EEN STAP IN DE GOEDE RICHTING Ik verklaar gaarne 397e Staatsloterij. H.H. Landbouwers. PRINCESS PUDDING ROODE en WITTE_WIJNEN NAAISTER. GELDLEENING. groot f 4500,— LS VAN WAESBERGHE-JAUSSENS, Alleen de nieren kunnen het bloed filtreeren. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. AANBEVELING. Tandarts MEIER (Mijnheer enMeYrouw) Voor een leerling een Zelfbinder beschikbaar, 260,000 Kg. Ruhr-Kachelkolen, 45,000 Kg. Engelsche Kolen, URINE-0RGANEN. GEHEIME ZIEKTEN-NIEREN. htjlst. Hofleverancier van H. M. de Koningin. alsBordeaux, Bourgogne, Macon, Rijnwijn, Spaansche en Portugeesche Wijnen. Een onschuldig slachtoffer van valsche getuigenverklaringen is dezer dagen op vrije voeten gesteld. Charles Michaud, een mijn- werker uit Mornat (Creuse) was tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld wegens een moord op een ouden man, die in zijn nabijheid woonde. Een das, die bij het lijk was gevonden, was door getuigen herkend als van Michaud en ook andere omstandigheden pleitten tegen hem. Nad at hp 17 jaren in gevangenschap heeft doorgebracht is thans zijn onschuld gebleken, doordat de ware schuldige, die voor diefstal gevangen zat, tegen medegevangenen zich er op beroemde dat hij den ouden man had gedood. Deze bekentenis kwam de overheid ter oore, de zaak werd opnieuw onderzocht en Michaud vrijgesproken. Toen hp het gerechtshof verliet, bracht men hem een ovatie. Het is de recherche te Frankfort spoedig mogen gelukken, een moord op te helderen, die op 1.1. Donderdagavond te Nieder-Morlen in den Taunus is gepleegd. Daar werd de 61jarige vrouw van den dak- pannenfabrikant Walter, tijdens de afwezigheid van haar man, in haar woning overvallen, blijk- baar door twee personen, en met een koord gewurgd. Toen de vrouw dood was, braken de moordenaars een schrijftafel open en roofden 360 mark. In den nacht van Zaterdag daarop ontving de recherche te Frankfort de zeer besliste mede- deeling, dat de misdadigers zich in een huis te Sachsenhausen ophielden. De politie drong te middernacht het huis binnen en vond daar, geheel gekleed op zijn bed liggend, den 19jarigen smid Heinrich Wolf uit Nieder-Morlen. Hij bekende al zeer spoedig, in gemeenschap met den 22jarigen chauffeur Wilhelm Erb en zijn zuster Kate Wolf den moord te hebben gepleegd. Erb was intusschen met Kate Wolf naar Kolmar vertrokken. Eenige rechercheurs uit Frankfort reisden onmiddellijk naar die stad en slaagden erin, Maandagmiddag de beidegezochten op straat te arresteeren. Het meisje bekende, in het naburige bosch op den uitkijk te hebben gestaau. Wolf deelde, nog tijdens zpn verhoor, aan den rechter van instructie mede, dat zijn zuster Kate de aanstichtster tot de misdaad was ge- weest. Zij had geweten dat het echtpaar Walter pas een erfenis had gekregen. Een gedeelte van de door de laatste aard- beving geteisterde Arendstraat te Pest is plot- seling ingestort, waarbij een wagen, met de daarvoor gespannen paarden, ongeveer 18 meter omlaag viel. Drie menschen werden ernstig gekwetsttengevolge van het springen van waterleiding- en rioleeringsbuizen werd het verkeer in de aangrenzende straten gestremd en men vreesde voor verdere instortingen. In Kecskemet doet zich de paniek nog sterk gevoelen. De bevingen hebben zich zoowel Zaterdagavond als Zondag herhaald. Tal van gezinnen verlaten de stad en het grootste deel der gevluchten is nog niet teruggekeerd in hun woningen. Men kampeert liever in de open lucht. Soldaten zijn belast met het handhaven der orde. Nabij Velbert, in de Rijnprovincie, is een automobiel, waarin vijf personen gezeten waren, bij het uitwijken voor een andere auto in voile vaart tegen een boom gebotst. De inzittenden werden er uit geslingerd en drie van hen waren terstond dood, de vierde stierf kort daarop, terwijl de vijfde zwaar verwond bleef liggen. Het voertuig werd totaal vernield. Bij onderzoek is gebleken, dat de chauffeur, zekere Redner, zonder toestemming van zijn heer de auto ter beschikking van zijn vier vrienden had gesteld, en dat het gezelschapje, alvorens het ongeluk plaats had, in een zeer opgewonden stemming verkeerde. Een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad op de ljjn der Orleans-Spoorwegmaat- schappij. De sneltrein, van Madrid naar Pariis, liep kort na het verlaten van het station Ruffec uit de rails en de locomotief met drie wagens ontspoorde. De machinist werd onmiddellijk gedoodde stoker kreeg zware verwondingen, evenals een andere beambte en twee reizigers. Nadat aan de gewonden voorloopige hulp was verstrekt, werden zij en ook de overige reizigers per extra-trein naar Parijs getransporteerd. Men is van meening, dat het ongeval te wijten is aan het ontzetten der rails tengevolge van de hitte. Yan andere zijde wordt verondersteld, dat men hier met sabotage te doen heeft. Een weinig voorkomend voorval overkwam te Francisco aan een zekeren Wads wart, be- diende bij het departement van financien. Terwijl Wads wart een waggon begeleidde, die zakken met goud bevatte, om naar de kluizen te worden gebracht, zette de stapel zich plotseling in beweging, en stortte op den geemployeerde. Op zijn hulpgeschreeuw kwamen zijn kameraden toesnellen, en toen men hem uit zijn gevaarlijke positie had bevrijd, bleek zijn toestand zeer bedenkelijk te zijn. Hij werd in het hospitaal opgenomen met een gebroken ruggegraat en ernstig inwending letsel. Wadswart was onder 9 millioen dollar in goud begraven geweest Even voor Groszauheim is een steen ge- worpen naar den in vollen vaart zijnden D- trein van Munchen naar Frankfort. De machi nist werd zoodanig boven het linkeroog ge- troflen, dat hij bewusteloos ineenzakte en de stoker den trein tot Hanau moest sturen. Van den dader werd geen spoor gevonden. In de //Scientific American" wordt een beschouwing gepubliceerd over een methode om oorlogsbodems welke geen genoegzame snelheid hebben, of waarvan de gevechtswaarde door verouderd geschut, niet sterk genoeg meer is om in den actieven dienst te kunnen voldoen aan de kustverdediging dienstbaar te maken. Hiertoe zou men volgens den schrijver als volgt te werk moeten gaan. Op een zandbank voor de kust of bij een haveningang wordt een dam gelegd in den vorm van een rechthoek. Zijn hier drie van gereed, dan worden hiertusschen palen geheid, waar- boven men het oorlogschip laat zinken, tot het op de palen rust. Het moet dan met zijn pantser- gordel tot onder den bovenkant van den dam reiken. Nu wordt de vierde dam gelegd en de ruimte binnen de dammen rondom het schip geheel met zand aangevuld, zoodat het schip de kern van een eilandje vormt. De scheepshuid kan door cement beveiligd worden evenals dit bij onderwater-tunnels ge- daan wordt. Om het eilandje tegen den golf te beveiligen, kan het met teenen en vlecht- werk beschoeid worden. Aan de lijzijde worden dammen en aanplempingen voorgezet in den vorm van een rechthoekig bassin met haven ingang, zoodat een vluchthaven ontstaat voor torpedobooten en onderzeeers. Tunnels, van uit het schip naar open zee, zouden aan hun uiteinden van torpedolanceer- buizen worden voorzien, en door kogelgewich- ten in verschillende richtingen draaibaar zijn. Als voordeelen worden opgenoemd1. Een ge- pantserd fort2. onzichtbaarheid 3. een stabiel voetstuk voor kanonnen met als gevolg een verhoogde trefkrans4. beveiliging door den aarden wal tegen torpedoaanvallen, terwijl de bezetting ongestoord zijn torpedo's zuiver ge- richt op den vijand kan afsturen5. goed ge- ventileerde logies voor een groote bezetting amunitiemagazijnen, waterreservoirs, enz. zijn aanwezig, eveneens alle machines voor electrisch licht, verwarming en kracht. Iedere drie minuten van uw leven gaat h#t bloed door de nieren om gefiltreerd te worden. Wanneer het de nieren bereiktis het zwaar beladen met vergiftige onzuiverheden wanneer het de nieren verlaat, is het 't zuiverste bloed van het geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langzamerhand vergiftigd, want de in het bloed achtergebleven vergiften verspreiden ziekte en verderf door het geheele lichaam. Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtpds hebt ge een gevoel of de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed omkeert. 's Morgens staat gij op met een ellendig ge voel in uw rug en met pijn in de lendenen. Uw oogen zijn dof en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heeft een onnatuurlpke kleur en komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. Bij vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zullen zij hun geschiktheid om het bloed te filtreeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot lendenjicht, kwellende urinekwalen, nier- steen, waterzucht, heupjicht, chronische rheu- mathiek, en verwoesting der nieren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellep en heelen de nieren, en helpen hen om huh kracht te herwinnen tot het filtreeren van het bloed en het afvoeren van de vloeibare on zuiverheden. Op iedere doos echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de naam van het geneesmiddel voluit voor. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a f 1,75 voor een, of f 10,— voor zes doozen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 15 16 17 18 19 20 21 Juli 4.7 4.44 5.23 6.8 6.58 7.55 9.1 4.25 5.3 5.46 6.32 7.26 8.28 9.37 doet U, wanneer Ge een proef neemt met MAGGI'S SOEPEN. Eens gepro- beerd, zult U ze om hunne voor- treffelijkheid, gemakkelijke toeberei- ding en goedkoopte niet meer willen missen. Ik verloor onlangs een waardevol paard, nog slechts korten tijd bij de Algetneene Paarden- en Veeverzekering-Maat- schappi) te 's Gravenhage (de oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, verzekerd. De schadevergoeding tot 90 pCt. werd mij on middellijk geremitteerd. Belanghebbenden wordt deze Maatschappij aanbevolen. F. J. DAELMAN. Philippine, den 3 Juli 1911. Agent de heer E. V. DELLAERT, IJzendijke. dat de Algemeene Paarden- en Vee- verzekering-Maatschappij te 's Graven hage (de oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, het verlies van mijn afgemaakt veulen spoedig geregeld heeft. JAC. BALKENENDE. Zaamslag, den 4 Juli 1911. Agent de heer FL. DE MOOR. Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Dagelijks te raadplegen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bagattenstraat 36, GrEIVT. (2 minuten van de Zuidstatie). aan een der Inrichtingen van Onderwijs te Middelburg bestaat gelegenheid tot Inwoning. Adres, letter B, Middelburgsche Courant. De Collecteur A. E. J A NSSEN te Goes maakt bekend dat de LOTEN verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 24 Juli. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. Van heden af voor het afmaaien wan granen goed werk verzekerd. Aanbevelend, J. VAN DIXHOORN, in Landbouwwerktuigen, Hoek-Ter Neuzen. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en om- streken bekend, dat zij zich gevestigd heeft als Beleefd aanbevglend, SOPHIA VERMONT. Adres0. Fermont, Wagenmaker, Axel. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOORDEN, gemeente Axel, verzoekt in- schrijving naar eene geldleening af te lossen gedurende 45 jaar. Inschrijvings- biljetten, bevattende grootte, koers en rente, in te zenden tot en met 17 Juli a. S., ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel, waar nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Axel, 7 Juli 1911. Het Bestuur der Kolenvereeniging ,1)E HERLEVING" te Axel, zal op Zaterdag 22 Juli 1911, des avonds ten 5 ure, bij den heer Gii.ltamse, traehten aan te besteden de levering van ongeveer (50 grofte) en ongeveer (90 grofte). Levering Axel-Sassing. Voorwaarden en inlichtingen te bekomen alleen bij den secretaris F. Dieleman Fz. te Axel, Schapenbout. lnscbrijvingsbiljetten in te leveren voor of op genoemden datum bij den voorzitter P. van Dijk, Axel, Oudenweg. Namens het Bestuur, F. DIELEMAN Fz., Secretaris. overtreft alle andere Puddingsoorten. Verkrijgbaar bij J. DE SMIDT Jz., Stoom- en Electrische Bakkerij „De Tijd." Geneeskundig Cabinet te GENT. 62 Bagattenstraat 62. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Vrydag van 9 tot 12 ure. Genezing van !$ier- en olaaS" ziekten, Troebel water, en alle versche en verouderde gelieime ziek- ten, verzwakking, wrouwen- ziekten. T TANDARTS, Markt (hoek Bakkerij straat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9 12 en van 24 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. in werschillende soorten, per Fust en Gebotteld, Entrepots onder verlengbaar crediet;s Kantoor TER NEU^®Nwstraat GrS Be^jnestraat wijk A No. 222

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1911 | | pagina 2