING. Tengevolge van eene onjuiste opgaaf is in ons vorig nummer abusief vermeld dat bij de aanbesteding van bet schilderwerk enz. van gemeentegebouwen alhier, tweemaal werd inge- schreven door den heer A. L. van Duijse. Voor het vermelde hoogste bedrag werd ingeschreven door den beer A. Guilliet. ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 Juli. Van 17 tot en met 18 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschutdoor de Westsl. 24 op- en,9 afgeschut. Positie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 20 Juli 7.55 Vrijdag 21 9.1 Zaterdag 22 u 10.12 Zondag 23 11.22 Maandag 24 Dinsdag 25 0.53 Woensdag 26 n 1.47 8.28 9.37 10.47 11.54 12.25 1.21 2.12 Op Zaterdag 22 Juli a.s. bopen mijne geliefde Oom en Tante JOH. DE FEIJTER GEERTRUIDA DE ZEEUW, te Driewegen, hunne vijf en twintigjarige echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Nicht. Zaamslag, Juli 1911. Zij die nog iets te vorderen hebben van wijlen COllNELIS NOUSEN, (gewoond hebbende en overleden te Driewegen, Ter Neuzen), worden verzocht daarvan opgave te doen ten kantore van ondergeteekende. VAN DER MOER. Axel, Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Pieter Dekker, oud 19 j., jm. en Cornelia Adriana Levina de Feijter, oud 19 j., jd. David Bareman (van Zaamslag), oud 19 j., jm. en Debora de Jonge, oud 19 j., jd. Pieter Johannes Anthonie Kegels (van Ter Neuzen), oud 23 jjm. en Emerentiana Strijdonck, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Karel, z. van Pieter van Lange- velde en van Catliarina Verstrale. Willem, z. van Gerrit Gilijamse en van Corri Neli Kooman. 15 Juli. Alphonsus Cornelis, z. van Franciscus Naessens en van Maria Pharaielde Peersman. Overlijden. 3 Juli. Hubertus Harinck, oud 63 j., echtg. van Neeltje van den Broeke. 6 Juli. Agnes Bernardina Angelina Antheunis, oud 2 j., d. van Cle ment Benedictus en van Henrica Maria van denlerssel. Huewarlif. Geboorten. 14 Juli. Augustinus Rosalie Arthur, z. van Arthur Henri Marie IJsebaert en van Eugenia Maria Aerts. Overlijden. 13 Juli. Bonifacius Breijaert, oud 82 j., echtg. van Rosalia Martens. 15 Juli. Aloiusius de Dauw, oud 73 j., echtg. van Nathalia Rombout. Sns van Client. Geboorten. 5 Juli. Maria, d. van Dammes Pieter de Jong en van Antonia Geertruida Schepens (beiden wonende te Dordrecht). 15 Juli. Remy August Marie, z. van Alphonsius Geilleit en van Honorine Marie Ceulenaere. Overlijden. 4 Juli. Gregorius Leon van der Steen, oud 29 j., echtg. van Valentine van Acker. 13 Juli. Ernest Joseph de Smit, oud 25 j., z. van Augustus en van Julie Leonie Pieters. St. Jlnnateen. Huwelijks-aangiften. 6 Juli. Camillus Martens, oud 24 j., jm. en Emelia Maria van Goethem, oud 34 j., jd. 8 Juli. Bernaraus Franciscus Buijsse, oud 23 j., jm. en Lucia Antonetta Scheijven, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juli. Levinus Breepoel, oud 24 j., jm. en Maria Coleta Herwegh, oud 21 j„ jd. Geboorten. 2 Juli. Camillus Franciscus, z. van Petrus Dominicus Valke en van Apolonia Bertram. Nathalia Maria, d. van Petrus Livinus van den Berghe en van Maria Cornelia Pauwels. 7 Juli. fran ciscus Aloijsius, z. van Eduardus Martinet en van Philomena van der Kelen. 8 Juli. Irma Maria, d. van Mathilda Maria Verstraeten. Johanna Maria, d. van Cerillus Schout en van Nathalia Ringoot. 9Juli. Elisa Josephina, d. van Camillus Verschueren en van Maria Josephina de Block. 10 Juli. Antonius, z. van Carolus Ludovicus Wagenaer en van Stepbania Maria Slabbaert. Celestina Maria, d. van Mathilda Rosalia Hufkens. 13 Juli. Maria, d. van Eduardus Ongena en van Prudentia van Meessche. 14 Juli. Petrus, z. van Rumondus Fran- ciescus van Houten en van Leonia de Smet. Overlijden. 4 Juli. Josephus d'Olieslager, oud 6 m., z. van Camillus en van Celeste Nachtegael. Bertha Maria Seghers, oud 7 d., d. van Alphonsus en van Emelia van der Kelen. Pieter Johannes Frankevijle, oud 2 m., z. van Josephus Augustinus en van Mariq, Justine van de Walle. Westdorpe. Geboorten. 8 Juli. Gerard Louis Marie, z. van Charles Clement Alexander de Mul en van Maria Victoria Emelie Coene. Overlijden. 6 Juli. Juliana Francisca Plasschaert, oud 82 j., d. van Albertus en van Isabella Francisca van Duijze. Xuiddorpe Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Cyrille de Wijn (van Wachtebeke), oud 25 j., jm. en van Elisa Maria Stroowinder, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Andre Charles, z. van Coralie Marie Tacq. Overlijden. 6 Juli. Andrf Martha Hubert de Pau, oud 1 j., z. van Desiderius Eduardus en van Eulalia Maria de Jaeger. 9 Juli. Irma Maria Pieters, oud 1 j., d. van Marcellus en van Leonia van Rumste. 13 Juli. Mauritius Aloysius Jesoirens, oud 9 m., z. van Adolphus en van Rosalia de Maertelaere. a S VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Nenien1 17 Eng. sch. Amy 453 Plymouth pijpaarde 18 idem Anny Jonea 301 Pentowan idem Eng. s.s. Pandion 3619 Liverpool stukg. Voor f.rni 1 17 Eng. 8.8. Sea Gull 2763 Londen atukg. idem Ueriot 3506 Grangem. idem Belg. 8 s. Leda F40 Vlissingen ledig IS Eng. 8.8. Astrologer 2580 Leith stukg. Duitsch a.s. Obr President Delbriick 3170 Windan hont Eng. s.s. Spen 2548 Goole kolen idem The Marchioness 1660 Fleetwood zout Van (rent 17 Bass. 8.9. Natalie 4955 Blyth ledig 18 idem Geu. Gorko .4468 Sunderland idem Zweed. 8.9. Tirfing 3162 Stettin phosph. s.s. HARALD in lossing te New-Castle on Tyne. s.s. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD vertrok 18 dezer van London naar Grimsby, s.s. ELISABETH vertrekt heden van Duinkerken naar Grimsby. s.s. HELENA van St. Petersburg naar Brugge passeerde 18 dezer des n. m. 1 uur Elseneur. s.s. MAGDALENA in lading te Grimsby voor Kroonstad. it •n H H EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 3